Actie Doorbraak Noodzaak nu WISSELDIEET MET BROOD: PER WEEKTOT 2 KILO KWIJT. Midden-Holland ’t meest interessant in Waddinxveen Brugcentrum in cijfers L Statio.n-Noord Ontwikkelingsmogelijkheden in gebied Goudse Kamer 216 inwoners 72 woningen 10 bedrijven en 5 kantoren 21 winkels H EEN DAG BROOD EEN DAG ALLES 1 uw i V1' I R- mn WADDINXVEEN - Dit jaar staat Waddinxveen erbij stil dat het 50 jaar geleden is dat de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn in gebruik werd genomen. Dat was om precies te zijn 6 oktober 1934. Een retourtje Wad- dinxveen-Gouda kostte toen nog 30 cent. Er zijn plannen om dit halve eeuwfeest van één van Nederlands laatste aangelegde en deels laagst gele gen spoorlijn te vieren. y Md iiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Vijftig jaar spoorlijn Dr. C.M. de Vos: altijd een gevolg van teveel eten’, aldus t HET El VAN COLUMBUS: WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 FEBRUARI 1984 i 100 gram 3 sneetjes) bevat: B vitamines ijzer eiwit zetmeel voedmgsveze vet energetische waarde hotel en multifunctionele hal en een goede ontsluiting van de binnenstad. Het wisseldieet met brood van dr. C.M. de Vos is het ei van Columbus. Eén dag op 'water en brood' en de andere dag weer eten wat u wilt. Om en om. Wie dat consequent vol houdt valt gegarandeerd tot twee kilo per week af! 'Water en brood' - dat water mag ook.thee of koffie zonder toevoegingen zijn, het brood moet bestaan uit volkorenbrood met zijn rijke voedingsstoffen. Dankzij het volkorenbrood blijven de darmen in functie. Omdat u zoveel brood mag eten als u wjlt blijft de maag gevuld. Een dieet zonder hongergevoel. De volgende dag weer alles eten. In het begin gebeurt dat mis schien wat gulzig. Maar de 'brood- dagen' zorgen ervoor dat uw lichaam op de andere dagen met zo veel meer Niet alleen de werkgelegenheid, maar ook de koopkracht dient zoveel mo gelijk aan het gebied zelf gekoppeld te worden, waarbij vooral de verdere ontwikkeling van de centrumfunctie van Gouda een belangrijke rol speelt. De bereikbaarheid van het centrum van Gouda en het voorzieningenni veau van deze gemeente dienen daar toe verbeterd te worden. Te denken valt aan de snelle, eventueel gefaseer de, invulling van het Nieuwe Markt gebied met winkels, parkeergarage, bruin brood r 2 mg 1.5 mg 8 g- 41_ g 5 g 2.5 g 950 KJ (230 kcal) '"--i WADDINXVEEN Het Brugcentrum-gebied omvat: De opbouw van de bevolking in het Brugcentrum wijkt enigszins af van die van de gehele gemeente Waddinxveen. De jongste en deoudste leeftijdsgroepen zijn relatief minder groot. Bij de jongeren gaat het met name om de gehele groep 0- 30 jarigen, die in verhouding minder aanwezig is. Dit beeld is het duidelijkst bij de vrouwen. Een uitzondering erop vormt de groep 5-9 jarigen die beduidend groter is. De ondervertegenwoordiging van de oudste leeftijdsgroepen betreft de leeftijd vanaf 70 jaar. Door kostbare voorzieningen in de vorm van een drietal ongelijkvloerse kruisingen is getracht zo goed als mogelijk deze problematiek te onder vangen. Toch heeft het gemeente bestuur deze spoorlijn niet alleen maar gezien als een obstakel dwars door de gemeente, maar ook als een mogelijkheid om het wonen en wer ken in Waddinxveen nog aantrekke lijker te maken’. Bij die 72 huizen zijn de drie leegstaande woningen bijgeteld. De gemiddelde woningbezetting bedraagt 3,1 (in de gehele gemeente voor 1977: 3,25). De ge zinssamenstelling toont vrij veel variatie: 13 maal is het hoofd van het huishou den alleenstaand, terwijl er eveneens meerdere malen sprake is van onvolledige gezinnen en inwoning (vaak door oudere familieleden). In het Brugcentrum zijn 10 bedrijven en 5 kantoren aanwezig. De aard van de bedrijven is zeer uiteenlopend. Het betreft een aantal aan de bouw verwante be drijven (twee schildersbedrijven, loodgieters/electrotechnisch bedrijf), tran sportbedrijven, meer op de produktie gerichte bedrijven (metaalconstructiebe drijf, drukkerij, stoffeerderij) en groothandel (zaadhandel). De 5 kantoren om vatten een makelaardij, assurantie- en fmancieringskantoor, gemeentehuis en twee adviesbureaus). Het totale aantal werkzame personen bedraagt 185. Bijna de helft hiervan is werkzaam op het gemeentehuis. De bedrijven en kantoren in het Brugcentrum gebruiken gezamenlijk een bedrijfsvloeroppervlakte van 16.070 vierkante meter. Hieronder vallen allerlei soorten activiteiten, inbegre pen die welke zich op verdiepingen afspelen (met name kantoor- en opsla gruimte). De gemeente heeft nagegaan dat van de bedrijven er slechts twee de eventuele bereidheid hebben om te verhuizen naar een lokatie elders in de ge meente ten einde uitbreiding te realiseren of een betere vestigingsplaats te krij- AFSLANKEN: EENZAAK VAN GOEDE VOORNEMENS Nooit wordt er zoveel over afslanken en dieet houden gesproken als tegenwoordig. De extra kilo’s van de overdadige lekkernijen van onder andere de feestdagen moeten er weer af. Afslanken is een zaak van de goede voornemens. In talloze gezinnen wordt regel matig met een dieet gewerkt. U kent ze: in uw omgeving hebt u immers gehoord van het Mayo-dieet, het kool-hydraten- dieet en hoe ze allemaal mogen heten. AFVALLEN EN AANKOMEN De eerste dagen gaat het goed. Biefstukje halen. Plakjes kaas afwegen. Dingen eten, die eigenlijk met zo lekker zijn. Wie volhoudt boekt resultaten; de eerste kilo is een groot succes. Op naar de tweede. Aan het eind van de kuur eten we weer wat we lekker vinden. En met het lekkere eten komen de kilo’tjes weer terug. Ach, we weten het best... ieder pondje gaat door het mondje. En wat we in de ene maand afvallen komt er in de volgende weer bij. DE OPLOSSING: WISSELDIEET MET BROOD Brood kan helpen. Lekker vol korenbrood. Om de dag, Jawel, het wisseldieet, dat dr. C.M. de Vos op basis van ervaring met tal van proef personen in de openbaarheid heeft gebracht, blijkt een geweldige oplossing. Het is een wisseldieet. De ene dag eet u uitsluitend volkorenbrood. Maar dan ook mets anders. En ook: zoveel u maar wilt. Een paar sneetjes volkoren brood zonder boter en zonder beleg. Emals u trek krijgt wéér een paar sneetjes. Voor de afwisseling een geroos terd boterhammetje. En bij de koffie of thee (zonder suikeren melk) kleine stukjes geroosterd brood. De maag is gevuld. Gevuld mét alles wat het lichaam die dag nodig heeft. Het is een wisseldieet de vol gende dag eet u weer wat u wilt. OM DE DAG: ALLES ETEN De ene dag brood, de andere dag alles eten en drinken. De moorkop, de reep chocolade, de borrel, het glaasje wijn, het lekkere toetje. Na een paar dagen blijkt dat u op de dag, dat u alles mag eten, eigenlijk helemaal met zo erg veel eet. Uw lichaam vraagt er met meer om. Aan het eind van de eerste week zegt de weegschaal, dat u een kilo bent afgevallen. Misschien wel twee kilo! WISSELDEEJ MET BROOD IS SIMPEL EN GOEDKOOP Mensen beginnen aan een dieet vol goede voornemens. Maar omdat de meeste diëten zo ingewikkeld zijn, gaat het in de praktijk vaak mis. U moet er immers speciale dingen voor in huis halen. Het wisseldieet met brood is simpel. Gewoon zorgen voor voldoende volkorenbrood. Op de 'brooddag' eet u tien, vijftien of twintig sneetjes. Zoveel als uw lichaam vraagt (en het blijkt dan echt met zoveel te zijn). Simpel en ook goedkoop. Dat volkorenbrood past trouwens goed in het huishoudbudget. MET HET WISSELDIEET NAAR VERANTWOORD ETEN U valt af zonder honger te hebben. Tot twee kilo per week voor wie zich aan de regels houdt! Belangnjker is, dat door middel van dit simpele dieet de weg naar verantwoord eten wordt geopend: u gaat het voedsel op de dagen, dat u alles mag eten, meer waarderen. U proeft beter en daardoor smaakt het beter. Uw maag heeft geleerd minder te vragen. En als u na een paar weken op het gewenste gewicht bent kunt u gerust stoppen met het dieet. IDEEEN Inmiddels zijn een aantal ideeën geopperd om het feit dat Waddinxve- ners sinds 1934 de trein kunnen ne men niet ongemerkt voorbij te laten gaan: *De gemeente Waddinxveen overlegt met de NS over een herdenking. *Het Waddinxveense grafisch bedrijf Veldwijk BV geeft het door de jour nalist Bert Woudenberg geschreven fotoboek ‘Woonplaats: Waddinxveen’ uit, dat in het teken staat van 50 jaar spoorlijn en Waddinxveen in de afge lopen 50 jaar. De foto’s komen uit het nieuwsarchief van Sjaak Note- boom BV. ■"Overwogen wordt om de dit jaar voor het eerst op en rond de Pette- plas gehouden show van de Waddinx veense middenstand te herhalen, ge zien het gigantische succes van de presentatie ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen die tienduizenden bezoekers trok. *Er zou gedacht kunnen worden aan een eerste publieke presentatie van Waddinxveen Meubelstad, want ten slotte voeren ook alle spoorlijnen naar ons Gouwedorp. *Een aantal kranten langs de spoor lijn - de Goudsche Courant in Gouda, het Weekblad voor Waddinxveen in Waddinxveen en De Gouwe Koerier in Boskoop - hebben met de Stoom Stichting in Delft/Rotterdam contact opgenomen om op de jubilerende spoorlijn met stoomlocs te kunnen gaan rijden. Het Regionaal Overlegorgaan Zwak zinnigenzorg (ROZ) zal tijdens de ak- tie, die in het eerste kwartaal van 1984 wordt gehouden, informatie geven over zwakzinnigheid en over de zwakzinni genzorg in de regio. Een ander doel van de aktie is een fonds vormen, waaruit bezuinigings- en ombuigingsklappen worden opgevangen en waaruit ook nieuwe gewenste ontwikkelingen kun nen worden betaald. De actie Doorbraak Noodzaak omvat in Waddinxveen: 15 februari: Kijkkist nabij Winkelcen trum Groensvoorde Waddinxveen. 16 februari: Kijkkist in Winkelcentrum de Passage, Waddinxveen. 17 februari: Op de markt in Waddinx veen. 18 februari: Manifestatie in het Anne Frank-centrum Waddinxveen met me dewerking van: The Paramount Jazz Band, Cabaret Te Gek. Rolstoeldansen ”de Swingende Wielen”, The New Ways, The Family Song. Om 15.00 uur prijsuitreiking tekenwedstrijd en trek king kanskaartenloterij. TWEEDE STATION Het was loco-burgemeester P. Lips die op 1 juni 1973 als tijdelijk trein - geleider om 11.39 uur de eerste trein van het station Waddinxveen-Noord liet vertrekken in de richting van het station Waddinxveen. Enthousiast zei hij toen op een feestelijke bijeen komst in het Anne Frank-centrum: ‘De spoorlijn Alphen aan den Rijn- Gouda doorsnijdt Waddinxveen van noord naar ziud. Op zichzelf brengt dat structurele problemen met zich. De 21 winkelvestigingen in het Brugcentrum zijn alle gevestigd langs de Kerkweg en de Zuidkade. De meerderheid van de winkels behoren tot de non foodsector. Alle winkels tezamen hebben een verkoopvloeroppervlak van 3.450 vierkante meter. Het bedrijfsvloeroppervlak bedraagt rond de 4.370 vier kante meter. In totaal zijn 75 mensen werkzaam in de winkels. De foodsector, die in het Brugcentrum relatief erg klein is, bestaat uit twee bakkers, een slager, twee levensmiddelenzaken (met enige nevenbranches) en een winkel in rookar tikelen. De non-foodsector kent een zeer uiteenlopend aantal branches: en naai machinehandel, 2 winkels in electro-technische apparaten, een vestiging met dierenartikelen, 1 damesmodezaak, 1 grote kledingzaak (inclusief woninginrich ting). Ook de niet-detailhandel in winkels is in het Brugcentrum aanwezig: het betreft 3 kapperszaken en een horecavestiging. Uit een door de gemeente ge houden mondelinge enquete is naar voren gekomen dat de herkomst van de klanten over het algemeen uit een groter gebied is dan Brugcentrum en directe omgeving. Slechts drie winkels zeggen hun klantenkring in de directe omgeving te vinden. De meeste vestigingen ’’bedienen” heel Waddinxveen, en in elf geval len zegt men eveneens klanten uit de omgeving van onze gemeente te ontvan gen. Dit kan toegeschrev^n worden aan de gunstige ligging en het soms gespe cialiseerde karakter van de winkelvestigingen. De bereikbaarheid wordt door de winkeliers over het algemeen goed genoemd. Opvallend in het Brugcentrum is dat veelal boven, naast en achter de winkel wordt gewoond. Slechts bij vijf win kels is dat niet het geval. Van de winkels exclusief Verbakel BV) hebben er acht uitbreidingsplannen (ongeveer 500 vierkante meter). Bij al deze winkels - en eveneens die zonder uitbreidingsplannen - is geen behoefte aan verplaatsing gebleken. MEUBELSECTOR Naast de genoemde factor bereik baarheid zijn bij vestiging van belang, de aanwezige ruimte en het aantrek kelijke woonklimaat in het gebied. Voor meer ruimtebehoevende bedrij ven zoals die in de groothandel en in de meubelbranche, zijn in Midden- Holland goede vestigingsmogelijkhe- den voorhanden. In de gemeente Waddinxveen kan de daar reeds van oudsher gevestigde meubelsector ge- leidelijk worden uitgebreid zonder dat dit rigoreuze gevolgen zal hebben voor de meubeldetailhandel elders in de Provincie. Andere potenties liggen op het ge bied van het toerisme. De aanwezig heid van veel water (rivieren en plas sen), en van landschaps- en stede- schoon zou meer dan nu aangewend kunnen worden om toeristen te be wegen het gebied te bezoeken. In dit kader kunnen genoemd worden het creëren van meer aanlegplaatsen en voorzieningen gericht op de behoef ten van het watertoerisme (sanitair, telefoon, etc.) en het opzetten van kleinschalige projecten, als een land schapspark, met karakteristieke be bouwing uit het Zuid-Hollandse wei degebied en met oeverrecreatie ver bonden activiteiten. Gesteld kan worden, dat in het alge meen de economische betekenis en de hiermee verbonden werkgelegen heid van het toerisme wordt onder schat. De geringe (financiële) aan dacht van de overheid voor het reali seren van een goede organisatie van de verenigingen voor vreemdelingen verkeer kan in dit verband als voor- WADDINXVEEN - Met de actie Doorbraak Noodzaak wil het regionaal Overlegorgaan Zwakzinnigenzorg aan dacht vragen voor haar werk en voor het wel en wee van de geestelijk gehandi capten. Dat werk gaat ervan uit, dat geestelijk gehandicapten - veel meer dan vroeger het geval was - in de maat schappij blijven; in hun oorspronkelijke woonomgeving blijven wonen, naar school gaan, werk en dag-opvang vin den en daar ook hun vrije tijd doorbren gen. Zoveel mogelijk op een voor een ieder mens gewone wijze. Die regionale zwakzinnigenzorg is dan ook steeds meer gericht op het ontwik kelen van een uitgebreid net van klein schalige voorzieningen. Geen grote in stituten meer ver weg van de bewoonde wereld, maar Gewone huizen in een ge wone straat, enz. Dat vraagt van ons allemaal dat we hier meer begrip krijgen voor mensen die anders zijn. Vaak is het niet-kennen of het niet-begrijpen een belemmering. Om dit te doorbreken is er onder meer deze aktie. BROODDIEET VOEDT OP TOT VERSTANDIG ETEN. Wie te zwaar is eet te veel. Wie teveel eet wil veel eten. De gebruike lijke diëten zijn voor te dikke mensen een kwelling. Na afloop van een dieet beginnen ze weer teveel te eten. Je moet deze mensen dus een dieet geven, waarmee ze met minder, maar anders gaan eten. Dat is de mening van dr. C.M. de Vos, tot voor kort huisarts in Sliedrecht. Hij testte zijn wisseldieet-met-brood bij zijn patiënten, bij familie en kennissen. Het resultaat was verrassend. 'Dikke mensen zeggen altijd, dat ze met veel eten. Tijdens de maal tijden eten zij vaak weinig, maar vraag met wat ze tussendoor eten. Te zwaar zijn is altijd een gevolg van teveel eten', aldus dr. De Vos, die Zijn wisseldieet als volgt kenmerkt: 'Het is een dieet, dat de mensen met dwingt om minder te eten. Ze eten wel anders: de ene dag alleen maar volkorenbrood en de andere dag wat ze zelf willen. Ze kunnen dus echt blijven eten. Ze nemen zich voor om na de le dag te gaan 'bunkeren'. Na een paar dagen echter verandert dat. Zo’n brooddag zonder vet en zonder suiker haal je echt nooit meer tn. Op den duur wordt er J minder gegeten. Dat heeft ook een psychische oorzaak - het wisseldieet voedt de mensen op tot verstandig eten’. Het wisseldieet met volkoren brood is bestemd voor ieder die een paar kilo te zwaar is en voor gezonde dikkerds, die wel willen afvallen maar er met teveel voor willen doen. 'Het is mij gebleken, dat dikke mensen weinig brood eten. Na het dieet echter gaan ze meer brood eten. Dat mag best, want van brood word je met dik. Overigens is het best de moeite waard om er voor te zorgen, dat men met te zwaar is. Je voelt je bovendien veel prettiger zonder buikje en vetrollen...' DATA Het zal duidelijk zijn dat voor het uitvoeren van deze festiviteiten ge streefd kan worden naar een bepaal de datum. Omdat voor openlucht evenementen de datum van 7 okto ber laat in het jaar is zouden allerlei dingen eerder georganiseerd kunnen worden. Zo wordt er in midden- standskring aan gedacht de show op vrijdag 1 en zaterdag 2 juni te hou den. Dan zou ook de meubelbranche zich gezamenlijk kunnen presenteren en zouden ook de stoomlocs passa giers naar en van Waddinxveen kun nen vervoeren. De spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn, waaraan Waddinxveen twee stations heeft (Waddinxveen en Waddinxveen-Noord), is een druk lijntje. Er kunnen dagelijks zo’n 69 treinen genomen worden: 34 in de richting Gouda en 35 in de rich ting Alphen aan den Rijn. Een trein reis over de gehele, 18 kilometerlan ge, spoorlijn duurt 20 minuten. De trein stopt in Gouda, Waddinxveen, Waddinxveen-Noord, Boskoop en Alphen aan den Rijn. MOTIE Overigens is Waddinxveen in het ver leden helemaal niet zo enthousiast geweest over de spoorlijn Gouda- Alphen aan den Rijn, want eens na men de Waddinxveense gemeente raadsleden een motie aan om de aan leg van deze lijn tegen te gaan. Toen in 1916 de plannen voor de aanleg van de spoorbaan werden uitgewerkt, bleek dat Waddinxveen f 48.000,- moest gaan bijdragen in de 2 miljoen die het lijntje zou gaan kosten. De conjunctuur liep terug en er moest bezuinigd worden. In 1920 nam de gemeenteraad van Waddinxveen met algemene stemmen een motie aan om de aanleg van de spoorlijn maar ach terwege te laten. Immers men kon toch 11 maal per dag met de stoom boot naar Boskoop en Gouda en ook nog 5 keer met de bus. Zelfs bestond de mogelijkheid om 3 maal per dag met de bus in Rotterdam te komen en als men op de fiets naar Boskoop ging was het ook nog mogelijk om 3 maal per dag naar Leiden te reizen. In 1927 kwam de meerderheid van de raad tot andere gedachten. De motie werd met 7 tegen 6 stemmen ingetrokken. Zo kon in oktober 1934 de eerste trein in Waddinxveen wor den begroet; maar vooraf had het ge meentebestuur van Waddinxveen, in de ijdele hoop om nog iets van de bij drage te kunnen afknibbelen, het voor elkaar de halte Zuidplaspolder, ten zuiden van het station, te laten vervallen. gen. Van de drie kleine kantoorvestigingen (als we het gemeentehuis en Ydo BV aan het Beukenhof buiten beschouwing laten) geven er twee de wens van verp laatsing te kennen. De gemeente heeft ook nog ontdekt dat vijf bedrijven in het Brugcentrum samen een bedrijfsuitbreiding van zo’n 1.300 vierkante meter zou den willen realiseren. Van dit oppervlak komt ruim 80 procent voor rekening van uitbreidingsplannen ‘van twee grote bedrijven, namelijk de stoffeerde- rij/meubelfabriek met een showroom en de contructiewerkplaats met een pro- duktiehal. ”De door de bedrijven gewenste ontwikkelingen zijn echter strijdig met de in de Nota Kernenbeleid omschreven gewenste ontwikkeling van het Brugcentrum-gebied”, is echter de mening van het Waddinxveense gemeentebestuur. *Er zijn plannen om weer een keer die grootse vliegerwedstrijden te gaan houden welke Waddinxveen in de ja- ren vijftig in de hele streek bekend hebben gemaakt. Deze wedstrijden zijn dan voor bedrijven, verenigingen en particulieren. volkoren brood - 2.5 mg 2 5 mg 40 g 8.5 g 2 i 875 kJ (210 kcal) Bron Voorlichtingsbureau voor de Voeding GOUDA Uit voorlopige uitkomsten van een onlangs gehouden onderzoek door de katholieke universiteit van Nijmegen blijkt, dat Midden-Holland, sa men met het gebied rond Schiphol, tot de meest interessante vestigingsplaat sen voor bedrijven in Nederland gerekend kan worden. Een aantal factoren speelt hierbij een rol, zoals de uitstekende bereikbaar heid via het rijkswegennet, de spoor wegen en het water, de nabijheid van twee vliegvelden en van de zeehaven- gebieden van Rotterdam en Amster dam. Deze factoren, en de centrale ligging ten opzichte van een zeer groot marktgebied, gelden met name voor de gebieden Gouda/Waddinx- veen en Woerden, waar zich de afge lopen jaren enkele middelgrote en kleine, maar snelgroeiende bedrijven hebben gevestigd in perspectiefvolle branches, met name in de automati sering. Zo zijn de bedrijventerreinen ‘Goudse Poort’ in Gouda en ‘Middel land’ in Woerden uitgegroeid tot con centratiepunten van min of meer kleinschalige hoogwaardig technolo gische bedrijven, waarvan een aan trekkingskracht uitgaat die voelbaar is in geheel West-Nederland. Alleen in de Goudse Poort zijn al 17 bedrij ven gevestigd die zich bezighouden met de vervaardiging en/of verkoop van kantoormachines, computers en andere electro technische instrumen ten. Deze gunstige ontwikkeling zou verder gestimuleerd kunnen worden door de verwezenlijking van een in formatiecentrum, waarbij de kennis van hoogwaardige technologiën (o.a. micro-electronica) kenbaar gemaakt worden aan het bedrijfsleven. Zo’n centrum zou gezien kunnen worden als een dependance-activiteit van de bedrijfstechnologische centra en centra voor micro-electronica zoals deze al elders in het land zijn geves tigd. Het college van Burgemeester en Wethouders nam vorig jaar al contact op met de Nederlandse Spoorwegen NV in Utrecht om te be zien op welke wijze een herdenking van 50 jaar spoorlijn in Waddinxveen gestalte zou kunnen krijgen. De ge meenteraad heeft vooralsnog stil zwijgend van dit besluit kennis geno men. beeld worden gen'oemd. Door uit breiding van de hotelaccommodatie, waarvoor door gemeenten een uitno digend beleid kan worden gevoerd, kan niet alleen deze ontwikkeling, doch in het algemeen die van de werkgelegenheid in de regio worden bevorderd. De tuinbouwactiviteiten in de omge ving van Bleiswijk zouden, na verbe tering van de infrastructuur, kunnen worden uitgebreid zonder dat andere belangen geschaad worden. De momenteel in ontwikkeling zijn de, ten opzichte van weg en water gunstig gelegen bedrijventerreinen ‘Coenecoop’ in Waddinxveen en ‘Oostpolder’ in Gouda, waar gebruik kan worden gemaakt van de aanwe zige (spoor)weg- en waterverbindin gen die het gebied doorsnijden als ontsluitingsmogelijkheden, bieden de mogelijkheid tot compartimentering, waardoor naast de door alle gemeen ten gewenste ‘schone’ industrie ook andere in de nabijheid van woonbe bouwing minder gewenste activitei ten ingepast kunnen worden. In het gebied is over het algemeen een goedgeschoolde, koopkrachtige beroepsbevolking woonachtig: de werkgelegenheid dient' hier zo nauw mogelijk bij aan te sluiten. vraagt. U gaat minder eten. U gaat lekkerder eten, want u proeft beter. Het wisseldieet met volkoren- brood is een uitkomst voor iedereen j die wil afslanken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 7