6 Floridateams Voor 30e maal schaaktournooi A Volleybalsters klimmen op naar middenmoot Korbis op weg naar de titel De Sperwer laat mooie collectie duiven zien Promotie van r i Op tweedaagse tentoonstelling WSV-schaakteam WSE-trainer Fred v.d. Lem gaat weg Tweede team Badminton- WEEKBLAD-SPORT en recreatie Waddinxveense sportspetters jeugd TOOS succesvol verslaat (6-4) Schoonhoven 1 TOOS-badminton verovert titel Dammen met Excelsior Schaak mee met WSV WIELAARD VOOR DE FIETS Dorpstraat 22-28 Tel. 12009 Eerste plaats meisjesploeg TOOS-gymnastiek Onderlinge wedstrijden TOOS-jeugd I 8t SM B S «ISWLftjS Q O j O !I M i V - J3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 JANUARI 1984 4 F r WADDINXVEEN —Nog eventjes en het eerste damesteam van Be Fair-volleybal kan zich in de tweede divisie D een goede midden moter noemen. De in deze klasse debuterende Waddinxveensen wonnen met 3-1 van Madjoe. Be Fair staat in de competitie op de negende plaats met 17 punten uit 13 wedstrijden. Het tweede team van TOOS-badminton. Van links naar rechts: Nienke Roelofs, Marcel van Grieken, Yolanda en Robert Slot. ver' tegenwoordigd. Dit is 2 teams meer als vorig seizoen. Het naar de overgangsklasse van de districtscompetitie gepromoveerde Florida-badmintonteam 3. Op de foto achter John Schouten, Arie Pieter van Nes, Dick van Teylingen en Thea Schwiebbe en Conny v. d. Hijden. WADDINXVEEN - De Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer heeft haar jaarlijkse clubtentoonstelling weer achter de rug. Aan de expostitie namen 313 duiven deel. Vele duiven liefhebbers kwamen op de tweedaagse tentoonstelling een kijk je nemen. r - - d deze KEES ASSCHEMAN C. BARELDS gender. Mede dank zij opvallend goed spel van spelverdeelster Gonnie Mas tenbroek werd het 15-4. Gonnie le verde gedurende 4 sets goede set-ups af en scoorde met haar blok regelma tig- 10.00 13.00 Klas 2 oude doffers tot 200 km le M. Verbeek 2e D. Heeren Klas 18 Late jonge duivinnen: leH. Metselaar, 2e J. W. Sekeris,3eN. Hoogerdijk, 4e D. Heeren, 5e H. Met selaar. le Viertallen show M. Verbeek; 2e vier tallen show D. Heeren; 3e Viertallen show H. Metselaar. Mooiste jonge duiven: M. Verbeek; mooiste jonge doffer: N. Hoogerdijk; mooiste oude doffer: Toor en Zn.; mooiste oude duivin tevens mooiste ge hele tent.: D. Heeren. Klas 17 Late jonge doffers: le M. Verbeek, 2e N. van Tol, 3e H. Vink, 4e C. Hofman. UITSLAG De uitslag van de tentoonstelling was als volgt. e7-e5 Pb8-c6 a7-a6 toumooi te worden betaald. De in schrijving sluit uiterlijk zaterdag 4 fe bruari 1984. Bij inschrijving naam, adres en speelsterkte vermelden. Opgave voor deelname richten aan: LJ. Bloem, Stationsstraat 21, tel. 15674 of A. Versluis, Noordkade 104, tel. 16578. WADDINXVEEN Zaterdag is de meisjesploeg van de gymnastiekver eniging TOOS tijdens de tweede tum- competitie in poule-B eerste gewor den met 152.80 punten. De Moor drechtse gymnastiekvereniging TU- MO behaalde de tweede plaats met 145.20 punten. Individueel eindigde Patty v.d. Sluis (TOOS) met 32.55 punten op de eerste plaats, Elles Hus (TOOS) werd met 31.15 punten tweede, Marion Kaptein (TOOS) en Chella Booster (TUMO) eindigden op een gedeelde derde plaats met 30.50 punten. Klas 16 Jonge duivinnen boven 400 km: le D. Heeren, 2e Smit-Troost, 3e M. Verbeek, 4e Toor en Zn., 5e H. van Dijk. Zaterdag moet Be Bairs gevaarlijkste wapen, de serve, getest worden tegen het Rijswijk.se Van Santen, de huidi ge nummer 3. Veel zegt dat niet, Be Fair won van 4 van de 5 top-tweede- divisieploegen. De korste partij die ooit gespeeld werd, vond plaats op een grootmees- tertoemooi, waar een witspeler 45 minuten nadacht over zijn eerste zet. Hij speelde toen e2-e4, keek glunde rend zijn tegenstander aan en kondig de mat in 38 zetten aan. Bij de om standers barstte een daverend gelach los. Maar groot was de hilariteit toen zwart antwoordde: ‘U heeft gelijk, ik geef het op’! Via een zeer moeilijke opslag kwa men de Waddinxveensen in de eerste set met 8-0 voor. De aanval werd rechtdoor gespeeld en het verdedigen verliep goed. De eerste set werd ver der vrij eenvoudig gewonnen met 15- 10. De tweede set was nog overtui- CONCURRENTIE De concurrentie verloor weer. KOS en PVC Blokkeer gingen ten onder tegen resp. Gemini (3-1) en Tonegido (0-3). Be Fair staat nu 5 punten bo ven KOS, de nummer 10. De num mers 11 en 12 degraderen automa tisch, Nummer 10 moet aan het eind van de competitie een beslissingswed strijd spelen. Het huidige spel van Be Fair toont aan dat zij niet tot deze degradatiekandidaten behoort. gebeuren beschikbaar. De deelnemers zullen worden inge deeld in groepen van 4 en wel naar speelsterkte. De partijen duren maxi maal 2 uur, dus één uur per speler. De minimumleeftijd om aan het tour- nooi te kunnen deelnemen is 16 jaar. De eerste ronde wordt gespeeld van ‘Er zijn al enkele trainers die bij ons hebben geïnformeerd maar er zijn nog geen gesprek ken geweest met kandidaten, we hopen voor half februari een nieuwe trainer te kunnen contracteren’. In de derde set werd een alles-of-niets -poging van Madjoe beloond met een 11-15 setwinst. Echter, Be Fair schrok niet en ging met steun van een grandioos gevulde sportzaal Groens- waard in de vierde set er weer volop tegenaan. In de eerste helft ging het niet perfect (2-7). Coach Willem-Jan van Yperen zette Tanja van Be- zooijen en Joke Maassen op de mid- denaanval in en in een ruk werd de stand rechtgetrokken (7-7). Via ge woon superieur spel werd de set win nend met 15-12 afgesloten. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 28 januari wordt bij de afdeling re- creatiegymnastiek van de multisport- vereniging TOOS de jaarlijkse onder linge wedstrijden voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar gehouden. De verplichte oefeningen op brug on gelijk, balk, ringen, rekstok, lange mat en sprong over kast of paard wordt door een deskundige jury beoordeeld. Vóór de prijsuitreiking zal er een demonstratie worden ge geven. WADDINXVEEN Het is een mis verstand om te denken,' dat schaak partijen altijd lang moeten duren. Er zijn veel voorbeelden van partijen die niet langer dan 20 zetten zijn. Treft men een tegenstander die ‘mee werkt’, dan kan het nog wat sneller gaan. Een heel korte partij is bijvoor beeld: 1. f2-f4 e7-e6 2. g2-g4 Dd8-h4 mat! Dit is het zogenaamde ‘narrenmat’. Ook heel bekend is het ‘herdersmat’, dat als volgt kan ontstaan: 1. e2-e4 2. Lfl-c4 3. Ddl-f3 4. Df3xf7 mat Iets gecompliceerder is het ‘mat van Legal’, een valstrik, die in een partij kan voorkomen. 1. e2-e4 e7-e5 2. Pgl-f3 d7-d6 3. Lfl-c4 Lc8-g4 4. Pbl-c3 g7-g6 Het paard op f3 staat gepend door de loper vanwege dameverlies. Hoogst verbazingwekkend: wit kan het ook zonder dame af. Kijkt u maar. 5. Pf3-e5!? Lg4xdl 6. Lc4xf7 schaak Ke8-e7 7. Pc3-d5 mat De wedstrijden begint om half twee in de sporthal “de Sni^p”. De aan wezigheid van ouders en andere fa milieleden wordt op prijs gesteld. Die aanwezigheid kan de deelnemers extra stimuleren. WADDINXVEEN - In de competitie voor de Rotterdamse Schaakbond (RSB) kwamen de eerste teams van de Waddinxveense Schaakvereniging en van Schoonhoven verleden week donderdag in het Anne Frankcen- trum tegen elkaar uit. Het beloofde een interessante wed strijd te worden, want Schoonhoven had enkele zeer sterke spelers in haar gelederen, waaronder de vroeger WSV kampioen Van der Laan, die nu aan het 3e bord speelde. Het werd een bijzonder fraaie 6-4 overwinning voor de Waddinxveners! Van Deelen aan het eerste bord met zwart spelend, presteerde het de ge renommeerde Van Herk een remise af te dwingen. Toen afgebroken moest worden stond hij zelfs beter. W. van Oort aan het 2e bord had reeds remise gespeeld en ook de par tij Van der Laan-Philipse eindigde in deling van het punt. Kardol aan het 6e, Smitskamp aan het 8ste en Asscheman aan het 10e bord deden het nog beter en wisten zowaar te winnen. Laatstgenoemde wist al spoedig twee pionnen voor te komen en toen zijn (door een paard gedekte) toren zich tussen koning en koningin te nestelen, was het gebeurd. Toen ook J. van Oort remise binnenhaalde aan het 7e bord kon WSV niet meer verliezen, on danks (enige) verloren partij van M. de Haan. Hoewel Van Deelen en Kraan op het einde van 'de avond wat beter stonden, werd besloten hun partijen, en die van Struyk remise te geven, wat de eindstand op 6-4 bracht. Ook WSV III speelde voor de RSB competitie en wel tegen N.S. Rot terdam I. De invallers Claudia Toren beek, Nekeman en Van Offeren de den het uitstekend: de eerste twee wonnen en Van Offeren wist remise te behalen. Ook Van der Heiden, aan het eerste bord spelend, had succes en won, maar Ritter, V.d. Ree en Verwaal moesten de eer aan hun te genstander laten. ONDERLINGE Voor de 19e ronde van de onderlinge competitie werden nog 6 partijen ge speeld: W. van Oort-Wolfs 1/2-1/2, Muit-Besemer 1-0, De Schrijver-Ket 1/2-1/2, Ellers-Littooy 1/2-1/2, Goor -V.d. Eijck 1-0, Kleiweg-Ponsioen 1- 0. Stand: 1. Philipse, 2. Van Deelen, 3. Struijk. Dat deze duiven niet alleen mooi zijn, bewezen ze in het afgelopen vliegseizoen 1983. De leden van De Sperwer wisten namelijk het le Ve- renigingskampioenschap van de kring Gouda en omstreken (18 verenigin gen met 600 leden) in de wacht te slepen. WADDINXVEEN - Het tweede team van de multisportvereniging TOOS is na een enerverende wed strijd tegen de badmintonclub Aar- landerveen ongeslagen kampioen ge worden in hun afdeling. Een gelijk spel was ruim voldoende om zeker te zijn van de titel. Het verloop van de wedstrijd was zeer spannend. Robert Slot bracht TOOS op voorsprong door zijn he renenkel (HE) in 3 games te winnen. Doordat Marcel van Grieken zijn HE echter verloor wisten de gastheren langszij te komen. Yolanda Slot hielp TOOS opnieuw aan een voor sprong, daar zij haar damesenkel (DE) eveneens in 3 games wist te winnen. Nienke Roelofs daarentegen moest haar DE in 3 games gewonnen geven. Yolanda en Robert brachten hun team weer op voorsprong. Helaas konden Nienke en Marcel niet voor komen dat de tegenstanders de stand 12.00 uur, de tweede van 15.00 uur en de derde en laatste ronde van 15.00 - 17.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijsuit reiking. Voor elke groep zijn twee aantrekkelijke prijzen beschikbaar. Het inschrijfgeld bedraagt f 7,50 per persoon en dient bij aanvang van het De Waddinxveensen versloegen in de sportzaal Groenswaard op knappe wijze het hoger geklasseerde Madjoe uit Enkhuizen. De bezoeksters had den niet veel in te brengen, want on danks een betere positie in de tweede divisie konden ze maar één set win nen. WADDINXVEEN - Zaterdag 11 fe bruari houdt de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV in het Anne Frank-centrum haar 30e vierkampen- toumooi. Zowel club- als huisscha- kers kunnen aan dit toumooi mee doen. Er zijn aan het Jan van Bijnen- pad twee grote zalen voor dit schaak- competitie), 8 gepromoveerd naar de 4e klasse districtscompetitie), 9 gepromoveerd naar de vijfde klas se districtscompetitie) en 12 ge promoveerd naar de zevende klasse districtscompetitie). Afgelopen week zijn de Jeugd-, Da mes- en Heren- competities gestart. Florida doet hier met 12 teams aan mee: 7 jeugdteams, 3 damesteams en 2 herenteams. Op zaterdag 4 februari start Florida met haar serie-clubkam- pioenschap-toernooien. Deze serie bestaat uit een Dames en Heren Dub- bel-toemooi op 4 februari, en op 7 en 8 april de Dames Enkel, Heren Enkel en Gemengd Dubbel toernooi en. Klas 3 Oude doffers van 200 tot 500 km: le A. de Wit, 2e A. de Wit, 3e mevr. Toor, 4e M. Anders, 5e D. Heeren, 6e A. Kivits. Klas 4 Oude doffers boven 500 km: le D. Heeren, 2e Smit-Troost, 3e H. Metselaar, 4e Smit-Troost, 5e J. W. Se- keris. Klas 5 Oude duivinnen: onbevlogen le D. Heeren, 2e H. Metselaar, 3e D. Degenhardt, 4e A. de Wit. Klas 6 oude duivinnen tot 200 km: le D. Heeren, 2e H. Metselaar, 3e J. W. Sekeris, 4e M. Verbeek. Klas 7 oude duivinnen van 200 tot 500 km: le N. Hoogerdijk, 2e D. Heeren, 3e M. Anders, 4e H. van Dijk, 5e D. Degen hardt, 6e Smit-Troost. Klas 8 oude duivinnen boven 500 km: le H. Metselaar, 2e H. Metselaar, 3e H. Metselaar. Klas 9 Jonge doffers onbevlogen: le Toor en Zn.2. N. Hoogerdijk. Klas 10 Jonge doffers tot 200 km: le D. Heeren, 2e H. Metselaar, 3e M. Verbeek, 4e J. W. Sekeris, 5e H. Vink. Klas 11 Jonge doffers van 200 tot 400 km: le en 7e N. Hoogerdijk, 2e M. Ver beek, 3eTwigt en Zn., 4e N. van Tol, 5e Smit-Troost, 6e M. Anders. Klas 12 Jonge doffers boven 400 km: le H. Metselaar, 2e H. Metselaar, 3e H. Vink, 4e mevr. Toor, 5e M. Anders. Klas 13 Jonge duivinnen onbevlogen: le A. de Wit, 2e N. Hoogerdijk. Klas 14 Jonge duivinnen tot 200 km: le M. Verbeek, 2e M. Verbeek, 3e Smit-Troost. Klas 15 Jonge duivinnen van 200 tot 400 km: le M. Verbeek, 2e H. Metselaar, 3e D. Heeren, 4e M. Verbeek, 5e A. Kivits, 6e M. Anders. WADDINXVEEN - Door de sterke opkomst van onze vaderlandse en de Russische dammers is Frankrijk in de laatste twee decennia als damme tje naar een figurantenplaats gede gradeerd. Gezien haar rijke historie is dat erg jammer. Dr. Mölimard, Fabre, Weiss en Rachenbacht en veel meer sterke spelers hebben in vroe ger jaren een glansrol in de interna tionale damwereld gespeeld en met ons eigen Nederland was het leveran cier van wereldkampioenen. Het zijn vooral de Nederlanders ge weest, die de laatste jaren moeite hebben gedaan om het damleven in Frankrijk naar een hogere plaats te dirigeren. Zo werd een in maart jl. in Parijs gehouden toernooi (inter nationaal) verrassend gewonnen door de Franse grootmeester Luc. Guig- nard. Hij behaalde 11 punten uit 7 wedstrijden. Uit dit toernooi een fragment van een tweede Fransman, Crombett, die Via een verrassende combinatie van de taaie Belg Gregoire won. Zie onderstaand diagram, in welke stand Crombette de witte schijven hanteerde. opnieuw gelijk trokken. Robert en Marcel, anders toch een ijzersterk duo vormend, bleken niet hun nor male niveau te kunnen halen en ver loren hun herendubbel. De damesdubbel moest dus de beslis sing brengen. Yolanda en Nienke hielden echter hun zenuwen knap in bedwang en trokken de overwinning naar zich toe. Met dit gelijke spel was een le plaats, voor het eveneens Waddinxveense Florida, een feit en promoveren zij hierdoor naar de 5e klasse. Onder het toeziend oog van enige enthousiaste supporters werd het team natuurlijk in de bloemetjes gezet. Het le team had de laatste competi tiewedstrijd winnend afgesloten met 6-2 tegen het bezoekende Shuttle ‘74 uit Ter Aar. Het handhaafde zich dan ook in de 4e klasse. Het 3e team speelde een beslissende wedstrijd tegen Satumus te Woerden. Bij winst zou mén zich handhaven in de 7e klasse ten koste van hun gast heren. Helaas verloren zij met 6-2, na aanvankelijk met 2-0 te hebben voorgestaan, en was degradatie een feit. Het 4e team wist zich eveneens niet te handhaven in de 7e klasse en zal het ook een klasse lager moeten gaan proberen. SPELREGELS In een voorronde voor de KNVB- spelregelwedstrijden, afgelopen zater dag in Reeuwijk, is het team van Be Fair-voetbal als eerste geëindigd. Het was een spannende ochtend in de kantine van C.V.C. Reeuwijk, waar Be Fair met 359 punten het best de spelregels bleek te kennen. Achter hen eindigde Esto 1 met 328 punten, WSE 318 punten, Esto 2 308 punten, C.V.C. Reeuwijk 250 punten en Gou da met 247 punten. Na 2 voorronden staat het team van Be Fair ook op de eerste plaats en met nog 2 voorronden te gaan kan het bijna niet anders of de finale, op 18 februari in Gouda, wordt gehaald. Daar zullen de nummers 1 t/m 6 van het algemeen klassement elkaar ont moeten. Indien het team van Be Fair, bestaande uit Henk en Anko Senneker, Ton Lugthart en René Kersbergen de finale halen, betekent dit de tweede achtereenvolgende keer en kunnen zij de vorig jaar veroverde wisselbeker tot op het laatste mo ment verdedigen. WADDINXVEEN - Met een zondag voor een week gehouden nieuwjaars receptie in de sporthal “de Sniep” heeft de Waddinxveense badminton club Florida zowel het badminton- jaar 1984 ingeluid als de gemengde competitie afgesloten. Op de receptie hield Florida-voorzit- ter Dick van Gemeren een toespraak je. Felecitaties waren er in het bij zonder voor de zes teams (van de veertig), die in deze competitie pro moveerden. Dat zijn de teams 2 (gepromoveerd naar de 4e klasse Bondscompetitie), 3 (gepromoveerd naar overgangsklas se districtscompetitie), 5 gepromo veerd naar eerste klasse districts- Waddinxveners na een tot 12-6 uitliepen. Toch was in het begin Bolnes bepaald niet kinderachtig op dreef. Ondanks een licht Waddinxveens overwicht moest Korbis in die fase een tamelijk forse achterstand tolereren. Met 0-3 en 2-5 op voorsprong te zijn geko men leek Bolnes voor een sensatie te gaan zorgen. Zelfs werd het nog 3-6, maar toen was het doek voor Bolnes gevallen. De daarna op rij gescoorde negen treffers hielden vernietigend huis on der het Bolnes moreel. Een fraai af standschot mocht daarin geen veran dering brengen. De drie na 20 minuten in één minuut tijds gescoorde doelpunten waren in feite het begin van het opmerkelijke Korbis come-back. Met een hoog tempo bewogen de spelers zich door de vakken en vaak waren er voor de talrijke toeschouwers prima staaltjes korfbal te zien. De met 8-6 afgeslo ten eerste speelhelft beloofde veel voor het verdere verloop van deze wedstrijd. Gelukkig niet alleen voor Korbis maar ook voor het publiek kwamen de hooggestemde verwachtingen in de tweede speelhelft volledig uit. Van gebrek aan goed korfbalspel viel be- WADDINXVEEN Het twaalftal van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis voert met drie winstpunten weer de ranglijst aan. Zaterdagavond werd in de sporthal ‘de Sniep’ overtuigend met 13-7 van Bolnes gewonnen. Dit was de beste wedstrijd uit het zaalkorfbalseizoen van dit moment, zij het dat de kwartier spelen met 3-6 achter stonden, maar daarna slist niet te klagen en als gevolg daar van ging de scoringsmachine rustig door. Via 10-6 en 12-7 werd onder bekwa me leiding van scheidsrechter De Ruijter het einde gehaald. Aangezien concurrent Reeuwijk nipt met 5-4 van Argento 'wist te winnep blijven de Waddinxveners met drie winst punten meer de ranglijst aanvoeren. Deze positie kan komende zaterdag verstevigd worden indien van Olym pia II in Spijkenisse gewonnen zal worden. Het vertrek uit Waddinx- veen is bepaald op 15.45 uur. WADDINXVEEN - Zondag is de jeugdcompetitie in het district Zuid- HoUand weer van start gegaan. TOOS badminton is dit jaar met 4 teams - Daarbij is men in de gelukkige om standigheid dat alle 4 teams tegelij kertijd thuis spelen, zodat het een drukke en gezellige boel is in sport zaal “Groenswaard”. Dit zal ook zonder meer zijn weerslag hebben op de prestaties van de teams. De eerste verrichtingen van de diverse teams waren dan ook zeer succesvol. TOOS 2 behaalde een ruime over winning van 7-1 op het bezoekende Strijen 1. Alle partijen werden vrij gemakkelijk gewonnen. Alleen de le gemengd dubbel ging in 3 games verloren, doordat het TOOS-koppel nog niet goed op elkaar ingespeeld bleek. Ook TOOS 4 behaalde een 7-1 over winning op Hazerswoude 5. Alleen de le dame moest haar meerdere er kennen in haar tegenstandster. De damesdubbels werden in 3 games gewonnen. TOOS 3 kreeg het Zoeterwoudse Meerburg 5 op bezoek. Beide teams hielden elkaar knap in evenwicht. Meerburg wist iedere keer een voor sprong te nemen, maar de TOOS- dames lieten dit niet op zich zitten. De eindstand werd derhalve 4-4. TOOS 1 trof meteen een zware te genstander. Dit team komt dit jaar uit in de 4e klasse zuid en is inge deeld bij opnieuw gerenommeerde tegenstanders. Het le bestaat uit Juliën Verwey, Aitze Bouma, Caro- lien Slootjes en Petra van Dijk. Al leen Aitze is nieuw in dit team. Afgelopen zondag kreeg het 4e team van Zoef ‘74 uit Nieuw-Lekkerland op bezoek. Aanvankelijk kwam TOOS met 2-0 achter te staan. De eindstand werd 5-3 in het nadeel van de Waddinxveensen. le klas oude doffers onbevlogen le Toor en Zn 3e A. Kivits 2e D. Heeren 4e H. Metselaar WADDINXVEEN - Zoals te voren met het bestuur van de voetbalvereniging WSE was af gesproken zal trainer Fred van der Lem de Waddinxveense 4e klasser dit seizoen voor het laatst begeleiden. Van der Lem, die dan acht jaar trainer is, zal het wegens druk ke wekzaamheden een jaartje rustig aan gaan doen. Voorzit ter Frits Leenen: ‘Na drie sei zoenen Van der Lem is WSE van degradatie-kandidaat een goede subtopper in de 4e klas geworden, derhalve zoeken we voor het nieuwe seizoen een soortgelijke trainer die WSE misschien eens aan het derde klasvoetbal kan laten ruiken’. De keurmeesters J. van Alphen aan Rijnsburg en J. Terhaar uit Voor schoten waren vol bewondering voor de prachtige collectie duiven, die de 50 leden tellende postduivenvereni ging De Sperwer bijeen had gebracht. O: oaaminton is cut jaar met tea g jg 2 «emen«d?. en meisjesteams - "Zwart is aan zet en speelde ogen schijnlijk sterk 23-28. Toch bracht deze stelling zwart in de problemen, nadat wit met 29-24 een sterk ant woord had. 18-23 is verhinderd door 24-20 15x24, 34-29 24x44, 25x34 en 40x20. De Belg had deze variant gezien en speelde: 11-17, 38-33 17-21, 26x17 12x21, 42-37 en toen 21-26 Deze miskleun werd gestraft door de mooie combinatie: 36-31 27x36, 24-20 15x24, 47-41 36x47, 37-32 47x40, 32x3 25x34 en 3x6 waardoor Crombett toch nog hoog op de rang lijst terecht kwam.Een fraaie partij- winst vanuit onderstaande cijfer- stand: zwart: 9,10,11,12,14,15,18 en 26.Wit: 23,25,29,31,32,33,39,44. Na het gespeelde 21-26 wint wit fraai: 23-19 14x43 (meerslag), 44-39 26x28 (meerslag), 33x4 43x34, 25- 20 15x24, 3x16 en precies uit. Oplossing probleem vorige week, waarvan eerst nog eens de cijfer- stand: Zwart: 5,7,8,9,14,18,21,23, 28 en 29. Wit: 25,32,34,35,37,38, 39,41,42 en 48. Oplossing: 35-30 29x40, 39-34 40x 29, 30-24 29x20, 38-33 28x39, 48- 43 39x48, 32-27 21x32, 37x10 48x 46 (meerslag), 25x1 5x14, 1x5 een fraaie winst tenslotte. I

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 19