GEMEENTE WADDINXVEEN Totaalaanbod in W’veen REDDINGS- ii op gebied van meubels BRIGADE TIEN JAAR PP /Znjfc PP V m MEUBELSTAD vC? MEUBELSTAD v «v KOK CV. BOSKOOP Bestuur Stichting Meubelstad Waddinxveen 3/ Jlzfi -ur -s- Achttien bedrijven c TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN SPOR T EN RECREA TIE P - O BO UWVERGUNNINGEN SPREEKUREN VERGADERINGEN BESTEMMINGSPLANNEN SOCIALE ZAKEN t 1 oe FmneuH. o 'O :o; Kies het zekere voor het onzekereKies Kok en Mercedes-Benz. Een ideale en betrouwbare combinatie! ^ONIN^SeL-H0CtTX>7hÜ WtOOlNWKN s' m k x BLUFT U DUUR RUDEN OF KIEST U EEN MERCEDES-BENZ BEDRUFSWAGEN agenda WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 JANUARI 1984 01820-16066 010-362244 12 januari 1984 gedurende ingekomen stukken. 1 Plankier 22-26, 2771 XL BOSKOOP Tel. 01727 - 21 10/34 10 o PP «xeveir fwt&jil mbmmmmb ‘G- B.V., P. nauuinxjee.ise PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3^10 Waddinxveen, 11 januari 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. i Ruimtelijke Ordening, ieder ter inzage ligt het ’’Onze deelnemers verschaffen in totaal aan plm. 300 mensen werk als meubel makers - machinaal houtbewerkers - af- werkers - verkopers - inkopers en admi nistratief personeel. Het is van grote be tekenis voor de werkgelegenheid in Waddinxveen wanneer we er oor onze Waddinxveen, II januari 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 WADDINXVEEN - Dit is de samen stelling van het bestuur van de Stich- Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven der Klugt, vertegenwoordi- toonzalen leverend aan de 14433 14433 DOEL Zij stelt zich volgens de statuten ten doel: "Het bevorderen van de bekend heid en aantrekkelijkheid van Wad dinxveen als centrum van meubelindu strie en handel". De onbekendheid bij de woonconsu ment met "Waddinxveen meubelstad" moet omgezet worden in bekendheid door hen te laten weten dat je er bent, Overdekt zwembad. Wijziging rooster vrijzwemmen op zondag I.v.m. de grote belangstelling voor het ouder -I- kind zwemmen op zondag, zijn de vrijzwemuren op zondag als volgt vastgesteld: 10.00 - 12.00 uur, ouder kind zwemmen 12.00 - 13.00 uur, vrijzwemmen. t activiteiten in slagen ook deze te vergro ten. Uit het voorgaande zal duidelijk zijn dat het een goede zaak is geweest van de initiatiefnemers om gezamenlijk activiteiten te ontplooien”, aldus de heer Mulleman over de nieuwe Stich ting. 4. Krediet ad 150.000,- t.b.v. riolering St. Victorstraat (west zijde). vergoeding voor administratiekosten voor bijzondere scholen voor 1984. 7. Aanschaf van een geluidsinstallatie en katheder voor de Prof. Kohnstammschool. 8. Vaststelling aantal uren vakonderwijs op de openbare scholen in het schooljaar 1984/1985. 5. Wijziging overeenkomst met de provincie Zuid-Holland t.a.v. onderhoud etc. verlichting Henegouwerweg. 6. Vaststelling bedrag per leerling voor g.l.o. en het bedrag der ontstaan uit wden wadde en veen) met de ontginning. Door behoefte aan klompen vestigden zich ambachtelijke klompenmakers. Ook kwam de wagenmakerij opzetten en zo ontstond van lieverlee het verwer ken van hout in Waddinxveen aan wa genwielen, molenbouw etc., hetgeen uitgroeide tot een grote concentratie meubelinustrie. In die dagen was de lig ging van Waddinxveen al bijzonder gunstig door z’n situering aan de Gouwe gemakkelijke aan- en afvoer van mate rialen èn goede bereikbaarheid. De heer Mulleman: "Juist die ligging van Waddinxveen met een radius van 50 km om zich heen meer dan 4 miljoen in woners, bewoners van huizen die onze spullen nodig hebben, maakt onze meu belstad tot één van de aantrekkelijkste koopcentra voor meubelen in Neder land. Zij die op inkoop uitgaan zijn niet meer bereid in files voor tunnels en in valswegen te gaan staan om met vertra ging en ergenis hun doel te bereiken.” "Zij kiezen voor gemakkelijk bereikba re lokaties met een groot gevariueerd aanbod waar parkeren geen probleem is en geen geld kost. Wij kunnen met ge paste trots zeggen dat nagenoeg alle Waddinxveense meubelbedrijven zich hebben aangesloten bij onze Stichting hetgeen impliceert een "showroom” met plm. 30.000 m2 meubelen met een breed assortiment in diverse prijsklas sen, voor elke beurs een kans van sla gen.” ’’Onze 18 deelnemers presenteren klas sieke en moderne meubelen in de eet- hoeksfeer - in de zithoeksfeer - in de slaapkamersfeer - in de kleinmeubels- feer en een gevarieerd aanbod van in Waddinxveen gemaakte klokken en ve le andere complementaire zaken. Een totaal aanbod. De samenstelling van de deelnemers aan "Waddinxveen Meu belstad” is er een met een pluriform ka rakter.” ”Ze bestaat uit fabrikanten, groothan delaren en detaillisten. Het is zeker niet de bedoeling hierin verandering te brengen, integendeel eenieder hand haaft z’n eigen policy en blijft zich rich ten op z’n eigen doelgroep maar altijd vanuit dat Waddinxveense gebeuren - vanuit die parel aan de Gouwe waar zich in de loop der jaren een stuk vakman schap heeft ontwikkeld tot hoog ni veau.” Aanvragen bouwvergunningen. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet vrijstelling te verlenen van de bepalingen van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen en vervolgens bouwvergun ning te verlenen ten behoeve van de percelen: 1Noordkade 12; het plaatsen van een carport, 2. plan ’’Wijk Zuidplas 1980”; het oprichten van 222 eengezinswo- /w wiimiMi kiezen urm Wtmiï fWIUIló,. /yi ting Meubelstad Waddinxveen, opge richt lOjanuari 1984: G.Th.B. Mulleman, vertegenwoordi ger van meubeltoonzalen leverend aan detaillist (voorzitter van het stichtingsbestuur) C.A.P.M. Loose, werkzaam bij de gemeente Waddinxveen (secretaris van het stichtingsbestuur); G. van Wijk, vertegenwoordiger toonzalen leverend aan consument (penningmeester van het stichtings bestuur) Drs. J.C. Brink, namens de Kamer van Koophandel voor Midden-Hol- land te Gouda (bestuurslid) P.C. Mulleman, vertegenwoordiger van de meubelfabrikanten (bestuurs lid); J.B. van ger van consument (bestuurslid) E.R. Snijder, vertegenwoordiger van toonzalen leverend aan consu ment (bestuurslid). Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) 9. Vaststelling nieuwe algemene verkoopvoorwaarden. 10. Eventuele aanvullende voorstellen. 11Rondvraag en sluiting. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. ’67", voor zover het betreft het perceel Staringlaan 4 dat op de bij dat besluit behorende situatietekening met een rode omlijning is aangegeven. dat je zo goed bereikbaar bent - zo cen traal gelegen - dat je zo'n groot gevarie erd totaal aanbod hebt te bieden. At tenderen op het vakmanschap en daar mee samenhangend de prima kwaliteit. Een ander doel is: Het bevorderen van de samenwerking tussen de in of nabij Waddinxveen gevestigde bedrijven wel ke werkzaam zijn in de meubelbranche. WADDINXVEEN - Achttien Waddinxveense bedrijven in de meubel branche met zo’n 300 werknemers hebben elkaar gevonden in het geza menlijk promoten en presenteren van Waddinxveen als meubelkoopcen- trum. Onze woonplaats heeft zich nu dus officieel geschaard onder het item meubelboulevards, zo betoogde voorzitter G. Th. B. Mulleman van de Stichting Waddinxveen Meubelstad dinsdagmorgen in de trouwzaal van het gemeentehuis waar notaris J. in ’t Hol de actie door alle bestuursleden liet ondertekenen. "Historisch gezien heeft Waddinxveen al meer dan honderd jaar naam ge maakt en bekendheid verworven als centrum van houtverwerkende indu strieën”, aldus de heer Mulleman. "Gaan we nog verder terug in de ge schiedenis dan zien we dat het gebied dat wij nu ”het hart van Holland” noe men een uitgestrekt woud- en moeras gebied is geweest.” Een vreselijke storm in het jaar 800 vel de alle bomen en na verloop van 4 a 5 eeuwen zijn hieruit onze veengronden ontstaan. In 1233 begonnen de eerste kolonisten in Waddinxveen (naam is Verhuur tennishal Momenteel bestaat nog de mogelijkheid enkele banen in de tennis hal te hurenDe huurprij s per baan bedraagt overdag slechts 27,50 per uur (ook in het weekeinde) en ’s-avonds (vanaf 18.00 uur) 30,- per uur. Huurt u een baan van 13.00 - 18.00 uur dan betaalt u slechts 80,-. Een baan van 18.00 - 24.00 uur kost u slechts 90,-. Hebt u belangstelling, neem dan kontakt op met de ambtenaar sportzaken, de heer A. R. Bakker, tel. 01828-14433. EROP OF ERONDER Niet afwachten maar doen is ons parool. En dat betekent o.a. investeren. Bijvoorbeeld in bedrijfswagens. Een Mercedes-Benz bedrijfs wagen is een belegging zonder risiko. Dankzij ondermeer de lage km-prijs, de lage afschrijving en de hoge inruilwaarde. Telt u daarbij de kwali teiten van de Mercedes-Benz dealer, dan ligt de volgende konklusie voor de hand: kiezen voor Mercedes-Benz betekent kiezen voor uw bedrijf. Spreekuur burgemeester, de heer C.M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. ningen (huursector) binnen het gebied van de 5e ontwerp-uitwer- king van dat plan. De bouwplannen zijn in strijd met de bestemmingsplannen: 1. Oranjewijk’75. 2. Plan in Hoofdzaak West. De bouwplannen liggen met ingang van 12 januari 1984 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Commissie voor de financiën Donderdag 12 januari 1983 om 17.00 uur in het gemeentehuis. 1 Verslag van de vergadering van 1 december 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Krediet ad 8.600,- t.b.v. behandeling bomen Jan Willem Friso weg. Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan Noordkade '67 De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en met ingang van 12 januari 1984 voor een i raadsbesluit van 21 december 1983, waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Noordkade Individuele huursubsidie en wonen in groepsverband. Op het gemeentehuis, afdeling Sociale Zaken (balie), liggen ter in zage de aanvullende voorwaarden c.q. richtlijnen voor individuele huursubsidie voor leden van woongroepen. Hieruit blijkt dat sub-huishoudens binnen een woongroep in aan merking kunnen komen voor een bijdrage indien de woning of het woongebouw als geschikt en bestemd voor groepshuisvesting door de minister is aangewezen. Tevens is het noodzakelijk dat er voldoende inzicht bestaat in de to tale huurverplichting van de woongroep en de verplichting van de afzonderlijke sub-huishoudens (samenstelling van de totale huur van het woongebouw; de verdeling van het huurbedrag over de pri vé- en gemeenschappelijke ruimten en de huurverplichting, die de afzonderlijke sub-huishoudens op zich hebben genomen). Aanvra gen dienen zo spoedig mogelijk te worden ingediend. Voor nadere informatie: afdeling Sociale Zaken (huisvesting) tus sen 08.30 - 12.30 uur. Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 12 januari 1984 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 21 december 1983, waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied Oost”, waarvan het gebied op de bij dat besluit behorende situatietekening met een rode omlijning is aangegeven. Waddinxveen, 11 januari 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Een voorbeeld van een door de gezamenlijke Waddinxveense meubelbranche te voeren advertentiecampagne. "Zij kunnen het u laten zien, u er over vertellen en een vakkundige voorlich ting geven. Een goed kwalitatief hoog staand meubelstuk moet je met overtui ging aan de man brengen en dat kan al leen als je veel over dit mooie vak weet.” Het vignet van de Stichting Waddinxveen Meubelstad. In de x van de plaatsnaam Waddinxveen rust een vrouw uit in een ongetwijfeld in Wad dinxveen gekocht zitelement. WADDINXVEEN De Waddinxveense Reddingsbrigade (WBR) be staat tien jaar. De receptie hiervoor wordt gehouden op zaterdag 14 januari in Bar Pardon aan de Sniepweg bij het zwembadcomplex. Ge lijkertijd wordt dan ook de officiële viering gehouden. De receptie is tussen drie en vijf uur. De Reddingsbrigade werd tien jaar geleden op 4 januari opgericht. Tweeëntwintig mensen waren bij de oprichting betrokken. De Red dingsbrigade is inmiddels uitgegroeid tot een van de grootste vereni gingen van Waddinxveen. Naast het redden van drenkelingen en het opleiden tot het diploma EHBO, worden er ook andere opleidingen verzorgd en bijstand ver leend bij activiteiten en evenementen in het Gouwedorp. De Reddingsbrigade heeft voor 1984 een activiteitenprogramma op gesteld. Op 10 maart en 14 april zijn er wedstrijden in Waddinxveen. Verder is er op 18 mei een prestatietocht, 15 en 16 juni evenementen voor jeugdleden, 17 juli een demonstratie van de Reddingsbrigade en in september een zwemvierdaagse. Tot slot is er op 14 en 15 septem ber een nachtmarathon en op 13 oktober de jeugddag van het district West. WADDINXVEEN - De actie Meubelstad Waddinxveen wordt gevoerd door de volgen de 18 Waddinxveense bedrij ven: ♦Gouwe meubel, Brugweg 2 *Baan’s Meubelen, Zuidkade 12-15 ♦Van Berkesteijn B.V. Wilhel- minakade 69 *B.V. Slaapkamermeubelen voor de Randstad, Mercurius- weg 18 ♦M.S. Meubelen P. Mulleman B.V., Mercuriusweg 3 ♦De Eiken Meubelmakers Van Wijk B.V., Wilhehninakade 26 ♦Meubelfabriek Hogenelst B.V, Kromme Esse 4a ♦Meubelfabriek Appel Zuidkade 53 *G. Th. Janmaat Klokkenfa- briek, Zuidkade 183 ♦Fa. P. Vermeij Zn., Zuid kade 95 ♦Hoogenboezem Meubeltoon zalen, Wilhehninakade 49-50 ♦Meubeltoonzaal Gebr. Bakker Zn. B.V. Dorpstraat 38 ♦Lavo, Brugweg 6 ♦Bruwa Meubelfabriek, Hene gouwerweg 43 ♦Fa. A.W. Moons, Zuidkade 168-172 ♦Ind. en Handelsondememing H. Vermulm, Zuidkade 128 ♦Meubelfabriek P. Vink, Noordkade 82 Waddinxveen, 11 januari 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat het college van burgemeester en wethouders voornemens is om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaring van geen bezwaar Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Tuinbouwweg 11, tot het vergroten van een woonhuis. Het bouwplan ligt met ingang van 12 januari 1984 gedurende 14 da gen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Geduren de deze termijn kunnen door ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwaren worden in gediend. MERCEDES-BENZ BES7ELMMGENS

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3