6e Plaats voor SCHORST BORSTVOEDING: WARM AANBEVOLEN wijzen de weg Oprichting van VVV is een heel lange weg KERKERAAD Reddingsbrigade Borden Moedergroep Borstvoeding gaat door DOMINEE -■.< I 3 a Werkgroep onderzoek (on)mogelijkheden MEDAILLES VOOR DRIE RPF MAAKT OOK DEEL Een boekenbon? VVH-bazar in AF-centrum Open huis in bakkerij Van den Berg TROUWE SPUITGASTEN ’’Crossfire” in koffiebar UIT VAN JEUGDRAAD t Boeiwerpen Folders 10 Brigades Verkiezing Meubel - In van Borksstsijn - ~Meubeltoonzalen Mulleman Meubelen Koppen en Lethem Leitz Service B.V. de Randstad Tenten de Jong Waddinxveen Slaapkamercentrum Kastencentrum t - i in Wad- NIET SEIZOENGEBONDEN! Brood- en banketbakkerij Van den Berg in de Passage werd in maart vorig jaar uitgebreid met een gezellige en fleurige lunchroom. Een partyservice heeft men er al. een, gebakjes, banket, chocolade- eieren en in het maken van salades en koude schotels. Voor de kinde ren die met hun vader of moeder komen kijken liggen er mooie ge kleurde schuimkippen klaar. Het open huis is tevens om de be zoekers kennis te laten maken met de partyservice van Van den Berg, dat een jaar geleden de banketbak kerij in het hart van Waddinxveen uitbreidde met een tearoom. Een rustpunt voor het winkelend pu bliek waar koffie gedronken kan worden, gekozen kan worden uit 50 gebakjes en waar ’s zomers vele soorten ijscoupes en sorbets wor den gpresenteerd. Ds. Van den Berg werkt sinds mei 1977 in Waddinxveen. Daarvoor stond hij in Oldeboorn en Bussum, terwijl hij ook nog luchtmachtpredikant is geweest. VEILIG Is borstvoeding nu weer eventjes in de mode, en zal het geven van de fles over een aantal jaren weer net zo fanatiek worden gepropa geerd? Zo eenvoudig ligt het vol gens professor Bennebroek Gra venhorst niet. ’’Borstvoeding zit enorm in de lift, en ik verwacht dat die trend nog wel zal doorzet ten”, zegt hij. ”Ik geloof dan ook niet dat het een tijdelijke ople ving is. Uiteraard speelt mee dat mensen natuurlijker willen le ven, dat ze genoeg hebben van de hedendaagse voedingstech- wordt wat dit betreft veel te veel opgehemeld”. Alles wat je slikt geef je automa tisch door aan de zogende baby. Gravenhorst: ’’Heel veel medica menten worden wel via de moe dermelk uitgescheiden. Inder daad is het beter om in die tijd geen pillen te slikken. Roken heeft ook invloed op de melk. Al cohol eveneens. Daarvan wordt de baby slaperig. Maar als je ge woon eet is er verder niets aan de hand”. Eeuwenlang werd moedermelk de mensheid met de paplepel inge goten. Een ander alternatief was er niet, of het moest de gewone koemelk zijn als het echt niet an ders kon. En toen ineens kwam de klad in de borstvoeding. Fles voeding werd in de jaren vijftig een niet meer weg te denken al ternatief. Na de Tweede Wereld oorlog nam het aantal moeders dat hun kind de borst gaf snel af tot dat halverwege de jaren ze ventig een dieptepunt werd be reikt. Ongeveer tien procent van de kinderen in Nederland kreeg toen nog borstvoeding in de eer ste drie levensmaanden. Maar vanaf 1979 won borstvoeding weer snel aan populariteit, en de afname van het aantal ’flessekin- deren’ is nog altijd niet tot stil stand gekomen. WADDINXVEEN - Na in de jaren zestig en zeventig in dis krediet te zijn geweest, staat de moedermelk nu weer volop in de belangstelling. Borstvoeding is populairder dan ooit en het ziet er vooralsnog niet naar uit dat de fabrikanten de moedermelk ten tweede male kunnen verdrin gen. Een ontwikkeling die jui chend wordt gadegeslagen door de Leidse professor J. Benne broek Gravenhorst, hoogleraar op de afdeling Verloskunde en Gynaecologie van het Acade misch Ziekenhuis. ’’Borstvoe ding is natuurlijk niet alleen za ligmakend”, zegt hij. ’’Iedere vrouw moet de vrije keuze heb ben. Maar dat er niets boven borstvoeding gaat, staat nu wel vast”. WADDINXVEEN -Evenals langs de Noordkade en de Willem de Zwijgerlaan staan nu ook langs de opgeknapte Kanaaldijk borden die voornamelijk het vrachtverkeer, maar ook andere gemotoriseerde bezoekers, de weg wijzen naar Waddinxveense bedrijven. Deze borden - op de foto ter hoogte van de Apollolaan - zijn geplaatst op initiatief van de ondernemers- kring Industrieel Contact Wad dinxveen (ICW) en met medewer king van het Waddinxveense ge meentebestuur. Het hoeft geen betoog dat op deze manier op een goede en duidelijke wijze het verkeer de juiste weg wordt gewezen. Het voorkomt zoe ken van de betreffende chauffeurs, terwijl ook het plaatsen van indivi duele bordjes op die manier wordt tegengegaan. WADDINXVEEN - Banketbak- kerij/partysevice Van den Berg in het winkelcentrum ”de Passage” houdt donderdag 22 maart van 14.00-21.00 uur open huis. In de banketbakkerij en de kokerij zal dan iedereen eens een kijkje mo gen nemen. Naast het kennis nemen van een bakkerij in vol bedrijf wordt er de videofilm ”Uw banketbakker het gehele jaar door” gedraaid, zijn er demonstraties, kan er gratis wor den geproefd en worden er aan trekkelijke aanbiedingen gedaan. Het open huis is een dag na het offi ciële begin van de lente, dus zal er zeker sprake zijn van lente-heer- lijkheden. De medewerkers van banketbak- kerij/partyservice Van den Berg, waarvan ook een zaak in het win kelcentrum Luifelbaan is geves tigd, zullen volgende week donder dag zeven uur lang demonstraties geven in het maken van schuimkip pen, chocolade-slagroomtompou- Deze is onlangs ontstaan naar aanlei ding van gevonden concentraties dio xine in de moedermelk van vijf Westduitse vrouwen, waarvan er een dicht bij de uiterst gevaarlijke gifberg in Hamburg woont, waaruit dioxine- houdende olie stroomt. Het is volgens dit bureau de vraag of de buitenlandse onderzoeken naar vervuiling van moedermelk met in het milieu aanwezige stoffen ook voor ons land opgaan. Bovendien is het niet zeker of de minieme hoeveel heden schadelijke stoffen, die met de huidige verfijnde methoden aange toond kunnen worden enig gevaar opleveren. De actiegroep Strohalm vindt, dat bij onderzoek rekening moet worden gehouden met verschillende eetge woonten en de woonsituatie van zo gende vrouwen. Het Landelijk Overleg Babyvoeding, een samenwerkingsverband van ver schillende actiegroepen, die borst voeding stimuleren vindt evenmin dat er reden is tot grote ongerust heid. WADDINXVEEN - Het is een lange weg om plaatselijk goede WV-acti- viteiten op te zetten, en er is veel en langdurig enthousiasme voor nodig van een grote groep mensen en er gaat in dit alles heel veel geld zitten. Dat bleek op de dinsdagavond in Partyhome gehouden informatie-avond, waar niettemin een werkgroep werd samengesteld om de (on)mogelijkhe- den van een VVV-Waddinxveen precies na te gaan. strekkers op het gebied van toerisme en recreatie. Zij worden daarnaast door velen beschouwd als wegwijsmakers op allerlei ander gebied. Wat dit laatste be treft, valt met name ook te denken aan sociaal-culturele voorlichting. Naast het geven van informatie houden VW’s zich bezig met bemiddeling, na melijk op het gebied van logies, vakan tiehuisjes, arrangementen, theaterbe- prekingen en voorts met de verkoop van kaarten, gidsen, geschenkbonnen en souvernirs. WADDINXVEEN - Drie bronzen me dailles, drie diploma’s persluchtmas- kerdrager en een bevorderingsbesluit. Die zaken reikte burgemeester C.M. van der Linden zaterdagavond uit tijdens de jaarlijkse feestavond van de Waddinxveense brandweervereniging “Jan van der Heyden”. Deze avond werd ditmaal niet in de brandweer kazerne aan de Noordkade gehouden, maar voor de afwisseling in partycen trum “De Blauwe Druif” van Gert- Jan van der Loo aan de Nesse. De bronzen medaille met oorkonde voor 12 1/2 jaar trouwe dienst bij de Waddinxveense vrijwillige brand weer gingen naar hoofdbrandwacht M.L. van der Stelt, hoofdbrandwacht M. Koetsier en brandwacht 2e klas A. Sol. Het diploma persluchtmas- kerdrager kwam in het bezit van de brandwachten 2e klas J.K. Meijer, H. van Vliet junior en B.P. de Vos. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 MAART 1984 WADDINXVEEN - Vrijdag 30 maart houdt de Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening (WH) in Waddinxveen haar jaarlijkse bazar in het Anne Frank-cen- trum. Deze bazar, waarvan de op brengst geheel ten goede komt aan het sooswerk onder oudere Waddinxve- ners, zal om twee uur ’s middags officie el worden geopend door mevrouw SIJ van der Linden-Taekema, de echtgeno te van de burgemeester. - 'ju- - - WADDINXVEEN - De Waddinxveense Reddingsbrigade (WRB) is zaterdag in het overdekte zwembad “de Sniep” zesde geworden tij dens de districtswedstrijden waarvoor loco-burgemeester P.F.J. reikte. Hij sprak daarbij dit jaar 10 jaar oude WRB. De volledige uitslag van de wed strijd “Eerste Hulp Aan Drenkelin gen” is: 1. Alblasserdam, 2. Rozen burg, 3. Gouda. Waddinxveen is dus in het eindklassement 6e geworden. De ploegleidersprijs werd behaald door de ploegleider van Alblasser dam, de tweede plaats werd behaald door Hardinxveld-Giessendam en de derde plaats door Gouda. Hierbij be haalde Waddinxveen de 8e plaats. De wedstrijd “Boeiwerpen” die ook plaatsvond werd gewonnen door de reddingsbrigade uit Gouda, gevolgd door Alblasserdam en ’s-Gravenzan- de. Waddinxveen heeft aan deze wed strijd niet deelgenomen. Waarnemend voorzitter van de kerke- raad Kalfsbeek zei ons nog wel dat de hele affaire, die binnen de plaatselijke Gereformeerde Kerk veel stof heeft doen opwaaien, als een interne kerkelij ke aangelegenheid wordt beschouwd. Volgens hem zullen ook de andere ker ken in Waddinxveen niet worden geïn formeerd over het door de kerkeraad genomen schorsingsbesluit. Het een jaar lang buiten spel zetten van ds. Van den Berg zal overigens ook ant woord moeten geven op de vraag of er daarna weer spprake kan zijn van her vatting van de kerkelijke werkzaamhe den, waar collega-predikant ds. J. C. de Moor nu alleen voor staat. nologie. Maar de wetenschap heeft niet stilgezeten. Er is de af gelopen jaren onomstotelijk be wezen dat flesvoeding, hoe per fect ook van samenstelling, het niet haalt bij de echte melk. Van daar dat artsen, verloskundigen en verpleegkundigen bij con sultatiebureaus het geven van borstvoeding momenteel weer warm aanbevelen”. Bennebroek Gravenhorst somt de voordelen op: stoffen die de no dige bescherming bieden tegen bacterieën en virusinfecties wor den zogende baby’s automatisch met moedermelk ingegoten. Ziekteverwekkers krijgen daar door minder kans. Moedermelk is een veilige voeding: de kans dat het kind teveel binnenkrijgt is zeer gering. Voedingsstoornis sen komen bij flessekinderen veel meer voor dan bij moeder- melkbaby’s. In tegenstelling tot flesvoeding kan het natuurlijke produkt niet bederven. Dat laat ste argument is vooral voor ou ders van te vroeg geboren ba by’s, die in de couveuse liggen, van belang. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse wordt vrijdagavond de film Crossfire gedraaid. Het is het dramatische ver haal van een jongeman, Paulo ge naamd-, die zich niet kan verenigen met de bestaande maatschappelijke orde en daar door het plaatsen van bommen verandering in wil brengen. Paulo is ter rorist. Hij sluit vriendschap met een meisje, Shelly, die na verloop van tijd achter zijn praktijken komt, daar allerminst gelukkig mee is, maar hem er toch niet van kan weerhouden. Pas wanneer een christen jongeman op zijn weg komt, die hem zeer duidelijk de waarheid ver telt, en hem tevens een betere manier presenteert om mensen een gelukkig bestaan te bieden, stopt hij met z’n acti viteiten en kan op het laatste nippertje een ramp voorkomen. Op de informatieavond, belegd door een werkgroep uit de afdeling Waddinx veen van de VVD (J. Speetjens, T. Ver vers, Jac. van den Berg en K. W. Th. van Soest), voerden het woord de Wad- dinxvener K. W. Th. van Soest in zijn functie als beleidsmedewerker recreatie en toerisme bij de provinciale griffie van Zuid-Holland, en de heer J. Janssen, di recteur van de streek-VVV in Dord recht, in welk districht een Waddinx veense VVV zou komen te vallen. In Partyhorne stelde de heer Janssen dat er zeker 75000,- per j aar beschikbaar zal moeten zijn om slechts enkele activi teiten te kunnen starten in een eigen ruimte. Hij wees daarom op de moge lijkheid om rustig te beginnen met een folderservice. Uit zijn schets van de ont wikkeling van het VVV-wezen bleek dat in 1885 in het Limburgse Valken burg de eerste WV werd opgericht. In middels zijn het er 450. De heer Van Soest, die ook voorzitter is van de VVD-fractie in de Waddinx veense gemeenteraad, gaf aan dat door particulieren, instellingen en bedrijven veel en positief is gereageerd op de Waddinxveense VVV-plannen. Hij vond het echter jammer dat de informa tieavond maar door zo’n tien man werd bezocht. Voorlopig gaat nu een werkgroep na op welke wijze het idee van een eigen VVV - tussen die van Gouda en Boskoop in - uiteindelijk het best kan worden gere aliseerd. VW’s zijn bekend als infoormatiever- In deze werkgroep hebben vooralsnog zitting C. de Bas (voorzitter), K. W. Th. van Soest (secretaris), G. Kraijesteijn, C. Dijkshoorn, T. Ververs enC. A. P. M. Loose. Dat betekent dat op dit mo ment de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland, de mid- denstandsvereniging Waddinxveen, de ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen en het gemeentebestuur vertegenwoordigers in deze werkgroep hebben. VOOR EN TEGEN Enkele veelgehoorde argumenten voor en tegen moedermelk nader bekeken Via de moedermelk worden schadelijke stoffen uit het moe derlichaam afgescheiden. Stof-, fen, die de baby dus volop naar binnen krijgt. Professor Graven horst: ”Er worden met moeder melk altijd wel stoffen uitge- schelden, maar er is nog nooit aangetoond dat ze schadelijk voor het kind zouden zijn”. Het cosmetisch effect op de lan ge duur is een, zeg maar, minder fraaie boezem. Gravenhorst: ”Dat is een te verwaarlozen risi co. Het hangt veel meer af van de weefselstructuur, de vorm van de borsten, de bouw van het li chaam en het spiergestel, hoe de borsten zich op den duur ontwik kelen”. Het geven van borstvoeding ver stevigt het contact tussen moe der en kind aanzienlijk, daar kan de eerste maanden niets tegen op. Gravenhorst: ’’Eerlijk gezegd denk ik dat dit argument niet op gaat. Natuurlijk is een goed con tact vooral de eerste maanden van groot belang, maar je kunt op zoveel manieren contact met je kind krijgen. Borstvoeding Vorig jaar zomer werd bekend dat hij op een ander adres in Waddinxveen, ge scheiden van zijn gezin, ging leven, ter wijl enkele jaren geleden binnen de Ge reformeerde Kerk grote verschillen van inzicht rezen over zijn theologische op vattingen. Een commissie onder leiding van ds. K. Welbedacht uit Hazerswou- de en de classis Gouda vonden hierin overigens geen aanleiding maatregelen te nemen. wijs. De R.P.V. Waddinxveen belegde op 3 oktober 1983 een openbare ver gadering, waarvoor was uitgenodigd M. Leerling, fractievoorzitter voor de R.P.F. in de Tweede Kamer. Het ka merlid sprak over: “Nederland na Prinsjesdag”. In zijn boeiende toe spraak belichtte hij het beleid van de regering en de standpunten van de R.P.F. daarin. In Moerkapelle/Zevenhuizen is tot nog toe geen eigen afdeling van de R.P.F. zodat de leden die daar wonen ingeschreven zijn bij Waddinxveen. Het is de bedoeling in het komende jaar ook daar tot de oprichting van een eigen R.P.V. te komen. BORSTVOEDINGSVERLOF Nadelen en kleine ongemakken kleven er natuurlijk ook aan, dat ontkent de hoogleraar aller minst. Hij signaleert een nog al tijd gebrekkige mogelijkheid voor jonge moeders om hun kind op het werk te zogen. Voor voor zieningen als crèches en zelfs ’borstvoedingsverlof toont hij zich een warm pleitbezorger (’’maar hoe je zulke zaken in een neergaande economie moet reali seren weet ik ook niet”). Overi gens kent een land als Zweden al wel een speciaal borstvoedings verlof. Maar de meeste vragen krijgt de hoogleraar in zijn praktijk over het dilemma wat er beter is voor het kind: fles- of borstvoeding. En in zijn antwoord kan hij kort zijn. Wel hamert hij er steevast op dat geen enkele moeder die haar kind niet zelf wil of kan voe den met schuldgevoelens moet rondlopen. Hij signaleert het ge fixeerd zijn op borstvoeding bij de verschillende actiegroepen en verenigingen als ’Borstvoeding Natuurlijk’. Deze groepen heb ben een belangrijke voorlichten de functie, maar ze staren zich ook wel een beetje blind op moe dermelk alleen. Dat is volgens hem ook weer niet nodig. ”De keuze ligt bij de moeder. Vroeger werd je automatisch als een slechte moeder bestempeld als je je kind de borst niet gaf. Flauwe kul. Kijk, dat vrouwen in Derde Wereldlanden in de jaren zestig en zeventig flesvoeding werd op gedrongen was bijna misdadig. De hygiënische omstandigheden daar zijn niet te vergelijken met die in Nederland, met alle gevol gen van dien. Maar in ons land is de kwaliteit van flessemelk zeker de laatste jaren zo geperfectio-, neerd, datje die je baby met een gerust hart kunt voorschotelen”. Tien reddingsbrigades uit het dis trict West van de Koninklijke Neder landse Bond tot het Redden van Drenkelingen waren zaterdag in Wad dinxveen present voor de wedstrijd “Eerste Hulp Aan Drenkelingen” van het district West. Tevens hebben ne gen reddingsbrigades deelgenomen aan de wedstrijd “Boeiwerpen”. In het kader van het 10-jarig bestaan van Waddinxveense Reddingsbrigade waren deze wedstrijden georganiseerd in het zwembad “de Sniep” in Wad dinxveen. Tijdens de opening met een toe spraak van de heer K.H. de Bruin, voorzitter van de K.N.B.R.D., kon den naast de deelnemers aan de wed strijden ook burgemeester C.M. van der Linden verwelkomd worden. De ongevalssituatie die opgelost moest worden was de volgende: Een persoon is aan het snorkelen, en duikt regelmatig naar de bodem. De wedstrijd boeiwerpen bestaat uit het werpen van een reddingsboei bin nen een van 2 1/2 meter breed, de afstand en de nauwkeurigheid waren bepalend voor de eindklassering van de ploeg. Na afloop van de wedstrij den bleek dat de inzet voor beide wedstrijden erg hoog was geweest. Voorzitter van de jury vatte een en ander samen in de zin: Tijdens de wedstrijden toonden allen de goede wil om te willen helpen tijdens een ongevalssituatie.” Nieuwe bewegwijzeringsborden langs de Kanaaldijk. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN De Waddinxveense Moedergroep voor Borst voeding houdt maandagavond 19 maart om acht uur weer een avond voor aanstaande moeders en reeds voedende moeders over borstvoeding. Gespreksonderwerp is ‘Borstvoeding in de kraamtijd, het gezin en de baby’. ‘We kunnen bijvoorbeeld praten over: Wanneer leg je de baby voor het eerst aan, hoe lang duurt een voe ding, wat is stuwing, hoe vang je eventuele andere kinderen op. Verder willen we ook nog praten over de t.v.-uitzending van de VARA over de milieuverontreinigde stoffen in de moedermelk’, aldus Agnes van Dam (tel. 17898), Janny Nossing (tel. 19780) en Margriet Roos (tel. 19402) van de Waddinxveense Moe dergroep voor Borstvoeding. De kosten van zo’n avond bedragen een rijksdaalder. De baby kan altijd worden meegenomen. Wetenschappelijk staat het overigens nog lang niet vast, dat borstvoeding een gevaar voor het kind kan opleve ren. Tot deze conclusie komt een groot aantal voedingsinstanties en ac tiegroepen in een gezamenlijke ver klaring, waarin het echter wel wen selijk wordt geacht nader onderzoek te doen. In afwachting daarvan ziet het Voor lichtingsbureau voor de Voeding op dit moment geen enkele reden om de borstvoeding in te ruilen voor de fles. WADDINXVEEN - De Waddinxveense gereformeerde predikant ds. P. van den Berg (45) mag een jaar lang geen ambtelijke bezigheden meer ver richten. De kerkeraad heeft daartoe besloten op grond van eigen onder zoek, onderzoek door de classis Gouda en in verband met bij de kerkeraad binnengekomen brieven van gemeenteleden. Het schorsingsbesluit is zon dag na de kerkdiensten van de plaatselijke Gereformeerde Kerk door een ouderling aan de kerkgangers voorgelezen. Over de schorsing van de predikant, die al sinds Kerstmis 1983 op non-actief staat, zwijgen alle instanties. De kerke raad wil bij monde van waarnemend voorzitter H. Kalfsbeek over de schor sing en de redenen daarvan geen com mentaar verstrekken, de classis Gouda onthoudt zich van mededelingen, het dienstencentrum van de landelijke Ge reformeerde Kerk zegt niet op de hoog te te zijn en ds. Van den Berg zelf ver klaarde in het Dagblad van Rijn en Gouwe desgevraagd: ”Ik wens er met u niet over te praten”. Niettemin zochten diverse gemeentele den van de Gereformeerde Kerk in de afgelopen dagen contact met het Week blad voor Waddinxveen om te vertellen over de inhoud van de in de Ontmoe- tingskerk en de Kruiskerk voorgelezen verklaring. De kerkeraad wilde mede delingen over deze zaak beperken tot deze verklaring, zodat er geen ’’vertrou welijke” brief aan de gemeenteleden geschreven behoefde te worden en er ook in het mededelingenblad “Ontmoe ting” niets behoeft te worden gepubli ceerd. Zijn vriend die op de kant staat toe te kijken, kan niet zwemmen en raakt in paniek als zijn vriend niet meer boven komt. Tijdens het weg rennen om hulp te halen, struikelt hij over rommel op de grond. Een groepje van drie personen ziet op een afstand een aantal mensen sa mendrommen en vermoedt d.at er een ongeval heeft plaatsgevonden. Dit groepje van drie spoedt zich naar de ongevalsplek en zij constateren dat alle omstanders blijkens hun pas sieve houding niet kunnen helpen. De persoon die op de grond ligt met een lichte hersenschudding, verstuik te enkel en een hoofdwond, vertelt het verhaal van zijn vriend aan de hulpverleners. Hierop gaat een van.de drie het water in en zoekt de dren keling. Deze blijkt in een visnet verward te zijn. Zodra de drenkeling met veel moeite op de kant is gebracht, is het noodzakelijk dat hij beademd wordt. De ploeg van drie verleent net zolang Eerste Hulp totdat medische hulp aanwezig is. Het bevorderingsbesluit tot onder- brandmeester (ingaand 1 januari 1984) kreeg hoofdbrandwacht G.J. Huizer. Hij is voor het 3e en laatste deel van de cursus voor onderbrand- meester geslaagd op 8 juni 1983. Het diploma ontving hij op 11 oktober 1983 te Rotterdam uit handen van de districtsinspecteur voor het brand- weerwezen de heer van de Boven kamp. Tijdens de jaarlijkse feestavond van de Waddinxveense spuitgasten voerde ook brandweercommandant P. Baan het woord. Hij blikte terug op de brandweeractiviteiten in 1983. Het geheel was eer een zeer geslaagde avond, die werd geleid door voorzit ter M.L. van der Stelt. Van het be stuur van de brandweervereniging kregen drie bronzen jubilarissen door tweede voorzitter C.H. de Vries een fles Schiedams vocht uitgereikt. Op de jaarvergadering werd een dis cussienota besproken over de rich ting die de RPF in de toekomst zal gaan als christelijke politieke partij. Er waren ook bestuursverkiezingen Drie bestuursleden werden herkozen en P. Hardendood werd als nieuw bestuurslid gekozen in de plaats van H. Graafland. In het afgelopen jaar heeft de R.P.V. W addinxveen diverse ledenvergade ringen gehouden. Op één van die ver gaderingen werden de problemen, die er begin 1983 op landelijk niveau wa ren met elkaar besproken. Zoals men weet is daarover door de onderzoeks commissie een rapport uitgebracht dat op de daaropvolgende ledenver gadering besproken werd. Op de 4e ledenvergadering werd A.H. de Jongh uitgenodigd om te komen spreken over de R.P.F. en het onder- ‘Eerste Hulp Aan Drenkelingen”, J. van Schie (CDA) de prijzen uit zijn waardering uit voor het werk van de WADDINXVEEN - De afdeling W’addinxveen van de Reformatori sche Politieke Federatie (RPF) heeft op de vorige week woensdag avond gehouden jaarvergadering teruggeblikt op het activiteiten van het afgelopen jaar en is een indruk gegeven van de plannen voor dit jaar. Zo gaat de RPF bijvoorbeeld deel uitmaken van de te installeren j eugdgemeenteraad. Verder gaat de in de gemeenteraad met de SGP en de Hervormde Kies vereniging binnen de Protestantse Combinatie Waddinxveen (PCW) samenwerkende politieke partij, die landelijk in de Tweede Kamer twee zetels heeft, voor de leden cursus sen houden over “politieke partijen en hun programma’s” en hoe zit het staatsbestel in elkaar”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11