Gebied Abraham Kroes GEEN WERK VOOR 724 Tien mille van voor Meubelstad I r - weg blijft van W’veen W’VENERS WA&Mi Project Torna nader bekeken W\ Kwart eeuw bij Glasbeek gemeente I school van B. en W. Toezegging van gedeputeerde drs. J. H. Boone: Overzicht van besluiten College op bezoek bij Mulleman Eerste zege basketbalsters Wordt ontwikkelingsgeld wel goed besteed? Actieweek Kerngroep Apparatuur Kohnstamm- WADDINXVEEN I MEUBELSTAD W) TDMA LIMA 8 kon over- NOVIB, - ’11 lil ISV per- .ora- niét zal over- WADDINXVEEN - F - - - - soonlijk voorstanderG Kroesweg in Waddinxveense handen Blijft PvdA-gedeputeerde drs, J.H. Boone is er r van dat het glastuingebied langs de Al handen blijft en niet zal o ;aan naarde eventueel nieuw te vormen gemeente Zevenhuizen- Gedeputeerde Staten van Zuid- VASTGESTELD WADDINXVEEN Zolang er sprake is van ontwikkelingsgeld, zolang bestaan er verhalen over het niet goed gebruiken van dit geld voor de Derde Wereld. Ook de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen, die projecten steunt in het Bovenvol- taanse Torna en het Peruaanse Lima, weet van die strijkstok-ver- halen. WADDINXVEEN - De Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen, die vorig na jaar weer f 75.000,- kon over handigen aan de Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwikkelingssamenwerking NOVIB, gaat in de week van maandag 13 tot en met zaterdag 18 februari een actieweek hou den. Een week lang zal de bevolking van Waddinxveen dan fronteerd worden met Bovenvolta bouwproject Graanopslagtorens in het door Waddinxveen gesteunde landbouwproject in het Bovenvoltaanse Torna. (Foto: Kerngroep Ontwikkelingssamenwer- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 JANUARI 1984 De heer C. Kersbergen 25 jaar bij Glasbeek Autoschadereparatiebedrijf. (Foto: Sjaak Noteboom). gecon- net in gesteunde land- in Torna en het nieuwe project - steun aan zelf standige ambachtelijke bedrij ven - in de Peruaanse hoofdstad Lima. Ter voorbereiding van die actie week plaatst het Weekblad voor Waddinxveen een aantal artike len over de activiteiten van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen, een groep van enthousiaste Wad- dinxveners die dit werk alweer acht jaar doen. Vandaag wordt ingegaan op de welbekende stnjkstok-verhalen en wat er aan wordt gedaan om het ver loop van de verschillende pro jecten in de gaten te houden. ham g: Moerkapelle, zoals het college van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland vorig jaar zomer had voorgesteld. 9 de. Dit jubileum van een kwart eeuw is vorige week vrijdag feestelijk gevierd. In een toespraak van de heer Glasbeek werden een aantal herinneringen opge haald en cadeaus overhandigd. Ook na mens het personeel waren er cadeaus en bloemen. 1984 wordt het project in Lima be oordeeld). Om tot een goed oordeel te komen werd overleg gepleegd met de dorpelingen en diverse Voltaanse organisaties. Heren senioren 2 kreeg Forwodians 2 uit Voorhout op bezoek. De TOOS mannen konden het niet bolwerken tegen de Voorhouters en verloren, na een ruststand van 36-39, met 60-83. Topscorers: Fred Langedoen 15 en Hugo Jan Ruts 14. KERSTBOMEN Aan het Winkelcentrum “Brug” werd vergunning verleend tot het houden van een kerstboomactie in het tijdvak van 29 november tot en met 17 de cember 1983. BENOEMD Met ingang van 1 januari 1984 werd de heer W.J. van Yperen tot zwemin- structeur le klas in vaste dienst be noemd. EVANGELISATIE Aan de Centrale Evangelisatiecom- missie van de Nederlands-Hervormde Gemeente zal gedurende één uur op de zondagen een lokaal van de Klaas de Vriesschool worden verhuurd. BEVORDERING Ingaande 1 januari 1984 is de heer G.J. Huizer bevorderd tot onder- brandmeester bij de vrijwillige brand weer. VERBETERING Overgegaan zal worden tot verbete ring van de situatie met betrekking tot de bushaltes aan de Juliana van Stolberglaan, nabij de bibliotheek. BENOEMD De heer J.M. de Bas te Waddinxveen is met ingang 1 januari 1984 be noemd tot brandwacht 2e klas bij de vrijwillige brandweer. IR Mocht u meer willen weten dan kunt u dit ongeveer 50 pagina’s tellende in het Frans gestelde rapport opvragen bij de Kerngroep (p/a Jan Campert- laan 24). Teneinde het subsidie snel betaal baar te kunnen stellen zodat over voldoende werkkapitaal kan worden beschikt, stellen B. en W. voor even eens akkoord te gaan met betaalbaar stelling van het subsidie vooruitlo pend op de vereiste goedkeuring van Gedeputeerde Staten. INWONERS Per 1 januari 1984 bedroeg het aan tal inwoners van de gemeente Wad dinxveen 21.769 (was per 1-1 ‘83: 21.839 inw.) WADDINXVEEN Kohnstammschool aan de INSTUIF Ten behoeve van een door de Multi- sportvereniging “T.O.O.S.” op 3 ja nuari 1984 gehóuden instuif voor de Waddinxveense jeugd, ter kennis making met gymnastiek, basketbal en badminton, werd de sporthal gratis ter beschikking gesteld. VERKOOP Ten behoeve van de bouw van trans- formatorstations zijn aan het Ge meenschappelijk Energiebedrijf Gou da e.o. drie perceeltjes grond in het bestemmingsplan Zuidplas verkocht. WADDINXVEEN - Overzicht van een aantal besluiten en mededelingen, voor zover niet reeds in openbare ver gaderingen aan de orde gesteld of ge publiceerd of nog te publiceren in de gemeentelijke rubriek, uit de ver gaderingen van het college van bur gemeester en wethouders van 6, 13, 20 en 27 december 1983 en 3 en 10 januari 1984. VERKOOP Aan de eigenaren van de percelen Sparrengaarde 9, 11, 13 en 15 zijn de achter hun woningen gelegen perceeltjes grond verkocht. VACATURES Het aantal werkgeversaanvragen nam in december met 12 af tot 208; er is minder vraag in seizoengevoelige be roepsgroepen, zoals de bouw (-26) en de horeca (-8). Er worden 14 me taalbewerkers meer gevraagd dan aan het einde van de voorafgaande maand. Drs. Boone gaf zijn mening vorige week donderdagavond in het Gere formeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt, waar socialistische volks vertegenwoordigers van gemeente en provincie met elkaar spraken over de provinciale herindelingsplan- nen voor Midden-Zuid-Holland. WADDINXVEEN - Dames-senioren 1' van de afdeling basketbal van de mul- tisportvereniging TOOS heeft afgelo pen vrijdagavond haar eerste seizoen- overwinning behaald. Rabo 1 uit Gouda werd in de Sniep geklopt met 64-53. Bij de rust echter keken de TOOS-dames nog tegen een achter stand aan: 17-24. Nadat 2 Rabo- dames is resp. de 11e en 12e minuut van de 2e helft hun 5e fout kregen, moest Rabo de resterende 8 minuten met 4 dames uitspelen. TOOS maak te gebruik van de ontstane situatie en zegevierde uiteindelijk. Topscoor- sters TOOS: Gaby de Groot 14, Ber nice Posthumus 13 en Ellen Geerts 12. BENOEMD Aan de heer G.C.M. Noordemeer, werkzaam op de secretarieafdeling Financiën, is in verband met zijn benoeming in de gemeente Niedorp met ingang van 1 april 1984 eervol ontslag verleend. Ol GEBRUIK Aan -Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland is toestemming verleend tot gebruik van het perceel Wilhelmina- kade 84a als bedrijfsruimte annex kantonniersverb lij f BENOEMD De heer W. Uittenbroek te Driebrug- gen is ingaande 1 januari 1984 be noemd bij de administratie van de Dienst van Openbare Werken voor 32 uur per week. UITWEDSTRIJDEN Heren-senioren 4 trok naar Voorhout om Forwodians 3 partij te geven. Na een sterk begin, met eem maximale voorsprong van 12 punten, viel TOOS aan het eind van de eerste helft iets terug: 21-28. In de 2e helft speelde heren 4 slecht, hetgeen For wodians uitbuitte. De achterstand werd goedgemaakt en omgezet in een 51-45 nederlaag voor TOOS. Top scorers TOOS: Ronald van Pinxteren 12, Harry Weck 9 en Ton Baan 9. RIT Aan de M.A.C. “Delfia” te Delft is ten behoeve van de organisatie van een wedstrijdrit met auto’s op 22 maart 1984 toestemming verleend tot het gebruikmaken van enkele wegen in de gemeente Waddinxveen. MARKTMEESTER Met ingang van 1 januari 1984 is de ter gemeentesecretarie werkzaam zijnde heer F. Romp te Moordrecht aangewezen als waarnemend markt meester. GEBOORTEN Het verzoek van de Nederlandse Baby-Felecitatiedienst B.V. tot het verstrekken van gegevens omtrent geboorte-aangiften is afgewezen. Jongens kadetten 2 werkten een streekderby af met Diok 2 uit Bos koop. Het ongeslagen kadettenteam had ook nu weinig moeite met de tegenstanders, ondanks het feit dat TOOS vanaf de 7e minuut van de 2e helft met 4 man speelde. De overwinning bedroeg uiteindelijk 90- 43, met als topscorers voor TOOS Johan de Heus (37), Peter van As (17) en Hans Kimmel (16). Er werd gevraagd naar een socialis tische visie op de gemeentelijke her indeling. Gesteld werd door drs. Boone en door statenleden dat voor de herindeling golden de maatstaven efficiency (doelmatigheid van be stuur) en democratie (zeggenschap van de burgers). De stichting tracht dit doel te berei ken door het ontwikkelen en bunde len van initiatieven op het gebied van fabricage en handel, het deelnemen aan beurzen en tentoonstellingen in binnen - en buitenland en het uit geven van promotie- en reclamema teriaal. Door het bestuur van de Stichting Meubelstad Waddinxveen is verzocht om beschikbaarstelling van een gemeentelijk subsidie voor 1984. Gelet op het belangrijke doel dat de stichting nastreeft, het belang daar van voor het Waddinxveense (meu bel) bedrijfsleven, de promotionele aspecten ook voor de gemeente Wad dinxveen en in aanmerking nemend dat in 1984 een startjaar is, stellen B. en W. de raad voor een subsidie voor het jaar 1984 beschikbaar te stellen van f. 10.000,--. In verband met de werkgelegenheidsbelangen welke met de activiteiten van de stichting worden gediend zal dit be drag ten laste gebracht worden van het fonds werkgelegenheid dat daar toe voldoende ruimte biedt. MEER MANNEN Het aantal werkloze mannen nam toe van 5568 tot 5781, ofwel met 4 procent. Die toename heeft veel te maken met seizoeninvloeden. Het grootste aandeel in de stijging levert de beroepsgroep bouwvakpersoneel: plusminnes 126 op een totale stij ging met 213. Van de afhankelijke beroepsbevolking is nu 10,4 procent werkloos, tegen 9,9 procent aan het einde van de voorafgaande maand. Eind vorig jaar waren er 89 vrouwen minder werkloos dan in november; die daling met ruim 3 procent is in de meeste beroepsgroepen terug te vin den. Het werkloosheidspercentage is Ten behoeve van de bouw van 17 eensgezinswoningen aan de Molen- ring is de 10de uitwerking van het bestemmingsplan Zuidkade 1 vast gesteld. WADDINXVEEN/GOUDA - Het jaar 1983 is in Waddinxveen afgesloten met 724 bij het Gewestelijk Arbeids bureau (GAB) in Gouda ingeschreven werklozen: 482 mannen en 242 vrou wen. In de voorafgaande maanden waren dat er 729 (noyember), 715 (oktober) en 735 (september). Volgens cijfers van het GAB is gedu rende maand december 1983 de werkloosheid in het gewest Gouda toegenomen met 8303 tot 8427, der halve met 124. Het werkloosheids percentage is daarmee gekomen op 11,2 procent. In december 1982 nam de werkloosheid in sterkere mate toe, namelijk met 379. - Om de Prof, voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan (ge- luids) apparatuur te kunnen laten aanschaffen hebben B. en W. de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad voorgesteld f. 2.000,- beschikbaar te stellen. In de gemeenschapsruimte van de Prof. Kohnstammschool is dringend behoefte aan een geluidversterkers- installatie en een katheder voor spre kers op ouderavonden, voorlichtings bijeenkomsten enz. Omdat het hier gaat om een “ver andering van inrichting” kunnen de ze kosten worden gebracht ten laste van het fonds “ter bestrijding van de kosten van verbouw, verandering en inrichting en herstel, voor zover dit niet het gewone onderhoud betreft”. In dit fonds is thans (rekening hou dend met de over 1982 t/m 1984 nog van het rijk te ontvangen bedragen en met de aan het fonds toegevoegde rente) een bedrag beschikbaar van p.l.m. f. 72.000,-. verdwijnen. Moordrecht gaat alsnog een poging doen om te worden sa mengevoegd met Gouderak. is niet goed, want dan is de kans groot dat de projecten onvoldoende worden begeleid. PUTTEN Uit het rapport blijkt dat de nieuwe techniek voor het versterken van de putwanden van belang is. Het grond water staat op een diepte van 15 tot 20 meter. Van de putten die volgens de oude methode zijn gegraven stor ten de wanden bij deze diepte in. Er zijn reeds een flink aantal put- gravers opgeleid. De putten die zijn gegraven volgens de aangepaste tech niek kosten twintig maal minder dan die gemaakt zijn met moderne wes terse hulpmiddelen. Aangezien het grondwater steeds verder daalt, is het nodig maatregelen te treffen voor het vasthouden van het regenwater. Van de nieuwe methode voor het op halen van water is de twee-zakken- methode het best aangeslagen. Deze methode is het goedkoopst en bruik baar bij elke putdiepte. De touw- pomp werkt goed tot een diepte van ca. 15 meter. Hoewel de pomp een voudig is, zijn de kosten toch pas draagbaar bij commercieel of gemeenschappelijk gebruik. Er is nog steeds maar één vakman die de touwpomp kan maken. Enige tien tallen van deze pompen zijn in ge bruik. De ontwikkelde graanopslag- GEZAMELIJK Ten aanzien van het bekendmaken van de kandidatenlijsten voor de ver kiezingen van het Europees Parle ment is besloten tot een gezamelij- ke publicatie met de gemeente Bos koop in het Weekblad voor Wad dinxveen. gekomen op 13,5 procent; eind no vember: 14,2 procent. Van de werklozen hebben er 1.021 (ruim 12 procent) na het beëindigen van de schoolopleiding nog niet ge werkt. In augustus bedroeg het aan tal schoolverlaters 1574 17 procent van alle werklozen). In de laatste vier maanden van 1983 is het aantal werkloze schoolverlaters derhalve met 553 afgenomen; in dezelfde pe riode van 1982 daalde het aantal schoolverlaters met 338, tot 856 eind december. Ten opzichte van au gustus is de werkloosheid van school verlaters beneden de 19 jaar met 45 procent afgenomen van 914 tot 500) en die van schoolverlaters van 19 t/m 22 jaar met 21 procent (van 660 tot 521). Dames senioren 2 tenslotte boekten een overwinning op Oegstgeest 2. De TOOS dames, gecoacht door heren 1-captain Hugo Sijlaar, wormen met 10-39, met als topscoorsters Daphne de Ruiter 11 en Wendy Posthumus 8. FILMPROJECTOR De op de Prof. Kohnstamschool voor openbaar mavo in gebruik zijn de filmprojector zal worden vervan gen. SUBSIDIE Aan de Schuttersvereniging Waddinx veen is een subsidie van f. 1.500,- verleend ten aanzien van de georga niseerde Nederlandse Kampioen schappen Luchtgeweer. ‘Het is de kunst om bij alle kosten - want die moeten worden gemaakt om ontwikkelingssamenwerking ef fectief te laten zijn - de juiste verhou dingen niet uit het oog te verhezen’, aldus de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen aan de vooravond van de maandag 13 tot en met zaterdag 18 februari te houden actieweek. De Kerngroep, die niet alleen geld inzamelt, maar nadrukke lijk ook aan de bewustwording van jong en oud doet, weet echter dat fi nanciële acties steeds nodig blijven. Van nieuwe projecten moet worden onderzocht of deze ten goede komen aan de armere groepen van de bevolking. Lopende projecten moe ten regelmatig worden gecontroleerd en bijgesteld. Al te grote zuinigheid TOMA Waddinxveen heeft voor wat betreft de projecten in Torna en Lima te ma ken met de Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwikkelingssa menwerking NOVIB. Deze organisa tie houdt zich via eigen medewerkers op de hoogte van het verloop van de verschillende projecten. Bovendien wordt om de paar jaar aan onafhan kelijke deskundigen een oordeel en advies gevraagd. De Kerngroep ontving een dergelijk beoordelingsrapport over het deel van het project in Torna dat de aan gepaste chnologie betreft. (In mei WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad is door B. en W. ge vraagd f. 10.000,- beschikbaar te stellen als subsidie aan de Stichting Meubelstad Waddinxveen. Zoals bekend heeft de gemeente - na verkennende besprekingen - medio 1983 het initiatief genomen om de in Waddinxveen werkzame bedrijven in de meubelsector bijeen te roepen ten einde te trachten te komen tot meer samenwerking en tot bevordering van activiteiten op het gebied van recla me en promotie van Waddinxveen als centrum van meubelindustrie en- handel. Dit initiatief heeft succes ge had en heeft na veel voorbereidende werkzaamheden van de daartoe inge stelde werkgroep uiteindelijk geleid tot de oprichting van een Stichting Meubelstad Waddinxveen. De op richting vond op 10 januari 1984 in de trouwzaal van het gemeentehuis plaats. In de stichtingsacte wordt het doel van de Stichting als volgt omschre ven: a. Het bevorderen van de bekendheid en de aantrekkelijkheid van Waddinx veen als centrum van meubelindustrie en -handel; b. het bevorderen van sa menwerking tussen die in en nabij Waddinxveen gevestigde bedrijven, welke werkzaam zijn in de meubel branche. STEMMEN Ten aanzien van de verkiezingen voor het Europees Parlement in 1984 zijn de bestaande indeling in stemdistric- ten en de bestemming van de gebrui kelijke lokalen gehandhaafd. toren blijkt niet beter maar wel duur der dan de lokale torens. Hiermee wordt dus gestopt. Met de ontwikkelde hand-zaaimachi- ne kan vijfmaal sneller worden ge zaaid dan met de hand. Dit is van be lang omdat zo vlug mogelijk na de eerste regenval gezaaid moet worden. De machine is het proefstadium voorbij en kan door de dorpssmid worden gemaakt. Howel de prijs geen bezwaar zal zijn, moet toch worden afgewacht of de boeren de machine willen gebruiken. WADDINXVEEN - De heer C. Kers bergen is 25 jaar in dienst van Glasbeek Autoschadereparatie aan de Noordka- De jongens adspirantenteams boekten afgelopen vrijdagavond beide een overwinning. Het eerste team versloeg Zoebas 1 uit Zoeter- meer met 103-38, met als topscorers Wolter Zwijnenburg (25), Robbert Kaufman (24) en Marco van Es (20). Het tweede team won van Gymnova 2 uit Leidschendam met 74-26jnet als meest scorende spelers Ralph Schouten en Rob van Doom beide met 20 punten. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethou ders van Waddinxveen hebben op vorige week dinsdag, na hun wekelijkse vergadering, een werkbezoek gebracht aan meu belfabriek Mulleman, Mercu- riusweg 3 te Waddinxveen. Directe aanleiding voor dit werkbezoek was het behalen door Meubelfabriek Mulleman, fabrikant van MS-meubelen, van de innovatieprijs voor stijl vernieuwing tijdens de meubel- vakbeurs in Utrecht. Overigens paste dit werkbezoek ook in de reeks werkbezoeken welke het college van burge meester en wethouders perio diek aan bedrijven in Waddinx veen brengt en sloot dit bezoek goed aan bij de in Waddinx veen ontwikkelde activiteiten van de Stichting Meubelstad Waddinxveen, waaraan Meubel fabriek Mulleman deelneemt. Het college werd, na ontvangst, door de directie van het bedrijf rondgeleid in de in produktie zijnde meubelfabriek. Hierna werden de toonzalen én de be kroonde meubelen bezichtigd. Het bezoek werd besloten met een genoeglijk samenzijn. Meubelfabriek Mulleman be stond in 1983 25 jaar en biedt werk aan 50 personen. AANGESTELD Mej. M. Heemskerk te Waddinxveen is voor een periode van 3 maanden aangesteld als tijdelijke kracht op de gemeentesecretarie-afdeling Sociale Zaken voor 28 uur per week. DRIE UUR De discussie tussen PvdA-gemeente- raadsleden uit omliggende gemeenten (Gouda, Zevenhuizen, Reeuwijk, Driebruggen, Moordrecht en Nieu- werkerk aan den IJssel) met de gede puteerden drs. J.H. Boone en drs. J. Borgman en een aantal PvdA-staten- leden duurde ongeveer drie uur. De vergadering werd voorgezeten door Jan Arie Scholten, voorzitter van de streekfederatie van de PvdA. Gedeputeerde drs. Boone voerde vooral het woord. Hij gaf antwoor den op gestelde vragen, zo nu en dan werd hij in het defensief gedrongen door de raadsleden. Deze plannen voorzien er bijvoor beeld ook in dat Waddinxveen ‘t Weegje en omgeving afstaat aan Gouda en een deel van de polder Achterhof aan Boskoop. Over het “inkrimpen” van Waddinxveen heeft de gemeenteraad al een cate gorisch nee uitgesproken. Op de donderdagavond in Het Tref punt gestelde vraag van plaatselijk PvdA-voorzitter A. Slinger deed ge deputeerde drs. Boone in het open baar - zij het op persoonlijke titel - de toezegging het gebied aan de - Abraham Kroesweg bij Waddinxveen te laten. Waddinxveen werd hierin gesteund door Zevenhuizen en Moer kapelle. Drs.Boone vond de argumen ten van het college van B. en W. van Waddinxveen sterker dan die in het provinciale rapport. Alle andere omstreden gebieden zou den echter aan Gouda en Boskoop

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 17