Voortreffelijk concert in raadzaal W’veen reparatie. Provincie wil meubel ECHT WAAR Hoorzitting provincie nieuw pr- en reclamebureau Schade aan uw auto vereist deskundige jyyjjj centrum in Den Haag Lokale Omroep Waddinxveen gaat bedachtzaam van start In Zuidplas 83 huizen erbij over grenswijzigingen Data Gold BV Niet buiten steden alles zn gang laten gaan Op 10 februari in Het Trefpunt Van der Linde BV CDA en PvdA ergeren zich aan de VVD Agricultural College let op laagstbetaalden Inwonertal Waddinxveen stijgt weer Twintigtal instellingen op hoorzitting II II WIJ INSTALLEREN HET MOOISTE SANITAIR ^iircro VAN BUITENKRAAN TOT HOT-WHIRL-POOL ECHT WAAR... BELT U MAAR DE WIT WADDINXVEEN B.V. E Ifocwo FOCWA, GLASBEEK WADDINXVEEN - De Stichting Lokale Omroep voor Waddinxveen in oprichting is vorige week dinsdagavond voorzichtig en bedachtzaam van start gegaan. Er komt een tweede hoorzitting en alle aangeschreven sociaal-culturele in stellingen en verenigingen zullen opnieuw worden benaderd. Nu met de specifieke vraag om bestuurskader te ’’leveren”. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 JANUARI 1984 r i principe plaatsvinden op 1 ZUIDKADE 116-117-2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 tirmt I ten goede komt heid’, zegt hij. WADDINXVEEN - Voor het vorige week donderdagavond in de raadzaal van het gemeentehuis in T den om op de hoorzitting het woord te voeren» het eerste jaar”, alldus mede-initiatief- nemering. T. S. vanderKaay, ”we kun nen het net zo duur maken als we willen maar dit is een minimum.” De exploita tie van een lokale omroep zou, zo blijkt uit het overzicht, ongeveer 7000 gulden per jaar kosten. OP Z’N KOP Wanneer de beslissing in Gedeputeerde Staten over de meubelplannen valt kan Borgman niet zeggen. Door de verwik kelingen met Stoutenbeek is wel duide lijk geworden dat eind februari, zoals eerder was toegezegd, niet wordt ge- ONAFHANKELIJK In het rapport hebben de initiatiefne mers vastgelegd, dat de lokale omroep objectief en onafhankelijk moet zijn. ”Dat zal tot uiting moeten komen in een redactie-statuut, dat de medewerkers zullen moeten onderschrijven”, aldus initiatiefnemer en voorzitter van de hoorzitting ir. Koos van der Fluit. Uit het financieel overzicht blijkt, dat de eerste aanzet van de lokale omroep 35.000 gulden kost. "Dat is de aanschaf van de apparatuur en de exploitatie van Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 kenmerk voor vakwerk Ook de werkjes van Bartók kunnen hiertoe gerekend worden: lichte, speelse volkswijsjes, waarbij vooral het voortreffelijke samenspel opviel. De Sonate van Francis Poulenc, vlak voor zijn dood gecomponeerd, In de op woensdagavond 1 februari vergaderende gemeenteraad zal dan ook een voorstel tot verkoop van grond worden behandeld. Oud-Waddinxvener C.J.M.R. van der Bas, die onder meer voorzitter is ge weest van de afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid, is meer derheidsaandeelhouder van Data Doom BV. Hij was journalist bij dag en weekbladen, daarna tekstschrijver/ pr-medewerker bij Mol Publicity. Vervolgens werkte hij bijna acht jaar bruari vestigen in een nieuw pand in Moordrecht. De gekapitaliseerde omzet van Data Gold B.V. zal in 1984 ruim f 26 miljoen bedragen. Het aantal mede werkers bedraagt 27. Data Gold wordt daarmee het grootste reclame bureau in Midden-Holland, landelijk bezien bezet Data Gold ongeveer de dertigste plaats (van de ca. 230 er kende bureaus). De directie van Data Gold B.V. zal worden gevoerd door respectievelijk de heren C.J.M.R. van der Bas (37), algemeen directeur, F.J.H.M. Fransen (44), plv. algemeen directeur, E.H. Behrens (31), directeur cliënt services en J. van Katwijk (42), directeur marketing services. Het stuk van Dellapiccolla, voor piano-solo, gaf Rudolf Jansen de ge legenheid ook de solistische kant van zijn kunst te tonen. VERSTERKING De vorige week dinsdagmorgen met veel officieel vertoon opgerichte Stich ting Meubelstad Waddinxveen - een sa menwerkingsverband van 18 Waddinx- veense meubelbedrijven, de gemeente en de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland - ziet de oprichting van meubelcentra elders in de streek niet zitten. Er is dan ook al door de Goudse Kamer protest tegen aangetekend. Burgemeester C. M. van der Linden gaf als zijn persoonlijke mening te kennen dat de nu gezamenlijk opererende meu belbedrijven niet moeten aarzelen het assortiment te verstevigen en te verbre den. Want wat hier niet komt, komt tch elders, zo redeneerde hij. INSTALLATIEBEDRIJF WADDINXVEEN/DEN HAAG - Hoewel Zuidhollands gedeputeerde drs. J. Borgman (PvdA) weet dat Waddinxveen zich is gaan presenteren en promoten als meubplstad gaat hij door met het realiseren van een meu- belcentrum in oude steden als Den Haag, Delft en Leiden. Meubelstraten in de regio (Leiderdorp, Zoeterwoude) wijst hij af, omdat het een verder felijke politiek is buiten de steden alles maar z’n gang te laten gaan, waardoor die steden kapot gaan. De in Gouda wonende gedeputeerde, die verantwoordelijk is voor de ruimte lijke ordening in deze provincie, maak te in een interview met het Alphens Dagblad van vorige week vrijdag duide lijk dat wat hem betreft een meubelcen- trum in Den Haag, Delft of Leiden kan komen. Het streekplan Zuid-Holland West kiest dan ook duidelijk voor ver steviging van de centra in deze ’’top drie”. Volgens Borgman is het nodig dat de oude binnensteden in Zuid-Holland worden beschermd. ”Ik ben zelf in Be verwijk Bij Stoutenbeek (de initiatief nemer van het Leiderdorpse Meubel- centrum) wezen kijken, want ik ben niet zo’n bestuurder die van achter z’n bu- Verbohd, Mohamed Barkat namens de Arabisch sprekende ethnische minder heden en Frans Bos namens de multi- sportvereniging TOOS. De laatste is ook een van de initiatiefnemers. Verscheidene andere aanwezigen toon den zich bereid op een.andere manier, bijvoorbeeld dpor het daadwerkelijk meewerken aan het maken van de pro gramma’s, te willen meedoen. bij Rank Xerox, de laatste jaren als manager communications (in- en ex tern pr-beleid). Sedert 1977 is hij bij Data Doom en werd daar algemeen directeur in 1978. Volgens Van der Bas gaat het om een fusie ‘op basis van volstrekte gelijk waardigheid’. De bureaus vullen el kaar goed aan, reden waarom de taakverdeling ‘soepel’ tot stand is ge komen. ‘Door de fusie is het mogelijk op overheadkosten te besparen, wat ten goede komt aan de winstgevend- B. en W. vinden de met het Bouw fonds van Nederlandse Gemeenten overeengekomen totale koopprijs van f. 2.576.000,- (exclusief btw) en Data Gold heeft straks alle facilitei ten van een groot reclame-adviesbu- reau onder één dak, inclusief de mo gelijkheid om zetwerk in eigen be heer uit te voeren. Daarenboven zal Data Gold een full service public relationsadviesbureau zijn. In de combinatie reclame en public rela tions is Data Gold dan het grootste adviesbureau van Nederland. Op het gebied van industriële reclame zal Data Gold de tweede plaats gaan in nemen. WADDINXVEEN/GOUDA - Bij Agricultural Produce Holland BV, Waddinxveen, is de heer A. F. Troost uitgetreden als directeur. In zijn plaats, zo meldt het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, is benoemd Handel en Exploitatiemaatschappij A. F. Troost te ’s-Gravenzande. Tot nieuwe directeur is voorts benoemd de heer R. W. Zwartkruis te La Hulpe (België). In zijn toespraak memoreerde de wethouder de belangrijke herstructu- ering (verandering) van het sociaal cultureel werk met de bedoeling de kwaliteit ervan te verbeteren. In 1984 verschijnen nota’s over de werkgelegenheid en het millieubeleid. Inmiddels zijn belangrijke stappen ge zet voor het stimuleren van de meu belindustrie. Het bedrijfsterrein Coe- necoop wordt verder ontwikkeld. Het college onderzoekt de mogelijk heden om op het gebied van de ge meentelijke tarieven en belastingen meer rekening te houden met de laagstbetaalden. SUGGESTIE Wethouder P. F. J. van Schie (CDA), evenals enkele andere raadsleden aan wezig, deed de suggestie contact op te nemen met de Goudse lokale omroep Gouwestad. ”Om te zien hoe zij dat daar gedaan hebben”, zei hij en hij doelde op de wettelijk verplicht nood- zakelij ke representativiteitsverklaring die de stichting in oprichting nodig heeft om een zendvergunning te kunnen krij gen. Deinitiatiefnemers namen die suggestie over, hoewel zij er steeds van uit gaan, dat de lokale omroep uitsluitend op plaatselijk niveau moet gaan werken. Namens de initiatiefnemers betoogde Frans Bos met nadruk, dat er van con currentie met de plaatselijke regionale schrijvende pers geen sprake hoeft te zijn. ’’Lokale omroep en de kranten kunnen elkaar aanvullen”, zei hij. ”In de krant is alles nog eens na te lezen. Radio is een veel vluchtiger medium. Er is naast de geschreven pers in Waddinx veen nu en in de toekomst zeker ruimte voor kleinschalig nieuws uit onze ge meente”. Data Doom en Gold vullen elkaar op een groot aantal terreinen uitstekend aan. Gold heeft in de vijf jaar van haar bestaan vooral gewerkt aan de op- en uitbouw van een hoogwaardig creatief en technisch service-appa- raat, terwijl Data Doom zich met name specialiseert in industriële re clame en marktgericht public rela tions. HALFJAAR De besprekingen over de samenwer king hebben een half jaar in beslag genomen. Zowel bij Data Doom als Gold was men tot de conclusie ge komen dat voor verdere groei van beide bureaus een andere schaal no dig was. De samenwerking creëert mogelijkheden voor kostenbesparin gen op overheads, slagvaardiger op treden in de markt bij de verwerving van nieuwe cliënten en verhoging van de servicegraad en het creatieve ni veau. WADDINXVEEN - Op de dinsdag voor een week in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost gehouden jaarwisselingsbijeenkomst van de af deling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid hebben de Waddinx- veense socialisten onder meer gespro ken over de Europese verkiezingen, terwijl er ook nog een toespraakje was van wethouder drs. M. Kraai- jestein. Tot op de dag van vandaag heeft Da ta Doom nog een aantal cliënten uit het Goudse. Het bureau werkt voor o.a. Akzo Chemie, Alubouw, Amro Projektontwikkeling, CAD Neder- 1 T7 - a. Z~> I X 7 TT houdt, Hoogovens Groep, Kwantum, Maxell, Ocriet, Optimaal Opticiens. Dank zij een actief eigen promotie beleid (Data Doom is het enige re clamebureau dat via de radio reclame maakt voor zichzelf) heeft de naam Data Doom in de afgelopen jaren een bekende klank gekregen in het be drijfsleven. de verkoopactiviteiten alleen te verkopen aan Waddinxveen ingezete nen of economisch gebondenen, als mede aan personen die niet of niet meer duurzaam deelnemen aan het arbeidsproces. Na verloop van deze twee maanden is koper gerechtigd ook aan anderen té verkopen. WADDINXVEEN - Waddinx veen telde op Nieuwjaarsdag 1984 welgeteld 21.769 inwoners. Dat zijn er 64 meer dan een jaar gele den. Met de oplevering van de eer ste huizen in de nieuwe woonwijk Zuidplas, blijkt een einde te zijn gekomen aan de gestage terugloop van het inwoner-aantal van Wad dinxveen. Ten gevolge van de stilstand in de woningbouw liep sedert juni 1982 het zielental van Waddinxveen door het voortdurende vertrek- overschot terug van 21.983 naar 21.705 tegen het einde van de maand november 1983. In decem ber jl. werden echter de eerste 60 woningen in de nieuwe woonwijk Zuidplas betrokken. Als gevolg daarvan vertoont de cember 1983 weer een bescheiden vestigingsoverschot van 48 perso nen, dat met de netto geboorte- aanwas het zielental met 64 perso nen deed stijgen. Per 1 januari 1984 kwam daarmede het aantal inwoners van Waddinxveen op 21.769. Voor 1985 wordt door de bouw van circa 400 woningen een voort gaande groei verwacht. In de prog nose wordt ervan uitgegaan dat Waddinxveen in 1985 met circa 750 inwoners zal groeien en dus ruim 22.500 zielen zal tellen. reau een beslissing neemt. Wat ze daar hebben gepresteerd, dat is heel indruk wekkend. Maar als je ziet wat dat voor gevolgen heeft voor een groot gebied, dan moet je gaan afwegen. Moet je al het geïnvesteerde kapitaal in de centra kapot maken of versneld kapot maken door een meubelcentrum toe te staan? Als je zo doorgaat dan maak je de ste den kapot”. In Engeland is dat bijvoorbeeld ge beurd, vertelt Borgman. Hij geeft als voorbeeld Liverpool. Door de bouw van een ’new-town’ zo’n vijftig kilome ter verder verdwenen alle jongeren uit Liverpool. Ook de meeste economische activiteiten vertrokken uit de stad. ”Je ziet het ook een beetje in Amsterdam. Daar worden de mensen uitgecentrifu geerd over Purmerend en Zaandam. Maar ze hebben dat in Amsterdam ge lukkig tijdig onderkend”. haald. Haast achter de beslissing zetten wil Borgman niet. ’’Leiderdorp en Zoeterwoude moeten niet vergeten dat de gehele provincie op z’n kop staat. WadBinxveen wil meubel stad worden, evenals Alphen aan den Rijn. De Kamers van Koophandel in Den Haag en Delft maken stennis. Kortom, het hele vasteland van Zuid- Holland bemoeit zich er mee, ze zjn er overal mee bezig”. Het programma bevatte naast aan gename, lichte “luisterwerken” ook stukken, die zowel van de uitvoeren den als het publiek uiterste concen tratie vergden. Tot de eerste cate gorie behoorden de Romances van Schumann, waarmee het concert werd geopend en de Fantasiestuk ken van Nielsen, die vlak voor de pauze ten gehore werden gebracht. De hoorzitting van dinsdagavond in ca fé-restaurant De Unie aan de Kerkweg- Oost is bezocht door vertegenwoordi gers van een twintigtal instellingen. Voor het voorlopig bestuur gaven zich op enkele van de initiatiefnemers, een afgevaardigde van het Humanistisch Ontwikkelingen zoals in Alphen aan den Rijn waar op industrieterreinen de tailhandel (zoals meubelhandel) wordt toegelaten ziet hij dan ook niet graag. Hij is het niet eens met dit soort ontwik kelingen. Volgens hem is het Haagse Spuikwar- tier een ’’prachtige plaats”, waar een meubelcentrum uitstekend zou passen. ”Het ligt vlakbij het station. De Ut rechtse Baan komt er op uit, de weg naar Leiden, Delft. Er komt een bussta tion, alle trams stoppen er. Het maakt dan geen bliksem uit of je met trein, tram of auto komt. Verkeerskundig ligt het uitstekend. WADDINXVEEN - De gemeen- teraadsfracties van het CDA (5 ze tels) en de PvdA (4 zetels) hebben in een vorige week uitgegeven persbericht laten weten met erge- nis te hebben kennis genomen van de plotselinge suggestie van de V.V.D.-fractie dat het door de V.V.D. bepleite V.V.V.-kantoor in Waddinxveen gevestigd zou kunnen worden in het door de ge meente aan te kopen benzinestati- on-gebouwtje aan het Koningin Wilhelminaplein. De publicatie van de V.V.D.-frac tie suggereert, aldus CDA en PvdA, dat hierover vooraf in het college van Burgemester en Wet houders zou zijn gesproken en dat hierover al overeenstemming zou bestaan. Deze suggestie is geheel onjuist. Over het al of niet nuttig zijn van een V.V:V. in Waddinx veen is in het college in het geheel niet gesproken. Ook bij besprekingen van de even tuele bestemming voor het ge bouwtje is een V.V.V. kantoortje nimmer ter sprake gebracht, noch in het college, noch in de openbare commissievergaderingen Ruimte lijke Ordening van 29 november 1983 en 10 januari 1984 waarbij de heer K. W. Th. Van Soest van de V.V.D. aanwezig was. Twee weken voordat de V.V.D. tot publicatie van zijn suuggesties over de V.V.V. overging, was juist in het college besloten om een po ging te doen het betreffende ge bouwtje ter beschikking te krijgen voor een beter verkooppunt voor de Wereldwinkel. Binnen het col lege werd afgesproken dat een ge sprek zal worden geopend met de kerngroep ontwikkelingssamen werking om gezamenlijk te komen tot een financiering van dit gebruik door de Wereldwinkel. De V.V.D.-fractie, via zijn wet houder mevrouw L. M. Ooster- broek-Waagmeester hiermee be kend, heeft gemeend zonder over leg met de andere in het college deelnemende fracties, hieraan zonder meer voorbij te moeten gaan. De fracties van C.D.A. en P.v.d.A betreuren dit in hoge ma te. Deze fracties zijn van mening dat het goed functioneren van een Wereldwinkel duidelijk aansluit bij het gezamenlijk beleidspro gramma. De fracties van C.D.A. en P.v.d.A. zullen zich dan ook met extra nadruk inzetten voor een si tuatie waarin de Wereldwinkel be ter tot zijn recht komt om daarmee te bereiken dat de Derde Wereld problematiek ook door deze acti viteit blijvend de aandacht ver krijgt die ze verdient. WADDINXVEEN/GOUDERAK - Het 20 jaar geleden in Wad dinxveen als Mol Publicity opgerichte reclame en public relations- bureau Data Doom BV in Doom heeft overeenstemming over een fusie bereikt met het reclamebureau Gold BV in Gouaerak. Het nieuw gevormde adviesbureau Data Gold zal zich in de loop van fe- Dit uitermate verstilde, haast ijle werk in de twaalf-toonstechniek kreeg een zeer overwogen en span ningsvolle uitvoering. De toelichting die Jansen er vooraf op gaf, zal zeker tot een beter begrip bij het publiek van dit toch niet zo toegankelijke x opus hebben bijgedragen. wijk, Waddinxveen, Zevenhuizen, Zoetermeer en Zoeterwoude. Hoewel de hoorzitting om 14.00 uur begint, wordt deze indien nodig ‘s avonds voortgezet. De statencomissie voor bestuurlijke zaken zal op 8 februari overigens ook in Alphen aan den Rijn een hoorzit ting houden over de gemeentelijke herindeling van noordoostelijk en midden Zuid-Holland. Tijdens de twee hoorzittingen kunnen gemeen ten hun schriftelijke reacties op het voorlopig standpunt van G.S. toelich ten. Ook actie- en belangengroepen kunnen zich (tot 26 januari) aanmel- BUSRIT De commissie voor bestuurlijke zaken houdt de hoorzittingen ter voorbereiding van het advies dat zij moet uitbrengen over het voorlopig standpunt van G.S. en de reacties van onder meer de betrokken gemeente raden daarop. Daartoe maakt de commissie op vrijdag 27 januari ook een rondrit per autobus door het ge bied, ‘s morgens door noordoostelijk en ‘s middags door midden Zuid- Holland. zat tussen beide categorieën in. Dit werk gaf de hoboist gelegenheid de verschillende mogelijkheden van zijn instrument te tonen, welke gelegen heid Han de Vries met beide handen aangreep, met name in het snelle scherzo. De werken van Shinohara Obsession) en Dellapicolla waren van een gans andere orde. De “Ob session” bleek inderdaad een obses sie te zijn, tot uitdrukking komend in fors pianogebeuk en grillig snel hobo- spel. WADDINXVEEN/GOUDA - Van der Linde BV, Waddinxveen, heet de groot- en kleinhandel in textielgoede- land, Firet, Gasunie-Vegin, Hoog- ren enz. die zich in het handelsregister - - - van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland nieuw heeft laten inschrijven. Het maatschappelijk kapitaal van deze BV bedraagt 120.000,-, waarvan ge- plaatst/gestort 60.000,-. Van de direc tie maken deel uit H. van der Linde, C. van der Linde, H. van der Linde en P. van der Linde. Allen te Waddinxveen. De bestaande BV Van der Linde, Wad dinxveen, heeft de statuten gewijzigd en heeft de handels- en vennootschap- snaam gewijzigd in Van der Linde Be heermaatschappij BV. Wijziging omschrijving bedrijf in: de verkrijging, vervreemding en exploitatie van vermo genswaarden enz. WADDINXVEEN Data Doom werd in 1964 in Wad dinxveen opgericht als Mol Publicity. Het bureau is dus begonnen in de Goudse regio. In 1976 nam Mol Pu blicity het Amsterdamse reclame bureau Netz en Winkel over en ver huisde naar Doom. De naam werd Data Doom. In Moordrecht wordt thans de laatst? hand gelegd aan een grootscheepse verbouwing tot patio kantoor van een voormalige meubelfabriek aan de Burgemeester Brandtstraat. Data Gold zal dit pand medio februari be trekken. De officiële opening zal in principe plaatsvinden op 1 mei 1984. In de gesloten overeenkomst staat dat de koper verplicht is de te bou wen woningen gedurende een periode van één maand vanaf het begin van Het nieuwe bureau voor reclame en public relations Data Gold BV omzet ruim f 26 miljoen en 27 medewerkers) gaat zich volgende maand in dit ver nieuwde pand aan de Burgemeester Brandtstraat in Moordrecht vestigen. Raadslid Karei Warmenhoven (VVD) stelde voor een donateurschap in te stel len. ’’Luisteraars kunnen op die manier de lokale omroep financieel steunen”, zei hij. ”En het omzeilt het probleem, dat wellicht te weinig mensen bereid zijn zitting te nemen in het bestuur van een vereniging”. De initiatiefnemers zeg den toe ook deze suggestie mede in overweging te nemen. WADDINXVEEN - NV Bouwfonds van Nederlandse Gemeenten in Hoe velaken gaat in Waddinxveens nieuwe woonwijk Zuidplas 83 koopwonin gen bouwen. Het college van Burge meester en Wethouders heeft de ge meenteraad laten weten daartoe met de NV Grondbedrijf van de BNG overeenstemming të hebben bereikt. voorwaarden alleszins redelijk. Het gaat hier om enkele percelen bouw grond ter grootte van ongeveer 14.770 vierkante meter. WADDINXVEEN/DEN HAAG - In het Gereformeerd Verenigingsge bouw Het Trefpunt aan de Stations straat in Waddinxveen houdt de pro vinciale statencommissie voor be stuurlijke zaken op vrijdagavond 10 februari om twee uur ‘s middags een hoorzitting over de gemeentelijke herindeling in het gebied van midden- Zuid-Holland. Deze Waddinxveense hoorzitting gaat vooral over het gebied van Bergschen- hoek, Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk, Boskoop, Driebruggen, Gouda, Leid- schendam, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Reeu- RAPPORT In het rapport van initiatiefnemers, dat de basis van de hoorzitting vormde, wa ren enkele modellen voor de bestuurs vorm vastgelegd. Daarbij is sprake van een vereniging van ’’vrienden van de lo kale omroep”, enerzijds en een vereni ging van medewerkers anderzijds. De initiatiefnemers wilden dat besluit over laten aan het voorlopig stichtingsbe stuur. Dat Rudolf Jansen tevens een zeer goed begeleider is bleek uit de rest van het programma en mag niet on vermeld blijven. Hij volgde Han de Vries zeer alert en gaf daarnaast blijk van een eigen interprestatie. ige week donderdagavond m de t Waddinxveen gegeven derde ka mermuziekconcert in dit seizoen had het duo Han de Vries (hobo) en Rudolf Jansen (piano) een bijzonder gevarieerd programma sa mengesteld, dat de verschillende aspecten van hun beider veelzij dig talent goed tot hun recht liet komen. Het voortreffelijke con cert werd besloten met een toegift. Het optreden van Rudolf Jansen was een hernieuwde kennismaking; Han de Vries was in de concertseries nog niet eerder te horen geweest. Hij heeft zijn roep één der beste Neder landse hoboïsten te zijn volledig waargemaakt. Zijn toonvorming is prachtig en zijn ademhalingstechniek perfect. Verschillende malen bleek hij nog voldoende reserve te hebben om van pianissimopassages ononder broken naar forte over te gaan. De nuanceringen in zijn spel en de af werking ervan waren doordacht en weloverwogen. Oud-Waddinxvener C. J. M. R. van der Bas tekent als directeur van Data Doorn BV te Doorn met de Gouderakse directeur van Gold BV, F. J. H. M. Fransen, de samenwerkingsovereenkomst tussen beide bedrijven. (Foto: Data Gold BV).

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13