RUDOLF JANSEN IN RAADZAAL W’VEEN Afscheid van MET VVV NAAR Geen aardappel- en tomatenteelt in Stokbrood HAN DE VRIES EN M. Groenendijk op 20 januari DANSTHEATER Boskoop en omgeving ITC-Electronics Van Wijk BV Al dertig jaar oud verbod geldt ook voor delen Hazerswoude en W’veen Een boekenbon? Het Echte Franse Programma De Bonkelaar draait film Airport ’77 André de Bruin over historie van RK-kerk Boerenkielbal in kantine van veiling Bredeweg GEBIED TABOE VOOR ’’PIEPERS” GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen WOENSDAG 11 JANUARI 1984 pianist Rudolf Jansen te zien en te horen op donderdagavond 19 ja GRAAG GEGEVEN! de votre Vrai Boulanger' *Een foto van het Nederlands danstheater met sinfonietta onder choreografie (foto: Jorge Fatauros). houders en 65-plussers f. 7,50). waddinxveen/gouda In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft zich nieuw laten inschrijven Van Wijk Trans port BV, Waddinxveen. Omschrij ving bedrijf: Het uitoefenen van transport- en expeditiebedrijf. Maatschappelijk kapitaal f.125.000,- waarvan geplaatst/gestort f. 35.000,-. Directie: Van Wijk Beheer BV, Wad dinxveen. ★Hoboïst Han de Vries (links) en nuari om half negen in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis. van Jiri Kylian. WADDINXVEEN - Donderdagavond 19 januari om half negen wordt er in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis weer een kamermuziekconcert gegeven door de hoboïst Han de Vries en de pianist Rudolf Jansen. De toegangsprijs bedraagt f. 10,- (CJP- Drs. A. A. de Bruin. Leraar handelskennis en school- dekaan M. Groenendijk van de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO ’’Koningin Wil helmina”. (Foto: Archief). WADDINXVEEN Leraar handelskennis en schooldekaan van de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO Koningin Wil helmina aan de Smepweg, M. Groenendijk, zal op Nieuwjaarsdag 1984 gebruik maken van de regeling tot vervroegde uittreding en het onderwijs na bijna 40 jaar verlaten. Het schoolbestuur biedt de vertrekkende leraar, getrouwd met CDA-gemeenteraadslid me vrouw H.J. Groenendijk-Bernard, op vrijdagmiddag 20 januari van vijf tot zes uur een receptie aan in de aula van de school. ALPHEN AAN DEN RIJN HAZERSWOUDE', ge- I TOMATENTEELT Sinds enkele jaren is gebleken dat het feit dat ook geen tomaten mogen worden geteeld kennelijk niet bij een ieder bekend is. Hoewel het vaak om een klein aantal planten voor privé gebruik ondergraaft het toch de waarde van het verbod. Tomaten teelt, ook van enkele planten in parti culiere tuin of op een boomkwekerij, moet dan ook voortaan op straffe van vervolging achterwege blijven. Alleen voor bedrijfsmatige teelt in kassen die niet in directe verbinding staan met de teelt van boomkweke rijproducten kan een uitzondering worden gemaakt. Betrokkenen kun nen ontheffing aanvragen bij de Plantenziektenkundige Dienst, Over slag 4 te Boskoop, tel. 01727-3181. GEBIED Het gebied waar het aardappel- en tomatenteeltverbod van kracht is, omvat delen van de gemeenten Ha zerswoude, Boskoop, Reeuwijk en Waddinxveen en is als volgt begrensd vanaf Hefbrug Waddinxveen achter eenvolgens: Nesse, Noordkade, ge meentegrens Waddinxveen-Boskoop tot de Hogeveenseweg, de Hogeveen- seweg, Roemer, de dijk aan de zuid- westzijde van de Ambachtspolder tot aan de Voorweg, de Voorweg in wes telijke richting tot aan het gemaal, vandaar langs sloot in noordelijke richting tot molen Rietveldsevaart, de Rietveldsevaart in oostelijke rich ting tot aan de gemeentegrens Ha zerswoude- Alphen aan den Rijn tot Voshol, Spoelwijkerlaan, Spoelwijk- sedijk, Middelburgseweg, Brugweg tot aan hefbrug Waddinxveen. Een choreografie van Jiri Kylian op speciaal voor dit ballet gecomponeer de muziek voor band, orkest en 2 so pranen van Ame Nordheim. Inspira tiebron is de wereldberoemde muur schildering in de Villa dei Misteri in Pompei, met de Dionysus-cultus als onderwerp. Han de Vries werd in 1941 geboren te Den Haag. Hij studeerde daar aan het Koninklijk Conservatorium bij Jaap Stotijn en in Amsterdam. Hij won verscheidene onderscheidingen, waaronder de Prix d’ Excellence. In 1964 werd hij benoemd als docent aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. In datzelfde jaar werd hij eerste Ho boïst van het Concertgebouworkest, waaraan hij zeven jaar verbonden bleef. Daarnaast werkte hij als lid van gerenomeerde kamermuzieken- sembles als het Nederlands Blazer Ensemble en het Danzi Kwintet, ter wijl hij vaak als solist optrad met kamerorkesten. Hij maakt o.m. tour nees in de Verenigde Staten, Zuid- Amerika, de Sowjet Unie, Japan, Australië en meeste landen van Eu ropa. Han de Vries bezit een respectabele verzameling oude instrumenten die hij vaak bespeelt bij de uitvoering van daarvoor in aanmerking komende werken. Ook het moderne repertoi re heeft zijn belangstelling en heden daagse componisten als Andriessen, Schat, Feldmann en Madema heb ben composities aan hem opgedra gen. Han de Vries heeft tal van grammo foonplaten op zijn naam staan, o.a. “Gezien de uitbreiding van tomaten teelt voor privé-gebruik, zowel bij particulieren als op boomkwekerijen en het grote belang dat men in Bos koop e.o. heeft bij een belemmerde teelt en afzet van boomkwekrijpro- ducten is het niet wenselijk dat men voortgaat met tomatenteelt die de export van boomkwekerijproducten kan belemmeren”, aldus de Geweste lijke Raad van het Landbouwschap dat het gewenst acht dit teeltverbod via de regionale en plaatselijke pers opnieuw onder de aandacht te bren gen. heer Groenendijk getuige gemaakt van veel veranderingen. Gaf hij vroe ger in feite les aan alle kinderen, nu ontmoet hij maar een kwart deel van de schoolgemeenschap. Het destijds als onderwijzer betrokken zijn bij het wel en wee van de kinderen, vindt hij nu terug in zijn werk als schoolde- kaan, een vertrouwensfunctie die hem scholieren doet helpen bij moei lijkheden in en buiten de school. Het is zwaar werk dat hem veel voldoe ning verschaft, vertelde ons de heer Groenendijk, die vond vroeger voor de gehele school benoemd te zijn, terwijl dat tegenwoordig voor je vak is. WADDINXVEEN - Programma voor het concert op donderdag avond 16 januari om half negen in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen, met Han de Vries (hobo) en Rudolf Jansen (piano). Robert Schumann (1810-1856) Drie romances op. 94 Nicht schnell Einfach, innig Nicht schnell Béla Bartók (1881-1945) De Doedelzakspeler Drie volksliederen uit het Comitaat Csik. Luigi Dallapiccola (1904) Quaderno musicale di Annalibera (1952) Carl Nielsen (1865-1931) Twee fantasiestukken op. 2 Romance Humoresque PAUZE Francis Poulenc (1899-1963) Sonate (1962) Elégie Scherzo Déploration Makoto Shinohara (1931) Obsession Er staan voor de 28ste januari drie balletten op het programma. Een premiere van Jardi Tancat, een nieuw ballet van NDT-danser Nacho Duato (zijn eerste!) voor de juniorengroep, op Catalaanse muziek, gezongen door Maria del Mar Bonet. Tevens zal Sinfonietta worden uit gevoerd, een choreografie van Jiri Kylian op de sprankelende koper- fanfares van de Tsjechische compo nist Janacek. “Een ode aan de vrij heid, schoonheid en levensvreugde”’ aldus Kylian zelf. Een uiterst vitaal De voorstelling wordt muzikaal bege leid door het Nederlands Ballet Or kest o.l.v. Colin Metters. Ariadne zal worden gezongen door Christine Har vey en Erica Grefe. WADDINXVEEN - In het sociaal-cul- tureel centrum De Bonkelaar zal voor taan elke maand drie speelfilms worden gedraaid: twéé op vrijdagavond en één op woensdagavond. Vrijdagavond 13 januari om half negen wordt begonnen met Airport ’77. De toegangsprijs be draagt vijf gulden. Per maand zal er een bepaald soort film de aandacht krijgen. Gekozen is voor een S.F.-maand, een humor-maand, een thriller-maand en een avonturen- maand. De maand februari zal in het te ken staan van de lachfilms. Op vrijdag 13 januari zal gedraaid wor den de film Airport ’77. Een film over een ramp met een Boeing 747. Een boeing 747, wordt onderweg, naar Florida gekaapt. Tijdens de kaping, raakt het vliegtuig in een slecht weerzo ne en komt in aanraking met een boor eiland, waardoor het vliegtuig in zee stort. Het zinkt, nadat in de chaos de ka pers zijn overmeesterd, naar de bodem van de oceaan. Met gevaar voor eigen leven, gaat de gezagvoerder, uit het vliegtuig, met radio en rubberboot. Aan de oppervlakte gekomen, weet hij een marinevliegtuig te bereiken, waarna een grootscheepse zoekaktie opgezet wordt. met het Praags Kamerorkest, I So- Isiti di Zagreb en het Amsterdams Philharmonisch Orkest. RUDOLFJANSEN Rudolf Jansen, geboren in Arnhem, studeerde bij Nelly Wagenaar (piano) en Felix de Nobel (begeleiding) aan het Amsterdams Conservatorium (thans Sweelinck Conservatorium), waaraan hij momenteel als docent is verbonden. In 1965 ontving hij de “Toonkunst Jubileum Prijs” en in 1966 behaalde hij de Prix d’Excel- lence. Hij concerteert regelmatig als solist en speelde als zodanig met ver scheidene Nederlandse orkesten, maar geniet voornamelijk bekendheid als kamermuziekspeler en begeleider. Hij treedt samen met talloze kunste naars op, waaronder velen met een internationale reputatie, zoals o.a Jean-Pierre Rampal, Birgit Finnila en Elly Ameling. Als begeleider van de laatstgenoemde artiesten en nog vele anderen, heeft hij grammofoon platen opgenomen op de laberls CBS, EMI (His Masters Voice), Polydor en Iramac. Rudolf Jansen geeft regelmatig cur sussen en masterclasses in binnen- en buitenland, zowel voor zangers als voor pianisten. Concertreizen voer den hem over vrijwel de gehele we reld. Gouda - Maandagavond 16 januari houdt het Humanistisch Verbond Midden-Holland een avond met het thema “Herhaalt de (r.k.) geschiede nis zich?” De avond begint om 20.00 uur in de Wereldwinkel aan de Raam 22 (naast de Kunstuitleen) in Gouda. Historicus drs. André de Bruin uit Waddinxveen heeft zich speciaal be zig gehouden met de geschiedenis van de RK-kerk in de 19e eeuw. Hij zal een inleiding houden en bovenstaan de vraag aan de orde stellen en daar mee trachten een discussie op gang te brengen. Wat velen niet zullen weten is, dat na de Franse revolutie veel Neder landse katholieken ook modem ka tholiek waren. Voor hen waren ge trouwde priesters geen punt. Pas toors werden door de parochianen zelf gekozen. De priesteropleiding was zeer vooruitstrevend, oecume nisch ingesteld, en tochtoch wist Rome haar macht te heroveren. Is er nu een soortgelijke situatie? Zal de geschiedenis zich herhalen? ballet, vol wisselende stemmingen. Als 3e ballet zal het nog lang niet uit gevoerde ARIADNE worden gedanst. Ter bescherming van de boomkwe kerij is in 1953 in Boskoop en omge ving een aardappelteeltverbod inge steld. dat in 1974 uitgebreid werd met een teeltverbod van tomaten. Het teeltverbod van aardappelen was aanvankelijk gegrond op de wering van de coloradokever, later toen ook de tomatenteelt werd verboden, in de eerste plaats bedoeld de wering van aardappelmoeheiddie op kan treden daar waar aardappelen of tomaten worden verbouwd. WADDINXVEEN - In de kantine van de Coöperatieve Tuiniersvereni- ging Gouda en omstreken (veiling) aan de Bredeweg houdt de Waddinx veense carnavalsvereniging De Gou- weslobbers op vrijdagavond 13 janu ari een groots boerenkielbal. Deze carnavalsavond wordt verzorgd door The Black Panther en de boe renkapel “De Rammeljetsers”. Een eigen inbreng en optredens van de dansgarde “De Gouwelies” zullen ook niet ontbreken evenals gast- verenigingen. De Gouweslobbers rekenen op een heel gezellig boerenkielbal, dat voor leden toegankelijk is tegen betaling van f. 5,- en voor niet leden f. 10,-. Bij de ere-diensten aan deze God wa ren vrouwen de centrale figuren en Kylian heeft de tot waanzinnigheid opzwiepende extase waartoe de ritu elen dikwijls leidden, in een adem benemend fraaie beweging weten om te zetten. Eén telkens wisselende vrouw staat als een versteende godin op de achtergrond en aanschouwt de oplaaiende emoties van de zes ande ren onbewogen, om er dan plotse ling in meegesleept te worden. De 7 danseressen verbeelden 7 aspecten van één en dezelfde persoon. Het ge heel is zeer boeiend en intens van be weging, bijzonder mooi aangekleed door Nadine Baylis. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het is al 30 jaar lang zo en de Gewestelijke Raad voor Zuid-Holland van het landbouwschap wil dat het zo blijft: een verbod tot telen van aardappelen en van tomaten in het boomkwekerijcen- trum Boskoop, Hazerswoude (tot aan de Rietveldsevaart en het gemaal Voorweg), Reeuwijk (tussen Henegouwerweg en Middelburgseweg) en Waddinxveen het hele gebied ten noorden van de Brugweg tussen de He negouwerweg en de Middelburgseweg). BOSKOOP/WADDINXVEEN .- Via de VVV Boskoop is het mogelijk ge bruik te maken van gratis busvervoer naar een voorstelling van het Neder lands Danstheater in het Circusthe ater van Scheveningen een fiftuw ballet van Nacho Duato. De WV Boskoop verzorgt de los se kaartverkoop. Bussen zullen gratis van Boskoop naar Scheveningen rij den. Kaarten kunnen tot en met woensdag 18 januari besteld wor den bij de VVV Boskoop, Rozen laan 9, tel 01727-4644. WADDINXVEEN/GOUDA - I.T.C. Electronics BV, Gouda, met als ves tigingsplaats Waddinxveen, heeft het zaakadres van filiaal Dordrecht ge wijzigd in Damsterdiep 39. In dit filiaal wordt geen kleinhandel meer uitgeoefend, zo meldt een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Het was mei 1981 toen de heer Groe nendijk het feit herdacht 12,5 jaar voor de klas van de Koningin Wilhel- minaschool te staan. De aan het Sweelinckhof wonende Waddinxve- ner, begon zijn onderwijsloopbaan in Katwijk waar hij 12 dagen als ver vanger optrad. Daarna volgden lagere scholen in Leiden (1944-1948), Bos koop (1948-1954), Gouda (1954- 1968, met in 1956 de overstap naar de MULO) en Waddinxveen (1968- heden). De geboren Noordwijker heeft in zijn loopbaan niet alleen handel gegeven, maar ook Engels, biologie, natuur kunde en godsdienst. Zo lang in het onderwijs werkzaam zijn heeft de Voorweg Voshol Spoelwijksedijk- Middelburgseweg Noordkade Brugweg grens verbodsgebied gemeentegrenzen dijk aan z.w.-zijde van de Ambachtspolder o 530 1100 tbo 2200 sloot vanaf gemaal Voorweg naar molen Rietveldsevaart kertieent^ ntegrens WADDINXVEEN Nesse/ Roemerk - - - - -v&Hogeveenseweg s BOSKOOP Rietveldsevaart i

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9