GEMEENTE WADDINXVEEN Vooral kleine huizen CNV-toneelavond Deze week actie week van Kerngroep BOEKHANDEL VELDWIJK Brugwegplan staat vast VERBOUWT in Het Trefpunt in het Brugcentrum WAARHEEN U 00K WILT WIJ WETEN DE WEG! Opleving telefoonnummers/openingstijden lil anvr MILIEUZAKEN INZAMELINGEN BELASTINGEN VOLKSGEZONDHEID BESTEMMINGSPLANNEN SPREEKUREN Afreis-en passageburo’s WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN- WOENSDAG IS FEBRUARI 19JM NISSAN MM ■a Audi lairder. Bekijk de kleurrijke folders maar eens, wij hebben ze voor u klaar liggen. Reisburo van Ginkel boekt uw vakantie bij o.a. de volgende reisorganisaties: Arke Reizen- Bel Air- Bonair- D-Tours- Evenements- reizen- FTS Gulliver Flytours- van Ginkel Reizen- Holland International- Hotelplan- De Jong Intratours- Marysol- Heckermann- Snelle Vliet- NRV- OAD- Riant Reizen- Snel Reizen- Transalpino- Vrij Clit. Bij ons, als ANVR in fijne vakanties voor ’’Goeie reis” reis- ieders budget. Ook bureau, kunt u alle vakantie op het water kanten op. Of u nu per wordt steeds popu- vliegtuig, touringcar, trein of eigen auto wilt reizen, wij bieden een enorme keus Niet alleen de aanschaf, maarzeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! REIS-EN PASSAGEBURO’S w 01820-16066 010-362244 OPEL DATSUN AUDI VOLKSWAGEN I k PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 Hondenbelasting In de gemeente Waddinxveen wordt hondenbelasting geheven van WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond tussen vijf en zeven uur houdt boekhandel Veldwijk BV in het winkelcentrum ”de Passage” open huis in een vernieuwde en verbouwde win kel. Annie Veldwijk en haar mede werksters zullen dan iedereen ontmoeten. Voorts is van belang te weten dat als u in de eerste helft van het jaar een hond aanschaft of als u in de tweede helft van het jaar de hond heeft moeten wegdoen, de belasting voor de hond toch over een vol jaar moet worden betaald. Als u in de tweede helft van het jaar een hond aanschaft of als u in de eerste helft van het jaar de hond heeft weggedaan, dan wordt de belasting die u voor die hond moet beta len, berekend over een half jaar. In bepaalde gevallen en onder bepaalde voorwaarden kan aan ie mand wiens gezinsinkomen minder bedraagt dan-het wettelijke mi nimum loon en die slechts één hond heeft belastingvermindering worden verleend. Iemand die vier honden bezit moet dus belasting betalen tot een be drag van 68,50 (eerste hond) 93,50 (tweede hond) 187,— (derde hond) 280,50 (vierde hond) 629,50. Onder bepaalde voorwaarden en op verzoek geldt een afwijkend ta rief voor kennelhouders. Als u een hond aanschaft, meer honden gaat houden of minder hon den gaat houden, dan bent u verplicht om binnen veertien dagen daarna een aangiftebiljet te vragen. In bepaalde gevallen wordt voor een hond geen belasting berekend; onder andere is geen belasting verschuldigd voor een hond jonger dan drie maanden of uitsluitend dienende om blinden te geleiden, en onder bepaalde voorwaarden de zogenaamde politiehonden. U moet wel op de voorgeschreven wijze, dus binnen veertien dagen, aangifte doen voor deze honden. elektro- drukkerij. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven bijdrage hoopte hij meerdere schoen poetskistjes voor de verkoop te maken! 14433 14433 Gelijke bevoegdheid komt toe aan hen, die zich tijdig tot Gedeputeerde Staten hebben gewend met bezwaren tegen de wijzigingen die door de gemeenteraad bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. ke Ordening, alsmede een ieder die be zwaren heeft tegen de gedeeltelijke ont houding van goedkeuring door Gede puteerde Staten konden die maand bij de Kroon beroep instellen. teurs”, aldus de Kerngroep. Schoenen kunnen worden gepoetst voor een rede lijke prijs, al luisterend naar informatie over ontwikkelingssamenwerking en de projekten. De ’’schoenpoetser” is W.J. Vos, zoals hij zelf zegt: ”een 55-jarige man met universitaire opleiding”. De schoenpoetskist is gekocht van de 9-ja- rige Pedro Gomez uit Lima, Peru. Hij verdiende daarmee zijn kostje. Met de Inenting kinderen geboren in 1980 Op woensdag 22 februari 1984 bestaat in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12 van 13.30 tot 14.30 uur gelegenheid tot kos teloze inenting tegen Difterie, Tetanus en Polio, voor de kinderen geboren in 1980 in de maanden januari t/m juni. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhindering kan gebruik worden gemaakt van de volgende - D.T.P.-inenting op woensdag 12 september 1984. De inentingspapieren moeten worden meegebracht. Inlichtingen: gemeente-secretarie, afdeling Kabinets- en Burgerza ken, tel. 14433. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeente-secretarie heeft aan het Leger des Heils vergunning verleend voor een collecte in de periode 20 februari t/m 3 maart 1984. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Voorbereidingsbesluit voor het gebied begrensd door de brugwegsloot De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van donderdag 16 februari 1984 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 1 februari 1984, waarbij is verklaard dat een herziening vyordt voorbereid van het bestemmingsplan ’’Brugweg ’80” ten behoeve van een gebied, zoals dit met een rode omlijning is aangegeven op de bij het besluit behorende situatietekening. Waddinxveen, 15 februari 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. aangifte moet doen, ongeacht o.m. de leeftijd van de hond. Het niet tijdig doen van een aangifte kan nare gevolgen hebben. Aan enige gemeente-ambtenaren hebben wij opdracht gegeven de naleving van de regels van de verordening hondenbelasting te con troleren. Aan vorenstaande informatie kunnen geen rechten worden ont leend. Uitgebreide inlichtingen kunt u ter gemeente-secretarie verkrijgen. Bovendien is de verordening tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar. r TOEKOMSTIGE ONTWIKKELING Enerzijds kan de toekomstige ont wikkeling beschouwd worden vanuit de in het Brugcentrum gevestigde bedrijven. Bij het onderzoek naar de door de bedrijven gewenste ontwik keling zijn een aantal vestigingen bui ten beschouwing gelaten, namelijk het gemeentehuis, zijnde een recent afgeronde kantoorvestiging. Van de twee kleine kantoorvestigingen, die beide gevestigd zijn in woningen, geeft er één de wens tot verplaatsing te kennen. Van de zeven aanwezige bedrijven geven er twee de eventuele bereidheid aan om te verhuizen naar een lokatie elders in de gemeente ten einde uitbreiding te realiseren of een betere vestigingsplaats te krijgen. Bij de overige vijf bedrijven is deze be reidheid (nog) niet gebleken. Daar entegen is men in vier gevallen bezig met de voorbereiding van een be- drijfsuitbreiding ter plaatse. Voor zo ver bekend bedraagt de gezamenlijke omvang van deze uitbreidingsplannen ca. 1050 m2. Dit oppervlak komt bijna geheel voor rekening van de uit breidingsplannen van twee grote be drijven, namelijk de stoffeerderij/ meubelfabriek met een showroom en de constructiewerkplaats met een WADDINXVEEN - Deze week wordt de actieweek gehouden van de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen. Enkele activiteiten: 40 borden langs de openbare weg, waarin wordt verwezen op de aktieweek van 13-19 februari a.s. Huis aan huis folder. A.s. vrijdag een standplaats op de markt. ’’Hier vragen we aandacht voor het projekt. We werven aktief dona- De door de bedrijven gewenste ont wikkelingen zijn echter strijdig met de in de nota Kemenbeleid omschre ven gewenste ontwikkeling. Wat be treft de behoefte aan kantoorruimte moet verwezen worden naar de kan torennota, die de behoefte tot 1985 analyseert. Gezien de hierin aange toonde beperkte mogelijkheden voor kantoorvestiging in Waddinxveen, zal de ruimtereservering slechts gering hoeven te zijn. In het Brugcentrum is een beperkte reservering voor kan toorruimte opgenomen (plm. 850 m2 bruto bedrijfsvloeroppervlakte). Zaterdag zal men in de Passage, Groensvoorde, Luifelbaan en Kon. Wilhelminaplein van 10.00 tot 15.00 uur te vinden zijn. Het werven van dona teurs staat centraal. Daar kan ook een bijdrage in een kollektebus worden ged aan. Schoenpoetsen gebeurt dan op de Passage Wij willen u er nogmaals met grote nadruk op wijzen dat u van elke wijziging in het aantal honden dat u houdt, binnen veertien dagen WADDINXVEEN - Op vrijdag 24 fe bruari houdt de CNV-afdeling Wad dinxveen de jaarlijkse CNV-avond in Het Trefpunt aan de Stationsstraat 18. De aanvang is om 19.30 uur. De voorzit ter S. Weidenaar van de Industrie en Voedingsbond CNV verzorgt een toe- In de verstuurde uitnodigingen voor het open huis staat het volgende gedicht van Adriaan Roland Holst opgenomen: Ik vraag geen oogst; ik heb geen schuren. Ik sta in uwen dienst zonder bezit. Maar spraak en deelt daarna insignes uit aan jubilarissen. Er wordt in de pauze een verloting ge houden eri na het officiële gedeelte treedt de toneelvereniging ’’V.I.O.S.” uit Reeuwijk op met de klucht ’’Kink in de Kabel” in drie bedrjven. een ieder die één of meer honden bezit, ter verzorging of onder toe zicht heeft. Als één van de gezinsleden een hond bezit, dan wordt in principe degene, die als hoofd van het gezin is aan te merken, aange slagen voor de hondenbelasting. De belasting is afhankelijk van het aantal honden, dat men houdt. Voor 1984 is de belasting voor de eerste hond 68,50, voor de tweede 93,50; voor elke volgende hond is de belasting 93,50 ho ger dan voor de vorige. WADDINXVEEN - Gezien de aard van de te bouwen woningen in het Brugcentrum zal vooral met betrekking tot één- en tweepersoonshuishou dens de nadruk sterk op gesubsidieerde bouw komen te liggen. In de ex- ploitatie-opzet van het nieuwe ontwerp-bestemrriingsplan Brugcentrum is uitgegaan van zowel alle te realiseren woningen in de woningwetsector als een verdeling van 50 procent woningwetwoningen en 50 procent premie- woningen. Aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen; gelet op de artikelen 12 en 29, eerste lid, van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne; maken bekend dat op 26 j anuari 1984 is ingekomen een aanvraag in gevolge de Hinderwet van L. A. Vergeer, Bloemendaalseweg 14C, alhier, voor het oprichten en in werking hébben van een bloemen- kwekerij voor bol- en knolgewassen aan de Bloemendaalseweg 14C. Aangezien er voorshands wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te brengen, is de door ons opgestelde ontwerp-beschik- king tegelijkertijd met het verzoek om vergunning ter inzage gelegd Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 58 voorschrif ten ter beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de pntwerp-beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen tot 16 maart 1984 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzage elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur op maan dagavonden. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. verkeer ter plaatse van de Brugwegsloot en aan artike 6, lid 2, van de voorschrif ten (wijzigingsbevoegdheid). Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan hebben een maand voor een ieder ter inzage gelegen ter gemeentesecretarie; afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening. Zij die tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, de gemeente raad en de inspecteur van de Ruimtelij- Spreekuur burgemeester, de heer C.M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. GOUDA: Korte Tiendeweg/hoek Markt, Tel. 01820-21922* OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. ik ben rijk in dit: dat ik den ploeg van uw woord mag besturen. Daarop aansluitend worden deze op merkingen gemaakt: "Een passage uit een boek of een boek uit de Passage? In Waddinxveen kunt u voor beide op één graag adres terecht. Bij boekhandel Vel- dwijk. Uitnodigender en prettiger dan ooit, want de vertrouwde zaak aan de Passage heeft zich in het nieuw gesto ken. Daarbij is het niet bij een glanzend kaft gebleven; ook en vooral het bin nenwerk heeft een complete gedaante verandering ondergaan.” De exacte differentiatie naar financie ringswijze alsook naar grootte kan vooralsnog niet voor het gehele plan gebied worden vastgesteld. Dit is een gevolg van het feit dat nieuwbouw in een aantal afzonderlijek bouwplan nen gerealiseerd zal gaan worden. Realiseringstempo en invulling van de bouwplannen zullen beihvloed wor den door zaken als eigendomsver houding, lokatie, financiële aspecten. Daarnaast zal de bouw ook steeds zo goed mogelijk afgestemd moeten worden op de op dat moment be staande behoefte. Vooral de verdere vraag naar één-, twee- of driekamer woningen spelen in dit verband een rol. Regelmatige terugkoppeling naar de lijst van ingeschreven woningzoe kenden is dus van belang. De totale capaciteitvan de plannen in Brug centrum zal gaan variëren tussen de 150 en 190 woningen. Het verschil tussen de minimale en maximale hoeveelheid wordt vooral bepaald door de mate waarin in de bouwplan nen minder of meer één- en tweeka merwoningen gerealiseerd gaan wor den. Het bouwplan aan de Kerkweg- Oost, dat gezien de stand van de planvorming als eerste zal worden uitgevoerd, omvat 29 éénkamerwo- ningen en 4 driekamerwoningen; de eerste zullen als ‘Van Dam-eenheden’ gerealiseerd worden, de laatste in de woningwetsfeer. FUNCTIES BEBOUWING In het Brugcentrum bevinden zich re latief veel winkelpanden, vooral langs de Kerkweg-Oost en aan het noorde lijke gedeelte van de Zuidkade Deze winkels zijn dicht bij de brug ontstaan aan de in valsweg van Waddinxveen. Zij dra gen zeker bij tot de levendigheid van het gebied. Behalve de aanwezigheid van relatief veel winkels vindt men in dit oude woongebied ook bedrijven. De in het productiehal. Brugcentrum aanwezige bedrijven zijn van oorsprong ambachtelijk doch ondanks de eventuele verplaatsing of - 1 1 -Cj- - J -1 —1 J uitbreiding is er geen verandering m het aantal arbeidsplaatsen ter ver wachten. Het gegeven dat de meer- ld van de bedrijven niet bereid is tot verplaatsing wordt mede ver oorzaakt door de naar voren gebrach te binding bedrijf/woning/eventueel winkel in het Brugcentrum. WADDINXVEEN - De provincie Zuid-Holland heeft het bij zoals besluit van 15 oktober 1980 vastgestelde be stemmingsplan 'Brugweg 1980” ge deeltelijk goedgekeurd. Dit bestem mingsplan heeft betrekking op het ge bied, gelegen ter weerszijden van de Brugweg, alsmede op de gronden gele gen in het gebied tussen de Henegou- werweg en de Kromme Esse. Goedkeu ring is onthouden aan de bestemming Voorts vindt men in het plangebied nog een klein kantoor en het ge meentehuis. Tevens bevindt zich aan de Zuidkade een horecavestiging. De ze geeft een meer dan plaatselijke functie en is hier ondermeer geves tigd vanwege de unieke ligging langs de Gouwe, de relatie met het Brug centrum als zodanig is betrekkelijk gering. De menging van functies wordt ge completeerd door de aanwezigheid van de muziekschool in het oude raadhuis. De overige bebouwing heeft een woonfunctie. De Vereniging Vakbeurs Meubelen, de Stichting Sektorbeleid Meubelin dustrie en de Koninklijke Nederland se Jaarbeurs in Utrecht hebben acuut gereageerd op de recente opleving in de meubelindustrie. De laatste traditonele uitverkoop, januari J.I., is dermate gunstig voor de meubelbranche uitgevallen, dat de meubelfabrikanten naar nieuwe we gen zoeken om de meubelverkoop te bevorderen. Aldus bleek op de Inter nationale Meubelin koopdagen, die maandag 6 februari in het Jaarbeurs tentoonstellingencomplex werden geopend. Er was een duidelijke belangstelling van de fabrikanten en groothandela ren om zich in te schrijven voor deze Internationale Meubelinkoopdagen. De extra impuls in de meubelindus trie heeft inmiddels ook een uitbrei ding van de permanente Meubel Tra de Mart in de Jaarbeurs, van 50 deel nemers opgeleverd. Beide manifestaties zijn de centrale gelegenheid in Nederland voor meu belfabrikanten en -groothandelaren om hun produkten te presenteren. Deze industrie omvat meubelen, kleinmeubelen, matrassen, kussens, meubelbekledingen, e.d. ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S een aantal heeft inmiddels een der mate sterke groei doorgemaakt, dat zij niet onder die “ambachtelijke” noemer zijn te vangen. Aanwezig zijn derheid o.a. een metaalconstructiebedrijf, een meubelstoffeerderij annex meubel- showroom, een transportbedrijf, twee schildersbedrijven, een technisch bedrijf en een De twee bfood- en banketbakkerijen worden in het verdere onderzoek be schouwd als onderdeel van de win kels. Van de bovengenoemde bedrijven kan gezegd worden, dat een aantal door aard en omvang niet meer in een woon-/winkelgebied thuishoren. Hiervoor veroorzaken zij teveel hin der door het aantrekken van zwaar verkeer. Tevens slokt hun drang tot expansie teveel ruimte op. Dit alles doorkruist het reeds eerder génoem- de beleid van de gemeente om de woonfunctie te verstrekken WADDINXVEEN: Passage 222, Tel. 01828-17522* ZOETERMEER: Dorpsstraat 138, Tel. 079-167555* y FORD

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3