Excelsior HET AFWETEN Waddinxveense sportspetters koploper in finalepoule Volleybalsters winnen (3-2) Ruime zege voor Korbis DE GOUWE LAAT Be Fair niet opgewassen tegen Ridderkerks RVVH opmerkelijk Den Edel nu Tinus Bosselaar WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Oud-Sparta komt met Matige vangst Sjoelen 2 Kampioenen bij Kwiek WADDINXVEEN - Teams 11 en 15 van de Waddinxveense tafeltennisver eniging Kwiek konden vorige week de kampioensbloemen in ontvangst nemen: beide teams wonnen hun wedstrijd met 10-0 tegen resp. Moer- kapelle en Smash 8 en waren daar door nog voor de laatste wedstrijd gespeeld is, onbereikbaar geworden voor hun concurrenten. 3 A-limieten bij B-zwemwedstrijden WADDINXVEEN - Zaterdag werd in het Polderbad te Nieuwerkerk a/d IJssel een programma van B-wedstrij- den afgewerkt. Aan deze, door de kring-Gouwe-Rijnstreek georganiseer de zwemwedstrijden, deden namens De Gouwe vijf leden mee op vier nummers met vijf starts. Remco de Frankrijker zwom op de 100 m vrije slag j.o. 12 jr. een tijd van 1.19.8 en Remko Overdam zwom op hetzelfde nimmer 1.18.0 (evenaring B-lim.). Op de 100 m vlinderslag j.o. 10 jr. behaalde Marco van Niekerk zijn eer ste A-limiet in een persoonlijke re cordtijd van 1.58.3 (- 3.1 sec.) en Mirjam Overdam zwom op de 100 m vlinderslag m.o. 10 jr. een persoonlijk record van 1.53.1 eveneens goed voor een A-limiet. vier zwarte banders rijker WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gevestigde sportschool van Bert den Edel is vier zwarte banders rijker. Zaterdagavond werden namelijk in Hoogvliet examens zwarte band judo afgenomen. De kandidaten van sport school Den Edel waren: de heer Van Kakum (49 jaar), Erik van Bracht, Arjan den Butter en José Streefkerk. Na eerst 100 punten behaald te heb ben tijdens wedstrijden, moest er nu een technisch examen afgenomen worden. Voor alle 4 kandidaten ver liep het examen voorspoedig en na een paar spannende uurtjes konden zij trots hun zwarte band en het daar bij behorende diploma in ontvangst nemen. Eerste plaatsen TOOS-turnsters M’kapelle 2-WSV 3 nog onbeslist Thuisnederlaag was vernederend Zondag door vliegende storm en regen geen voetbal Basketballers ongeslagen i WEEKBL AD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 NOVEMBER 1983 i I STREEKDERBY zaterdag gevoetbald, want daarvan kon zondag vanwege de vlie gende storm en regen geen sprake zijn. beste v< wijk aantreden tegen het tot keer. WADDINXVEEN ‘Be Fair, goed voor de open haard: brand hout’ en ‘Be Fair doet zichzelf de das om’. Dat waren de reacties in het dagblad van Rijn en Gouwe en de Goudsche Courant na het verlies dat tweedeklasser Be Fair zaterdagmiddag in het Burge meester Wamaarplantsoen leed tegen RVVH (1-2). Er werd alleen WADDINXVEEN In de tweede divisie hebben de volleybalsters van Be Fair met 3-2 het leidende Tonegido verslagen. Met het pak ken van de koploper verbeterden de Waddinxveensen hun niet al te beste positie op de ranglijst. Het komende weekeinde hebben de olleybalsters rust, maar zaterdag 10 december moeten ze in Rijs- nu toe slecht draaiende PVC Blok- Hierna kon Niek de Leeuw de zesde treffer voor De Gouwe aantekenen door een man meer uit te buiten: 6- 12. De eindstand van deze periode werd bepaald op 6-13 door een schot van ZPB-er Kees van Lent. A. Blom - D. van Spengen C.H. Kramp - W. van Loon G.v.d. Zijden - J.v.d. Kooy F. Zaadhof - D. Breugem J.v.d. Eist - D. van Raffe T. Twigt - C. Molenaar 3-6 3-5 3-3 3-2 3-1 3-1 STAND NA 3 RONDEN 1. Excelsior 2. Boskoop 3. Damlust 2 4. Zoetermeer 5. Schoonhoven 6. Bleiswijk TWEEDE TEAM Het tweede team van De Gouwe deed het stukken beter en wist hun naaste rivaal De Ham 2 een nederlaag toe te brengen. Via tussenstanden van 3-1, 6-2, 7-4 werd het uiteindelijk 9-7. Eric van Leeuwen had een goede dag want met 6 doelpunten had hij een belangrijk aandeel in deze overwin ning. De overige doelpunten van De Gouwe werden gescoord door Marcel Verheij 2x en Marco Kraak lx. Komende zaterdag in sporthal ‘de 143.80 ■unten)Pro Patria II Zoetermeer 0-2 0-2 1-1 1-1 2-0 2-0 1-1 0-2 2-0 0-2 0-2 2-0 1-1 0-2 0-2 via tussenstanden (in sets) 0-1, 1-1, 2- 1, naar een 2-2 eindstand, Een te rechte uitslag die het duel in de kop van de 1ste klasse alleen maar span nender maakt. DOS 2 is koploper met direct daar achter Be Fair en van Ginkel. Heren I speelt 10 december thuis tegen DOS 2 (16.30 uur). WADDINXVEEN - Dank zij de 10-6 overwinning op B.D.V. (Bleis wijk) heeft het eerste team van WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinx- veen HSW haar derde wedstrijd van de wintercompetitie in de haven van Hellevoetsluis. De vangst was erg ma tig: 22 vissers vingen 26.140 gram vis. De eerste vijf waren: le P. Dorre- stein 3980 gram, 2e M. Reichard 2440 gram, 3e R. Aalbers 2200 gram, 4e J. de Zwart 2060 gram en 5e M. van Leeuwen 1620 gram. De volgende wedstrijd wordt gevist op zaterdag 10 december, waarvoor om 7 uur vanaf het N.S.-station wordt vertrokken. WADDINXVEEN - Woensdagavond 7 december wordt er weer gesjoeld in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. Van de begin deze maand gehouden sjoelavond zijn dit de uitsla gen: Klasse A 1. Jan Kersbergen, 1402 pnt.; 2. Ton Cozijnsen, 1382 pnt.; 3. Kees Kuijpers, 1324 pnt.; 4. Jan Neeleman, 1287 pnt. Klasse B 1. A. v. Helden, 1296 pnt.; 2. Bas Kop pengal, 1256 pnt.; 3. Mevr. T. v. Leeu wen, 1254 pnt.; 4. G. v. Renesse, 1238 pnt. Klasse C 1. Caroline Kersbergen, 1194 pnt.; 2. Hanny Harkes, 1162 pnt.; 3. Mevr. M. v. Renesse, 1154pnt.; 4. Ida Sliedrecht, 1118 pnt. Klasse D 1. Mevr. Cozijnsen, 1135 pnt.; 2. Aat Willemse, 1122 pnt.; 3. M. c. Taktor, 1060 pnt.; 4. Mevr. v. Vliet, 1049 pnt. WADDINXVEEN - Op het WSE-terrein in de Oranjewijk speelt donderdagavond 1 de cember om half acht een 10 jaar oude WSE-combinatie te gen het voetbalelftal van oud- Sparta. Bij Sparta doen onder andere mee Tinus Bosselaar, Hans de Koning en Tonny van Eede. Het WSE-team bestaat uit spe lers die 10 jaar geleden promo tie maakten naar de KNVB, zo als Huisman, Koetsier, Lichten berg en Rip. De toegang is gra tis. riodestanden waren 1-5, 5-10, 6-13 met als eindstand 9-18. In de eerste periode bouwde ZPB aan een regelmatige score tot 0-5 via twee normale doelpunten, twee numerieke meerderheden en een strafworp. Rens van de Meer kon via een man meer situatie tegen scoren. In de tweede periode ging ZPB rustig door met scoren tot 1-8. Dit middels twee contra-aanvallen en één man meer situatie, waarna Hans de Gruijl de stand iets draaglijker maakte, door vanaf de midvoorplaats twee maal raak te schieten: 3-8. Beide teams scoorden in deze periode nog twee maal. Eef Overdam voor De Gouwe vanuit een man meer positie en Niek de Leeuw met een keurige laterbal 5-9. In de derde periode verkreeg De Gouwe een man meer maar kon dit niet uitbuiten. ZPB nam nog verder afstand door te scoren vanuit een nu merieke meerderheid en een contra- aanval afgerond met drukbal 5-12. De nederlaag had De Gouwe volko men aan zichzelf te wijten, want een team dat de tegenstander zo makke lijk laat spelen, zonder ook maar eni ge pressing uit te voeren verdient ook niet meer.Nu was het ook zo dat ZPB in de beginfase wat makkelijk aan een- voorsprong kwam en met zo’n voorsprong is het natuurlijk makke lijker spelen. Je kan dan wat risico’s nemen, hetgeen de contra-aanval weer jen goede kwam en via die aan val ook weer de doelpunten. het team dat dan op achterstand speelt krijgt het dan dubbel moeilijk omdat men de aaval blijft zoeken en zo op een gunstiger resultaat. De pe- WSV-JEUGD (1) Bij de schaakjeugd van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV is Eg bert Schroten nog steeds ongeslagen nummer één op de ranglijst, Hans van Woudenberg en Alvin Sibbald volgen weliswaar op de voet, maar het ziet er naar uit dat Egbert aanvoerder blijft. Over enkele weken zal er weer een schifting plaatsvinden. Naar ver wachting komen Egbert Schroten, Hans van Woudenberg, Alvin Sibbald, Rudo van Loo, Menno Houdijk, Ed win van Es, Wilfried Dries en Arthur Kollman in groep A en Peter Moons, Erik Brandhorst, Marcel Haan, Nico Chutte Pascal Slootjes, Jeroen Bon- sel, Gino Bruyn en Dian Kerkhoven in groep B. WADDINXVEEN Het eerste waterpolozevental van eerste klasser De Gou we heeft het bij de afsluiting van de eerste ronde van deze competitie bijzon der laten afweten. Zaterdag werd met 9-18 verloren van het Barendrechtse ZPB/Unico 1. Deze thuisnederlaag was voor de Waddinxveners ronduit verne derend. De manier waarop het verlies tot stand kwam laat overigens niet veel Stonden ze 4 minuten voor tijd nog met 5-6 achter; toch gelukte het dankzij goed doorzetten met 7-6 te winnen. Het zal voor Korbis een moeilijke wedstrijd worden maar ver trouwen in eigen kapaciteiten zal borg moeten staan voor een goed re sultaat. Aanvang van deze wedstrijd 20.00 uur. Het was toch al een goede week voor Kwiek, want van de 15 gespeelde wedstrijden beslisten de Kwiekspelers er 11 in hun voordeel. Kwiek 1 stuur de tegenstander Smash 1 met een 7-3 nederlaag naar Schoonhoven terug. Met deze overwinning had Kwiek 1 al z‘n thuiswedstrijden gewonnen, maar uit de 4 uitwedstrijden slechts 1 punt weten te vergaren. Zeer merkwaar-' digi Kampioenskandidaat Kwiek 3 blijft op de goede weg en won met 1Ó-0 van BOK 3 uit Bodegraven. Voor dit team zal de beslissing pas in de laat ste wedstrijd, of zelfs in een beslis singswedstrijd tegen medekoploper Vriendenschaar 11 vallen. Bij de jeugd wonnen zowel Kwiek 1 als Kwiek 2 met 10-0 van hun tegen standers, waardoor Kwiek 1 zijn kampioenskansen geheel in eigen hand hield; een overwinning in de laatste thuiswedstrijd tegen ILAC 2 is dan voldoende voor het kampioen schap en promotie naar de landelijke competitie. Gillian van den Berg behaalde op de 100 m vrije slag m.o. 12 jr. een 2e plaats in de persoonlijke recordtijd van 1.12.7 (- 2.7 sec.). Zij behaalde hiermee tevens haar 3e A-limiet De vierde periode gaf eerst Jan Ver- weij de kans om vanuit een man meer situatie te scoren (7-13), waarna ZPB weer uitliep tot 7-15 door een straf worp en een man meer. Hans de Gruijl en Hans Timmerman (straf worp) bepaalden de einduitslag mede tot 9-18. De doelpunten voor ZPB werden gescoord door Kees Ettema 5x, Mare Peter Verveer, Robert de Meij en Henk Verhoeven ieder 3x, Ted v.d. Burg, John v.d. Burg, Kees van Lenten Bert Lichtenberg lx. ONDERLINGE De grootste verrassing in de 12e ron de van de onderlinge competitie was de winst van Henk den Outer op Tij- men den Ouden sr. Henk wist door te breken en dat kon zijn tegenstander niet pareren. De jeugdige Jan de Pa ter schijnt kracht te putten uit de overigens opbouwende kritieken aan zijn adres, getuige de knappe winst op de toch wel ervaren Dik Schou ten. Dik Heeren II voerde in zijn strijd tegen Ruud van Dijk een damcombi- natie uit. Ruud had echter gezien, dat hij de dam met schijfwinst kon afnemen en het afspel naar winst was voor hem niet al te moeilijk. Een leuke strijd in een onregelmatige partij was te volgen tussen Jan Both en Jan de Heer. Beiden gaven elkaar geen duimbreed toe en dat betekende een puntendeling. UITSLAGEN T. Driesse - C. Blonk G. Heeren - P. van Es J. de Pater - D. Schouten J. de Wit - A. Crone C. Stolker - C. Barelds R. van Dijk - D. Heeren I J. Both - J. de Heer T. den Ouden - H. den Outer D. Heeren II - B. van Eijk Be Fair, met tien punten uit tien wedstrijden de vijfde plaats in de competitie bezettend, speelde zater dagmiddag niet alleen zonder de niet fitte Wim Bron, Alfred de Jong en Ron Coppejans, maar ook zonder Gouwenaar Bert Graafland. De Wad dinxveense spits zou in onmin leven met trainer Ger Hup, omdat deze aanmerkingen had op het een paar keer te laat (vijf tot tien minuten) verschijnen voor een te spelen wed strijd. De tijdens de wedstrijd tegen Spirit op de reservebank gezeten zijnde Bert Graafland is intussen af wezig geweest op de trainingen. Gadegeslagen door zo’n 600 toe schouwers, waaronder Sinterklaas en Zwarte Piet, is Be Fair duidelijk te kort geschoten tegen het Ridderkerk se RVVH. Be Fair werd vooral in de eerste helft op inzet geklopt. De per soonlijke duels gingen bijna allemaal verloren, terwijl de Ridderkerkers fel ler speelden en Be Fair het eerste kwartier van de wedstrijd op eigen helft terugdrongen. WSV-JEUGD (2) Afgelopen vrijdag is de tweede ronde van de WSV-jeugdschaak-competitie in Reeuwijk gespeeld. Op Egbert Schroten, Hans van Woudenberg en Alvin Sibbald na, is, naar waarheid, door iedereen buitengewoon slecht gespeeld. Maar liefst zeven dames zijn weggegeven, waarvan vijf aan de zijde van WSV! Met wat pech, èn geluk, is de uiteindelijke stand 8-2 voor Reeuwijk geworden. KORBIS-JEUGD Voor de Korbis-jeugd kwamen vorige week slechts 4 adspiranten ploegen binnen de lijnen. Drie keer trok Kor bis aan het langste eind, slechs 1 wed strijd ging verloren. Ook de welpen van trainster/begeleidster Janneke van Griensven, kwamen binnen de lij nen. Met 9-8 werd nipt van WION ge wonnen. Gescoord werd door Bulent Unlu 3x, Patricia Belt 2x, Benno Groenendijk 2x, Sacha Matse lx, Ca ra Koster lx. THUISWEDSTRIJDEN Heren-senioren 4 moest de degens kruisen met Rijnvalken 3 uit Rijns- burg. TOOS begon sterk. Er werd snel gespeeld en sterk verdedigd. He- ruimte over om op een hoopvolle stand in deze waterpolocompetitie te kun nen rekenen. In het dagblad van Rijn en Gouwe verklaarde coach Leo Nieuwenhui zen: “Wij wisten hoe de ploeg speel de, hebben er ook op getraind. Maar in de confrontatie met ZPB/Unico ging het mis. Vooral in de aanval konden wij geen vuist maken, een dikke onvoldoende voor De Gouwe’. HEREN I Het eerste herenvolleybalteam van Be Fair heeft een punt laten liggen bij het Goudse Van Ginkel/Jodan Boys. Een spannende wedstrijd met veel vuldig aantrekkelijk aanvalsspel van de Goudse aanvaller Ad de Jong ging WADDINXVEEN - Vrijdag en za terdag werd bij de afdeling gymnas tiek van de multisportvereniging TOOS de eerste wedstrijd van de tumcompetitie 1983/1984 gehouden in de A- en B-poule. De TOOS ploeg werd in de A-poule vertegenwoordigd door: Linda Goris- sen (5), Angelika Sleeuwenhoek (6), Marieke Smallegange (4), Sandra Hus (3), Ingrid Hoogendoom (2), Paola van Bergen (1) en Warni v.d. Goot (reserve). De zenuwen speelden bij de turnsters wat parten bij deze eerste wedstrijd, maar ondanks dat, staken ze toch met kop en schouder op de lange mat boven de anderen uit. Uitslag: TOOS Waddinxveen (160.95 punten); Velocitas Gouda punten); Pro Pa_L_ T_ (137.10 punten). De TOOS-ploeg werd in de B-poule vertegenwoordigd door: Claudia Sleeuwenhoek (6), Ellen Rurup (5), Patty v.d. Sluys (1), Marion Kaptein (2), Diana Heerema van Vos (4), Elles Hus (3) en Renate Alblas (re serve). Voor Patty v.d. Sluys was dit haar debuut in de tumcompetitie en zij werd gelijk eerste in het totaal- klassement. Renate Alblas die als re serve meedeed, sc.oorde de hoogste punten op de balk. Uitslag: TOOS Waddinxveen (143.55 punten); G.V. O.S.S. Zevenhuizen (135.55 punten); G.V. THOR Berg ambacht (132.35 punten). de Waddinxveense damvereniging Excelsior zich aan de kop van de ranglijst in de finalepoule om het Gouds Districtskampioenschap genesteld. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de Bleiswijkse dammers in de thuisontmoeting op 24 november zouden worden geklopt. Adriaan Blom leek een greep op de stelling van zijn tegenstander te hebben, doch een foutzet van hem bracht zijn tegenstander dicht bij de dam- lijn. Ondanks fel verzet van de Ex- celsior-speler moest hij in een neder laag berusten. Teun Twigt trok de stand weer recht via een combinatie schrijfwinst te be halen. Hij werkte het karwei verder af, zoals dat van hem verwacht mocht worden. Aan het eerste bord speelde een fraai eindspel af tussen Dik Dibbets (Excelsior) en diens Bleiswijkse tegenstander. In de ont stane eindstand van 6-om-6 had Dik voordeel en hij- werkte dit via een voortreffelijk gespeeld eindspel naar winst af. Reeds in het middenspel wist Jaap van der Eist een doorbraak in de Bleiswijkse Unie te forceren. Ondanks vee) tegenstand wist hij de strijd goed naar winst af te wikkelen. Onvoor stelbare wendingen in een dampartij komen zelden voor. Niemand zal een antwoord kunnen geven op de vraag hoe het mogelijk was, dat Excelsior- speler Fred Zaadhof een gelijkspel heeft weten te bereiken. Hij stond 2 schijven achter en gaf in een eigenlijk hopeloze stelling nog een schijf weg en wist daarna nog een doorbraak te forceren. Wellicht zal zijn tegenstander foutzetten hebben gespeeld, doch het behaalde punt is de beloning van het doorzetten. Piet Swart wist door zijn overwinning de wedstrijdwinst veilig te stellen. Via zijn rechter vleugel wist hij niet te pareren doorbraakdreiging in de stand in te bouwen. De winst werd overigens bespoedigd na een foutzet. Kees Kramp wist ook door te breken na dam, maar zijn tegenstander wist dat eveneens te bewerkstelligen en bouwde diverse vangmogelijkheden in de stand. Kees moest dan ook in een nederlaag berusten. Een regelmatige partij was te zien in de partij van Gerrit van der Zijden. Hij stond wel iets sterker dan zijn te genstander, doch het voordeel was niet voldoende om in winst om te zetten. EXCELSIOR - BDV’ BLEISWIJK D. Dibbets - A. Dolle 2-0 P. Swart - W. v.d. Heuvel 2-0 Het Haagse Tonegido was in ieder ge val het slachtoffer van een - voor vol tallig opgekomen thuispubliek - zeer sterk spelend Be Fair. De koploop- sters werden op een taktische manier aangepakt en konden ondanks een 2- 8 voorsprong in de beslissende 5de set, het niet maken tegen Be Fair. Toch zijn de geroutineerde speelsters van Tonegido een goede kandidaat voor het kampioenschap. Ze spelen erg sterk en de lange middenaanval- ster Thea Sikkes maakt met mooie aanvallen het spel aantrekkelijk om te zien. Zo ook bij de wedstrijd in de Groens- waard-sporthal afgelopen zaterdag. Na een matige eerste set (15-10 voor Be Fair) kreeg het publiek 4 schitte rende sets te zien. In de 2de set moest Be Fair een 13-9 voorsprong omgebogen zien worden in een 14-16 setstand. Maar Be Fair stond dan wel tiende in de competitie, van koplo per Tonegido zouden en moesten ze winnen. De derde set ging dan ook weer ruimschoots naar Be Fair met 15-9. In de vierde set viel de beslissing nog niet. Tonegido bracht het tot zeer goede momenten en won met 8-15. Deze goede lijn werd doorgetrokken in de 5de set tot een 2-8 voorsprong. Veel fout serveren van Tonegido en uitstekend ‘prikken’ van Be Fair- spelverdeelster Dory v.d. Meent, trok de stand terug tot 8-8. De stemming zat er helemaal in en voor een grandioos publiek werd het 14-10. Tonegido kwam nog terug, tot 14-13, maar Be Fair trok verdiend aan het langste eind en bracht via 15- 13 de eindstand op 3-2. Tonegido-speelsters, coach en pu bliek waren duidelijk onder de in druk. Bij Be Fair thuis spelen wordt een begrip en ploegen zullen er aan moeten wennen dat Be Fair met haar thuispubliek tot uitstekende presta ties kan komen. Dat er geen doelpunten vielen was meer aan RVVH te danken, dat de kansen niet wist te benutten, dan aan de slagvaardigheid van de Be Fair-ver- dediging. Zo ging Erik Plaisier in de fout, werd Kees Verb ree op snelheid verslagen, mislukte het positiespel tussen Klaas Angenent en Verb ree volkomen, had Arjan Blom veel moeite met de snelle spits Polder man, terwijl keeper Goos van Vliet na een blessure een wat aangeslagen indruk maakte. Pas in de 18e minuut konden we de eerste goede aanval van Be Fair no teren. Aart Bos zette twee Ridder kerkers op het verkeerde been en speelde Eric Plaisier aan. Deze bracht de bal hoog voor het doel waar Koert van Rijn hem doorkopte naar Hans Wouter Valk wiens inzet werd ge blokkeerd. Deze opleving duurde maar kort. RVVH bleef gesteund door de wind storm lopen op de Be Fair-veste. Uit een inswingende corner was het Polderman die over Van Vliets vin gertoppen het net trof in de 30e mi nuut, 0-1. Met de moed der wanhoop probeerde Be Fair terug te komen. Twee kansjes, ingeleid door Jan van Rijn en Aart Bos, misten echter de overtuiging om succes te hebben. De beide vleugelspitsen, René v.d. Wilk en Wim den Besten, die voor de ge blesseerde Alfred de Jong stond opgesteld, konden hun belagers niet overtroeven, zodat Koert van Rijn zonder aanvoer in de spits kwam te staan. Kort voor rust ontsnapte Be Fair aan een grotere achterstand door na vermeend buitenspel de RVVH- spits alleen doorging, keeper Van Vliet omspeelde, en voor een leeg doel naast schoot. Na rust bleek Koert van Rijn vervan gen door Peter Konijn. Een ontkete nend Be Fair forceerde door agressief spel meteen vier corners op een rij. Met kunst- en vliegwerk bleef de RVVH-verdediging echter overeind. Be Fair kwam wat beter in de wed strijd maar miste kracht en creativi teit om de Ridderkerkers op de knieën te krijgen. Een doelrijpe kans voor Aart Bos na een splijtende pass van Kees Verbree werd door Aart jammerlijk overge- WADDINXVEEN - Voor de compe titie van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) speelde WSV 3 een uit wedstrijd tegen Moerkapelle 2. Aan de bovenste 4 borden ontwikkelde de strijd zich spoedig ten gunste van de Waddinxvèners: aan het le bord kwam Claassen met wit op winst te staan, aan het 2e bezorgde Ritter met zwart zijn tegenstander na 6 zetten al een geïsoleerde dubbelpion, aan het 3e wist De Bock positioneel voordeel te verkrijgen en aan het 4e bleef To renbeek in veilige banen. Op de on derste 4 borden, van respectievelijk Goor, Van Sandijk, Van de Ree en Van Offeren, speelden zich echter bloedstollende taferelen met wisse lende kansen af, waarbij de balans aanvankelijk iets ten gunste van WSV leek uit te slaan. Toen Claassen dan ook het volle punt binnenhaalde, ac cepteerde Ritter (ten Onrechte) een remiseaanbod. Ook Torenbeek en Va Van Offeren boekten remise. Van de Ree en Goor gingen echter beiden in de fout in het eindspel, waardoor WSV op achterstand kwam. Bij het afbreken van de wedstrijd staat De Bock op winst, wat 3 1/2-3 1/2 zou betekenen. De einduitslag zal dus af hangen van de partij van Van San dijk, die in onoverzichtelijke stand werd afgebroken. De WSV-er heeft de kwaliteit vóór, maar zijn konings- stelling staat onder sterke druk. De strijd is dus nog geheel open. ONDERLINGE COMPETITIE nederlaag. Door deze overwinning blijven de Waddinxveners de ranglijst in klasse 2 van d*-- Van de twaalf treffers namen Jaap Noordam en Truus Visser er zes voor hun rekening; de overige doelpunten kwamen op naam van René van Eek, Dick Haagsman, Joke Hamer en Jan Minekus. Deze overwinning kwam tot stand door gevarieerd aanvalsspel en geconcentreerd verdedigen. Geen moment is de Waddinxveense zege in gevaar geweest, hoewel Olym pia 3 maal tot op 2 doelpunten wist in te lopen werd dat gevaar tijdig ge zien en liep Korbis weer uit naar 4 doelpunten verschil. In de huishoudelijke competitie van WSV werd het stuivertje wisselen tus sen Claassen en Van Deelen voortge zet, doordat eerstgenoemde van W. van Oort won en Van Deelen het punt deelde met Smitskamp. Claudia Torenbeek leverde een knappe pres tatie door van Ellers te winnen. 10 5 5 0 15 18- 9 10 5 4 1 14 20-13 9 4 5 0 13 15- 9 9 3 5 1 11 16-9 10 3 4 3 10 14-12 10 1 7 2 9 3 3 3 9 2 4 3 9 2 3 4 9 15 3 10 2 2 6 10 0 5 5 Vlaardingen Be Fair weer op volle sterkte aan kan treden. STAND s Gravenz. SV RVVH SC Everstein Vitesse D. Be Fair Lyra Spirit Duno Zwaluwen Xerxes FC Lisse De Zwervers 9 9-12 9 12-15 8 13-18 7 15-14 7 11-15 6 14-21 5 8-18 WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis bezorgde het Spijkenisse Olympia zaterdagavond een ruime 12-8- - 1 - 1 -j aan de kop van de zaalkorfbalkompetitie. Sniep’ ontmoet Korbis streekgenoot Reeuwijk. Het belooft een uitermate spannende wedstrijd te worden, want de Reeuwijkers staan bekend om him grote inzet. Dit laatste werd nog eens onderstreept in de wedstrijd tegen Bolnes 2. laas kon TOOS de 11-punten voor sprong, die rond de 12e minuut was opgebouwd, niet vasthouden tot de rust: 31-28. De 2e helft bleef daardoor spannend. Toch kon TOOS rond de 13e minuut weer 10 punten uitlopen. Hoewel Rijnvalken terugkwam, hield het jon ge HS 4 (gemiddelde leeftijd 20 jaar) het hoofd koel in de laatste minuten en won verdiend met 65-62. De meeste TOOS-scores kwamen van Gert Jan Kraaijenbrink (16), die vooral in de le helft makkelijk scoor de, en Harry Weck (15) en Frank Minnee (14), die in de 2e helft pro- duktief waren. Dames junioren 1 trad aan tegen Grasshoppers 2 uit Katwijk. De Kat- wjkse man-to-man verdediging zorgde ervoor dat TOOS stroef draaide. De combinaties mislukten te vaak, ter wijl Grasshoppers haar lengteover- wicht met mooie uitgespeelde aanval len optimaal uitbuitte. Na een rust stand van 18-38, speelde TOOS in de 2e helft beduidend beter. Toch viel er aan de opgelopen achterstand niets meer af te dingen. Eindstand: 40-70. Bemice Posthumus (14), Ellen Geerts (12) en Daphne de Ruiter (10) teken den voor de meeste TOOS-punten. Dames-junioren 2 bond vrijdagavond de strijd aan tegen Berg Diensten Stars uit ‘s-Gravenzande. Met Karin Biemond als glanzend voorbeeld, wis ten de TOOS-dames een flinke voor sprong op te bouwen. Rust: 29-12. Na de rust gingen de zaken voor TOOS nog voorspoediger, zodat de dames van coach Bert de Rijke won nen met 68-33. De topscorende TOOS-dames waren Karin Biemond (32) en Saskia Bos (13). Meisjes-welpen 1 tenslotte moest Dunkinn 1 uit Roelofarendsveen par tij geven. Hoewel de TOOS-meisjes zeker niet slecht speelden, bleek Dunkinn te sterk: 19-60. Voor TOOS scoorde Yvonne Oosterom 13 van de 19 punten. schoten. Trainer Hup trachtte met het inzetten van Leon Konijn ten koste van Wim den Besten en het naar voren sturen van Kees Verbree meer stootkracht te krijgen. Deze be slissing hield wel het risico in voor een uitval van de snelle RVVH-spit- sen. In de 32e minuut kwam Be Fair toch nog langszij. Uit een pass van Eric Plaisier werd de snel opkomende Peter Konijn bediend, die knap scoorde, 1-1. Als Be Fair toen het koppie erbij gehouden had was er toch minstens één punt behouden ge bleven. In de 34e minuut verzuimde de verdediging de bal - geschonken door Houthandel Houtex - resoluut op te ruimen, en gelukte het De Mou lin RVVH weer op voorsprong te brengen, 1-2. Even hierna stond de lat een grotere achterstand in de weg na een misser van Klaas Angenent. Toch had Jan van Rijn kort voor tijd de partijen alsnog in evenwicht kunnen brengen. Uit een vrije trap kwam Jan in riante positie, maar tot teleurstelling van ge heel Be Fair schoot hij naast. Hope lijk zijn komend weekend Wim Bron en Alfred de Jong weer fit, zodat in de uitwedstrijd tegen Zwaluwen WADDINXVEEN Heren-senioren I van de afdeling basketbal van de mul tisportvereniging TOOS heeft op nieuw een belangrijke wedstrijd in haar voordeel beslecht. Luba 1 werd in Zoeterwoude-Rijndijk geklopt met 50-61. Het werd een zwaar bevoch ten overwinning voor TOOS. Luba, afgelopen seizoen gedegradeerd en nu één van de sterkste tegenstanders van TOOS, was tot voor deze wedstrijd (evenals TOOS) ongeslagen. Via de zeer sterk beginnende Peter Zwamborn bouwde TOOS in de eer ste helft een 8-punten voorsprong op. Deze werd echter weer teniet gedaan, doordat TOOS onnodig veel balver lies leed en de Luba-spelers fel op de bal speelden. Rust: 30-30. Gedurende de 2e helft stond TOOS steeds op een minimale voorsprong van 1 a 2 punten. Door goede schoten aan TOOS-zijde èn doordat Luba ging forceren, kon TOOS aan het einde van de 2e helft uitlopen tot een eindstand van 50-61. Een belang rijke steun voor TOOS in deze wed strijd waren de talrijk naar Zoeter- woude meegereisde supporters. De topscorers aan TOOS-zijde waren Pe ter Zwamborn en Klaas Bruinsslot, die ondanks zware vermoeidheidsver schijnselen een sterke wedstrijd speel de. De volgende belangrijke test voor HS 1 vindt aanstaande vrijdag plaats in de Sniep. Dan treden de heren aan tegen het ongeslagen LUSV 1 uit Lei den. Als deze wedstrijd ook gewon nen wordt, is een kampioenschap voor HS 1 waarschijnlijker dan ooit. Dames-senioren 1 leed opnieuw een nederlaag. Zoebas 1 versloeg TOOS met 68-22 in Zoetermeer. TOOS wist geen raad met het Zoetermeerse leng- teoverwicht. Daarbij kwamen nog de paniek tegen de Zoebas-man-to-man- verdediging, slechte schoten en veel balverlies. Addy Ruts (7) zorgde voor de meeste punten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 19