Zwaar dronken bestuurder (46) In alle woon maakt brokken 3 Alle 76 huizen verhuurd van Concordia: Harmonie van anderhalve ton WAARHEEN U 00K WILT WIJ WETEN DE WEG! Doorkijkje naar bomen Lezers schrijven wijken max. 30 km per uur ’’Waddinxveen” Nieuw ingeslagen weg doet korps groeien K. Olieman BV Dobber BV Gemeente laat kruispunten onderzoeken Alberto BV vestigt zich aan KW-plein POLITIENIEUWS WADDINXVEEN arwr Afreis-en passageburo’S R •WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 MAART 1984 De oude kolossale bomen, nu zichtbaar vanaf de Dorpstraat, gefotografeerd met de rug naar de polder Noord- Ruimte naast de woning van de huisarts J. Hemminga door de afbraak van 1 het kraakpand aan de Dorpstraat. (Foto: Sjaak Noteboom). Bij ons, als ANVR ’’Goeie reis” reis bureau, kunt u alle kanten op. Of u nu per vliegtuig, touringcar, trein of eigen auto wilt reizen, wij bieden een enorme keus Financiën in fijne vakanties voor ieders budget. Ook vakantie op het water wordt steeds popu lairder. Bekijk de kleurrijke folders maar eens, wij hebben ze voor u klaar liggen. /\/7z?7/u? 7 7J\ajpo ncipt ënrnk ornpipn wond. Reisburo van Ginkel boekt uw vakantie bij o.a. de volgende reisorganisaties: Arke Reizen- Bel Air- Bonair- D-Tours- Evenements- reizen- FTS Gulliver Flytours- van Ginkel Reizen- Holland International- Hotelplan- De Jong Intratours- Marysol- Neckermann- Snelle Vliet- NRV- OAD- Riant Reizen- Snel Reizen- Transalpino- Vrij Glit. plas. (Foto: Sjaak Noteboom). Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. PSP-AFD. WADDINXVEEN, Repetitie WADDINXVEEN De in opdracht van de woningbouwvereniging Waddinxveen in de woonwijk Zuidplas gebouwde 76 woningwet woningen aan de Fazantdreef en de Gruttodreef zijn opgeleverd én verhuurd. De huurprijzen van deze huizen bedraagt f 470,- per maand. Volgens de woningbouwvereniging zullen in de toekomst geen woningen met deze maandhuur neergezet kunnen worden. Diefstallen WADDINXVEEN Opnieuw werd de Waddinxveense rijkspolitie geconfronteerd met een ongeval, waarbij een bestuurder onder in vloed van alcohol verkeerde. Op vrijdag 9 maart vond, kort na de avondspits, een ongeval plaats tussen twee voertuigen op de T; kruising HenegouwerWfcg/afrit rijksweg 12-Goudse Poort. Een 46i jarige uit Rijpwetering afkomstige bestuurder reed vanaf de afrit zonder te stoppen de Henegouwerweg op en verleende daarbij geen voorrang aan een uit Waddinxveen afkomstige automobilist. De gehele voorzijde van deze auto werd beschadigd en de auto moest worden afgesleept. Een inzittende van deze auto raakte licht ge- M 4» I *14 I U'S/) xV’ X c aard plezierig is dat de belangstel ling voor de vereniging groeiende is hoopt het bestuur toch ook belang- meester die middels gedeeltelijk per computer verwerkt. een een rijbewijs. Het i de zaak was niet GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland is nieuw in geschreven Handelsonderneming Dob ber BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: de handel in en de be- en/of ver werking van granen enz. Maatschappe lijk kapitaal 175.000,-, waarvan ge- plaatst/gestort 35.000,-. Directeur J.J. van Veen te Waddinxveen. Op donderdag 8 maart om 15.00 uur raakte een fietster licht gewond bij een verkeersongeval, welke plaats vond op de Jul. van Stolberglaan. Op het moment, dat zij een andere fiet ser wilde voorbijrijden, reed een per sonenauto naast haar, waarbij zij met haar stuur in aanraking kwam met de buitenspiegel van deze auto, met het gevolg dat zij ten val kwam. Het flatgebouw zal dienen als herken ningspunt en blikvanger van de woonwijk in wording. Nu het vooijaar aanbreekt zijn de be woners van de nieuwe wijk Zuidplas in de gelegenheid om de wijk weder om een landelijker aanzien te geven door het aanleggen van hun tuinen, ook de gemeentelijke plantsoenen dienst kan hieraan een steentje bij dragen. AANRIJDINGEN op vrijdag 2 maart om 17.20 uur liep een Waddinxveense bromfietser een beenbreuk op bij een ongeval, dat plaats vond op de Noordkade. Een automobilist stond tegen de trottoir band en wilde keren, waarbij de aan rijding met de naderende bromfietser volgde. De bromfietser is naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. Een 19-jarige Waddinxvener kwam met de schrik vrij toen hij op zondag 4 maart om 10.00 uur met zijn auto op de kop in de sloot langs de Onder weg belandde. De bestuurder raakte met de rechterwielen in de berm en hij probeerde daaruit te sturen. Hier- kunnen stellen dat het gebouw al aan het verpauperen was. Hoewel Concordia financieel bijna I nooit te klagen heeft gehad moet De woningbouwvereniging is tevre den met de nieuwe woningen aan de Fazantdreef en de Gruttodreef. Bin nen niet al te lange tijd zal ook de in de nabijheid van de eengezinswonin gen geplande flat verrijzen. Hiermede is een gedeelte van het uitbreidings plan in grote lijnen verwezenlijkt. WADDINXVEEN - Op de drie kruis punten, waar in de afgelopen jaren de meeste verkeersongevallen gebeurden, te weten de kruispunten: - Juliana van Stolberglaan/W. de Zwij- gerlaan/Kon. Wilhelminaplein; - Juliana van Stolberglaan/Kerkweg- Oost/Kanaalstraat - Stationsstraat/Kanaalstraat, zal door een verkeerskundig adviesbu reau een verkeersveiligheidsonderzoek worden uitgevoerd. De bedoeling van dit onderzoek, dat dit jaar zal worden afgerond, is vast te stel len wat de oorzaken zijn geweest van de ongevallen en welke maatregelen kun nen worden genomen om deze in het vervolg te voorkomen. oningwetwoningen. De nabije I H M HU HM II BH I nst ziet er wat dat betreft niet r 1 11 stellenden te vinden voor erikele an dere instrumenten. Met name wordt hier bedoeld de hoorn en de trom bone, die in het groeiproces qua De uit Rijpwetering afkomstige be stuurder, die het ongeval veroorzaak te was volgens de rijkspolitie zwaar beschonken en vanwege zijn dron kenschap amper aanspreekbaar. De door hem bestuurde auto werd voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. De man weigerde een bloedproef te ondergaan. In verband met het rijden onder invloed van al cohol en het weigeren van de bloed proef zal tegen hem proces-verbaal worden opgemaakt. Hij werd ter ont nuchtering ingesloten. Het gebied zal voor automobilisten te bereiken zijn door een bij de Kerkweg-West te maken inrit. Aan deze plannen wordt in het gemeen tehuis aan het Raadhuisplein door gewerkt, nadat hierover in oktober vorig jaar een informatiebijeenkomst werd gehouden. DOORGEREDEN Op zaterdag 10 maart omstreeks 16.15 uur reed de bestuurder van een personenauto tegen een langs de He- negouwerweg staande personenauto en was er daarna meteen vandoor ge gaan. De bestuurder wist niet lang uit handen van de politie te blijven. Dank zij een attente getuige kon de bestuurder door de politie tot staan worden gebracht. Tegen de 21-jarige Delftenaar wordt proces-verbaal op gemaakt. Zijn auto is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. WADDINXVEEN - In het pand van woninginrichter Van der Linde, waarin tot voor kort de orgelzaak van Van der Graaf was gevestigd, heeft Alberto BV efen drank- en wijnwinkel ingericht. De ze slijterij aan het Koningin Wilhelmi naplein 45 gaat donderdag 15 maart open. Alberto BV is afkomstig uit de ’’stal” van Albert Heijn aan het KW- plein, welke grootgrutter al enkele ja ren probeert uitbreidingsmogelijkhe den te realiseren. Door de gemeente wordt hierover nu het laatste onderzoek ingesteld. In de ongeveer 85 vierkante meter win kelruimte aan het Koningin Wilhelmi naplein wordt door Alberto BV aan de consument een zeer ruim assortiment deanken aangeboden tegen een zo laag mogelijke prijs. Die lage prijs heeft geen invloed op de kwaliteit van de pro- dukten. Zo biedt Alberto een assorti ment gedistelleerd met vele bekende merken en een scala aan wijnen. De voor de consument voordelige prijzen zijn mogelijk door rechtstreekse inko pen en eigen importen. Naast de vele bekende merken in het as sortiment, spelen ook eigen merken een bijzondere rol in deze slijterij. Alberto heeft enige jaren geleden van het merk ’’Weduwe Visser” de exclusiviteit ge kregen voor de verkoop in Nederland. Buiten de verkoop van gangbare wijns oorten, tracht Alberto ook steeds nou- veauté’s te brengen. Zo slaagde men er bijvoorbeeld vorig jaar in om, als enige slijterij-organisatie in Nederland, wijn in de verkoop te brengen die afkomstig is van Nederlandse wijngaarden. Eveneens afgelopen jaar introduceerde Alberto de zgn. wijnkortingkaart. Met die kaart kunnen Alberto-klanten 10% korting krijgen op al hun wijnaankopen met uitzondering van port, sherry en vermouth. Wijnkortingskaarten kun nen ook in de Alberto te Waddinxveen worden gekocht. Alberto kent ook een aantal unieke ser- vice-elementen, zoals de onvoorwaar delijke kwaliteitsgarantie, de wijnwaar- degarantie voor bewaarwijnen en de 12e fles gratis. De herkomst van Alber to is uit het concern van Albert Heijn. Sinds de wet dat er in supermarkten geen sterke dranken meer mogen wor den verkocht is er een scheiding ont staan. Alberto - een zusterorganisatie - heeft nu feitelijk niets meer met Albert Heijn te maken. WADDINXVEEN - Langs de Dorp straat, tussen de wordingen van huis arts J. Hemminga en een rookartike lenzaak, is een mooi doorkijkje ont staan naar twee heel oude kolossale bomen en wat verder de vlakke groene polder Noordplas, waar in 1976 door de gemeente Waddinx veen werd gesloten niet te gaan bouwen. Op de plaats van het doorkijkje bij de kruising met de Kerkweg-West stond tot voor kort een gekraakt woonhuis, dat ook nog eens is ge bruikt als “opvangwoning” voor de Vereniging voor Vluchtelingenwerk Nederland (VVN) in Waddinxveen. Dit pand is gesloopt in het kader van de reconstructieplannen voor het ge bied van de Doipstraat, Kleikade en Onderweg. Op die plek zullen uitein delijk 160 woningen gebouwd gaan worden: 100 achter de Dorpstraat en 60 aan de Onderweg en de Klei kade. veen geen geschikte straten aanwe zig zouden zijn. Navraag leert evenwel dat van een se rieus onderzoek geen sprake is ge weest; ook met de gemeenteraad is hier niet over gediskussieerd; van een kosteloze adviesmogelijkheid door zgn. ‘Ondersteuners’ van de Direktie Verkeersveiligheid van het ministerie van Verkeer en Waterstaat is geen ge bruik gemaakt; voor de thans in aan leg zijnde woonwijk Zuidplas wordt de wenselijkheid niet onderzocht; een plan om straten in bestaande woonwijken eventueel in de toe komst aan te passen, wanneer daar toch herbestraat wordt, zal niet wor den gemaakt. De gemeente zegt dan wel dat er in Wadinxveen geen mogelijkheden zijn om 30 km/uur in te voeren, maar de PSP vraagt zich af of hiertoe wel eni ge bereidheid bij de gemeente aanwe zig is. Om dit te illustreren volgen hieronder puntsgewijs de 7 ministe riële eisen: 1. De aard en gesteldheid van de we gen moeten zo zijn dat er eigenlijk al niet harder dan 30 km/uur kan wor den gereden. Dit kan ook bereikt worden door zgn. snelheidsbeperken- de voorzieningen, zoals hobbels, hek ken of bloembakken aan te brengen (een hobbel aanleggen kost ca. f 1.000,-; moet de straat toch om an dere redenen open, dan kost het niets extra) 2. Uitgesloten zijn doorgaande we gen, b.v. drukke wegen tussen en naar woonwijken. 4. Het openbaar vervoer (de bus) mag niet gehinderd worden. 5. Bereikbaarheid voor brandweer, ambulance enz. dient gehandhaafd te blijven. 6. Er dient ‘s nachts voldoende ver lichting te zijn. 7. Wanneer langzamer dan 30 km/uur wordt gereden mogen de snelheids- remmende voorzieningen geen schade kunnen opleveren aan voertuigen. De PSP zou aan de bevolking van Waddinxveen de vraag willen voor leggen welke straten aan deze eisen voldoen. Volgens B. en W. heeft Wad dinxveen alleen maar racebanen in de woonwijken en moet dat maar zo blijven. De PSP is van mening dat in principe in alle woonwijken van Wad dinxveen de maximumsnelheid van 30 km/uur kan worden ingevoerd, mits de bewoners dit willen. Sinds 1 januari 1984 zijn hiervoor zgn. zóne- borden met max. 30 km/uur verkrijg baar bij het ministerie, welke kunnen worden geplaatst bij de toegangen van een woonwijk. Nader bekeken zou kunnen worden of ook voor doorgaande wegen tussen woonwij ken als de Jul. van Stolberglaan, de Kerkweg, de Dorpstraat, de W. de Zwijgerlaan, de K.W.-singel, de Sta- ringlaan, Peuleyen, Zuidkade, enz. de maximumsnelheid van 30 km/uur zou moeten worden ingevoerd. Daar mee is echter het eerdergenoemde verkeerscirculatieplan nodig. Verkeersveiligheid is meer dan alleen het verminderen van het a,antal statis tisch geregistreerde ongevallen. Het gaat ook om een veilige straat voor kinderen en bejaarden, om het idee dat een woonwijk er is om te wonen zonder angst voor het leven. Dat de gemeente zich slechts zorgen maakt over 3 ongevallenkruispunten, ge tuigt van grote kortzichtigheid. De PSP vraagt aan de gemeenteraad om aktie. Geld hoeft het nauwelijks te kosten, wel een dosis moed. Paul van Gessel Nic. Beetslaan 66 (secretariaat) Open brief aan het college van Burgemees ter en Wethouders eri de gemeenteraad van Waddinxveen. Sinds de gemeenteraadsverkiezingen van juni 1982 wordt er in Waddinx veen weer geregeld gepraat over de noodzaak de verkeersveiligheid te verbeteren. Op initiatief van de PSP is daarbij het invoeren van een snel heidsbeperking tot 30 km/uur in be paalde woonwijken herhaald aan de orde gesteld. Vanaf 1 april 1983 is het plaatsen van borden hiervoor ook wettelijk mogelijk, mits aan een aan tal eisen wordt voldaan. De PSP heeft gepoogd Waddinxveen eens een keer het voorbeeld te laten geven; we hadden hier zelfs de landelijke pri meur kunnen hebben. Tot onze spijt heeft de gemeeente sindsdien alleen maar verteld waarom het allemaal niet zou kunnen (lees: niet gewenst wordt door de gemeente). Elders in Nederland was men verstandiger. Tijdens een door de PSP georgani seerde thema-avond in de Bonkelaar over verkeersveiligheid in het voor jaar van 1983 werden door inwoners van Waddinxveen vele klachten geuit over het lakse gemeentelijk beleid en werden reeksen suggesties aan het adres van de gemeente gegeven. Ook het serieus bestuderen van een maxi mumsnelheid van 30 km/uur kwam hier opnieuw als wens naar voren. Door de PSP zijn alle klachten en suggesties verzameld in een nota ge richt aan de gemeente. Toen deze nota bij de gemeenteraad binnen kwam putten alle frakties zich uit om steun te geven aan een serieuze behandeling van de klachten en sug gesties. De ffaktie van de PvdA sprak zich in die raadsvergadering zelfs vierkant uit voor invoering van een maximumsnelheid van 30 km/uur in woongebieden. Sindsdien is het ijzig stil geworden. De PSP-nota ging de ambtelijke molen in en moet nog steeds - zoals toegezegd - door de raad behandeld worden. Inmiddels werden de bewoners van het gebied rond de Hefbrug het zat en kwamen in aktie voor een veilige oversteekplaats over de Henegou- werweg. De bewoners van de Juliana van Stolberglaan kregen weliswaar onlangs de zebra bij de bibliotheek, maar zullen binnenkort wel weer uit hun stoel moeten komen om de race baan voor hun deur zelf te temmen. Kern van de PSP-voorstellen was zo spoedig mogelijk een verkeerscircu latieplan op te stellen en in samen hang daarmee te onderzoeken welke woongebieden in aanmerking zouden kunnen komen voor een snelheids beperking tot 30 km/uur. Haast hier bij was geboden omdat de oude Gouwebrug uit de voormalige Rijks weg spoedig heropend zou worden en de bijbehorende racebanen (o.m. Ka naaldijk) zo werden aangelegd dat ze uitnodigen om er 80 km/uur en meer te rijden. De PSP meent dat nu eens niet achter de ontwikkelingen moet worden aan gelopen, maar dat de gemeente zelf de ontwikkelingen moet plannen d.m.v. een goed verkeerscirculatie plan. De gemeenteraad staat evenwel toe dat voortgegaan wordt met hap- snap-maatregelen nadat ergens teveel ongelukken zijn gebeurd. De gemeen teraad zou echter ook een verkeers- en vervoersbeleid en een plan kunnen eisen van B. en W. In de officiële mededelingenrubriek van de Gemeente Waddinxveen wordt dan op 7 maart jl. meegedeeld dat B. en W. niets zien in invoering van een snelheidsbeperking van 30 km/uur. Een onderzoek zou hebben uitgewezen dat daarvoor in Waddinx- wm ©nimfell GOUDA: WADDINXVEEN: ZOETERMEER: Korte Tiendeweg/hoek Markt, Passage 222, Dorpsstraat 138, Tel. 01820-21922*Tel. 01828-17522* Tel. 079-167555* deze ruimte bijna alle goede eigen schappen bezit om in te muciseren. Al enkele jaren repeteren de majo- retten, tamboers en muzikanten van Concordia in de houten noodschool aan de J.W. Frisoweg IA. Sinds eni ge tijd prijkt er op de zijgevel de naam ‘Concordia’ waarmee het tijd perk van een eigen onderkomen is ingeluid. Het gebouw, nog gedeeltelijk in ge bruik als school, is door de ge meente voor een acceptabel bedrag aan Concordia verkocht en men heeft de in gebruik zijnde ruimte dusdanig gewijzigd dat van een schoollokaal niets meer te herken nen is, behoudens het schoolbord. Men wacht op het moment dat de school definitief het gebouw ver laat, zodat dan ook die ruimte ge schikt kan worden gemaakt als re petitieruimte. De buitenzijde van het gebouw zal binnenkort even eens een gedaanteverwisseling on dergaan doormiddel van nieuw aan te brengen hout en schilderwerk. Hiermede is dan hopelijk ook de angst van één der raadsleden weg genomen, die vreesde dat het ge bouw onder beheer van Concordia zou verpauperen. Bij Concördia was men nogal boos over deze uitspraak want als het betreffende raadslid de moeite had genomen om voor de overdracht het gebouw eens ter plaatse te aanschouwen had hij vast steeds nauwlettender worden omge gaan met de financiële middelen want alle eerder genoemde bedrij vigheden vragen veel geld. In ver band met de overschakeling naar harmonie-bezetting zijn binnen een jaar tijd vijftien klarinetten aange schaft. En dan te weten dat een vrij eenvoudige klarinet al zo’n duizend I gulden kost. Nog in diezelfde periode moest men wegens gebrek aan vrijwilligers twee I betaalde krachten aantrekken, g waardoor het aantal betaalde krach- ten op drie is gekomen. Onder de leden is een maandelijks terugkeren- I de actie van start gegaan en die heeft intussen in een jaar tijd ruim tweeduizend gulden opgebracht. Ook zal getracht worden het dona- teursbestand, via een huis-aan-huis te verspreiden folder, uit te breiden. Op de laatst gehouden jaarvergade- a ring werd medegedeeld dat de waar- de aan instrumenten en kleding de 1 honderdvijfenzeventigduizend gul- den nadert. Een bezit waar een ver- eniging trots op kan zij», maar daarnaast het bestuur ook veel zor- I gen baart, met name de penning- zijn administratie in- Op zaterdag 10 maart om 9.10 uur raakte een 8-jarige fietser aan zijn been gewond, toen hij werd aange reden door een personenauto. Rij dend op de W. de Zwijgerlaan sloeg de jeugdige fietser plotseling linksaf, waarna de achteropkomende bestuur der hem niet meer kon ontwijken. ‘Verwacht wordt dat er overigens de komende jaren niet zoveel woningen in de goedkope sector gebouwd zul len worden’, aldus Waddinxveens grootste woningbouwvereniging in een persbericht naar aanleiding van de afronding van het eerste bouwplan in Zuidplas. ‘Het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieuhy giëne is erg spaarzaam met het afge ven van vergunningen voor de bouw van w< 3 toekomst ziet er wat dat betreft niet zo rooskleurig uit. De woningbouw- vereningingen zullen het bouwen van woningen op een andere (financie- rings)-wijze moeten gaan aanpakken. De nu bereikte huurprijzen van f 470,- per maand voor eengezinswo ningen zullen met die nieuwe aanpak wel tot het verleden gaan behoren’. De 76 woningwetwoningen van de woningbouwvereniging Waddinxveen zijn in elf maanden gebouwd. Van de prille bewoners zijn, na de eerste sleuteluitreiking op 15 november 1983, tot op heden alleen maar po sitieve reacties ontvangen over de aan hen aangeboden woning. Voor het aannemingsbedrijf Rehorst B.V. te Waddinxveen zit deze klus er bijna op. De tweede oplevering zal nog enige werkzaamheden vergen, maar het grote werk is reeds geklaard. Wetenswaardig is het om te vermel den dat tijdens de bouw nogal wat diefstallen zijn gepleegd, vooral c.v.- ketels waren bij de nachtelijke bezoe kers in trek. Éénmaal is zelfs getracht een kolossale dakspant te ontvreem den, doch die is de volgende morgen een eind verder teruggevonden. Ook zijn er nogal wat dubbele ramen door vandalen bekrast en onherstelbaar be schadigd, deze ramen zijn en worden vernieuwd. Met als doel om aan de bewoners een zo goed mogelijk woongenot te bie den, is aan hen een informatieboekje verstrekt met onder andere onder- houdstips en ventilatie c.q. beluch- tingsadviezen. Het is namelijk een ge geven dat bij ieder type woning een daarbij behorend stook- en woonge- drag dient te worden in acht geno men om een zo prettig mogelijk woon- en leefklimaat tè verkrijgen. I bezetting achter zijn geraakt. J Voorjaarsconcert I Het gebruikelijke voorjaarsconcert van Concordia, vroeger uitvoering genaamd, zal dit jaar in een andere vorm plaatsvinden. Geen muzikaal I programma met daaraan verbonden een slotfeest, maar een gesplitst avondvullend muziekprogramma van drumband, orkest en majoret- ten en daarnaast een aparte feest- I avond voor iedereen die maar iets met de vereniging heeft te maken. Wat het muziekprogramma betreft J zal dit jaar gebruik wórden gemaakt van de Ontmoetingskerk, omdat GOUDA Uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-HolIand blijkt dat J.A. van der Lugt uit Berkel en Rodenrijs direc teur is geworden van K. Olieman Ex port BV, Waddinxveen, in de plaats van de vertrokken directeur J. van der Lugt. Gevolmachtigde van de BV is C. Havenaar te Bodegraven. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense muziekvereniging Concordia heeft deze winter gebruikt om het J harmonieorkest verder vorm te ge- ven. De doorgaans goedbezochte re- j| petitieavonden van het in 1898 op- gerichte korps bewijzen dat de nieuw ingeslagen weg een goede is. Het orkest is dan ook uitgegroeid I van 24 naar 37 muzikanten. J Er is inmiddels bij Concordia dit seizoen een tweede opleidingsgroep druk doende zich te bekwamen in 9 het bespelen van een klarinet, trom- pet of dwarsfluit. Hoewel het uiter- DIEFSTAL De afgelopen week werd 7 keer aan gifte van diefstal van een fiets ge daan. Totaal 5 fietsen werden gevon den en twee daarvan konden aan de eigenaren worden teruggegeven. Drie inbraken in kelderboxen de af gelopen week. Twee boxen in de flat aan de Peppelhorst en een box van de flat aan de Tesselschadelaan werden geforceerd. Er werd wat gereedschap en een autocassetterecorder ont vreemd. Op donderdag 8 maart werd ingebro ken in een woning aan de Sparren- gaarde. Via de achterzijde was men de woning binnengedrongen. De gehele woning bleek te zijn door zocht. Het is niet precies bekend, wat er is ontvreemd. Op zaterdag 3 maart werd een flat woning aan de Nic. Beetslaan door zocht. De deur bleek te zijn openge broken. Er werd niets ontvreemd. Op zaterdag 10 maart werd ‘s mid dags uit het privé-gedeelte van een zaak aan de Passage een schoudertas ontvreemd. Inhoud: ca. f 20 girobetaalpas en i privé-gedeelte van afgesloten. bij kwam hij aan de andere kant van de weg terecht, ramde een electrici- teitsmast met het bekende gevolg. De auto was total loss en is weggesleept. De bestuurder liep een lichte hersen schudding op. Een jeugdige fietser (11 jaar) raakte gewond bij een aanrijding op maan dag 5 maart omstreeks 14.30 uur op de Esdoomlaan. Zonder om te kijken sloeg de fietster plotseling linksaf, waarbij zij werd aangereden. Zij werd per ambulance naar het Bleulandzie kenhuis te Gouda vervoerd. ij H4 IWI

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 15