Westnederland heeft I g g Nieuw: Cirkelwoningen in nieuwe wijk W’veen s 1 1 nu haar sneltramlijn I i Tussen Utrecht en Nieuwe gein Regionaal kantoor van Rehorst in Almere Kerstconcert in Zoetermeer Nieuwjaarsadvertenties 3 •3 Uitgeverij Veta BV Het Echte Franse COMPUTEROPLEIDING VOOR SCHOOLVERLATERS BIJ DATAPOINT GOUDA 3 3 3 3 8 x Waddinxveens Excelsior kampioen in Boskoop Doortimmerd experiment van Rehorst T K ANWB-cursus Pech Onderweg GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen r hoogte 20 mm 15- over 2 kolom hoogte 35 mm 25,- over 2 kolom hoogte 45 mm 35,- over 2 kolom ra lEQfTE UITGEVERIJ VETA BV de votre Vrai Boulanger* g De advertenties voor het Weekblad van Waddinxveen/De ÜJ Gouwe Koerier van woensdag 28 december, moeten uiterlijk 27 december in ons bezit zijn. Inleveradressen: Oranjelaan 9, Waddinxveen. Galerij 5, Boskoop. WADDINXVEEN BOS KOOP UTRECHT - Het op Waddinxveens grondge bied gevestigde, maar dicht bij de bebouwde kom van Boskoop staande NV Ver enigd Streekvervoer Westne derland beweegt zich sinds deze week op een totaal nieuw terrein van het open baar vervoer: de sneltam. Westnederland heeft deze sneltramlijn tussen Utrecht en Nieuwegein - naast haar 90 buslijnen - zaterdag officieel in gebruik laten stellen door minister mevrouw drs. N. Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat. I Het Weekblad voor Waddinxveen/De Gouwe Koerier biedt u ftr de mogelijkheid om een van onderstaande standaardadver- tenties te plaatsen tegen een aantrekkelijke prijs (incl g B.T.W.). W U heeft de keus uit een van de drie teksten (tekst 12 of 3). De- W ze tekst is voor elk van de drie maten mogelijk. Uiteraard wor- CB den naam en adres van de adverteerder vermeld. Si A ■F WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 a Het interieur van een cirkelwoning. van KERSTBINGO Het in Boskoop kampioen geworden achttal van de Waddinxveense damvereniging Excelsior met staand van ■*3 land. Zij vervoert jaarlijks met haar 600 bussen circa 45.000.000 reizigers. Het door Westnederland bediende vervoer gebied is onderverdeeld in 7 regionale vestigingen met in totaal 1250 chauf feurs. Een eigen technische dienst ver- Eindstand Finalegroep: 1. Excelsior 2. Boskoop 3. Damlust II 4. Zoetermeer 5. Bleiswijk 6. Schoonhoven 5-9 5-6 5-5 4- 4 5- 3 4-1 wenst klanten, vrienden en kennissen een GELUKKIG NIEUWJAAR wenst klanten, vrienden en kennissen een VOORSPOEDIG 1984 TOE EINDSTAND Boskoop - Excelsior 8-8 H. v. Klaveren jr.-D. Dibbets J. van Meurs-P. Swart D. van Wijk-A. Blom H. v. Klaveren sr.-C. H. Kramp D. v. d. Zijden-F. Zaadhof M. Hooftman-G. v. d. Zijden A. van Wijk-J. v. d. Eist A. Koetsier-T. Twigt Oranjelaan 9, Waddinxveen Oranjelaan 9, Waddinxveen 1-1 1-1 1-1 1-1 0-2 2-0 2-0 0-2 Stokbrood links naar rechts: F. Zaadhof, G. v. d. Zijden, P. Swart, T. Twigt en D. Dibbets. Zittend van links naar rechts: G. v. d. Eist, C. H. Kramp en A. Blom. (Foto: Sjaak Noteboom). WESTNEDERLAND Westnederland is'een van streekvervoermaatschappijen UITGEVERIJ VETA BV Oranjelaan 9, Waddinxveen wenst klanten, vrienden en kennissen een ZALIG NIEUWJAAR In het buurtcentrum ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan wordt vrijdag- avond23 december om negen uur (zaal open half negen) een kerstbingo-avond gehouden. Maximaal 65 mensen zullen deze avond 7 ronden bingo kunnen spe len voor slechts zeven gulden. Er zijn mooie prijzen te winnen. Andere bingo- avonden in ’t Ketelhuis zijn op 13 janu ari, 10 februari, 9 maart en 13 april. zijn hier 27 tramstellen aan toegevoegd, welke naar verwachting dagelijks 20.000 reizigers zullen gaan vervoeren tussen Nieuwegein en Utrecht. In het najaar van 1985 zal de sneltram zijn doorgetrokken naar IJsselstein. het afgelopen seizoen vrijwel constant in dezelfde samenstelling gespeeld en het kan behoudens enkele topspelers een homogeen team worden genoemd. Excelsior beschikt over een brede basis van gelijkwaardige spelers, die inzet baar zijn voor het eerste team. Dit is het laatste kampienschap van de Goudse Districts Dambond, welke bond de afgelopen maand werd ontbon den. Het komend seizoen zal Excelsior uitkomen in de competitie van de Dam- bond Midden Holland (D.M.H.), waar van de oprichtingsvergadering 11 janu ari 1984 is. WADDINXVEEN - Rehorst Bouw BV van de Dorpstraat gaat in Wad- dinxveens nieuwste woonwijk Zuidplas experimenteren met de bouw van cirkelwoningen. Het bedrijf verwacht met het neerzetten van zo’n woonto ren medio maart te kunnen beginnen. Na Waddinxveen zullen er ook in Almere cirkelwoningen komen. Op dit moment wordt er in de Bouw- voorlichting aan de Staringlaan nog al tijd een model-cirkelwoning getoond. Het zijn eenvoudig en goedkoop te ex ploiteren kleine wooneenheden in cir kelvorm naar een ontwerp van het ar chitectenbureau Hoogstad-Weeber- Schulze-van Tilburg in Rotterdam. Voor het idee en de woning zelf zijn op drachtgevers en potentiële bewoners enthousiast. Niet alleen vanwege de la ge woonlasten, doch ook vanwege de kwaliteit van het gebodene. Het door Rehorst Bouw uitgewerkte van de handelingen in het ruwbouwpro- (gietbouw)plan voor cirkelwoningen vroeg om uitwerking. Vandaar dat het 70-jarige bedrijf besloot in het Wad dinxveense Zuidplas vorm te laten krij gen, omdat nu eenmaal de presentatie van ideeën aldus de meest overtuigende vorm krijgt. gedistribueerde data processing en kantoorautomatisering verkoopt en on derhoudt. Datapoint Nederland BV haaft haar hoofdkantoor in Gouda en een personeelsbestand van 190 mede werkers. Minister drs. N. Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat in de tussen Utrecht en Nieuwegein rijdende sneltram van Westnederland. (Foto: J. G. Hooftman). zondag 18 december wordt er dagelijks gereden op het traject van 28 kilometer met een frequentie van om de vijf minu ten tot elk kwartier. Afhankelijk van de tijd van de dag zal men elke vijf minuten, of minstens elk kwartier, vanaf het Centraal Station te zorgt het onderhoud van de bussen. Nu Utrecht een directe snelle verbinding hebben met Nieuwegein. Om de andere tram gaat vanaf het nieuwe busknoop- punt Nieuwegein-Centrum linksaf naar Nieuwegein-Zuid of rechtsaf, langs het Antoniusziekenhuis, tot aan Doorslag. Deze lijn zal eind 1985 doorgetrokken zijn naar IJsselstein. De komst van de sneltram brengt nogal wat veranderingen mee voor het open baar vervoer in de gehele regio rond de sneltram. In de eerste plaats is in Nieu wegein zelf een stadsdienst gaan rijden. De lijnen 50 en 51 zorgen voor een goed openbaar vervoer in Nieuwegein zelf met aansluiting op de sneltram. De streekbussen zullen zich ook aan passen. Sommige lijnen uit de omgeving zullen hun eindpunt krijgen bij het nieu we busstation Nieuwegein-Centrum, andere lijnen zullen juist om Nieuweg ein heen, via de Rijksweg, rechtstreeks naar Utrecht CS gaan rijden. Informa tie hierover staat in de speciale folder welke in de bus te verkrijgen is evenals op postkantoren, gemeentehuizen of de vestiging van Westnederland. Ook in de nieuwe dienstregeling, over te koop, kunt u alle gegevens vinden. ces. Zij ontwikkelde een gietbouwsy- teem voor grotere nauwkeurigheid in de maatvoering, flexibele en dus ruimere toepassing, veiliger werkomstandighe den en snellere bouwtijd. Tevens intro duceerde zij een nieuwe binnenspouw- bladkonstruktie in gietbeton en een fun- deringssysteem. Samen met de overige gietbouwonderdelen leidt dit tot een snelle, efficiënte en kwalitatief hoog waardige uitvoering en een gunstig kos tenniveau. De gietbouwmethode van Rehorst Bouw behoren tot de meest geavanceerde en zijn flexibel genoeg om er vrijwel alles mee te bouwen wat GIETBOUW Cirkelwoningen hebben lage stichtings- en exploitatiekosten en zijn energiezui nig. De gietbouwmethode, waarin Re horst Bouw zich een grote theoretische en praktische kennis heeft eigen ge maakt, drukt de kosten aanmerkelijk, omdat de bouwtijd fors beperkt kan worden. Tot dusver werd bij de bouw van cirkel woningen uitsluitend gebruik gemaakt van conventionele methoden, die vrij kostbaar waren. Rehorst Bouw was al eerder tot de mening gekomen dat dit ook anders moest kunnen. Zij ontwik kelde de nodige ideeën en droeg die over aan het architektenbureau dat al geruime tijd ervaringen heeft op het ge bied van cirkel vormige bebouwingen. Rehorst streeft naar systematisering GOUDA - Op initiatief van Datapoint Nederland BV in Gouda en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden Holland is enige tijd geleden aan het Gewestelijk Arbeids Bureau het aanbod gedaan om al dan niet lang durig werkloze schoolverlaters een ba sisopleiding automatisering te laten vol gen. De beide initiatiefnemers zijn van mening dat enige ervaring in de automa tisering een mogelijkheid kan bieden om sneller aan werk te komen. Het be drijfsleven laat al jaren klachten horen dat schoolverlaters nauwelijks over eni ge praktische ervaring beschikken, laat staan dat men weet hoe het in het be drijfsleven toegaat. Daarom wordt er van regeringswege uit naar gestreefd om meer en meer scholen met kleine computers uit te rusten, zodat scholie ren over enige ervaring gaan beschik ken en niet meer vreemd staan te kijken naar de modernere hulpmiddelen. ’’Naast de cursus Basis Computerken nis, zullen wij hen die geïnteresseerd zijn en over een adequate opleiding be schikken ook nog een twee weekse cur sus programmeren laten volgen” zie Piet Gladpootjes hoofd opleidingen bij Datapoint. HetGewestelijk Arbeids Bureau heeft een selectie verricht onder de bij hen in geschrevenen en die persoonlijk bena dert met het verzoek of zij interesse hadden in een dergelijk project. Tussen de 10 en 15 personen zullen in december een week en in januari nog twee weken de eerste sessie van opleiding gaan vol gen. Omdat voor alle drie de instanties van een experiment sprake is zal na de eerste sessie worden bekeken of dit pro ject opvolging behoeft. Alle drie de in stanties staan bijzonder positief tegen over dit experiment. De Kamer van Koophandel zou het toejuichen als dit soort initiatieven meer plaats vinden. Datapoint biedt deze opleiding gratis aan. Datapoint is een Fortune Top 500 indu strieel bedrijf dat wereldwijd lokale net werken, multi functionele werkstations, Hoewel de spanning er voor de Wad dinxveense dammers af was, werd er toch sterk en fel gestreden, immers het ongeslagen zijn geeft ook de nodige glans aan een kampioenschap. In Bos koop zag het er lange tijd naar uit, dat het Waddinxveense achttal zijn laatste wedstrijd met het kleinst mogelijke ver schil zou gaan winnen. Nadat Gerrit van der Zijden en Jaap van der Eist winst aan hun tegenstan ders moesten laten, bracht Fred Zaad hof middels positionele winst de span ning enegszins terug. Hierna volgden gelijke spelen van Adriaan Blom, Kees Kramp en Piet Swart. Piet Swart kwam in het middenspel een schijf achter, doch had een redelijke compensatie in WADD1NXVEEN/BOSKOOP - Het eerste team van de Waddinxveense damvereniging Excelsior is kampioen geworden van de finalegroep in het Goudse damdistrict. De gelijkgeëindig- de wedstrijd maandagavondtegen de damvereniging Boskoop in Hotel Neuf was maar een formaliteit, omdat de Waddinxveners dit weekeinde al zeker van hun titel waren. Ze hadden tenslot te alle voorgaande wedstrijden in winst weten om te zetten, terwijl ze door on derling verlies van punten bij de tegen standers onbereikbaar waren gewor den. Wilt u een andere tekst, andere hoogte of andere breedte, dan T» wordt 40 cent per mm berekend. ZOETERMEER - Tweede Kerstdag (maandag 26 december) om vier uur ’s middags zal in de Oude Kerk aan de Dorpstraat te Zoetermeer een Kerst concert worden gegeven door de orga nist Jan J. v. d. Berg, met medewerking van de sopraan Annie Cnossen. Beide musici genieten grote bekendheid in Zoetermeer en omstreken vanwege hun vele, vaak gezamenlijke, succesvolle optredens. Het programma voor dit concert is met veel zorg samengesteld. Zo speelt Jan v. d. Berg werken van J. S. Bach (Pastora le in F gr.t. en Koraalbewerking Valet will ich dir geben), Jan Zwart (Komt al len tezamen met samenzang), Max Re ger (Weihnachten), Alexandre Guil- mant (Scherzo in c kl.t. uit Sonate nr. V) en van eigen hand (gedeelten uit Sui- ten over bekende Kerstliederen). Annie Cnossen zingt twee Christmas Carols (Ding dong/Merrily on high en Once in Royal David’s City) en werken van Rudolf Mengelberg (Resonet in Laudibus), Catharina van Renes (Nu ligt hij daar teneder), Jan J. v. d. Berg (Kerstlied naar de tekst van Jesaja 9 5 en 6 uit de Statenvertaling), Max Reger (Maria Wiegenlied) en Hector Berlioz (l’Adieu des Bergers uit het Oratorium l’Enfance de Christ). De toegangsprijs bedraagt 5,- en voor houders van een Pas 65 en een CJP, als mede voor personen jonger dan 16 jaar ƒ4,-. opdrachtgevers wensen; ook sobere on derhoudsarme woningen met lage stich- tings- en exploitatiekosten. De ronde kompakte vorm van de cirkel- woning maakt het mogelijk een groot aantal wooneenheden te plaatsen op kleinere stukken grond zoals testruim ten in bestemmingsplannen. De ver houding vloeroppervlakbuitengevelop- pervlakis dermate gunstig dat het ener giegebruik van deze wooneenheden uiterst laag blijft. zijn positie en wist goed naar een remise te werken. Op dat moment was de strijd nog gaan de aan het eerste bord en het achtste bord. Teun Twigt leek duidelijk op een winst af te gaan, doch hij maakte het zichzelf onnodig moeilijk. Inmiddels had Excelsiors kopman Dik Dibbets een iets gunstiger lijkende 5-om-5-stand weten op te bouwen, doch zijn tegen stander Henk van Klaveren jr. toonde zich een goede verdediger en bereikte een verdiende remise. Daarmee was de stand 8-6 in het voordeel van de Bosko pers. Hierna wist Teun Twigt zijn partij toch winnend te beëindigen. In de laatste 8 jaren is het Waddinx veense Excelsior 6 keer kampioen van de hoofdklasse van het Goudse Dam- district geweest. In 1980 en 1982 kwam het team uit in de Provinciale Hoofd klasse, waaruit het telkens na een jaar degradeerde. Het eerste achttal van Excelsior heeft De nieuwe sneltram Utrecht-Nieuweg- ein opende zaterdag haar deuren voor het publiek. Zaterdag werd de door de NS aangelegde lijn overgedragen aan Westnederland. Zaterdagmiddag was een ieder in de gelegenheid gratis ken nis te maken met de nieuwe lijn. Vanaf Het regionale kantoor Rehorst BV in Almere. de grootste in ons GOUDA In de christelijke LTS Nieuwe Vaart aan de Kanaalstraat in Gouda wordt vanaf maandagavond 9 januari om half acht weer een cursus Pech Onderweg door de ANWB ge geven. Voor deze cursus (kosten ANWB-leden f 90,- en niet-leden f 110,-) kan men zich opgeven bij het ANWB-kantoor aan het Stations plein in Gouda. Een groot aantal automobilisten wil meer weten over de techniek van de auto om zelf storingen te kunnen op sporen en verhelpen. Meer dan 150.000 mensen volgden aartoe in de afgelopen 20 jaar de Cursus Pech On derweg van de ANWB. De belangstel ling is groeiend. Dat geldt met name voor het aantal vrouwelijke cursisten, ongeveer 50 procent van het aantal cursisten bestaat nl. uit vrouwen. Ge durende vier achtereenvolgende we ken kan men tijdens lesavonden van ca. 2 1/2 uur deelnemen aan dit prak tisch auto-onderricht. Het accent ligt op het zelf-doen, met als doel de automobilist een zekere mate van handigheid bij te brengen met het technisch gedeelte van de auto. Daartoe wordt tijdens het on derricht gebruik gemaakt van een auto waarvan van tevoren storingen zijn aangebracht door de instruk- teurs, ervaren Wegenwachten en Keurmeesters van de ANWB. Met behulp van duidelijke tekeningen en een aantal belangrijke onderdelen besteden wij aandacht aan o.a. de ontsteking, carburatie, koeling en smering, terwijl ook het starten on der alle weersomstandigheden wordt behandeld. Iedere cursist ontvangt een handig cursusboek dat ook na afloop van de lessen zijn nut heeft bewezen. Erva ring van de Wegenwacht heeft name lijk geleerd dat een groot aantal sto ringen door niet-autotechnisch ge schoolden die de Cursus Pech Onder weg hadden gevolgd, zelf kon wor den verholpen. Na aanmelding ont vangen de cursisten een bericht van inschrijving waarin nadere gegevens over de lessen worden bekendge maakt. WADDINXVEEN - Het 70 jaar bestaande Waddinxveense bouw bedrijf Rehorst Bouw BV van de Dorpstraat heeft in Almere een nevenvestiging geopend. Dit regi onale kantoor is ondergebracht in het bedrijfscentrum Markant om op die manier dicht bij een aantal bouwprojecten te zitten. In Zuidelijk Flevoland op de bo dem van de voormalige Zuiderzee is sprake van veel bouwactiviteit in Hollands nieuwste woonplaatsen Dronten, Lelystad, Almere en Zeewolde. Andere activiteiten van Rehorst Bouw zijn: De bouw van 55 ongesubsidieer de huurwoningen voor het Bedrijf spensioenfonds voor de Metaalin dustrie in de Waddinxveense woonwijk Zuidplas; De bouw van 4 premiekoopwo- ningen in houtskelet aan de Heu velhof in Waddinxveen; De bouw van een hotel met 10 kamers voor café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen; De bouw van 31 vrije sectorwo- ningen in Zoetermeer; De bouw van 84 wooneenheden voor 1- en 2-persoonshuishoudens in Voorschoten; De bouw van 20 premie-koop- woningen in Reeuwijk; De bouw van 112 premie-koop- woningen in Oegstgeest; Het maken van diverse voorzie ningen in het Handelscentrum in Rotterdam; De renovatie van een pand uit de Bataafse Republiek in Den Haag; De bouw van 181 huizen (163 premiehuur en 45 premiekoop) in Woerden; De bouw van een woongebouw met 130 huizen in Honingerdijk II in Rotterdam-Oost. v

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 9