Cirkelhuizen Waddinxveense sportspetters Aardappelen en tomatenteelt zijn taboe in dit gebied gaan er komen in Zuidplas Welke regels bestaan er nu precies voor wegdoen huis- en ander afval? Ophaaldagen, 4 zakken per huis, glascontainers, grofvuil Betonfabriek Roggeveen BV Mexico-dia- Plannen van Rehorst avond voor Dertig jaar oud verbod geldt nog steeds M. Boere uit de St. Victorstraat over volkstuinen WEER EEN DROGIST Boskoopse PSP-avond over dienstweigeren Voorwaarts toonde nieuwe showpakken Ons Genoegen houdt avond Aantrekkelijke dampartijen ERBIJ IN W’VEEN? de bejaarden 1 Capelle WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 MAART 1984 n 4 f WADDINXVEEN - Het ziet er naar uit dat - zoals aangekondigd - het Waddinxveense bedrijf Rehorst BV in Waddinxveens nieuwste woonwijk Zuidplas gaat experimenteren met de bouw van cirkelwoningen. Over het neerzetten van zo'n woontoren is druk gesproken, mede naar aanleiding van de plannen van het aan de Dorpstraat gevestigde bedrijf, welke con creet werden door het laten zien van een model-cirkelwoning in de Bouw- voorlichting aan de Staringlaan. ■gelijk wordt regelen te maken die het toffen beperken. WADDINXVEEN Het is al weer meer dan drie jaar geleden dat op landelijk niveau de Afvalstoffenwet in werking track Deze wet van 1 oktober 1979 stelt in beginsel een ieder verantwoordelijk voor de afvalstoffen die hij voortbrengt, beoogt een doelmatige en milieuhygiënische verantwoorde verwijdering van afvalstoffen voor te schrijven, terwijl het mogelijk wordt regelen te maken die het ontstaan van bepaalde afvalstoffen beperken. vu I NIET ZO I MAAR ZO r verbonden aan de land- en tuinbouw school te Rijswijk, gesproken over teelt en de meest voorkomende ziekten van de te telen gewassen. WADDINXVEEN - In het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week meldden we ten onrechte dat de heer M. Boere, fractievoorzitter van de PvdA, de schrijver zou zijn van het toneelstuk ”Fa. Bogaard vraagt chef de buro". De schrijver is wel M. Boere. maar hij is geen raadslid en woont aan de St. ic- torstraat. DE ENERGIEKLUIS Na enkele weken van rust, speelde de zaalvoetbalvereniging “De Energie- kluis” uit Waddinxveen vorige week woensdag in de sporthal “de Sniep” tegen CVC uit Reeuwijk. De Wad- dinxveners wonnen met 4-2. De doelpunten werd voor De Energie- kluis gemaakt door Rob van der Zwan (2), Ton Zandbergen en Al bert Scholten. BOSKOOP - De afdeling PSP in Bos koop houdt dinsdagavond 13 maart om acht uur in Lion d'Ore aan de Bootstraat een avond over dienst weigeren en militarisme. Deze gratis toegankelijke avond wordt gehouden in samenwerking met de Vereniging van Dienstweigeraars. TOMATENTEELT Sinds enkele jaren is gebleken dat het feit dat ook geen tomaten mogen worden geteeld kennelijk niet bij een ieder bekend is. Hoewel het vaak om een klein aantal planten voor privé gebruik ondergraaft het toch de waarde van het verbod. Tomaten teelt, ook van enkele planten in parti culiere tuin of op een boomkwekerij, moet dan ook voortaan op straffe van vervolging achterwege blijven. Alleen voor bedrijfsmatige teelt in kassen die niet in directe verbinding staan met de teelt van boomkweke rijproducten kan een uitzondering Het zijn eenvoudig en goedkoop te ex ploiteren kleine wooneenheden in cir kelvorm naar een ontwerp van het ar chitectenbureau Hoogstad-Weeber- Schulze-van Tilburg in Rotterdam. Voor het idee en de woning zelf zijn op drachtgevers en potentiële bewoners enthousiast. Niet alleen vanwege de la ge woonlasten, doch ook vanwege de kwaliteit van het gebodene. Het door Rehorst Bouw uitgewerkte (gietbouw)plan voor cirkelwoningen vroeg om uitwerking. Vandaar dat het 70-jarige bedrijf besloot in het Wad dinxveense Zuidplas vorm te laten krij gen, omdat nu eenmaal de presentatie van ideeën aldus de meest overtuigende vorm krijgt. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het is al 30 jaar lang zo en de Gewestelijke Raad voor Zuid-Holland van het landbouwschap wil dat het zo blijft: een 'verbod tot telen van aardappelen en van tomaten in het boomkwekerijcen- trum Boskoop, Hazerswoude (tot aan de Rietveldsevaart en het gemaal Voorweg), Reeuwijk (tussen Henegouwerweg en Middelburgseweg) en van de Brugweg tussen de He- WADDINXVEEN - De showband van de Waddinxveense muziekvereniging ■5 Voorwaarts heeft zondag met veel suc ces deelgenomen aan de carnavalsop tocht in Veghel. Dank zij het mooie weer was er een enorm bekijks voor de kilometerslange carnavalsstoet, traditi oneel een van de grootste in midden- Brabant. De Volledig in nieuwe showpakken ge stoken ”Voorwaarts”-bnd oogstte bij het publiek grote waardering. Dit moge blijken uit het feit dat "Voorwaarts” nu al is uitgenodigd door de carnavalsver eniging om ook volgend jaar weer pre sent te zijn. worden gemaakt. Betrokkenen kun nen ontheffing aanvragen bij de Plantenziektenkundige Dienst, Over slag 4 te Boskoop, tel. 01727-3181. GEBIED Het gebied waar het aardappel- en tomatenteeltverbod van kracht is, omvat delen van de gemeenten Ha zerswoude, Boskoop, Reeuwijk en Waddinxveen en is als volgt begrensd vanaf Hefbrug Waddinxveen achter eenvolgens: Nesse, Noordkade, ge meentegrens Waddinxveen-Boskoop tot de Hogeveenseweg, de Hogeveen seweg, Roemer, de dijk aan de zuid- westzijde van de Ambachtspolder tot aan de Voorweg, de Voorweg in wes telijke richting tot aan het gemaal, vandaar langs sloot in noordelijke richting tot molen Rietveldsevaart, de Rietveldsevaart in oostelijke rich ting tot aan de gemeentegrens Ha zerswoude- Alphen aan den Rijn tot Voshol, Spoelwijkerlaan, Spoelwijk- sedijk, Middelburgseweg, Brugweg tot aan hefbrug Waddinxveen. dat het gewenst ^cht dit teeltverbod via de regionale en plaatselijke pers opnieuw onder de aandacht te bren gen. Ter bescherming van de boomkwe kerij is in 1953 in Boskoop en omge ving een aardappelteeltverbod inge steld, dat in 1974 uitgebreid werd met een teeltverbod van tomaten. Het teeltverbod van aardappelen was aanvankelijk gegrond op de wering van de coloradokever, later toen ook de tomatenteelt werd verboden, in de eerste plaats bedoeld de wering van aardappelmoeheid, die op kan treden daar waar aardappelen of tomaten worden verbouwd. Cirkelwoningen hebben lage stichtings- en exploitatiekosten en zijn energiezui nig. De gietbouwmethode, waarin Re horst Bouw zich een grote theoretische en praktische kennis heeft eigen ge maakt, drukt de kosten aanmerkelijk, omdat de bouwtijd fors beperkt kan worden. Tot dusver werd bij de bouw van cirkel woningen uitsluitend gebruik gemaakt van conventionele methoden, die vrij kostbaar waren. Rehorst Bouw was al eerder tot de mening gekomen dat dit ook anders moest kunnen. Zij ontwik kelde de nodige ideeën en droeg die over aan het architektenbureau dat al geruime tijd ervaringen heeft op het ge bied van cirkelvormige bebouwingen. Rehorst streeft naar systematisering van de handelingen in het ruwbouwpro- ces. Zij ontwikkelde een gietbouwsy- teem voor grotere nauwkeurigheid in de maatvoering, flexibele en dus ruimere toepassing, veiliger werkomstandighe den en snellere bouwtijd. Tevens intro duceerde zij een nieuwe binnenspouw- bladkonstruktie in gietbeton en een fun- deringssysteem. Samen met de overige gietbouwonderdelen leidt dit tot een snelle, efficiënte en kwalitatief hoog waardige uitvoering en een gunstig kos tenniveau. De gietbouwmethode van Rehorst Bouw behoren tot de meest geavanceerde en zijn flexibel genoeg om er vrijwel alles mee te bouwen wat opdrachtgevers wensen; ook sobere on derhoudsarme woningen met lage stich- tings- en exploitatiekosten. De ronde kompakte vorm van de cirkel- woning maakt het mogelijk een groot aantal wooneenheden te plaatsen op kleinere stukken grond zoals testruim ten in bestemmingsplannen. en/of gebonden dienen te worden. De inhoud mag niet meer dan 0,5 m3 zijn en het gewicht maximaal 25 kg. Bij grotere hoeveelheden of afme tingen geldt ook het maken van een afspraak met de dienst Openbare Werken (zie hiervoor). De afvalstoffenverordening noemt als inz.amelplaats de dienst Openbare Werken en -Bedrijven Waddinxveen. Anderen die willen inzamelen hebben een vergunning nodig van Burgemees ter en Wethouders., waarvoor de ver ordening een uitgebreide procedure kent. Overigens heeft het college besloten dat voor papier en lompen en kle- dinginzamelingsakties op grond van deze verordening geen vergunning no dig is. Voor het inzamelen van kleding is wèl een vergunning nodig ingevolge de Algemene Politieverordening Wad dinxveen 1983; in Waddinxveen wordt overigens met een tussenpoos van 3 maanden alleen vergunning ver leend aan instellingen als de Max Tailleurstichting, het Leger des Heils e.d. BOUWAFVAL Naast het huisvuil, het grof vuil en Nieuw ingeschreven is ook Beleg gingsmaatschappij Van der Veen BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: de verkrijging, vervreemding en ex ploitatie van vermogenswaarden. Maatschappelijk kapitaal f 175.000,-, waarvan geplaatst/gestort f 35.000,-. Directeur: J.L. van der Veen, Wad dinxveen. Commissaris: G.G. van der Veen, Waddinxveen. d. Oostpolderweg 1 st. 40 t/m 58 e. Spui 1 st. 2 t/m 20-17 t/m 25 f. Sparrengaarde 1 st. 2 t/m 20 - 1 t/m 15 g. Dotterweide 1 st. 2 t/m 60 h. Spireaweide 1 st. 1 t/m 23 - 2 t/rn 16 i. Wingerd (flat) 4 st. 100 t/m 556 j. Wingerd (laagbouw) 3 st. 1 t/m 185 plus Groensvoorde 166 t/m 184 k. Peuleyen 4 st. 2 t/m 208 l. Heggewinde 1 st. 24 t/m 38 m. Busken Huëtlaan 1 st. 2 t/m 94 n. Nic. Beetslaan 1 st. 162 t/m 240 Bij het aanbieden van grote hoeveel heden afval kan men een afspraak maken met de dienst Openbare Wer ken (tel. 14433), waarna op een don derdagmiddag tussen 13.00 - 16.00 uur het afval wordt opgehaald'. GLASCONTAINERS Ter bescherming van het milieu en/of ter bevordering van hergebruik van materialen hebben burgemeester en wethouders een aantal categoriën af valstoffen aangewezen die niet met het normale huisvuil mogen worden meegegeven. Geneesmiddelen dienen bij apothe ken of apotheekhoudende artsen of op werkdagen tussen 08.00 - 16.00 uur op het gemeentewerf, Noordkade 48, te worden ingelevërd. Dit laatste geldt ook voor oliën en vetten, ter wijl chemische afvalstoffen schrifte lijk bij de dienst*Openbare Werken en -Bedrijven (Raadhuisplein 1) moe ten worden aangemeld. Dode huisdieren kunnen ook op de gemeentewerf worden aangeboden (tel. 12926) of aan particuliere be graafplaatsen voor huisdieren. Voor dood vee blijft de huidige regeling van kracht (zo spoedig mogelijke te lefonische aanmelding bij de gemeen tesecretarie). Van belang is natuurlijk het gebruik van de glascontainers' het bepaart de nódige ruimte in de vuilniszakken, voorkomt scheuren daarvan of ver wondingen aan personeel voor de op haaldienst, terwijl een hergebruik wordt bevorderd. Ter voorkoming van overlast voor omwonenden van glascontainers hebben Burgemeester en Wethouders bepaald dat het in werpen van glas is toegestaan tussen 08.00 - 19.00 uur (op koopavonden tot 21.00 uur). Het grof huisvuil mag geen grotere lengte hebben dan 1,75 m. terwijl kleinere stukken zoveel mogelijk in Voorweg), Reeuwijk (tussen Henegouwerweg één of meer bundels samengedrukt Waddinxveen het hele gebied ten noorden negouwerweg en de Middelburgseweg). “Gezien de uitbreiding van tomaten teelt voor privé-gebruik, zowel bij particulieren als op boomkwekerijen en het grote belang dat men in Bos koop e.o. heeft bij een belemmerde teelt en afzet van bdomkwekrijpro- ducten is het niet wenselijk dat men voortgaat met tomatenteelt die de export van boomkwekerijproducten kan belemmeren”, aldus de Geweste lijke R^ad van het Landbouwschap WADDINXVEEN - Ondanks de weinig opzienbarende uitslagen van de 26e ronde van Excelsiors onder linge damcompetitie, waren er diver se aantrekkelijke partijen op de voet te volgen. Allereerst de goede tegenstand, die Tijmen den Ouden jr. bood in zijn strijd tegen Fred Zaadhof, die schijf- winst wist te boeken, doch niet kon verhinderen, dat Tijmen de damlijn bereikte. Fred had echter voldoende compensatie om winnend af te slui ten. Henk den Outer had een schijf winst weten te boeken op Kees Kramp. Kees staat echter bekend als een vechter en via sterk aanvallen over de linker vleugel, wist hij zich toch door de linie van Henk te wringen en daar mee door het bereiken van de dam lijn een verdiend bevochten remise veilig te stellen. Een leuk eindspel in de strijd tussen Jan de Heer en Jaap van der Eist, in welke laatstgenoemde positioneel iets beter stond. Een minder sterke zet van Jan werd door zijn tegenstander goed uitgebuit. Hoewel Jan wel op dam kon komen, moest hij capitu leren, daar zijn tegenstander een overmachtsstelling had. WADDINXVEEN - Het lijkt wel of drogisterijen Waddinxveen hebben ontdekt. Naast gerenommeerde dro- gisterijzaken van S. Bouma in het vinkelcentrum Groensvoorde en van Mieke Verboom-Ververs in het win kelcentrum de Passage, worden de Waddinxveners geconfronteerd met de zich al in het hoofdwinkelcentrum gevestigd hebbende filiaal van super drogist Cency en de mogelijke komst van voordeeldrogist Trekpleister BV. Trekpleister, een dochteronderne ming van De Boer BV uit Beilen, is namelijk in Waddinxveen op zoek naar een winkelpand van ongeveër 200 vierkante meter. Het bedrijf, dat zich de snelstgroeiende drogisterijke ten van Nederland noemt, heeft laten weten dat vrijblijvende aanbiedingen strikt vertrouwelijk worden behan deld en dat ook voor bestaande dro gisterijen de mogelijkheid bestaat voor een vertrouwelijk gesprek. Sinds vorig jaar beschikt de Waddinx- veense drogist S. Boumi in het win kelcentrum De Scholver in Capelle aan den IJssel over een tweede vesti ging. Het Capelse filiaal ziet er prach tig uit. De nieuwe vestiging in de Pi- cassopassage is dan ook geheel aam gepast aan en speelt in op de wensen van het publiek. GOUDA Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland meldt een aantal wijzigingen rond Betonfa briek Roggeveen BV, Waddinxveen. hiervoor genoemde ge- en verboden Nieuw ingeschreven is Betonfabriek worden toegezien. Het is niet de be- Roggeveen BV, Waddinxveen. Om- doeling dat meteen van het bon- schrijving bedrijf: de fabricage van en boekje gebruik wordt gemaakt”, maar op grond van het bepaalde in de Afvalstoffenverordening kunnen overtredingen worden gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoog ste driehonderd gulden. Van oudsher is de overheidsbemoeie nis met afvalverwijdering onderwerp geweest van gemeentelijke zórg. In de vorige eeuw en in het begin van deze eeuw ontstonden vooral gemeentelij ke diensten die zich bezig hielden met in hoofdzaak het inzamelen van huishoudelijk afval. Door de toename van het afval werd een meer planmatige aanpak noodza- kehjk, waarbij met name de provin cie tot taak heeft gekregen om voor de verwerking van bepaalde afval- soorten (huishoudelijk afval, auto wrakken) een apart plan te maken. De Afvalstoffenwet verplicht de ge meenten een zogenaamde afvalstof fenverordening door de raad te la ten vaststellen. In Waddinxveen is dat - in tweede instantie - gebeurd in de raadsvergadering van 29 oktober 1982. Wat is nu de inhoud van deze veror dening en wat zijn de consequenties voor de inwoners van Waddinxveen? GROF VUIL Allereerst hebben Burgemeester en Wethouders op grond van die veror dening de dagen (en tijden) vastge steld, dat in de verschillende wijken het huisvuil en grof vuil wordt op gehaald. Die indeling is als volgt: a. maandag: de woningen liggende ten zuiden van de Beethovenlaan en ten westen van de spoorlijn Gouda- Alphen aan den Rijn (het grof vuil op de eerste woensdag van de maand); b. dinsdag: de woningen liggende ten zuiden van de Willem de Zwijgerlaan en ten oosten van de spoorlijn Gou- da-Alphen aan den Rijn, inclusief de bebouwing aan de oostzijde van de Gouwe (het gróf vuil op de tweede woensdag van de maand) c. donderdag: de woningen liggende ten noorden van de Willem de Zwij gerlaan en ten oosten van de spoor lijn Gouda-Alphen aan den Rijn (het grof vuil op de derde woensdag van de maand); d. vrijdag: de woningen liggende ten noorden van de Beethovenlaan en ten westen van de spoorlijn Gouda-Al phen aan den Rijn (het grof vuil op de vierde woensdag van de maand). Van 1 november tot 1 maart ge schiedt het ophalen, tussen 8.00 - 16.00 uur en van 1 maart tot 1 no vember tussen 7.30 - 16.00 uur. Bij omstandigheden van tijdelijke aard (bijv, bestratingswerkzaamhe- den) kan de directeur van de dienst Openbare Werken van de ophaalsche- ma’s afwijken. Dit gebeurt ook bij algemeen erkende feestdagen die op werkdagen vallen. IN ZAKKEN Het aanbieden van huisvuil dient uit sluitend m zakken te gebeuren; de ze moeten zijn voorzien van een Ko- mokeur. Daarnaast mag het gewicht van een aangeboden vuilniszak niet hoger zijn dan 10 kg., dient zo’n zak goed gesloten te zijn, mag het aantal aangeboden vuilniszakken per wo ning niet meer bedragen dan 4, ter wijl een vuilniszak zodanig moet zijn gepakt, dat het personeel van de op haaldienst geen verwondingen kan oplopen' of de zak kan scheuren. Voorts dienen de zakken ordelijk, zo dicht mogelijk bij de rijweg te worden geplaatst, overigens zonder voetpaden e.d. te versperren. Burgemeester en Wethouders hebben, verder in deze gemeente een aantal plaatsen aangewezen waar de vuil niszakken - alleen op de ophaaldag - centraal moeten worden aangeboden. Dit dient te geschieden op de volgen de plaatsen a. Herculespad 2 st. 2 t/m T2 - 13 t/m 23 Fortunalaan 1 t/m 11-12 t/m 26 b. Alpherwetering 1 st. 2 t/m 12-3 t/m 17 - 37 t/m 47 c. Alpherbrink 1 st. 12 t/m 28 - 19 t/m 45 - 85 t/m 97 WADDINXVEEN - Dinsdagavond 13 maart om acht uur wordt er door de culturele commissie van de Stich ting Dienstverleningscentrum Wad dinxveen in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad een inte ressante dia-avond' gehouden, waar de Waddinxveense mevrouw H. At- zema zal vertellen over haar reis naar Mexico. De avond is bedoeld voor ouderen en minder-validen en is toe gankelijk tegen betaling van f 1,50 per persoon. Zij die moeilijk op eigen gelegenheid naar het Anne Fran-centrum kun nen komen kunnen gebruik maken van de mogelijkheid om (mits vroeg tijdig) het bekende nummer 15555 te draaien, vanwaar het vervoer, tegen betaling van een kleine vergoeding ge regeld kan worden; ook slechte weersomstandigheden behoeven zo doende geen belemmering te zijn. Met goedkeuring van het dagelijks be stuur van de Stichting Dienstverle ningscentrum Waddinxveen is over eengekomen, dat diegenen die dat gezellig vinden in ‘t vervolg op deze culturele avonden ook een introducé mee kunnen nemen, zoals bijvoor beeld een familielid, een vriend(in) of een goede buur. c. bedrijfsafvalstoffen en d. landbouwbestrijdingsmiddelen. Behalve de laatste middelen kunnen de afvalstoffen op werkdagen tus sen 08.00 - 16.00 uur tot een maxi mum van 2 m3 éénmaal per week - na aanmelding bij de dienst Openba re Werken - worden opgehaald. De landbouwbestrijdingsmiddelen die nen schriftelijk bij de directeur van die dienst te worden aangemeld. Door de dienst Openbare Werken zal op de naleving van de verschillende hiervoor genoemde ge- en verboden worden toegezien. Het is niet de be- R°gg< de handel in betonwaren enz. Maat schappelijk kapitaal f 175.000,-, waarvan geplaatst/gestort f 35.000,-. Directie: G.G. van der Veen, Wad dinxveen en J.L. van der Veen, Wad dinxveen. De bestaande Betonfabriek Rogge veen BV, Waddinxveen heeft de sta tuten gewijzigd, evenals de handels- en vennootschapsnaam. Deze is nu: Roggeveen Onroerend Goed BV, welke zich nu bezig houdt met het verkrijgen, vervreemden, beheren en exploiteren van onroerende goederen enz. WADDINXVEEN - De Waddinx veense volkstuindersvereniging Ons Genoegen houdt bij wijze van opening van het nieuwe tuindersseizoen een voor een iedereen vrij toegankelijke voorlichtingsavond op donderdag 15 maart om 20.00 uur in de zaal van De Unie aan de Kerkweg-Oost. glas kunnen de volgende afvalstoffen Op deze avond wordt doorir. Speetjes, aan de ihzameldienst worden aange boden: a. bouw- en sloopafval b. agrarisch afval; de on i«■BB*---

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 7