het Gouwebos Kerstconcert Doorn Jongeren zonder baan werken in Stokbrood 4,25 Regionaal overleg van VVD’ers in W’veen Gouwe Sanghers in Boskoop Bospark vergadert weer Uniek bedrijf van Hans v II Over herindelingsplannen provincie De mooiste Nu 5, straks 10 Trudi Zwaan Het Echte Franse melodieën in Goudse Schouwburg GOUDA - Woensdagavond 21 december om acht uur presenteert de sopraan Caroline Kaart in de Goudse Schouwburg een muzikale theatershow met maar liefst 35 me dewerkenden. Onder het motto "Muziek en Romantiek naar Uw smaak" viert zij hiermee haar 20- jarig jubileum. Naast diverse to partiesten zal zij natuurlijk ook zelf een aantal aria’s, duetten en medleys ten gehore brengen. GEB-tarieven niet te hoog De Gouwestem in Moerkapelle MOERKAPELLE - Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gou westem is één van de medewerken den aan de vrijdagavond 16 december om acht uur in het Moerkapelse Dorpshuis ‘Op Moer’ te houden Kerstzangavond. Provincie: IrS DE WINTERSCHILDER Diversen Auto’s en motoren KERSTSTUKJES Voor Luxemburgse kerstbomen groot en klein moet u bij De Kooter zijn. De kooter’s plantenkassen GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen JCZ?/ WOENSDAG 14 DECEMBER 1983 Hebt U verbouwings- plannen? Vraag gratis advies Esbra B.V. in liquidatie, gevestigd te Waddinxveen. Peppelhorst 113 - 2742 DA Waddinxveen Wij voeren het huis van Dr. R.A. ejn BioKasme/ik voor onze cosmetica Behandeling na telefonische afspraak 01828-17302 Gedipl. Stivas schoonheidsspecialiste Grote witte azalea’s Witte en rode cyclamen kerststerren in 3 kleuren Aanbieding: de votre Vrai Boulanger’ g Wij hebben ze met en zonder kluit, vele soorten kerstartikelen liggen voor u klaar zoals Nobelis en Douglas-groen, ook hebben we Larix, dodels, eucalyptus, beshulst, zilver- en goudbonte hulst, shimmia bloemetjes enz. Dus alles voor de ’Doe-het-zelver’ WIJ LESSEN IN BMW 316 AUTO RIJSCHOOL ’’WEIMAR” (BOVAG-rijschool) Telefoon 01828-13359 Wij wensen u goede kerstdagen Zuidkade 103 - Boskoop - tel. 01727-2296 SCHILDERWERKEN KLOET B.V. Aannemingsbedrijf L. v. Leeuwen b.v. .9 J w» '9^ Wf-u 2771 CA Boskoop Tel. 01828-13642. f» De sopraan Lisette Emmink. i der moeten doen. Kortom een jaar lijkse financiële last van f 490.000,--. het jaarlijks Sterrenconcert in de Waddinxveense Ontmoetingskerk bij woonden, om dit jaar nogmaals op te treden. Een unieke kans voor velen, zodat het te verwachten is, dat dit kerst concert, waarbij ook het publiek in de samenzang wordt betrokken, door zeer velen zal worden bezocht. 'ot Naast Caroline Kaart treden op: Nico Boer, de Poolse ontdekking Elzbieta Szmytka, leden van het Hollands Solisten Ensamle en de pianist Cor van der Heide Wijma. De prachtige costuums die tijdens deze avond te bewonderen zijn werden ontworpen door Eugenie Brands en Max Heymans. 12 uur? Dan even een lek kere pizza eten bij V. d. Berg. U kunt uitzoeken welke. Passage 31, Wad dinxveen. Tuinstraat 80 Telefoon: 01727-4353 13671. max. Voetverzorgings- centrum V.D. HAVEN Groensvoorde 74 Waddinxveen Tel. 01828-12887 Behandeling volgens afspraak, eventueel bij u thuis. it J 2 Lessen GRATIS Theorieles met Audiovisuele middelen In deze vergadering zal de Boskoper A. van Doorn worden benoemd als plaats- Op grond van het reglement van orde bestaat voor niet-leden de gelegenheid om over de agenda voorkomende on derwerpen het woord te voeren voordat In een grote showroom, in de voor malige meubelfabriek van H.A. van Berkesteijn BV, staan allerlei machi nes opgesteld. De mensen uit de aar- dewerkindustrie kunnen er zich op het gemak laten voorlichten. Hans Geef een KADO-BON KADO van uw Renault- vervangend lid,worden rekeningen uit 1981 en 1982 voorlopig vastgesteld, evenals de begroting 1984 en de meerja renbegroting 1984-1990 en komen een paar besluiten rond kasgeldleningen voor dit en volgend jaar ter sprake. Een foto van het interieur van de showroom die de Waddinxvener Hans van Doorn aan de Wilhelminakade heeft ingericht. Wilt u uw huis of kantoor van binnen laten schilderen? De wanden beplakken met behang of wandtextiel? De plafonds laten witten? Wilt u weten wat uw financieel voordeel deze winter is? En u wilt vakwerk? BEL DAN 01828-13967. JAN DORREKENSKADE-OOST 100 2741 HX WADDINXVEEN De rekening en verant woording van de veref fenaar der zaken van bovengemelde te Wad dinxveen gevestigde vennootschap ligt vanaf heden gedurende drie maanden ter inzage bij het Handelsregister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland te Gou da en ten kantore van de vereffenaar aan de Mid- delburgseweg 1B, Wad dinxveen. De Vereffenaar Gun uw fiets een winter- beurt! Schoonmaken, ont- roesten, lakwerk poetsen, chroomwerk in de vaseline zetten, spaken spannen, ketting strekken, stellen en smeren, licht controleren, achterspatbord wit lakken. Prijs TOTAAL 37,50. Bel voor afspraak 01828- 12009 Wielaard voor de fiets, Dorpstraat 22-28, Waddinxveen. ophaaldienst, gratis gehaald bracht). van Doorn vertegenwoordigt Duitse, Engelse, Italiaanse en Franse fabri kanten van machines en hulpmidde len. Ook in eigen land worden be paalde zaken geproduceerd, zoals pa trijzen voor pottenpersen. Niet net voor de kerst uw TV-reparatie of inruil voor nieuwe KTV. Vanaf 998,- is er al een nieuwe KTV. Snoek’s 1 Henegouwerweg 89, tel. 01828-13167, W’veen. In deze krant is daarover onlangs uitvoerig gepubliceerd, rond de offi ciële start toen wethouder L.M. Oos- terbroek-Waagmeester (VVD) van Waddinxveen een duiker legde. Ge brek aan middelen zou echter een deel van de geplande werkzaamheden vertragen, hetgeen nu niet het geval is. Het middengedeelte, dat thans zal worden aangelegd en ingericht is, met uitzondering van een strook grond nabij de begraafplaats aan de Alber- dingk Thijmlaan, geheel door het re creatieschap in eigendom verworven. ‘De VVD-fractie kan ermee accoord gaan dat GS met de herindeling de vorming van grotere bestuurlijke een heden beogen. Ook dat dit gepaard gaat met het samenvoegen van kleine gemeenten tot grotere’. ‘Doch door een gemeente, die qua in wonertal en voorzieningenniveau groot genoeg is om zelfstandig te blij ven, te verkleinen dan heeft de VVD- fractie daar grote problemen mee, omdat de gemeente dan niet wordt versterkt, maar - financieel - wordt verzwakt. De GS-voorstellen hebben niets te maken met grenscorrecties maar betekenen een annexatie ten behoeve van andere gemeenten’, al dus de heer Van Soest. Die financiële gevolgen van de her indelingsplannen zijn voor Waddinx veen niet gering! Als gevolg van de grenswijzigingen ontvangt de gemeen te een bedrag van f 330.000,- min der aan algemene uitkering krachtens de Financiële Verhoudingenwet 1984. Aan onroerend goed zal de gemeente het met f 160.000,- min- Moe van kerstinkopen doen? Dan een lekker kop je koffie drinken bij V. d. Berg, Passage 31, Wad dinxveen. MOERASJE Het derde stuk van het midden gedeelte, het hoefijzervormige open weidegebied zal nauwelijks voor re creatie worden gebruikt. Tussen het Wilgenlaantje en het bos komt een moerasje, terwijl langs de begraaf plaats een fietspad wordt aange legd. UITKOMST Een en ander betekent voor het re creatieschap een uitkomst. De plan nen voor het zogenoemde ‘midden gebied’ staan al geruime tijd vast. Op het programma staan diverse toppers uit de nationale en inter- nationele theaterwereld. Frag menten uit opera’s, operettes en uit musicals wisselen elkaar in hoog tempo af. Enkele voorbeelden: ’’Somewhe re over the Rainbow” door Caroli ne Kaart en ensemble, een duet uit ”Le Nozze di Figaro”, Poolse volksliederen, een selectie uit ”11 Trovatore” van Guiseppe Verdi, uit de musical ’’Oklahoma”, een aria en een duet uit "Tosca” en een selectie uit ”Die Fledermaus”. de premie van uw autover zekering. Uw verdiende No-claim, nemen wij over. Inl.: ook ’s avonds en in ’t weekend: Ass.kant. J. Van Uunen, Neptunuspad 13, W’veen, tel. 01828-16167. De kwaliteit van het eindprodukt speelt bij de advisering van een pro- duktiesysteem een grote rol. Om bij de adviezen van bepaalde machines toch onafhankelijk te kunnen zijn, treedt Hans van Doom op als impor teur van meerdere buitenlandse le veranciers. Het leveringsprogramma omvat machines voor de grotere in dustrieën en voor de ambachtelijke pottenbakkerijen. Tot de speciali teiten van dit jonge bedrijf behoort het ontwerpen en installeren van klei- gietinstallaties en stofafzuigingen. De provincie constateert dat de on derzoekers zich baseren op een on juiste berekening van de kosten. Bo vendien, zo stellen GS, leidt het ener giebedrijf sinds 1982 verlies. Volgens een meeijarenraming zal het tekort in 1987 circa zestien miljoen gulden bedragen. Momenteel wordt een onderzoek verricht naar de oorzaken van de financiële terugval. Op ver zoek van de provincie heeft het ener giebedrijf toegezegd dat de oplossing in eerste instantie zal worden gezocht in het terugdringen van de kosten. Pas in tweede instantie mag volgens de provincie gedacht worden aan ver hoging van de tarieven. met de behandeling van de agenda een aanvang wordt gemaakt. Indien men van deze mogelijkheid gebruik wil ma ken, dient men, uiterlijk drie uur voor de aanvang van de vergadering, onder opgave van naam en adres en van het onderwerp waarover men wenst te spre ken, zich aan te melden bij de voorzitter van het schap, te weten de burgemees ter van Boskoop, de heer H. J. Rein- ders, tel. 01727-2950. In het park wordt een waterpartij gemaakt met daarin twee eiland jes. Bij de twee aanlegplaatsen kun nen boten in en uit het water wor den gehaald. Doordat het hele ge bied doorsneden wordt door tal rijke kavelsloten zijn bruggetjes noodzakelijk om het wandelen mo gelijk te maken. DEN HAAG/GOUDA - De provincie Zuid-Holland vindt de tarieven van het Goudse energiebedrijf niet te hoog. Gedeputeerde Staten zeggen dit in antwoord op vragen, die een aantal statenleden van de VVD had gesteld naar aanleiding van een on derzoek van de Vereniging van gebruikers van krachtwerktuigen in Amersfoort. Volgens het onderzoek zou het energiebedrijf zijn verbrui kers jaarlijks in totaal 6,4 miljoen gulden teveel aan stroomkosten in re kening brengen. Hoe zeer de behoefte was aan een bedrijf als Hans van Doom blijkt wel uit het feit dat in de korte tijd van het bestaan, vele vooraanstaande ke ramische industrieën klant geworden zijn. Tot één van de reeds uitgevoer de opdrachten behoorde het ont werpen van een kompleet nieuwe fa briek en de inrichting ervan. De ad viezen leiden niet altijd tot aanko pen. Soms betreft het alleen een andere, efficiënter indeling van werk ruimtes, die een produktieverhoging of kwaliteitsverbetering met zich meebrengen. Ook dat behoort tot de adviserende kant van deze nieuwe onderneming evenals ontwerp en ontwikkeling van nieuwe machines en hulpmiddelen. LEEF VANDAAG en BETAAL MAAR LA TER: Door een persoonlij ke lening te sluiten krijgt u contant geld in handen. Voor het kopen van uw droomwens, zoals een auto, bromfiets, meubelen etc. Vraagt inl. bij Ass. kantoor D. Verwey, Kon. Wilhelminasingei 83, W’veen. tel. 01828-12539. (speciale Uw fiets en ge- DOEL Doel ervan is om jongeren tot 22 jaar voor maximaal een jaar in de gelegenheid te stellen op een toege voegde arbeidsplaats ervaring op te doen of het arbeidsritme te behou den. Het geeft een betere uitgangspo sitie bij het zoeken naar een perma nente betrekking. De gemeente Bos koop is hierin actief, wat niet in de laatste plaats is te danken aan de Boskoopse Vacaturebank die pio nierswerk verricht en de zaken op adequate wijze aanpakt. Eerder al was het Gewestelijk Ar beidsbureau in Gouda al benaderd om jonge werklozen op het Gouwe bos los te laten. Er kwam echter niets van de grond waarop in Boskoop het initiatief werd genomen. Na een bijeenkomst kwamen vijf jongeren in aanmerking. De komende weken zal de groep nog worden uitgebreid met werklozen in het rayon, die ook met behoud van hun uitkering aan de slag willen. Het groepje gaat uitgroeien tot tien per sonen, die een half jaar werk zullen hebben. Een aannemer heeft het voorberei dende - machinale - werk gedaan. Wat resteert is handwerk aan beschoeiin gen, paden en pleintjes, alsmede het planten van bomen en struiken op het 10 ha. grote gebied op de grens van Boskoop en Waddinxveen. Offi cieel zijn de vrijwilligers voor de duur van de werkzaamheden in dienst van het recreatieschap Bospark. BOSKOOP Het Boskoopse streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers onder leiding van Aad Vos geeft maandagavond 19 december om acht uur in de her vormde kerk van Boskoop een kerstconcert, waaraan zullen meewerken de sopraan Lisette Emmink en de organist/pianist Ben Kramer. Voor dit concert heft de bijna veer tigjarige Die Gouwe Sanghers geen entreegeld, omdat het bestuur van dit streekmannenkoor van mening is dat iedereen eens de gelegeheid moet worden gegeven kennis te maken met ‘Die Gouwe Sanghers’. Bovendien komt het koor hiermee tegemoet aan de wens van zeer velen, die onlangs Dit middengedeelte kan worden on derverdeeld in drie stukken. Aller eerst is er het aanwezige bosgedeel te dat in het centrum van het mid dengebied ligt. Het tweede deel om vat de strook tussen het bos en het afwateringskanaal, de zogenaamde noordelijke parkstrook. Het derde deel is het weidegebied dat als een hoefijzer om de oost-, zuid en west zijde van het bos zit. PLEINTJES In het bosgedeelte zullen paden half-verhard worden en zullen ver bredingen in de vorm van, met be- tonstraatstenen verharde, pleintjes worden aangelegd op plaatsen waar meer paden bij elkaar komen. Om de oriëntatie te vergemakkelijken zullen deze paden, door middel van afwijkende beplanting en vormgeving van elkaar onderscheiden worden. WADDINXVEEN Donderdagavond 15 december om acht uur gaan gemeen teraadsleden en bestuursleden van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD) in de regio Gouda met elkaar praten over de gemeentelijke herinde- lingsplannen van de provincie Zuid-Holland. Dit besloten overleg wordt ge houden in Party Home aan de Passage in Waddinxveen en gebeurt op initiatief vah de VVD-afdeling Waddinxveen. Bij deze bespreking zullen ook een aantal liberale statenleden aanwezig zijn, evenals de drie WD-gedepu- teerden mevrouw drs. I. Günther, J. Noorland en Th.F.J. Jansen. In Party Home voert namens de Waddinx veense VVD, fractievoorzitter K.W. Th. van Soest het woord. Doel van de regionale VVD-bijeen- komst is het herindelingsstandpunt van de VVD-fracties te bespreken en zo mogelijk op elkaar af te stem men. Getracht wordt om met een ge zamenlijk standpunt te komen en dit neer te leggen in een rapport dat aan Provinciale Staten zal worden aange boden. De VVD-fractie in Waddinxveen is niet blij met het voorlopig stand punt van Gedeputeerde Staten. Ten aanzien van de plannen met enkele delen van het Waddinxveense grond gebied merkt fractievoorzitter Van Soest op: ‘GS lijken voor Waddinx veen het spreekwoord waar te ma ken: In het veen kijkt men niet op een turfje’. V.W. 85.000 km, i.z.g.st., R.T.V., diagn.-rap. ’83. Aantr pr. Werkloze vrijwilligers aan het werk in het Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop. (Foto: Cees Bakker). WADDINXVEEN - In de donderdag avond 22 december om acht uur in het gemeentehuis van Waddinxveen te hou den openbare vergadering van het re creatieschap Bospark zal na afloop een uiteenzetting worden gegeven over de werkzaamheden in het deelgebied Mid den van het Gouwebos. WADDINXVEEN - De aan de Wil lem de Rijkelaan wonende Waddinx vener Hans van Doom (31) is succes vol gestart in een showroom met ma gazijn aan de Wilhelminakade 69 met de verkoop van machines en beno digdheden voor de keramische indus trie en pottenbakkersbedrijven en het geven van advies en begeleiding van produktieprocessen in de keramische industrie. ‘Een uniek bedrijf voor de Nederlandse aardewerkindustrie’, al dus de Waddinxvener, die tot voor kort werkzaam was in een technische groothandel in Gouda. Ruim drie maanden geleden startte Hans van Doom zijn eigen onderne ming, waaraan hij simpelweg zijn ei gen naam heeft gegeven. De activitei ten bestaan uit, het adviseren in en begeleiding van produktieprocessen in de keramische industrie. Boven dien levert Hans van Doom alle ma chines, gereedschappen en hulpmid delen voor de aardewerkindustrie en pottenbakkerijen. Er mag gerust ge steld worden dat Hans van Doom een uniek bedrijf is in Nederland. Alle aandacht is gevestigd op de produk tieprocessen binnen de aardewerkin dustrie. Buiten deze branche wor den geen activiteiten ondernomen en dat is uniek in onze streek en in ons land. DAMES-AUTOMOBI- LISTEN let op! U heeft be wezen dat u minder schade maakt en dat kan bij ons beloond worden met 5 Scirocco TS ’74,. KO.R.LIN.G.Op m. De andere zeven deelnemende koren zijn: Hervormd Kerkkoor Zevenhui zen, Zanggroep Zevenhuizen, Zang- lust Zevenhuizen, Dameskoor ‘Fox Jubilans’ Zevenhuizen, Zangkoor St. Caecilia, Bleiswijk, Ned. Hervormd Kerkkoor, Moordrecht en het Moor drechts Kinderkoor. - Een AUTOVERZEKE- Pianoles (klassiek). Ad RING is niet duur. Vraagt van der Spek, Zuidkade toch eens wat u moet beta- 32, Waddinxveen, tel. len bij Ass. kantoor D. 01828-15019. Verwey, Kon. Wilhelmi- - nasingel 83, tel. 01828- dealer. Autobedrijf De Pa- Uitsluitend legale banden: 12539. No claim kortingen ter, Linnaeusweg 4, Bos- ’’Videotheek De Waal” nemen wij mee over. koop, tel. 01727-3268. (v/h "De Sniep”) is ver huisd naar: Zuidkade 56, Waddinxveen. Tel. 01828- 13671. VHS-VCC-Beta- WADDINXVEEN/BOSKOOP - In hét Gouwebos tussen Waddinx veen en Boskoop, waar eind augustus van dit jaar de aanleg van het recreatieve middengebied officieel werd gestart, zijn sinds e- nige tijd een vijftal Boskoopse werklozen als vrijwilliger aan het werk. Het werd vier maanden geleden overigens al aangekondigd dat jeugdige jongeren zonder een baan ingeschakeld zouden wor den bij het karwei in de groene long waarmee bijna 2,3 miljoen gulden is gemoeid en dat volgend jaar gereed kan zijn. Het werk dat die werkloze jongeren in het ongeveer 10 hectare grote gedeelte tussen de spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda en het Wilgen laantje aan het doen zijn kan door ongeschoolden worden gedaan in het kader van de werkverruimen- de maatregel, de zogenaamde WVM- regeling. De Gewestelijke Arbeidsbu reaus krijgen naast hun normale taak steeds meer te maken met re gelingen als de WVM en de EAJ (experimentele arbeidsplaatsen voor jeugdige werklozen).

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 21