Stokbrood Burgemeester Iaat Gouwe-loop doorgaan Burgemeester in judopak Bouwvoorlichting: Nu zelf ook kozijnen maken Route is eerst onveilig genoemd Kwiebus met De Droomboom Ruim 15 mille voor Unicef Felle strijd verwacht Het Echte Franse Hard Hulp CNV bij invullen van belastingbiljet GOUDA - Het Christelijk Nationaal Vakverbond helpt ook dit jaar weer bij het invullen van belastingbiljetten. Zo’n belastingbiljet wordt onder meer op dinsdag 6 maart gehouden in het Hervormd centrum De Haven aan de Oosthaven 31 in Gouda ’s middags van 13.45-16.30 en ’s avonds van 19.15- 21.30 uur. Regionale appèlmiddag Naast de vanouds bekende fabricage ook campingshop in Boskoop Video China GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen Computer f WOENSDAG 29 FEBRUARI 1984 de votre Vrai Boulanger* WADDINXVEEN - Burgemeester C. M. van der Linden is vorige week bijgedraaid. Hoewel hij aanvankelijk meende dat de sportclub Antilope om verkeersveiligheidsredenen de komende zaterdag te houden 16e editie van de Langs de Gouwe-loop niet via de Noordkade en de Staringlaan mocht gaan - op grond waarvan hij weigerde de benodigde vergunning af te geven, besloot hij vervolgens zijn bezwaren te laten varen en dit jaar alles bij het oude te laten. Voor de traditionele wedstrijdloop over 10 kilometer behoefe Antilope dus geen andere route te kiezen. Vier foto’s van BV Tentenfabriek en Campingshow Randstad in een geheel vernieuwd bedrijfspand aan de Mercuriusweg. (Foto’s: Randstad.) Burgemeester C. M. van der Linden vloert in een witte band sportschoolhouder Bert den Edel in zwarte band bij wijze van opening van het sport- en fitnesscentrum aan de Noordkade. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Aan de Mercuriusweg heeft de BV Tentenfa briek en Campingshop Randstad het bedrijfspand geheel gemoder niseerd. Voor het kampeergebeuren is in Waddinxveen-Zuid nu 1.800 vierkante meter beschikbaar. Onder leiding van de direc teuren J.C. Mol en C.J. Mol werken hier 6 vaste werknemers - in het voorjaar en in de zomer aangevuld met twee parttimekrachten aan lichtgewicht tenten, shelters, bungalowtenten, strandtenten, duintenten, caravanvoortenten en vouwkampeerwagens. I Tentenfabriek Randstad steekt zich in het nieuw f De heer Van der Linden, die Bert den Edel en zijn vrouw bijzonder veel geluk wenste bij het leiden van de nieuwe sportschool, zei dat hij nog niet eerder op blote voeten een officiële daad had verricht. Maar ditmaal kwam het er dan van, omdat hij de uitnodiging van Bert den Edel had aangenomen het nieuwe sport fitnesscentrum in stijl te ope nen. Juist dat plaatsen kost erg veel geld. De demonstratie bouwmaatschappij móet toch zeker f. 45,-- per uur re kenen en dan gaan er meestal enke- toch toch door te laten gaan adviseerde hij Antilope de looproute te voeren over het fietspad langs het Noordeinde. beelden van de vorig jaar gehouden wedstrijd lieten ons zien welk een ge vaarlijke situaties kunnen ontstaan doordat wedstrijdatleten de kortste weg nemen en daarbij zichzelf en het verkeer in gevaar brengen. Het is daarom wenselijk om een motor van de rijkspolitie op de kop van de wed strijd te laten rijden’, aldus wedstrijd secretaris B.Y. Hilberts. VIDEO Van de Langs de Gouwe-loop zullen video beelden worden ge maakt, die direct na afloop te zien zullen zijn in de kantine van de Antilope. Voor inlichtingen over deze loop kan men bellen H.F. Kraan, 01828-14008. De sportzaal in Waddinxveen-Noord is zes dagen in de week open. In ieder ge val elke morgen tussen 9.00 uur en 11.30 uur en ’s avonds vanaf 19.00 uur. Met het nieuwe onderkomen verwachten Bert en Betty den Edel ook in te kunnen spelen qp elke gezondheidsrage, tot voor kort fitness en nu aerobic dancing. Voor de oefeningen is allerlei appara tuur aanwezig. Bert den Edel zit al sinds 1968 in het ”vak”. Naast zijn Waddinxveense sportzaal, die voorzien is van mooie kleedkamers en douches, heeft hij ook sportzalen in Reeuwijk, Woerden en Schoonhoven. Voor de onderlinge con tacten geeft hij elke twee maanden een gestencilde schoolkrant uit. WADDINXVEEN De in november gestarte verkoop ten bate van het kinderfonds van de Verenigde Naties Unicef heeft de mooie som van f 15.288,45 opgebracht. Dit is bereikt door de inzet van de dames J.P. Ban- ning-Stoon, J.G. v.d. Eijk-Boonstra, A. van Immerzeel, J.M.M. van Leeu- wen-Houdijk, B.B. v.d. Linde-Bauer, J.W. Westra-Scholte, L. de Wolff- v.d. Wijngaart en de medewerking van de banken, het Anne Frank-centrum, Pr. Beatrix- en St. Paulusschool, LHNO De Rank, Willem Alexander- en Mgr. Beckersschool en de pers. Een woord van dank gaat naar allen die door het kopen van Unicefkaar- ten en -artikelen aan dit resultaat hebben bijgedragen, met name de firma’s J. Baas, Van den Berg Mo- lenbouw, C.P. Broer en BIA. caravandiefstal en waar de klant zijn caravan kan neerzetten voor het aan meten van zijn caravanvoortent of wintertent. Aan de voorzijde vindt de klant een ruim parkeerterrein om zijn auto neer te zetten bij een bè- zoek aan de showroom en winkel en kan voor de deur zijn aankopen in laden. De openingstijden van BV Tenten fabriek en Campingshop Randstad zijn dagelijks van 8.30 - 12.30 uur en van 13.30 - 18.00 uur. Zaterdags van 9.00 - 17.00 uur en op koop avond van 19.00 - 21.00 uur. kozijnen slechts door specialisten gemaakt en geplaatst. Nu hebben twee slimme mannen echter een sy steem ontwikkeld waarbij het mon teren van de verschillende onderde len van een kozijn wel door een doe-het-zelver kan gebeuren waarbij een even grote sterkte kan worden bereikt. Het is een eenvoudige constructie waarbij de montage eigenlijk niet fout kan gaan. De doe-het-zelver hoeft slechts een viertal stalen pen nen in voorgeboorde gaten te slaan met een hamer. Deze constsuctie garandeert,samen met de aange brachte lijm, een duurzame verbin ding. De kosten zijn slechts de helft van een door een bedrijf geplaatst kozijn. De doe-het-zelver kan zijn kozijnen nu zelf vernieuwen in polyurethaan voor een prijs die niet veel meer verschilt van bijvoorbeeld PVC-kozijnen. »us Waddinxveens eerste burger, die op grond van de Algemene Politieveror dening (APV) als enige beslist over het verlenen van vergunningen voor wedstrijden op of aan de openbare weg, vindt eigenlijk het verkeersaanbod op de Noordkade en de Staringlaan te groot. Aan de Langs de Gouwe-loop doen doorgaans zo’n 600 atleten mee. ‘Omdat langs de Noordkade geen fiets- of voetpad aanwezig is en de deelnemers dus op de rijbaan moeten lopen, zal de verkeersveiligheid hier door in gevaar gebracht worden’, al dus de burgemeester, die extra inzet van politiepersoneel niet mogelijk achtte evenmin als het afzetten van het parcours. Om de Langs de Gouwe-loop Voor het juist invullen van de belasting formulieren zorgen districtsbestuurders van de CNV-vakbonden en kaderleden. Zij hebben hiervoor in de afgelopen we ken vele avonden op deze problematiek gestudeerd, zodat het CNV zeker weet voor deze activiteit deskundigen in te zetten. Om het invullen van de aangiftebiljet ten vlot te laten verlopen dient men een aantal gegevens naar de zittingen mee te brengen, zodat het formulier op de juis te wijze kan worden ingevuld. Dat zijn: de jaaropgaven van alle verdiensten, pensioen, uitkering AOW/WWV, ziek tewet, Alg. bijstandswet, individuele huursubsidies, etc., maar ook totaalbe dragen van spaargelden en van ontvan gen en betaalde rente! (Alle gegevens over 1983). Als tegemoetkoming voor de gemaakte kosten, zoals zaalhuur, formulieren, etc. wordt een bijdrage gevraagd van CNV-leden ad. 6,- per formulier. De Waddinxveense sportclub, die samen met de rijkspolitie vrijwilligers wil inzetten om het de deelnemers en het verkeer zo veilig mogelijk te maken, begreep niet waarom burge meester Van der Linden weigerde een vergunning voor de prestatieloop af te geven. Het daarvoor te gebrui ken parcours is namelijk al jarenlang hetzelfde. ‘Zo’n vergunning kregen we ook vorig jaar weer’, aldus Anti lope, bij wie de aanvankelijke houding van onze eerste burger hard is overge komen. Het bestuur noemde het ondenkbaar dat aan een jarenlange traditie een einde komt. Klachten heeft men juist over het heen en weer gestuurd wor den bij de organisatie van eerdere lo pen tussen politie en gemeente en het ondanks gedane toezeggingen schitteren door afwezigheid van poli tiemensen bij ‘gevaarlijke punten’. De inzet van vrijwilligers is ook niet alles gebleken omdat automobilisten nauwelijks acht slaan op hun aanwij zingen. Verder vindt men op de begane grond het 400 m2 grote voorraad-ma- gazijn waar vele duizenden meters zeildoek en tentdoek in alle kleuren liggen opgeslagen, alsmede een voor raad tentenframes en diverse beno digdheden voor het atelier en de cam pingshop. Omdat de Randstad veel artikelen zelf importeert uit Duits land en zelfs uit China en Japan is het een noodzaak te zorgen dat in februari alle artikelen welke nood zakelijk zijn voor de campingshop in het magazijn aanwezig zijn. Om maar eens een paar dingen te noemen: 2000 luchtbedden uit Chi na, 5000 ritssluitingen uit Japan, 350 bungalowtenten uit Tsjecho-Slowa- keije, 750 lichtgewicht tenten en shelters uit Nederland, alsmede 300 voortent frames uit West-Duitsland en nog eens 600 stapelstoelen uit Nederland en 600 diverse soorten stoelkussens en bijbehorende tafels. Vanuit het grote voorraad magazijn komt men in de werkplaats ter groot te van 300 m2 waar de vouwwagens van het type Randstad Klepper wor den gebouwd en de grote aluminium constructies voor de expo-trailer- tenten Hier kunnen de caravans naar binnen worden gereden voor re paratie of het afmonteren van de voortent, hetgeen een stuk klanten service is van Randstad, want kwa liteit en service staan op de eerste plaats. Naast het grote bedrijfspand ligt nog een groot afgesloten terrein dat geheel elektronisch is beveiligd tegen le mensen naar toe. Een doe-het- zelver loopt met deze kozijnen geen risico. Het bedrijf komt ter plekke opmeten en zaagt alles op maat in de fabriek. Daarna wordt een pak ket, inclusief werkbeschrijving en de benodigde onderdelen samenge steld dat naar de klant gaat. En het bedrijf blijft vooral verantwoorde lijk voor het karwei, net zoals er de zelfde garantie op wordt gegeven. Bovendien is opslag en transport van een bundel kozijnprofielen eenvoudiger en goedkoper dan com plete kozijnen. ALPHEN AAN DEN RIJN - De regio Rijn Gouwe van de Vereniging Confessioneel Gereformeerd Beraad, waarvan in Waddinxveen mevrouw M.J.J. van der Vloed-Heemskerk con tactpersoon is, houdt zaterdag 10 maart van 13.30-16.30 uur in de Goede Herderkerk in Alphen aan den Rijn een regionale appèlmiddag. In de aan de Ten Harmsenstraat 16 staande kerk spreekt ds. J. Winter uit Den Haag over het thema “Bij belse prediking in deze tijd”. Er is die middag verder een forum met ds. T.H. Attema-Roosjen uit Nieu- werbrug aan den Rijn en ds. R. Femhout uit Alphen, koorzang met Die Rhijnse Sanghers onder leiding van Simon Stelling en een bijdrage •van ds. J. Bruijn uit Gouda. Er is een kindercrèche aanwezig. SLIM Dat verbinden is vakwerk en daar om werden tot nu toe kunststof WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportclub Antilope ver wacht tijdens de komende zater dagmiddag te houden 16e Langs de Gouwe-loop en felle strijd om de ereplaatsen van deze wed strijdloop over 10 kilometer. Na het vertrek van Martin, Cpr en Gerard Droog naar AVR Rot terdam in verband met hun ver huizing naar Nieuwerkerk aan den IJssel - zal Auke Leen de Antilope clubeer hoog moeten houden. De gebroeders Droog hebben zich echter al ingeschreven. Uiteraard hoopt Antilope op deelname van de eerste drie van verleden jaar: Theo v.d. Veer van A.V. Holland Leiden, Steef Kij- ne Metro Rotterdam en Aart Stigter van A.A.V. 36 uit Al phen. (2e bij de Sprokkelcross van 28 januari). Het parcours over 3 ronden gaat via het Wilgenlaantje naar Bos koop en dan langs de Gouwe te rug, om via de Noordkade en de Staringlaan weer bij de finisch te komen. De start van de wed strijdloop is om 13.00 uur. Om 14.00 uur is er een jeugd- prestatieloop over 2 km. Het parcours loopt tot aan het einde van het Wilgenlaantje en weer terug. Evenals vorige jaren is er ook nu weer een bokaal beschik baar gesteld voor de school met de meeste deelnemers. Winnaar van verleden jaar was de Leon van Gelderschool. Om 14.15 uur is er een grote prestatieloop. Antilope verwacht hiervoor een grote deelname, mede door het feit dat na de Sprokkelcross veel deelnemers zich reeds hiervoor aanmelden. De route is dezelfde als de wed strijdloop. De afstanden varië ren van 3.2 tot 16 km. voor de lange afstandslopers. Voor de trimmers bestaat de mo gelijkheid om het Nationale Trimloopboekje af te stempelen en zodoende minimaal 100 km. voor .heren bij elkaar te lopen om voor een herinnering van de K.N.A.U. in aanmerking te ko men. Voor de wedstrijdatleten is er een mooie prijzentafel aan wezig, welke door de midden stand Waddinxveen beschikbaar is gesteld. WADDINXVEEN - Burgemeester C. M. van der Linden heeft zaterdagmid dag door het vloeren van sportschool houder Bert den Edel (35) het sport fitnesscentrum Den Edel aan de Noord kade officieel in gebruik gesteld. Onze eerste burger gooide in een judogevecht de man met de zwarte band door een stuk opgehangen papier. Het treffen viel bijzonder in de smaak bij het aan wezige publiek. WADDINXVEEN - In Bouwvoor lichting, het centrum voor advies, aanschaf en oriëntatie aan de Sta ringlaan in Waddinxveen, wordt za terdag 10 maart een doorlopende demonstratie gegeven van de door de doe-het-zelver in elkaar te zetten kunstof kozijnen. Hiervoor zijn no dig vier stalen pennen', een hamer en lijm. De door Bemt Bouw- en Exploitatiemaatschappij BV te ver zorgen demonstratie duurt van 9.00-14.00 uur. Het vernieuwen van kozijnen en ramen is één van de grootste pro blemen waarvoor een huiseigenaar zich gesteld ziet. Wat het vernieu wen vooral duur maakt, is het vak werk dat eraan te pas moet ko men. Wat materiaal betreft is er rui me keuze: houten- (en hardhouten) kozijnen, maar ook kozijnen van aluminium, PVC óf polyurethaan. Vooral polyurethaan staat in de aandacht vanwege de hoge kwaliteit zowel mechanisch als thermisch (isolerend vermogen). Maar de kos ten van dit type zijn dermate hoog dat men bij grote renovatieprojec ten tegenwoordig maar al te snel o- verstapt op goedkopere. En dan wordt dat vaak PVC. Want beide, kunststofsystemen hebben goede isolatievermogens naast een gering onderhoud. Het massieve polyurethane kozijn is echter sterker, kan beter tegen een stootje en tegen meer weersinvloe den dan PVC. Bovendien is de con-. structie sterker, omdat de metalen verstevigingskokers in het kozijn ook in de hoeken met elkaar zijn verbonden. Terwijl PVC-kozijnen bij de hoekverbinding aan elkaar gesmolten, schuift men bij polyure thane kozijnen eerst aluminium hoekstukken in de aluminium ko kers, waarna de profielen (nadat de verbincjing nog van speciale lijm is voorzien) onder hoge druk aan el kaar worden bevestigd. In het bedrijfspand aan de Mercuri usweg, met nu een campingshop naast de vanouds bekende fabrikage van caravanvoortenten en strand- en duintenten, is de gehele eerste etage van 20 x- 40 meter op smaakvolle wijze ingericht als showroom waar alle in Waddinxveen gemaakte tenten staan opgesteld. De overzichtelijke campingshop van 200 vierkante me ter bevat alle tentaccessoires, die een rasechte kampeerder zich maar kan wensen. Of het nu voor een tentha ring is of kampeertafels en stoelen, men vindt het hier in een grote ver scheidenheid. Ook de tuinmeubelen hebben hier hun vaste plaats en zijn best een kijkje waard. Op de begane grond bevindt zich het grote tenten-atelier met een oppervlakte van 300 m2. Eén van de grootste van Nederland. Hierin fabriceert men met de mo dernste machines, waaronder hoog frequente lasapparatuur om ge plastificeerde doeksoorten aan elkaar te lassen, voortenten, welke geheel op maat voor elk type caravan wor den gemaakt. De maten van deze voortenten zijn alle in de computer opgeborgen en die bevat de gegevens van alle in Nederland gevoerde caravans vanaf 1958 tot en met de nieuwste mo dellen 1984. Het totaal aantal teke ningen met de maten bestaat uit een totaal van 2183 stuks en elke maat kan via de computer op het beeld scherm worden geprojecteerd. Rand stad is dan ook de enige voortentfa- brikant die nog in staat is deze ten ten precies nauwkeurig op maat te fabriceren. Naast de caravanvoortenten maakt Randstad nog de vermaarde Strand en Duintenten, welke niet alleen in Nederland als uniek bekend staan maar ook in het buitenland, zodat ze naar diverse landen worden ge ëxporteerd, waaronder landen als Duitsland, Nederlandse Antillen en zelfs naar Nieuw-Zeeland. BOSKOOP - De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (VVV) t in Boskoop laat vrijdagmiddag 9 maart om twee uur in de Loods aan de Zij de 11 in Boskoop optreden het kin dertheater Kwiebus met De Droom boom. De toegangsprijs bedraagt f. 3,50 in de voorverkoop en f. 4,50 aan de zaal. Voorverkoopadressen zijn het VVV- kantoor aan de Rozenlaan, VIVO- Hagen aan de Puttelaaan en siga renmagazijn Verkleij aan de Bur gemeester Colijnstraat. Over de voorstelling De Droom boom zegt het kindertheater Kwie bus: Hendrikje Rozijn is beslist niet meer één van de jongsten. Toch denkt ze er nog niet aan om in het bejaardentehuis te gaan wonen. Ze woont immers goed zo in haar boom. Hendrikje kan ook een beetje tove ren. Aan haar boom laat zij krente bollen groeien, waarvan je, als je ze opeet, de mooiste dromen van kan krijgen. Maar de kinderen komen niet meer op bezoek bij haar, ze kijken liever televisie en ze eten liever snoep dan krentebollen. Daarom besluit Hendrikje ze een les je te leren. Zij zal die kinderen wel eens laten zien wie er beter kan to veren: die mislukte sprookjesvertel lers van de't.v. of Hendrikje Rozijn. En zo kan het gebeuren dat twee kin deren die net zitten te kijken naar een spannende aflevering van “Seppo en Bulk” op de t.v., ineens de boef seppo dwars door het toestel heen zien stappen hun kamer in. Met een pistool, en ze moeten meekomen, ze worden ontvoerd. De Droomboom is een sprookje over televisie, over schijn en werkelijk heid. Aan de hand van de twee hoofdpersonen zullen de kinderen in de zaal een kijkje kunnen nemen ach ter de schermen van de trucendoos, de t.v. Eigenaar Bert den Edel (35) van de Herman Heijermanslaan, tweeling broer van de Goudse jiu-jitsubondsco- ach Mario, runt het nieuwe sport- en fit nesscentrum samen met zijn vrouw Bet ty. In de ruimte op de bovenverdieping van het fabriekspand aan de Noordkade zijn nu all judo-, taekwon-do, jiu-jitsu en aerobic dancing-activiteiten gecon centreerd. Alleen op zaterdag wordt het gymnastieklokaal van de openbare Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat nóg erbij gebruikt. ‘Hoewel wij er begrip voor hebben dat inzet van politiepersoneel op za terdagmiddag problematisch kan zijn, is bij ons de indruk ontstaan dat ten aanzien van dit atletiekgebeuren met twee maten wordt gemeten’, al dus Antilope-secretaris Zoet, die nog wees op het jaarlijkse verkeersvrije parcours in Groenswaard 2 voor de Waddinxveense etappe van de Zes van Rijn en Gouwe, waar dan wel ‘volop politiepersoneel aanwezig is’. Een route over het Noordeinde is geen alternatief, omdat deze door Boskoop voert, over trottoirs gaat, veel oversteekpunten heeft, een spoorwegovergang kent en moeilijke situaties bij de Noordtunnel en Groensvoorde. De 16e Langs de Gouwe-loop, voor de KNAU een regionale wedstrijd loop die ook voorkomt op de lande lijke trimloopkalender, houdt voor Antilope f 850,- aan organisatiekos ten in. Deze zijn al gemaakt, terwijl bij afgelasting van de prestatieloop ook schade zou worden toegebracht aan de goede naam van de sportclub. Naast de wedstrijdloop voor heren, dames en heren-veteranen (13.00 uur) staan er voor volgende week za terdag ook nog een jeugdprestatie- loop over 2 kilometer (14.00 uur) en een prestatieloop over 3,2, 6,4 9,6, 12,8 en 16 kilometer op het pro gramma (14.15 uur). Start en finish is gepland tegenover de atletiekbaan op de Alberdingk Thijmlaan. Overigens is Antilope het in principe wel met de burgemeester eens welke gevaarlijke situaties tijdens de wed strijdloop kunnen ontstaan. ‘Video- lUl ..■a rDE iECMTE

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13