zonder werk Muziekschool heeft lokaal Goudse Kamer Samen sterk in meubelbranche oud worden Kritiek van huisarts op mentaliteit Vijf bezoekers voor stuk over 728 W’veners I I slagwerkers Bijna miljoen voor start bouwrijpmaken Coenecoop Eerste fase werk wellicht in maart 1984 Vacatures gevraagd voor mensen zonder baan Cervix- bestudeerd Over gehandicaptenzaken Alphen wil ook wel ’n Fijne kerst zang met Victor-koor Kruispunten worden voor 15 mille Kerstzang De Driestar meubelstraat onderzoek bij 483 vrouwen Donderdag 29 december filmdag in Wijk Zuid alle medewerkers van B I i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 'ZWEEL MOOIS.MOOI DKÏHTBU i 1 De theatergroep Diskus met ’’Morgen komt Mira”. WIJ WENSEN U FIJNE FEESTDAGEN Op woensdagavond 25 januari kunnen de bejaarden genieten van de musical ’’Mexico, o Mexico”, uitgevoerd door de toneelgroep Spektakel uit Zvenhui- zen. De kerstavond is een fijne avond gewor den en het koor met zijn dirigent en or ganist kregen een warm applaus van de 130 aanwezigen, een getal dat laat zien hoezeer men zich verheugd had op deze avond. Voor de slotsamenzang mochten de aanwezigen genieten van de drie delen uit Eine berühmte messe” de herders- mis van K. Kempter, waarin fluitmelo- diën te herkennen waren: het Kyrie, Sanctus en Agnus Dei. Allen genoten ervan om in samenzang met het koor onder de inspirerende leiding van de heer Van Oosten deze avond te beëindi gen met ”Ere zij God in deze dagen”. stelling van je af te praten. Eén van de belangrijkste punten die naar voren kwamen was, dat je misschien door een bewuste manier van leven zou kunnen proberen om niet in zulke omstandighe den terecht te komen als Tiny en Gerard in deze voorstelling. MARJANNE ROELEVELD GOUDA - Evenals vorige jaren zal een aantal koren van het christelijk oplei dingsinstituut voor onderwijsgevenden op reformatorische grondslag De Dries tar in Gouda een kerstzangavond ver zorgen in de St. Jan in Gouda. Deze avond wordt gehouden op woensdag 21 december en begint om 19.45 uur. Onder leiding van de docenten Buitink, Van Driel en Kramp zullen de koren kerstliederen uit binnen- en buitenland vertolken. Het orgel zal bespeeld wor den door Bram Beekman. Er zal veel gelegenheid zijn voor samenzang. van de gemeente, en met hulp van de slagwerkleerlingen, is het stookhok nu omgetoverd in een kleine, maar zeer geschikte studio. Het is een low budget project geworden, waarbij veel gebruikte materialen zijn ver werkt. Desondanks is het een gezel lige en doelmatige ruimte geworden’. NOORDEINDE Voor het schoonmaken van de ri olering aan het Noordeinde wordt 10.000,-geraamd. tie) is ingeschakeld om de ideeën van de initiatiefnemers in de juiste vorm te gie ten. Een dergelijke aanpak is echter al leen mogelijk als zoveel mogelijk men sen uit de meubelbranche bij een sa menwerkingsverband betrokken wor den. Het is dan ook verheugend te con stateren dat dit in Waddinxveen gelukt is, aldus de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. SPOTJES Er is 3.900,- meer nodig om de aanschaf van panelen en spotjes voor exposities in het raadhuis te kunnen betalen Voor de vervanging van de brug bij de voormalige Bethelkerk aan de J. W. Frisoweg is 8.500,- no dig. RAADZAAL In de raadzaal van het gemeente huis wordt voor 12.000,- de ge- luidinstallatie gewijzigd. Hierbij gaat het ook om het aanbrengen van twee speakers op de zuilen en de leverantie van 24 speakers met snoerstekker. WADDINXVEEN - In de ge meentelijke najaarsnota 1983 staat dat er voor 15.000,- een ver- keersonderzoek zal worden gedaan bij een aantal gevaarlijke kruispun ten (Kanaalstraat/Stationsstraat, Kerkweg/Juliana van Stolberglaan en Koningin Wilhelminaplein). Door het rijk zal een subsidie van 80 procent worden verleend. Andere punten uit de nota zijn: NAPRATEN Mira, een buurvrouw die geregeld komt helpen, is vaak het onderwerp van ge sprek. Maar Mira komt niet meer, om dat ze met haar familie is opgepakt om naar haar land te worden teruggestuurd (een drama in een drama). De man is gedurende het hele stuk van dit feit op de hoogte; de vrouw niet. Ten einde raad schrijft de man een briefje aan z’n dochter met een noodkreet om hulp. Als hij zich realiseert dat hij de straat niet op durft om de brief te posten, ver telt hij Tiny dat Mira niet meer komt. Voor het eerst ontstaat er tederheid; ze beseffen dat ze volkomen afhankelijk zijn geworden, zowel van de buitenwe reld, als van elkaar. De acteurs vroegen de bezoekers nog even te blijven voor een nabespreking. Deze was heel zinnig; al was het alleen maar om de beklemming van de voor- ’t VONDELPARKJE Voor het aanbrengen van enkele voorzieningen, zoals de plaatssing van een hek bij de speeltuin ’t Von- delparkje aan d Nicolaas Beet- slaan, is 11.000,- nodig. Tiny heeft in de oorlog, toen haar man in de gevangenis zat, gedurende vier maanden warmte gezocht bij de vrolij ke, communistische bovenbuurman. Steeds als één van beiden hierover be gint, snoert de ander hem of haar de mond; subtiel middels afleidingsmanoe uvres, of grofweg door de tv keihard aan te zetten. Je voelt de bitterheid en de P>jn. RINGVAART De eerste fase voor wat betreft de ophoging van de dijk van de ring vaart en het aanbrengen van een beschoeiing gaat 90.000,-kosten. Voor de pauze zong het koor nog één van de allerbekendste delen uit de rei van Clarissen uit de Gijsbrecht van Aemstel van Joost van den Vondel. Dit lied, met een wat beklemmende sfeer, O Kerstnacht, schoner dan de dagen, klonk indrukwekkend. De heer Van Oosten gaf ook bij de lie deren na de pauze steeds een duidelijke uitleg over de inhoud en herkomst van het te zingen lied evenals bij de Engelse Christmas earrols: "Wake, wake, the night is dying” en ’’The first Nowel” en het prachtige lied ”In the bleak mid winter” waarin we een zeer mooie solo zang hoorden. WADDINXVEEN - Dat oud worden iedereen aangaat bleek uit de voor stelling van de theatergroep Diskus zaterdagavond in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar. Daar speelden op initiatief van de muziek- en the- aterwerkgroep De Spintol Marja Oldenhave en Hans Koning (Tiny en Ko). Dit Waddinxveense avondje van hoge kwaliteit - voor de vijfde maal dit sei zoen - trok op het tijdstip van aanvang precies vijf belangstellenden. Langza merhand wordt de vraag steeds dringen der of het nog wel de moeite waard is to neel en cabaret naar Waddinxveen te halen. Oud worden is iets waar we allemaal mee te maken krijgen. De beide acteurs wisten op zo’n indringende manier twee oude mensen neer te zetten, dat je er als toeschouwer gewoon niet omheen kon. De twee, Gerard en Tiny, werden wel in een extreme situatie beschreven: alle vreselijke dingen die oude mensen kun nen overkomen waren hun deel. Maar ik denk, dat juist zoiets het schokeffect teweegbrengt dat nodig is. Later kun je zelf wel wat relativeren. Gerard en Tiny leven elk in een aparte kamer. Ze maken elkaar het leven zuur door steeds de andere verwijten te ma ken over wat vroeger is gebeurd. Ge rard heeft ooit de onvergeeflijke fout gemaakt niet thuis te blijven van z’n werk toen z’n zoontje op sterven lag. STOOKHOK Muziekschooldirecteur Arthur le Cos- quino Debussy: ‘Voorheen bezorg den de slagwerkers nogal wat geluids overlast in de muziekschool, We be schikten over een leegstaand stook hok, dat goed als slagwerkstudio dienst zou kunnen doen. Het hok verkeerde echter in een haveloze staat. Financiële middelen om het op te knappen waren niet beschikbaar. Onder leiding van een werkloze van de Vacaturebank Vrijwilligerswerk Zuidkade 6, Waddinxveen, Tel. 01828-14000 Donderdag 22 dec. en vrijdag23 dec. koopavond. I WADDINXVEEN - PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein wil precies nagaan welke voorzieningen de mensen met een handicap in Waddinxveen het eerst gerealiseerd willen zien om zinvol het hiervoor uitgetrokken be drag van 3.000,- te kunnen besteden. Dat bleek maandagavond tijdens het in de trouwzaal van het gemeentehuis op initiatief van de gemeente ge houden overleg over plaatselijke gehandicaptenzaken. Aan dit overleg namen een tiental men sen deel. Onder hen bevond zich ook de huisarts P. J. E. van der Linde, betrok ken bij de Stichting Zwem-revalidatie en -Recreatie Waddinxveen (ZRRW). Hij vond het onjuist dat er bij het ma ken van gehandicaptenvoorzieningen steeds zo nadrukkelijk op de kosten wordt gelet, terwijl deze aanpassingen voor de betrokkenen vaak nodig en on ontbeerlijk zijn. SYNTHESIZER In de hedendaagse muziekpraktijk neemt de synthesizer een belangrijke plaats in. Dit geldt zowel voor de lichte- en popmuziek als voor de mo derne ‘serieuze’ muziek. Hoewel de synthesizer een instrument is wat al lange tijd bestaat en in de moderne avant-garde muziek al sinds jaren wordt toegepast, is het pas de laatste jaren in grotere kringen bekend ge worden. Door de intrede van het instrument in de popmuziek is de populariteit, en daarmee de vraag naar lessen enorm toegenomen. De streekmu- ziekschool heeft op deze vraag inge- speeld door de aanschaf van een klei ne synthesizer. Na de Kerstvakantie zal het instrument gebruikt worden bij de lessen populair orgel. De do cent electrisch orgel, die de gewone conservatoriumopleiding klassiek or gel heeft gevolgd, zit nu in de laatste fase van de opleiding electronisch orgel. Bij deze lessen is ook de omgang met verschillende soorten keyboards, waardonder synthesizer, inbegrepen. Dit betekent dat zoals ook de overige aan de muziekschool gegeven lessen, de lessen synthesizer voldoen aan de door het rijk gestelde kwaliteitsnormen. B. en W.‘Nu dit alles achter de rug is dient er op korte termijn, naar wij streven in maart 1984, met het bouwrijpmaken van de grond gestart te worden. Het gebruik van de grond door de voormalige eigenaren is/ wordt voor zoveel nodig opgezegd. Teneinde de renteverliezen zoveel mogelijk te beperken zal het bouw rijpmaken gefaseerd geschieden. De kosten van het aanleggen van bouw- wegen, eerste rioleringen en bijko mende zaken worden geraamd op f 950.000,-’. menwerking met Centraal Beheer te Apeldoorn. Het gebied Coenecoop ligt in een uitgeveende polder, de aansluiting op het zeer nabij gelegen rijkswegennet zal in de loop van 1983/1984 worden gerealiseerd. Hierdoor zal tevens een korte directe verbinding met de Goudse bedrijfs terreinen en woongebieden worden tot stand gebracht. KANAALWEG Voor het maken van een parkeer ruimte aan de Kanaalweg is 7.500,- nodig. WADDINXVEEN - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland verwacht dat binnen enkele maanden de landelijke en regi onale promotie van Waddinxveen als meubelstad aangepakt kan worden. Die verwachting wordt door de Goudse Kamer uitgesproken in haar krant van en voor het bedrijfsleven in deze streek, waarin de samenwerking van belanghebbenden in de Waddinxveense meubelbranche onder het motto ’’Samen Sterk” als voorbeeld wordt gesteld voor andere branches. Op korte termijn zal er een Stichting Waddinxveen Meubelstad worden op gericht, waarin ondernemers in de meu belsector - die samen negentig procent van de verkoop voor hun rekening ne men - zijn vertegenwoordigd. Naast de ze ondernemers (detailhandelaren, groothandelaren en fabrikanten) zijn ook de gemeente en de Kamers van Koophandel in de Stichting vertegen woordigd. De belangrijkste doelstelling van de Stichting Waddinxveen Meubelstad is, zo herhaalt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland nog maar, het geven van landelijke en regi onale bekendheid aan het feit dat in Waddinxveen alles op meubelgebied te vinden is en dat er in deze gemeente, als meubelcentrum van oudsher, kennis en kwaliteit geboden wordt. Het naar buiten toe beter kenbaar ma ken van het feit dat Waddinxveen op meubelgebied de consument heel wat en ook nog bijzonder gevarieerd heeft te bieden is een noodzaak van deze tijd geworden. Afzuiging van koopkracht naar elders dient te worden voorkomen! ”Een gerenommeerd reclamebureau uit de regio (Gold uit Gouderak, redac- WADDINXVEEN - In een gezellig met kerstrozen en flakkerende kaarsen versierde toneelzaal van het Anne Frank-centrum verzorgde het parochie el zangkoor St. Victor een bijzonder sfeervolle kerstavond voor de Waddinx veense gehandicapten en 65-plussers. De avond werd vorige week dinsdag ge houden op initiatief van d culturele commissie van de Stichting Dienstverle- ningscentrum Waddinxveen. Onder leiding van dirigent J. P. van Oosten en begeleid door de organist A. J. M. van den Hondel verzorgde het pa rochieel zangkoor St. Victor een prach tige uitvoering van kerstliederen. Het koor opende het programma met het lied ”O, Heiland open wijd de poort” uit het Kerstoratorium van H. F. Mül ler. De zaal luisterde ademloos naar dit mooie koor dat met zoveel gevoel en zeer harmonieus van klank de liederen ten gehore bracht. Na het oude Middeleeuwse lied ’’Houdt mij in leven”, gecomponeerd door de non Geertruida van Oosten, mochten de aanwezigen het kerstlied ”Nu daagt het in het Oosten” in een samenzang met het koor meezingen en iedereen ge noot daar hoorbaar van. Daarna klonk het bekende lied ”Sei willkommen”, ge volgd door een eenvoudig maar ontroe rend Nederlands liedekein ”Ons gena- eket die avontstaer”. Dokter Van der Linde maakte er ook melding van dat medewerkers in het zwembadcomplex lang niet allemaal pro-gehandicapten zijn, zodat door hun optreden nogal eens mensen op hun ziel worden getrapt. Hij bepeitte een men taliteitsverandering zowel bij het bad- personeel als bij de overige medewerk ers van de gemeente. Kritiek uitte de huisarts ook op het gemeentelijk beleid inzake de toewijzing van gehandicap tenparkeerplaatsen, waarvan bewoners ALPHEN AAN DEN RIJN - Het ge meentebestuur van Alphen aan den Rijn zit op het vinkentouw om in de ze plaats aan de Oude Rijn een ‘meu belstraat’ op te richten nu zo’n con centratie van meubelzaken volgens een advies van de Provinciale Plano logische Dienst (PPD) niet in de Leid- se streek (Leiden, Leiderdorp, Zoe- terwoude) kan komen. Vooralsnog lijkt de beslissing bij de provincie te Eggen. Daar hebben de ambtenaren van de Provinciale Plano logische Dienst (PPD) een eigen on derzoek uitgevoerd. De conclusie is, dat geen van drie in de race zijnde ge meenten voor een meubelstraat in aanmerking komt. De PPD-ambtena- ren willen zo’n meubelstraat bij Den Haag. Het advies van de provinciale ambte naren wordt eerst besproken door de provinciale planologische commissie (PPC) en vervolgens komt het voor een eindbeshssing bij Gedeputeerde en Provinciale Staten terecht. WADDINXVEEN Met een zaterdagmiddag 14 januari om half drie te hou den speciaal instuifconcert zal de slagwerkstudio van de Waddinxveense streekmuziekschool aan de Zuidkade officieel in gebruik worden genomen. Het nieuwe lokaal voor de slagwerkers wordt overigens officieus al gebruikt. Aan het speciale instuifconcert ne men op die tweede zaterdag in januari onder andere deel een slag- werkgroep uit Katwijk, een slagwerk - groep leerlingen van de muziekschool en het gemengd ensemble van de muziekschool. Tijdens het concert zullen ook de melodieinstrumenten onder het slagwerk, zoals de marimba en de xylofoon, een plaats innemen. Het zal voor velen nieuw zijn om te horen hoeveel melodieuze mogelijk heden een slagwerkgroep heeft. WADDINXVEEN - Aan het baarmoe- derhalskankeronderzoek in samen werking met de GemeenteEjke Ge neeskundige en Gezondheidsdienst in Rotterdam namen in 1982 483 Wad dinxveense vrouwen (48,7 procent) deel. Vorig jaar kwam voor dit on derzoek in aanmerking 1/3 gedeelte van de dames geboren in de jaren 1930 t/m 1948. Opgeroepen voor het onderzoek werden 922 vrouwen. Bericht van niet-deehieming kwamen van 406 vrouwen, terwijl geen reactie ont vangen werd van 103 vrouwen. Dat zijn 509 vrouwen in totaal, aldus bhjkt uit het Statistisch Jaarboek van 1983 van de gemeente Waddinxveen. EIGEN HOUTJE Overigens bestaat de indruk, dat nogal wat mensen met een uitkering op eigen houtje vrij willigerswerk doen. Hoewel dit op zichzelf natuurlijk positief is, verdient het toch aanbeve- Eng dit werk altijd te melden bij de vacaturebank. Hiermee voorkomt men nameEjk even tuele moeüijkheden over de uitkering die men geniet. Een ander voordeel van registratie van de vacature is, dat wanneer de één stopt, een ander gemak- keEjker de opengevallen plaats kan innemen. Dit laatste na tuurlijk aEeen als de betrokken instelling het ook goedvindt. Wie zin heeft in vrijwiUigers- werk, maar op dit moment in de vacaturemappen (in het ge meentehuis, De Bonkelaar, ‘t Ketelhuis, de bibhotheek) nog niet gevonden heeft wat men zoekt, kan zich geheel vrijbEj- vend opgeven bij de coördina tor van de vacaturebank, Jor- gen Schreuder (Gemeentehuis, afd. Welzijnszaken, tel. 14433, toestel 272). Mensen die hele maal geen uitkering hebben, maar toch graag iets nuttigs wiEen doen mogen dat trou wens net zo goed. Ook instel lingen, die eventueel vacatures zouden wiEen plaatsen, kunnen zich melden bij de vacature bank. WADDINXVEEN Voor het gedeeltelijk bouwrijpmaken en ont sluiten van het bestemmingsplan ‘Bedrijfsterrein Coenecoop’ gaat 1 vergaderende gemeenteraad een krediet --naar stellen. B. en W. hebben een voorstel daartoe met grote haast naar o op de korte termijn waarbinnen het krediet beschikbaar gesteld en d 1--*■ v d i-o---:1 raadscommissies voor openbare werken en -bedrijven en kunnen vergaderen. Het bedrijfsterrein Coenecoop is ge situeerd tussen Kanaaldijk en spoor lijn Alphen aan den Rijn-Gouda. In het zuidwesteEjk deel van Waddinx veen dus. Het bestemmingsplan ‘Be drijfsterrein Coenecoop’, is gelegen nabij de rijkswegen Al2 Utrecht-Den Haag en A20 Rotterdam-Utrecht. Het bestemmingsplan ‘Bedrijfsterrein Coenecoop’ is op 16 december 1981 door de gemeenteraad vastgesteld en is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Hol- land. De omvang van het bedrijfsterrein is 23 ha (bruto). Van deze 23 ha is 13 ha bestemd voor de realisering van uitplaatsing van bestaande bedrijven uit de kernen van Waddinxveen, Bos koop en Moerkapelle; 10 ha is be stemd voor nieuwe bedrijven (addi tionele werkgelegenheid). De uitgifteprijs per m2 zal omstreeks f 135,-- excl. b.t.w. Eggen. De grond zal worden verkocht, erfpacht is in principe mogelijk. Realisering van het bedrijfsterrein zal geschieden in sa- RAPPORT Intussen is Alphen heel wat wijzer geworden uit het rapport dat het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) begin dit jaar heeft gemaakt. Het betreft een zoge heten ‘distributie-planologisch on derzoek’. Er wordt dan bekeken of voor een bepaalde sector, in dit ge val de meubelbranche, voor het aan tal inwoners voldoende meubelzaken aanwezig zijn. Dat is in de Rijnlandse regio niet het geval. Er zijn voor de klant die meu belen wil kopen te weinig keuze- en vergeEjkingsmogehjkheden. Het ge volg is dat de mensen naar elders gaan om hun meubelen te kopen. Be rekend is dat 37 procent van de in woners van Rijnland (Leiden-Alphen- Gouda) de meubelen buiten de regio koopt. Door in deze streek een meu belboulevard te reahseren kan de koopkrachtafvloeüng worden terug gebracht van 37 naar 20 procent. Hiermee is een omzetbedrag van 15 miljoen gulden per jaar gemoeid. CREATIEVE AVOND VOOR VOL WASSENEN: cursustijd: dinsdag van 20.15-21.45 uur: kosten: f. 1,50: be geleiding (inEchtingen)mw. van Koppen (16474). aan de leplaan ’’geheid misbruik zou den hebben gemaakt. In het overleg over plaatselijke gehan dicaptenzaken werd in het algemeen ge sproken over de ongemakkelijke loop route voor bejaarden tussen het Anne Frank-centrum en de Ontmoetings- kerk/winkelcentrum Groensvoorde, het parkeren in de Dorpstraat, de voet- gangersoversteekplaats op de Kanaal straat bij het winkelcentrum ”de Passa ge” en de slechte toegankelijkheid van de gymnastiekzalen. Voorts spraken de aanwezigen de wens uit vaker met het gemeentebestuur over deze zaken te willen spreken, terwijl wethouder Kraaijestein te kennen gaf vanuit de wereld van de mensen met een handicap graag een contactpunt te wil len hebben voor geregeld overleg. Op korte termijn zal in ieder geval geïnven tariseerd gaan worden welke aanpassin- gen zo snel mogelijk gerealiseerd moe ten gaan worden. WADDINXVEEN - De ge- meenteEjke Vacaturebank Vrij willigerswerk kan weer nieuw aanbod van geschikt werk ge bruiken, zo laat coördinator J. H. Schreuder onze krant we ten. Er zijn de laatste tijd rela tief veel vacatures vervuld door vrijwilligers, dus vandaar. De Waddinxveense coördina tor: ‘Onder ‘geschikt’ verstaan wij in dit verband werkzaam heden die geen concurrentie-, subsidie- of budgetvervalsing in de hand werken (dit ter beoor deling aan het college van B W, bijgestaan door een advies commissie). Door deze beper kende voorwaarden komen al leen in aanmerking insteUingen die geen winst beogen te ma ken’. Dit betekent, dat in de praktijk vooral scholen, stichtingen, ver enigingen en andere non-profit- instellingen gebruik maken van de diensten van vrijwilligers. ‘Maar wij wiEen vooral niet de indruk wekken, dat er voor de potentiële vrijwiUiger niets meer te doen zou zijn; iemand die er zin in heeft en zich enigs zins ‘ruim’ opstelt, kan gelijk aan de slag’, aldus de heer Schreuder. Tóch zou de vacaturebank voor vrijwilligers graag beschikken over wat meer, maar vooral wat meer gevarieerd aanbod, met name op administratief gebied. InstelEngen, die op dit terrein wat te bieden hebben en die menen te voldoen aan de voor waarden, wordenverzocht con tact op te nemen met de coör dinator. POSTSTUKKEN Het rondbrengen van poststuk ken door de gemeentebodes be perkt de portokosten met 7.000,- zodat hiermee geen 45.000,- maar 38.000,- is gemoeid. NIEUWE ACTIVITEITEN Nieuwe activiteiten in januari zijn: CURSUS POPPENMAKEN: Start: in januari: kursustijd: woens dag van 20.15-22.00 uur: kosten f. 10,—: begeleiding: mw Bakker: in- Echtingen en inschrijving: C.B. Boer (14002). VerschiUende technieken: bijv, klei- en zeemleerpoppen. DANSCURSUS VOOR BEGINNERS Cursustijd: donderdag van 20.30- 21.45 uur: kosten: f. 85,- per paar (tien lessen): inhchtingen en inschrij ving: L. Witte (14277). start: in janu ari. WADDINXVEEN/GOUDA In november telde Waddinxveen volgens cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda 728 inwoners zon der werk: 471 mannen en 257 vrouwen. In oktober waren dat er 715 (460 mannen en 255 vrouwen), in september 735 (474 mannen en 261 vrouwen) en in augustus 729 (485 mannen en 244 vrouwen). Een beschrijving van de werkloosheidscijfers over november kan het Goudse GAB niet geven, omdat de poststaking dat heeft verhinderd. Ook de cijfers kunnen een niet geheel juist beeld geven. Het GAB in Gouda is namelijk nog niet op het computernet aangesloten, zodat met de post verzonden informatie niet tijdig is verwerkt. WADDINXVEEN - In de kerstva kantie wordt er voor de jeugd op donderdag 29 december in het wijk- gebouw Zuid aan de St. Victorstraat een filmdag gehouden. Een andere activiteiten in het wijkgebouw zijn een kerstbingo op donderdagavond 22 december om acht uur en de cur sus poppenmaken, danscursus voor beginners en creatieve avond voor volwassenen in januari. De filmdag voor de jeugd op don derdag 29 december omvat een ochtend en een middagprogramma. Het ochtendprogramma is voor kin deren tot 8 jaar en omvat tekenfilms (Calimero, Flinstones, Peter Pan, Bambi enz) en Laurel en Hardy (Pohtiehelden). De aanvang is 10.00 uur en de entree f. 1,25. Het middagprogramma is voor kin deren vanaf 8 jaar en omvat Pirates (spannende avonturenfilm), Lucky Luke, Popeye, Tom Jerry) en Lau rel en Hardy (Pohtiehelden. De aan vang is 13.30 uur en de entree f. 1,25 gaderende gemeenteraad de raadsleden gestuurd, zodat - gelet Il:i door het provinciaal bestuur goedgekeurd moet worden - de 1 1 i en voor r opt financiën er niet over hebo De overeenkomst welke de gemeente met de B.V. Beleggingsmaatschappij ‘Copima’ inzake de aankoop, en met Centraal Beheer Onroerend Goed B.V. inzake de exploitatie van gron den in het gebied van het Bedrijfster rein Coenecoop heeft gesloten is door Gedeputeerde Staten goedge keurd. Onlangs heeft het transport bij de notaris plaatsgevonden en is de gemeente dus formeel eigenaresse van de gronden geworden. Voor het gedeeltelijk bouwrijpmaken ïmmingsplan ‘Bedrilfsterrein Coenecoo de vanavond (woensdag) van f 950.000,- beschikt) daartoe met grote haast

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 13