Aantal buspassagiers van Westnederland nam niet toe door hard werken Goudse Gouds Pianomuziek én Vlooienmarkt Florida Stokbrood stroop wafel minder Goudse veiling zag in ’83 winst verdubbelen prenten kijken Redelijk jaar boomkwekers Oorzaak: Tarievenplan, warme zomer, stakingen Jammsessions in Zoetermeer Zuidhollandse Glascentrale Thema-avond werkloze Een boekenbon? Het Echte Franse Van Wijk BV De omzet steeg vorig jaar met 25 procent Burning flame in koffiebar De Schaapskooi jongeren in De Bonkelaar Praten over voeding en gezondheid Rode Kruis sluit leden werfactie af GERT HUÏZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen Het schone van Boskoop (Foto: Jaarboek 1983 Goudse Kamer van Koop- stakingsacties NIET SEIZOENGEBONDEN! de votre Vrai Boulanger’ WADDINXVEEN - De Coöperatieve Tuiniersvereniging Gouda en omstreken- de Goudse veiling aan de Waddinxveense Brede- weg- heeft blijkens het jaarboek 1983 van de Kamer en Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland een goed jaar achter de rug, waarin de omzet met 25 procent steeg en de winst ten op zichte van 1982 verdubbelde. Veel aandacht voor kwaliteit en presentatie van het in de tuinbouwveiling aan de Bredeweg verhandelde groente en fruit. (Foto: Jaarboek 1983 van de Goudse Kamer van Koophandel). WADDINXVEEN/GOUDA/BOSKOOP - In de tweede helft van vo rig jaar zijn er niet meer reizigers in de bussen van NV Verenigd Streekvervoer Westnederland in Waddinxveen gestapt dan mocht worden verwacht. Het jaarboek 1983 van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland meldt dat dit een gevolg is van het Tarievenplan van de rijksoverheid, de warme zomer en de stiptheids- en stakingsacties in het openbaar vervoer in het na jaar. Malta de Amerikaanse autori- GROENTE EN FRUIT A Voor zover bekend is het voor het eerst dat de uitvoering van dit werk gepaard handel). Dit meldt het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in een aantal wij zigingen. De Zuidhollandse Glascen trale heeft als correspondientie-adres Postbus 11, 2770 AA Boskoop. gaat met de projektie van de prenten en declamatie van het verhaal. Óp 5 febru ari is deze voorstelliNg te zien in Dili- gentia te Den Haag, maar ruim een week eerder al in de zaal van de streek- muziekschool. BOSKOOP - Op vrijdag 20 en zaterdag 21 januari wordt weer de maandelijkse vlooienmarkt in de Beurshal aan de A. P. van Neslaan te Boskoop gehouden. De openingstijden 'van deze vlooien markt zijn vrijdag van 12.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Na wat moeilijkheden in het begin is de ze markt nu voor 1984 vast gepland op elke 3e vrijdag en zaterdag van de maand (behalve juli en augustus). In de uitstekend verwarmde Beurshal kan men terecht voor allerhande tweed ehands goederen, antiek, curiosa, (ou de) grammofoonplaten, kleding en boe ken. Er hebben zich, over twee dagen verdeeld, 140 particulieren gemeld om hun waar aan de man te brengen. Te- vens hebben deze ’’standhouders” alle maal een prijs(je) beschikbaar gesteld voor een onder de bezoekers te houden verloting waar een ieder gratis aan mee kan doen. Deze vlooienmarkt is overigens prima toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Voor bezoekers die met eigen vervoer willen komen is er een ruime gratis par keergelegenheid. Dit grotere aanbod in de wintermaan den betekent een welkome aanvulling op het assortiment waarmee de op vrij grote schaal voorkomende leeg loop kan worden teruggedrongen. Naarmate de Spaanse export toe neemt kan echter worden verwacht dat een groter deel rechtstreeks naar de landen van bestemming zal wor den gezonden. WADDINXVEEN/GOUDA - Van Wijk Transport BV, Bleiswijk, met als vestigingsplaats Waddinxveen, heeft de statuten en de handels- en vennoot- schapsnaam gewijzigd in Van Wijk Be heer BV, Waddinxveen, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. Omschrij ving nieuwe BV: het deelnemen in, het voeren van beheer over en het financie ren van andere ondernemingen enz. In de wintermaanden is de vraag naar openbaar vervoer een stuk groter dan in de zomermaanden; de omvang van de winterspits is dan ook bepalend benodigde aantal bussen. Om ook ‘s zomers zoveel mogelijk bussen góed in te zetten, is een aantal bus- sen als semi-lijnbus uitgerust, waar mee dagtochten e.d. gereden kunnen worden. In 1983 zijn voor deze ac tiviteit 4 bussen van een meer luxueus type gekocht bij Den Oud sten in Woerden. Over het gehele jaar ligt het prijs niveau ca. 10 procent hoger dan in 1982. Bij de kasproducten ligt het stijgingspercentage ruim boven dit gemiddelde, bij de volle-grondpro- ducten eronder. Naar verwachting heeft dit hogere prijsniveau gezorgd voor een, noodzakelijke, verbetering van de rentabiliteit bij de tuinders. ZOETERMEER - Zaterdagavond 21 januari om half tien houdt de jazzclub Zoetermeer weer een clubavond in het gebouw van Sociëteit De Instuif, Dorpsstraat 18 te Zoetermeer. Die avond zal geen vast orkest optreden maar zullen jamsessions worden gehou den. Dit is de derde keer in het lopende seizoen dat zoiets gebeurt en de ver wachting is, dat het weer een overweldi gend succes zal worden Ook nu worden de Zoetermeerse jazz musici - en dat zijn er zo langzamerhand heel wat - uitgenodigd op 21 j anuari acte de présente te geven en eventueel (graag zelfs) een buiten Zoetermeer woonachtige collega mee te nemen. Ie der die een instrument bespeelt krijgt de gelegenheid zijn of haar kunnen te tonenDrumstel, vleugel, gitaar en bas gitaar zijn aanwezig. De entreeprijs be draagt 4,-. BOSKOOP/GOUDA - P. Bouwman en J. P. C. Bouwman zijn directeur ge worden van de Zuidhollandse Glascen trale Handel BV, Boskoop, de Zuidhol landse Glascentrale Nieuwbouw BV, Boskoop, de Zuidhollandse Glascen trale Renovatie BV, Boskoop, en de Zuidhollandse Glascentrale Nijverheid BV. Boskoop. deeltelijk door kleinere beschotten, gedeeltelijk - met name bij uien en spruiten - tevens door een inkrim ping van het areaal als gevolg van het lage prijsniveau in het vorig sei zoen. RIJKSBELEID Het overheidsbeleid heeft, hoewel nog steeds gericht op maximalisatie van het openbaar-vervoeraandeel in het totale aantal verplaatsingen, aan passingen ondergaan: de wens de overheidsbijdrage te beperken heeft een zwaar accent gekregen. Dit uit zich in de verhoging van de tarieven per 1 april j.l. en meer nog in de aan- gekondigde tariefverhogingen. Bovendien moeten onder de vlag van intregratie van openbaar-vervoervoor- zieningen, bustrajecten vervallen, ook al worden ze goed gebruikt. Dit doet zich met name voor bij grote steden, waar althans volgens de Memoire van Toelichting bij de Rijksbegro- ting voor 1984 bezuinigingen mo- Het grootste gedeelte van de aanvoer op de Nederlandse veilingen wordt geëxporteerd. Bij de im- en export van groente en fruit werd als gevolg van een hoger prijsniveau een flink hogere geldomzet geboekt. De omzet in hoeveelheden ligt enige procenten hoger dan vorig jaar. De resultaten liggen iets hoger dan in 1982 door de redelijk lage rentestanden en de beperkte kostenstijging. De steeds harder wordende gulden heeft de resultaten gedrukt. De toename van de export wordt vooral buiten het traditionele afzetland Duitsland ge realiseerd. WADDINXVEEN/GOUDA Hoe wel de consumptie van de ook in Waddinxveen met veel vakmanschap gebakken Goudse siroopwafels in het gehele land de laatste jaren aanmer kelijk is toegenomen, heeft de Goud se siroopwafelindustrie daarvan een minder belangrijk aandeel gehouden, zo meldt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in het pasverschenen jaarboek 1983. Een van oudsher typisch Gouds pro- dukt dreigt dus steeds meer terrein te verliezen aan siroopwafelfabrieken in andere delen van het land. Door de steeds verdergaande automatisering en vergroting van de produktie-capa- citeit van deze siroopwafelfabrieken komen de prijzen steeds meer onder druk te staan. Ook de volgende fac toren spelen op de nationale markt een belangrijke rol. Er is een steeds grotere concentratie van de inkoop bij de levensmiddelen branche en de zoetwarengroothandel. Het grootwinkelbedrijf breidt zijn aandeel op de levensmiddellenmarkt steeds meer uit en is in een onderlin ge prijzenslag verwikkeld. Het aantal zelfstandige detaillisten dat overgaat tot franchising onder de vlag van grootwinkelbedrijven neemt verder toe. Deze franchising houdt in dat deze ondernemers meestal de verplichting hebben al hun goederen te betrekken van of via deze grootwinkelbedrijven. Deze ontwikkeling brengt enerzijds met zich dat deze inkoopgiganten met hun grote omzetten hun leve ranciers steeds meer onder druk kun nen zetten wat betreft de prijsstelling en anderzijds moeten fabrikanten in staat zijn hun produktiecapaciteit aan te passen aan die grote omzetten. Vooral bij landelijke verkoop-acties door deze organisaties kunnen grote pieken ontstaan in de produktie. De van oudsher ambachtelijke siroop- wafelbakkers kunnen zich handhaven door verkoop van hun produkten rechtstreeks aan de consument in hun winkels of door verkoop op vele weekmarkten. De meer industrieel ingestelde bedrij ven zullen ook in 1984 geconfron teerd worden met een sterke prijs concurrentie, te meer daar enkele grondstoffen fors in prijs zijn ver hoogd en met de nadelige gevolgen van de te verwachten verhoging van het b.t.w.-tarief. Hoopvol is echter dat er in toenemende mate door en kele bedrijven steeds meer activitei ten ontplooid worden om de stroop wafel ingevoerd te krijgen op buiten landse markten. Hoewel het erg moeilijk is een vrijwel onbekend pro- dukt op vreemde markten te intro duceren, ziet het er naar uit dat er in de toekomst goede resultaten ge boekt zullen worden. Over het algemeen vinden weinig ver schuivingen in het areaal plaats. Wel werd veel geïnvesteerd in energiebe sparende maatregelen, de moderni sering van glasopstanden en in de overschakeling van grond naar sub- straatteelt. De export nam verder toe. Met veel aandacht voor verdere verbetering van kwaliteit en presen tatie zal de Nederlandse tuinbouw ook in 1984 zijn goede positie kun nen handhaven. WADDINXVEEN/GOUDA/BOSKOOP Volgens het pasverschenen jaarboek 1983 van de kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland ver liep 1983 voor de boomkwekerij in het Boskoopse door hard werken, meer reclame maken en het leveren van kwaliteit redelijk, ondanks het feit dat de prijzen onder druk stonden. In deze sector is men voor het grootste deel afhankelijk van de export die naar bepaalde landen als Duitsland en Frankrijk terugliep. De uitvoer naar Groot-Brittannië en Ierland is daarentegen gestegen omdat deze landen eco nomisch gezien door het diepste dal heen zijn. De investeringen in deze branche worden in het algemeen tot het meest nood zakelijke beperkt. Voor 1984 rekent men op een gang van zaken die overeen komt met die in 1983. Ter verhoging van de inkomsten van de streekvervoerbedrijven is in het verslagjaar een proef gehouden met reclame op streekbussen. De reclame bleek goed op te vallen maar niet op storende wijze; het aantal bussen met reclame zal dan ook geleidelijk wor den uitgebreid. WADDINXVEEN - In dehervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse zal vrijdagavond 20 januari om half ne gen de gospelgroep Burning Flame te zien en te horen zijn. De gospelgroep bestaat uit 13 leden, ge middeld 20 jaar oud. Deze in 1979 opge richte groep zingt Nederlandstalige go spel en eigen composities. 'WADDINXVEEN - In de streekmuziekschool aan de Zuidkade in Wad dinxveen - afgelopen zaterdagmiddag de plek van het eerste instuifcon- cert van dit nieuwe jaar - wordt zaterdagavond 28 januari om half acht een extra instuifconcert gegeven. De pianiste Elsa Krijgsman zal dan onder meer een solo spelen, terwijl er prenten zullen worden geprojecteerd. Dit bijzondere instuifconcert is toegankelijk tegen betaling van f 1.75. In de streekmuziekschool zal Else Krijgsman werken ten gehore brengen van Couperin, Mozart, Fauré en De bussy. Het bijzondere zit in ”La Boïite a joujoux” van Claude Debussy. Else Krijgsman speelt dit werk voor piano solo met projectie van de prenten uit het prentenboek van André Hellé. Deze prenten vormden destijds aanleiding voor Debussy het werk te schrijven. Bo vendien zal Taetske Kleijn het bijbeho rende verhaal declameren. ”In 1913 kreeg het dochtertje van De bussy een prentenboek als nieuwjaars geschenk van de tekenaar André Hellé. Dit boek heette ”La boite a joujoux”, de speelgoeddoos”, aldus Else Krijgs man. ’’Speelgoeddozen zijn eigenlijk steden, waarin de speeltjes leven als personen. Of zijn steden speelgoeddo zen, waarin de personen leven als speel tjes? Debussy las het, en hoorde daarbij muziek die hij opschreef. Taetske Kleijn studeerde eerst harp. Onder andere aan het Brussels Conser vatorium, waar zij een premier prix be haalde. Nu studeert zij aan de toneel school te Amsterdam. Dieuwke Kleijn verzorgt de projektie. Zij zit in Den Haag op het gymnasium, en is in haar vrije tijd eenn verwoed celliste, die vast van plan is het cello-spelen tot haar be roep te maken. Else Krijgsman studeerde piano aan het Amsterdams Conservatorium. Nadat ze daar haar solistendiploma behaald had ging ze naar Parijs om daar nog drie jaar zich verder te bekwamen aan het be roemde conservatorium. Zij gaf veel concerten in binnenland en buitenland. Bij alle belangrijke nederlandse orkes ten was ze te gast. Later richtte Else Krijgsman zich op het lesgeven. Zo was zij verbonden als hoofdvakdocente aan het Amsterdamse Conservatorium, en thans aan het Koninklijk Conservatori um te Den Haag. WADDINXVEEN - De Projectgroep Werkloze Jongeren Waddinxveen be legt woensdag 8 februari een thema- en discussie-avond in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar. Het thema van deze voor iedereen gratis toegankelijke avond is de werkloosheidsproblema- tiek. De Waddinxveense projectgroep heeft in de afgelopen tijd interviews gehou den en op videoband vastgelegd hoe Waddinxveners zonder baan en instan ties die met werkloosheid te maken heb ben aankijken tegen allerlei zaken als het Gewestelijk Arbeidsbureau, de ge meentelijke sociale dienst en Waddinx veense scholieren zonder werk. Tijdens de thema- en discussie-avond zal met elkaar gesproken kunnen wor den over punten als alternatief werk, vrijwilligerswerk, sollicitatieplicht, de huidige arbeidsmoraal en toekomstver wachtingen. Er is een forum aanwezig voor het beantwoorden van vragen. BOSKOOP/WADDINXVEEN - De Vereniging Gezodheidszorg Gouwe-IJssel houdt voor haar le den in Boskoop en Waddinxveen op de dinsdagavonden 7,14, 21 en 28 februari, steeds om 20.00 uur, een serie bijeenkomsten over voe ding en gezondheid in het Praat huis aan de Bosweg te Boskoop. Op deze avonden wordt wat dieper ingegaan op de relatie tussen voe ding en gezondheid. Onderwerpen als wat is gezond, hoe beïnvloedt voedsel de gezondheid, hoe gaan we met ons voedsel om en welke produkt-informatie is op verpak kingen te vinden, zullen ter sprake komen. Het is overigens geen afslankcur- sus. Van de deelnemers wordt een actieve inbreng verwacht. In iede re bijeenkomst wordt tijd inge ruimd voor een informatief ge deelte en voor het zelf en met el kaar bezig zijn, bijv, aan de hand van vragen of opdrachten. Boven dien is er gelegenheid om ervarin gen en ideeën uit te wisselen. De avonden worden geleid door Joke van Raalte (diëtiste) en Gera Por (wijkverpleegkundige). De deelnamekosten bedragen 10,- per persoon, waarmee ook de kof fie en het lesmateriaal betaald zijn. Aan de cursus kunnen 15 mensen deelnemen; de deelname gaat op volgorde van aanmelding. Aan melden en/of inlichtingen tussen 9.00 en 16.30 uur via telefoon nr. 01828-17377. Sluitingsdatum 30 ja nuari 1984. Bij deze „intregratieprojecten” pro beert Westnederland het belang van haar reizigers zo goed mogelijk te verdedigen door als voorwaarde voor èventuele wijziging te stellen dat hetzij de kosten van het gehele be trokken openbaar-vervoersysteem afnemen bij een gelijkblijvend aan tal reizigers, hetzij het aantal reizi gers toeneemt bij gelijkblijvende kos ten van het gehele betrokken ver voersysteem, waardoor bijvoorbeeld in Rijnmond Noord-Oost ongeveer de helft van de bussen doorrijdt naar het centrum van Rotterdam. Voor Midden-Holland worden wat het lij- nennet betreft, geen wijzigingen van belang verwacht. WADDINXVEEN/GOUDA - Hoe wel de ledenwerfactie van het Neder landse Rode Kruis in Gouda en omge ving niet de gewenste 4.900 nieuwe le den heeft opgeleverd - in Waddinxveen werden er 250 geworven, terwijl men er 750 (overeenkomstig de ouderdom van Waddinxveen) had willen inschrijven - wordt de actie toch officieel besloten. In Gouda wordt er donderdagmiddag 26 januari om vier uur in gebouw Arti Legi aan de Markt een bijeenkomst ge houden waar het preciese resultaat van de op 7 oktober vorig jaar begonnen grote ledenwerfactie zal worden bekend gemaakt. Want gedurende zo’n vier maanden hebben talloze mensen in de zeven ge meenten die worden gerekend tot het werkgebied van de afdeling Gouda en omstreken van het Nederlandse Rode kruis - in Waddinxveen was een comité aan de slag gegaan onder voorzitter- schap van de heer W. P. Quartero en werkte men met een publieke aanmoe diging om lid te worden van burgemees ter C. M. van der Linden - belangeloos geijverd om een breder draagvlak voor het Rode Kruis en vooral het werk van deze organisatie te krijgen. Daarvoor werd een ambitieus doel ge steld: 70 x 70 nieuwe leden aan het be stand toevoegen. Het getal 70 werd ont leend aan het feit dat de colonne van de afdeling in 1983 zeventig jaar actief was. Hoewel het doel niet kon worden be reikt is er toch wel sprake van een be hoorlijk succes, aldus Rode Kruis-se- cretaresse mevrouw J. G. Zorge-Leef- tink. De laatste jaren is er een tendens merkbaar naar een verkorting van het Nederlands seizoen in kasgroen ten van de explosieve steiging van de aardgasprijs en toenemende concur rentie van de zuidelijke landen, Zuid- Frankrijk met sla, Griekenland met komkommers, Marokko met tomaten en Spanje met tomaten, komkom mers paprika en meerdere produc ten. Vooral de concurrentie uit Spanje neemt toe en is voor de Nederlandse glastuinbouw belangrijk in de over- lappingsperioden, op het eind van het Nederlandse seizoen (oktober/ november) en aan het begin (maart/ april/mei). Naar verwachting zal de concurren tie in de herfst in de komende jaren nog verder toenemen; de concurren tie in het voorjaar wordt minder ge vreesd omdat- als gevolg van koude nachten- in de winter in het Zuiden een stilstand in de groei van de ge wassen optreedt waardoor zowel kwaliteit als vruchtzetting ongunstig worden beïnvloed. Voor de Nederlandse exporteur is de concurrentie uit de zuidelijke landen minder belangrijk dan voor de tuin der. Door het goede verkoop- en transportapparaat dat de Nederlandse exporteurs in de afgelopen tiental len jaren hebben opgebouwd loopt een flink deel van de Spaanse export via Nederland. Het beleid van Westnederland is erop gericht tegen zo laag mogelijke kos ten een goed voorzieningsniveau te bieden, dat aantrekkelijk is voor zo veel mogelijk mensen. Middelen hier toe zijn o.a. efficiënte chauffeurs- roosters, inzet van gelede bussen, en doorstromingsmaatregelen zoals ver- keerslichtenbeihvloeding en busba nen. Er was dus geen voortzetting van de reizigersgroei, zoals die zich bij West nederland in de afgelopen jaren ma nifesteerde. De N.V. Verenigd Streekvervoer Westnederland ver zorgde in 1983 het vervoer van ruim 45 miljoen reizigers. Dit vereiste de inzet van ruim 1100 chauffeurs en bijna 600 bussen. VEILING De resultaten van de Boskoopse Veiling wisselen door het jaar heen, maar waren uiteindelijk goed te noemen. De zomermaanden waren te heet, zodat er minder planten gekocht werden. Het vooijaar en de herfst waren echter goed. Men gaat gestaag voort met investeren en uitbreiden. Voor 1984 wordt een licht opgaande lijn verwacht. In dat jaar wordt een nieuw exportkantoor in gebruik genomen met een nieuw computersysteem, en zullen nieuwe verpakkingsmethoden geïntroduceerd worden. De landelijke export van bloemen en potplanten stijgt voortdurend en gezien deze ontwikkeling zal daar de eerste jaren nog geen einde aan komen. Er zijn nog een aantal afzetgebieden (onder andere de Verenigde Staten) die in feite nog volkomen braak liggen om bewerkt te worden. Zodra de thans nog wat moeilijk liggende eisen van teiten wat teruggedraaid zijn ontstaat daar volgens K. Edelman B.V., groot handel in cactussen, kamerplanten en aardewerk, een enorme markt, waarvan de Nederlandse exporteurs zeer zeker een belangrijk gedeelte kunnen binnen halen. De grote nederlandse produktie met zijn verscheidenheid aan produkten, staat daar borg voor. Naast de verscheidenheid zijn de Nederlandse kwaliteit en de scherpe prijs belangrijke wapens tegen de buitenlandse concurrentie. Waar de vraag naar vervoer zo gering is dat er geen lijndienst kan worden onderhouden, wordt de mogelijkheid bekeken een alternatieve vervoer- voorziening in te stellen; in het ver voergebied van Westnederland wordt op 6 trajecten met een buurtbus ge reden. Voor het gebied rond Zeven huizen en Moerkapelle is een studie verricht naar de haalbaarheid van een belbus voor de avonduren en het weekeinde; dit bleek helaas te duur te zijn. gelijk zijn voor de bussen te laten aantakken op railsystemen. Dit bete kent niet alleen een extra overstap voor streekreizigers, maar vaak ook een vergroting van de loopafstand om de plaats van bestemming te be reiken. In 1983 heeft het prijsniveau van groenten en fruit een grillig beeld ver toond. In de eerste maanden lagen de prijzen van de winterproducten bij zonder laag, met name bij spruiten, kool en fruit. Het seizoen van de glas producten komkommers en tomaten kwam door het sombere vooijaar traag op gang; desondanks lagen de prijzen tot in mei niet hoger dan in 1982. In juni en juli lag het prijsniveau van met name de tomaten op een zeer hoog niveau, in 1982 lagen de prijzen juist in deze periode erg laag. Ook de prijzen van de groenten van de volle grond lagen in de zomer in het alge meen hoog als gevolg van de langdu rige droogte in een groot deel van West-Europa. Aan het eind van het jaar lagen de prijzen van vrijwel alle winterproduc ten, met name appels, uien, kool en spruiten veel hoger dan vorig jaar, ge- Jaarlijks worden talrijke wachthuis jes geplaatst en worden aanpassingen aan het materieel ontworpen, ter ver hoging van het comfort van de reizi gers. Met dienstregelingen, haltepaal- informatie en speciale folders wor den reizigers zo goed mogelijk geïn formeerd. 1 OE lEOiïE

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9