Belinda Leunis (12) De Gouwe miste de ene kans na de andere ZATERDAG VOLLEYBAL Strafworp-record voor Jan Minekus SPEKTAKEL naar invitatietournooi Verlies (9-11) tegen koploper Rapido ’82 Winst Florida WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Kerstbingo in kantine Schaak mee met WSV Waddinxveense sportspetters Basketballers TO OS pakken draad weer op Matige vangst HSW-hengelaars WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinx- veen HSW baar vierde wedstrijd in de wintercompetitie in de Haarlemmer Ringvaart. De vangst was matig: 20 vissers vingen 37480 gr. vis. Als eerste vijf eindigde; le M. Reichard 5940 gr. 2e M. van Leeuwen 3920 gr. 3e J. de Zwart 3160 gr. 4e L. Pouwer 2700 gr. en 5e P. Dorre- steyn 2650 gr. Tweede plaats voor TOOS-gym Philipse op kop in WSV-competitie Welkomst- boekje Antilope Turntitel wedstrijden Waddinxveen Hockeysters in de zaal WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 DECEMBER 1983 X Heren-senioren 1 van TOOS- basketbal in actie tegen LUSV 1. (Foto: Martin Meeldijk). Öe Gouwe met 2 punten op de achtste plaats. De periodestanden waren zaterdag: 0-2, 4-4, 7-6, 9-11. De 12-jarige MAVO-leerlinge en turnster Belinda Leunis. WADDINXVEEN - In een waterpolowedstrijd van gemiste kansen verloor het zevental van De Gouwe ver in de vierde periode met 9-11 van koploper Rapido ‘82. De negende competitiewedstrijd en de laatste thuiswedstrijd van dit jaar was er voor de Waddinx veners één op gauw te vergeten. De Haarlemmers blijven in ieder geval bovenaan staan en De Gouwe met 2 punten op de achtste ''2,4-4,7-6,9-11. -- Rapido ‘82 Ben de speler die zijn RSB-COMPETITIE Voortzetting van de twee afgebroken partijen van WSV III tegen Moerka- pelle II in de competitie van de Rot terdamse Schaak Bond (RSB) leverde winst op voor De Bock, maar verlies voor Van Sandijk, waardoor de wed strijd eindigde in winst voor Moerka- pelle: 4 1/2-3 1/2; 0-1 afgebr. 1-0 1-0 1-0 0-1 afgebr. afgebr. 1-0 0-1 0-1 1-0 0-1 0-1 0-1 WINST Het op de negende plaats staande Be Fair pakte zaterdag door met 1-3 het zeer slecht spelende PVC Blok keer kansloos te verslaan. Om buiten de gevarenzone te blijven moesten de Be Fair-volleybalsters winnen. Het peil van de PVC-dames was echter zo laag dat ook Be Fair niet uit de verf kwam. In een zeer saaie wedstrijd, met drie man publiek, werd het in de eerste set 8-15 voor Be Fair. Tanja van Be- zooijen scoorde veel punten. De tweede set werd nog overtuigender gewonnen, 5-15. Een voorsprong van In de tweede periode lukte het veel beter om het doel te vinden. De Gouwe door stond een man minder situatie en toen kort erna Niek de Leeuw een strafworp kreeg toege wezen werd, de achterstand verkleind tot 1-2. Rapido wist hierna de stand naar 1-4 te tillen vanuit een man meer situatie benut door Hans Stoc ker en een laag schot van Remco Wildschut. Uitslagen 14e ronde: Besemer-Philipse W. van Oort-Van Deelen Smitskamp-Bloem De Bock-Claassen Kardol-Oosterloo Asscheman-J. van Oort Ket-Muit Versluis-P. v.d. Heyde De Schrijver-Goor Kraan-Nekeman (afgebr.) V.d. Ree-Van Sandijk Littooy-Twigt Kleiweg-V erwaal V.d. Eijck-Ponsioen Mw. Steenland-Van Offeren De stand aan de kop is na de 14e ronde: 1. Philipse, 2. Van Deelen, 3. Smitskamp, 4. Claassen, 5. M. de Haan. Het geroutineerde heren-senioren 3 trof Oegstgeest 2, het team waar vo rig seizoen 2 keer van verloren werd en dat samen met TOOS gepromo veerd was. De samenstelling van Oegstgeest is echter ten opzichte van vorig seizoen gewijzigd. Het team is sterker geworden, hetgeen de TOOS- heren aan den lijve ondervenden. Hoewel HS 3 prima speelde, moest zij in een beter spelend Oegstgeest haar meerdere erkennen: 62-78. Top scorers: Matthieu van Litsenburg 32 en Frank Posthumus 14. Na het verlies van vrijdagavond, moest heren-senioren 3 zaterdag ook nog een uitwedstrijd afwerken. Ook zonder Matthieu van Litsenburg bleek TOOS in Noordwijk te sterk voor MSV 4. Er werd snel en gecon centreerd gespeeld en met name vanaf de 13e minuut van de 2e helft stoomde TOOS flink door. De ploeg had totaal geen moeite met de man- to-man verdediging, die MSV toen probeerde. Een 14 punten voor sprong werd uiteindelijk uitgebouwd tot een eindstand van 45-76. Topsco rers TOOS: Frank Posthumus 15 en Harry Weck 15. Een numerieke meerderheid werd voor De Gouwe uitgebuit door „goaltjesdief” Jaco van Tol (2-4) terwijl Dirk Russner ook een straf worp benutte en de stand op 3-4 bracht. Hans de Gruijl bracht De Gouwe naast Rapido ‘82, want hij zag zijn schot onder de armen van de keeper in het doel verdwijnen 4-4. 6-11 in de derde set werd echter ver prutst door slechts spel. Het werd 15- 11, maar Marcella Kooyman stelde in de 4de set orde op zaken, mede dank zij haar aanval werd het 2-15 en dus een 1-3 eindstand. In het rayon Gouda eindigde de da- meswedstrijd tussen Zevenhuizen 3 en Be Fair 2 in 3-0. In de Goudse af deling kwamen de heren van Be Fair pas in de derde en vierde set los. Daarvoor had het talentrijke DUF ‘72 de eerste set met 15-9 moeten af staan, maar de tweede met 8-15 en 15-8 maakte Be Fair echter duidelijk dat DUF nog veel te leren heeft. WADDINXVEEN - Het eerste team van de badmintonclub Florida boek te dit weekeinde een overwinning. De Waddinxveners gingen namelijk op bezoek bij het Haagse Morgenstond. Ronald Struijs verloor in een span nende wedstrijd en ook Frits Meis- senbacher kon niet tot winst komen. Toen liet Florida zich van haar beste kant zien. Ilona Groeneveld knokte zich in een longset naar winst en ook Liesbeth van Bergeijk won. Groeneveld/Struijs zetten de Wad dinxveners op voorsprong dankzij Van Bergeijk/Wijnbergen werd het zelfs 2-4. Het herendubbel bleek niet tegen de Hagenaars opgewassen. De dames echter scoorde het win nende vijfde punt. paald niet het geval want Korbis speelde vaak een combinatoir knap spelletje. Gevoegd bij een strak ver dedigend concept dat coach Polder vaart zijn achttal meegaf waarborgde dat een boeiend kijkspel. Het Heuga Christmas Cup-toemooi 1983 wordt georganiseerd door gym nastiekvereniging DOTO te Scherpen zeel (Gld), in samenwerking met Heuga Verkoop Nederland B.V. Het is een invitatietoemooi, waarvoor al leen de allerbeste turners en turnsters WADDINXVEEN - De 12-jarige leer linge van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mau- ritslaan, Belinda Leunis, doet zondag 18 december als turnster van de gym nastiekvereniging TOOS mee aan het invitatietoemooi om de Heuga Christmas Cup 1983 in Scherpenzeel. Belinda is voor dit toernooi uitgeno digd vanwege haar tweede plaats bij de nationale kampioenschappen top sport in de klasse IH-B in mei van dit jaar. De jonge Waddinxveense is elke zaterdag te vinden op de training in het Nationaal Sportcentrum Papen dal in Arnhem, want ze is ook opge nomen in de Jong Oranje-tumselec- tie (nationale B-training). WADDINXVEEN - Zaterdag werd in Lekkerkerk de tweede wedstrijd van de tumcompetitie meisjes in poule A gehouden. De Waddinxveense TOOS I-ploeg, bestaande uit: Linda Goris- sen, Angelika Sleeuwenhoek, Marieke Smallegange, Sandra Hus, Paola v. Bergen, Ingrid Hoogendoom en War- ni v.d. Goot (reserve), behaalde met 155.65 de tweede plaats. Boskoop werd eerste met 160.15 punten en K.D.O.2 uit Lekkerkerk werd derde met 145.70 punten. 26.1.g4!27.fxg4 Op 27.Txg4 volgt pxg4 28. fxg4 Txg4 29.Df2 Tag8 30. Tdl Tg2 31.Da7+ Ke6 en wit kan niets doen tegen 32... Txh2+. 27.. .f3! 28Td2 pxg4. Dreigt 29.. .Th8 gevolgd door Tgh6 met winst. 29.Dh3 f2 3O.Txf2 Th8 31. Df3. Na 31 Dg3 stelt wit de exe cutie wat langer uit, maar Jan was in vliegende tijdnood. 31.. .Tfó 32.Dxfó pxfó 33.pe3 Dg3 34. Te2 Df3+ 35.Kgl Tg8+ Wit geeft op. C. L. TORENBEEK JURYLID Naast Belinda heeft overigens nog een Waddinxveense een eervolle uit nodiging gekregen voor de Heuga Christmas Cup 1983: Ingrid Berg werf (trainster van Belinda en tevens jurylid) is gevraagd op dit toernooi te jureren in de klasse II. DAMES Dames-senioren 2 trad aan tegen Nu- sa Indah 5 uit Voorburg. De dames speelden opnieuw een tamelijk rusti ge wedstrijd, waarin de strijd gelijk opging. In de laatste minuut van de 2e helft leidde TOOS met 43-40. maar de dames stonden nog 2 Voor- burgse scores toe. Eindstand: 43-44. Topscoorsters: Wendy Posthumus 18 en Marian Huyzer 14. Dames-junioren 1 ontmoette BVO uit Alphen aan den Rijn. TOOS kon het niet bolwerken tegen de Alphen- se dames en verloor met 63-80. Top scoorsters: Ellen Geerts 22 en Berni ce Posthumus 21. Het nog ongeslagen heren-kadetten 1 tekende vrijdag op nieuw voor een overwinning. BVO 2 werd, na een ruststand van 50-24, makkelijk geklopt met 100-39. Heren Adspirant-bankspeler Robbert Kauf man (31), Marcel Vermeer (26) en Jasper de Rijke (23) hadden de hoog ste TOOS-scores. Jongens welpen 1 tenslotte versloeg Das 1 uit Delft. Martijn van Bockom Maas (12), Rudo van Loo (10) en Mark Voss (10) hadden de grootste aandelen in de 46-34 overwinning. De eerste aanval van De Gouwe in de derde periode gaf Eef Overdam de kans tot een schot en hij zag de bal boven het hoofd van de keeper in het net belanden waarmee De Gouwe een voorsprong nam 5-4. Eén minuut later scoorde „sjouwer” Marc Faber vanuit een man meer si tuatie en het verschil op Rapido was toen twee doelpunten (6-4). De aanvoerder van Willemze, was ploeg weer naast De Gouwe bracht. Eerst via een man meer situatie en daarna, De Gouwe had nogmaals een man minder overleeft, door een schot van afstand. (6-6). Weer nam De Gouwe voorsprong, nu wist Rens van de Meer een numerieke meer derheid tot doelpunt om te zetten (7-6). De vierde periode was voor de helft gespeeld toen Rapido door middel van twee maal een man meer en een normaal doelpunt, de stand van 7-9 Er werden door de Waddinxveners tegen Rapido niet minder dan twee strafworpen gemist en dan ook nog enige 1-0 situaties, als een anvaller alleen voor het doel verschijnt. Het was overigens een wedstrijd waarin De Gouwe beslist niet de mindere was, maar als De Gouwe zoveel doel- rijpe kansen om zeep weet te helpen dan kan het ook niet winnen. Na vier wedstrijden is de stand aan de kop, le P. Dorresteyn 22500 gr. 2e J. Toor 15300 gr. 3e M. Reichard 12320 gr. 4e W. v.d. Wal 11840 gr. en 5e R. Jenner 10429 gr. De vol gende wedstrijd is zaterdag 17 de cember. Vertrek vanaf het NS-sta- tion om 7.30 uur. REGIONAAL TOERNOOI Zaterdag vierde de schaakvereniging ‘De IJssel’ te Moordrecht haar 20- jarig bestaan. Om dit luister bij te zetten had zij uit de omliggende ge meenten de schaakverenigingen uitge nodigd voor een toernooi van drie ronden. Het team, dat WSV vertegenwoordig de, kon na afloop van dit goed geor ganiseerde toernooi met een beker huiswaarts keren: zij was tweede ge worden in haar groep. De persoonlij ke resultaten waren: J. van Oort 2 1/2 uit 3 D. Oosterloo 1 1/2 uit 3, Claudia Torenbeek 1 1/2 uit 3, J. Muit 1 uit 3. WADDINXVEEN Het eerste team van de korfbalvereniging Korbis heeft met 5-6 het Goudse De Jodan Boys aan de kant gezet. De Waddinxveners, die ondanks hun speloverwicht toch maar een kleine overwinning behaalden,-blij ven daarmee in de zaalcompetitie aan kop. Zaterdag moet in de sporthal ‘de Sniep’ tegen Vitesse uit Barendrecht worden gespeeld. De korfbalwedstrijd tegen De Jodan Boys maakte weer eens duidelijk dat het maken van strafworpen nog steeds erg belangrijk is. Van de zes gescoorde Waddinxveense doelpun ten waren er vier afkomstig uit straf worpen. Alle vier de strafworpen werden door Jan Minekus benut en daarmee vestigde deze speler voor Korbis een record. Dit opmerkelijke feit was er mede oorzaak van dat Korbis een krappe 5-6-zege wist te behalen. Feitelijk hadden de Waddinxveners met zo’n vier a vijf doelpunten ver schil moeten winnen. Naast Jan Mi nekus tekenden Ria Molenaar en Dick Haagsman beiden voor de ande re twee treffers. Nu betekende zes treffers niet dat er matig werd gespeeld. Dat was be- WADDINXVEEN In de onderlinge schaakcompetitie van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV heeft Philipse, na zijn voorzichtig begin (5 remises in 7 partijen) nu 5 maal achtereen gewonnen en gedecideerd de kop genomen. In de 14e ronde was Besemer zijn slachtoffer. Deze ronde leverde ettelijke sensaties op. Zo presteerde De Bock het om zijn bijna 50 jaar jongere talentvolle te genstander Claassen te verslaan! Enerverend was ook de eindstrijd van Smitskamp tegen Bloem, waarin laatstgenoemde in tijdnood een win nende set overzal en met slechts en kele resterende seconden de boot in ging. Ook de winst van Nekeman te gen le team speler Kraan mag een bijzondere prestatie genoemd wor den. Het summum aan sensaties leverde echter de partij van Asscheman tegen J. van Oort. In negen zetten was wit reddeloos verloren. In een Schot se partij bood wit op de 6e zet een verleidelijk dameoffer aan. Van Oort doorzag echter de val en op de 9e zet liet hij Asscheman in zijn eigen kuil vallen: 1. e4, e5, 2. Pf3, Pc6, 3. d4, d6, 4. Lc4, Lg4, 5. Pc3?, Pd4: 6. Pe5:?!, de5:!, 7. Dg4:, Pc2: schaak, 8. Ke2, Pf6, 9. Df5?, Pd4! schaak! Wit geeft op, want dameverlies is onontkoom baar. Dit miniatuurtje is nog korter dan het enige weken geleden beschreven partijtje van Struijk, die in 14 zetten won! VOORSPRONG Via 0-1 door Ria Molenaar wist Jan Minekus na 1-1 Korbis voorde twee de maal op voorsprong te zetten. Toch gaf de Jodan-Boys zich niet ge wonnen en wist van afstand te sco ren. Deze procedure zou zich nog twee maal herhalen, want na 2-3 door Dick Haagsman en 3-5 door Jan Mi nekus ging de eindfase met 5-5 in. Dezelfde Jan Minekus bepaalde uit een strafworp de eindstand voor Kor bis op 5-6. Rapido ‘82 nam in de eerste perio de een 2-0 voorsprong via een num- merieke meerderheid benut door Eric Breems en een intikbal van Daan Kramer. Ook' De Gouwe kreeg volop scoringskansen en als bijvoor beeld de stand 3-2 voor De Gouwe was geweest dan kwam de tegenstan der nog goed weg. WADDINXVEEN - Een nieuwe aflevering van de rubriek Schaak mee met WSV, de Waddinxveense Schaakvereniging. Jan de Wit-Michael Riemens Siciliaans, Svesjnikovvariant. I.e4 c5 2.pf3 pcó 3.d4 cxd4 4.pxd4 pfó 5.pc3 en 6.pdb5 dó 7.lg5 aó 8.pa5 b5 9.1 xfó gxfó 10.pd5 f5. De uitgangsstelling van de Svesjnikov variant. 11.c3 lg712.ld3 leó 13.Dh5 f4 14.O-O. Alles bekend tot hier. De theoretische zet is 14..o-o waarna zwart volgens mij moeilijk spel heeft na 15-Khl gevolgd door 16.g4. 14. ,.pe7!? Nieuw. De bedoeling is om 15 Tadl kort te rokeren om zo weer in de theoretische varianten te ko men. Jan speelt echter een hele slechte zet. 15.Dg5 lxd5. Totaal overzien door de witspeler. 16.Dxg7 de enige zet. Op 16.exd5 volgt o-o gevolgd door f5 en e4. 16...Tg8 17.Dhó leó 18.Hhl Tgó 19.Dh4 Tg4 2O.Dxh7 pg8 21. f3. De enige zet om de dame te redden. 21...pfó? Een slechte zet. 22..fxg3 en passant was veel beter om na 23.Tgl te vervolgen met Df6. 23.Dh4 Kd7 24.pc2 Dg8 25. Tgl Dg7 26. Tg??. Na 26 le2 wint wit, bijvoorbeeld 26...Th8 27.Df2 lxg4 28.fxg4 pxe4 29.Da7+ Ke6 3O.Tg2. KORBIS JEUGD Vorige week kwamen slechts 5 van de 10 Korbis-jeugd korfbal teams binnen de lijnen. Al deze wedstrijden werden buiten Waddinxveen gespeeld desondanks namen 4 ploegen de vol le winst mee naar Waddinxveen. Het “vlaggeschip” van de Korbis- jeugd, de al adspiranten van trainer/ coach Jaap Noordam, behaalde de winst op IJsselvogels A2 met 6-2. De Korbis-doelpunten werden gescoord door Petri de la Croix Frits Visser beide 2x, Marianne Visser en Johan v. Tilburg via een fraai ingestudeer de vrije bal, beide lx. Resultaat waar de waarnemend coach Noor de la Croix tevreden mee mag zijn. BE FAIR JEUGD Voor de D-E- en F-pupillen van Be Fair is het alweer enkele weken win terstop. Voor de A-B- en C-junioren gaat deze zaterdag officieel in. Bij de junioren kunnen de prestaties tot de winterstop matig worden genoemd. Alleen A-2 en C-l hebben goed ge presteerd met respectievelijk een tweede en derde plaats, waardoor deze elftalllen nog een spannende tweede helft van de competitie kun nen verwachten. Drie teams hebben nog geen punten kunnen verzamelen: B-3, C-3 en C>4. Wellicht komt daar na de winterstop verandering in, terwijl de overige elftallen een plaats in de middenmoot og onderin be zetten. Bij de pupillen kunnen we de pres taties goed noemen. Vooral bij de F-teams werden vele overwinningen geboekt. F-2 en F-l eindigde boven in, terwijl F-3 in de middenmoot ein digde. E-l eindigde bovenin, E-2 evenals de D-elftallen in de midden moot. Noemenswaardig is het feit dat bovenaan de topscoorderslijst Cees Sol, uit F-l, staat met maar liefst 19 doelpunten, terwijl de minst gepas seerde keeper van Be Fair, Remco Lugthart, uit F-2, is met slechts 2 doelpunten. Vrijwel alle elftalllen en teams zijn nu al verzekerd van 1 of meer toer nooien volgend jaar, te beginnen op 23 april (2e paasdag), voor de E en F pupillen. Activiteiten ten overvloe de voor de jeugd van Be Fair. Voor de pupillen is het iedere eerste vrijdagavond van de maand feest, zo als op vrijdag 2 december de traditio nele sinterklaasavond. Maar ook tij dens de winterstop worden de pupil len vrijwel wekelijks in de zaal bezig gehouden. Verder speelde alle niet se- lectie-elftallen enkele weken geleden zaalvoetbal in Groot Ammers. Boven dien heeft Be Fair ook dit jaar in de kerstvakantie weer 2 dagen de sport hal “de Sniep” afgehuurd waar alle jeugdleden kunnen komen voetbal len. DE GOUWE De grote clubactie mag voor waterpo- loclub De Gowue geslaagd worden genoemd, ook al was Henk van Erk niet helemaal tevreden en kondigde hij voor het volgende jaar al weer een andere opzet aan. Vorig jaar ontving De Gouwe f 2.280,-, terwijl de schat ting voor deze keer ongeveer f 3.700,- bedraagt. WADDINXVEEN - De dit jaar tien jaar oud geworden Wad dinxveense sportclub Antilope heeft een boekwerkje gemaakt voor nieuwe leden over de ver eniging in het bijzonder en over atletiek in het algemeen. Antilope is een atletiek- en turnvereniging waar pupillen, junioren, senioren en vetera nen terecht kunnen. ‘In Wad dinxveen wordt atletiek steeds populairder’, zo staat er op de eerste pagina van het wel- komstboekje. ‘Bij een goede conditie voel je jezelf nu een maal veel prettiger’. De Waddinxveense sportclub, die in het boekje van alles ver telt over de vele mogelijkheden van de atletieksport voor ieder een vanaf 8 jaar doet aan wed strijden, prestatielopen, in de winter binnen (indoor) en aan veldlopen of crossen en in de zomer aan baanwedstrijden (buiten). Antilope heeft een accommo datie met een 300 meter lange sintelbaan aan de Alberdingk Thijmlaan met een clubhuis, waar zowel sportieve als gezel lige evenementen worden ge houden. De vereniging is lid van de Koninklijke Nederland se Atletiek Unie (KNAU) en behoort tot West II, afdeling Gouda. Antilope dat een clubtenue kent met de kleuren geel-zwart, heft f 30,- inschrijfgeld. maar de doelpunten tellen en scoren blijkt voor De Gouwe het moeilijkst te zijn. HEREN II Opnieuw een ruime zege van Gou- we’s heren II. Door goede inzet en snel te reageren via de contra-aanval werd nu AZU 2 uit Beverwijk via pe riode standen van 21-1. 3-0 - 2-1 en 6-1 met 15-3 naar huis gestuurd, waardoor heren 2 meteen doelsaldo van 123 voor en 44 tegen goed mee draait in de kop van hun afdeling. Doelpunten makers waren: Jaco van Tol 5x, Marco Kraak- Eric van Leeuwen Kazik Czerworij 3x en Marcel Verhey lx. (Heren II veel succes volgende week in de moei lijke uitwedstrijd tegen ‘t Y 3 in Amsterdam). WADDINXVEEN - In de sporthal “de Sniep” worden komende zater dag om één uur de jaarlijkse kring- kampioenschappen A (sectie wed strijdsport) van de kring Gouda en omstreken van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond (KNGV) gehouden. Aan deze wedstrijden nemen ook leden van de Waddinxveense gym nastiekvereniging TOOS deel. In de categorie jeugdtumsters (12- 16 jaar) zijn dat Conny van Vliet, Nathasja Bresser, Jacqueline v.d. Brink en Nanette Bergwerf. Dit kampioenschap betekent voor hen hopelijk het begin van een serie wedstrijden: de turnsters kunnen zich zaterdag plaatsen voor de pro vinciale kampioenschappen wed strijdsport A. Lukt hun dit, en be horen zij daar ook weer tot de hoogst geëindigden, dan mogen zij meedoen aan nog een selectiewedstrijd voor de NK wedstrijdsport A en tenslotte eventueel aan deze NK zelf. Een strenge selectie dus! Vorig jaar plaatsten Nanette en Jaqueline zich reeds voor de provinciale kampioen schappen 1982, waarbij Nanette zelfs de titel _“Zuid-Hollands kampioene” veroverde! Conny en Nathasja zullen dit jaar voor het eerst deelnemen. Dat de TOOS-tumsters turnen van hoog niveau zullen laten zien, staat bij voorbaat vast gezien de landelijke resultaten die zij in de afgelopen ja- ren reeds behaalden in de sectie top sport van het KNGV. Zaterdag zullen enkele jonge tum- stertjes van TOOS deelnemen in de klassen IV en III. Deze meisjes zul len dan laten zien hoe ver zij de ver plichte oefenstof van deze klassen (sectietopsport van het KNGV) reeds beheersen. WADDINXVEEN - In de kan tine van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ‘de Sniep’ wordt zaterdagavond 17 december om negen uur voor de tiende maal een bingo- dansant gehouden, ditmaal in kerstsfeer. De muziek op deze avond is in handen van het duo The Five Senses. De bingo-dansant-avonden van de voetbalvereniging Waddinx veen verheugen zich steeds in een grote opkomst. Ondans de mindere tijden slaat de zater- dagbingo aan niet alleen bij leden maar ook voor mensen die geen lid zijn van de voetbal vereniging. Een ieder is dan ook welkom. Het enige dat ver wacht wordt is een zonnig hu meur. Vanwege het 10-jarig bestaan heeft de zaterdagcommissie ge meend enkele zeer fraaie prij zen aan te bieden, zoals een fiets, portable t.v., portable ra dio vleesschalen, workmate, enz. De gestelde aanvangstijd van 20.00 uur is door de zaterdag commissie gewijzigd in 21.00 uur, daar de wedstrijd Neder- land-Malta op de t.v. uitgezon den zal worden. Naast het al tijd spannende bingo-spel krijgt men ruimschoots de gelegen heid om een ontspannend dans je te maken WADDINXVEEN Het eerste damesvolleybalteam van Be Fair gaat zaterdag middag in de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd voor spektakel zorgen in de wedstrijd tegen Starlift Voorburg 3. De Voorburgers, die in deze competi tie in de tweede divisie met 14 punten uit 9 wedstrijden boven Be Fair (9 punten) staan, worden getraind door Ben van Yperen, een broer van de Wad dinxveense damescoach Willem Jan van Yperen. Het volleybalspektakel van komende zaterdagmiddag begint om vier uur. In Starlift Voorburg 3 speelt onder andere de 16-jarige jeugdintematio- nal Marieke Clardey en Eveline van der Laag (27 jr.), die 83 maal in het Nederlands volleybalteam stond. Starlift won zaterdag met 3-0 van Tonegido en het belooft dus een zeer interessante wedstrijd te worden. WADDINXVEEN Heren-senioren I van de afdeling basketbal van de mul- ti-sportvereniging TOOS heeft vrij dagavond de overwinningsdraad weer opgepikt. Nadat vorige week het be langrijke treffen met het Leidse LUSV I werd verloren, moest Guards I wel het onderspit delven in sporthal <Je Sniep: 76-63. De gehele wedstrijd gaf een matig spelend TOOS te zien. Er werd vaak te nonchalant gespeeld, met als ge volg dat Guards bij de rust nog te dicht in TOOS’ buurt zat: 34-31. In de 2e helft kon TOOS 10 punten uit- Ron Lamboo de”elnemen7en oo“k loPen> hetgeen geizen de zwakte van Guards eigenlijk te weinig was. TOOS blijft boven in de competitie mee draaien en heeft nu 14 punten uit 8 ontmoeingen. De topscorers van TOOS waren vrijdag Peter Zwambom (19) en Klaas Bruinsslot (13). op het scorebord deed verschijnen schutters waren Roland Baks en Ben Willemze (2x). Jan Verweij van uit een man meer situatie en Niek de Leeuw met een strafworp, wisten voor De Gouwe nog te scoren maar ook Rapido ‘82 stelde daar nog twee doelpunten tegenover, via Remco Wildschut en Hans Stocker (9-11). Weer moest De Gouwe het hoofd buigen terwijl qua veldspel beslist niet de mindere was van Rapido ‘82 uit elke klasse van de Nederlandse kampioenschappen (mei 1983) wor den uitgenodigd. Aan het toernooi zullen gerenom meerde turners als Dick Ooykaas en 1 vier turnsters die Nederland hebben vertegenwoordigd op de meest recen te W.K. (oktober j.l. te Budapest): Therèse Wilmink, Mirjam Eigenhui zen, Carola Eenkhoom en Carianne Berrevoets. Dit toernooi zal voor de deelne(e)- m(st)ers en andere betrokkenen een bijzonder leuke gebeurtenis worden: er zal gezamelijk worden gelunched en ook is er een avondprogramma. WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van de hockeyclub Wad dinxveen, uitkomend in de derde klasse A, heeft zondag de eerste zaal hockey wedstrijden gespeeld. Van Zoetermeer werd met 3-1 gewonnen en van HDS met 4-5 verloren. De wedstrijd tegen Zoetermeer werd, hoewel de ruststand slechts 1-0 in het voordeel van Waddinxveen was, zon der al te veel moeite gewonnen. Eve line Ruiter (2x) en Karin Sedee (lx) namen de doelpunten voor hun reke ning. Zoetermeer scoorde 1 keer. De wedstrijd tegen HDS was aanzien lijk zwaarder. In de eerste helft kon Waddinxveen maar éénmaal scoren via Anne-May Barth. HDS benutte haar kansen beter en scoorde 3 maal, (1-3). De oppeppende woorden en aanwijzingen van coach Rob Chris- stoffels zorgden ervoor dat Dames I in de tweede helft via doelpunten van Eveline Ruiter (lx) en Anne-May Barth (2x), de leiding overnam (4-3). Een twijfelachtig doelpunt van HDS (4-4) haalde Waddinxveen echter uit haar concentratie waarvan HDS nog maals profiteerde (4-5). Een kans op de gelijkmaker via een strafbal werd Waddinxveen ontnomen zodat zij onterecht als verliezers uit de strijd kwamen. Zondag 18 december spelen de da mes hun volgende wedstrijden. Vrij- dg 23 december en zaterdag 24 de cember spelen heren I respectievelijk jongens Cl en jongens BI in sport hal de Sniep.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 23