Kor bis blijft winnen KWIEK-TEAMS Eben Haëzerschool Waddinxveense sportspetters Volleybalsters verliezen: 3-1 SUCCESVOL wint tweede damdag Waddinxveense werkers voor KNVB-Gouda Inzet beloond Poldervaart Herstel TOOS badmintonsters Zeer slechte WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Volle strijd in Excelsiors Philipse geklopt door Van Deelen stopt als trainer-coach WIELAARD VOOR DE FIETS Dorpstraat 22-28 Tel. 12009 vangst HSW zaalhockeysters WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van de hockeyclub Wad dinxveen heeft zondag de zaalhoc key wedstrijden tegen Forescate en Cartouche met respectievelijk 4-0 en 5-4 gewonnen. Met nog 4 wedstrijden te spelen en 11 punten uit 8 wedstrij den (doelsaldo plus 15) staan de Waddinxveense dames er niet slecht voor. De volgende speelavond is op 5 februari. onderlinge Antilope aan vooravond van 10-jarig bestaan Jeugd gymt heel graag Schade aan uw auto vereist p deskundige reparatie. ;focwa 7 gewonnen, 1 gelijk De setstanden k WADDINXVEEN - De tafeltennisteams van Kwiek hebben er vori ge week een succesvolle week van gemaakt, want van de tien ge speelde wedstrijden waren er 7 gewonnen, 1 gelijk en slechts 2 verloren. GLASBEEK AUTOSCHADE goed knokkende De Gouwe bezet in de competitie plaats en staat vier punten achter Neptunes. WADDINXVEEN - Het eerste zevental van eerste klasser De Gou we zit in de problemen. De waterpoloërs zijn in een benarde situ atie geraakt nu ze zaterdag met het kleinst mogelijk verschil (12-13) verloren van Nijmeegse Pluvius. Het voor eigen publiek ’t nu de laatste WADDINXVEEN - De dames van Be Fair-volleybal verloren zater dag met 3-1 van Santen/Den Haag 2, een ploeg met drie speelsters die vorig seizoen nog in de eredivisie uitkwamen. E-- waren 15-6, 13-15, 15-8 en 15-2. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 en Haëzerschool: I 1 WADDINXVEEN Met ingang van het komende korfbalseizoen zal Rob Poldervaart zijn taak als trainer-coach van Korbis 1 en 2 en soms ook Kor- bis 3 beëindigen. Dat meldt het infor matieblad ‘Tussendoortje’ van de vo rig jaar het 5-jarig bestaan gevierd hebbende Waddinxveense korbalver- eniging Korbis. Waddinxveense rapporteurs van de afdeling Gouda van de KNVB zijn: T.B.A. Bunnik, J.A. Doele- man. A.T. Groenendijk, C. Ho gendoorn, A. Mul. L.J.G.A. Ver weij, H.P. Zweistra. Pluvius want Adrie Berg Fred Geisler man een In Waddinxveen is sinds 1952 een bureau voor medische sportkeu ring, waarvan secretaris is F.M. v.d. Bosch (A. van Saksenstraat 3) èn hebben we de bij de KNVB aangesloten veldvoetbalverenigin- gen I?e Fair (1933), Waddinxveen (1922) en WSE (1948). GROEPSWINNAARS De groepswinnaars bij de derde vierde klassers waren: TOERNOOIEN De tussenliggende rustperiode tussen 18 december en 28 januari heeft De Gouwe benut om enige toernooien met wisselend resultaat af te werken. In het eigen A.B.N.-toernooi werd De Gouwe derde achter HZPC en 1-0 afgebr. 1-0 1-0 0-1 1-0 afgebr. 1-0 1-0 afgebr. 1-0 afgebr. 0-1 0-1 0-1 0-1 20e RONDE: G. v.d. Zijden - T. Twigt J. de Pater - A. Blom J. de Heer - C. Kramp P. van Gils - C. Blonk B. van Eijk - D. Dibbets J.v.d. Eist - D. Heeren I T. den Ouden jr - C. Stolker J. de Wit - P. de Mik H. den Outer - W.v.d. Laan R. van Dijk - P. van Es F. Zaadhof - T. Driesse T. den Ouden sr. - D.Heeren II D. Schouten - P. Swart K. Huizinga-J. Both P. Swart - R. van Dijk 2-0 0-2 2-0 0-2 2-0 1-1 1-1 0-2 1-1 1-1 0-2 0-2 1-1 0-2 0-2 1-1 0-2 2-0 2-0 1-1 2-0 2-0 0-2 2-0 0-2 0-2 1-1 GOUDA-Uithet adresboek 1984 van de afdeling Gouda van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB) blijkt dat tientallen Waddinxveners het werk van deze bond ook bestuurlijk steunen. ZAALVOETBAL £aalvoetbalprogramma in de sporthal ”de Sniep”: Maandag 13 februari 19.15 uur Rohda 2-Be Fair; 20.00 uur A. v. Rijn-Minerva; 20.45 uur Koks Bakkerijen-J.M. '71; 21.30 uur SBS- Bokkesprong; 22.15 uur VandenEnd- Huug van Es. Woensdag 15 februari 19.00 uur FC Grovo 3-Glasbeek 2; 19.45 uur Koks Bakkerijen-Soccer Boys; 20.30 uur Standaard Montage-Ei- kenaar. WADDINXVEEN - Zaterdag 21 janu ari hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar zevende win tercompetitie wedstrijd. Er werd gevist in de Haarlemmer Ringvaart. De vangst was zeer slecht. In totaal werd slechts 2340 gram vis gevangen door vijf vis sers. Dit waren: W. v. d. Wal 1900 gr., P. Dorresteyn 180 gr., S. Pellekoren 130 gr.M. Reichard 70gr. en R. Aalbers60 gr- De volgende wedstrijd wordt gevist op zaterdag 4 februari waarvoor om 7.30 uur vanaf het NS-station wordt vertrok ken. SPONSORZWEMMEN De waterpolo- en zwemclub De Gouwe is van plan dit jaar opnieuw aan ”spon- sorzwemmen” te doen. Deze activiteit was vorig jaar een doorslaand succes, want toen kon aan de Stichting De Gou- webloem een cheque van ruim 4.000,- worden gegeven. Omdat eenzelfde be drag In de kas van De Gouwe vloeide kon er op zaterdagmorgen in het over dekte zwembad een uur extra worden gehuurd, terwijl daarnaast de opleiding voor het zwemvaardigheidsdiploma van de grond kwam. 19e RONDE: A. Blom - D. Heeren II C. Kramp - T. Driesse D. Dibbets - W.v.d. Laan R. van Dijk - P. de Mik F. Zaadhof - C. Blonk J. Both - P. van Gils T. den Ouden jr - G.v.d.Zijden M. v. Willigen - J.v.d.Eist J. de Heer - B, van Eijk D. Heeren I - J. de Wit P. van Es - T. Twigt A. Crone - K. Huizinga UITSLAGEN Uitslagen 20e ronde: Van Deelen - Philipse Kardol - W. van Oort Claassen - Asscheman Wolfs - Smitskamp Muit - Bloem M. de Haan - J. van Oort Ritter - Besemer Versluis - De Bock Oosterloo - Van Sandijk Ket - Kraan Ellers - De Schrijver G. Torenbeek - V.d. Ree Verwaal - Nekeman Kleiweg - Littooy Twigt - Goor Ponsioen - Van Offeren De stand aan kop is: 1. Philipse 1494 pnt, 2. Van Deelen 1360 pnt, 3. Struijk 1265 pnt, 4. Kardol 1262 pnt, 5. Claassen 1259 pnt. Geen nood wanneer aanstaande za terdag 28 januari om 09.30 uur de laatste damdag van start gaat, ontvangt het team van de Leon van Gelderschool, bestaande uit Daniëlle Terpstra, Eke Westra, Pieter Jos Blokzijl, Martin Kalkhoven en Michel van der Wal de nu gemiste 4e prijs. De uitslag: 1. Eben Haëzerschool (65 pnt), 2. Eben Haëzerschool (62 pnt), 3. St. Paulusschool (59 pnt), 4. Leon van Gelderschool (54 pnt), 5. De Savornin Lohmanschool (54 pnt). BILJARTEN De Verenigde Biljartverenigingen voor Gouda en omstreken (VBV) is het nieu we jaar ingegaan met drie Waddinxve ners in het bestuur. Secretaris is name lijk C. Been van de Dorpstraat 51, eer ste wedstrijdleider J. Tromp van het Noordeinde 17 en J. T. Werkman van de Noordkade 66 als commissielid. Het VBV-orgaan wordt geredigeerd door de Waddinxveense Lilian Harsma van de Nauddaulaan 22. Waddinxveense biljartvereigingen zijn Sportvrienden en Royal Inn. Aangesloten Waddinxveense zaal- voetbalverenigingen zijn Be Fair, Boers Holland, Boonstoppel, Doeco, Energiekluis, Glasbeek, Huug van Es, J.M. ’71, De Knip per, Molenbouw, SBS, Standaard montage, Waddinxveen, WSE en WSV/de Wit. SZC maar voor Ne: eus. Ook in het snelwaterpolotoernooi Van HZPC wist De Gouwe een derde plaats te bemachtigen achter HZPC en LZ‘86. BE FAIR VOETBAL Komende zaterdagmiddag speelt Be Fair 1 - uit tegen S.C. Everstein, Be Fair 2 - speelt uit tegen'Zwalu wen VL 2, Be Fair 3 - speelt om 14.30 uur thuis tegen F.C. Lisse 3. Waddinxveense scheidsrechters zijn volgens het adresboek 1984 van de KNVB, afdeling Gouda: J.R. van Dijk, Wingerd 302 (zaal voetbal), B. de Graaf, Acaci- astraat 10 (zaterdag), T. de Graaf, Acaciastraat 10 (junioren), A.T. Groenendijk, Noordeinde JÜ3 (zondag), T. Grootendorst, Meid- oornstraat 14 (junioren), F. N. Hart, Mozartlaan 16 (junioren), C. Hogendoorn, Groene Zoom 58 (KNVB-scheidsrechter, zaterdag, junioren). J.H. van Hoven, Tes- selschadelaan 46 (junioren), M.C. de Jong, Heemraadweg 80 (zaal voetbal), D. Kaptein, Prunus straat 30 (junioren), T. Klomp, Nooreinde 107 (zaterdag), G.C. Kortlever, Vondellaan 84, (zon dag), J.H.G. v.d. Linden, St. Vic- torplein 13 (zondag), J.K. Meijer, Wingerd 201 (zaterdag), A. Mon ster, Nic. Beetslaan 104 (zater dag), N.M. Overdam. Brugweg73 (junioren), B B. Rodenburg, Jan Dorre kenskade 73 (zaterdag), W.S.A. de Ruijter, Heemraadweg 55 (junioren), G.H.J. Smakman, Kanaalstraat 2 (zondag), C.A. v.d. Stelt. Pr. Irenestraat 1 (juni oren), P. Verhoef, W. de Zwijger- laan 29 (zaalvoetbal), L.J.G.A. Verweij. Kon. Wilhelminasingel 77 (junioren), M. Vink, Wingerd 117 (zaalvoetbal), R.G.J. Vos. Jan Campertlaan 18 (junioren). Dat betekent dat Waddinxveen geen scheidsrechter voor het dames voetbal kent. Ook op de Leon van Gelderschool besteedt de sportcommissie veel aan dacht aan het damspel. Zo deden op de eerste damdag, zaterdag 14janua- ri, alle eerste klassers aan het tour- nooi mee. Het was aan de oplettend heid van de begeleiders van de Leon van Gelderschool te danken, dat een fout van een tafelarbiter kon worden hersteld, hetgeen inhield, dat deze school op gelijke hoogte kwam met de De Savornin Lohmanschool, waar mee een 4e plaats werd bereikt. Zo is M. Moons (Brugweg 23) competitieleider pupillenvoetbal en staat A. van Ede (J.W. Friso- weg 14) sinds 1955 te boek als lid met bijzondere verdiensten. Com missiewerk doen in de tuchtcom- missie T. Hilgers (Kamilleveld 7), in de commissie veldvoetbal seni oren eveneens T. Hilgers, in de commissie juniorenvoetbal T.B.A. Bunnik (Wingerd 95) en P. Roos (Eikenlaan 58), in de com missie pupillenvoetbal M. Moons (Brugweg 23), in de commissie schoolvoetbal W. Bruining (Om loop 2), in de scheidsrechterscom- missie veldvoetbal L.J.G.A. Ver weij (Kon. Wilhelminasingel 77), R.G.J. Vos (Jan Campertlaan 18), T.B.A. Bunnik (Wingerd 95), J.A. Doeleman (Molenring 135 en H.P. Zweistra (Mauritslaan 19), in de commissie sportieve recreatie H.P.A. Nooteboom (Heuvelhof 17), in de commissie opleidingen R.G.J. Vos (Jan Campertlaan 18) en H.P. Zweistra (Mauritslaan 19) en in de scheidsrechtersvereniging Gouda en omstreken A. Mul (Wingerd 300) en R.G.J. Vos (Jan Campertlaan 18). In een ingekorte wedstrijd tegen Fo rescate opende Anne-May Barth vrij snel de score. Een goed opgebouwde aanval werd afgerond door Angeli que Jansens waarna Eveline Ruiter via 2 strafcomers de eindstand op 4-0 bracht. Cartouche bood aan zienlijk meer weerstand. Hoewel dames I technisch op een laag pitje draaide, was de ruststand via Anne- May Barth en Eveline Ruiter (straf comer) 2-1 in het voordeel van Wad dinxveen. Vervangend coach Aad van Jaarsveld legde de nadruk op de straf comers. In de tweede helft scoorden Eveline Ruiter en Karin Faassen bei de uit een strafcomer (4-2). Cartou che zette een vliegende keep in met resultaat en kwamen terug tot 4-4. Karin Sedee zorgde echter in de laat ste mirruut nog-voor-een strafcomer, die door Eveline Ruiter benut werd en een met veel inzet spelend Dames I de overwinning opleverde (5-4). Eben Haëzerschool: Rosemarie Paauw, Leanne Bos, Sandra van Ho ven, Alexander van Ofwegen, Wendy Bradshaw, Sandra Veldhuis, Roosje v.d. Knaap, Robbert-Jan Rooker, Cora de Mos. St. Paulusschool: Maureen Verwey, Astrid Hartwijk, Dennis Berger, Ar nold Staarthof, Daan Meskers, Ro bert Vermeulen, Leontine Lekx. Leon van Gelderschool: Daniëlle Terpstra, Jurgen Kley kamp, Jeroen Kok, Martin Kalkhoven, Manouk Leeflang, Esmeralda van Veen. De Savpmin Lohmanschool: Jaan de Lange, Dennis van der Hoven, Koen Meijer. St. Jozefschool: Jorei Kraaijestein. Kwiek 1 herstelde zich van de 7-3 nederlaag tegen Bleiswijk en stuurde op zijn beurt Ilac 2 met een 7-3 ne derlaag naar Gouda terug. Ronald Verboom zorgde met 3 overwinnin gen voor een goede basis; hij gunde zijn tegenstanders zelfs geen game, en Jaques Brand en Wim van Wage- ningen zorgden er met resp. 1 en 2 zeges voor dat de winstpunten naar Kwiek gingen. Bij Kwiek 2 een merk waardig wedstrijdverloop. Zonder veel moeite liep dit team Vrienden schaar uit naar een 5-0 voorsprong, om daarna wat gas terug te nemen en hun Goudse tegenstanders de kans te geven langszij te komen, 5-5. Kwiek 3 - 4 en 5 gingen door op de ingeslagen weg en boekten hun 2e overwinning. Van He 4e klassers heeft Kwiek 6 z‘n draai nog niet ge vonden en leed z’n 2e nederlaag. Daarentegen herstelden Kwiek 8 en Kwiek 11 zich van hun nederlagen en wonnen resp. met 6-4 en 7-3. Kwiek 10 kwam met een 6-4 overwinning bij Flamingo’s vandaan, waarbij voor al Wim de Wit succesvol was met 3 overwinningen. Van de Kwiek-jeugd ging Kwiek 1 op bezoek bij ‘t Hooge Huys in Alk maar. Het werd daar een 10- neder laag, maar een troost is dat goede te genstand werd geboden en dat de Kwiekjongens niet door de Alkmaar- ders werden “zoek” geslagen. Kwiek 2 had in eigen huis moeite met TTVN 2 en kwam niet verder dan een gelijkspel. Kwiek 3 deed z’n spor tieve plicht en stuurde Gouda 6 met een 7-3 nederlaag naar huis terug. Kwiek 4 tenslotte moest zijn meer dere erkennen in TTVN 4 en leed een 4-6 nederlaag. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk I REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk JEUGDSCHAAK Een opmerkelijke schaakavond zorg de bij de jeugd van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV voor een ver schuiving in de top van de A-groep. Nadat Egbert Schroten het loodje legde tegen Wilfried Dnes moest hij alweer een plaatsje in de ranglijst zakken en staat nu op de derde plaats. Edwin van Es prijkt nu op een tweede plaats on de nog ongeslagen Hans van Woudenberg. Erik Brand horst staat rotsvast en ver boven de rest op de eerste plaats in groep B en is net als Hans nog ongeslagen. Burg. Keyzerschool Moerkapelle: Pe ter Hoogduin, Roeland van Meeteren. Na afloop van de derde schóoldam- dag, zullen enkele spelers van de plaatselijke damvereniging simultaan seances verzorgen. WADDINXVEEN - Het damesteam van de afdeling badminton van de multisportvereniging TOOS, dat uit komt in de vierde klasse, heeft zich knap hersteld na de zware nederlaag (8-0) van vorige week in Zoetermeer tegen het 2e van Aigis. Afgelopen vrijdag ontving men het eveneens uit Zoetermeer afkomstige Mata Hari I. Nu behaalde men echter een duidelij ke overwinning van 8-0. Het herenteam speelt dit seizoen 5e klasse. Tot nu toe boekte men 2 overwinningen. Na de maximale winst (8-0) van vorige week tegen het 2e herenteam van Mata Hari in Zoe termeer, behaalde men afgelopen vrij dag opnieuw een forse overwinning van 6-2 op het bezoekende Shuttle- woude 3 uit Zoeterwoude. WADDINXVEEN - In de 19e en 20e ronde van Excelsiors onderlinge dam- competitie werd aan diverse borden volop gestreden om via winsten de persoonlijke moyennes wat op te voeren. Dat zich hierbij soms doldwa ze situatie voordoen, mag dan ook bekend zijn. Dit gold met name voor de strijd tussen Ruud van Dijk en Ex celsiors praeses Piet Swart. Via posi tioneel spel wist Piet Ruud tot een verplicht offer te dwingen. De stand van Ruud was in het middenspel wellicht analytisch gezien verloren, doch nadat hij een tweede schijf had geofferd, zag hij ook de moge lijkheden van Piet Swart geminiseerd. Piet nam doorbraak richting damlijn en vervolgde met te vlug dam nemen, waarna Ruud door een plakker na lange, eigen uitzichtloze, strijd een remise uit het vuur wist te slepen. JEUGD Het afgelopen weekeinde was de bad- mintonjeugd van TOOS aanzienlijk minder succesrijk in de jeugdcompe- titie. Alleen TOOS 1 wist een ge lijkspel te behalen bij Quintus 2 in Kwintsheul. Met deze puntendeling (4-4) boekte het le team het eerste succes, na de nipte nederlaag van vorige week. TOOS 3 ging op reis naar Valkenburg (Z-H) voor de ontmoeting tegen de Valken 1. Na een tussenstand van 1-1 werd men vrij snel op een 5-1 achter stand gezet. De 3e damesdubbel werd nog in 3 games door de TO(5S-dames gewonnen, maar de gastvrouwen be paalden uiteindelijk de eindstand op 6-2. Ondanks deze duidelijke neder laag kon men toch van een boeiende wedstrijd spreken, daar 4 van de 8 partijen in 3 games gespeeld werden. TOOS 4 leed eveneens een 6-2 neder laag in de uitwedstrijd tegen het le van Aarlanderveen. De TOOS-dames hadden helaas weinig in te brengen tegen hun opponenten. TOOS 2 kwam dit weekeinde door een mis verstand niet in actie. Deze wedstrijd zal echter op een later tijdstip alsnog gespeeld dienen te worden. Het 2e team is dit jaar ingedeeld in de 5e klasse zuid. Het team is een mixture van enige ervaren spelers, die overgekomen zijn van Florida en Alexandria ‘66, en enige onervaren spelers uit eigen gelederen. Van dit team maken deel uit: Hans van Grie ken, Edwin Tollenaar, Lisbeth van Pelt, Carla Meiderwijk en Diana Hen driks. Naar verwachting zal dit team goed mee kunnen komen in haar klasse. sprong door twee maal een meer situatie te benutten en doortikbal (4-8). De grote achterstand voor De Gouwe weerhield de groep niet om in de der de periode de achterstand geheel weg te werken. Hans Timmerman benutte een strafworp en even later een man meer situatie door de bal keurig in te tikken (6-8). Hierna een numerieke meerderheid voor Pluvius en een doelpunt van Fred Geisler naar 6-3. Een schot van afstand boven het hoofd van de kee per afgevuurd door Leon van Beek en een tweemeterbal onder» de kee per door van Hans van Gruyl bracht de stand op 8-9. Vlak voor het einde van de derde periode bracht Mare F a- ber via een magnefieke boogbal de teams op gelijke hoogte (9-9). De vierde periode moest dus beslis send worden en het voordeel was aan Pluvius want door middel van Peter Peterse en Fred Geisler wist het zich een voorsprong op te bou wen (9-11). Een numerieke meer derheid waaruit een schot op de lat belandde gaf Jan Verweij de kans de terugspringende bal in te tikken. 10-11. Via 10-12, afstandschot van Peter Peterse, bracht Eef Overdam door goed aangegeven van Leon van Beek de stand op 11-12. Toch liep Pluvius weer weg via een omhaal door Eric Gabriël en vanuit een numerieke meerderheid bracht weer Eef Overdam de stand terug op 12-13. Verwoed waren hierna nog De Gouwe-aanvallen, maar scorings kansen kwamen er niet meer uit. Voor de Gouwe de zoveelste neder laag met zo’n klein verschil. Het begin van de wedstrijd was ge heel van de spelers van via twee doelpunten van en één doelpunt van bouwde deze groep een ruime voor sprong op van 0-3. Na vier minuten zuivere speeltijd wist'Hans de Gruyl WADDINXVEEN - In de 20e ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV vond de krachtmeting tussen de twee koplopers, Philipse en Van Deelen, plaats. Van Deelen speelde met wit een Engelse opening en oe fende daarmee een sterke druk uit op het centrum. Een mislukte bevrij- dingsmanoevre van zwart kostte een pion. Toen daarbij wit het voordeel van het loperpaar wist te verkrijgen was de rest een kwestie van nauw keurig spel en was Philipse voor de tweede keer in deze competitie ver slagen. De zeer ruime voorsprong, die hij op Van Deelen had, is daarmee tot ge ringere proporties teruggebracht, wat de spanning in de laatste fases van de wintercompetitie uiteraard zal ver hogen. Dat er fel om de punten wordt gevochten blijkt daaruit, dat deze ronde geen enkele remise ople verde! Van belang voor een plaats bij de top tien waren verder de overwinnin gen van Claassen, Bloem, Wolfs en M. de Haan op resp. Asscheman, Muit, Smitskamp en J. van Oort, terwijl ook Versluis door zijn winst op De Bock in de nabijheid van die groep begint te komen. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se sportclub Antilope houdt vrijdag avond 3 februari om acht uur de jaar lijkse algemene ledenvergadering in het clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan. Na de opening, medede lingen, ingekomen stukken en notu len vorige vergadering volgen de jaar verslagen. Voor de verkiezingen van het bestuur kan worden vermeld dat aftredend en niet herkiesbaar is Etienne Boer (2e secretaris), terwijl de overige aftre dende leden Pam Wennekes (voor zitster), Nel de Groot (lid) en Henk van Erk (penningmeester) wel her kiesbaar zijn. Op het moment van sa menstellen van de agenda heeft het bestuur nog geen kandida (a) t (e) gevonden om voor te dragen. Na de verkiezing van een gieuwe kascontrolecommissie en een com missie voor algemeen onderhoud, wordt ook gedacht om wegens het 10-jarig bestaan in oktober een ju bileumcommissie in het leven te roepen. De leden van deze jubi leumcommissie krijgen van het be stuur van Antilope een grote mate van vrijheid in handelen. door middel van een omhaal het eer ste De Gouwe doelpunt te scoren. De zelfde speler wist een halve mi nuut later zijn directe tegenstander te misleiden en dat betekende 2-3 en aansluiting bij Pluvius. De over en weer gaande aanvallen van beide teams, welke in een hoog tempo wer den uitgevoerd, had pas één minuut voor het einde van de eerste periode resultaat doordat Peter Peterse de stand naar 2-4 schoot voor Pluvius. Een numerieke meerderheid kon De Gouwe niet uitbuiten. Ook in de tweede periode verkreeg De Gouwe een man-meer en ook nu, had het geen scoringsresultaat. De achterstand werd teruggebracht tot 3-4 door midvoor Hans de Gruyl en nadat Peter Simons zijn team naar 3-5 schoot kon 12 seconden later De Gouwe aanhang weer juichen toen Rens van de Meer een goed aan gegeven bal kon in tikken 4-5. Hier mede was de koek voor De Gouwe even op en Pluvius ging rustig door met het uitbouwen van hun voor- Maassen op de middenaanval gezet. Met de 2 jonge speelsters op die plaats ging het iets beter, er werd zelfs een set gewonnen met 13-15. Echter v. Santen herstelde zich. Een formidabele spelverdeelster zette het Be Fair blok volledig buiten spel en het lukte niet meer. 15-8 in de derde set en in de 4e set, waarin v. Yperen zelfs overschakelde op een 5-1 spel. (5 aanvalsters, één spel verdeelster) werd het 15-2. Niets hielp, de Haagsen waren gewoon be ter. KDS won, zoals verwacht ruim van ALLIDES, zodat de voorsprong op de nr. 10 gedaald is tot 2 punten. Daar kan wat aan gedaan worden in de thuiswedstrijd komende zaterdag middag om vier uur. Het Amstelveen- se Deltaloyd AMVJ komt dan op be zoek. AMVJ staat met 7 punten meer 3 plaatsen boven Be Fair. Zorgen voor De Gouwe Bij de Kwiek-senioren was de start van de vooijaarscompetitie niet on verdeeld gunstig. Kwiek 2-3 en 4 be gonnen weliswaar met goede over winningen, maar de 4e klasteams 7- 8-9-10 en 11 behaalden uit 5 wed strijden slechts 3 punten. Bij de 5e klassers was het resultaat fifty-fifty, 2 overwinningen en 2 nederlagen. In de 20e ronde was een leuke strijd te zien tussen Kees Kramp en Jan de Heer. Tot in het eindspel waren bei den aan elkaar gewaagd. Een ver keerde voortzetting van Jan bracht hem meteen tot verlies. Een gelijk spel had er voor hem wel ingezeten. Tijmen den Ouden jr. komt op dreef. Na een verdienstelijk gelijkspel tegen Gerrit van der Zijden in de negentien de, wist hij via een leuk gespeeld eindspel Cor Stolker een nederlaag toe te brengen. WADDINXVEEN - Lopen op de hervormde Eben Haëzerschool van de Jan Dorrekenskade-Oost de grootste damtalenten van Waddinxveen rond? Het is nauwelijks te geloven, maar in november worden de leerlingen door de dambacil aangestoken en met wat begeleiding mondt dit uit in een be tere kennis van de spelregels en de mogelijkheden van het damspel. Ziedaar de eenvoudige verklaring voor de grote overmacht, met welke twee teams van genoemde school de eerste en de tweede plaats opeisten bij het 12e Waddinxveense scholen- damtoumooi voor 3e- en 4e-klassers. Dit gebeurde op de tweede dag van het drie zaterdagen in de maand janu ari omvattend damtoumooi, dat een gezamenlijke organisatie is van de damvereniging Excelsior en de evene mentencommissie van het VOO (Ver eniging voor Openbaar Onderwijs) te Waddinxveen. Aan dit toumooi wordt deelgenomen door leerlingen van het basisonderwijs te Waddinx veen en Moerkapelle en vindt telkens plaats in het Ger. Verenigingsge bouw. SLECHTE START Overigens heeft voor de 3e maal in haar bijna 35-jarig bestaan eenjeugd- team van Kwiek de landelijke tafel- tenniscompetitie gehaald en zaterdag voor een week was alle aandacht op hun eerste optreden gericht. Tegen stander was Tempo Team 2 uit Am sterdam; mogelijk keek men enig- zins tegen de naam Tempo Team op en speelden de zenuwen een rol, maar feit was in ieder geval dat Kwiek een 9-1 nederlaag kreeg te slikken. Alleen Tim Daalhof kon op gelijke voet met z’n tegenstanders duelle ren, getuige z’n ene zege en 2 nipte nederlagen met 20-22/22-24 en 18-21/20-22. Bert Smorenburg wist in 1 partij er nog een 3e game uit te slepen, maar Frank Stam leed Slechts afgetekende nederlagen. De beide an dere jeugdteams gingen op bezoek bij Ilac in Gouda en kwamen met 6-4 en 8-2 overwinningen naar huis. WADDINXVEEN - Ook in de uit wedstrijd tegen Olympia uit Spijke- nisse trok de Waddinxveense korf balvereniging Korbis aan het lang ste korfbal-eind. Fanatieke tegen stand vermocht een goed resultaat niet in de weg te staan. Met 6-9 wer den de Olympianen teruggewezen na dat de eerste 25 minuten op een 4-4 stand werden afgesloten. De betere techniek en dito schot gaven zoals bekend in de tweede speelhelft de doorslag. Voordat het echter zover was moes ten de Waddinxveners zeker in de eerste speelhelft een fel tegensparte- lend Olympia van het lijf houden. Dat lukte maar gedeeltelijk indien men althans het scoreverloop daarin wil betrekken. Tot driemaal toe wisten de korfballers van Olympia een voorsprong te nemen, gelukkig echter voor Korbis waren dat slechts kleine voorsprongen van maar 1 doel punt verschil zodat telkens weer aan gehaakt kon worden met als resul taat de reeds vermelde 4-4 score met rust. De tweede helft liet een nauwelijks verslapt Olympia zien. Toch wisten de Waddinxveners de touwtjes in handen te krijgen en kwamen via Dick Haagsman op een 4-5 voor sprong. Een uitermate belangrijke fa se was aangebroken. Wie zou scoren had riante uitzichten op de zege. Jaap Noordam en Jan Minekus maak ten aan alle onzekerheid een einde en tilden Korbis naar een 4-7 voor sprong. Hoewel er toen nog zo’n 8 minuten te spelen waren kwam deze overwinning niet meer in gevaar. Na een score van Olympia wisten Joke Hamer en Jan Minekus de eindscore 6-9 op het bord te brengen. De overi ge doelpunten kwamen van de han den van Anke Minekus en Truus Vis ser. Komende zaterdagavond om 10 uur kan Korbis in de sporthal ‘de Sniep’ de overwinningenreeks voortzetten door streekclub Reeuwijk een neder laag toe te brengen. De verwachting is dat dat een bijzonder moeilijke opgave zal worden, want de Reeu wijkers zijn zeker een moeilijk te bespelen ploeg die uit moeilijke po sities vaak goed weet terug te komen. Opvallend is dat de Waddinxveensen in de eigen sportzaal Groenswaard tot grandioze prestaties kunnen ko men tegen topploegen, maar in de uitwedstrijden blijkt daar niets van. Trainer-coach Willem Jan van Ype ren over zijn speelsters: Het leek wel of ze kauwgom onder hun schoenen hadden. In het achterveld werd veel te weinig bewogen. De pas was daar door ronduit slecht. De enige speel ster die een voldoende krijgt is Gon- nie Mastenbroek. Ondanks een aantal netfoutjes speelde zij weer een rede lijke partij. De eerste set stond Be Fair al snel achter met 11-3. De middenaanval was niet effectief genoeg zodat Be Fair scoorde. Tanja van Berooyen moest het daar overnemen, maar kon de zaak niet veranderen. Het werd 15-6. In de tweede set werd ook Joke WADDINXVEEN - In de sporthal ‘de Sniep’ is zaterdag weer bewezen dat de gymnastiek bij de jeugd nog volop in de belangstelling staat. Tij dens de jaarlijkse onderlinge wedstrij den voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar van de multisportvereniging TOOS afdeling gymnastiek toonden 250 jongens en meisjes aan de belangstel lenden wat ze bij TOOS in het af gelopen jaar hebben geleerd. Na het uitvoeren van de onderdelen brug- ongelijk, balk, ringen, rekstok, lange mat en sprong waren de uitslagen in verschillende leeftijdscategoriën als volgt meisjes I: Chantal van Meerveld 32.5 pnt, Annemieke Kroon 32.2 pnt, Leonie Verwerda 32.0 pnt. jongens I Vincent Hartwijk 31.3 pnt, Marcel Berger 30.9 pnt, Michel Berhane 30.5 pnt. meisjes II: Anja Lebbing 32.0 pnt, Yvonne Krins 31.9 pnt, Amelie de Vries 31.5 pnt. jongens II: Arie Molendijk 30.0 pnt, Jaap Bruining 28.6 pnt, Dennis Beningen 28.4 pnt. meisjes III: Bianca Baars 33.3 pnt, Ingrid Mooy 33.2 pnt, Hannelore Kolster 32.9 pnt. jongens III: Ri chard Huizinga 29.0 pnt, Bart Kerver 27.2 pnt, Johan Barel 26.9 pnt. De kinderen die bij de selectie- of keurgroep trainen, hebben buiten mededinging aan deze wedstrijden meegedaan. Zij trainen immers veel meer uren dan de kinderen van de recreatie-lessen. Wel komen deze kinderen in aanmerking voor de jeugd-wisselbeker. Omdat er voor deze prijs maar één wisselbeker be schikbaar was en twee meisjes met het zelfde aantal punten, t.w. 34.6, hiervoor in aanmerking kwamen, gaat de beker in het eerste half jaar naar Tamara Hamer en het tweede half jaar naar Rachel Verbaan. Tijdens het verwerken van de cijfers en het berekenen van de einduitslag werd door de keurgroepleden een de< monstratie lange mat gegeven die bij- de vele toeschouwers zeer in de smaak viel. Het geheel werd onder leiding van Ingrid Bergwerf vlekke loos gepresenteerd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 17