Arie Leen was de beste Waddinxvener Zwembad het toneel van Korbis besluit winnend WSE gelijk tegen Unio Titel voor hockeysters hulp aan drenkelingen Hoop voor De Gouwe waterpoloërs Be Fair 2 verliest Korfbal- tournooi Districtswedstrijden KNBRD Fraaie winst Succesvolle week voor Kwiek-teams WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Voorsprong WSV1 op Nieuwerkerk meisjes van TOOS-basketbal GYMNASTEN TOOS ZIJN SUCCESVOL WIELAARD VOOR DE FIETS Dorpstraat 22-28 Tel. 12009 Tijdens 16e Langs de Gouwe-loop Klaverjassen welpen Degradatiezorgen blijven nog volop aanwezig Waddinxveen-za. Reddingsboei WSE Be Fair Prestatieloop Onderlinge offs”, omlijstte De Gouwe-coach Leo Nieuwen- den aan de prestatieloop. Aart Stigter legde de 10 kilometer af leet Aart Stigter winnaar loop. Deze Komnklijke r. De organisatie Aan Drenkelingen’ en ‘Boeiwerp Koninklijke Nederlandse Bond dit gebeuren is in handen van Volgens het traditionele parcours - dus ook de Noordkade en de Staringlaan - werd zaterdag de 16e editie van de Langs de Gouweloop verlopen. Hieteen aantal deelnemers op het Wilgenlaantje tussen waddinxveen en Boskoop. (Foto: Cees Bakker). Het succesvolle dames zaal hockeyteam van Waddinxveen, dat van de der de'naar de tweede klasse promoveert. Staand van links naar rechts: Rob Chrisstoffels, Jessica de Graaf, Anne-May Barth, Karin Sedee, Anne Brei tner. Zittend van links naar rechts: Eveline Ruiter, Lydia Ruiter, Angelique Janssens, Karin Faassen. (Foto: Hockeyclub Waddinxveen). jaar oude Waddinxveense Reddingsbrigade^ die de KNBRD. WADDINXVEEN In het ‘bekerweekeinde’ speelde WSE voorde competitie gelijk (1-1) tegen Unio en verloor Be Fair 2 met 1-2 van koploper RVVH 2. WADDINXVEEN Het overdekte zwembad ‘de Sniep’ is zater dagmorgen 10 maart vanaf 10.00 uur het toneel van de wedstrij den ‘Eerste Hulp Aan Drenkelingen’ en ‘Boeiwerpen’ van het dis trict West van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. De organisatie van de dit jaar 10 j aangesloten bij c. in 30.46 minuten. WADDINXVEEN - Evenals vorig jaar is de Alphense AAV’36-at- leet Aart Stigter winnaar geworden van de 16e langs de Gouwe- loop. Deze door de sportclub Antilope georganiseerde wedstrijd- loop trok zaterdag 103 deelnemers, terwijl er 150 lopers meede- WADDINXVEEN - “We hebben onze kansen in de normale com petitie al een beetje verknald. Daar moet je nuchter in blijven. Maar we ruiken nog een klein kansje om in die eerste klasse te blijven. Dan is een overwinning op HZPC natuurlijk een leuke start van de play offs”, omlijstte De Gouwe-coach Leo Nieuwen huizen zaterdagavond de aangename 4-6 zege. wr f KtM AO VOUK WADDINXVEEN-WOENSDAG 7 MAART 1984 53 week behaald. De hockey- promoveren nu naar de 2e klas- 1 is van ons land, een goede mogelijkheid om zich op de hoogte te stellen van de problemen welke redders c.q. hulpverleners tijdens een ongeval te genkomen, en hoe men dan dient te handelen. Zaterdag staan voor de KNVB-elftal- len van Be Fair de volgende wedstrij den op het programma: Zwaluwen VI. 1 - Be Fair 1, aanvang 14.30 uur, RCL 2 - Be Fair 2', aanvang 12.30 uur, Be Fair 3 - JAC 3, aanvang 14.30 uur. liezen we zaterdag van Neptunes, dan kunnen we het wel schudden”. De Gouwe stelt pogingen in het werk het eersteklasserschap te verlengen. Bij HZPC kwam de Waddinxveense ploeg voor het eerst sinds lange tijd weer eens met een volledig team op de proppen. Het was nodig, want de spanning liep te hoog op. De openingsfase werd al gekenmerkt door nervositeit. Zowel De Gouwe als HZPC misten in de eerste periode een laatste restje wilskracht vocht WSE zich naar het einde zonder ver dere kleerscheuren. Beide ploegen waren achteraf toch blij met dit ge lijke spel. Zondag 11 maart speelt WSE uit te gen één van de koplopers, namelijk Nieuwerkerk. Aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN - In een bij vlagen goedgespeelde wedstrijd lukte het zaalkorfbalkampioen Korbis degrada tiekandidaat Argento te verslaan. Met 7-6 werden de laatste twee wedstrijd- punten van dit zaalkorfbalseizoen binnengehaald. Een niet erg ruime overwinning, maar daarom niet min der verdiend. Gedurende de gehele wedstrijd had Korbis een licht veldoverwicht. Pas na een kwartier spelen lukte het Tini. WADDINXVEEN - Maandagavond 12 maart om zeven uur is er in het Anne Frank-centrum prijsklaverjas- sen voor alle ouderen. Er zijn “ge zellige” prijzen te winnen en de deel namekosten bedragen een rijksdaal- der. werd het al snel 4-1. Ook goalgetter Minekus was weer eens van de partij; binnen één minuut bracht hij de stand op 6-2. Na 6-3 door Argento scoorde Dick Haags- man fraai 7-3. De strijd leek beslist. Doch niets bleek minder waar. Argento vocht verbeten terug en zo waar gelukte het om tot 7-6 terug te komen. Meer zat er niet voor ze in doordat Korbis de resterende tijd de bal goed in de ploeg wist te houden. het werpen van een reddingsboei bin nen een vak van 2 1/2 meter breedte,, in het water. De opzet van deze wed strijd houdt in, dat het gebruiken van reddingsmiddelen te prevaleren is bo ven het te water gaan van een redder. In de praktijk blijkt dat een hulpver lener in een ongevalssituatie de beno digde vaardigheid niet altijd meester is. Hierdoor worden vaak vele minu ten verloren, terwijl het alsnog te wa ter gaan hierna toch noodzakelijk blijkt omdat men de aanwezige red dingsmiddelen niet goed gebruikt heeft. Zelfs tijdens wedstrijden zal blijken dat zelfs goed geoefende red ders weleens problemen kunnen heb ben met de breedte van het vak waar in men moet werken. Het feit dat de wedstrijden binnen de Waddinxveense gemeentegrenzen worden georganiseerd, biedt aan de bevolking van dit waterrijke gedeelte Een zeer verrassend resultaat. Jaco Stoter draaide dit keer een wedstrijd zonder fouten en eindigde daardoor met 46,60 punten als tweede. WADDINXVEEN - Zaterdagmid dag 10 maart om één uur zal er door de Waddinxveense korbalver- eniging Korbis in de sporthal ‘de Sniep’ een schoolkorfbaltoumooi worden gehouden voor eerste en tweede klassers. Het toumooi duurt tot omstreeks half zes, waarna de prijsuitreiking volgt. In totaal hebben liefst 22 welpen teams ingeschreven. Dit betekent dat zo'n 140 korfballers acte de présence zullen geven. ‘Beslist de moeite waard om eens een kijkje te komen nemen!’, aldus Korbis. Voor belangstellenden biedt Korbis de gelegenheid om op woensdag middag in de sportzaal Groens- waard een korfbaltraining te volgen. Deze trainingen vinden plaats op 14 en 21 maart vanaf 4 Uur ‘s middags en duren ongeveer 1 uur. Hiervoor kan men zich opgeven bij de wed strijdleiding in de sporthal ‘De Sniep’. Bij de jeugdtumers was er veel meer tegenstand, maar toch wist Marcel Lugthart hier als vijfte te eindigen en werden René Kleiweg en Rogier van Dijk respectievelijk 10e en 17e. Door deze resultaten hebben zich 3 TOOS- tumers geplaatst voor de gewestelijke kampioenschappen, die 7 april in Voorschoten gehouden worden. WADDINXVEEN Het damesteam van de hockeyclub Waddinxveen is zaalhockeykampioen geworden van de 3e klasse A. De titel werd zondag voor een sters se. De Waddinxveense hockeysters, die met 15 punten op de eerste plaats stonden, gevolgd door HDS en Car touche met beide 14 punten, hebben de spanning er tot het laatste mo ment ingehouden. Maar uiteindelijk haalden ze onder leiding van coach Rob Chrisstoffels het kampioenschap binnen. De le wedstrijd tegen Pijnacker, dat op de voorlaatste plaats stond, werd door Waddinxveen zonder veel moei te gewonnen. Een voorsprong van 2-0 door strafcomers van Eveline Ruiter werd in de 2e helft via doelpunten van Anne-May Barth en wederom Eveline Ruiter vergroot. Pijnacker redde haar eer door een strafbal te benutten zodat de eindstand 4-1 werd. Het op de laatste plaats staande Ever green was duidelijk onderschat. Hoe wel Cartouche door verlies uitge schakeld was, deed HDS met 1 punt minder nog steeds mee, zodat Wad dinxveen gespannen speelde; de rust stand was dan ook 0-0. In de 2e helft kwam Waddinxveen zelfs achter te staan. Eveline Ruiter bracht de stand via een strafbal weer in evenwicht waarna een prima op gebouwde aanval afgerond door An gelique Janssens weer hoop gaf. Ever green gaf echter nog niet op. Onder aanmoediging van HDS kregen zij veel strafcomers die gelukkig goed verwerkt werden door de Waddinx veense verdediging. Angelique Jans sens stelde in de laatste minuut het kampioenschap veilig door haar hoofd erbij te houden, zij bracht de stand op 3-1. Lebbing de score te openen; vijf mi nuten later slaagde dezelfde speelster er in om 2-0 aan te laten tekenen. Vlak voor de pauze kwam Argento via een goed benutte strafworp nog tot 2-1 terug. Hetzelfde spel van de eerste helft was ook na de pauze weer zichtbaar. Vaak snelle aanvallen en goede verde digende akties werden de helaas wei nige* toeschouwers voorgeschoteld. Via René van Eek en Door Haagsman Aan de wedstrijden, die in Waddinx veen worden gehouden ter opluiste ring van het tweede lustrum van de Waddinxveense Reddingsbrigade, ne men ruim tien reddingsbrigades uit het westen van het land deel. Het ge deelte ‘Eerste Hulp Aan Drenkelin gen’ bestaat uit het oplossen van een opdracht in de vorm van een ongeval: Een reddingsploeg van drie personen dient het ongeval, waarbij de slacht offers zich in het water bevinden, op een dusdanige wijze tegemoet te tre den, dat de slachtoffers, na het onge val in een optimale conditie het onge val kunnen navertellen. Lotuspatiën- ten en duikers wekken in goed sa menspel de indruk dat het ongeval niet gesimuleerd is, maar echt. Het gedeelte ‘Boeiwerpen’ bestaat uit Met deze zeer geslaagde 16e langs de Gouwe-loop heeft Antilope een goede reclame gemaakt voor de atle- tieksport en in het bijzonder de loop sport als onderdeel van de atletiek. Het zaterdagelftal van Waddinxveen heeft een met 0-1 verloren wedstrijd gespeeld tegen Be Fair 4. De routine van de Be Fair-spelers was doorslag gevend voor de overwinning, want volgens de spelers van Waddinxveen speelden ze helemaal niet zo spran kelend. Onze verslaggever S. Verhagen: “De zaterdagploeg van Waddinxveen kon de sportiviteit opbrengen om de scheidsrechter niet te wijzen op Be Fair-spelers die meespeelden, doch niet op het formulier voorkwamen. WADDINXVEEN - De laatste week Met name het inzetten van Henk Vink kwam vreemd over, temeer daar Waddinxveners, Waddinxveners ken nen. Onbegrijpelijk eigenlijk dat zo’n grote vereniging als Be Fair toestaat dat er frauduleuze handelingen ge pleegd worden en dat nog wel ten koste van kleine buur Waddinxveen”. “Een vrij lange inleiding derhalve voor een wedstrijd die eigenlijk geen wedstrijd was. Be Fair kwam goed uit de startblokken en beheerste het spelbeeld de eerste tien minuten met als belangrijkste wapenfeit een fraaie lob die óp de lat belandde. Hierna kreeg Waddinxveen een veldmeerder- heid en stond die niet meer af tot aan de rust. Gescoord werd er niet hoewel er een handvol mogelijkhe den waren.” “De tweede helft was van een nog minder gehalte, met als hoogtepunt het Be Fair doelpunt, nadat keeper v.d. Berg een hoge voorzet verkeerd inschatte en losliet waarop Be Fair op voorsprong kwam. Waddinxveen wilde hoe dan ook de gelijkmaker forceren, maar het aanvalsspel was te onsamenhangend om de Be Fair ver dediging echt in gevaar te brengen. Het bleef 0-1 waardoor Be Fair een punt teveel kreeg”. Het wedstrijdverloop van deze, door de na-inschrijvingen tot een redelijk nivo getilde loop over tien kilometer, kende weinig spanning. Vrijwel direct na de start formeerde zich een kop groep met Stigter, zijn broer Rut Stigter, René Stam en Walter van Rossum. Van dit viertal, dat met de wind in de rug het aanvangstempo flink hoog hield, moest Rut Stigter al vrij snel lossen. Aart Stigter, die tijdens de nationale veldloopkampioenschappen René Stam voor moest laten gaan, kon vrij gemakkelijk enkele tempoversnel lingen beantwoorden van dezelfde René Stam. Beide atleten bleven in gezelschap van Van Rossum, bijeen tot 800 meter voor de finish, waar Stam een beslissing wilde forceren. Toen Stam (AV Sprint) zijn lange eindsprint inzette moest Van Rossum (ROVS) al heel snel lossen, terwijl Stigter, die zich min of meer wilde revancheren voor zijn nederlaag van vorige week, simpel kon volgen. Tweehonderd meter voor de finish kon de Ter-Aarder, die een behoor lijke ervaring heeft in dit soort re gionale wedstrijden, over zijn con current, voor wie de eindsprint te lang bleek, heen sprinten. Hij zege vierde in 30.46 min., tegen 30.51 min. voor Stam. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde werkten meisjes-junioren 2 en heren senioren 4 van TOOS-bas- ketball een uitwedstrijd af. Meisjes-junioren 2, aangevuld met enkele kadetten, wist tegen DAS 2 in Delft een fraaie overwinning te beha len. DAS keek na 4 minuten al tegen een 4-20 achterstand aan. Via een ruststand van 18-43 bereikten de TOOS-meisjes een eindstand van 38- 84. Topscoorsters: Astrid Frikken 34, Daphne de Ruiter 24 en Karin Biemond 18. Heren-senioren 4 was minder succes vol tegen BVO 4 in Alphen aan den Rijn. Doordat enkele basisspelers om tal van redenen afwezig waren, kon TOOS met zes man aantreden. In de eerste helft draaide heren 4 aardig. Het optreden van één van de scheids rechters werkte echter een aantal ke ren in TOOS’ nadeel, waardoor de ruststand iets geflatteerd was: 39-22. In de tweede helft speelde BVO een man-to-fnan verdediging, waardoor TOOS in ‘één-tegen-één’ situaties bleef scoren. Door de foutenlast en de beperkte aanvullingsmogelijkheid vanaf dé bank, konden er echter ver dedigend geen risico’s worden geno men, zodat BVO haar voorsprong nog iets kon uitbouwen. Eindstand: 85-57; Topscorers: Frank Minnee 22, Harry Weck 16 en André van Ouden allen 12. De genomen risico’s leidden tot de 3-3 van Nico Overbeeke, maar De Gouwe kwam andermaal door Nick de Leeuw op voorsprong: 3-4. Toen hield de ploeg onder het wanhoops offensief van HZPC het hoofd goed koel. Dat leverde via Hans de Gruijl en Reris van der Meer nog eens twee treffers en zekerheid op: 3-6. In de laatste minuut scoorde Nico Over beeke nog tegen: 4-6. “In z’n totaliteit vond ik het een beetje slordig. Wij hebben de punten hard nodig en als je ze dan pakt ben je best bereid om dat rommelige te vergeten. Iedereen had er zin in, maar pas in de vierde periode lukte het om goed te spelen. Net op tijd, dus”, wist een tevreden Nieuwenhuizen. Het is Be Fair 2 tegen RVVH 2 niet gelukt het huzarenstukje van vorige week te herhalen. Tegen de koploper moesten de Waddinxveners punten inleveren (1-2). Toch heeft Be Fair zich uitstekend geweerd en een ge lijkspel had de krachtsverhouding be ter weergegeven. De eerste helft had een wat vlak ver loop, totdat een verdedigingsfout bij Be Fair er de oorzaak van was dat RVVH na 25 minuten spelen op 0-1 kwam. Be Fair begon meteen te drukken en een over rechts voorge trokken bal werd door Ed v.d. Brink met de borst het doel ingewerkt: 1-1. Wederom was een verdedigingsfout de inleiding van RVVH’s tweede doelpunt. Piet Koele en Peter Both liepen elkaar in de weg bij het uit verdedigen, hierdoor ontstond paniek en werd een RVVH’er oncorrect van de bal afgezet. Strafschop (wel wat zwaar bestraft) beslistte de scheids rechter. Onhoudbaar voor Verhoef werd het 1-2. Dit was tevens de rust stand. De tweede helft liet zeer aantrekke lijk voetbal zien, en vooral de jeug dige Be Fair-ploeg goeide zich ener giek in de strijd, en de kansen kwa men. Het afronden bleek echter het grote probleem, vooral de unieke kans voor Ed v.d. Brink had benut moeten worden. Zijn boogballetje was leuk maar verdween langs de ver keerde kant van de paal. Onnodig kreeg Alfred de Jong nog een boe king toen hij de bijna op de middel lijn staande Kees Verhoef moest as sisteren en.de RVVH-spits omarmend van scoren afhield. Het vertoonde spel en vooral in de tweede helft, gaf bij trainer Hup toch een zichtbare te vredenheid. Zij hopen dan ook dat veel Waddinx veners zich bij hen zullen aansluiten om de loopgroep die al enkele ma rathonlopers heeft voort gebracht, uit te breiden. Ook de jeugd is ui teraard welkom, voor wie de atle- tieksport een gedegen sportbeoefe ning is. Inlichtingen over Antilope kan men verkrijgen bij H.F. Kraan, tel. 14008. WADDINXVEEN Bij de provincia le kampioenschappen gymnastiek voor heren is Nico Stoter van TOOS- gym bij de turners als derde geëin digd. Zijn broer Jaco Stoter eindigde bij de junioren op de tweede plaats. WSE moest naar het in ‘Uivergein’ omgedoopte Oudewater om in het strijdperk te treden tegen het gepro moveerde Unio. Zat het in het carna val of in het vroege tijdstip? WSE be gon zeer lusteloos. Toen de ploeg tot overmaat van ramp al na vijf minuten via een eigen doel punt op achterstand werd gezet leek het of WSE deze wedstrijd niet wilde winnen in deze toch zo belangrijke 4 punten wedstrijd. Omdat ook Unio er weinig van bakte kabbelde de wed strijd voort zonder het schaarse pu bliek ook maar in enigermate te boeien. De eerste helft moet dan ook maar gauw worden vergeten. In de eerste tien minuten van de tweede helft gebeurde er al meer dan er in de gehele eerste helft gebeurde. Een veel agressiever WSE kreeg al di rect enkele kansen om de stand een beter aanzien te geven. Unio bepaal de zich tot stevig ingrijpen om WSE van het scoren af te houden. Toch kwam de verdiende gelijkma ker, na een kwartier spelen kopte Kees Mourits in het Unio-doel alwaar de bal met de hand van de lijn werd gehaald door een verdediger. De op lettende scheidsrechter zag deze fout en legde de bal op de stip, waarna René Moons de bal gericht achter keeper Paul Eduard plaatste. En WSE ging door, nauwelijks 3 mi nuten later werd een kopbal van Kees Mourits door de attente Eduard van de lijn gehaald in een reflex en even later speelde Peter Janssens door de benen van een verdediger heen en trok de bal voor waar Kees Mourits andermaal op keeper Paul Eduard stuitte. In de eindfase kreeg WSE het nog be nauwd, met vier licht geblesseerde spelers aan de wedstrijd begonnen kreeg de ploeg van trainer Fred van der Lem te maken met enkele spe lers die moeite hadden de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Met voor de camavals/crocusvakantie- stop is voor de Waddinxveense ta feltennisvereniging Kwiek zeer suc cesvol geweest. Van de 16 gespeelde seniorenwedstrijden werden er 10 ge wonnen, 2 gelijk gespeeld en slechts 4 verloren. Helaas was bij die nederlagen Kwiek 10 betrokken, dat nog volop in de top van zijn groep meedraaide. Maar door een ongelukkig incident ging de strijd tegen concurrent Flamingo’s 6 met 7-3 verloren. Ook Kwiek 1 leed een zware neder laag en wel tegen Ilac 2 uit Gouda. Alle enkelspelen gingen verloren en alleen door winst in het dubbel kon de eer gered worden 1-9. Kwiek 2-3-4 en 5 behaalden royale overwinningen op hun tegenstanders, merkwaardigerwijze allemaal met 8- 2. Bij de 4e klassers was er winst voor Kwiek 8 en 11. Vooral Kwiek 11 was deze zege belangrijk, omdat de rode lantaarn in deze groep definitief aan Boskoop 3 werd toegedeeld en dus behoud van het 4e klasseschap. In de 5e klasse deed Kwiek 12 goed werk, door z’n naaste concurrent Ilac 12 met 6-4 te verslaan, waardoor dit team een riant uitzicht op de titel in zijn groep krijgt. In Den Haag snoepten de Waddinx veners een waardevolle zege bij de voornaamste i mededegradatiekandi- daat weg. Er gloort dus nog een beet je hoop om de hopeloos lijkende ach terstand op Neptunes Arnhem weg te werken. Wil die hoop vastere vormen aannemen, dan moet De Gouwe ko mende zaterdag van de Arnhemmers winnen. Dat weet ook Leo Nieuwen huizen drommels goed. “We staan nu voor een belangrijke wedstrijd. Ver- De door Sporthuis Revet uit Gouda beschikbaar gestelde sportschoenen, voor de rest aankomende atleet uit Waddinxveen of Gouda, werd gewon nen door Martin Lexmond van A.V. Gouda, die 23e werd in 33.17 min. De eerste Waddinxvener werd dit maal Auke Leen van de organiseren de vereniging Antilope. Hij eindigde als 35e in 34.44 min. Bij de veteranen ging Martin Zuider- duin van N.S.L. Noordwijk met de eer strijken, zijn tijd was 32.35 min. 2e werd Arie Dorpmans van Hellas uit Utrecht, die Martin in de eind sprint net voor zich moest laten, in 32.37 min. Dirk de Jonge van Metro, Rotterdam werd 3e in 22.05 min. Bij de dames werd H. Veldhuis-Oost van Fortuna, Vlaardingen le in 38.47 min. Het parcours dat op het laatste ogen blik nog zijn goedkeuring kreeg van burgemeester C.M. van der Linden, werd door de politie en de leden van Antilope, op een uitstekende wijze onder controle gehouden om de vei ligheid van de lopers optimaal te waarborgen. Iedereen was vol lof over de organisatie. Om 14.00 uur en 14.15 uur startten resp. de jeugdprestatieloop en de prestatielopen over langere afstanden tot en met 16 km. toe. Zo’n 250 deelnemers telde het veld, waaronder veel Waddinxveners. Bij de jeugd werd de Leon van Gelderschool win naar van de beker voor de school met de meeste deelnemers. De jeugdpres tatieloop werd gewonnen door Mark Hilberts van Antilope, Ook enkele dames van de trimgroe- pen op dinsdag-woensdagochtend en donderdagmiddag o.l.v. voorzitster Pam Wennekes deden mee. Er waren er zelfs die 2 ronden, 6.4 km. liepen. En dat mag na een jaar training, best een prestatie op zich genoemd wor den. Ook bij de heren deden veel le den van Antilope mee. Een aantal van hen beschouwden dit als een goede training voor dit City-Pier- Cityloop over 21 km., eind deze maand in Den Haag. WADDINXVEEN - In de competi tie voor de Rotterdamse Schaakbond (RSB) heeft het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV een voorsprong genomen op Nieuwerkerk aan den IJssel. J. van Oort opende de score door met zwart een moeilijke Franse partij tot winst te voeren. Van Deelen en Asscheman waren minder op dreef en verloren hun partij, waartegenover echter winst voor Kardol en Struijk kwam te staan. Smitskamp en zijn tegenstander kwa men in een zeer gecompliceerde stand, met nog veel stukken op het bord, remise overeen en ook Philipse voegde een half puntje bij de score, zodat de voorlopige stand 4-3 is in het voordeel van de Waddinxveners. Van de drie afgebroken partijen wordt winst verwacht voor W. van Oort en verlies voor Kraan, terwijl de afgebroken partij van Marcel de Haan moeilijk in te schatten is. De verwachting is dus tenminste gelijk spel voor WSV. In de 25e ronde voor de onderlinge competitie presteerde Muit het om Eric Claassen een half punt af te snoepen en daarmee in de race te blij ven om de bovenste 10 plaatsen. Ook Oosterloo en Versluis, die Muit op de hielen zitten, deelden het punt. Bese- mer schoof wat op, door een ietwat fortuinlijke winst op Ritter. Met één pion achter wist Ritter zijn afgebroken partij tot een geheide re mise te voeren, doch op het eind trapte hij in een valletje, waarna hij, met loper en pion tegen dame, de strijd staakte. Ook Van Sandijk klom op de ranglijst door De Schrijver te verslaan en Bloem handhaafde zich in de top-vijf door zijn winst op De Bock. De stand aan de top is: 1. Philipse, 2. Van Deelen, 3. Struijk, 4. Bloem, 5. M. de Haan. een strafworp. Er vielen desondanks twee treffers te noteren. Ron van der Horst zette HZPC op voorsprong en Mark Faber zorgde voor de gelijkma ker: 1-1., In het begin van de tweede periode werd het 2-2 door opnieuw Van der Horst en Dick Russner. Daarna volg de er een uiterst slordige fase, waarbij de aanvallers tegenover de .verdedi gers niets in te brengen hadden. Het gevolg was dat er dertien minuten lang niet gescoord werd. Pas in de vierde periode werd de ban gebroken en toen was het ook goed mis. Nick de Leeuw maakte er voor De Gouwe 2-3 van en dat was voor HZPC het sein om alle remmen los te gooien. v Aai»*'* KL i

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 17