INFORMATIE AVOND OVER VVV W’VEEN Brussels vier tal in raadzaal Tweede lustrum Fietsroute rommelmarkt Hervormde Kerk met hoofdrol in 4 loopt door Waddinxveen Zigeunerbaron Monique Mode kreeg een geheel nieuw interieur Peter Kemmer f 1 Y Donderdag 15 maart r Burgemeester knipt lint door Formido r-T J ill w iJR Wegwijs Financiering Tien jaar Eigen orkest Reacties i {i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 MAART 1984 .gt en speelt als de jonge emigrant Sandor Barinkav in de operet- Der Zigeunerbaron, zoals die door de Goudse Operette in de 1 t om acht uur wordt in informatieavond gehouden over de voorbereiding van de Waddinx- Het Brussels Saxofoonkwartet treedt donderdagavond 15 maart op in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis. half negen ver- van het Wad- WADDINXVEEN/GOUDA De Waddinxvener Peter Kemner zingt en speelt als de jonge emigrant Sandor Barinkav in de operet te Der Zigeunerbaron, zoals die door de Goudse Operette in de Goudse Schouwburg zal worden opgevoerd op vrijdagavond 16 maart, zaterdagavond 17 maart (extra voorstelling), dinsdagavond 20 maart en vrijdagavond 23 maart. De drie bedrijven omvattende operette van Johann Strauss jr. wordt gedirigeerd door de Wad- dmxvener Joop van Eek. De fietsroute Reeuwijk/Dorp- Bleiswijk, waarvan Waddinxveen een onderdeel is. De heer en mevrouw Avan Willigen-van Staveren temidden van hun medewerksters in de compleet vernieuwde zaak van Monique Mode in het winkelcentrum ”de Passage”. (Foto: Sjaak Noteboom). Burgemeester C. M. van der Linden knipt bij Gouwe Meubel een feestelijk papieren lint door, daarbij gadegesla gen door René Snijder (links) en Ton Borsboom (midden). (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Dinsdagavond 13 maart Party Home aan de Passage een i.T1 mogelijke oprichting van een VVV-kantoor in Waddinxveen. Deze avond is door K.W.Th. van Soest en andere liberale Waddinxveners belegd om te komen tot het formeren van een werkgroep, die zich actief gaat bezig houden met de veense VVV-plannen. Een repetitiemoment van de Goudse Operette voor de opvoeringen van Der Zigeunerbaron, waaraan ook diverse Waddinxveners meedoen. (Foto: Goudse Operette). WADDINXVEEN Donderdagavond 15 maart om zorgt het Brussels saxofoonkwartet in de raadzaal dinxveens gemeentehuis een kamermuziekavond. V f Vlij Li IJ 1 I z.fyj' "'1 •wf Ü1S xaiS-~ NXVEEN ri. GOUDA z f i Wie een van de voorstellingen be zoekt zal kunnen vaststellen dat de Goudse Operette hoge eisen stelt aan renmode en Banketbakkerij Van den Berg. Monique Mode zal in de komende da gen Ongetwijfeld nog veel bekijks heb ben. De zaak is dat ook waard. Er valt gezellig te winkelen in de modezaak met diverse aparte hoekjes. Op de grote ophaaldag, te houden op zaterdag 31 maart, rijdt er weer een leger (vracht)auto’s door de straten van Waddinxveen om zelf zoveel mo gelijk spullen op te halen. drijft dinxveen. WADDINXVEEN - Zaterdag 28 april wordt voor de tiende maal van wege de Centrale Hervormde Ge meente een grootscheepse rommel markt gehouden. Voordat het zover is zijn er nog drie brengdagen en een grote ophaaldag, zo laat de heer H-M. Molenaar (Klaverveld 1, tel. 12574) ons als secretaris van de rommel- markt-commissie weten. WADDINXVEEN - Met het doorknippen van een feestelijke papieren slinger nam burgemeester C. M. van der Linden vorige week vrijdagmiddag de nieuwe verkoop afdeling op de tweede etage van Gouwe Meubel aan de Brugweg of ficieel in gebruik. Als mede-promotor van de Stich ting Meubelstad Waddinxveen was hij vergezeld van de wethouders mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (VVD) en drs. M. Kraaijestein (PvdA). Na de ope ning volgde er een receptie in het meubelpand van René Snijder en Ton Borsboom, dat nu in totaal 1.200 vierkante meter toonzaal om vat over drie verdiepingen. Daartoe wordt ook in één van de komende weken een raambiljet ver spreid om het ophalen te vergemak kelijken. Diegenen die hun spullen dringend eerder kwijt moeten kun nen weer gebruik maken van de dag en nacht paraat zijnde rommelmarkt- ophaaldienst. Daartoe kan men 19083 bellen om een afspraak te ma ken. Een VVV is er ten behoeve van de recreatie, de vrijetijdsbesteding, van iedere burger en bovendien een bureau dat promotioneel bezig is, mede ten behoeve van het toeris- tisch-recreatief bedrijfsleven (hotels, café’s, restaurants, campings e.d.) en het plaatselijk produkt in ruime zin’. VVV’s zijn bekend als informatiever strekkers op het gebied van toerisme en recreatie. Zij worden daarnaast door velen beschouwd als wegwijsma kers op allerlei ander gebied. Wat dit laatste betreft, valt met name ook te denken aan sociaal-culturele voor lichting. Naast het geven van informatie hou den VVV’s zich bezig met bemidde ling, namelijk op het gebied van lo gies, vakantiehuisjes, arrangementen, theaterbesprekingen en voorts met de verkoop van kaarten, gidsen, ge- schenkbonnen en souvenirs. Al deze Om al het werk rond Waddinxveens grootste particuliere rommelmarkt, die zich nog steeds in een grote be langstelling mag verheugen, in goede banen te leiden, zijn er ook weer en kele brengdagen en een grote ophaal dag gepland. De brengdagen, waarop men zelf spullen in de koffiebar De Schaapskooi (naast de hervormde Brugkerk) kan afleveren zijn gepland op de zaterdagen 24 maart, 7 april en 14 april. Men kan daar dan terecht tussen 10.00 en 12.00 uur. Tenslotte hoopt de rommelmarkt- commissie dat zij ook dit jaar weer kan rekenen op de medewerking van velen. De opbrengst van de rommel markt is bestemd voor het jeugd- en evangelisatiewerk binnen de Centrale Hervormde Gemeente. Het kwartet trad verder op in het ka der van het Belgisch Turks akkoord te Ankara (1982), vertolkte het con certo grosso voor saxofoonkwartet en harmonie-orkest van F. Bencris- cutto te Brussel, Kortrijk en voor BRT 1en maakte opnamen voor BRT 3. Naast talrijke concerten in België is het kwartet regelmatig te gast in Nederland en Luxemburg. Men is op dit moment bezig met de voorbereiding van het 8e wereld- saxofooncongres welke in 1985 in Washington gehouden zal worden. Met name geldt dit voor informatie over het eigen gebied. Het is gebrui kelijk bij het informatie verstrekken over andere gebiede voor het gedruk te informatiemateriaal een geringe vergoeding te vragen. Gelet op de kostprijs van het daarvoor in voor raad te houden en uit te reiken druk werk lijkt een dergelijke vergoeding alleszins gerechtvaardigd. activiteiten worden verricht ten be hoeve van de consumént en hier ver vult de VVV een duidelijke dienst verlenende taak. Naast deze consu- ment-gerichte activiteiten zijn VVV’s óok van groot belangvoor het toeris tische bedrijfsleven waarvoor zij dicht bij huis, maar soms ook op ver re markten, promotie bedrijven. Zoals bekend werd begin dit jaar door de VVD-werkgroep de folder ‘VVV Waddinxveen’ breed verspreid, met daarin de ongelukkig uitgevallen mogelijke lokatie van het voormalige benzinestation aan het Koningin Wil- heliminaplein. De heer K.W.Th. van Soest: ‘met deze folder beoogden wij een discussie op gang te brengen over een eventuele oprichting van een VVV in Waddinxveen. Uit de vele mondelinge en schriftelijke reacties is ons gebleken dat velen positief staan tegenover een VVV. Ook is gebleken, dat er nog veel mensen zijn bij wie de gedachte leeft dat een VVV zich al leen bezighoudt met het aantrekken van toeristen. Niets is minder waar. Een blik in het vernieuwde interieur van Monique Mode in het winkelcen trum "de Passage”. (Foto: Sjaak Noteboom). vener Van Willigen. Hij en zijn vrouw zijn trots op het resultaat van de voorna melijk in eigen beheer uitgevoerde ver bouwing. Monique Mode mag dan ook worden gezien. Het is de zoveelste win- kelverbetering in ”de Passage” na boekhandel Veldwijk BV, Mulder He- Het ligt voor de hand dat met name de middenstand en het toeristisch-re- creatief bedrijfsleven in deze werk zaamheden van de VVV geintersseerd zijn, zulks tegen de achtergrond van werkgelegenheid en het economisch belang. Deze functie is met name be langrijk voor de kleinere bedrijven ep ondernemingen, die niet over eigen verkoopkanalen beschikken. Grotere bedrijven, zoals bijvoorbeeld hotels, maken gebruik van overkoepelende organisaties om zelfstandig hun pro dukt op de markt te brengen, waar voor VVV’s in verhouding minder worden ingeschakeld. Daarnaast kun nen de VVV’s worden beschouwd als deskundigen op het gebied van toe risme en recreatie. Door de overheid zijn zij als zodanig ook erkend en worden zij om advies gevraagd over onderwerpen die tot het werkveld van de VVV behoren. Voor het uitvoeren van de werkzaam heden zijn uiteraard fondsen nodig: deze fondsen zullen als regel daar moeten worden gehaald waar de grootste belangen liggen. Voor de voorlichting moet er steeds meer op worden gerekend dat hier sprake is van een dienstbetoon aan gasten en eigen bevolking waar men zonder meer recht op heeft. Het is dan ook gebruikelijk dat voor het instandhou den van het informatieapparaat, zo wel wat personeelsbezetting als de kantoorruimte betreft, gerekend mag worden op een 100 procent subsidie van de betrokken overheid. DEN HAAG De trajecten Reeu- wijk-Brug/Bleiswijk en omgekeerd, waarvan Waddinxveen een onder deel is, komen voor in het door de Nederlandse Hartstichting en de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond ANWB uitgegeven routeboek ‘Nationale Fietsronde’. Dit boek kost f 9.95 en is onder meer ver krijgbaar bij het ANWB-kantoor in Gouda. Volgens de Nederlandse Hartstich ting en de ANWB, die elkaar al in 1979 vonden in een gezamenlijk streven om het fietsen (een gezonde vorm van lichaamsbeweging met voordelen voor milieu, energiebe sparing en ruimtegebruik) te bevor deren, is de Nationale Fietsronde een handvat voor iedereen die er over denkt om een korte of langere fietsvakantie in eigen land te gaan maken. Ruim L850 km. aantrekkelijke fietsroutes is verkend; in kaart ge bracht en beschreven. De Nationale Fietsronde biedt een scala aan indi viduele fietsmogelijkheden. De fietsronde beschrijft een lange route van ongeveer 1.650 km, een noor delijke lus van ongeveer 1.025 km. en een zuidelijke lus van ongeveer 925 km. Voldoende voor fietsva kanties van 2 tot 4 weken. De route kan op ieder gewenst punt worden ‘opgepikt’. Ook kan de rou te, verdeeld over een langere perio de, in gedeelten worden gereden. Bijvoorbeeld in de combinatie fiets/ trein (de route komt langs diverse NS-stations). Adressen van ANWB- erkende kampeerterreinen, hotels, restaurants en fietsenmakers, die langs de route zijn gelegen, zijn op genomen. De trajecten Reeuwijk-Brug/Bleis- wijk en omgekeerd voeren de fiet sers dwars door Waddinxveen. Ge passeerd worden de Zwarteweg, de Brugweg, de hefbrug, de Kerkweg- Oost, de Kanaalstraat, de Jan Dor re kenskade-Oost, het NS-station, de Kerkweg-West, de Dorpstraat, de Kleikade en de Onderweg richting Moerkapelle. In het noemen van toeristische bezienswaardigheden komt Waddinxveen ovérigens niet voor. De Goudse Operette kan tijdens de vier voorstellingen niet alleen op deze twee Waddinxveners rekenen, maar ook op onze plaatsgenoten de dames Douma, Tamerus, Verkaik en Van der Vange en de heren Gerrits (tevens led van het Amsterdams Concertge- bouwkoor) en Versluis (oud-conciër- ge van LHNO-school De Rank). Met de mooie en bekende operette Der Zigeunerbaron viert de Goudse Operette het 10-jarig bestaan. De ver eniging presenteert zich op woens dagavond 20 juni in het Anne Frank- centrum met voor de pauze bekende operettemelodieën in avondkleding en na de pauze een Weens café in kle derdracht. Maar voorlopig is alle aan dacht gericht op de vier voorstellin gen van Der Zigeunerbaron, welke operette zich afspeelt in het grensge bied van Hongarije en Roemenië om streeks het jaar 1742. WADDINXVEEN - Monique Mode in het winkelcentrum ”de Passage” heeft maandagmiddag na twee weken ver bouwen een volstrekt vernieuwde win kel vol damesmode in gebruik geno men. De 9-jarige Arjan van Willigen, zoon van de heer A. van Willigen (49) en mevrouw K. M. van Willigen-van Staveren, knipte het lint door om het winkelend publiek en de genodigden duidelijk te maken dat het Waddinx veense modehuis weer was geopend. In de 120 vierkante meter omvattende zaak spelen licht, kleur en spiegels een belangrijke rol. De winkel, voorzien van vier paskamers en een gezellig zitje in het midden, is een lust voor het oog. Bij de verkoop is Gerrinda van Willigen (23) behulpzaam, terwijl de op de eta- leerschool in Utrecht zittende John van Willigen (18) tekent voor de modepre- sentatie in Monique Mode. Het is in het winkelcentrum ”de Passa ge” de eerste verbouwing voor deze Waddinxveense modezaak, die zich 15 jaar geleden aan de Kerkweg-Oost ves tigde en nu al weer ruim acht jaar in het Waddinxveense hoofdwinkelcentrum is te vinden. Monique Mode heeft verder zaken in Maassluis. Zoetermeeren Rot terdam (’’Hershop”). ”De andere zaken zijn nog niet zo lang geleden verbouwd, maar de mooiste van de vier staat nu in Waddinxveen”, aldus de geboren en getogen Waddinx- WADDINXVEEN/GOUDA - Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland meldt in een wijziging dat de firma Gebroeders Zwanenburg in Bodegraven de filiaalvestiging met de handelsnaam Formido Bouwmarkt aan de Noordkade 149 in Wad- solisten, koor, dirigent, regisseur en het nieuwe orkest. Er is een krachtige artistieke leiding bij deze vereniging die nu haar achtste complete operet te presenteert. Drie uitvoeringen van Der Zigeumerbaron worden besloten met bal na. Er is dan zowel muziek van Niek van den Hondel als van Cas Berkhout. Voor volgend jaar staat de operette Viktoria und ihr Husar op het programma. De voorstellingen van de Goudse Operette beginnen steeds om acht uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Goudse Schouwburg, dagelijks van 10.00 tot 15.00 uur. De prijzen zijn f 15,50 en f 17,50. Eén van de grootste wensen van de Goudse Operette is het vormen van een eigen orkest. Inmiddels hebben zich al 12 personen aangemeld die verschillende instrumenten bespelen. Voor dit orkest zijn toch nog een groot aantal instrumentalisten nodig, zoals violen, cello, fagot, contrabas, hoorn, trombone, klarinet, trompet, hobo en een slagwerker. Bm Op de agenda van.de inforrfiatie- avond staan onder meer een korte toelichting op de Waddinxveense plannen door K.W.Th. van Soest (be leidsmedewerker recreatie en toeris me bij de provinciale griffie van Zuid- Holland en voorzitter van de Wad dinxveense VVD-fractie) en een uit eenzetting over de taken en werk zaamheden van een VVV door de heer J? Janssen (directeur van de Streek-VVV in Dordrecht, in welk district een Waddinxveense VVV zou komen te vallen). Fuga (Unie der Belgische Komponis- ten), terwijl hij in 1977 inrichter was van het eerste Internationaal saxo- foonsymposium in Brussel. Hij verte genwoordigde België op de wereld- saxofooncongressen van Chicago (1970), Toronto (1972), Bordeaux (1974), Londen (1976) en Evanston Chicago (1979). In 1982 vertegen woordigde hij met zijn kwartet Bel gië op het wereld-saxofotmcongres in Nuremberg. Het Brussels saxofoonkwartet onder leiding van Elie Apper is de voortzet ting van het mobiele Saxofonia En semble, welke door hem is opgericht in 1977. Het kwartet bestaat uit: Ri ta Vandermeirsch (sopraan-saxofoon; lerares aan de muziekacademie’s van Halle en Lennik), Walter Van Molle (alt-saxofoon; leraar aan de muziek academie’s van Buggenhout, Roos- daal en Merchtem), Francis Goumae- re (baryton-saxofoon; solist bij de muziekkapel van de Zeemacht) en Elie Apper (tenor-saxofoon; leraar aan het Koninklijk muziekconserva torium te Brussel en solist bij de mu ziekkapel van de Gidsen); Daarnaast heeft Elie Apper opgetre den als gastsolist bij de Royal Irish Guards, La Musique Granducale en de US Navy en US Army Bands in de Verenigde Staten. Hij was in 1972- 1973 gastdocent aan de universiteit van Noord-Texas en in 1976 doceer de hij bij de Woodwind zomerkursus aan het Stockwell College te Londen. In 1980 was hij prijswinnaar van de ■r X 1 4 Öukoop REEUWURSE^ Ravensberg 3803 3837 1550 ZUIDPLAS ■eg 22j Oudeweg u POLL gMoerk^pelle ‘°-3t Holle»ofeterbrug 21239 21869 K- 22572/- 222 iï/Elfhoenp J sa Ho‘- - =5 I OH». K GOUDSE POORT fr

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 15