CNV-BOND VIERDE 65-JARIG BESTAAN Korbis wint Op Onderweg wordt niet zo hard gereden Illegale uitbreiding van de weekmarkt niet toegestaan van Reeuwijk Onderlinge VERLOTING Naam en woonplaats op kramen Kees Slootweg eerste winnaar damcompetitie REM. KERK Aansluiting op Gouwebrug concreet punt voor provincie Donderdag 22 december bijzondere slotavond festitiviteiten Hoogleraar komt weer praten over geschiedenis W’veen Er komt gesprek over grootte markt samen met middenstand POLITIENIEUWS WADDINXVEEN u WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 DECEMBER 1983 - geflatteerde - zege. Zwijgerlaan op min of naar 112 - nen, betoogde PvdA-wethouder drs. M. Kraaijesteijn in de laatst gehouden gl-i - i digde dat d< gemeen in een volgende commissievergadering besproken den. De middenstandsvereniging Waddinxveen zal dan worden zich bij deze vergadering te laten vertegenwoordigen. WADDINXVEEN - De rijkspolitie heeft met een aantal snelheids- in tegen- ig van de aanwonenden - veeEminder snel wordt gereden dan gedacht. Dat bleek uit de op maandag 28 no vember tijdens de avondspits gehouden snelheidscontrole daar. Van de 74 gepasseerde voertuigen - zo laat de rijkspolitie weten - reden er tussen 17.00 en 18.30 uur slechts vier bestuurders te snel. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. AANGEHOUDEN Prof. dr. H. van der Linden uit Oegstgeest toonde op de eerder dit jaar gehouden persconferentie van de Stichting Waddinxveen 750 Jaar een toelichting op de stichtingsacte, het vestigingscontract op grond waarvan Waddinxveen kan zeggen op 20 april 1233 te zijn gesticht. Naast de professor zit links de voorzitter van Waddinxveen 750 Jaar, de heer W. G. van Baarle. (Foto: Archief). WADDINXVEEN - Prof. dr. H. van der Linden uit Oegstgeest, die heeft bewezen dat Waddinxveen op 20 april 1233 inderdaad ont stond door grondverkoop van Floris de Vierde aan de eerste met naam en toenaam bekende Waddinxveners, welk bewijs de basis vormde voor de dit voorjaar gehouden festiviteiten rond het 750- jarig bestaan van deze Gouwe-gemeenschap, zal donderdagavond 22 december om kwart over acht een lezing met dia’s houden over de wordingsgeschiedenis van Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense gemeentebestuur tolereert niet dat de Waddinxveense weekmarkt op vrijdag in de Willem de 1 c meer illegale wijze is uitgebreid van 103 110 standplaatsen. Die 7 extra zullen weer moeten verdwij- rvdA-wethouder drs. M. Kraaijesteijn in de laatst- ;ehouden gemeentelijke marktcommissie, warin hij ook aankon- t de grootte van de Waddinxveense weekmarkt in het al- volgende commissievergadering besproken zal wor- De middenstandsvereniging Waddinxveen zal dan gevraagd W ADDINXVEEN Tegen Reeuwijk I speelde het eerste korfbal team van het Waddinxveense Korbis in de sporthal ‘de Sniep’ zeker in de tweede speelhelft een tactisch goede wedstrijd, die met 7-3 werd gewonnen. Bekwaam werden de gecreëerde kansen benut en daardoor kon het gebeuren dat een halverwege de tweede helft opgelopen 2-3 achterstand in de eindfase werd omgebogen tot een J 1 4 ■i 23 pnt. 19 pnt. 19 pnt. 16 pnt. 16 pnt. 13 pnt. 10 pnt. 10 pnt. 5 pnt. 5 pnt. 4 pnt. 0 pnt. van de heer Vierbergen de eerste leden vergadering werd gehouden. In 1919 werd de eerste actie ingezet voor een collectief contract. De pa troons wilden hier niets van weten en er werd van de arbeiders verlangd dat zij als lid zouden bedanken, anders werd hun de toegang tot het bedrijf ontzegd. Door de burgemeester werd bemid deld, zodat een staking afgewend kon worden. Overstappend naar het heden stond de heer De Kleuver even stil bij de huidige WADDINXVEEN 1233-1983 situatie in de bouw met zijn grote werkeloosheid en inkomstendaling van onze leden. Tevens wees hij erop dat bij de overheid ook de portemonnee niet meer zo gevuld is en dat onder ambtena ren wel geen werkloosheid heerste maar ook niets valt te halen. 0-1 1-0 0-1 0-1 0-1 1-0 0-1 0-1 0-1 1-0 1-0 1-0 De voorzitter deelde mede dat de kooplieden niet de dupe zullen wor den van een administratieve fout; al- Eind juni werden de voornaamste acti viteiten van de Stichting Waddinxveen 750 Jaar afgesloten met de uitreiking van een voor dat doel beschikbaar ge stelde gouden herdenkingsmunt aan de eerste ereburger van Waddinxveen, Prins Bernhard. Na de pauze werd de heer J. Kersbergen gehuldigd voor het feit dat hij 25 jaar lid van de bond was. Aan hem werd, door de algemeen secretaris van het CNV, de gouden speld uitgereikt. Hierna restte alleen nog het afscheid van districtsbe- stuurder R. Schepers, die na 8 jaar zijn werk in de omgeving Gouda neerlegt om De Kleuver, die in de VUT gaat, op te volgen in het hoofdbestuur. WADDINXVEEN - De pupillen van de Waddinxveense damvereniging Ex celsior hebben hun eerste competitier- onde er op zitten. Elke donderdag van 18.45 uur tot 19.45 uur zitten Excelsiors jongste leden achhter de borden en spe len dan hun partij onder toezicht van de jeugddamleiders Piet Swart en Gert Dankers. Laatstgenoemden begeleiden de ent housiaste dammers middels instructie en leiden hen op voor de diverse door de Koninklijke Nederlandse Dambond er kende damdiploma's. Na de eerste ronde gaat Kees Slootweg met 23 punten uit 12 wedstrijden duide lijk aan de leiding. Hij moest alleen Svenno Hylkema een remise toestaan. Svenno en Chantal Niels bezetten met elk 19 punten de 2e plaats. WADDINXVEEN - IN de laatst ge houden vergadering van de gemeente lijke marktcommissie is afgesproken dat de marktkramen op de Waddinx veense weekmarkt zijn voorzien van naam en woonplaats van de koopman. Voorzitter wethouder drs. M. Kraaijes- tein acht het van belang dat de consu ment weet met wie hij te doen heeft. "Enige uniformiteit is echter wel vereist en daarom stel ik voor dat de marktver- ordening zodanig wordt gewijzigd dat de ondernemer verplicht is een bord met alleen naam en woonplaats in zijn kraam aanwezig te hebben”, aldus de PvdA-wethouder. De gemeentelijke marktcommissie stemde met zijn voor stel in. In de marktcommissie zei de voorzitter dat de door de marktmeester A. C. van den Bosch - die per 1 januari 1984 een einde ziet komen aan zijn baan - gehou- In de gemeentelijke marktcommissie waar de georganiseerde ambulante handel het een trieste ingreep noem de als marktkooplieden verkoopruim te zullen moeten gaan afstaan, zei wethouder Kraaijestein dat sinds jaar en dag in Waddinxveen onder een standplaats een kraam wordt ver staan. WINKELDIEFSTAL Op vrijdag 2 december werd een 39- jarige Moerkapellenaar op heterdaad betrapt bij diefstal van goederen in de winkel. De man had voor f. 125,-- boodschappen in zijn tas gedaan en verliet daarna de winkel. Vervolgens kwam hij de winkel weer in en ging toen winkelen en stak een passant stuk kaas in zijn jaszak. Hij bekende in deze winkel te Moerkapelle wel eens meer iets te hebben weggeno men. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. TELLING In november 1982 hebben Burge meester en Wethouders op basis van telling het aantal standplaatsen vast gesteld op 103. In april 1983 bleek dit aantal met 7 standplaatsen te zijn uitgebreid. Burgemeester en Wethouders hebben besloten deze uitbreiding niet te legaliseren en het aantal standplaatsen weer terug te brengen naar 103, omdat het in no vember 1982 genomen besluit des tijds op goede motieven is genomen. Anderzijds zet de plaatselijk gevestig de middenstand kritische kantteke- Nadat scheidsrechter Van Bergen had ingefloten ontspon zich van beide kanten een boeiend korfbalspel. Bei de achttallen speelden met enorme WADDINXVEEN - Vorige week woensdag verrichtte notaris J. in ’t Hol de trekking van de verloting ten bate van het restauratiefonds van de Rem. Kerk. De hoofdprijs (een draagbare kleuren T. V.) is gevallen op lotnummer 3494. De andere prijzen zijn gevallen op de nummers 3239; 0975; 0522; 1054; 0366; 3679; 2030;0278 en 3607. De verloting en de twee verkoopmidda- gen op de markt hebben tezamen 3.500,- netto opgebracht. Inmiddels bevat het restautiefonds van de Remonstrantse Kerk op dit moment 3.500,- (zonder rente). In dit bedrag zit ook 1.500,- van de door de Gere formeerde Kerk gehouden rommel markt. Linde namens het college van B. en W. bijzondere waardering uitgespro ken voor de vele werkzaamheden van de Stichting Waddinxveen 750 Jaar, samen met anderen. Hij sprak zijn er kentelijkheid uit voor een geslaagde viering, maar verheelde niet dat er spanningen binnen de organisatie wa ren ontstaan. den controle op de papieren van de marktkooplieden zeer gunstig is verlo pen. Ze voldoen wat dit betreft aan de marktverordening. Namens de georganiseerde ambulante handel werd in de marktcommissie nog wel meegedeeld dat veel kooplieden be zwaren hebben tegen het vermelden van hun adres, omdat men dan weet dat tijdens de markt op dat adres waar schijnlijk niemand aanwezig is. Een naam met woonplaats op de wagen of de verpakking zou voldoende moeten zijn. ningen bij de, voor een gemeente als Waddinxveen, zeer grote markt, aldus de wethouder. De ambulante markt- handel is echter van mening dat bij een goed lopende weekmarkt ook de middenstand floreert, omdat een markt mensen aantrekt. Gewezen wordt erop dat bij uitbreiding van verkoopruimte van de plaatselijke middenstand de ambulante handel ook niet in het verweer komt. Geble ken is dat in Waddinxveen behoefte is aan een markt van deze grootte en dat Waddinxveen behoefte is aan een markt van deze grootte en dat Wad dinxveen hier een centrumfunctie heeft. De PvdA- wethouder: “Het college heeft destijds het aantal standplaatsen op basis van telling vastgesteld op 103. Het is geen goe de zaak als blijkt dat een besluit niet wordt nageleefd en in enkele maan den tijd het aantal standplaatsen met 7 is uitgebreid. Indien een koopman er na 1 november 1982 verkoopruim- rang oorzaak van een ongeval, welke plaats vond op dezelfde dag om 14.10 uur nabij de kruising Station- straat-Kanaalstraat. Gelukkig vielen hierbij geen gewonden. Materiële schade aan twee personen auto’s was het resultaat van de aan rijding, welke op zaterdag 3 decem ber omstreeks 11.55 uur plaats vond op de Staringlaan ter hoogte van de Weremeus Buninglaan. De bestuurder van een auto stopte, wilde keren en reed daarom naar links en op datzelf de moment werd hij ingehaald. zoals het Gouwefeest, de midden- standsshow, de artiestenavond, de fiets- speurtocht en de historische feeststoet. Alle activiteiten konden worden bekos tigd dank zij financiële steun van de ge meente Waddinxveen, het bedrijfsle ven, overige sponsors en eigen inkom sten door de verkoop van zilveren mun ten, lepeltjes, wijn, draagtassen, boek jes, buttons, T-shirts en dergelijke. Op dit moment is er sprake van een klein te kort. WAARDERING In een gemeenteraads vergadering heeft burgemeester C.M. van der Zoals laatst in het Weekblad voor Waddinxveen bericht zijn bewoners van de Onderweg actief voor een verkeersveilige weg. Zo maakten ze voor het Waddinxveense gemeente bestuur een petitie met het verzoek om snelheidsperkende maatregelen. Op de Onderweg zouden hoge snel heden worden gereden en het ver- keersonveilig zijn voor kinderen. De afgelopen week werden door de Waddinxveense rijkspolitie Bent- huizen/Hazerswoude wegens ge pleegde mishandeling en openlijke ge weldpleging. Reeds eerder waren in verband hiermede 4 Waddinxveense jongens aangehouden door de rijks politie. DEN HAAG - Het maken van de aan sluiting van de Gouwebrug in het voor malige deel van rijksweg 12 op het Goudse en Waddinxveense wegennet is één van de concrete punten in de begro ting voor 1984 van het provinciaal be stuur van Zuid-Holland. De provincie Zuid-Holland heeft in 1984 gemiddeld 115 gulden per inwoner - ofwel 355 miljoen gulden - te besteden, zo staat in de brochure ”De financiële kant van de provincie Zuid-Holland” die is verschenen in verband met de be grotingsbehandeling die dezer dagen wordt gehouden. De brochure is trjeer dan alléén een op somming van enkele belangrijke begro tingsposten. Ook activiteiten die de provincie Zuid-Holland in het begro tingsjaar 1984 wil ontplooien worden vermeld. Zo wordt in het kort iets ge- zegd over: gemeentelijke herindeling, inspraak, rampenbestrijding, ontwik kelingssamenwerking, ouderenbeleid, bodemsanering en zwemwaterkwali- teit. De brochure "De financiële kant" geeft een globaal inzicht in de bronnen waar de provincie het geld vandaan haalt en de zaken waaraan ze dat geld het volgend jaar allemaal wil besteden. Wie meer wil weten over de financiële kant van de provincie kan terecht bij Bureau voorlichting van de provincie Zuid-Holland, Koningskade 1, Den Haag, telefoon: 070-116622. Daar is ook de nieuwe brochure (gratis) ver krijgbaar. WERGROEPEN Het vijf leden tellende stichtingsbestuur wist zich verzekerd van de steun van een breed samengestelde initiatief- en coör- dinatiewerkgroep, welke op zijn beurt weer kon beschikken over talloze werk groepen. Deze werkgroepen hielden zich bezig met een aantal omvangrijke onderdelen van het feestprogramma, léén de kooplieden die na 1 novem ber 1982 van 2 naar 2 1/2 of 3 stand plaatsen zijn gegaan moeten verkoop ruimte inleveren. Met het oog hierop besloot de commissie Burgemeester en Wethouders te adviseren dat de kooplieden de extra verkoopruimte moeten inleveren indien blijkt dat zij deze na 1 november 1982 verkregen hebben. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagavond vierde de afdeling Wad dinxveen van de Hout- en Bouwbond CNV het 65-jarig bestaan. Dat-ge- beurde in besloten kring met een feestredede huldiging van een trouw lid en het afscheid nemen van een districtsbestuurder. De gezellige avond duurde tot ongeveer elf uur. Het bestuur van de afdeling Waddinx veen had besloten het bereiken van het 65-jarig bestaan met eigen leden in be sloten kring te herdenken en hiervoor uitgenodigd de algemeen secretaris van het hoofdbestuur, de heer R. H. De Kleuver. De avond stond onder leiding van afde lingsvoorzitter Oosterom. Na zijn ope ningswoord gaf hij algemeen secretaris De Kleuver geleenheid voor zijn fees trede, waarin deze even stil stond bij het feit dat op 16 april 1918, onder leiding controles moeten vaststellen dat er op de Onderweg - i stelling tot de menini DIEFSTAL/INBRAAK De afgelopen week werd 2 keer aan gifte van diefstal van een fiets ge daan. Eén van deze fietsen werd te ruggevonden. Vermoedelijk op maan dag 28 en dinsdag 29 november werd ingebroken in een sportkantine te Waddinxveen. Een deurslot werd ge forceerd. Er bleek, niets te zijn ont vreemd. Op woensdag 30 november werd aan gifte gedaan van diefstal van een klok ter waarde van f. 750,-. De diefstal vond plaats vanuit een pand aan de Passage. Vermoedelijk heeft de dief stal plaats gehad toen een man en een vrouw tegelijk de winkel binnen kwa men waarbij één van hen de verkoper heeft afgeleid. Op dezelfde dag werd ontdekt, dat er was ingebroken in de kantine van de Boskoopse voetbalvereniging Flo- reant. In de kantine werden ook nog een aantal deuren open gebroken. Ontvreemd werden ca. 30 pakjes si garetten. GEEN RIJBEWIJS Op vrijdag 2 december werd een 19- jarige Waddinxvener bekeurd wegens het rijden zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Hij werd al rijdend in een Ford-personenauto aangetrof fen. De op zaterdag 3 december werd een 23-jarige Waddinxvener bekeurd we gens het rijden op een motor, hij droeg geen helm en was niet in het bezit van een rijbewijs. inzet. Dat was wat het kijkspel be treft beslist positief te noemen, hoe wel uit korfbaltechnisch oogpunt er toch wel enkele kanttekeningen wa ren te maken. Het was Reeuwijk wat zonder tot een speloverwicht te ko men naar een 0-2 voorsprong wist uit te lopen. Jan Minekus - deze avond een hat trick scorend - bracht de spanning via een strafworp terug (1-2). Spoedig daarna wist Anke Minekus uit een prachtig aangegeven bal te scoren en bracht daardoor de stand weer in evenwicht. In de tweede speelhelft zagen de ongeveer 100 toeschouwers een zo mogelijk nog boeiender korf- balwedstrijd. Beide partijen wensten niet voor el kander onder te doen en trachtten de score verder op te voeren. Het eerst slaagde daarin Reeuwijk dat via een goed afstandsschot 2-3 liet aan te kenen. Dick Haagsman bewees even later ook met scherp te kunnen schie ten en bracht voor de tweede maal beide partijen weer in evenwicht (2- 2). Toen was voor Jan Minekus het ogenblik daar om met enkele van zijn befaamde afstandsschoten een gat te slaan (5-3). Deze klap kwam Reeuwijk niet meer te boven, want in de slotfase kon Korbis enkele plaatsfouten van een aandringend Reeuwijk via Joke Ha mer en Jaap Noordam uitstekend af straffen en brachten daardoor een - gezien het spelbeeld - te ruime 7-3 score op het bord. Even later was het einde daar en kon den beide achttallen onder applaus van de toeschouwers de douche op zoeken en kon Korbis’ verzorger Hennie Mensink met een gerust hart zijn massage-attributen opbergen. Een uitstekend resultaat voor het achttal van Rob Poldervaart, waar door de koppositie in de 2e klasse kon worden behouden. DIVERSE OVERTREDINGEN Bij gehouden verkeerscontrole wer den twee bromfietsen vqor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Twee vrachtautobestuur- ders werden bekeurd daar zij respec tievelijk met een niet gekeurde aan hangwagen en oplegger reden. Verder werden processen-verbaal op gemaakt wegens de volgende overtre dingen: rijden zonder verlichting (8) onjuist parkeren (6); diverse rijfou- ten, zoals niet verlenen van voorrang en links voorbij verkeerszuil rijden (7) en verkeerd parkeren (4). De organisatie van een slotavond houdt mede verband met een aan de Oegstgeester hoogleraar Van der Lin de gedane toezegging dat hij nog een keer in het openbaar zal kunnen spre ken over de ontstaansgeschiedenis van Waddinxveen vanaf 1233. Prof. dr. Van der Linden moest name- lijk op de herdenkingsbijeenkomst in de Ontmoetingskerk op woensdagavond 20 april kort zijn, terwijl hij gehandicapt werd door een hese stem, waardoor ook zijn aandeel in het lokale televisiepro gramma “Waddinxveen van harte” van zaterdag 23 april niet kon doorgaan. De festiviteiten rond het 750-jarig be staan van Waddinxveen namen precies 10 weken in beslag en duurden van 20 april tot en met 25 juni. De organiseren de Stichting Waddinxveen 750 Jaar ont wikkelde een reeks van activiteiten voor jong en oud, binnen en in de open lucht met wekelijkse hoogtepunten in de vorm van een herdenkingsbijeenkomst, lokale radio- en televisieuitzendingen, koormanifestatie, sportevenementen, exposities, muziek- en showavonden, een speurtocht, een historische feest stoet, middenstandsshow, concerten, kindervoorstellingen en het Gouwe feest. AANRIJDINGEN Er komen nog vrij veel ongevallen voor nabij de kruising Koningin Wilhelmina Plein. In vele gevallen wordt door bestuurders komende van de Juliana van Stolberglaan en/of van de K.W.-singel geen voorrang ver leend aan op de W. de Zwijgerlaan rij dend verkeer. In een aantal gevallen is hier door de politie ook verbali- seerd opgetreden. groei en bloei van Waddinxveen de stoot gaven: Nicolaas van Gnephoek, Burchard van Aalsmeer en Wou- brecht GEEN VISVERGUNNING Op woensdag 30 november werden bij een gehouden visserijcontrole twee Hagenaars bekeurd. Zij waren aan het vissen nabij de Winterdijk, waarbij zij niet in het bezit waren van een vergunning van de Hengelsportve- reniging Waddinxveen. WADDINXVEEN In de 13e ronde van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV leverde Smitskamp een uit stekende prestatie. Nadat hij eerst tegen 13 jeugdspelers simultaan had gespeeld, moest hij het opnemen tegen koploper Eric Claassen. Blijkbaar geinspireerd door de jeugd wist Smitskamp in het middenspel 3 pionnen voor te komen, maar verloor er later weer twee. Met één pion voor bood de stelling Smitskamp voldoen de winstkansen. Zover kwam het echter niet. Claassen kwam zo ver schrikkelijk in tijdnood dat hij door zijn vlag ging en daarmee de partij verloor. Oosterloo speelde tegen Bloem de Sa- misch variant van het Konings- Indisch met de korte rochade. Bloem wist met de ver opgeschoven f, g, en h-pion de witte koningsvleugel sterk onder druk te zetten hetgeen uitein delijk ressorteerde in kwaliteits winst. Een slechte damesruil van Oos terloo bezegelde het lot voor deze partij. Besemer leverde een knappe prestatie door J. van Oort te verslaan. Omdat W. van Oort won komt hij daardoor aan de kop van de ranglijst te staan. Het voortdurend stuivertje wisselen om de eerste plaats maakt de club- competitie tot nog toe tot een boei end gebeuren. Voorbij zijn de tijden dat één speler een enorme voor sprong had op de rest en rustig toe peddelde naar het kampioenschap. Als dit zo doorgaat dan beleeft de Waddinxveense Schaakvereniging één van de boeiendste clubcompetities van de afgelopen jaren. Uitslagen 13e ronde: Claassen-Smitskamp Philipse-W. van Oort Xardol-Struijk Oosterloo-Bloem J. van Oort-Besemer Wolfs-Muit P. v.d. Heyde-Ket Van Sandijk-De Schrijver Goor-C. Torenbeek G. Torenbeek-Steenland C. v.d. Ree-Kleiweg V erwaal-Littooy De hoogleraar, die in Waddinxveen al het woord voerde'op een perscon ferentie in maart en tijdens de her denkingsbijeenkomst in de Ontmoe tingskerk op woensdagavond 20 april van dit jaar, komt op uitnodiging van het Waddinxveense gemeentebestuur naar onze plaats. Het is nog niet be kend waar de hoogleraar zijn verhaal zal houden. Zeker is wel dat hij dat doet op de door de gemeente in samenwerking met de Stichting Waddinxveen 750 Jaar te houden slotavond, welke gra tis toegankelijk is voor alle medewer kers aan de eerder dit jaar gehouden evenementen en overige belangstel lenden, die geïnteresseerd zijn in de ontstaansgeschiedenis van dit dorp. te heeft bijgehad is het niet terecht dit zonder meer te legaliseren. Hier door worden namelijk ook de be langen van de kooplieden die op de (aanzienlijke) wachtlijst voor de Wad dinxveense markt staan geschaad.” Op woensdag 30 november om 13.10 uur moest een op de Willem de Zwij gerlaan rijdende automobilist uitwij ken voor een van de Juliana van Stol berglaan naderende bestuurder. Bij het uitwijken reed deze bestuurder het trottoir op en reed daarbij tegen een paal. Doordat de bestuurder van een de kruising bij het K.W.-plein overste kende personenauto geen voorrang verleende ontstond aldaar een aan rijding, waarbij twee personenauto’s aanzienlijke schade op liepen. Het ongeval vond plaats op maandag 28 november om 14.45 uur. Een 18-jarige bromfietser uit Aar- landerveen liep beenletsel op bij een aanrijding, welke plaats vond op 28 november ca. 08.20 uur. Een op de Henegouwerweg rijdende automobi list sloeg de Van Speykstraat en ver leende daarbij geen vrije doorgang aan de op het fietspad rijdende brom fietser. Een 17-jarige bromfietser uit Capelle aan den IJssel raakte licht gewond toen hij op donderdag 1 december omstreeks 17.00 uur dóór opvriezing op een stuk glad wegdek op de 2e Bloksweg ten val kwam. Na behande ling door een arts kon hij zijn reis vervolgen. Op vrijdag 2 december om 07.55 uur vond er op de Henegouwerweg een kop-staart-aanrijding plaats, waarbij twee personenauto’s waren betrok ken. Hierbij ontstond Echte materiele schade. PersoonHjke ongelukken de den zich hierbij niet voor. Wederom was niet verlenen van voor- STAND 1Kees Slootweg 2. Svenno Hylkema 3. Chantal Niels 4. Jeroen van de Berg 4. Freddy van Beek 7. Edgar den Heyer 8. Addy de Wit 8. Benny Hofman 10. Nicky Vavier 10. Danielle Terpstra 12. Joeri Kraayestein 13, Wilma Gouw UNIEK De avond met prof. dr. H. van der Linden betekent in feite het offi ciële einde van alle festiviteiten, die sinds woensdag 20 april van dit jaar zijn gehouden en op zaterdag 25 juni officieus met een Gouwe feest werden besloten. Het feest be gon en eindigt dus op wetenschappe lijke wijze met de bijdrage van de Oegstgeester hoogleraar, die op de stichtingsdag van Waddinxveen in de Ontmoetingskerk - onder meer in aanwezigheid van Zuidhollands commissaris der Koningin mr. M. Vrolijk betoogde: Het is een unieke gebeurtenis die ons bijeen brengt. Uniek in tweeërlei op zicht. Er zijn maar zeer weinig plaat sen in den lande, die tot de datum nauwkeurig hun ontstaan kunnen herdenken. Nog meer uitzonderlijk is het wanneer wij, zoals hier, de stichters kennen als concrete figuren van vlees en bloed. Hier niet een enkele voornaam zoals die van Buckis de stichter van Boskoop, of die van de evenzeer onbekende Wilhelmus, die Willeskop grondvestte, hier ook geen vage notie dat een paap of pas toor de initiatiefnemer was, zoals Papekop. Neen hier bij naam, status en afkomst bekende lieden, die met hun verwanten pionierswerk kwamen verrichten.” “Daarom, Waddinxveners allereerst natuurlijk mijn zeer hartelijke geluk wensen met het 750-jarig bestaan van uw plaatse lijke gemeenschap. Maar verder en bovenal dank en hulde aan de nagedachtenis van hen, die tot de WADDINXVEEN 1233-1983

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 11