GEMEENTE WADDINXVEEN EMANCIPATIE EN 6 ALFABETISERING BIJNA 60 MILLE HALVEPRUS Kostenverdeling een hellingbaan Hervormde school krijgt - WEES Agenda Goudse Bioscopen NEDERLAND-MALTA telefoonnummers/openingstijden WELZIJNSZAKEN MILIEUZAKEN GEHANDICAPTENBELEID INZAMELINGEN SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN I restaurant Passage 210 - Telefoon 01828-16695 - Waddinxveen Sorry Heren, u moet het volle pond betalen. Zaterdagavond 17 december a.s. serveren wij voor alle dames die niet van voetbal houden en daarom die avond bij ons komen dineren, alle gerechten voor de 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Kies het zekere voor het onzekereKies Kok en Mercedes-Benz. Een ideale en betrouwbare combinatie! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 DECEMBER 1983 I 01820-16066 010-362244 I 1 f 10.920,- ALFABETISERING en f48.500 f48.500,- Totaal 1984 F k PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 DV Wanneer is dit overleg. Het eerste overleg zal gehouden worden op maandag 19 december 1983, om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. ik. JfeSk» De toegankelijkheid van de Wad- dinxveense scholen is voor gehandi capten slecht. Op de foto de openba re Klaas de Vriesschool aan de Her man Heijermanslaan. 1. Alfabetisering buitenlanders in het Nederlands. 2. Audio-visuele middelen 3. Naailessen buitenlandse vrouwen 4. Deskundigheidsbevordering 5. Projektbegeleiding 6. Opvang buitenlandse kinderen 7. Edukatieve aktiviteiten buitenlanders 8. Wervingskosten 9. Organisatiekosten Expositie in de raadzaal van het gemeentehuis Van 26 november t/m 17 december a.s. wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie van werk van drie beeldende kunst enaars gehouden. Er wordt werk geëxposeerd van: Rie Bouters (gouaches in gemeng de techniek), Marianne van den Broek (textielschilderijen) en An- dréa Dogterom (keramische objecten). Openingstijden: maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren; donderdagavond van 19.00-21.00 uur; zaterdag van 13.00-16.00 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 hun aanvraag te korten. De Werk groep Vrouwenemencipatie zal, aan gezien zij de grootste subsidie-ont- vanger is, het grootste deel voor haar rekening moeten nemen, nl. f 334,-. De twee overige organisaties zullen ieder f 55 - minder ontvangen dan zij aangevraagd hebben’. WADDINXVEEN Zo zijn de kosten verdeeld van het programma voor emancipatie-activiteiten voor 1984: Rooie Vrouwen Vrouwentrefcentrum i.o Werkgroep Vrouwenemancipatie Waddinxveen f 1.420,- f 1.445,- f 8.055,- De hierin opgenomen begroting wijkt iets af van die van de projectgroep en bedraagt f 48.500,-. De door de pro- Ook voor 1984 heeft de gemeente wederom de mogelijkheid ten behoe ve van de subsidiëring van dit werk een rijksbijdrage aan te vragen. De planningsgroep sociaal-culturele acti viteiten heeft in haar vergadering van 9 november het concept-programma 1984 besproken en positief beoor deeld. Wat is de bedoeling van het overleg. Het is de bedoeling dat tijdens dit overleg het in Waddinxveen ge voerde gehandicaptenbeleid aan de orde wordt gesteld. Verder wordt de besteding van het voor 1983 gereserveerde bedrag van 3.000,- besproken. Gewenste aanpassingen of voorzieningen kunnen tijdens dit overleg geopperd worden, b.v.: een rateltikker bij een voetgangersoversteeklicht, visuele markering op trappen en glazen deuren, een extra algemene invalidenparkeerplaats, het ver wijderen of afvlakken van een drempel bij gebouwen waar veel pu- J enz. U wordt er echter wel op gewezen dat het bedrag niet besteed zal worden voor aanpassingen in uw woning omdat hiervoor een afzon derlijke rijkssubsidieregeling bestaat. Tenslotte zal er informatie gegeven worden over een beleidswijzi ging met betrekking tot het kostenaspect van de aanleg van invali denparkeerplaatsen. WADDINXVEEN B. en W. hebben de volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad voorgesteld emencipatie-activiteiten in 1984 op nieuw te subsidiëren en ook weer geld te geven aan het project alfabetiserings- en educatieve activiteiten voor culturele minderheden. Voor beide activiteiten wordt in totaal bijna 60 mille uitgetrokken, namelijk respectievelijk f 10.920,- MEUBILAIR Het bestuur van de Stichting voor De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 15 de cember 1983 t/m 14 januari 1984 op de afdeling A.Z.R.O. van de ge meentesecretarie, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en op maan dagavonden van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek bestaat de moge lijkheid om een openbare zitting te houden. Tenslotte. Indien u van plan bent als belangstellende bij het overleg aanwezig te zijn ofwel aan het overleg deel te nemen verzoeken wij u dit schriftelijk of mondeling door te geven aan de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening op het gemeentehuis (tel. 14433 - tst. 125), zodat enig inzicht verkregen kan worden over het aantal aanwezigen op 19 december. Op deze afdeling kunt u eveneens na dere informatie inwinnen over het overleg, alsmede de Nota gehan dicaptenbeleid inzien. Het totaal van de subsidieverzoeken beloopt dit jaar een bedrag van f 11.364,-, terwijl de maximale bij drage ongeveer f 10.920,- zal bedra gen. Daar het college de raad niet wil voorstellen uit andere middelen dan de rijksbijdrage gelden voor de sub sidiëring van emancipatie-activiteiten beschikbaar te stellen, kunnen de ver zoeken niet geheel worden gehono reerd. Het college: ‘Wij stellen dan ook voor om ten aanzien van de drie subsidie- ontvangers een bepaald bedrag op Het Waddinxveense gemeente huis is goed toegankelijk voor ge handicapten. Er is een hellingbaan. overschreden. Zij stellen dan ook voor de gevraagde medewerking te verlenen en het benodigde krediet van f 1.300.- beschikbaar te stellen. jectgroep opgevoerde posten voor voorlichtingsactiviteiten en activitei ten voor buitenlandse kinderen zijn niet overgenomen, aangezien ge noemde activiteiten niet voor een rijksbijdrage in aanmerking komen. Het college is van oordeel dat het project een waardevolle bijdrage le vert aan de verbetering van de positie van culturele minderheden in Wad dinxveen en dat het derhalve onder steuning verdient. Het bestuur van de ‘Vereniging tot stichting en instandhouding van Ned. Herv. Chr. scholen’ heeft de gemeen te medewerking gevraagd voor de aanleg van een hellingbaan bij één van de toegangen tot de Eben Haë- zerschool, zulks om de school beter toegankelijk te maken voor een ge handicapte leerling. De kosten van deze voorziening wor den geraamd op (afgerond) f 1.300,-. Naar de mening van B. en W. zullen door inwilliging van het verzoek de normale eisen, aan het geven van la ger onderwijs te stellen, niet worden Begroting 1984 voor het projekt alfabetiserings- en edukatieve aktiviteiten voor culturele minderheden: ALFABETISERING De Stichting Sociaal-Cultureel Werk Waddinxveen heeft voor het project affabetiserings- en educatieve acti viteiten voor culturele minderheden voor 1984 een subsidieverzoek van f 49.695,- ingediend. Vanaf 1979 voert de stichting activiteiten uit in het kader van dit project en vanaf 1980 heeft zij hiervoor subsidie ont vangen, die werd gedekt door een rijksbijdrage van het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (voorheen CRM). Wat doet de gemeente voor gehandicapten. Op 15 juni 1983 heeft de gemeenteraad van Waddinxveen het vol gende besloten: - jaarlijks een bedrag van 3.000,- in de begroting op te nemen ten behoeve van de uitvoering van kleine aanpassingen en voorzie ningen voor gehandicapten; - een gericht gehandicaptenbeleid in Waddinxveen te gaan voeren door vaststelling van de gemeentelijke Nota gehandicaptenbe leid. Deze Nota noemt 15 beleidspunten, die overigens voorna melijk betrekking hebben op lichamelijk gehandicapten. Eén van die punten is het organiseren van een periodiek overleg met (organisaties van) gehandicapten over het gemeentelijk gehandi captenbeleid in het algemeen en het stellen van prioriteiten voor de besteding van het bedrag van 3.000,- dat jaarlijks voor aan passingen en voorzieningen beschikbaar wordt gesteld. Kledinginzameling Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben bij besluit van 27 juli 1982 besloten dat het Leger des Heils te Zoetermeer in de periode van 15 tot 31 december a.s. gebruikte kleding mag inzame len. Alle kleding wordt op verantwoorde wijze weggegeven of op sociale wijze verkocht waarbij de opbrengst ten goede komt aan het veel omvattende werk van het Leger des Heils. waarover men wenst te spreken, zich aan te melden bij de voorzitter van het schap, te weten de burgemeester van Boskoop, de heer H. J. Reinders, tel. 01727-2950. De vergadering is openbaar. De stukken liggen op beide gemeente huizen ter inzage. Na afloop van de vergadering zal een uiteenzetting worden gegeven over de werkzaamheden in het deelgebied Midden van het Gouwe- bos. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) In eerste instantie worden daarom de inwoners van Waddinxveen met een handicap uitgenodigd, aangezien zij direct belang hebben bij het gemeentelijk gehandicaptenbeleid. Ook indirect belangheb benden (b.v. ouders van gehandicapten) en andere belangstellen den zijn van harte welkom. Verder zijn een aantal organisaties van gehandicapten uitgenodigd' aan het overleg deel te nemen. W'ie worden verzocht aanwezig te zijn. Er wordt naar gestreefd dat op 19 december zoveel mogelijk belang hebbenden aanwezig zullen zijn. Vacature commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid In de commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid is een vacature ont staan. Deze commissie is belast met het beheer en de exploitatie van het gemeentelijk wijkgebouw Waddinxveen ’’Zuid” en heeft daarnaast tot taak het wijkwerk ten behoeve van de gehele bevolking van Waddinxveen-Zuid in de meest brede zin te bevorderen. Het college van burgemeester en wethouders roept hen die belang- stelling hebben voor het lidmaatschap van de commissie, dan wel het college op geschikte kandidaten willen wijzen, op hiervan schrif telijk mededeling te doen en wel vóór 1 januari 1984. De kandidaten mogen geen binding hebben met de speeltuinvereni ging ’’Zonnig Zuid”van hen wordt verwacht dat zij voldoende ken nis dan wel belangstelling hebben voor het wijkwerk, om zodoende vruchtbaar deel te kunnen nemen aan het werk van de commissie. Op grond van de ingekomen reacties zal het college de gemeente raad een aanbeveling tot benoeming doen. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan Aannemingsbedrijf De Langen en Van den Berg, Burge meester Uilkensstraat 13 te Bergambacht, voor het oprichten van 12 woningen met garages annex bergingen aan de Bonenakker en de Akker; - aan Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B. V., Dorp straat 130, alhier, voor het oprichten van 55 eengezinswoningen in de wijk Zuidplas; - aan de heer P. J. J. Spruit, Prinses Beatrixlaan 33 alhier, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak; - aan de heer H. van 't Spijker, Mozartlaan 87 alhier, voor het op richten van een tuinhuisje; - aan Energiebedrijf Rijnland, Langegracht 70 te Leiden, voor het oprichten van een hoogspanningskast in de wijk Zuidplas; - aan Energiebedrijf Rijnland, Langegracht 70 te Leiden, voor het oprichten van een hoogspanningsstation aan de Eksterdreef al hier; - aan de heer R. A. Jones, Potgieterstraat 3 alhier, voor het plaat sen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en het vergroten van een dakkapel op het achtergeveldakvlak. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. Gemeenteraad Woensdag 21 december 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. Wijziging Verordening Onroerend-goedbelasting. 3. Aanpassing tabel van factoren voor ligging onroerend-goedbe- EMANCIPATIE Evenals in voorgaande jaren is er in 1984 weer de mogelijkheid om een beroep te doen op de Tijdelijke Rijksbijdrage ter stimulering van emancipatie-activiteiten. De maxima le rijksbijdrage voor 1984 is wederom vastgesteld op f 0,50 per inwoner. Voor Waddinxveen betekent dit een maximaal bedrag van ongeveer f 10.920,-. f 6.350,- f 2.200,- ,f 1.500,- f 3.600,- f28.250,- f 500,- f 3.400,- ,f 700,- f 2.000,- Katholiek Onderwijs ‘St. Victor’ heeft gevraagd om medewerking voor de vervanging van het meubilair van de 5e klas van de St. Paulusschool. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven De kosten worden geraamd op (af gerond) f 6.973,-. -- Uit een ingesteld onderzoek is geble ken dat: het huidige meubilair onge veer 18 jaar oud is; herstel niet meer verantwoord is; op de beide andere r.k.-scholen onvoldoende materiaal over is om voormeld meubilair te ver vangen; het meubilair van de 6e klas aan het begin van dit jaar is vervan gen om dezelfde redenen; het meu bilair voor de leerjaren 1 t/m 4 van een andere en betere kwaliteit is, waardoor de school na het verlenen van de thans gevraagde medewerking weer geheel met goed meubilair is ingericht. WADDINXVEEN De hervormde Eben Haëzerschool aan de Jan Dor- rekenskade-Oost zal toegankelijk ge maakt worden voor gehandicapten. Een voorstel daartoe zal in de vol gende week woensdagavond verga derende gemeenteraad worden be handeld. MERCEDES-BENZ BESTELWAGENS Dagelijks bestuur van het Recreatieschap Bospark Het dagelijks bestuur van het Recreatieschap Bospark maakt be kend dat op donderdag 22 december 1983 de recreatieraad verga dert in het gemeentehuis van Waddinxveen. De vergadering begint om 20.00 uur. Agenda: 1vaststelling verslag vergadering 30 november 1982. 2. benoeming van de heer A. van Doorn uit Boskoop als plaatsver vangend lid van de recreatieraad; 3. voorlopige vaststelling rekening 1981; 4. voorlopige vaststelling rekening 1982; 5. vaststelling begroting 1984; 6. vaststelling meerjarenbegroting 1984-1990; 7. voorstel tot wijziging van het algemeen besluit van 30 november 1982 inzake het aangaan en verstrekken van kasgeldleningen in het jaar 1983; 8. voorstel tot vaststelling van een algemeen besluit inzake het aangaan en verstrekken van kasgeldleningen in het jaar 1984; 9. wat verder ter tafel komt; 10. rondvraag. Op grond van het reglement van orde bestaat voor niet-leden de ge legenheid om over de op de agenda voorkomende onderwerpen het woord te voeren voordat met de behandeling van de agenda een aanvang wordt gemaakt. Indien men van deze mogelijkheid gebruik wil maken, dient men, uiterlijk drie uur voor de aanvang van de ver gadering, onder opgave van naam en adres en van het onderwerp Aanvraag Hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen; gelet op de art. 12 en 29, eerste lid. van de Wet algemene bepalingen r-c milieuhygiëne; - bliek komt (kerken, wijkgebouwen, winkels) maken bekend dat op 2 december 1983 is ingekomen een aanvraag w ingevolge de Hinderwet van firma S. Sonneveld, Piasweg 28c, al hier, voor het oprichten en in werking hebben van een planten- en bomenkwekerij aan de Piasweg 28c, alhier; dat op 5 december 1983 is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hinderwet van de heer L. Markus, leplaan 87, alhier, voor het op richten en in werking hebben van een siroopwafelbakkerij aan de Maarten Schoutenstraat 11, alhier. Aangezien er voorshands wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan over de aanvragen adviezen uit te brengen of daartegen Op 30 augustus heeft het college overleg gevoerd met de daarvoor in aanmerking komende instellingen, teneinde het gemeentelijk program ma voor emancipatie-activiteiten 1984 te kunnen voorbereiden. De planningsgroep sociaal-culturele ac tiviteiten heeft in haar vergadering van 9 november het concept-pro gramma vastgesteld. Wijziging Verordening Onroerend-goedbelasting. lastingen. 4. Beschikbaarstelling krediet aanleg riolering bij Abr. Kroesweg. 5. Beschikbaarstelling krediet aanleg riolering in Onderwegje aan oostzijde Noordeinde. 6. Voorbereidingsbesluit gebied bestemmingsplan Landelijk Ge bied Oost. 7. Voorbereidingsbesluit voor perceel Staringlaan 4. 8. Voorstel inzake nader advies/rapport uitbreiding bedrijfspand Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein. 9. Beschikbaarstelling aanvullend krediet speeltuin ”De Over kant”. 10. Verlening medewerking voorzieningen bij Eben Haëzerschool voor gehandicapten. THALIA Do. 9 uur, vr. 8 uur, za. en zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, di. en wo. 8 uur: DE VIER VUISTEN SLAAN OP HOL, a.l. Za. en zo. half twee, wo. half drie: WINNETOU HET GROTE OPPER HOOFD, a.l. Za. 11.30 uur, ma. 8 uur: STILL OF THE NIGHT, 16 jr. SCHOUWBURG Do. 8.15 uur, za. 6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15. 4, 6.45 en 9.30 uur, ma. en di. 8.15 uur: James Bond 007 in NEVER SAY NEVER AGAIN, 12 jr. bezwaren in te brengen, zijn de door ons opgestelde ontwerp-be- schikkingen tegelijkertijd met de verzoeken om vergunning ter inza ge gelegd. Wij zijn voornemens de vergunningen te verlenen onder voorschriften ter beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichtingen. De aanvragen, de ontwerp-beschikkingen en andere terzake zijnde stukken liggen tot 15 januari 1984 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzageelke werkdag van 8.30 tot 12.30uur en van 19.00 tot 22.00 uur op maan dagavonden. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat op 24 november 1983 een aanvraag is ingekomen van Meubelfabriek Both, Oranjelaan 20a alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een meubelfabriek aan de Oranjelaan 20a, alhier. De aanvraag 11. Verlening medewerking vervanging meubilair 5de klas St. Pau lusschool. 12. Vaststelling verslag emancipatie-activiteiten 1981. 13. Subsidiëring emancipatie-activiteiten 1984. 14. Verlening subsidie project alfabetiserings- en educatieve activi teiten culturele minderheden. 15. Voorstel inzake gemeentelijke herindeling. 16. Wijziging raadsbesluit tot verkoop grond aan Woningbouwver eniging ’’Waddinxveen”. 17. Verkoop grond aan drietal personen in Wijk Zuidplas. 18. Verkoop grond bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” aan Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V. te Wad dinxveen. 19. Beschikbaarstelling krediet gedeeltelijk bouwrijpmaken en ontsluiten bestemmingsplan ’’Coenecoop”. 20. Voorlopige vaststelling gemeenterekening 1981. 21. Najaarsnota 1983. 22. Beschikbaarstelling krediet vervanging houtversnipperaar. 23. Begrotingswijzigingen. 24. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek op het gemeentehuis ter in zage.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3