GEMEENTE WADDINXVEEN Bewoners actief voor Lee Towers in AF-centrum veiliger Onderweg Hoge snelheden, onveilig voor kinderen Kijk naar openstaande vacatures Carport op achtererf Noordkade 12 TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN MILIEUZAKEN OPENBARE GEZONDHEID WELZIJNSZAKEN BESTUURSZAKEN VERGADERINGEN BO UWVERGUNNINGEN SPREEKUREN BESTEMMINGSPLANNEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 NISSAN 1 I Audi 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Niet alleen de aanschaf, maarzeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! 01820-16066 010-362244 4. 1 I ook wethouder drs. M. Kraaijestein gelegen weg gelet diende te worden. BOTH OPEL FORD DATSUN AUDI VOLKSWAGEN /j 4 1 PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 Waddinxveen, 23 november 1983. Dc burgemeester voornoemd. Van der Linden. Commissie voor openbare werken en bedrijven Woensdag 30 november 1983, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. op verantwoorde wijze een beslissing kunnen nemen omtrent de herbestra ting”, aldus de bewoners in een brief en W. Die punten waren geïnventariseerd door middel van een enquete. In dat gesprek betoogde de eerste bur ger dat er geen inspraakprocedure was gestart omdat er dan bij de bewoners te hoge verwachtingen zouden kunnen ontstaan, terwijl bovendien de doorg aande Onderweg nimmer in aanmer king zou kunnen komen voor de 30 km- regeling. Aan de orde in dat gesprek kwamen ook nog wel mogelijke oplossingen voor de door de bewoners aangevoerde bezwa ren tegen herbestrating ’’zonder meer”. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Commissie vóór de onderwijszaken Woensdag 30 november 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA Bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat Expositie in de raadzaal van het gemeentehuis Van 26 november t/m 17 december a.3. vindt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen een expositie van werk van drie beeldende kunstenaars plaats. De opening zal op zaterdag 26 november a.s. om 16.00 uur worden verricht door de heer C. Mvan der Lindenburgemeester van Wad dinxveen. Hierna zal een muzikaal optreden worden verzorgd door een jazz-duo: Philip Paar, piano en Philip Kolb, saxofoon. Vervol gens kunnen de kunstwerken worden bekeken. Een ieder die belangstelling heeft is welkom bij de opening. De expositie bestaat uit werk van Rie Bouters (gouaches in gemeng- de techniek)Marianne van den Broek (textielschilderijen) en An- drea Dogterom (keramische objecten). Openingstijden: tijdens kantooruren (9.00-12.00 uur en 13.30-17.00 uur), donderdagavond (19.00-21.00 uur) en zaterdag (13.00-16.00 uur). Vakaturebank vrijwilligerswerk De gemeenteraad heeft indertijd besloten het experiment met de Vakaturebank Vrijwilligerswerk, dat tot 1 november 1983 zou lo- "pen, met nog een jaar te verlengen. Dat betekent dat het experiment tot 1 november 1984 wordt voort gezet. Inmiddels is als koördinator van de vakaturebank benoemd de heer J. H. Schreuder. De openstaande vakatures zijn opgenomen in va- katuremappen die ter inzage liggen in het gemeentehuis, de bibli otheek aan de Juliana van Stolberglaan, de Bonkelaar en ’t Ketel huis. Belangstellenden worden graag uitgenodigd daar te gaan kijken of er iets van hun gading bij is. Ook zij die plannen hebben eventuele werkprojecten te beginnen kunnen bij de koördinator terecht. Hij is graag bereid alle gewenste inlichtingen te verstrekken. De koördinator is bereikbaar in het gemeentehuis (afd. Welzijnsza ken) op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, telefoon: 01828-14433, toestel 272. gelegenheid om, mogelijk zonder extra kosten een straat of weg aan te passen aan de eisen zoals die vandaag de dag worden gesteld. Naar onze mening be horen daar voor wat betreft de Onder» weg maatregelen toe die de snelheid be perken. Deze snelheid zal overigens naar onze verwachting na herbestrating ’’zonder meer” zeker nog toenemen. Zo zou er een voetgangersoversteek- plaats kunnen komen bij de hervormde kleuterschool De Morgenster, (speci ale) belijning van het wegdek, het aan brengen van katt'e-ogen in de bocht en meer politiecontrole op de gereden snelheden. Maar de bewoners ontvingen hierna taal noch teken, ondanks de gedane toe zeggingen, terwijl de weg op hoogte werd gebracht en van een nieuwe asfalt- laag werd voorzien. Vandaar dat met een petitie naar het gemeentebestuur werd gestapt, omdat ook brieven onbe antwoord bleven. De bewoners bekij ken in hoeverre, niéuwe acties moeten worden gevoerd om hun wensen voor een hogere verkeersveiligheid van de Onderweg ingewilligd te krijgen. Verleende hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij op 25 oktober 1983 onder 21 voorschriften een hinderwetvergun ning hebben verleend aan het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken te Gouda voor het oprichten en in werking hebben van een gasregulateurstation in de wijk Zuidplas. De be schikking en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage op de afde ling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentese cretarie van 24 november 1983 tot 24 december 1983, elke werkdag 1. Opening. 2. Vaststelling verslag vergadering 2 november 1983. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Medewerking vervanging meubilair 5e klas St. Paulusschool. 5. Medewerking voorzieningen Eben Haëzerschool t.b.v. gehandi capte. 6. Discussie ”Wet op het basisonderwijs”. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Wij denken aan bloembakken, drem- zaken is pels en andere mogelijkheden, zoals het ’’nieuwe” bord 30 km.” GESPREK Daarop volgde een gesprek met de ge meente waar de Onderweg-bewoners aangaven op welke punten er naar hun mening bij de herbestrating en asfalte- cedure of tenminste een enquête deel ring van deze binnen de bebouwde kom uit. Op deze wijze zou de gemeente dan gelegen weg gelet diende te worden. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is, de door de gemeenteraad op 23 februari 1983 vastgestelde Verorde ning tot wijziging van de Verordening regelende de bevoegdheden en samenstelling van commissies als bedoeld in artikel 62, lid 2, van de gemeentewet, vastgesteld bij raadsbesluit van 23 juni 1976 (derde wijziging). De wijzigingsverordening treedt in werking op 26 november 1983. Waddinxveen, 23 november 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. WADDINXVEEN - Bewoners van de Onderweg zijn vorige week don derdagmorgen naar het gemeentehuis gestapt om burgemeester C. M. van der Linden, di zich liet vergezellen van verkeerswethouder P. F. J. van Schie (CDA), in een petitie te vragen om het treffen van snelheidsbe- perkende maatregelen. Een bewonerscomité, bestaande uit Hans Valk, Jan Kruit, Bram en Sonja Hofman en Hans en Joyce Houthoff, is al een poosje bezig om het gemeentebestuur te bewegen de verkeersveiligheid op de Onderweg te verhogen. Toen de gemeentelijke dienst Openba re Werken en -Bedrijven deze zomer in een rondschrijven aan de bewoners liet weten dat de Onderweg - aan welke weg aan het college van B ook wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) woonachtig is - zou worden her-"Een herbestrating is verder een unieke bestraat en geasfalteerd zagen de bewo ners de mogelijkheid om hun onvrede over de daar gereden hoge snelheden, de onoverzichtelijkheid van de weg en de verkeersonveiligheid voor kinderen aan de orde te stellen. Commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en woonruimtebeleid Donderdag 24 november 1983, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA BRIEF Dat de gemeente zonder meer aan het opknappen van de Onderweg was beg onnen bevreemdde de bewoners bijzon der. ’’Deze gehele gang van i volgens ons in deze tijd van openbaar heid en inspraak niet correct. Het ligt bovendien voor de hand dat een ge meente bij een herbestrating, die onge twijfeld zéér veel geld kost, juist in deze tijd zeer zorgvuldig te werk gaat. Daar van maakt volgens ons een inspraakpro- WADDINXVEEN - De Waddinx- veense gemeenteraad heeft indertijd besloten het experiment met de Va katurebank Vrijwilligerswerk, dat tot 1 november 1983 zou lopen, met nog een jaar te verlengen. Dat betekent dat het experiment tot 1 november 1984 wordt voortgezet. Inmiddels is als koördinator van de vakature- Abonnement Nederlands Danstheater met gratis vervoer naar Scheveningen In samenwerking met het Nederlands Danstheater is een speciaal abonnement van twee balletvoorstellingen samengesteld. De voorstellingen vinden plaats op vrijdag 9 december 1983 en vrij dag 6 april 1984. Het abonnement kan worden uitgebreid met de voorstelling van 22 juni 1984 in het kader van het HOLLAND FES TIVAL. Abonnementhouders worden gratis per bus van Waddinxveen naar het theater en weer terug vervoerd. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer A. Smit, Heemraadwe'g 5 alhier, voor het oprichten van een tochtportaal achter; - aan de heer C. A.M. Boekhorst, Tweede Bloksweg40 alhier, voor het oprichten van een woning aan de Tweede Bloksweg. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. Goedkeuring grondaankoop Gedeputeerde Staten hebben bij hun besluit van 8 november 1983 goedkeuring verleend aan het besluit van de raad van 15 juni 1983 tot aankoop van nagenoeg alle gronden gelegen in het gebied van het bestemmingsplan ’’Bedrijfsterrein Coenecoop”. Deze aankoop van grond is benodigd in verband met de uitvoering van het bestemmingsplan ’’Bedrijfsterrein Coenecoop”. in de periode van 28 november t/m 6 december 1983 het 2e deel van de 3e ronde van het bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskan ker zal worden uitgevoerd. Een derde deel van alle in Waddinxveen woonachtige dames van 35 t/m 54 jaar zal hiervoor persoonlijk worden uitgenodigd door mid del van toezending van een oproepkaart. De dames, geboren in 1931, 1934, 1937,1940,1943,1946en 1949die op 21 november 1983 nog geen oproepkaart hebben ontvangen, maar toch aan het onderzoek willen deelnemenkunnen dit opgeven ter gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken’(tel. 14433, toestel 242). Alsnog zal dan een oproepkaart worden toegezonden. Bezorgde Onderwegbewoners op bezoek in het gemeentehuis, waar ze te woord werden gestaan door burgemees ter C. M. van der Linden en wethouder P. F. J. van Schie (CDA). (Foto: Sjaak Noteboom). Bestemmingsplan Zuidkade I Ontwerp tietide uitwerking De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat het college van burgemeester en wethouders van die gemeente voornemens is een gedeelte van het bestemmingsplan "Zuidkade I" uit te werken met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Het ontwerp voor deze uitwerking wordt met ingang van donderdag 24 november 1983 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ge legd. Het uitwerkingsplan is opgezet om de bouw van 17 eengezinswonin gen met premie aan de Molenring in de wijk Zuidkade mogelijk te maken. Het ontwerp kan worden ingezien ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Kamer 126, Raadhuis plein 1. Gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen belang hebbenden schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp-plan bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Spreekuur burgemeester, de heer C.M. van der Linden: vrijdag- morgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. WADDINXVEEN - Op uitnodiging van de Stichting Vrienden van de Blinden en Slechtzienden uit Gouda en Omstreken komt de zanger Lee Towers zater dagmiddag 17 december op een in het Anne Frank-centrum te hquden kerst- middag van deze stichting zingen. De Nederlandse “Frank Sinatra”, die dit voorjaar op een feestavond van de Stichting Waddinxveen 750 Jaar nog was te zien en te horen in de sporthal “de Sniep”, begint zijn optreden om vijf uur. Op het programma van de overigens om half twee beginnende kerstmiddag staan verder optredens van het gemengd zangkoor Juliana uit Krimpen met pianiste Marieke Dekker; hammondorganist Ronald van Driel en de tiroler- kapel Kunst en Strijd uit Krimpen. Commissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw Dinsdag 29 november 1983, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Vaststelling verslag vergadering 1 november 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Eventuele mededelingen inzake gemeenschappelijke regelin gen en stichtingen waarin de gemeente vertegenwoordigd is. Bestemmingswijziging benzinestation K.W.-plein. 5. Voorbereidingsbesluit Landelijk Gebied Oost. 6. Ontwerp-verzoek vaststelling hogere grenswaarde/Wet Geluid hinder. 7. Consequenties in werking treding hoofdstuk V Wet Geluidhin der (zones rond industrieterreinen). 8. Verdere planprocedure ontwerp-bestemmingsplan ’’Brugweg ’80”. 9. Verkoop 2 percelen grond langs IJsermanweg. 10. Verder voorkomende zaken. 11. Rondvraag. bank benoemd de heer J.H. Schreu der. De openstaande vakatures zijn opgenomen in vakaturemappen die ter inzage liggen in het gemeentehuis, de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan, de Bonkelaar en ‘t Ke telhuis. Belangstellenden worden graag uitge nodigd daar te gaan kijken of er iets van hun gading bij is. Ook zij die plannen hebben eventuele werkpro jecten te beginnen kunnen bij de koördinator terecht. Hij is graag be reid alle gewenste inlichtingen te ver strekken. De coördinator is bereik baar in het gemeentehuis (afd. Wel zijnszaken) op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, telefoon: 01828- 14433, toestel 272. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. le Herziening bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” De burgemeester van Waddinxveen maakt ingevolge artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de bij raads besluit van 1 september 1982 vastgestelde le herziening van het be stemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” is goedgekeurd door het col lege van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij zijn besluit van 18 oktober 1983, nr. B 23786/1. Het besluit van Gedeputeerde Staten en dé goedgekeurde le herzie ning van het bestemmingsplan liggen met ingang van donderdag 24 november 1983 gedurende een maand voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Or dening. Zij die tijdig bezwaren bij de gemeenteraad en Gedeputeerde Sta ten hebben ingediend, alsmede de inspecteur van de ruimtelijke or dening zijn bevoegd gedurende de termijn van terinzagelegging be roep bij de Kroon in te stellen. De beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin en dienen zo mogelij k in tweevoud te worden ingediend bij de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Binnen hof 1,2513 AA ’s-GRAVENHAGE. Waddinxveen, 23 november 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de woensdagavond (vanavond) vergaderende gemeenteraad voorge steld te verklaren dat het bestem mingsplan Oranjewijk ‘75 wordt her zien om het perceel Noordkade 12 te kunnen voorzien van een carport. De grond ter plaatse heeft de bestem ming ‘Erf’. Op de bestemming ‘Erf’ is bebouwing van max. 40 m2 toelaat baar. Daar reeds een oppervlakte van circa 27 m2 is bebouwd en de heer De Rooij een carport wenst op te richten op een oppervlakte van circa 38 m2 is het verlenen van een bouw vergunning hiervoor niet mogelijk. ‘Wij zijn echter van mening dat me dewerking dient te worden verleend aan het bouwplan van de heer De Rooij. Zowel uit een oogpunt van planologie als uit een oogpunt van verkeersveiligheid (inrit) levert mede werking geen bezwaren op’, aldus B. en W. van 8.30 tot 12.30 Uur en op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking wordt ingesteld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van Bestuur, Binnenhof 1,2513 AA ’s-Gravenhage. ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S Aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat op 1 november 1983 is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hin derwet van de heer D. Metselaar, Busken Huetlaan 26, alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een opslag van oud papier, lompen e.d. aan de Onderweg 35-37 alhier. Aangezien er voorshands wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te brengen, is de door ons opgestelde ontwerp-vergun- ning tegelijkertijd met het verzoek om vergunning ter inzage gelegd. Wij zij n voornemens de vergunning te verlenen onder 16 voorschrif ten ter voorkoming c.q. ter beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen tot 24 december 1983 op de afdeling Algemene Za ken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur op maandagavonden. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde be zwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Commissie voor de Welzijnszaken Donderdag 1 december 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Opening en mededelingen voorzitter. 2. Vaststelling verslag vergadering 6 oktober 1983. 3. Programma emancipatie-activiteiten 1984 en verslag 1981. 4. Programma alfabetiserings- en educatieve activiteiten culturele minderheden 1984. 5. Ingekomen stukken. 6. Rondvraag en sluiting. De stukken voor de vergaderingen van de commissies liggen op de dag van die vergadering voor het publiek ter inzage. Abonnementen kunnen t/m 28 november 1983 worden besteld op het gemeentehuis van Waddinxveen, afdeling Burgerzaken, op werkdagen van 8.30-12.30 uur, tel. 01828-14433. De prijzen van een abonnement van twee voorstellingen zijn: le rang 37,50; jongeren tot 26 jaar 30, 2e rang 32,50; jongeren tot 26 jaar 27,50; drie voorstellingen incl. Holland Festival slechts 15,-extra. 1. Opening. 2. Toelichting directeur Stichting Madie "Zuidplas”op de plannen tot invoering wijkbejaardenverzorging in Waddinxveen. 3. Notulen vergadering 6 oktober 1983. 4. Ingekomen stukken. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Vp”--

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3