GEMEENTE WADDINXVEEN Ongeval door gooien van sneeuwballen Brugwegsloot gaat niet dicht Gemeente geeft verzet op Een boekenbon? Zwemwedstrijd F-competitie POLITIENIEUWS WADDINXVEEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN BRANDWEER DIVERSEN SPOR T EN RECREA TIE S3 SPREEKUREN GEHANDICAPTENBELEID GEMEENTELIJKE HERINDELING MILIEUZAKEN VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN I Kies het zekere voor het onzekereKies Kok en Mercedes-Benz. Een ideale en betrouwbare combinatie! 1 nu zuinig met energie verstandig voor morgen! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2S JANUARI 19S4 01820-16066 010-362244 I ingekomen stukken. 7. Vaststelling bedrag per leerling gewoon lager onderwijs 1984, ie een GRAAG GEGEVEN! k PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3)10 1 22 22 0 18 20 - 24 25 5 1 30 00 1 30 00 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Spreekuur burgemeester, de heer C.M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. - w -F. AUTO TE WATER ?8P. BROMFIETSEN UIT VERKEER De afgelopen week werden 4 brom fietsen uit het verkeer genomen om nader technisch te worden onder zocht. Twee van deze bromfietsen waren bij aanrijdingen betrokken. OPGEVEN VALSE NAAM Op donderdag 3 november werd een 16-jarige Waddinxvener bekeurd ter zake het rijden zonder verlichting. Bij nader onderzoek bleek de bewuste bestuurder, die later alsnog kon wor den aangehouden, een valse naam te hebben opgegeven. vuurwapen, een revolver, gevonden. Het wapen is inbeslaggenomen. Het wapen was geleend van een inwoner van Oudewater. Tegen deze man zal eveneens pröces-verbaal worden op gemaakt. Alarmnummer Via alarmnummer 1 22 22 kan men een brandmelding doorgeven aan de vrijwillige brandweer Waddinxveen. Vanaf heden kan men, indien dit alarmnummer bezet of buiten ge bruik is, voor de brandmelding ook gebruik maken van nummer 01820-24 25 5 (alarmcentrale Regionale Brandweer). In de nieuwe telefoongids zullen beide alarmnummers direct onder het kopje Waddinxveen worden vermeld. Burgemeester en wethouders adviseren om nu al de volgende num mers bij uw telefoon aan te brengen: alarmnummers brandweer bgg- ongevallen politie OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. ZOLDERBRANDJE Op zondag 22 januari omstreeks 21.45 uur werd brand ontdekt op een zolderkamer van een woning aan de Henegouwerweg. Vermoedelijk heeft nylon zwemkleding, dat op een elektrische radiator lag, vlam gevat. De zeer sterke rookontwikkeling op de zolderverdieping bemoeilijkte het blussen, doch de ter plaatse gekomen Waddinxveense brandweer had de brand spoedig onder controle. Door de vroegtijdige ontdekking van de brand kon erger worden voorkomen. Op 19 november 1983 heeft overleg plaatsgevonden over het ge meentelijk gehandicaptenbeleid in Waddinxveen, waarvoor belang hebbenden en belangstellenden d.m.v. twee publicaties in de ge meentelijke rubriek waren uitgenodigd. De opkomst viel wat tegen; slechts 12 mensen hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven. Voor de besteding van 3.000,- voor aanpassingen/voorzieningen, die niet o.g. v. een andere regeling gefinancierd kunnen worden, zijn de volgende suggesties gedaan: - een extra algemene invalidenparkeerplaats bij de Passage, en één bij de Dorpstraat; - een voetgangerslicht met rateltikker en een lange groene interval bij het zebrapad Kanaalstraat/Kerkweg-Oost; - een hek bij de Beethovenlaan/bruggetje Anne Frankcentrum; - schuifdeuren bij het zwembad; Gemeentelijke herindeling hoorzitting Statencommissie bestuurlijke zaken De Statencommissie van advies en bijstand voor bestuurlijke zaken verwacht op 24 februari 1984 haar advies te kunnen uitbrengen over het standpunt van Gedeputeerde Staten over de gemeentelijke her indeling van noordoostelijk en midden Zuid-Holland. Ter voorbereiding van dit advies zal op 10 februari 1984 een hoorzit ting gehouden worden. Deze hoorzitting, aanvang 14.00 uur, vindt plaats in het verenigingsgebouw ”Het Trefpunt”, Stationsstraat 18 te Waddinxveen. Belangenverenigingen en/of aktiegroepen hebben de gelegenheid tot inspreken. Zij, die van deze mogelijkheid gebruik willen maken, dienen zich voor 26 januari a.s. aan te melden bij de statencommis sie, telefoon 070-116177 (doorkiesnummer). I.v.m. de tussentijdse wijziging van de plaats, waar de hoorzitting zal plaatsvinden, kon deze mededeling niet eerder gepubliceerd worden. GEEN RIJBEWIJS Op maandag 16 januari werd op de Kerkweg-Oost een 18-jarige motorrij der uit Boskoop bekeurd. De man had geen rijbewijs. MERCEDES-BENZ BESTELWAGENS Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven VUURWAPENWET Op de vroege avond van woensdag 18 januari werden te Moerkapelle een 37-jarige man uit Melissant en een 29-jarige Moerkapellenaar aangehou den respectievelijk terzake gepleegde vernieling en bedreiging. De mannen hadden ruzie gekregen, nadat de vrouw van de man uit Melissant, die samen in een echtscheidingsprocedu re zijn gewikkeld, bij de man in Moerkapelle was ingetrokken. De man uit Melissant, R.B., had een aantal ruiten van de woning te Moer kapelle ingegooid. Hierop zou de Moerkapellenaar hem hebben be dreigd met een vuurwapen. In de wo ning werd een met patronen gevuld - markeringen en rateltikkers waar dit nodig mocht zijn. Bovengenoemde voorstellen zullen bekeken worden. Van getroffen voorzieningen zal te zijner tijd mededeling worden gedaan in deze rubriek. Verder zijn de aanwezigen op de hoogte gebracht van het besluit van burgemeester en wethouders dat de aanlegkosten van een invaliden parkeerplaats in het vervolg door de aanvrager zelf betaald moeten worden. Hierover is reeds een publicatie gedaan in deze rubriek. Voor informatie, vragen, suggesties, klachten e.d. m.b.t. het ge meentelijk gehandicaptenbeleid kunt u terecht bij mevrouw H. van der Klauw, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, of u kunt bellen naar het gemeentehuis (tel. 14433, toestel 125). Het verslag van het gehouden overleg is eveneens te verkrijgen op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. een geschil inzake de juridische metho diek. Omdat het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan met in gang van donderdag 19 januari 1984 ge durende een maand voor een ieder ter inzage is gelegd dient de raad, nu gedu rende genoemde termijn beroep kan worden ingesteld bij de Kroon, omtrent het al dan niet dartegen in beroep gaan te besluiten. Het college heeft zich intussen beraden over de voors- en tegens van het al dan niet instellen van beroep. Voor wat be treft het wèl in beroep gaan zijn twee proceduremogelijkheden namelijk zon der voorafgaand nader onderzoek in be roep gaan of na voorafgaand nader on derzoek in beroep gaan. Eerstgenoemde mogelijkheid zou in fei te het meest voor de hand liggen, gelet op het destijds reeds verrichte ondrzoek en aangezien op deze wijze het princi piële geschil tussen de raad en Gedepu teerde Staten aangaande de gekozen methodiek voor de Kroon kan worden uitgeprobeerd. "Laatstgenoemde mogelijkheid achten wij minder reëel, aangezien wij op voor hand reeds twijfelen aan de - eventuele - positieve effecten van te nemen (ver- keersjmaatregelen”, aldus B. en W. In verband met het vorenstaande hebben zij zich tegen de achtergrond van de hiernavolgende aspecten, het thans nog aanwezige belang afgevraagd van een uitspraak van de Kroon over de geko zen methodiek: in verband met de (eerder) voorgesta ne reconstructie van de Brugweg is de beslissing op een drietal aanvragen voor de bouw van een brug over de Brugweg- sloot. Daarnaast is eind 1982 bij het col lege een verzoek ingediend voor het aanleggen van twee parkeerplaatsen naast de rijbaan van de Brugweg. Het instellen van beroep betekent, dat een beslissing op voornoemde aanvragen als gevolg van een verlenging van de proce- duretermijn met tenminste enkele jaren voorloPig niet in zicht is. ”Wij achten verder uitblijven van een beslissing evenwel niet langer gewenst wanneer daarbij tevens het volgende punt in ogenschouw wordt genomen.” Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gase/i elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) zondag 22 januari omstreeks 1A.00 uur raakte op de Kanaaldijk, ter hoogte van het voormalige ge maal, een personenauto als gevolg van de gladheid in de slip en ver volgens te water. De 27-jarige be stuurder, G.B. uit Waddinxveen bleef ongedeerd. De auto moest worden af gesleept. Op donderdag 19 januari omstreeks 08.10 uur was nog een auto nabij de Kanaaldijk te water geraakt. Bij af remmen slipte de auto op het gladde wegdek en schoof vervolgens in de langs de weg gelegen sloot. De auto moest worden afgesleept. Loop der bevolking Gedurende het jaar 1983 is de bevolking van Waddinxveen met 70 inwoners afgenomen. Op 1 januari 1984 telde Waddinxveen 21.769 inwoners. De natuurlijke aanwas bedroeg door 294 geboorten en 99 overlijden 195 personen. Er vestigden zich 670 nieuwe inwoners, 935 personen vertrokken uit Waddinxveen, hetgeen resulteerde in een vertrek- overschot van 265. Hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat: door hen is gewijzigd: de hinderwetvergunning, nr. 4834, d.d. 16 maart 1973, van mevrouw M.Y. LeungAyong, Bagijnenwaard 46 te Zoetermeer, vooreen Chinees-Indisch restaurant, gelegen aan de Oranjelaan 42. De reden hiervoor is dat het lozingsaspect (via de vetvanginstallatie) - gelet op de gewijzigde Hinderwet - zijn basis dient te vinden in de door de Wet Verontreiniging Oppervlaktewa teren tot stand gekomen Lozingsverordening Riolering. De wijziging houdt in: beperking van de Hinderwetvergunning, wat betreft de vetvanginstallatie, tot het voorkomen van stankhinder en de opslag en afvoer van uit de installatie afkomstige afvalprodukten door hen is verleend: onder 16 voorschriften ter beperking van ge vaar, schade of hinder buiten de inrichting, op 17 januari 1984 een sterk mag thans worden betwijfeld of de met een reconstructie van de Brug weg gepaard gaande gelden beschik baar zullen komen, mede gelet op overi ge prioriteiten binnen de gemeente en de beschikbare ruimte binnen de begro ting alsmede gelet op de naar het lijkt minder wordende noodzaak van een Brugwegreconstructie nu (en B. en W vervolgen met het volgende punt) er inmiddels door fietsers minder ge bruik gemaakt behoeft te worden van de Brugweg, althans voor zoveel zij zich richting Gouda v.v. begeven aangezien er inmiddels twee alternatieve fietsrou tes zijn gekomen nl. de route via het nieuwe vrij liggende fietspad langs de Kanaaldijk via de Gouwebrug naar Gouda en de route Henegouwerweg via het nieuwe vrij liggende fietspad onder- langs de A12 (noordzijde) naar Gouda. "Met het vorenstaande zal u zijn geble ken dat er thans nog nauwelijks inhou delijke argumenten zijn aan te dragen om in beroep te gaan. Uiteraard zijn er wel motieven voor vanuit principieel en juridisch oogpunt doch wij achten deze onvoldoende zwaarwegend. Een be roepsprocedure zou bovendien verlen ging van bouwvergunning voor de brug gen in de weg staan. Wij stellen u mits dien voor tegen de beslissing van Gede puteerde Staten geen beroep in te stel len”, aldus B. en W. tot de raad. Bij de eerstvolgende herziening van het bestemmingsplan zal de raad dan wel de belissing van Gedeputeerde Staten in acht moeten nemen en daarbij tevens dienen te betrekken de over de redactie van enkele voorschriften gemaakte op merkingen. Bedoelde opmerkingen wa ren overigens niet van zodanig gewicht, dat goedkeuring aan bedoelde artikelen moest worden onthouden. Algemene Basis Opleiding in Waddinxveen Op 28 februari 1984 zal een door de gemeente Waddinxveen te orga niseren Algemene Basis Opleiding van start gaan. De kosten bedragen 80,- (incl. cursusboek). De cursus is gericht op het bewustmaken van het leidinggeven aan jeugdigen en volwassenen in een sport- en/of spelsituatie, terwijl te vens aandacht zal worden geschonken aan sportgezondheidsleer. Voor nadere inlichtingen en inschrijving kunt u zich wenden tot de heer R. v.d. Kooij, afdeling Welzijnszaken, tel. 01828-14433, toe stel 272. hinderwetvergunning aan de heer D. Metselaar, Busken Huetlaan 26 alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, ver gunning voor een handel en opslag van oud papier, lompen, oude metalen e.d., aan de Onderweg 35-37 alhier. De vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en op maandag avonden van 19.00 tot 22.00 uur, van 26 januari 1984 tot 26 februari 1984 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. Deze beschikkingen worden van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien beroep tegen deze beschikking is ingediend. Een be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor ge schillen van bestuur, Binnenhof 1,2513 AA Den Haag. WADDINXVEEN - In de gemeenteraadsvergadering van volgende week woensdagavond zal worden gesproken over het bestemmingsplan Brugweg ’80, dat het provinciaal bestuur van Zuid-Holland gedeeltelijk heeft goedgekeurd. Gedeeltelijk, omdat geen goedkeuring is gehecht aan de wens van de meerderheid van de Waddinxveense gemeenteraad om de Brugwegsloot eventueel te dempen. Het plan Brugweg ’80 stamt uit okto ber 1980. Dë'beslissing van het college van Gede puteerde Staten betekent dat goedkeu ring is onthouden aan de gehele door de Waddinxveense gemeenteraad geno men besluit. ’’Goedkeuring is onthouden aan de be stemming "verkeer” ter plaatse van de Brugwegsloot en aan artikel 6, lid 2, van de voorschriften. Dit betekent dat goedkeuring is onthouden aan de gehe le door u gekozen planologische oplos sing van de verkeersproblematiek van de Brugweg”, aldus het college aan de raad.” Deze oplossing omvatte het wegbe stemmen van de Brugwegsloot, daarin begrepen de mogelijkheid om met ge bruikmaking van de Wet op de Ruimte lijke Ordening de sloot weer te bestem men voor ’’water” wanneer dit moge- lijk/wenselijk mocht blijken. Overigens zijn Gedeputeerde Staten wel van mening dat ”de verkeerssituatie op de Brugweg niet ideaal te noemen is en om maatregelen vraagt” doch daar naast zijn zij van mening dat eerst vol doende moet worden onderzocht of het dempen van de sloot het meest doelma tig en aanvaardbaar is. In dit verband achten zij eerst - nader - onderzoek noodzakelijk naar de moge lijkheden zoals het verbieden en omlei den van vrachtverkeer, alsmede het aanleggen van verzamelparkeerplaat- sen. In het verlengde daarvan vinden Gedeputeerde Staten dat de sloot als "water bestemd moet worden om - na het gepleegde onderzoek - daarvan later de bestemming ’’verkeer” te maken. Aangezien Gedeputeerde Staten de noodzaak van maatregelen onderschrij ven gaat het in casu eigenlijk alleen om 5. Wijziging Verordening marktwezen gemeente Waddinxveen. 6. Voorstel inzake aantal uren vakonderwijs openbare lagere scholen schooljaar 1984/1985. Gemeenteraad Woensdag 1 februari 1984, aanvang 7.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Vaststelling notulen vergaderingen 25/26/27 oktober en 23 no vember 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel inzake beslissing Gedeputeerde Staten over bestem mingsplan’’Brugweg’80". 4. Sluiten overeenkomst met provincie Zuid-Holland inzake wijzi gen, exploiteren en onderhouden openbare verlichting Hene gouwerweg binnen bebouwde kom. ALCOHOL Op zondag 22 januari raakt een 26-jarige automobilist uit Waddinx veen als gevolg van de gladheid op de Juliana van Stolberglaan in de slip en reed het trottoir op, waarbij DODE EENDEN De afgelopen week werden op di verse plaatsen in de gemeente Wad dinxveen zieke en dode eenden aan getroffen. De eenden zijn zwak en misselijk en vertonen dezelfde symp- tonen als bij botulisme. Eenmaal ziek, sterven ze spoedig. Mogelijk zou er sprake kunnen zijn van vogelpest. De eenden zijn voor onderzoek naar Gouda gezonden. In afwachting van definitief uitsluit sel de volgende tips: - bij aantreffen van dode of zieke eenden, deze dieren niet met handen beetpakken. - indien toch met handen aangeraakt, dan deze goed reinigen. - de aangetroffen eenden ter vernie tiging aanbieden bij de gemeente. hij tegen een geparkeerde auto reed, die op zijn beurt tegen een tweede auto botste. De bestuurder wilde zijn auto keren om in een zijstraat te par keren, doch hierbij slipte hij weder om en reed tegen een derde auto. De bestuurder bleek alcohol te hebben genuttigd. Van de man werd een bloedproef genomen. Zijn auto is voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. AANRIJDINGEN Op zaterdag 14 januari omstreeks 18.00 uur ramde de bestuurder van een bestelauto, voorzien van een zijl- kap hiermede de hoogtebalk nabij de Noordtunnel. De balk werd licht ge bogen. Niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een aanrijding, welke op dinsdag 17 januari ‘s avonds plaats vond nabij de kruising Jul. van Stol- berglaan-Kerkweg Oost. Een 16-jarige bromfietser kreeg geen voorrang van een automobilist. De bromfietser raakte gewond aan een been. Op vrijdag 20 januari vond ‘s avonds een ongeval plaats op de Henegou werweg nabij het gemaal. Een auto met aanhangwagen kreeg een klap band en was gaan scharen. Enige tijd nadat de auto aan de rechterzijde op de rijbaan stond, iets voorbij de ter plaatse aanwezige bocht, reed een na derende personenauto achter op de stilstaande combinatie. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. De auto met aanhangwagen moest worden afgesleept. Op donderdag 19 januari om 17.00 uur vond een ongeval plaats op de Henegouwerweg. Hierbij werden twee personenauto’s zwaar bescha digd. Eén van de bestuurders was meteen na het ongeval doorgereden. Enige tijd later werd de bewuste auto in Reeuwijk aangetroffen. De be stuurder was daarbij niet aanwezig. De auto is voor nader onderzoek naar het groepsbureau overgebracht. Op vrijdag 20 januari werd tegen een 31-jarige vrouw proces-verbaal opge maakt, daar zij die dag op de Van Speykstraat een lantaarnpaal had aangereden en daarna was doorge reden. Op de Kerkweg-Oost werd de betreffende auto aangetroffen. Dezelfde dag werd tegen een tweede automobiliste proces-verbaal opge maakt, daar zij op de Groensvoorde een aanrijding had veroorzaakt en meteen daarna was weggereden. Nog steeds bouwvergunning nodig voor dakkapellen, duivenhokken, schuurtjes e.d. In de pers werd enige tijd geleden de indruk gewekt dat in het kader van de deregulering geen bouwvergunning meer nodig is voor dak kapellen, duivenhokken, schuurtjes e.d. Deze berichtgeving over de deregulering was nogal misleidend; on voldoende is duidelijk geworden dat het vooralsnog slechts om plan nen gaat om allerlei overheidsregels af te schaffen en dat deze plan nen eerst nog zorgvuldig bestudeerd zullen moeten worden op effect en consequenties. Daarna zal het parlement zich over de plannen moeten uitspreken. Tot het zover is, is voor het bouwen van dakkapellen, duivenhok ken, schuurtjes e.d. nog steeds vergunning nodig. Deze vergunning kan worden aangevraagd via de dienst Openbare Werken en Bedrij ven waar voorbedrukte aanvraagformulieren verkrijgbaar zijn. WADDINXVEEN - Zondag voor een week werd in zwembad De Thermen te Alphen a/d Rijn het derde pro gramma in het kader van de F-com petitie KNZB gezwommen. Aan deze wedstrijden nam het Waddinxveense De Gouwe deel met 20 leden op 43 starts. Marc Faber bevestigde zijn B-limiet op de 100 m schoolslag heren met een tijd van 1.91.1. Tevens werd driemaal een clubrecord gezwom men, t.w.: Marc Faber op de 50 m vrije slag heren in een tijd van 26.6 (- 1.1), Marcel van den Bosch op de 50 m schoolslag j.o. 16 jr. in een tijd van 39.0 (-0.2) en Gillian van den Berg op de 100 m wisselslag m.0. 14 jr. in een tijd van 1.23.7, hetgeen een verbetering betekent van 1.5 sec. In de spannende finales van de 4x50 m wisselslag dames 2.36.9) en de 5x50 m vrije slag heren 2.25.3) be haalde De Gouwe resp. een 2e en le plaats in tijden die dicht in de buurt van de clubrecords lagen. Verder werden in totaal nog 18 persoonlij ke records gezwommen. DIEFSTAL/INBRAAK Op woensdag 18 januari werd vanuit de niet afgesloten kleedkamer van een sportkantine uit kleding een por temonnee ontvreemd. Inhoud ca. f 15,00. Van een op de Tesselschadelaan ge parkeerd staande auto werden twee wieldoppen gedemonteerd. Deze diefstal heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 januari. Vanuit een schuur van een woning aan de Wingerd, werd een gereed schapskist weggenomen. De diefstal moet op vrijdag 13 of op zaterdag 14 januari gepleegd zijn. De schuur was niet afgesloten. Via braak wist men een kantoorpand aan de Boekweitakker binnen te tre den, waarna uit dit pand een reken machine, merk Hewlatt-Packard, werd weggenomen. De afgelopen week werd 3 keer aan gifte gedaan van diefstal van een fiets. Slechts één van deze fietsen was voorzien van een postcode-fiets- code. De afgelopen week konden liefst 6 fietsen, welke wel alle van een code waren voorzien, aan de hand daarvan aan de respectievelijke eige naren worden teruggegeven. alsmede bedrag vergoeding administratiekosten bijzondere- scholen. 8. Verkoop grond in bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980” aan N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. 9. Beschikbaarstelling subsidie aan Stichting Meubelstad Wad dinxveen. 10. Begrotingswijzigingen, w.o. beschikbaarstelling krediet aanschaffing apparatuur Prof. Kohnstammschool beschikbaarstelling krediet behandeling bomen J.W. Frisoweg en Da Costaweg. 11. Rondvraag De stukken liggen voor pers en publiek op het gemeentehuis ter in zage. OVERTREDINGEN De afgelopen week werden 6 automobilisten bekeurd, daar zij het rode verkeerslicht negeerden. 15 Ver keersdeelnemers werden bekeurd, daar zij geen, dan wel ondeugdelijke verlichting voerden. Verder werden 6 bestuurders bekeurd terzake diverse rijfouten; 1 bestuurder terzake on verzekerd rijden en twee bestuurders, daar zij misbruik maakten van hun handelaarstekens. WADDINXVEEN Afgelopen maandagmiddag omstreeks kwart over twaalf vond op de Sniepweg nabij de sporthal ‘de Sniep’ een eenzijdig ongeval plaats. Een groep van 11 knapen bekogelde een naderende personenauto. De gehele voorruit kwam dicht te zitten, de bestuurder raakte de macht over het stuur kwijt, draaide 180 graden en ramde het hek. De auto is met de takelwagen afgesleept. Tegen de 11 scholieren is proces-verbaal opgemaakt. Tijdens de afhandeling van het ongeval (o.a. noteren gegevens) en het ver- keersregelend optreden werden deze politiemensen zwaar bekogeld met sneeuwballen. Tegen 4 van de werpers is eveneens proces-ver baal opgemaakt. Vanwege de gladheid vonden nog 3 lichte aanrijdingen plaats op de Von- dellaan (nabij kruising met Van Maer- lantstraat), op de Noordkade en op de Onderweg. Op de Noordkade moest een automobilist uitwijken voor een bijna vallende fietser, waar na de auto half de sloot in reed. De auto is er uit getakeld. Op maandag 23 januari werd ‘s avonds eén bewoner van de Boezem- weg door 2 knapen mishandeld. Na dat de man een aantal knapen diverse keren had gezegd, dat zij geen sneeuwballen tegen zijn ruiten moes ten gooien, bleven zij toch doorgaan, waarna dé ontstane ruzie daarover uit de hand liep. De man liep een bloed neus op én zijn bril werd vernield. Tegen de 2 knapen is proces-verbaal terzake gepleegde mishandeling opge maakt. De Waddinxveense rijkspolitie ver zoekt alle huisbewoners en gebrui kers van gebouwen en trottoirs en trottoirgedeelten, welke vóór, achter of naast de woningen en de gebou wen zijn gelegen, sneeuwvrij te hou den dan wel sneeuwvrij te maken. Dit om de vele ongemakken voor de vele bezorgers en de bejaarden te voor komen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3