Korbis blijft aan Kostbaar punt voor De Gouwe Christmas Cup 1983 ging naar Belinda Leunis KAMPIOENEN FLORIDA- kop Volley halsters op 10e plaats 4a b Excelsior 2 Basketballers Judo-tournooi van Den Edel Wolfs wint Goed afscheid drie atletiek- I WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Onderlinge Excelsior Competitie- voetbal weer Waddinxveense sportspetters g B 1 L bij WSV van Philipse volgend jaar verdienstelijk gelijk (8-8) broers Droog Verloting van Vogelvrienden van TOOS lijden 2e nederlaag Schaak mee met WSV ih IMii i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 Ij De 12-jarige Belinda Leunis, hier gefotografeerd in Nijmegen waar ze op 30 mei 1981 de 13e plaats behaalde in de klasse 1V-B. a v Het kampioensteam in de Zuid- - hollandse hoofdklasse, Florida 2, met van links naar rechts Erik de Frankrijker, Ria van der Zijden, Marden Kruijf en Herma Schwieb be. (Foto: Florida). ploeg sp destanae en wicht opbouwden lukte het Neptunus toch nog langzij te komen. - O WADDINXVEEN - Het eerste waterpolozevental van De Gouwe haalde zondag een belangrijk punt binnen. De Waddinxveense ploeg speelde in Arnhem met 8-8 gelijk tegen Neptunus. De destanden in de laatste wedstrijd van j 8-8. Hoewel De Gouwe in drie van de vier peno- dit jaar waren: 1-3, 5-6, 6-8 perioden een over- langzij te komen. Het kampioensteam in de 8e klas se met van links naar rechts: Chris Voerman, Anita Terlouw, Henk Colpa en Yvonne Bruins. (Foto: Florida). won een met J.R. van Dijk - J. Aschberg J. Both-T. Wildschut D. Heeren II - J. Nieuwenhuizen G. Heeren - A. de Koning J. de Wit - H. Koppendraaier C. Stolker - L. Schouten J. de Pater - L. Melissen D. Heeren II - E. van Reenen 4300, 3390, 2384, 3310, 0670, 1247, 4211, 1233, 0088 1444, 0771, 0836, bestaat uit totaal 14 i worden gespeeld in september 1983 tot J. Both-C.H. Kramp D. Heeren I - F. Zaadhof D. Dibbets-P. de Mik P. Swart-D. Heeren II A. Blom-T. Twigt G. Dankers-J. de Wit W. v.d. Laan-C. Stolker H. den Outer-J. de Pater C. Blonk-J. de Heer T. Driesse-D, Schouten R. van Dijk-P. van Gils A. Crone-T. den Ouden J. v.d. Elst-G. Heeren 1111 pnt. 1070 pnt. 1040 pnt. 1034 pnt. 985 pnt. van gedi- STAND De stand aan de kop is nu: 1. Philipse 2. Van Deelen 3. Claassen 4. Smitskamp 5. M. de Haan 1-0 afgebr. 1-0 1-0 0-1 afgebr. 0-1 1-0 afgebr. 0-1 1-0 i, 1-1 0-2 2-0 2-0 2-0 1-1 0-2 2-0 0-2 2-0 2-0 0-2 2-0 C.L. TORENBEEK Uitslagen 15e ronde: Wolfs-Philipse Struijk-Smitskamp Claassen-Besemer Bloem-Kardol Oosterlöo-W. van Oort Muit-De Bock Van Sandijk-Asscheman Ritter-Ponsioen Kraan-Mw. Cl. Torenbeek Mw. Steenland-V.d. Ree Van Offeren-V.d. Eijck iZ** i HEREN 2 Heren 2 van De Gouwe blijft kandi daat voor het kampioenschap door een knappe uit overwinning. Ditmaal moest ‘t Y, een fysiek sterke ploeg uit Amsterdam, het onderspit delven. De basis voor de overwinning werd gelegd in de tweede periode. Na een moeizame eerste periode (1-1) kwam er een zeer sterke tweede periode van De Gouwe waardoor het team uit kon lopen naar 4-1. Vooral het 4e doelpunt was een juweeltje KORBIS-JEUGD Zaterdag was een echte ‘off day’ bij de Korbis-korfbalpupillen. Zij wisten geen overwinning te behalen. Geheel anders ging het bij de B3-adspiranten die ook deze week weer hun ongesla gen status behielden. Onder de bezie lende leiding van coach Piet Lebbing werd deze keer NIO B3 met 6-0 over wonnen. De Korbis-goals werden ge scoord door Jaco Wieneke 3x, Jeroen Keijzer, Eddy v.d. Plaat en Ronald Meijerink allen lx. EXCELSIOR 2 - DAM LUST 3. 8-8 2-0 0-2 0-2 0-2 2-0 1-1 2-0 1-1 OVERIGE TEAMS Florida 3, onder leiding van Thea Schwiebbe, is in gevecht met het Zoetermeerse Corbulo 3 om de eerste plaats eersteklasse distrikt. Florida 5 met jeugdspeelster Ier Mirande van der Zijden en Rogier van Steenbergen, zit bij de eerste drie in hun afdeling met veel sterke tegen- In een 6-om-6 eindspel sloeg Cor Stolker een remise-aanbod van Wim van der Laan af. Hij speelde de juiste zetten in dit eindspel en stelde spoe dig de winst veilig. standers. Ook hier, in de tweede klasse distrikt, blijft spanning tot eind januari gegarandeerd. Florida 7, derdeklasse distrikt zit ook bij de top-drie. Zeer kleine kracht- verschillen en nog twee wedstrijden te gaan. Met Ineke van der Knaap, Erik Besemer en routiners Mildred Brussel en Ron Scheepe zijn er kan sen. Florida 8, vijfdeklasse distrikt, neemt een vaste tweede plaats in. Het Aarlanderveen-I-team staat aan kop en is niet meer in te halen. Ook dit team heeft met diverse invallers moeten spelen. Het senioren team 9, is in felle strijd met het TOOS 2-team. Fransje Noor- land, Joyce Meisenbacher, John Mei- senbacher, Piet Vermeulen en niet te vergeten Joop Nederhof vechten voor een eerste plaats. Florida 13, onder leiding van de familie Kranendonk uit Boskoop, behoren ook tot de top-drie in hun afdeling. Florida 14, heeft geen wedstrijd training, maar o.l.v. Fanny Kool, Petra Verhoeff volgen Paul van Gessel en Hieco Henstra het goede voorbeeld in de top-drie. WADDINXVEEN - Voor de onder linge competitie bij de Waddinxveen se Schaak Vereniging WSV staat Phi lipse niet meer ongeslagen aan kop. Wolfs heeft daar een einde aan ge maakt. De met zwart spelende Philip se wist met een ondernemende Grün- feld-Indische verdediging de partij lange tijd in evenwicht te houden. Later speelde hij wellicht té gretig op winst, hetgeen tegen het gedegen spel van Wolfs averechts werkte. Niette min blijft Philipse nog comfortabel aan kop, ruim voor Van Deelen, Claassen en Smitskamp. Bloem wist zich door een knappe overwinning op Kardol tot de zesde plaats op te wer ken. HEREN In het Goudse ging het duidelijk minder met de heren van Be Fair in Schoonhoven. Het op de derde plaats staande DOS 2 bleek daar voor de als tweede geklasseerde Waddinxve- ners een onoverkomelijk struikel blok. Zeker in de eerste en tweede set kon Be Fair geen tegenstand van beteke nis bieden (15-6 enl5-9). Pas in het laatste bedrijf ging de ploeg van Ge rard Lupgens een beetje draaien, wat een 2-11 voorsprong tot gevolg had. Via knoeiwerk ging die echter weer verloren: 17-15. Door de moeilijke serve van DOS kwam de aanval van Be Fair niet uit de verf. De eerste aanval van Neptunus werd al afgerond met een doelpunt, dat onder de armen van Kors van Til burg in het doel verdween. (1-0). De Gouwe nam het initiatief over en door twee doelpunten van Hans de Gruyl (één vanuit man meer situ atie) nam het een voorsprong van 1-2. Rustig ging De Gouwe door met aanvallen, terwijl ook verdedigend de zaak goed in elkaar zat. Uit één van deze aanvallen loste Marc Faber een schot van afstand wat doel trof en 1-3 was de eerste tussenstand. In de tweede periode doorstond De Gouwe een numerieke minderheid waarna het, toen het zelf weer in balbezit kwam, er weer flink tegen aan ging. Dirk Russner gaf De Gouwe door middel van een drukbal een 1-4 voorsprong. Een halve minuut later gevolgd door een tweede afstand schot van Marc Faber en 1-5 prijkte op het scorebord. Neptunus kwam terug tot 4-5 door doelpunten van Rik Toonen (man meer), Gerrit Jansen vanuit contra aanval intikbal en Arnold Pastoors ook man meer. Hierdoor was ook de spanning weer terug in de wedstrijd, al na De Gouwe weer een marge van twee doelpunten doordat Niek de Leeuw een numerieke meerderheid benutte (4-6). De tweede tussen stand werd bepaald door Gerrit Jan sen die een aanval van Neptunus nog afronde tot 5-6. Halverwege de derde periode kon weer Hans de Gruyl een man meer si tuatie uitbuiten en zo de stand naar 5-7 tillen. WADDINXVEEN - Voor dit jaar is de voetbalcompetitie voorbij. Óp za terdag 7 januari rolt de bal weer voor tweedeklasser Be Fair en op zondag 8 januari weer voor vierdeklasser WSE en de Goudse eersteklasser Wad- dinxveen zondag. Het jaar 1983 wordt door Be Fair af gesloten op de vijfde plaats met 10 punten uit 10 wedstrijden, door WSE op de zevende plaats met 9 punten uit 9 wedstrijden en door Waddinx- veen-zondag op de eerste plaats met 13 punten uit 10 wedstrijden. Tweedeklasser Be Fair speelt zater dag 7 januari in het Burgemeester Wamaarplantsoen tegen Spirit. Van deze christelijke sportvereniging speelden zaterdag zowel het eerste als het tweede team een oefenwed strijd tegen DSVP uit Pijnacker. Het door veel blessures gehandicap te Be Fair 1 verloor met 2-1. Koert van Rijn redde kort voor tijd de eer door tegen te scoren. Ook Be Fair 2 kreeg klop met 3-2, Rens Overdijk en Tomme v/d Boogaard scoorde voor Be Fair. Zaterdag 24 december wordt er door Be Fair 1 thuis geoe fend tegen de hoofdklasser DHC uit Delft. Be Fair 2 begint om 12.00 uur en Be Fair 1 om 14.00 uur. Waddinxveen-zaterdag verloor 0-1 van Sportief. ®..-« «1» ""'MM W -k. tinaw«e to WH/M W W. Wü" ,-A WZ&'C* Wrik,". I Vi-ZMZ -r ViMAfr. 9. FLORIDA De Waddinxveense badmintonclub Florida heeft meegedaan aan het open B-, C- en Cx-toemooi in Delft. In de hoogste klasse B speelden mee 3 Florida-dames en 2 Florida-heren- teams. Twee combinaties wisten in finales door te dringen. Dames dubbel: tweede plaats Herma Schwiebbe en Liesbeth van Bergeijk en gemengd dubbel: tweede plaats Herma Schwiebbe en Frits Meisenbacher. KERSTKIENAVOND Vrijdag 23 december wordt bij Be Fair voetbal de jaarlijkse Kerst- kienavond gehouden. Ook ditmaal is men er weer in geslaagd een grote hoeveelheid prijzen bijeen te krijgen. Deze Kerstkienavond, die als een ont spannende familieavond gekenmerkt mag worden, is voor een ieder toe gankelijk, lid of geen lid een ieder is van harte welkom. De aanvang is 20.00 uur in het clubgebouw in het Wamaarplantsoen. Tevens wordt deze avond door de notaris de win nende loten van de Najaarsloterij ge trokken. 0504, 2169, 3304, 0059, 3393, 3732 0091 3810, WADDINXVEEN Ondanks magere overwinning (7-6) is de zege van het eerste achttal van de Wad dinxveense korfbalvereniging Korbis op Vitesse geen moment in gevaar ge weest. De hele wedstrijd was het Korbis dat de toon aangaf en dat re sulteerde in een voortdurende voor sprong van meerdere doelpunten. Toen zo’n 10 minuten voor tijd Kor bis naar 7-3 was uigelopen middels twee fraaie akties van Dick Haags- man dachten de Waddinxveners free wheelend het einde te kunnen halen. Nu, dat lukte ook wel, gezien de eindstand maar de drie Vitesse tref fers moeten toch duidelijk als signaal worden gezien om toch tot het einde toe geconcentreerd te blijven spelen. Vermeldenswaardig zijn voorts nog de eerste vijf doelpunten, allen ge scoord door Korbis-dames. Ria Mole naar, Anke Minekus (elk 2x) en Joke Hamer (lx) waren daarvoor verant woordelijk. Vooral de derde treffer van Anke Minekus, aangegeven door echtgenoot Jan, was klasse. Deze overwinning betekent een kop positie voor het achttal van Rob Pol dervaart. negen punten uit vijf wed strijden is een tot nu toe uitstekend resultaat. Zaterdag 7 januari wacht Korbis in Schoonhoven Argento I, een tegenstander die beslist niet on derschat moet worden. WADDINXVEEN - Eind goed, al goed. Een terechte opmerking na het verdienstelijk gelijkspel, dat het twee de team van de damvereniging Ex celsior tegen het toch sterke damlust (derde achttal) wist te bewerkstelli gen. Winstpartijen van Ruud van Dijk Sjaak de Wit en Jan de Pater en pun- tendeling van Cor Stolker en Dik Heeren II hielden de strijd in even wicht, immers de drie overige par tijen gingen alle verloren voor de W addin xveners. WADDINXVEEN - Waddinxveense judoka’s hebben zaterdag voor een week in Gouda meegedaan aan een groot judotoumooi voor judoka’s met witte, gele en oranje banden van 5 tot en met 14 jaar. Het toumooi was georganiseerd door sportschool Den Edel, waarvan Bert den Edel in Waddinxveen actief is. Om 13.00 uur gingen de wedstrijden van start voor de witte banden. Het was een drukte van belang want er hadden zich al 150 judoka’s opgege ven met die kleur band. Gesteund door tal van enthousiaste ouders en andere familieleden deden de kinderen hun uiterste best om al hun grepen te demonstreren. Om 15.30 uur konden de prijzen voor deze ca tegorie uitgedeeld worden. Om 16.00 uur was het de beurt aan de 100 gele- en oranje banden om hun beste grepen te kunnen tonen. Ook hier waren de aanmoedigingen langs de kant van de mat niet van de lucht en er werd fel gestreden om een plaatsje op het erepodium te bemach tigen. Om 18.00 uur werd met de prijsuitreiking van de tweede groep begonnen en de deelnemers die net buiten de prijzen vielen, maar toch goed hun best hadden gedaan, kre gen een mooie judoinstructiekaart. WADDINXVEEN - Ruim voor het einde van de badmintoncompetitie van dit seizoen zijn al twee teams van het Waddinxveense Florida kampi oen: Florida 2 en 12. Zij kunnen door de nummers twee in hun afde- lingspoule niet meer worden inge haald. Het tweede team; bestaande uit Her ma Schwiebbe, Ria van der Zijden, Erik de Frankrijker, Frits Meisen bacher en Martien Kuyf, is ongesla gen kampioen geworden in de hoofd klasse distrikt Zuid-Holland, afdeling I. Om nu distriktskampioen van Zuid- Holland te worden moeten zij nog een promotie-wedstrijd spelen tegen de poule-winnaar van afdeling 2. Deze enerverende wedstrijd zal naar verwachting eind februari 1984 tegen Alexandria i uit Rotterdam worden gespeeld. De winnaar promoveert naar de “landelijke” bonds-competi- tie. Mocht Florida dit gaan winnen dan heeft zij het nieuwe seizoen twee teams in de bonds-competitie. Het twaalfde team; bestaande uit Anita Terlouw, Yvonne Bruins, Henk Colpa en Chris Voerman, is niet min-' der verdienstelijk kampioen gewor den daar zij nogal eens met inval- sters/lers hebben moeten spelen. Na vijf speelweken stonden zij met één punt verschil aan de top met het uit Alphen a/d Rijn afkomstige ZIGO II vlak onder zich. Op 11 december wisten zij dit pun- tenverschil uit te bouwen tot 5 pun ten zodat zij, in de nog twee te spe len wedstrijden, niet meer in te halen zijn. Dit team gaat promoveren van distriktsklasse 8 naar klasse 6. Half september 1983 is de badmin- ton-competitie van start gegaan. De ze competitie I wedstrijden en de periode van februari 1984. De badminton-vere- niging “Florida” doet hieraan mee met veertien teams. ■mm» w* j i»w i 1 tgu» «MMMb WHtör iMMa» «smWte w,. ww*. nuw» wsMtoh* WADDINXVEEN —Het in de tweede divisie debuterende eerste damesteam van de afdeling volleybal van de christelijke sportvereniging Be Fair staat nu op de tiende plaats in deze competitie. De Waddinxveensen waren zaterdag middag in de sportzaal Groenswaard niet echt op dreef en verloren dan ook van Starlift Voorburg 3 met 2-3. De setstanden waren 10-15, 15-9, 15-12, 9- 15 en 12-15. Be Fair staat nu aan het begin van de tweede competitiehelft. De eerste set van Be lair tegen Star- lift Voorburg 3 liet vrij veel te wen sen over. Af en toe leken de achter- speelsters wel vastgenageld op hun plaats. De Be Fair-verdediging van de buitenaanval van Starlift was wel goed, maar toen de Voorburgsen door het midden begonnen aan te vallen, faalde het blok volledig. Daar door kon de lange middenaanvalster van Starlift Lenie van den Broek keer op keer scoren en won Starlift de set met 10-15. De tweede set verliep beter. Tanja van Bezooijen, die de hele wedstrijd wel een goede indruk maakte, en Marcella Kooyman leverden een goe de pass, waardoor de aanval wat be ter begon te draaien. 15-9 werd het in die set. De derde set werd heel snel 1-7 voor Starlift. In één van Be Fair’s sterkste momenten werd teruggevochten. WADDINXVEEN - De 14e ronde van Excelsiors onderlinge damcompe- titie telde 13 wedstrijden en slechts 2 daarvan eindigden onbeslist. Enigzins verrassend was de puntendeling wel ke Sjaak de Wit jeugddamleider Gert Dankers wist af te snoepen. Een knappe prestatie waérvenccns de re mise welke Jan Both middels goed verdedigingsspel Kees Kramp wist af te dwingen. Hij weet zich dit seizoen nog steeds ongeslagen. Een leuke strijd was te zien tussen Adriaan Blom en Teun Twigt. beiden deel uitmakend van Excelsiors eerste achttal. Op positionele wijze wist Blom een schijf te winnen. Twigt stelde alles in het werk om alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen, doch Blom liet zich het verkregen voordeel niet meer ontgaan en wikkelde be kwaam naar winst af. van Eric van Leeuwen. Na goed’aan- geven van Marco Kraak. Via 2-5 in de derde periode werd er tenslotte een 4-6 overwinning behaald. De doelpuntenmakers waren Kazik Czerwonij 2x. Niek de Leeuw. Eddy den Boon en Jaco van Tol ieder een maal. Door deze overwinning staat men halverwege de competitie op de 2e plaats op een punt van leider Plu- vius. WADDINXVEEN - Met twee wed strijden in het Kralingse bos hebben drie van de vier atletiekbroers Droog afscheid genomen van de Waddinx veense sportclub Antilope. Zaterdag 10 december namen Mar tien, Jan, Cor en Gerard Droog deel aan een 15 km wedstrijd. Goede tij den voor alle vier. Martien was dit keer de beste van de familie met 51 min. 10 sec. Na één van de drie ronden lag Gerard Droog nog vlak bij hem, maar met het ingaan van de tweede ronde moest Gerard afhaken. Ruim een mi nuut bedroeg bij de finish zijn ach terstand: 52 min 19 sec. Cor liep regelmatig naar 54 min 20 sec en Jan liep veel beter dan twee maanden terug in Utrecht: 66 min 37 sec. Zondag 18 december was er een 10 Engelse mijl in hetzelfde Kralingse Bos. Op bijna hetzelfde parcours. Iets kleinere ronden, maar dan wel vier stuks. Twee persoonlijke records. Voor Gerard en Cor Droog. Gerard was nu ook de beste van de broers. Een 25 e plaats in 56 min 47,4 sec. Martien ging niet zo goed en kon pas in de laatste halve ronde Cor defini tief van zich afschudden. Martien kwam uit op 58 min en 53,4 sec en Cor op 59 min 10,6 sec. WADDINXVEEN Op de onlangs in het Gereformeerd Verenigingsge bouw Het Trefpunt gehouden vogel- expositie van de Waddinxveense vo gelvereniging De Vogelvrienden zijn de prijzen getrokken van de grote verloting. De winnende loten hebben de volgende nummers: 4041, - - - - 3764, 1096, 3637, 2444, 1870. De prijzen zijn af te halen bij H. Groen, Beethovenlaan 30. Uiteraard tegen inlevering van het bewuste lot. ONDERLINGE Na 8 zeges op rij te hebben geboekt moest Adriaan Blom in de 14e ronde van Excelsiors onderlinge competitie zijn eerste punt afstaan. Het was Gert Dankers, die remise speelde tegen Blom. Dik Schouten wist Teun Twigt in een goede positionele greep te houden. Eerstgenoemde dreigde zelfs door te stoten naar de damlijn. De dringende tijdnood bracht hem tot aannemen van de aangeboden remise en daarmee mocht Twigt blij zijn. Bij analyse bleek, dat Schouten dui delijk had moeten winnen. Dik Heeren II had op Sjaak de Wit schijfwinst weten te boeken. Laatst genoemde wist dit materiaalverschil te compenseren met een duidelijk betere stelling en bereikte daardoor precies remise. Jaap van der Eist mocht zijn handen dichtknijpen na een minder sterke zet van Ruud van Dijk, die op dat moment zelfs een schijf voor stond. Na afloop gaf Ruud zelfs de gemiste winst aan. Nu dus remise. Gerrit van der Zijden en Piet Swart verzeilden in een aardig 5-om-5- eind spel, waarin Swart doorbraak wist te bewerkstelligen. Dat gelukte zijn te genstander uiteindelijk ook, doch hij wilde iets te vlug dam halen en dat ging ten koste van een mogelijk te behalen gelijkspel. WADDINXVEEN - Heren-senioren 2 van de afdeling basketbal van de multisportvereniging TOOS heeft vrijdagavond zijn tweede seizoenne- derlaag geleden. Het bezoekende Ra- bo 4 uit Gouda zegevierde in de Sniep met 39-53. De le helft gaf een merkwaardig wedstrijdbeeld te zien. In de 7e mi nuut had Rabo een 6-16 voorsprong opgebouwd, die in de 14e minuut weer bijna door TOOS was teniet ge daan: 20-22. Rabo hervond zichzelf echter weer en bepaalde ruststand op 21-36. De 2e helft gaf een evenwichtiger scoreverloop. TOOS kon echter, on danks het lang niet slechte spel, de Goudse lijstaanvoerder van de com petitie niet meer in verlegenheid brengen. Topscorers TOOS: Fred Langendoen 14, Ronald v.d. Vis 8 en Dwight Sloote 8: Heren-senioren 4 had in Oegstgeest 3 zijn tegenstander. Na een zwakke le helft (rust: 16-31), speelde TOOS in de 2e helft beduidend beter. Het team kroop langzaam dichterbij en in de 15e minuut was de achter stand terug gebraefit tot 10 punten. Daarna sloeg Oegstgeest opnieuw haar slag en won verdiend met 45-71. Bij TOOS, dat haar eerste thuisneder laag leed, kwamen de meeste punten van Harry Weck (24) én Frank Min- nee(6). Met 10 dames trad dames-junioren 2 aan tegen Guards 1 uit Pijnacker. Hoewel de meisjes van Guards alle maal langer waren dan de TOOS- meisjes kon TOOS de zaak redelijk volgen en liep de voorsprong van Guards niet te ver op. Rust: 22-25. In de 2e helft vocht TOOS terug tot 40-40 maar in de laatste minuten ging de wedstrijd net verloren met 42-48. De topscorende TOOS-dames waren Tietsia Terpstra (11) en Fran- cisca Overdam (7). Dameskadetten 2 moest de strijd aan binden tegen Leiderdorp 2. Na een zeer sterk begin van de le helft, vie len de TOOS-meisjes daarna iets te rug. In de 2e helft werd de voor sprong, die bij de rust (31-19) was ontstaan, verder uitgebouwd. Uitein delijk bedroeg de overwinning van TOÖS 61-41, met als meest scorende meisjes Astrid Frikken (22), Angela Saptenno (17) en Adrienne Raap horst (14). Dames-senioren 3 werkte een streek- derby af met Diok 1 uit Boskoop. Dames 3 is pas opgericht en kan dus dit seizoen geen competitie meer spe len. Het team beperkt zich tot het spelen van oefenwedstrijden. Vrijdag avond werd het een levendige wed strijd, waarin door beide partijen fel werd gespeeld. De le helft ging geheel gelijk op. Rust: 26-26. Aan het begin van de 2e helft liep Diok langzaam uit. Het keerpunt in de wedstrijd kwam in de 8e minuut. Toen kreeg Diok-speelster Julia Siebrecht, die tot afgelopen sei zoen nog bij TOOS speelde, haar 5e persoonlijke fout, hetgeen doorwoog in de prestaties van het Boskoopse team. TOOS maakte de achterstand goed en zegevierde met 52-45. PRIJZEN Van de Waddinxveense judoka’s mochten in de Fe groep de volgende prijzen in ontvangst nemen (witte banden): jongens 7 jaar t/m 28 kg. 2e plaats voor Antoine Calis; jongens 7 jaar t/m 31 kg. 2e plaats voor Maurits v.d. Horst; jongens 8 jaar t/m 37 kg. 2e plaats voor Kees Hoogendoorn; jongens 10/12 jaar t/m 40 kg. 3e plaats voor René Kersbergen. Van groep 2 mochten de volgende Waddinxveense judoka’s hun prijzen in ontvangst nemen (gele- en oranje banden): jongens 6 jaar t/m 22 kg. 3e plaats voor Steven van Dijk; jongens 7/8 jaar t/m 31 kg. 3e plaats voor Thijs Banning; jongens 8/9 jaar t/m 27 kg. le plaats voor Joeri Kraaije- stein; 2e plaats voor Barry van Bom mel; jongens 9 jaar t/m 37 kg. 3e plaats voor Leon Broer; meisjes 8 jaar t/m 26 kg. 3e plaats voor Janet Ko- nineks; meisjes 8 jaar t/m 30 kg. 3e plaats voor Bea Zandstra; meisjes 10/11 jaar t/m 33 kg. 2e plaats voor Linda Slagter. OLIEBOLLEN De voetbalvereniging Waddinxveen houdt weer een oliebollen- en ap pelflappenactie. De prijzen zijn de zelfde als vorig jaar: 10 oliebollen voor f. 3,50 en 10 appelflappen voor f. 5,-. De lekkernijen kunnen wor den besteld door het draaien van de telefoonnummers 18989, 18507 en 14941. WADDINXVEEN - De 12-jarige Waddinxveense MAVO-leerlinge Belinda Leunis heeft zondag de Heuga Christmas Cup 1983 gewonnen. Aan dit eerste invitatietoemooi van de gymnastiekvereniging DOTO in Scherpenzeel nam de turnster van de gymnastiekvereniging TOÖS deel omdat zij in mei van dit jaar in de klasse III-B tweede werd tijdens de nationale kampioenschappen 1983. Belinda Leunis, die zich zondag tussen de gehele vaderlandse tumtop bevond, vormde in haar leeftijdsgroep het winnende koppel met Jeroen Jacobs van OKK uit Ridderkerk. Niet alleen qua opzet (turners en turnsters in één toernooi, uit elke klasse slechts de 4 besten van Neder land), maar ook qua organisatie was te spreken van een uniek toptum- toemooi. Organisator DOTO (Scher penzeel) had er alles aan gedaan om van deze dag een bijzonder leuke ge beurtenis te maken. Zo werden deelne (e) m (st) ers, trainers, juryleden en andere betrok kenen ‘s ochtends officieel ontvangen met (hoe kan het ook anders bij een Christmas Cup!) kerstbrood bij de sponsor van het toernooi: Heuga Verkoop B.V. Daarna volgde een uit stekend verzorgde gezamelijke lunch en na afloop van de wedstrijd was er een disco. Voor het publiek, dat in groten getale naar de sporthal was ge komen (de zaal was werkelijk afge laden!), was van de wedstrijd een complete show gemaakt met licht effecten, muziek en niet te vergeten de inbreng van wedstrijdleider/pre- sentator Frans van Elteren. Hij zorg de ervoor dat de wedstrijd bijzonder „flitsend” verliep. De wedstrijd zelf was een zg. koppel- wedstrijd: middels loting was tijdens de lunch elke tumster„gekoppeld” aan een turner. De einsklassering van elke individuele deelne (e) m (st) er leverde een bepaald aantal punten op voor het eigen koppel. Belinda en haar „partner” Jeroen Ja cobs turnden zo goed, dat zij in hun niveaugroep als winaars van de Heuga Christmas Cup 1983 te voorschijn kwamen! Superkoppel 1983 werd Namee Bovenschen (TAZOS, Nij- kerk) met Robert Vriesman )DOTÖ Scherpenzeel). ZWEMLESSEN De zwemlessen voor het diploma zwemvaardigheid I zijn na de intro ductie in de herfstvakantie door De Gouwe in samenwerking met het zwembadpersoneel uitstekend start gegaan. Onder leiding van plomeerde instructeurs/trices lessen zo’n 40 jongens en meisjes op de maandagavond van 18.30 - 19.00 uur. iwn gwiBi «mot if 1' WADDINXVEEN Een nieuwe af levering van de rubriek ‘Schaak mee met WSV’ van de Waddinxveense Schaak Vereniging. Wit: Steinitz Zwart: Von Bardeleben Men kwam tot 9-9 terug en daarna zelfs met 15-12. De vierde set was een complete af gang. Vanaf het begin opstellingsfou- ten van Be Fair, een tweede scheids rechter die het niet meer kon volgen en daardoor veel concentratieverlies bij Be Fair. Starlift won zeer terecht met 9-15. De vijfde set moest de doorslag ge ven. Be Fair kwam met 8-1 en 11-4 voor. Toen brak er echter een gran dioos slotoffensief bij Starlift los. De zeer geroutineerde ex-international Eveline van der Laag leverde gran dioos spelverdeelwerk, waardoor de aanval van Starlift keer op keer door Lenie van de Broek en Irma de Leeuw kon worden afgerond. Star- lift speelde echt goed en Be Fair zak te als een pudding in elkaar. Binnen 5 minuten was het gebeurd: 12-15 voor Starlift wat de einduitslag uit eindelijk op 2-3 bracht. Starlift-coach Ben van Yperen had goed gereageerd op Be Fair’s zwakke verdediging in het midden. De Voorburgse ploeg be schikte op beslissende momenten over een beter pass, set-up en aanval. In de eerste klasse van het rayon Gouda stuurde het tweede dames team van Be Fair-volleybal Thor 2 met een nederlaag naar huis. Wit begint en wint. Oplossing: 1. Telxe7plus, Ke8-f8 2. Te7-f7plus, Kf8-g8 3. Tf7-g7 plus, Kg8-h8 4. Tg7xh7plus, Kg8 5. Tg7plus, Kh8 6. Dh4plus, Kg7 7. Dh7plus, Kf8 8. Dh8plus, Ke7 9. Dg7plus, Ke8 10. Dg8plus, Ke7 11. Df7plus, Kd8 12. Df8plus, De8 13. Pf7plus, Kd7 14. Dd6, mat! (diagram 2)

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 19