GEMEENTE WADDINXVEEN Voor acht ton nieuwe Videotheek Lia en Piet de Waal ’groter gegroeid’ Halve eeuw Appel BV rioleringswerken Bij Noordeinde en langs Abr. Kroesweg KERSTFEEST BEJAARDEN VAN DE WH WADDINXVEEN - De Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (WH) in Waddinxveen houdt dinsdag 20 en woensdag 21 december het kerstfeest met de bejaarden. Dit kerstfeest wordt gehouden in het Anne Frank-centrum en begint op beide dagen om half drie. Handlichting Militair was onder invloed Nu volop de ruimte in pand aan Zuidkade i TELEFOONNL1MMERS/OPENINGSTIJDEN WELZIJNSZAKEN BESTEMMINGSPLANNEN INZAMELINGEN SPREEKUREN VERGADERINGEN BELASTINGEN WE T GEL UIDHENDER OPENBARE ORDE GEHANDICAPTENBELEID NISSAN Audi Niet alleen de aanschaf, maar zeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! ia WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 DECEMBER Ï983 01820-16066 010-362244 Kroesweg Op de foto in de toonzaal van meubelfabriek Appel B V links de heer G. C. Appel en rechts zijn broer J oh. Appel OPEL FORD DATSUN AUDI VOLKSWAGEN /j c 1 c/urd k PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 Kledinginzameling Burgemeester en wethouders hebben het Leger des Heils (herbe- 1. Opening. 2. Vaststelling verslag vergadering 22 november 1983. 3. Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Mededelingen. 5. Vaststelling vergaderdata 1984. 6. Benoerhingen leden werkgroepen en commissies. 7. Vakantieregeling 1983/1984. 8. Schoolonderzoekreglement. 9. Begrotingswijzigingen. 10. Verslagen werkgroepen en commissies. 11. Gang van zaken op school. 12. Rondvraag. 13. Benoemingen. 14. Sluiting. Beide zijn directeur van dit bedrijf. Waddinxveen, 7 december 1983. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 de maandag met een receptie die in het bedrijf zal worden gehouden van 16.00-18.00 uur. Het een halve eeuw in Waddinxveen gevestigde bedrijf is Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Spreekuur burgemeester, de heer C.M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. De voorzitter zegt, dat er in het voor stel vanuit is gegaan, dat de Abr. Kroesweg bij de gemeente Waddinx veen hoort en dat mede wegens het milieuaspect de geprogrammeerde werkzaamheden gewoon voortgang zullen vinden. De heer C. Dijkshoorn (CDA) infor- één van de deelnemers aan de in voorbereiding zijndé promotie van Waddinxveen Meubelstad. Herziening bestemmingsplan ’’Oranjewijk '75” De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 8 december 1983 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 23 november 1983, waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan ’’Oranjewijk ’75”, n.l. voorzover het betreft het perceel Noordkade 12 dat op de bij dat besluit behorende situatietekening met een rode omlijning is aangegeven. Commissie van Bestuur voor de Samenwerkings school voor HAVO-Atheneum Dinsdag 13 december 1983, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. GOUDA/WADDINXVEEN - De grif fier van het Goudse kantongerecht heeft bekend gemaakt dat aanDirk Monster, geboren op 13 juli 1963. wo nende te Waddinxveen, Zuidkade 100, handlichting is verleend tot de ambulan te handel in noten, zoetwaren, gedroog de vruchten enzovoorts, een en ander in de ruimste zin des woords. Aangifte Hondenbelasting In verband met de uitvoering van de verordening hondenbelasting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgen de onder de aandacht: - wanneer u een hond koopt of krijgt; - wanneer u een hond heeft die de leeftijd van drie maanden be reikt; - wanneer u een hond verkoopt of weggeeft; - wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijk aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling financiën. Abr. KROESWEG De heren J.B. Borger en J. v.d. Berg beiden (beiden VVD) wezen voor zitter drs. M. Kraaijestein op de eventuele toekomstige grenswijzigin gen, waarbij de Abr. Kroesweg niet meer tot de gemeente Waddinxveen zal gaan behoren. De liberalen ver zochten de wethouder te doen na gaan of er wellicht actie ondernomen zou kunnen worden om tot overleg met de betrokken gemeenten te ge raken, dit in het kader met de even tuele gevolgen van de grenswijziging. Verzoek om een hogere grenswaarde als bedoeld in het "Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen” Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat zij voornemens zijn bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek in te dienen tot het vaststellen van een hogere waarde voor de geluidsbelasting voor de in het in voorbereiding zijnde ontwerp- bestemmingsplan ’’Brugcentrum 1982” gelegen bouwlokaties aan de Kerkweg-Oost en aan dé Zuidkade. Het ontwerp van het verzoek met de daarbij behorende stukken lig gen met ingang van 8 december 1983, gedurende een maand ter in zage, ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimte lijke Ordening. Gedurende deze termijn stellen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid het onbitrp met de daarbij behorende stuk ken in te zien, schriftelijk ten aanzien van het ontwerp opmerkingen te maken en deze opmerkingert in te dienen bij het college van bur gemeester en wethouders, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Voorts stellen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegen heid om tijdens de op maandag, 19 december 1983, om 17.00 uur ter gemeentesecretarie, te houden openbare zitting, opmerkingen ten aanzien van het ontwerp van het verzoek te maken. Aan de hand van een sitiatieschets gaf directeur A.M. Zwambom van de gemeentelijke Openbare dienst Open bare Werken en-Bedrijven in de raads commissie voor openbare werken en - bedrijven een korte toelichting op de voorgestelde handelingen. Op de vraag van de heer M. Boere PvdA in hoeverre de bewoners verplicht zijn tot aansluiting, antwoordde de heer Zwambom, dat dit geregeld is in de bouwverordening. De heer J. Have naar (PCW) informeerde naar de werk- en handelwijze met betrekking tot het leggen van de riolering in de sloot, dit gelet op het eigendoms recht. Hierop aansluitend vroeg hij naar de functie van de sloot in het kader van de waterbeheersing. Over het leggen in de sloot antwoor- de de heer Zwambom, dat onderhan- delingen zullen worden aangeknoopt met de eigenaren/bewoners. Voor de waterbeheersing is de sloot niet be langrijk. De heer C. Dijkshoorn (CDA) zegt, dat de berekening van de rioolrech ten door een tussentijdse mutatie niet geheel meer klopt.Voorts infor meerde de heer Dijkshoorn of de programmering vap de aan te sluiten gebieden door dit ingediende uitvoe ringsplan gevaar loopt. Hij wees op de St. Victorwijk, die eerder was ge pland. De heer Zwambom zegt, dat de voor bereiding inzake de St. Victorwijk wat meer tijd vergt, maar dat geen al te grote moeilijkheden zijn te ver wachten, zodat het uitvoeringspro- gramma geen gevaar loopt. wegje aan de oostzijde van het Noordeinde en langs de Abraham rgadering van de t dit karwei is res- gemoeid. Het uitgeven meert of de geconstateerde watero verlast in relatie staat met het geplan de rioleringswerk. De heer Zwam bom antwoordde onkennend, omdat het overtollige regenwater normaliter wordt afgevoerd naar het “open wa ter”. De heer Borger vroeg naar de eventu ele verhaalbaarheid van de te maken aansluitkosten. De heer Zwambom antwoordde, dat de voorgestelde werkwijze niet ongebruikelijk is en dat de medewerking van de eigenaren verkregen zal moeten worden om tot het nodige graafwerk te geraken, zo dat beide partijen elkaar nodig heb ben. Rondgaan met geluidswagens Op grond van de Algemene Politieverordening Waddinxveen 1983 hebben zowel de burgemeester als het college van burgemeester en wethouders onder'meer de bevoegdheid vergunning te verlenen voor het rondgaan met geluidswagens. Om overlast zoveel mogelijk te beperken is besloten bij de beoorde ling van verzoeken daartoe, de volgende regels in acht te nemen, welke (deels) in de vorm van voorschriften aan een te verlenen ver gunning worden verbonden: 1de ontheffing geldt voor een bepaalde dag en wel voor maximaal twee aaneengesloten uren tussen 09.00 en 19.00 uur; 2. iedere straat mag slechts éénmaal worden bezocht; 3. door of namens de groepscommandant der Rijkspolitie te geven aanwijzingen dienen stipt te worden opgevolgd; Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN - Op maandag 5 de- cémber werd ’s avonds op de Henegou- werweg door de Waddinxveense rijks politie een automobilist aangehouden, daar hij onder invloed van alcohol ver kerend aan het verkeer deelnam. De bestuurder bleek een militair te zijn. Hij werd overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee brigade Gouda. Wanneer is dit overleg. Het eerste overleg zal gehouden worden op maandag 19 december 1983, om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. stemming van goederen) vergunning verleend voor het houden van een kledinginzameling voor de periode 15-31-december 1983. Alle kleding wordt op verantwoorde wijze weggegeven of op sociale wijze verkocht, waarbij de opbrengst geheel ten goede komt aan het veel omvattende werk van het Leger des Heils. Tenslotte. Indien u van plan bent als belanghebbende bij het overleg aanwezig te zijn ofwel aan het overleg deel te nemen verzoeken wij u dit schriftelijk of mondeling door te géven aan de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening op het gemeentehuis (tel. 14433 - tst. 125), zodat enig inzicht verkregen kan worden over het aantal aanwezigen op 19 december. Op deze afdeling kunt u eveneens na dere informatie inwinnen over het overleg, alsmede de Nota gehan dicaptenbeleid inzien. Expositie in de raadzaal van het gemeentehuis Van 26 november t/m 17 december a.s. wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie van werk van drie beeldende kunst enaars gehouden. Er wordt werk geëxposeerd van: Rie Bouters (gouaches in gemeng de techniek), Marianne van den Broek (textielschilderijen) en An- dréa Dogterom (keramische objecten). Openingstijden: maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren; donderdagavond van 19.00-21.00 uur; zaterdag van 13.00-16.00 uur. WADDINXVEEN ‘Videotheek Lia en Piet de Waal’ heeft de nu aan de Zuidkade 56 gevestigde winkel voor de verhuur van videofilms, welke eerder te vinden was aan de leplaan als videotheek ‘de Sniep’. De belangstelling van de Waddinxveners voor alles wat met video te maken heeft is zo gegroeid, dat het tweetal volledig daarop heeft ingespeeld. Na in maart van dit jaar de zaak in rookartikelen al tot videotheek te hebben omgevormd - de officiële opening was toen in handen van mid- denstandsvoorzitter C. de Bas - bleek al gauw dat er voor de sigaren en siga retten geen plaats meer was. Die gin gen deze zomer de deur uit. Het ‘gro ter groeien’ werd mogelijk doordat aan de Zuidkade een voormalige toonzaal van Appel Meubelen kon worden gehuurd. Videotheek Lia en Piet de Waal ver huren uitsluitend legale films in drie systemen: VHS, Betamax en VCC. Wat is de bedoeling van het overleg. Het is de bedoeling dat tijdens dit overleg het in Waddinxveen ge voerde gehandicaptenbeleid aan de orde wordt gesteld. Verder wordt de besteding van het voor 1983 gereserveerde bedrag van 3.000,- besproken. Gewenste aanpassingen of voorzieningen kunnen tijdens dit overleg geopperd worden, b.v.: een rateltikker bij een voetgangersoversteeklicht, visuele markering op trappen en glazen deuren, een extra algemene invalidenparkeerplaats, het ver wijderen of afvlakken van een drempel bij gebouwen waar veel pu bliek komt (kerken, wijkgebouwen, winkels) enz. U wordt er echter wel op gewezen dat het bedrag niet besteed zal worden voor aanpassingen in uw woning omdat hiervoor een afzon derlijke rijkssubsidieregeling bestaat. Tenslotte zal er informatie gegeven worden overheen beleidswijzi ging met betrekking tot het kostenaspect van de aanleg van invali denparkeerplaatsen. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Wie worden verzocht aanwezig te zijn. Er wordt naar gestreefd dat op 19 december zoveel mogelij k belang hebbenden aanwezig zullen zijn. In eerste instantie worden daarom de inwoners van Waddinxveen met een handicap uitgenodigd, aangezien zij direct belang hebben bij het gemeentelijk gehandicaptenbeleid. Ook indirect belangheb benden (b.v. ouders van gehandicapten) en andere belangstellen den zijn van harte welkom. Verder zijn een aantal organisaties van gehandicapten uitgenodigd aan het overleg deel te nemen. Wat doet de gemeente voor gehandicapten. Op 15 juni 1983 heeft de gemeenteraad van Waddinxveen het vol gende besloten: - jaarlijks een bedrag van 3.000,— in de begroting op te nemen ten behoeve van de uitvoering van kleine aanpassingen en voorzie ningen voor gehandicapten; - een gericht gehandicaptenbeleid in Waddinxveen te gaan voeren door vaststelling van de gemeentelijke Nota gehandicaptenbe leid. Deze Nota noemt 15 beleidspunten, die overigens voorna melijk betrekking hebben op de lichamelijk gehandicapten. Eén van die punten is het organiseren van een periodiek overleg met (organisaties van) gehandicapten over het gemeentelijk gehandi captenbeleid in het algemeen en het stellen van prioriteiten voor de besteding van het bedrag van 3.000,- dat jaarlijks voor aan passingen en voorzieningen beschikbaar wordt geteld. steun te hebben gekregen van Appel Meubelen BV en de Waddinxveense ‘televisiedokter’. In de videotheek staan ook televisie- en videomeubelen van het Waddinxveense bedrijf en ap paratuur van de ‘televisiedokter’. De opening van de nieuwe zaak is gepaard gegaan met nieuwe verhuur- systemen en drie superaanbiedingen. Ook is er sprake van gewijzigde ope ningstijden. De zaak aan de Zuidkade is namelijk vijf dagen van de week tot ‘s avonds acht uur (op de donderdag se koopavond negen uur) geopend. In de nieuwe, overzichtelijke en sfeervolle ruimte, die 70 vierkante meter groot is, zijn ongeveer 1.200 videobanden te vinden. Lia en Piet de Waal, die vorige week woensdag avond open huis hielden -zeggen voor de uitbreiding van hun zaak veel WADDINXVEEN - Meubelfabriek Appel BV aan de Zuidkade 53 viert in deze laatste maand van het jaar het 50-jarig bestaan. Dat gebeurt komen- ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S 4. het geluidsvolume dient zodanig te zijn afgesteld dat geen over last wordt bezorgd; 5. voor activiteiten wordt éénmaal ontheffing verleend met een ma ximum per organisatie van drie maal per kwartaal; 6. commerciële reclame is niet toegestaan; 7. geen ontheffing wordt verleend voor zuiver commerciële doel einden. In de nieuwe videotheek Lia en Piet de Waal aan de Zuidkade fotografeerden we in het midden de eigenaren van de eerst in de Sniep gevestigde videotheek, met links de heer Appel van Appel Meubelen en zijn vrouw en rechts de Waddinxveense ’’televisiedokter” en zijn vrouw. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het aanleggen van rioleringen langs het Onder- ijc j is besproken in de laatstgehouden veri raadscommissie voor de Openbare Werken. Met c pectievelijk f. 300.000,— en f. 500.000,— g van deze in totaal acht ton kwam ook ter sprake in de raadscom missie voor de financiën.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3