REDDINGS BRIGADE TIEN JAAR Nieuw Be Fair wint van ”oud Bloemenschikken in Waddinxveense sportspetters W’veen en Boskoop Schooldamtournooi met 600 leerlingen Schaak mee met WSV snelschaker Dammen met Excelsior SLECHTE VANGST WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Onderlinge Excelsior Philipse WSV’s beste Turncompetitie in gymzaal aan Staringlaan Tim Daalhof jeugdkampioen bij Kwiek Damdag in Het Trefpunt WADDINXVEEN - In het ka der van de dit jaar te houden 39e Sportweek Waddinxveen houdt de Waddinxveense dam vereniging Excelsior zaterdag, 4 februari in het Ger. Vereni gingsgebouw het Trefpunt het alom bekende eendagstoemooi. Er wordt gespeeld in poules van 4 spelers in de Hoofdklas se le klasse 2e klasse en 3e klasse. Bij voldoende deelname zal in een jeugdpoule kunnen worden gespeeld. Per partij heeft men max. 1 uur bedenk tijd. Gevestigd in gebouw GG en GD aan Oosthaven in Gouda Sport Medisch Adviescentrum is er ook voor W’veense sporters Sportschool HUK-TTi in De Rank met Tang Soo-Do WADDINXVEEN -'Iedere dinsdag- en vrijdagavond van kwart over acht tot kwart over negen wordt er in de gymnastiekzaal van de LHNO-school De Rank aan de Esdoornlaan aan Tang Soo-Do ge- Sportschool Hük TTi, onder leiding van 3e dan drager :nee uit Moordrecht (tel: 01727-4341). BB |i Mi mfg WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 JANUARI 1984 3e dan drager 1 fjj 9 A da.vt door S J. van der Sc' O HOCKEYCLUB WADDINXVEEN/GOUDA - Maandag 9 januari gaat in Gouda het Sport Medisch Adviescentrum(SMA) voor de regio Midden-Hol land open. In het aan de Oosthaven 68 gevestigde centrum in het complex van de GG en GD zal het ook een komen en gaan zijn van sportieve Waddinxveners. Tang Soo-Do, Koreaans karate, zoals dat door sportschool HUK-TTi in de gymzaal van De Rank in de praktijk wordt gebracht. V\ ADDINXVEEN/BOSKOOP - De Stichting Bevordering Onder wijs aan Volwassenen (SBOV) start in maart weer met cursussen bloemschikken in Waddinxveen en Boskoop. In Waddinxveen op woensdagavond 14 maart in de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO Koningin Wilhelmina aan de Sniepweg en in Boskoop op maandagavond 19 maart in de Rijks Middelbare Tuinbouwschool aan de Azalealaan. a penningmeester (gemeente -amb- I C. BARELDS Alle damdagen vinden plaats in het C.L. TORENBEEK zet:dwangslag zet: zet: zet: zet: zet: damoffer schijf slaat «WK 0-2 2-0 1-1 0-2 0-2 1-1 0-2 2-0 2-0 2-0 1-1 0-2 0-2 WADDINXVEEN - Het huidige voetbalelftal van tweedeklasser Be Fair heeft met 2-0 gewonnen van oud-Be Fair. De ‘oudjes’ die werden verslagen door twee doelpunten van René v.d. Wilk. werden overigens niet weggespeeld. Vooral door de inbreng van taalkun stenaar Piet Koele en Cor van Triet werd er goed weerstand geboden. In de eerste helft waren er zelfs moge lijkheden voor de ‘oudjes’ om te sco ren. Na rust kwamen de mannen van aan voerder Wijnand Kaptein wat lucht tekort en konden het tempo van de jongere garde niet meer bijbenen. Goed keeperswerk van Henny Spee voorkwam echter een grotere neder laag. - Zaterdag komt het echte competitie- werk weer aan bod. Be Fair I speelt om 14.30 uur thuis tegen de aloude rivaal Spirit Be Fair II om 12.30 uur tegen het sterke ARC en Be Fair III gaat op bezoek bij Sportlust in Woer den. Gemeld wordt dat Be Fair deze week een gesprek heeft met trainer Gerrie Hup over de verlenging van het con tract. Omdat de spelersgroep de trai- BLESSURES Het SMA, dat aan de Oosthaven 68 bijzonder geavanceerde apparatuur tot haar beschikking heeft, kan be halve op het begeleidende, adviseren de en onderzoekende in de toekomst mogelijk ook op het behandelende vak opereren. Bijvoorbeeld bij bles sures. Dit echter alleen na overleg en in nauwe samenwerking met de be handelende medische staf (lees: an dere artsen) in Gouda en regio. Hoe het SMA in Gouda zal lopen, is nog met geen mogelijkheid te zeggen. In Doetinchem komen veel motorcros sers en bij het SMA in Leiden bij voorbeeld weer veel sportvliegers. Be langrijk is in ieder geval, dat het SMA in Gouda een plaats wordt, waar ie- (Hier diagram). In deze stand speelt de schijf op 38 (volgt u deze eens goed) een hoofdrol. Wit wint via: 1. 35-30 38x47 2. 33-28 47x35 (meerslag) 3. 28x8 35x2 4. 17-11 2x16 5. 27x22 16x30 (wederom meerslag) 6. 22x35. Een schitterende winst. dwangzet wederom damtempozet in motief- De lezer wordt gevraagd moeite te doen onderstaand vraagstuk, een compositie van dezelfde auteur, op te lossen en niet eerst de gegeven oplos sing te hanteren. De cursus bloemschikken wordt door een ervaren en bevoegde leerkracht gegeven. Iedere les begint met een ;»y»**X* X’X-X* ari zullen in totaal 594 kinderen van het lager onderwijs uit Waddinxveen en Moerkapelle achter de dambor den plaatsnemen en elkaar bestrijden. Dit damevenement is een gezamelijke organisatie van de Vereniging voor en 28 janu- meer dan alleen maar een methode van verdediging. Het is een plezierige en ongedwongen manier van afreage ren van dagelijkse spanningen. Het biedt tevens een prachtige gelegen heid om iets te doen aan de lichame lijke condities.” t BESTUUR Het bestuur van het Goudse Sport Medisch Adviescentrum wordt ge vormd door voorzitter J. Stevens (bedrijfs-geneeskundige en direc teur van de GG en GD), secretaris H. Zantvoort (directeur gemeente lijke sportdienst), J. van Veenendaal tenaar in Gouda) en leden. een goed pro- den tijdens de les uitgereikt. Men neemt na iedere les een fraai bloem stuk mee naar huis, waarvan ken nissen, familie en vrienden zeker zul len genieten. En wie weet een leuker origineler cadeautje voor vrienden te bedenken dan een fraai bloemstuk. MIDDEN-HOLLAND Het NISGZ heeft Nederland verdeeld in veertig sport-medische regio’s met elk één SMA, dat op haar beurt weer samenwerkt met de sportkeurings- bureaus. Het SMA in Gouda behoort tot de regio Midden-Holland, die zich uitstrekt van Ammerstol tot Nieuw koop en van Boskoop tot Woerden. Het sport-medisch team van het SMA in Gouda bestaat uit de Goudse huis arts J.L. van Iperen en fysiotherapeut en leraar lichamelijk opvoeding J.W.M. Disseldorp. Beiden hebben ook een aanvullende cursus sportge neeskunde gevolgd. De consulenten, die het team voorkomende gevallen zullen adviseren, zijn chirurg H.W. Dupree en hartspecialist J.K. Oud- hof. Het SMA is er voor topsporters, oudere sporters gehandicapte spor ters en voor sporters, die veeleisende takken van sport beoefenen of spe ciale keuringsproblemen hebben. Kortom, voor iedereen, die advies of uitgebreide sportkeuringen wenst. Het is vaak aan te bevelen om samen met de trainer of begeleider naar het SMA te komen. Dan kan de kennis op het sport-medische vlak worden 4» partijachtige stand, er gebeurt, schrijft SPORTINSTUIF Tweemaal in de week is er in Wad dinxveen een sportinstuif. Op maan dagavond om zes uur in de sporthal “de Sniep” en op vrijdagavond kwart over zes in de sportzaal Groenswaard. Beoefend kunnen dan worden: voet bal, badminton, basketbal, volleybal, korfbal, hockey en tafeltennis. Na plusminnes 25 minuten is er voor de liefhebbers conditietraining onder lei ding van de heren v/d Water en Abra- hamse. Wist u dat deze vorm van re creatie al 5 jaar bestaat. De kosten zijn slechts f. 2,50 per keer. ningen van Hup appreciërt ziet het er naar uit dat de vroegere Holland Sportspeler ook volgend seizoen in Waddinxveen actief zal zijn. UITSLAGEN 1 7e RONDE: J. de Pater - F. Zaadhof H. den Outer - K. Huizinga D. Heeren I - J. Both J. de Heer - P. Swart P. van Gils - D. Dibbets B. van Eijk - C.H. Kramp P. van Es - A. Blom R. van Dijk - A.Crone T. Driesse - Jde Wit M. van Willigen - W. v.d. Laan C. Blonk - C. Stolker D. Schouten - D. Heeren II T. den Ouden jr. - G. Heeren Ger. Verenigingsgebouw Het Tref punt aan de Stationstraat en vangen aan om 09.30 uur. Na afloop van de derde damdag zullen enkele spelers van Excelsiors le achttal simultaan seances geven. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar vijfde wedstrijd voor de win tercompetitie in de Amstel. De vangst was slecht, er werd 7070 gr. vis gevan gen. De eerste vijf waren: P. Dorres- teyn, 2600 gr.; 2e H. de Haan, 1220 gr.; 3e J. Verhoef 850 gr.; 4e S. de Wit 700 gr. en 5e M. v. d. Toorn 700 gr. De eerstvolgende wedstrijd vindt plaats op 7 januari. Alleen bij oostelijke wind wordt er gevist in de Dortse Kil en is het vertrek vanaf het station om 7 uur. Bij elke andere windrichting is het vertrek om 7.30 uur. Bij onzekerheden kan ge beld worden 01828-17991. WADDINXVEEN - Zaterdag 7januari wordt bij de Waddinxveense gymnas tiekvereniging T.O.O.S. de tweede landelijke turncompetitie voor regio zuid-west gehouden. De deelnemende verenigingen zijn: D.O.S. uit Monster, Thor uit Goude- rak, Sparta uit Krimpen a.d. IJssel, K.D.O. uit Krimpen K.D.O. uit Lek- kerkerk, O.K.K. uit Oudekerk a.d. IJs sel en T.O.O.S. uit Waddinxveen. Er wordt in 4 categoriën geturnd, t.w. jongens, jeugdturners, turners junioren en turners. De wedstrijd wordt in de gymnastiekzaal aan de Staringlaan ge houden. Inturnen 9.10 uur en aanvang wedstrijd 9.25 uur. AEROBIC De toeloop is zo geweldig, dat de afde ling gymnastiek van de multisportver- eniging TOOS weer start met nieuwe lessen in de vorm van een cursus: aero bic dancing. De cursus omvat acht we kelijkse lessen onder leiding van me vrouw Ria Zwijnenburg. De eerste les is 11 januari van 21.15 uur tot 22.15 uur in de gymzaal aan de Jo hannes Postlaan. Het lesgeld voor de achturige cursus bedraagt 36 gulden. Dit dient voor aanvang van de eerste les voldaan te zijn. Inlichtingen mevr. R. Hus, tel. 14968 of mevr. Ph. Fransen, tel. 16736. TOOS Zaterdag 7 januari houdt het bestuur van multisportvereniging TOOS een nieuwjaarsreceptie. Déze zal worden gehouden in de Toossoos, aan de J.W. Frisoweg vanaf een uur of ne gen ‘s avonds. Voor een hapje en een muziekje wordt gezorgd. WADDINXVEEN - Vorige week don derdag sloot de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV het jaar 1983 af met een geanimeerde snelschaakwedstrijd, waar, zoals gebruikelijk bij 5-minuten partijtjes, de meest zonderlinge stellin gen op het bord werden getoverd. Koningen werden geslagen en er werd doorgespeeld terwijl ongemerkt een vlaggetje gevallen was. Te meer opmer kelijk is het, dat ook onder deze zenuw slopende omstandigheden de sterkste competitiespelers in het algemeen het hoofd koel wisten te houden en de meeste punten in de wacht wisten te sle pen. Winnaar werd Philipse met liefst 8V2 punten uit 9 partijen. Hij werd gevolgd door Claassen, M. de Haan en Wolfs, die de gedeelde tweede plaats bezetten met 6V2 uit 9. De onderlinge competitie wordt voort gezet op donderdag 5 januari 1984 in de recreatiezaal Van het Anne Frank-cen- trum. Iedere schaakliefhebber is welk om en kan desgewenst direct met de on derlinge competitie meedoen! De hokeyclub Waddinxveen houdt op zondag 8 januari om 16.00 uur een nieuwjaarsborrel in het clubge bouw in het sportpark “de Sniep”. Ook trimleden, oud-leden en ouders van leden zijn van harte welkom, aldus voorzitter A.H.A. van Jaars veld. In februari start ook nog de officiële Vakopleiding Bloemschikken en -Bin den voor hen die willen voldoen aan de vestigings- en praktij keisen van het bloemschikbedrijf (bloemist-win- kelier). Nadere informatie over de volledig verzorgde cursus bloemen schikken en de Vakopleiding Bloe mist Winkelier kan men in winnen bij de Stichting Bevordering Onder wijs aan Volwassenen (SBOV) Sir Winston Churchillweg 2, 2251 CX Voorschoten. Men kan ook bellen tijdens kantooruren, tel: 01717- 2010. dereen, die met de sport te maken heeft, zoals trainers en de sporters zelf, maar ook belangstellende art sen en fysiotherapeuten, te zamen komt. Zodat de kennis op sport-me disch gebied kan worden gebundeld en daarmee ook kan worden uitge breid. WSV-JEUGD De jeugd van het Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV) begint het nieuwe jaar in twee groepen: A en B. In de A groep komen: Egbert Schroten, Hans van Woudenberg, Edwin van Es, Rudo van Loo, Peter Moons, Menno Houdijk, Wilfried Dries, Arthur Holl man. En in de B groep komen: Erik Brandhorst, Marcel Haan, Iwan Klei weg, Jeroen Bonsel, Gino Bruyn, Dion Korhaven. •SS* .•.v.v. :W:¥: uitgebreide demonstratie waarbij ver houding, kleur en lijnenspel wordt aangegeven en de technieken wor den besproken. Op deze wijze leert men eerst de grondbeginselen. Bij het bloemenschikken zijn er na melijk bepaalde regels die men moet weten. Pas als men die regels be heerst, kan men zijn fantasie toepas sen. Het is niet alleen het plezier van de lesavond was deze cursus bloem schikken biedt. De bloemen, het ma teriaal alsmede een cursusboekje wor- Als probleemopgave deze week het derde stuk vuurwerk. Verklapt wor den, dat als eindstand een witte en een zwarte dam op de lange lijn blij ven staan. Zwart: 5,7.8.9,14,18,21,23,28 en 29 Wit 25.32.34.35,37.38 39 41,42 en 48. W’it is aan zet en gaat winnen. Hoe?. Oplossing volgende rubriek. klassen aan de beurt en op zaterdag, 28 januari 1984 zijn de 5e- en 6e- klassers present om hun damkunnnen te tonen. Openbaar Onderwijs (VOO) te Wad dinxveen en de damvereniging Ex celsior. Op 14 januari nemen de le en 2e klassers plaats achter de borden; een week later zijn de derde- en vierde Wit beschikt nu over een vrij-pion, waarmee hij een belangrijke stap op weg naar de winst heeft gezet. 40. De3? Vermoedelijk heeft Quinteros gedacht dat de stelling na dame-ruil remise was, omdat de g-pion wel ge blokkeerd zou kunnen worden. De partij is na deze blunder echter niet meer te redden. 41. De2xe3, Lh6xe3; 42. b5, a5. Na 42. ab5; 43. ab5 kan het witte paard via b4 en a6 de pion op c7 aanvallen. 43. Ke2, Lgl; 44. g5! Lglxh2; 45. Kfl, Lf4. Deze zet verliest meteen. Na 45. Lg3 beslist 46. Pc5! 46. Pd3xf4, e5xf4; 47. g6, f3; 48. Kgl, Kf6; 49. e5plus, d6xe5; 50. d6, e4; 51. d7 en zwart geeft op. WADDINXVEEN - In deze rubriek “Dammen met Excelsior” nog wat verlaat vuurwerk. De knallers wor den U getoond middels een dia gram en een cijferstand. In beide gevallen wordt een slotstand van twee schijven op de velden 25 en 35 bereikt. Het instellen van de Sport Medische Adviescentra op diverse plaatsen in Nederland werd door het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheids- zorg (NISGZ) noodzakelijk geacht omdat de snelle ontwikkeling van de sportbeoefening nieuwe eisen stel de aan dé gezóndheids-zorg in de sport. Niet alleen omdat steeds meer mensen in recreatief of wedstrijdver band aan sport gaan doen, maar ook omdat het inzicht groeide, dat voor medische begeleiding van sporters gespecialiseerde kennis nodig is. Bo vendien kwam een aantal sporten tot ontwikkeling, waarvoor een spe cifieke keuring noodzakelijk is: on derwatersport, alpinisme, zweefvlie gen of parachute-springen. Zo ont stonden naast de van oudsher beken de sportkeurings-bureaus de Sport Medische Adviescentra, kortweg SMA’s genoemd. WADDINXVEEN - Tim Daalhof heeft bij de Waddinxveense tafelten nisvereniging Kwiek beslag gelegd op het jeugdkampioenschap. De bijbeho rende beker mocht hij nu houden omdat hij al voor de derde keer had gewonnen. Kwiek houdt de clubkampioenschap- pen traditioneel in de pauze tussen najaars- en voorjaarscompetitie. De senioren doen dit op 9 en 13 janua ri maar de jeugd had z’n toernooi nog juist in het oude jaar op vrijdag 30 december. Zij deden dit in een A-poule waar de le en 2e teamspe- lers ingedeeld waren en een B-poule voor alle overigen. Een deel van de spanning was helaas voor het begin al weggenomen, door dat le teamspeler Bert Smorenburg door een beenblessure niet kon spe len. Voornaamste belager voor Tim Daalhof werd dus teamgenoot Frank Stam, maar deze liet direct in de le ronde al een enorme steek vallen, door in 2 games van Patrick Ver buig, 2e teamspeler, te verliezen. De zwaarste tegenstand kreeg Tim Daalhof van broer Bas te verduren, maar na nog 1 game aan Frank Stam afgestaan te hebben, kon niemand hem meer van de kampioensbeker afhouden. Daar hij deze voor de 3e achtereenvolgende keer veroverde, werd de beker tevens definitief zijn eigendom. Verrassende tweede werd Patrick Verburg, voor resp. Frank Stam, Bas Daalhof en Marco v. Wa- geningen. De B-spelers waren in 2 poules onder gebracht. In poule 1 won Remco v. Striem voor Tjerk v.d. Schaaf en in poule 2 won Mark v.d. Oever met John Bouwman als tweede. Bij de kruisfinales toonde uiteindelijk Rem co v. S trien dat hij de sterkste was, met achtereenvolgens Tjerk v.d. Schaaf, Mark v.d. Oever en John Bouwman. Ondanks een zeker gebrek aan spanning wat betreft de clubkam pioen, waren het toch zeer sportieve en geanimeerde wedstrijden. Informatie c.q. opgave bij: J. Both, tel. 01828-13847. en gebeurte- moet inhouden. De eerste compositie van auteur van Megge- -r Zwart: Wit en 49. WADDINXVEEN - Voor de twaalf de achtereenvolgende keer zullen in januari 1984 de Waddinxveense schooldamdagen worden gehouden. Op de zaterdagen 14, 21 WADDINXVEEN - Van de dertien duels, welke werden gespeeld in Excelsiors onderlinge damcompe- titie, eindigden er 3 onbeslist. Eén van deze gelijke spelen kwam op naam van Bertus van Eijk, die Kees Kramp dit wist af te dwingen. Ook de puntendeling van Cor Stolker tegen Kees Blonk mag niet onver meld blijven. Een knap resultaat was de winst van Dik Heeren II op een toch moei lijk te bestrijden Dik Schouten. Tij- men den Ouden sr. is terug uit mi litaire dienst en kan zijn krachten en kunnen weer tonen voor Excel sior. Dat alle begin weer moeilijk is getuige zijn nederlaag tegen Gerrit Heeren. Bloemenschikken is plezier voor iedereen die van bloemen houdt. Vroeger kocht men vaak bloemen om alleen de vaas te vullen. Gelukkig denken veel mensen hier vandaag an ders over. Kennis van de regels ver rijkt de fantasie en creativiteit bij het bloemschikken en bepaalt het verschil tussen een vaas vullen en prachtig bloemwerk. Het Sport Medisch Adviescentrum voor Midden-Holland is een nog vrij nieuwe ontwikkeling in de sportge- zondheids-zorg (sinds 1975) is er voor iedereen, die direct of indirect met de sport te maken heeft. Hier kan men antwoord krijgen op vragen als ‘hoe voorkom ik blessures of hoe moeten ze worden behandeld’, ‘wat zijn de grenzen van mijn lichamelijke vermogens’ of ‘heb ik wel voldoende conditie’. van wit; 2 dammen. Het is niet eenvoudig bleem te produceren dat eindigt in 35 en 25. Zeker als het een afwik keling vol verrassing nissen com[ len is de volgende cijferstand: 3,5 8,17,27,29,38 en 42. 10,14,15,19,20,24,33,47 een flink niveau getraind wordt in Waddinxveen blijkt wel uit de geleverde prestaties het afge lopen jaar door de leerlingen: Musta- va Bayrak is bijv. Nederlands jeugd kampioen geworden in de gewichts- klasse boven de 65 kg. en 2e bij de open schoolkampioenschappen van sportschool Huk TTI. Tevens is hij kampioen geworden boven de 65 kg. bij het jeugdkersttoemooi dat in Waddinxveen gehouden werd. Fedai Ozan is Nederlands jeugd kampioen geworden in het lopen van stijl-technieken (Hyongs) en de 3e plaats bij het Jeugdkersttoemooi. Zelfs één van de beginners Ali Tune is bij het Jeugdkersttoemooi goed geëindigd, hij behaalde bij het lo pen van de stijl-technieken (Hyongs) de 2e plaats. Ook de dames van Sportschool Hük TTI Waddinxveen wisten zich goed te plaatsen bij de wedstrijden, zo is Tilly Piris le geworden bij de Neder landse kampioenschappen voor da mes en Tanny van Rijn 2e. Tevens is Tanny van Rhijn le geworden bij de open Hük TTi kampioenschappen. “Sportschool Hük TTi Waddinxveen WADDINXVEEN - Een nieuwe af levering van de mb riek ‘Schaak mee met WSV’ van de Waddinxveense Schaak Vereniging. Wit: Garcia Zwart: Quinteros Konings-Indische verdediging 1. d4, Pf6; 2. c4, g6; 3. Pc3, Lg7; 4. e4, d6; 5. Le2, 0-0; 6. Pf3, e5; 7. 0-0, Pc6; 8. Le3, Pf6-g4; 9. Lg5, f6; 10. Lel, Pg4-h6. Dit is een bekende va riant van deze verdediging. De zwarte stelling is volgens de kenners te hou den. 11. d5, Pc6-e7; 12. b4, Ph6-f7; 13. c5, f5. Het gebruikelijke beeld van deze opening. De witspeler ope reert op de damesvleugel, terwijl de zwartspeler probeert op de konings- vleugel tot actie te komen. 14. Pf3-g5 Pf7xe7; 15. Lclxg5, h6; 16. Lg5xe7,’ Dd8xe717. c6, b6. Wit heeft belang rijk voordeel binnengehaald. De zwarte loper op c8 is buitenspel ge zet. Mogelijk is de 13e zet van de zwartspeler te vroeg geweest. 18. f3, a6; 19. Tbl, h5. Niet goed is 19. f4, omdat zwart niet snel genoeg zijn loper c8 en de toren op a8 in de ont wikkeling kon betrekken. 20. Tb3, Lh6; 21. Pc3-bl. h4; 22. Pbl-a3, Lf4; 23. Pa3-c2, Dg5. Het zwarte spel is er op gericht de loper naar e3 of d4 te brengen. Zou hij hierin slagen, dan krijgt hij goede aanvalskansen. De witspeler kan op dit moment weinig bereiken. Het enige wat hij kan doen is proberen een eindspel te bereiken met een goed paard tegen een slechte loper. 24. Khl, Tf7; 25. Ld3,f5xe4? Dit is niet de goede voortzetting. De bedoeling is natuurlijk de loper op c8 in het spel te brengen. Sterker is 25. Th7 gevolgd door 26. Kg7. 26. f3xe4, Lg4. Eindelijk doet de zwarte loper mee. Met zijn volgende zet toont Garcia zich bereid deze lo per te ruilen, met het doel in een gunstig eindspel terecht te komen. 27. Le2, Lh5. De zwartspeler voelt er niets voor op e2 te ruilen, omdat dat in het voordeel van wit is. Hij heeft liever dat Garcia ruilt, omdat hij dan over de open g-lijn kan beschikken. 28. Le2xh5, g6xh5; 29. De2, Tf8; 30. Tf3. Na 30. Dxa6, Lxh2 kan de zwartspeler op de één of andere ma nier wel een remise afdwingen. 30. Dg6; 31. a4, Lh6; 32. Tf3xf7, Tf8xf733. Tflxf7, Dg6xf734. Pc2- el, Df4; 35. Pel-d3, Dg5. Na 35. De3 volgt 36. DxeS, Lxe3; 37. Pxe5 en wit wint de partij. 36. Kgl, Kf7 37. Kfl, Ke738. Kei, h3. Misschien had de zwartspeler zich beter wat passief kunnen opstellen en afwach ten wat de witspeler van plan was. Het blijft natuurlijk wel moeilijk taxeren, wanneer je in tijdnood zit. 39. g3-f3,h4;40. g4. Geen fraaie maar let op wat de auteur: le zet: meerkeuzeslag voor zwart; 2e zet: meerslag en damhalen op vooraf bezet veld 3e 4e 5e 6e stand; 7e 8e Dit alles gaat door: 14-9 3x of 5x, 49-43 5x of 3x, 43x3 29x38, 3-26 42-48 wat anders?), 47-42 38x47(verplicht), 26-12 47x20 12x34 48x30, 15x35. BINGO. voor zwart; voor zwart; dwangslag; kan tevreden terug kijken naar het afgelopen jaar en de leerlingen zul len dit jaar zeker nog iets van zich laten zien in de komende toernooi en, “vat sportschoolhouder van der Schee samen.” “Vanzelfsprekend is Tang Soo-Do uitgewisseld en gebundeld. Het SMA houdt tevens begeleidings-testen en geeft voedings-advies. Het SMA in Gouda houdt elke maan dag vanaf 20.00 uur sport-spreekuur. Maar dit alleen na telefonische af spraak op maandagochtend voor 11.00 uur bij mevrouw Straat van de GG en GD (telefoon: 01820- 13800, toestel 325). WADDINXVEEN De Waddinxveense Reddingsbrigade (WBR) be staat tien jaar. De receptie hiervoor wordt gehouden op zaterdag 14 januari in Bar Pardon aan de Sniepweg bij het zwembadcomplex. Ge lijkertijd wordt dan ook de officiële viering gehouden. De receptie is tussen drie en vijf uur. De Reddingsbrigade werd tien jaar geleden op 4 januari opgericht. Tweeëntwintig mensen waren bij de oprichting betrokken. De Red dingsbrigade is inmiddels uitgegroeid tot een van de grootste vereni gingen van Waddinxveen. Naast het redden van drenkelingen en het opleiden tot het diploma EHBO, worden er ook andere opleidingen verzorgd en bijstand ver leend bij activiteiten en evenementen in het Gouwedorp. De Reddingsbrigade heeft voor 1984 een activiteitenprogramma op gesteld. Op 10 maart en 14 april zijn er wedstrijden in Waddinxveen. Verder is er op 18 mei een prestatietocht, 15 en 16 juni evenementen voor jeugdleden, 17 juli een demonstratie van de Reddingsbrigade en in september een zwemvierdaagse. Tot slot is er op 14 en 15 septem ber een nachtmarathon en op 13 oktober de jeugddag van het district West. Tang Soo-Do, ook wel Koreaans ka rate genoemd, is van oorsprong een gevechtskunst waarin van alles toe gestaan is. Maar om de wedstrijden sportief en veilig te laten verlopen is er een non-contact systeem toege past. Dit houdt in dat men over een dus danige controle, zelfbeheersing en techniek moet beschikken dat men net voor het te raken doel moet stoppen, waar een dusdanige trai ning aan voorafgaat. Het gaat dus niet om brute kracht, maar om snelheid, techniek en zelfbeheer sing. Dat er op

WvW | 1984 | | pagina 11