in De Bonkelaar Cabaret Nar Youp van ’t Hek met Man Vermist Reeuwijker aangehouden N s Film Joni in in Zoetermeer Zaterdag 7 januari Westnederland- Waddinxvener bussen mogen rechts passeren op Henegouwerweg Celstraf voor inbrekende De Schaapskooi Nieuwjaarsfeest van Jazzclub Tien kamers zijn huiselijk en met eikenhout interieur ingericht POLITIENIEUWS WADDINXVEEN jii ■Mb. a WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 JANUARI 1984 Elke hotelkamer beschikt over een televisieaansluiting en een tafel met twee stoelen. Eén van de tien hotelkamers, voorzien van eigen toilet en douche en eikenhouten meubilair. Het horecaechtpaar Arie en Riet Versloot, die met de bouw van een hotel een droom werkelijkheid zagen worden. Het nieuwe restaurantgedeelte van De Unie, ingericht in boerenstijl. uur aan de zaal. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft vorige week woensdag de Reeuwijker L.J. aangehouden als verdachte van gepleegde mishandeling en openlijke geweldpleging. In februari 1983 waren wegens ongeregeldheden in De Bonkelaar te Waddinxveen reeds eerder twee kna pen aangehouden. Na verhoor is hij heengezonden. weg gehaald. Drie bromfietsen werden voor nader technisch onderzoek uit het verkeer gehaald. ■Mill ling “Man vermist” begint betaling van f. 10,- (CjT I. koop van kaarten op donderdagavond WADDINXVEEN - In het Waddinxveense sociaal-cultureel cen trum De Bonkelaar treed zaterdagavond op initiatief van de mu ziek- en theaterwerkgroep De Spintol op het cabaret NAR met ca baretier Youp van ‘t Hek en pianist Hans van Gelder. De vocrstel- begint om negen uur en is toegankelijk tegen (CJP-houders en 65-plussers f. 8,50). Voorver- 4 o januari van 19.30-21.00 ALG - U t grap restaurant en een feestzaal. Het horeca echtpaar Arie en Riet Versloot maken met hun nieuwe uitbreiding hun droom waar. Hotel De Unie, gebouwd ïn een half jaar tijd door Rehorst Bouw BV naar een ontwerp van de Waddinxveense ar chitect ir. H. A. Peters, heeft op de eer ste en tweede verdieping in totaal 10 ka mers. Deze zijn met een lift bereikbaar. De kamers beschikken elk over een ei gen toilet- en doucheruimte, kleding kast, privékluisje, huistelefooninstalla- tie en aansluiting voor televisie. Isolatie van muren en ramen houden het verkeerslawaai buiten de deur. De hotelkamers kosten per nacht ongeveer 70,- (éénpersoonskamer) en 90,- (tweepersoonskamer). Deze prijzen zijn inclusief ontbijt. Het vele metselwerk en de inrichting voor de gasten van hotel De Unie straks goed toeven zijn aan de Kerkweg-Oost. Aan de orde is onder meer het thema werkeloosheid. En de chip, de door aanbieden. De bouw en inrichting van hotel De Unie vergden één miljoen gulden. Het voormalige politiebureau werd door de heer Versloot in 1981 aangekocht. Voor de nieuwbouw sloegen Mary en Simon Versloot op 30 juni 1982 de eerste paai. PROCESSEN-VERBAAL De afgelopen week werden 9 verkeers deelnemers bekeurd, daar zij het rode verkeerslicht nabij de hefbrug negeer den. In 6 gevallen werd proces-verbaal opgemaakt wegens technische gebre ken. Een in slechte staat verkerende auto (had 3 gladde bandenwerd van de De officiële opening is op 7 januari 1984. OCö ZOETERMEER - Zaterdagavond 7 januari houdt de Jazzclub Zoeter meer het traditionele nieuwjaarsfeest in het gezellige onderkomen van So ciëteit De Instuif aan de Dorpsstraat 18 te Zoetermeer. Aan de festivitei ten wordt in hoge mate meegewerkt door het gastorkest van deze avond, de in - Zoetermeer zeer bekende en graag geziene Free Time Old Dixie Jass Band. Zo langzamerhand is deze formatie bij oude stijl jazzliefhebbers geen on bekende meer, zeker niet in Neder land, maar ook buiten de landsgren zen heeft de band grote indruk ach tergelaten. Dit laatste getuige de twee achtereenvolgende optredens tijdens het beroemde Engelse ‘Scarborough Fair’. tgankeliik tegen f. 8,50). Voorver- ROTTERDAM - De 25-jarige Wad dinxvener Raymond B. is door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot vijftien maanden gevangenisstraf voor zijn aandeel in een groot aantal inbraken in zijn woonplaats. Over zijn ‘broeder in het kwaad’, Ronald van R. is nog geen uitspraak gedaan. Over Ronald die soms wel en andere keren weer geen hulp wil hebben om van zijn drugsverslaving af te komen is een psychiatrisch rap port uitgebracht waarover de recht bank zich nog wil beraden. Het von nis wordt op 3 januari uitgesproken. Eén van de inbraken werd gepleegd bij de oma van Ronald in Heerhugo- waard. Uit een woning aan de Peu- leyen, waarvan de verdachten de be woners op vakantie hadden zien gaan, verdwenen girobetaalkaarten, geluidsapparatuur en sieraden. BRAND Op donderdag 29 december omstreeks 03.20 uur werd gemeld, dat een uit slaande brand woedde in een ketelhuis aan de Herenweg te Moerkapelle. Het bewuste ketelhuis van een tuinderij was gelegen tegen het woonhuis. De bewo ners werden uit bed geholpen en bij bu ren ondergebracht. Omstreeks 05.00 uur was de brandweer de brand mees ter. Men heeft de schade kunnen bewer ken tot het ketelhuis. Vele orchideeën gingen verloren. De schade wordt ge schat op een miljoen. Roept tegen het eind van zijn thea terprogramma een paar keer hart stochtelijk uit: Het leven is abso luut helemaal niks”, en dat blijkt hij bij navraag, ook inderdaad te menen. Want: ,Je kunt nog zo veel hebben, een mooie auto, een luxe huis, geld, alles. Maar je eindigt met een week endtas in een verpleegtehuis”. Een grap van cabaretier Youp van ‘t Hek in zijn programma Man vermist”. GOED TOEVEN De inrichting van de hotelkamers is op vallend huiselijk. Het interieur is van ei kenhout. Dat geeft warmte. Het moet Youp van ‘t Hek werd in 1954 in Naarden geboren. Als cabaretier is hij een autiditact. Schreef in de loop der jaren een groot aantal program ma’s voor Cabaret Nar, de groep die hij in 1973 oprichtte. Trekt nu met pianist Hans van Gelder maar zonder Aletta van Nes door het land met “Man vermist” (met o.m. ‘Lenen, lenen, betalen, betalen’ waarmee hij grote indruk maakte in Aad van den Heuvels ‘Alles is anders show’). I WADDINXVEEN/DENHAAG - Lijn- dienstbussen van NV Verenigd Streekvervoer Westnederland hebben ontheffing gekregen om indien nodig op de Henegouwerweg de file rechts te passéren om vlotter over de hef brug te kunnen gaan. Debuteerde op de platenmarkt met de curieuze Eerste Officiële Neder landse Echtscheidingselpee. Op de binnenhoes staat: „Deze plaat heb ik gemaakt om heel rijk van te worden, daar hij in ieder gezin twee keer kan worden verkocht!”. Ingevolge artikel 138 van het Regle ment verkeersregels en verkeerste kens kan tegen dit besluit beroep worden ingesteld binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit in de Nederlandse Staatscourant op 27 de cember ter openbare kennis is ge bracht. Het geschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, dient gemotiveerd te zijn en moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin doch - zo mo gelijk in tweevoud - worden ingediend bij de commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland. van het nieuwe restaurantgedeelte ade men de sfeer van het Hollandse platte land. De sfeer van de boerderij is er dan ook volop te vinden. De hotelgasten ontbijten in het bestaande horecage deelte, dat het dichtst bij de keuken is gelegen. Overnachten in De Unie is een feest na een feest, want Arie en Riet Versloot hebben vooral de bedoeling gasten ook een slaapplaats te kunnen WADDINXVEEN - Overnachten in Waddinxveen kan weer vanaf zaterdag 7 januari, nadat Waddinxveens eerste burger ’s middags om drie uur hotel De Unie aan de Kerkweg-Oost officieel zal hebben geopend. Een hotel met tien ka mers, een nieuw restaurantgedeelte voor 75 personen en een kleine zaal completeren het complex in het Brug- centrum, dat al beschikt over een café, DIEFSTAL/INBRAAK Op woensdag 28 december werd ont dekt, dat er was ingebroken in een wo ning aan de Burg. Trooststraat. Men kwam de woning binnen door de achter deur te forceren. In de woning werd na genoeg alles doorzocht. Het is nog niet bekend, wat er is ontvreemd. In de nacht van woensdag 28 op donder dag 29 december werd ingebroken in een bedrijf op het veilingterrein aan de Bredeweg. Diverse kamers en vertrek ken werden doorzocht. In de computer ruimte werd een brandkast opengesle pen, vermoedelijk met een slijptol. De buit was 500 De datum van oprichting is 1 septem ber 1971 en aanvankelijk werd als ze- venmansformatie opgetreden met een mengeling van ‘Haagse’ swing en En gelse ‘Trad Jazz’. In 1972 begon het orkest zich al enigszins te profileren en werd de finale van het Loos- drechtse Jazz Concours behaald, in middels in een zesmansbezetting. In 1973 werd deelgenomen aan het Jazz Concours te Breda. Dit resul teerde niet in een hoge eindklassering maar wel in een uitnodiging voor een optreden tijdens het volgende Jazz Festival van Breda. Daarnaast groeide de populairiteit van de Free Time O.D.J.B. vooral ten gevolge van het optreden tijdens de halfjaarlijkse reünie van het jazzblad ‘Doctor Jazz’ in Boskoop. Gaandeweg werd de band uitgeno digd op vele festivals alom in den lande (ook in Zoetermeer) en staat zij ook aan de wieg van het Jazzfesti val van Enkhuizen. Al deze inspan ningen resulteerden in het orkest, zo als dat er nu staat, met een stijl, die zich kenmerkt door het plezier dat men kan hebben bij het spelen van jazzmuziek. Met onnavolgbaar enthousiasme en met een mengeling van Engelse Trad Jazz. King Oliver, Bennie Moten en New Orleans Jazz van b.v. Wilbur de Paris krijgt de .‘Free Time’ elke zaal ‘plat’. Nadat de Tiger Rag op de van de band zo bekende wijze de zaal is ingeslingerd is het bijna traditie dat het publiek in koor om ‘more’ roept. W’ilt u meer weten? Komt u dan op 7 januari a.s. luisteren bij Jazzclub Zoe termeer, Dorpsstraat 18. De zaal is open van 21.00 tot 02.00 uur, de Free Time Old Dixie Jass Band speelt van 21.30 tot 01.30 uur. De toegangsprijs bedraagt voor leden van de jazzclub f 4,-. Belangstellende niet-leden zijn van harte welkom, maar moeten f 7,50 betalen om naar binnen te komen. AANRIJDINGEN Op woensdag 28 december omstreeks 13.20 uur vond een aanrijding plaats op de kruising K.W.-plein. Een op de Jul. van Stolberglaan rijdende automobilist verleende geen voorrang aan de op de Willem de Zwijgerlaan rijdende brom fietser. Persoonlijke ongelukken heb ben zich hierbij niet voorgedaan. Op donderdag 29 december omstreeks 15.30 uur raakten twee personenauto’s licht beschadigd bij een aanrijding, wel ke plaats vond op de Willem de Zwij gerlaan. Een bestuurder haalde twee fietsers in en op datzelfde moment moest een tegemoetkomende bestuur der iets uitwijken voor vanaf het par keerterrein naderende bestuurders, waarna de aanrijding volgde. Op vrijdag 30 december omstreeks 11.00 uur vond een aanrijding plaats op de Wilhelminakade. Een vanuit een uit rit komende bestuurder van een bestel bus zag de naderende automobilist te laat. Lichte materiële schade was het gevolg van dit ongeval. Op donderdag 29 december om 18.00 uur raakte een vrouw gewond. Een automobilist reed vanaf de K.W.-singel de Willem de Rijkelaan in. waarbij de juist overstekende Waddinxveense vrouw werd aangereden. De vrouw liep een hersenschudding en een gebroken pols op. Zij werd naar het St. Jozefzie- kenhuis te Gouda overgebracht. BENZINESTATION Raymond had tot het begin van dit jaar een benzinestation in Waddinx veen. Bij gebrek aan geld om voorra den te kopen moest hij sluiten. Met nog een erfenis wist hij het tot de zomer uit te zingen. Om aan heroine te komen (wat hem 250 gulden per dag kostte) en om schulden af te be talen ging hij inbreken. Tegenover de rechter-commissaris gaf Raymond 35 inbraken toe. De officier van justitie liet er vijf op de dagvaarding zetten. Raymond gaf alle beschuldigingen toe. Hij hoorde anderhalf jaar celstraf eisen. Zijn advocaat, mevrouw mr. M.P. Timmers-de Vink, vond dit te hoog en wilde niet meer dan zes maanden. Zij voerde daarbij aan dat het nog wel geruime tijd kan duren voordat Raymond zijn straf kan uitzitten en in die wachttijd lijkt het haar on doenlijk voor Raymond om een baan te vinden. Tegenover Ronald van R., die door de officier van justitie, mr. D. Hart, als een ‘harde jongen’ werd omschre ven, werd twee jaar en zes maanden geëist. Een invitatie om af te reizen naar de bakermat van de jazz, de stad New Orleans in de Verenigde Staten moest helaas worden afgeslagen vanwege de ‘buitenmuzikale’ activiteiten van de bandleden: ze zijn allen amateur. De huidige bezetting luidt: Hans Peter Pluim, trompet/zang. Rob Vlam, trombone/zang janjaap Kroeb, cla- rinet/altsax, Piet de Wit, banjo, Jaap de Wit, contrabs/sousafoon/bassax/ zang en Cor van der Horst, drums/ zang. Reeds viermaal heeft de band zijn ‘eigen’ geluid op de plaat vastgelegd: ‘Free Time Old Dixie Jass Band live in Enkhuizen’ vol. 1 en 2, ‘Twelve tracks of Free Time’ en ‘Ten years Free Time’, deze laatste met de Brit se vocaliste Jan Sutherland, die ook al eens tijdens een clubavond van Jazzclub Zoetermeer furore maakte. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 6 januari om half negen zal in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse de film Joni worden gedraaid. De film is het verhaal van de nu 30-jarige vrouw Joni Earecks- on, die aan haar rolstoel gekluisterd is sinds zij op 17-jarige leeftijd in ondiep water dook en daarbij haar nek brak. In de film speelt zijzelf de hoofdrol, voor alle andere rollen zijn filmsterren geën gageerd. Joni is een overtuigende christin. Zij houdt zich tegenwoordig bezig met mondschilderen (maakt dus schilderi jen waarbij zij haar penseel met de mond hanteert) en via haar stichting ’’Joni en friends” met hulpverlening aan gehandicapten. In de film gaat het over haar ongeluk, haar ziekenhuiservaringen, haar angs ten en depressies; kortom: over haar weg naar de aanvaarding van haar han dicap. Haar geloof in God speelde daarbij een essentiële rol. Zelf zegt ze hiervan ”Ik ben ervan overtuigd dat de hele beproe ving van mijn verlamdheid was geïnspi reerd door Gods liefde. God had rede nen voor mijn lijden en dat heeft van mij een blij mens gemaaktDe film Joni zal zeker zowel jongeren als ouderen aanspreken en een diepe indruk achter laten. velen aangevoerde oorzaak van veel ellende. „Als ze bij Calvé vinden dat de chips de pinda’s in kunnen pakken moeten ze dat gewoon doen. Maar nü pakken de pinda’s de chips in, ja, dan krijg je Janmaat op je nek”. En over automatisering en disipline: „Ik ken pons-typistes die elke dag gatenkaas op hun brood doen omdat ze niet uit het ritme willen raken”. Zo ziet hotel De Unie er uit De minister van Verkeer en Water staat heeft namelijk besloten bussen van Westnederland ontheffing te ver lenen van het bepaalde artikel 123 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens ten behoeve aan het linksafslaan op de voor het recht door en rechtsafgaande verkeer be stemde en als zodanig met doorge trokken streep en pijlen op het wegdek aangeduide rijstrook op tertiaire weg 45 (Henegouwerweg) nabij de kruising van die weg met de Kerkweg-Oost en de Brugweg, ter hoogte van de hefbrug over de Gouwe in de gemeente Waddinx veen, zulks uitsluitend in dë rich ting Waddinxveen en in die geval len dat de genoemde hefbrug zich in geopende stand bevindt, een en ander indien de aldaar geplaatste verkeerslichtinstallatie is voorzien van een speciaal voor het openbare vervoer bestemd oprijteken, welk op- rijteken bij het oprijden van de bus moet zijn verlicht. F

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 7