voor vertraging gaan zorgen I HOODIE Stokbrood Schets van ’t Vondelparkje Nieuwe speeltuin vereniging een feit ’’Nieuw zwembad mag niet Politie pakt rijders zonder een rijbewijs in Zoetermeer The Ditchers O Lazy Mama’s Jazz Orchestra Ambulance- ritten naar Gemeenteraad Boskoop stelt zich nog terughoudend op Een boeken bon? in Boskoop Het Echte Franse en van W’veen ’t Vondelparkje wordt opgeknapt Film in koffiebar POLITIENIEUWS WADDINXVEEN boekhandel veldwijk b.v. Chandu’s horoscoop formulieren Voor radise- en relatie horoscopen. Per blok 9,50 Clark v. Poling Kandinsky - lessen aan het Bauhaus Kleuren theorie en analytisch tekenen Geb. 125,— GERT HUIZER de echte hakker Zuidxade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 I atiecentrum voor tennis, squash en een petit-restaurant zou kunnen komen. (Foto: Cees Bakker). MET SEIZOENGEBONDEN de votre Vrai Boulanger* g gelegen, als voorzitter. BOSKOOP - De gemeenteraad van Boskoop heeft vorige week verrast gereageerd op de nieuwe plannen voor een zwem- en recreatieproject, dat niet langer gesitueerd is aan de Zijde, maar langs het Noordeinde aan de rand van het Gouwebos. Het gaat daarbij om een project van de gemeen ten Boskoop en Waddinxveen alsmede projectontwikkelaar Regron He alth Leisure BV. Op zeer korte termijn zal over het nieuwe plan nog een flink robbertje gevochten gaan worden. Gevreesd wordt ook dat deze omwente ling opnieuw een vertraging betekent. Iets daarvan is te proeven in een persbe richt, uitgegeven op woensdag 25 janu- ari door de gemeente Boskoop. Gelijk- tijdig is ook door dé gemeente Wad dinxveen een dergelijke verklaring uit gegeven. Dit is de plek aan het Noordeinde, aan de rand van het Gouwebosterrein tussen Waddinxveen en Boskoop, waar een nieuw zwembad met een recre- WADDINXVEEN - In ‘t buurtcentrum ‘t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan is vorige week dinsdagavond door bewoners van de Von- delwijk opgericht de speeltuinvereniging ‘t Vondelparkje. Tijdens de oprichtingsvergadering werden de statuten, die nog de notaris zullen passeren, en het huishoudelyk reglement vastgesteld. Er werd ook een bestuur gekozen met Hans Wijnstok uit de Nicolaas Beetslaan, waaraan ook de nieuw' leven in te blazen speeltuin is Dit is het interieur van het Boskoopse ballonbad, dat nodig aan vervan ging toe is. (Foto: Kees Bakker). WADDINXVEEN - Op zaterdag 28 januari trof de Waddinxveense rijkspolitie een 22-jarige Waddinxvener rijdend in een personenau to aan. De bestuurder is niet in het bezit van een rijbewijs en was reeds ca. 15 keer eerder bekeurd terzake het rijden zonder rijbe wijs. Nadat de man de aandacht op zich vestigde door het plegen van een overtreding en niet voldeed aan een gegeven stopteken, werd de auto op de Sniepweg tot staan gebracht. De auto is inbe- slaggenomen.Op zondag 29 januari werd een 17-jarige bestuurder van een personenauto op de Wilhelminakade aangetroffen. De jon geman kreeg rijles van zijn vader, een 48-jarige Gouwenaar. Tegen beiden is proces-verbaal opgemaakt. SCHOMMELS ZANDBAK U ZITJE KLEUTERS 1 INGANG BEPLANTING de Nicolaas Beet slaan. jB Passage Waddinxveen Tel. 01828-12620 DIERENSHOP Brederolaan 10 Waddinxveen Tel. 01828-17789 AUTO ONTVREEMD Op zaterdag 28 of zondag 29 januari werd vanaf het parkeerterrein aan de Beukenhof een personenauto, merk Peugeot 504, kleur rood, ontvreemd. BROMFIETSEN UIT VERKEER Twee bromfietsen werden voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Zij vertoonden technische gebreken. KENTEKEN Terzake het onjuist gebruik van han delaarskentekens werden de afgelo pen week twee automobilisten daar voor bekeurd. BOSKOOP - De Waddinxveense dans- vereniging Instuif Inn ’77 houdt zater dagavond 11 februari om acht uur weer een dansavond in de Rozenburcht aan de Rozenlaan in Boskoop. De muziek op deze tot 01.00 uur durende avond is in handen van het dans- en amusement sorkest The Ditchers. Kaarten zijn te lefonisch te bestellen op donderdag 9 fe bruari, tel. 01828-17488. Een schets van de speelplek 'l Vondelparkje in Waddinxveen-Noord aan Een paar weken geleden werd be kend dat de stuwende kracht achter de nieuwe speeltuinvereniging, Hans Veenman van ‘t Ketelhuis, Waddinx veen zal verlaten. Het is in belangrij ke mate aan zijn inzet te danken, dat na twee jaar voorbereiding de ver waarloosde speeltuin in Waddinxveen Noord wordt opgeknapt. Door de l HEK I A DIEFSTAL FIETSEN De afgelopen week werd 5 keer aan gifte van diefstal van een fiets ge daan. Enkele fietsen waren wel voor zien van een fietscode, doch in 4 ge vallen waren de fietsen niet afge sloten. Twee andere fietsen werden teruggevonden en konden aan de hand van de ingegraveerde fiets-post- code worden teruggegeven aan de res pectievelijke eigenaren. GOUDA In 1982 zijn er door am bulances van de Regionale Ambulan cedienst Midden-Holland 327 patiën ten van en 196 naar Waddinxveen vervoerd. Dit blijkt uit het rittenover zicht in het jaarverslag 1982 van deze dienst, die is belast met de organisa tie en de coördinatie van het ambu lancevervoer in deze streek. De RAM beschikt over 9 ambulances, waarvan 1 in Boskoop (dependance Noord). Hierdoor is Waddinxveen binnen de wettelijk voorgeschreven 15 minuten bereikbaar voor een am bulance, ook en juist in de spitsuren. In het algemeen bestuur van de Re gionale Ambulancedienst Midden- Holland heeft voor Waddinxveen zit ting burgemeester C.M. van der Lin den. KOEL- EN DIEPVRIE ZERS serie 1984, o.a. Es- ta, Marijnen, Zanussi, Lin de, A.E.G. Ook weer vol op 2e keus tegen lage prij zen. Diepvriezers 5 jaar ga rantie en 5 jaar inhouds- verzekering. Keuze uit 200 a 300 stuks van 50 tot 600 li ter. J. Spruit, Dorpsstraat 53, Bleiswijk. tel. 01892- 2563, b.g.g. 6054. Hoodie heeft voor u con currerende prijzen. Kat tenbakkorrels 20 kg. 11,95; Kattenbrood 2500 gr. 13,50, nu 10,95 met 7 sma ken; Voor de hond: Pittah 25 kg. 48,95; Doko 55,50; Waldi 15 kg. 32,95; Wielco 25 kg. 46,50; Dinner 10 kg. 22,95. Voor de vogels: Kanarie- zaad25 kg. v.a. 43,95,5 kg. 11,95Tropisch zaad 25 kg. v.a. 32,50, 5 kg. 9,95; Par- kietzaad25 kg. 31,50, 5 kg. 8,50; Valkparkiet 25 kg. v.a. 37,50, 5 kg. 10,95; Ko- nijnenvoer 25 kg. 22,50, 5 kg. 6,35; Legkorrels 25 kg. 23,95; Graan 25 kg. 22,95; W. Pitten 5 kg. 18,50; Trosgierst 1 kg. 6,95; Zand 20 kg. 8,95; Krachtvoer 1 kg. 4,95, 5 kg. 21,95. Wij bezorgen ook bij thuis. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse wordt vrijdagavond om half negen voor iedereen vanaf 15 jaar de film Greater Than Gold gedraaid. De ongeveer 65 minuten durende film vertelt het verhaal van een hoofd van de staf van een groot ziekenhuis. Deze dokter Reasoner staat bekend om z’n goede initiatieven, zoals de nieuwe hartmachine en de betere zorg voor bej aarden. Maar nu komt hij te staan voor één van de grootste beslissingen in z’n loop baan: de keus tussen z’n werk, z’n car rière en z’n geloof. Maar het is ook het verhaal van de levenslustige dochter, die zich ’’waar wil maken”, die ”mee wil doen met de anderen”, die haar eigen wereldje heeft van vrienden en af spraakjes. De vader heeft het altijd druk met z’n werk, gebrek aan commu nicatie bedreigt het gezinsleven... De film bereikt een hoogtepunt als de doch ter in een levensbedreigende situatie te recht komt. zitters ingelicht. Het gemeentebestuur van Waddinxveen bracht gelijktijdig de raadsfracties op de hoogte tijdens een vergadering van de commissie Alge meen Bestuurlijke Zaken. Het communique, uitgegeven ‘door dc gemeente Boskoop, maakt al melding van haken en ogen, ’’omdat de zwem- badproblematiek in beide gemeenten niet gelijkluidend is. Beide gemeente besturen staan in beginsel positief te genover de gedachte van samenwerking op dit gebied, maar er moet op een en ander nog driftig gestudeerd worden. Dit kan tot gevolg hebben dat de raad van Boskoop zich in de februariverga- dering nog niet over de zwembadplan- nen kan buigen (zoals eerder was toege zegd, red.), omdat de contacten met Waddinxveen over het gezamenlijke plan dan mogelijk nog niet zijn afge rond. Mocht de samenwerking om de een of andere reden niet van de grond kunnen komen, dan zijn B. en W. van HOGELIJK VERBAASD Howel alle consequuenties van deze omwenteling nog niet te overzien zijn heeft het personeel van het zwembad in Boskoop ’’positief-realistisch gere ageerd, zo viel te beluisteren. Gemeen teraadsleden stelden zich wat terughou dend op omdat nog weinig is uitge werkt, hoewel men zich realiseert dat een samenwerking met Waddinxveen voordelen kan hebben. Men is echter duidelijk niet gelukkig met de zeer waarschijnlijke vertraagde besluitvorming. De CDA-fractie schreef meteen een brief aan het colle ge. ”Het zal u niet vreemd in de oren klinken dat wij hier, gezien de al maan den durende procedure, hogelijk ver baasd over zijn”, zo staat in de brief te lezen. Vooral omdat men op dat mo ment uit de krant had vernomen dat de gemeente Waddinxveen niet later dan op 7 februari een standpunt wil bepalen. De CDA-fractie stelt dat de besluitvor ming niet langer mag worden uitgesteld, dat de beslissing over keuzemogelijkhe den een kwestie is die de hele gemeente raad aangaat en dat het verdere overleg met Waddinxveen niet tot verdere ver traging mag leidenDe fractie eist dat in de maand februari de raad een voorstel wordt voorgelegd, zoals eerder was toe gezegd. Tevens wil men weten of het oorspron kelijke plan voor een zwembadcomplex nog serieus is. Naar aanleiding van nogal felle reacties heeft burgemeester J. H. Reinders tij dens de raadsvergadering van afgelopen donderdag uitgelegd hoe een en ander in z’n werk is gegaan. Op initiatief van Regron Health Leisure zijn al sinds oktober 1983 contacten met de gemeen te Waddinxveen over een gezamenlijke aanpak. Dit resulteerde in een gesprek tussen de beide college’s op dinsdag morgen 24 januari. ’’Daar zijn geen besluiten genomen, we hebben alleen kennis genomen van de nieuwe plannen”, verklaarde burge meester Reinders met nadruk. Diezelf de dag zijn in Boskoop de fractievoor- knikkerpleinL Boskoop voornemens met het oor spronkelijke plan - waarvoor de voorbe reidingen reeds vergevorderd zijn - door te gaan”, aldus het communiqué. VERNIELING Op dinsdag 24 januari werd een re- clame-lichtbak van een bedrijf aan de Mercuriusweg vernield (vermoedelijk met sneeuw- of ijsballen stukge gooid). De schade bedraagt ca. f 1.000,-. Op vrijdag 27 januari werden rond 23.00 uur 5 ruiten van het N.S.-sta- tion aan het Stationsplein ingegooid. ZOETERMEER Op zaterdagavond 4 februari houdt Jazzclub Zoeter meer een clubavond, waaraan muzi kaal wordt meegewerkt door een be kende Nederlandse jazzformatie, die optreedt onder de naam Lazy Mama’s Jazz Orchestra. Dit in 1972 opgerichte oude stijl jazzorkest heeft tot 1980 gespeeld onder de naam La zy Mama’s en their Crazy Papa’s en heeft als zodanig vermaardheid en waardering verworven bij de Neder landse jazzclubs. De huidige formatie bestaat uit tien instrumentalisten en één zangeres. Binnen de traditionele oude jazz wil dit orkest de sfeer pakken van de zwarte jazzorkesten uit de twintiger jaren. Het repertoire omvat dus uiter aard werk van Henderson, Ellington en Oliver maar ook van Morton en Williams. Onder meer uit de Williams- stal stamt het aloude ‘Lazy Mama’, de tune van de band. De frontline wordt gevormd door maar liefst zes blazers (3 man koper en 3 man rieten), wat een zeer vaste, stevige ritmesectie onontbeerlijk maakt. Het resultaat is massieve oude jazzmuziek, waarbij naast harmoni sche collectieven en ritmische disci plines ook alle ruimte wordt gereser veerd voor solistische hoogstandjes. Muzikaal leider Peter Stöve is verant woordelijk voor de arrangementen, die het mogelijk maken om in een zo grote bezetting toch de solisten tot hun recht te doen komen. Getrouw aan de oud-zwarte traditie speelt het orkest ook series in kleinere bezet tingen, b.v. Hot Five- en kleine Mor- toncombinaties. De sound van deze band, met zijn repertoire van minder bekende composities, zijn kenmer kende drieriet-combinaties, ingehou den achtergrondjes, hot solo’s en de steeds wisselende arrangementen wordt mede bepaald door vocaliste Wil Dollé, met haar aparte ‘bluesy’ stem. Met name voor liefhebbers en kenners van de oud-zwarte muziek is het geheel zeker de moeite van het beluisteren waard. Daarnaast is de vertolkte muziek uitermate geschikt om op te dansen, een functie, die bij Jazzclub Zoetermeer nooit over het hoofd wordt gezien. Naast de al genoemde vocaliste en leider bestaat de band uit Jan Moer beek, trompet, Carolien van Velzen, trompet, Coen Gerritsen, trombone, Hil Rijsewijk, clarinet en saxen, Rob van Velzen, clarinet en saxen, Ber nard Molenaar, clarinet en saxen, Henk Loendersloot, piano, Piet Brand, banjo en gitaar, Peter Dollé, tuba en Jan van Leeuwen, drums. De zaal aan de Dorpstraat 18 te Zoe termeer is open van 21.00 tot 02.00 uur, de muziek speelt van 21.30 tot 01.30 uur. De toegangsprijs bedraagt voor leden van de Jazzclub Zoeter meer f 4,- en voor belangstellende niet-leden (die overigens van harte welkom zijn) f 7,50. INBRAKEN De afgelopen week werd Waddinx veen weer eens getroffen door een reeks inbraken en diefstallen. Tussen zondag 22 en woensdag 25 januari werd ingebroken in een sportkantine, welke men kon betreden nadat een ruit was ingeslagen. Er werd wat drank en snoep ontvreemd. Op donderdag 26 januari werd over dag ingebroken in een woning aan de Tweede Bloksweg. Een ruit van een achterdeur werd ingeslagen en de deur werd opengewrikt. Het gehele huis werd doorzocht. Ontvreemd werden o.a. een videorecorder, twee hagelgeweren en een flobertbuks. Op zaterdag 28 januari werd bij de politie aangifte van diefstal uit een personenauto gedaan. Een nabij de vlooienmarkt aan de Bredeweg ge parkeerd staande personenauto werd vermoedelijk met behulp van een val se sleutel opengemaakt. Onder ande re werden een paar handschoenen en een mapje met bankcheques ont vreemd. In de nacht van vrijdag 27 op zater dag 28 januari werd ingebroken bij een bedrijf aan de Mercuriusweg. Eerst werd getracht een deur aan de voorzijde open te breken. Daar dit niet lukte, is men via braak het pand aan de achterzijde betreden. Uit het kantoortje werd een brand- en in braakwerende kluis, ca. f 1.400,- waarde en ruim 100 kilo zwaar, weg genomen en ontvreemd. Het is niet precies bekend, hoeveel geld in de kluis aanwezig was. Op zaterdagavond, 28 januari werd tussen ca. 21.00 uur en 00.30 uur ingebroken in een woning aan de Peuleyen en in twee flatwoningen van de Wilgenhorst. Eén van de deu ren zat niet op het nachtslot. Ont vreemd werden bank- en girocheques, diverse sieraden, enkele waardevolle munten, een horloge. Op zondag 29 januari werd aangifte gedaan, dat een inbraakpoging was gedaan bij een tweede woning aan de Peuleyen. Men is het pand niet bin nen kunnen komen. In de nacht van donderdag 26 op vrijdag 27 januari werd er ingebroken in het pand van Drukkerij Veldwijk b.v. aan de Oranjelaan. Vermist wordt een geldkistje met f 700,—, dat van het terrein. De in november met wethouder drs. M. Kraaijenstein ge voerde gesprekken hebben ertoe ge leid dan Burgemeester en Wethou ders besloten hebben de speeltuin vereniging te steunen. Rondom het terrein zal door de ge meentelijke Dienst Openbare Werken en Bedrijven een hek worden ge plaatst. De kosten van plaatsing en onderhoud komen voor rekening van de gemeente. Er wordt een eenmalig subsidie van f. 6.000,- beschikbaar gesteld voor de aanschaf van speel toestellen. In 1984 wordt als tegemoetkoming in de exploitatielasten eenmalig een bedrag van f. 1.000,- beschikbaar gesteld. Daarnaast zorgt de gemeen te voor het snoeiwerk, het maaien van het gras en het verversen van het zand in de zandbakken. Nadat het hek is geplaatst (februari/ maart) zal met het bijwerken van het terrein worden begonnen. Er zijn naar verwachting vier zaterdagen no dig voor het schoonmaken en het egaliseren van het terrein en het in- zaaien van het gras. Na een “rustpe riode” voor het gras zullen de speel materialen worden geplaatst en kan de speeltuin worden geopend. Wat de speelmaterialen betreft is be sloten te beginnen met een aantal kleine toestellen: evewichtsbalken, schommels, wip, hobbeleenden, ban ken,caroussel, touwladder, hinkel- plein, zandbakken en rioolbuizen. Er zullen een aantal activiteiten ont wikkeld worden om aan geld voor een groot klimtoestel/speelhuisje/ glijbaan te komen. De contributie van de vereniging is vastgesteld op f. 15,- per gezin per jaar. Voor f. 10,- er gezin per jaar is men donateur. Verdere informatie kan verkregen worden bij Teus v. Meyeren tel: 19589. FLAT C NICOLAAS BEETSLAAN W I’ lange voorbereidingstijd zijn er een paar initiatiefnemers afgevallen, waar niet steeds een vervanger voor in de plaats kwam. Op de oprichtingsver gadering werd het bestuur aangevuld tot vijf personen. Vlak voor de vergadering was bekend geworden op welke manier de ge meente zal helpen met de inrichting door het openbreken van een bureau werd gevonden. Het bedrijf werd zonder dat er braakschade is aange troffen, binnengedrongen. De tech nische recherche heeft vingerafdruk ken genomen. AANRIJDINGEN Op maandag 23 januari omstreeks 20.00 uur vond er op de Onderweg een slippartij plaats toen een vracht- autobestuurder vanaf een erf achter uit de Onderweg op reed, doch daar bij in de sloot wegzakte. Met behulp van een trekker kreeg men de vracht auto weer de weg op. Op dinsdag 24 januari raakte op de Kerkweg-West een automobilist in de slip en reed daarbij tegen een gepar keerd staande personenauto. Beide voertuigen werden hierbij licht be schadigd. Op de hoek Kanaaldijk-Apollolaan vond’ op woensdag 25 januari om streeks 10.00 uur een ongeval plaats, waarbij een personenauto en een be stelauto waren betrokken. Op de Ka naaldijk reden de twee voertuigen achter elkaar. De voorste wilde naar rechts de Apollolaan oprijden, raakte daarbij in een slip, waarna de daar achter rijdende auto er achter op reed. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Op donderdag 26 januari om 16.50 uur vond er op de Piasweg een één zijdig ongeval plaats. De bestuurster van een personenauto haalde op een gegeven moment een bromfietser in, maar moest daarna sterk naar rechts sturen, daar zij zich in de snelheid van een tegenligger had vergist. Ver moedelijk raakte zij hierbij de macht over het stuur kwijt, raakte een in de rechter berm staande boom, stak schuin de rijbaan weer over en kwam in de berm vlak voor een school weer tot stilstand. De auto is voor tech nisch onderzoek uit het verkeer ge nomen. Op zaterdag 28 januari omstreeks 23.30 uur werd een buis van het bus hokje aan de Sniepweg aangereden door een voertuig, met als gevolg, dat het bushokje aan één zijde was ge knikt. Een attente getuige noteerde het kenteken van de auto, waarmede de bestuurder meteen wegreed, zodat de bestuurder toch kon worden ach terhaald. tem V "w-1-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 7