Politie haalt etherpiraat uit de lucht Lezers schrijven Zwembadplan erg schimmig Wie kleurt het mooist? Bassie Adriaan sin a Woensdag 22 februari om 14.00 en 16.00 uur POLITIENIEUWS WADDINXVEEN westgevel begane grond F. LEENEN l +- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. AANGEHOUDEN illegale radiouitzendingen verzorgde. WADDINXVEEN - Zaterdag 11 februari werd de illegale Waddinx veense etherpiraat “Radio Centraal” door de Waddinxveense rijks politie en de Radiocontroledienst het zwijgen opgelegd en uit de lucht gehaald. Onder meer de zender, mengpaneel en voedings- apparaat werden inbeslaggenomen. Diverse klachten betreffende storingen bereikten de rijkspolitie. Tegen de 25-jarige zendama teur was in 1982 reeds eerder proces-verbaal opgemaakt, toen hij za- overdekt zwembad f i tnescen trom klem zoal ber ging garderobe beheer Kassa 14000 deren en doen braaf mee. Als aan het slot de hit: ’’Alles is voor Bassie” weer klinkt, zijn er twee uur voorbij en heeft jong en oud een geweldige middag ge had. Als jenui van de 10 vrijkaarten of 1 van de 3 slagroomtaarten of 1 van de 3 strip boeken van Bassie Adriaan wil win nen moet je deze plaat zo mooi mogelijk kleuren en voorzien van je naam en adres inleveren bij Het Weekblad voor Waddinxveen en wel tot en met zater dag 18 februari. Dan lees je op een raam week werden bekeurd, van grote zool 12 x 20 Tot ziens jullie vrienden Bassie Adriaan. FIETS/GEHEELD In februari 1983 werd door een 29- jarige caféhouder uit Gouda een fiets verkocht aan een inwoner van Woer- den. De fiets, die later weer boven water kwam, was door de kastelein in bewaring genomen van een man, die zijn drankrekening niet had vol daan. De aangehouden caféhouder bekende zich aan heling te hebben schuldig gemaakt. De fiets was op 10 november 1983 bij het Wad dinxveense station ontvreemd. van drukkerij Veldwijk BV aan de Oranjelaan vanaf maandag 20 februari. ZWARTVISSERS Op zondag 12 februari werden twee Hagenaars, 33 en 50 jaar bekeurd, daar zij zonder in het bezit te zijn van een viskaart en een vergunning van de hengelsportvereniging Wad dinxveen (H.S.W.) visten in het wa ter langs de Winterdijk. Eén van de mannen was zelfs met 2 speciale hengels aan het snoeken. Deze man werd ook nog bekeurd, omdat hij aanvankelijk een valse naam had op gegeven. WADDINXVEEN - Volgende week woensdag verzorgen de clowns Bassie en Adriaan twee voorstellingen van hun theatershow in Het Trefpunt om 14.00 en om 16.00 uur. De toegangsprijs be draagt 6,50. In Het Trefpunt laat het komische duo Bassie Adriaan Wad dinxveen kennis maken met het publiek op hun eigen, bekende wijze: met een vrolijke welkombabbel en een geheide meezinger zit de stemming voor jong en oud meteen erin. Daarna laat Adriaan diverse nummers zien o.a. als balansacrobaat en als goo chelaar, waarbij een kistwisseltruc ten beste wordt gegeven die in Las Vegas niet zou misstaan: dat Bassie hier weer het nodige roet in het eten gooit, In de vroege ochtend van zondag, 5 februari werd een 21-jarige man op het woonwagenkamp aan de Onder weg aangehouden en overgegeven aan de gemeentepolitie te Zoetermeer. Hij werd gezocht, daar hij met twee anderen een overval in een woning te Zoetermeer had gepleegd. Onder bedreiging van een vuurwapen werd daar enkele duizenden guldens buitgemaakt. De twee andere knapen waren reeds eerder aangehouden en hadden hun aandeel reeds bekend. De Waddinxvener, die reeds is voor geleid, blijft overigens ontkennen. Bij zijn aanhouding, welke door 4 politiemannen werd verricht, was hij volkomen verrast. Hierbij was hij niet in het bezit van een wapen. De man is een bekende van de politie. On langs werd hij voor de 15e keer be keurd terzake het rijden zorider rijbe wijs. Evenzo vele keren werd zijn au to daarbij inbeslaggenomen. VANDAAL Op vrijdag 3 februari werd ‘s avonds een 16-jarige knaap door de politie in zijn kraag gegrepen, toen hij op heterdaad werd betrapt bij het uit trappen van lantaarnpalen op het Waddepad. Als verklaring voerde hij aan dit louter voor de gein te doen. Van deze baldadigheid wordt door de politie proces-verbaal opgemaakt. Achhter Bassie Adriaan schuilen de twee broers die 30 jaar in de showbizz wereldfaam genoten als ”De Crock- sons”, de enigste variété attractie van Nederlandse afkomst die ooit in de Pa- rijse ’’Follies Bergeres” heeft gestaan, 186 TV-uitzendingen verzorgden van Rio tot Oost-Berlijn, en nu als Bassie Adriaan hun bijdrage leveren aan de alsmaar niet afnemende vraag naar ge woon pretentieloos vermaak en lekker lachen. TECHNISCHE GEBREKEN Op donderdag 8 februari werd een kleine verkeerscontrole gehouden binnen de bebouwde kom van Wad dinxveen. 8 technische gebreken (o.a. defecte remmen, gladde band) wer den geconstateerd. Drie bromfietsers werden voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. AUTO UITGEBRAND Op vrijdag 10 februari raakte kort na het middaguur een Citroën- personenauto plotseling in de brand op de rijksweg 12 nabij het witte via duct. Het gevolg was een ongeveer een half uur durende file. De 22-ja- rige Haagse bestuurder bleef onge deerd. FIETS KIJKDAG Ongeveer 40 personen terdag van de “fietsenkijkdag bruik om te zien of hun stalen ros al dan niet als gevonden voorwerp bij de rijkspolitie was aangebracht. Drie personen konden weer in het bezit van hun fiets worden gesteld. Voor dat deze fietsen werden teruggege ven, werden deze eerst van een fiets- code voorzien. ALCOHOL IN VERKEER De afgelopen week werden twee automobilisten bekeurd, daar zij onder invloed van alcohol achter het stuur van hun auto’s hadden plaatsgenomen en waren gaan rij den. Zij moesten een bloedproef on dergaan. Totaal 3 bestuurders kregen rijverboden opgelegd. spreekt haats vanzelf. Dan komt er een muzikaal intermezzo waarbij Adriaan er zelfs in slaagt al zingende moppen te vertellen. Hierna wordt vervolgd met een demon stratie hoe een TV-opname wordt ge maakt, waarbij aangetekend, dat als el ke TV-uitzending zo zou verlopen, Hil versum al verdronken zou zijn, want zelfs uit de cameralens komt water, om nog maar te zwijgen van de microfoon die ontploft. Na de pauze stijgt de stemming ten top als Bassie en Adriaan laten zien hoe een hoorspel jvordt gemaakt, met Bassie als geluidstechnicus. Het publiek ligt werkelijk blauw van het lachen, en zelfs de groten voelen zich kind onder de kin- AUTO GEVONDEN Tijdens een duikoefening van de vrij willige Waddinxveense brandweer in de Gouwe, stuitte men op een op de bodem liggende personenauto. De auto werd op het droge getakeld, waarna bleek, dat het hier ging om een Opel Manta, welke op 21 januari van het vorig jaar ten nadele van een Waddinxvener was ontvreemd. ‘Er is geen reden te bedenken waar om ze het niet zouden doen’, zegt vorige week projectontwikkelaar M. Kuijpers, direkteur van ‘Regron Health Leisure BV’ over het schim mige plan van het zwembad- en re- kreatiecomplex in het Gouwebos, terwijl hij zelfverzekerd z’n interview met het Weekblad voor Waddinx veen afsteekt in z’n kleine kantoortje in z’n riante villa te Nbordwijk. Nou kan ik nog wel wat redenen be denken in m’n kleine kantoortje in m’n rijtjeshuis, want hebben we al niet eerder zo’n verhaal gehoord over een tennishal. Die kostte lang geen 13 miljoen maar is blijkbaar toch nog te duur geweest gezien het tekort op de gemeentelijke begroting. Niettemin ziet ‘Regron’ grote moge lijkheden in het Gouwebos, dan kun nen Waddinxveen en Boskoop samen wel betalen, immers: gedeelde smart en aan de politie overgegeven. Een 12-jarige Waddinxvener werd betrapt bij de boekhandel aan de Passage en twee 13-jarige knapen, een Waddinx vener en een Gouwenaar, namen snoep weg bij de supermarkt aan de Groensvoorde. In de nacht van zaterdag 11 en op zondag 12 februari werd ingebroken in een woning aan de Willem de Zwij- gerlaan. Via de achterzijde kwam men het pand binnen. Een gouden horloge een portemonnee inhoud f. 32,- worden vermist. Op woensdag 8 februari werd inge broken in een woning aan de Zesde Tochtweg. Deze diefstal vond in de ochtenduren plaats. Men heeft ge bruik gemaakt van een vlak bij de deur hangende sleutel. Ontvreemd werd een bruine beurs, inhoud f. 80,-. Uit de schuur werd een race fiets weggenomen. Op zaterdag 11 februari ontdekte de eigenaar van een éénassige aanhang wagen, merk Saris, dat deze was ont vreemd vanaf het veilingterrein aan de Bredeweg. De waarde van dit kar retje, een open aanhangwagen met huif bedraagt f. 1800,-. Op zaterdag 11 februari werd ont dekt, dat er was ingebroken in een woning aan de Burg. Trooststraat. Via een raam aan de achterzijde was men binnen kunnen komen. Er werd een rijbewijs gestolen. Dezelfde dag werd getracht ‘s avonds in te breken in de MAVO/LTO aan de Sniepweg. Aan de achterzijde bleek een ruit te zijn ingegooid. Voor zover is na te gaan wordt er niets vermist. DIEFSTAL De afgelopen week werd 1 keer aan gifte gedaan van diefstal van een fiets Eén fiets werd als gevonden voor werp bij de politie afgegeven. De afgelopen week werden 3 jeugdige winkeldiefjes op heterdaad betrapt MISHANDELING Op 18 september 1983 werd door een Reeuwijker aangifte gedaan van vernieling en mishandeling. Dit speel de zich destijds af gedurende de nachtelijke uren nabij het K.W .-plein. De afgelopen week werd een 28-ja- rige Waddinxvener daarover nader aan de tand gevoeld. Hij bekende de mishandeling te hebben gepleegd. In verband met overmatig drankgebruik kon hij zich verder niets meer her inneren. Op 11 februari reed een 18-jarige au tomobilist op de Willem de Zwijger- laan een lantaarnpaal omver. De Wad dinxveense bestuurder meldde zich meteen op het politiebureau en ver klaarde, dat de auto niet was verze kerd en dat de aanrijding was ge beurd, doordat hij door de remmen trapte. De auto is inbeslaggenomen en werd aan technisch onderzoek onderwor pen. Hierbij bleek, dat de auto een aantal technische gebreken vertoon de, doch de remmen bleken goed te functioneren. De auto was een dag tevoren gekocht bij een Waddinx veense autohandelaar. Na de aanrij ding wilde de knaap verhaal halen bij de handelaar. De hierbij ontstane woordwisseling werd gevolgd door enkele klappen over en weer. Beide betrokkenen hebben aangifte van mishandeling gedaan. RIJVERBOD In de nacht van zondag, 12 en op maandag 13 februari werd een derde Waddinxveense automobilist (21 jaar) onder invloed van alcohol ach ter het stuur van zijn auto aangetrof fen. Na de beide blaastesten moest verhoor bekende hij dit ook. Ook^ hij een bloedproef ondergaan. De - Waddinxvener werd tevens rijverbod opgelegd. Op de vroege ochtend van maandag 13 februari werd hij weder om achter het stuur van zijn auto aangetroffen, terwijl hem dus een rij verbod was opgelegd. Voor de twee de keer binnen enkele uren werd hem proces-verbaal aangezegd. mij, want de bevolking van Waddinx veen en Boskoop zal uitgekleed wor den. Dit plan heeft ‘Regron’ tot op dit moment zo’n slordige f 350.000,- gekost, zegt de heer Kuijpers. Nou moet ik voor zo’n bedrag jaren wer ken dus ben ik maar achter m’n te kenbord gekropen om eens te kijken hoe ver ik kon komen met een leuk plannetje voor het bestaande com plex aan de Sniepweg. Ik geef toe, door tijdgebrek kwam ik tot dit po ver resultaat, maar met 2 a 3 miljoen kom je een heel eind. Waarmee ik maar zeggen wil, zadel de gemeenschap niet op met schimmige plannen die op een tekenbord snel zijn gemaakt, maar waar in de prak tijk de bevolking voor op kan draaien. WADDINXVEEN - ’’Hallo vrienden en vriendinnetjes: Op woensdag 22 fe bruari komen wij naar Waddinxveen met onze lachspektakelshow en wel in Het Trefpunt. AANRIJDINGEN Drie personenauto’s werden bescha digd bij een aanrijding, welke op maandag 6 februari om 17.50 uur plaats vond bij de T-splitsing Kanaal dijk stonden twee auto’s stil om naar links de zijweg te kunnen inslaan. Een achteroprijdende derde bestuur der was de oorzaak van genoemde schade; Op woensdag 8 februari omstreeks 07.30 uur reed een automobilist frontaal op een links van de weg staande trekker met oplegger. De personenauto raakte flink beschadigd en moest worden afgesleept. Op de Henegouwerweg nabij de hef- brug vond op vrijdag 10 februari om 10.05 uur een ongeval plaats. De au tomobilist reed vanaf de hefbrug richting Brugweg en een vrachtauto naderd uit de richting Gouda. Op het moment van de aanrijding stonden de verkeerslichten op knipperen. De personenauto meost worden afge sleept. Een 16-jarige bromfietser en haar 15-jarige passagiere raakten beide ge wond bij een aanrijding, welke op za terdag 11 februari om 00.05 uur plaats vond op de hoek van de Burg. Trooststraat-Boezemweg. Op het moment, dat de bromfietster vanaf de Boezemweg de Burg.Trooststraat opreed, werd zij opgeschept door een op deze weg rijdende automobilisten, die een aanrijding niet meer kon voorkomen. Beide gewonden zijn naar het St. Jozefziekenhuis overge bracht en daar opgenomen. VALSE NAAM Op 27 januari werd een 14-jarige Waddinxveense knaap bekeurd, daar door hem een overtreding was be gaan. Eerst later bleek, dat hij een valse naam had opgegeven. Bij nader voor het opgeven van een valse naam wordt tegen hem proces-verbaal op gemaakt. soo soo 1111111'111 is halve smart. Het kost de beide ge meenschappen slechts f 15,- per in woner en ach, er is door tijdgebrek een wat beknopt rapport gemaakt over het financiële gebeuren. Het is nog wat vaag wat er met de tennis hal en het zwembad gaat gebeuren, maar dat wordt wel met de Gemeen te Waddinxveen geregeld, aldus de heer Kuijpers. De tekeningetjes van de plattegronden zijn ook wat sum mier maar blijkbaar uitgebreid ge noeg om tot de slotsom te komen dat 13 a 14 miljoen (let op de marge van slechts 1 miljoen) genoeg is om dit centrum van vermaak te bouwen. De plattegrond geeft slechts twee kleedkamers aan, wat weinig volgens

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13