bekerden verder Volleybalsters van Be Fair De Gouwe (9-9 gelijk) nog steeds ongeslagen Waddinxveen koploper gelijk, WSE verliest Vlak voor tijd kwam Neptunes langszij Waddinxveense sneldammers TOOS-basketbal Forse winst badmintonners J. Venema BV Vier TOOS- WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Dammen met Excelsior Onderlinge Excelsior Ruime zege voor senioren van turnsters in Rotterdam 200e goal De Gouwe 2 Succesvol schoolkorf- baltournooi Driedaags schoolbasket- baltournooi WIELAARD VOOR DE FIETS Dorpstraat 22-28 - Tel. 12009 Schaak mee met WSV Succesvolle zwartspelers bij WSV Peter Sliedrecht leider sjoelen buigen ’t hoofd w w MK Uitslagen De Gouwe 2 WT" W: WM Prijsvraag Sih B O Waddinxveen-zo Waddinxveen-za. O w «1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 MAART 1984 Nanette Berg- 5? TOOS-turnster werf. Heren senioren 1 van TOOS-basketbal in actie in de thuiswedstrijd tegen WIK. Bart Zwamborn (21), toen wel aanwezig, schiet vanachter het block, dat guard Alfred Gerrits (13) voor hem heeft gezet. Op de achtergrond Peter Zwamborn (15) op de eventuele rebound. (Foto: Martin Meeldijk). i ipetitie geëindigd, is in de degradatiepou- s ongeslagen. Na de overwinning van vo- J volgde er dit weekeinde een remise tegen het Arnhemse Neptunus: 9-9. De Gouwe begon dit belang- voorhoede was te vinden. In de zont da kwam koploper Waddinxveen teg< gelijkspel. Waddinxveen heeft nog wel de ploeg heeft dan oók twee veen z; WADDINXVEEN - De volleybaldames van Be Fair hebben zater dag de eerste ronde van het nationale bekertoernooi overleefd. De Waddinxveense ploeg, die toch aardig wat tegenstand kreeg, won- van Intermezzo uit Middelhamis met 2-3. Dé setstanden waren 15-1, 3-15, 8-15 en 12-15. WADDINXVEEN - Voor de voetbalcompetitie verloor WSE met 0-1 van Nieuwerkerk. De Waddinxveners kwamen in de vierde klasse E net iets tekort, hoewel zelfs doelman Ton Kling in de ---L. J.idagafdeling van de KNVB Gou- Legen RVC niet verder dan 2-2 >g wei steeds een voorsprong, maar >eg tieett dan oók twee wedstrijden meer gespeeld. Waddinx- aterdag verloor in een goede partij met 1-0 van Rijnstreek. WADDINXVEEN - Waterpolo-eersteklasser De Gouwe, als hekke- sluiter in de normale comj le van play-offs nog steeds ongi rige week op het Haagse HZPC te?c rijke duel met een voorsprong, hield de leiding gedurende de gehe le wedstrijd, maar zag Neptunus op de valreep de gelijkmaker te scoren. De resterende 16 seconden waren tekort om daar verande ring in te brengen. De periodestanden waren 3-2, 3-3, 3-3, 0-1. i i - - wss F kijk wat er ge- Dg8-e6 'Dg8-d5 Dg8-c4 COR BARELDS KEES ASSCHEMAN Dg8 - h7 Dh7 x g6 (wat anders?) 1/2-1/2 0-1 afgebr. 1/2-1/2 afgebr. 0-1 1-0 0-1 1/2-1/2 1/2-1/2 0-1 1/2-1/2 0-1 0-1 0-1 0-1 11 pnt. 11 pnt. 10 pnt. 9 pnt. 5 pnt. 4 pnt. 3 pnt. 3 prit. 1-1 afg. 2-0 0-2 1-1 2-0 0-2 1-1 2-0 0-2 2-0 2-0 1-1 2-0 1-1 WSE Vol strijdlust vertrok WSE naar Nieu- werkerk om de koploper het vuur na aan de schenen te leggen en het zou een sensationele wedstrijd worden. In WADDINXVEEN - Op de 64 velden kan de schijn bedriegen. Neem nu on derstaande stelling. Zwart heeft de dame tegen loper en toren en staat een pion voor, kortom duidelijk be ter. Maar na een dolkomische achter volging wordt de zwarte dame op ori ginele wijze veroverd. TOOS 2 moest een verre reis maken naar Strijen, waar het aantrad tegen het le team van BC Strijen. Met op nieuw een 8-0 winst boekte men de vijfde overwinning op rij. Aanstaande zondag reist men af naar Zwartewaal om daar de inhaalwedstrijd te spelen tegen het le team van BC Hollemare. TOOS 3 kwam dit weekeinde in Zoe- terwoude tot de eerste seizoensover- winning tegen het 5e van BC Meer burg. De TOOS-dames maakten korte metten en wonnen met maar liefst 7-1. Gezien het spel van de laatste weken moest het gewoon een keer tot een overwinning komen. L WADDINXVEEN/GOUD A - Uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland blijkt dat bij J. Venema BV, Waddinxveen, als directeur is uitgetreden J. Venema en tot directeur is benoemd W.L. Vene- ma-Ritter te Waddinxveen. Het werd 7-8, en de Waddinxyeensen stonden de voorsrpong niet meer af. Regelmatig werd naar een 12-14 voorsprong gewerkt en een techniek- fout van de Zeeuwse spelverdeelster maakte een eind aan de vertoning. 5. Ta8 - a6 schaak En de zwarte dame is definitief ver loren. Eerst echter de zorgen in de 2e divi sie zaterdag om 16.00 uur wordt thuisgespeeld in de sportzaal Groens- waard tegen PVC Blokkeer. Deze één-na-laatste thuiswedstrijd moet ge wonnen worden, enerzijds omdat PVC een magere voorlaatste plaats op de ranglijst bezet, anderzijds omdat Be Fair de punten heel hard nodig heeft. Zolangzamerhand is gebleken dat de volleybalsters voor eigen pu bliek attractief een goed volleybal laten zien, zodat de kansen zeer goed zijn en dc 2e divisievooruitzichten voor volgend seizoen weer wat roos kleuriger worden. WADDINXVEEN - De 26e ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV lijkt de gangbare mening te weerspreken, dat wit door zijn ope ningszet een klein voordeel ten op zichte van zwart heeft: tegenover één winstpartij van wit stonden liefst acht overwinningen voor zwart! Opmerkelijk waren de overwinningen van Versluis op Asscheman en Van Sandijk op J. van Oort, die door on oplettendheid een dame verloor. Van Deelen wist door zijn overwinning op Marcel de Haan een stukje dichter bij koploper Philipse te komen, die het punt deelde met Kardol. Doordat ook Eric Claassen tegen W. van Oort remise behaalde, neemt hij de vijfde plaats over van Marcel en blijft de jeugd in de top-vijf vertegenwoor digd. In de lagere regionen kon me vrouw Steenland weer een partij op haar lijst met overwinningen boeken door haar winst op Van Offeren. (Uitslagen 26e ronde: Philip se-Kardol M. de Haan-Van Deelen Struijk-Bloem Claassen-W. van Oort Muit-Smitskamp Asschem an-Versluis Oosterloo-Besemer J. van Oort-Van Sandijk De Schrijver-Ritter Ellers-V.d. Starre Kleiweg-Mw. C. Torenbeek J. v.d. Heiden-G. Torenbeek Roos-Goor Nekeman-Littooy Van Offeren-Mw. Steenland Ponsioen-Twigt De stand aan de kop is thans: 1. Phi lipse 1951 pnt, 2. Van Deelen 1843 pnt, 3. Struijk 1619 pnt, 4. Bloem 1617 pnt, 5. Claassen 1586 pm WADDINXVEEN - Voor de ne gende keer in successie houdt de afdeling basketbal van de multi- sportvereniging TOOS in de paasva kantie het schoolbasketbaltoumooi. Het tournooi wordt op maandag 16, dinsdag 17 en woensdag 18 april gehouden in sporthal de Sniep. Omdat in het verleden steeds na drukkelijker om de winst en de prestatie werd gestreden en het re creatieve spel soms uit het oog werd verloren, zal dit jaar worden gepro beerd deze zaken wet meer geschei den te houden. Er zijn daardoor 2 onderdelen ont staan. Er is aan de ene kant een groot tournooi voor klasseteams, die elkaar in leeftijdsgroepen be strijden. Aan de andere kant wordt er, ook voor zowel jongens als meis jes, in een aparte poule gespeeld met scholenteams, die eventueel aangevuld wordt met teams van buiten Waddinxveen. Met betrekking tot de opgave zijn d,e volgende punten van belang. Elke school mag een onbeperkt aan tal teams opgeven. Het vervolgon derwijs mag daarnaast een school team opgeven voor jongens en meis jes. De lagere scholen mogen dit jaar voor het eerst een 4e klas team formeren; dit team mag gemengd van samenstelling zijn. De uiterste inschrijvingsdatum is 20 maart 1984. Het inschrijfgeld be draagt f 8,- per team. Dit dient te worden gestort op girorekening 5512035 ten name van TOOS-bas ketbal Zevenhuizen, onder vermel ding van schoolnaam en teamnaam. Het informatieadres voor eventuele vragen inzake het tournooi luidt: J.P. Marchand, Peter Zuidlaan 39, tel. 19167. Tot slot nog dit: de organisatie doet haar uiterste best om tijdens het tournooi of de finales enkele be kende Amerikaanse profbasketbal- lers, die in Nederland spelen, naar Waddinxveen te halen. WADDINXVEEN - TOOS-badminton speelde afgelopen weekeinde de re turns van de eerste speelweek in de diverse competities. De heren-senio- ren troffen het tweede team van BC Mata Hari in Zoetermeer, waarvan met 7-1 werd gewonnen, de vijfde overwinning op rij. Het dames-senioren team daarente gen draait veel minder. In de laatste twee thuiswedstrijden moest men nederlagen slikken van 8-0 en 6-2 tegen respectievelijk het le van BC Mijdrecht en het 2e van Aigis uit Zoetermeer. Pak het bord erbij, en beurt. l.Ta5-a8! Dg8 - a2 Andere mogelijkheden zijn er niet: Dg8 x a8 WADDINXVEEN Als meest ver rassende uitslag, in Excelsiors dam- competitie valt het gelijkspel van Tij- men den Ouden jr. tegen de sterke Dick Dibbets op. Tijmen den Ouden jr. heeft in de laatste wedstrijden veel onnodig puntverlies geleden. Door het vervullen van zijn militaire dienst plicht, welke hij onlangs heeft be ëindigd, mist hij nog de nodige wed strijdritme. Enigszins verrassend is ook de winst van Van der Laan op De Wit en de winst van D. Schouten op D. Heeren I. C. Kramp - A. Blom J. v.d. Eist - T. Twigt F. Zaadhof - P. van Es C. Blonk - D. Dibbets A. Crone - T. Driesse H. den Outer - P. van Gils T. den Ouden jr. - R. van Dijk B. van Eijk - J. Both J. de Heer - P. de Mik M. van Willigen - G. Heeren D. Schouten - D. Heeren I W. v.d. Laan - J. de Wit C. Stolker - D. Heeren II T. den Ouden sr. - J. de Pater T. den Ouden jr. - D. Dibbets Ook TOOS 1 maakte een verre trip en wel naar Nieuw-Lekkerland, waar de strijd aangebonden moest worden tegen het 4e van BC Zoef 74. Men kwam hier tot een puntendeling, al hoewel een overwinning ook wel de gelijk tot de mogelijkheden behoor de. Niek de Leeuw opende de score te gen Neptunes met een taterbal en doordat hij een minuut later de kant mocht opzoeken voor 45 kon Nep tunes tegen scoren door Rik Too- nen. Ook De Gouwe verkreeg een man meer en Hans Timmerman pro fiteerde hiervan door 2-1 aan te laten tekenen. Voor het einde van de eer ste periode scoorden beide teams nog één maal Rik Toonen voor Neptunes 2-2 en Hans de Gruijl voor De Gouwe (3-2). De tweede periode gaf hetzelfde spel- beeld te zien als de eerste nl. twee erg voorzichtige ploegen die elkaar niets toegeven. De eerste set ging in 10 minuten met maar liefst 15-2 naar Intermezzo. Een complete ommezwaai in de 2e set zorgde voor een 3-15 revanche. Alsof de speelsters bijgelovig waren, maar na de veldwisseling pakte In termezzo weer ruim een set met 15-6 Van enige spanning was nog geen sprake geweest. Ook in de vierde set viel weinig te beleven. Nu was het weer Be Fair dat dik won met 8-15. TOOS won geheel verdiend van het zwakke WIK. Het Wassenaarse team, dat gecoachd wordt door ex-TOOS- jeugdtrainer en -heren 1-speler Rob de Reuver, bood geen enkele tegen stand. Topscorers: Klaas Bruinsslot 28, Marco Mak 22 en Rijk Meuleman 22. WADDINXVEEN - Met 1377 pun ten voert Peter Sliedrecht de ranglijst aan van de Waddinxveense sjoelver eniging, die woensdagavond 21 maart om half acht weer een sjoelavond houdt in het gebouw van de schut tersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De volledige stand is: Klasse A: 1 Peter Sliedrecht 1377 pnt, 2. Ton Cozijnsen 1333 pnt, 3. Jan Kersbergen 1331 pnt, 4. Kees Kuijpers 1314 pnt. Klasse B: 1. Mevr. T. van Leeuwen 1334 pnt, 2. Rob Kuijpers 1263 pnt, 3. A. van Leeuwen 1248 pnt, 4. Jan Harkes 1230 pnt. Klasse C: 1 Ingrid van Halewijn 1196 pnt, 2. Hannij Harkes 1167 pnt, 3. Caroline Kersbergen 1155 pnt, 4. Wim de Bas 1130 pnt. Klasse D: 1. M.C. Taktor 983 pnt. Door de 2-3 overwinning bekert Be Fair verder. Coach Willem-Jan van Yperen hoopt op een hoger spelen de tegenstander voor de volgende ronde, omdat Be Fair dan thuis- speelt en dus een goede kans heeft nog een ronde verder te komen. Deze ruime overwinning geeft heren 1 weer goede moed voor de volgende wedstrijden. TOOS, dat slechts 2 van de 13 tot nu toe gespeelde wedstrij den verloor, staat nog steeds op een uitstekende 2e plaats in de competi tie, 4 punten achter het ongeslagen LUSV 1. Zaterdag ging TOOS 4 op bezoek bij het 5e team van BC Hazerswoude. Dit team bestaat evenals het 3 e uit een zestal meisjes t.w. Natasja van Es, Sabine Moret, Saskia Nieumeijer, Ka rin Piels, Jeanette Smit en Carina Verwey. Ook zij spelen in de meis jescompetitie regio noord. Het team heeft echter de pech dat het is inge deeld bij teams, waarvan de meisjes gemiddeld 2 a 3 jaar ouder zijn. Dit betekent voor de TOOS-meisjes welke 11-13 jaar oud zijn, een zeer ongelijke strijd. Doch speelt men zo als afgelopen zaterdag tegen meisjes die even oud zijn, dan blijkt meteen hun sterkte. Hazerswoude 5 had dan ook niets in te brengen en werd met 7-1 aan de kant gezet. Zondag was het de beurt aan de overige teams om in aktie te komen. Het heren-reserveteam van De Gouwe blijft goed presteren in hun afdeling. Nadat eerst een overwinning bij Nep tunes in Arnhem van 18-1 was be haald werd nu Wik met 16-2 afge droogd. Na 2 parten kwamen de he ren pas goed op dreef en werd de stand van 5-1 omgezet in 16-2. Dit betekende tevens het twee hon derdste doelpunt voor Gouwe II. Doelpuntenmakers over deze 2 wed strijden waren. Jaco van Tol llx Marco Kraak 8x, Eddy de Boon 6x, Erik van Leeuwen 3x Tom Bouwens en Marcel Verhey 2x, Niek de Leeuw en Kazik Czerwony ieder lx. Zaterdag is de belangrijke wedstrijd tegen Pluvius 2 uit Nijmegen. Bij winst staan heren 2 bovenaan. Aan vang is om 18.45 uur. WADDINXVEEN - Donderdag avond heeft heren-senioren 1 van TOOS-basketbal een ruime overwin ning behaald. In Wassenaar werd het plaatselijke WIK 1 geklopt met 43- 124. TOOS, dat weer met Erwin de Ruiter speelde, maar het nog zonder Bart Zwamborn moest stellen, begon uit stekend. Middels een felle man-to- man verdediging, afgewisseld met een 1-2-2 zone, stond er na 7 speelminu ten een 0-20 voorsprong voor TOOS op het scorebord. Nadat de ruststand 13-62 bedroeg, bleef ook in de 2e helft het spel snel. Hierdoor creeërde TOOS veel break mogelijkheden, die vooral door guard Marco Mak en forward Rijk Meule man werden omgezet in scores. Ook in het reboundwerk was TOOS gedu rende de gehele wedstrijd heer en meester. Center Klaas Bruinsslot bleek opnieuw een renderende af- werker. Zwart heeft ondanks de druk op schijf 24 zijn stelling beter ontwik keld. Wil wit zijn schijf 46 gebruiken dan moet hij eerst veld 28 bezetten om daarna met de ruil 37-31 de lange vleugel te ontwikkelen. Zwart had dit door en speelde sterk 8-13. Wit pro beerde het met een tijdelijk gambiet, doch liep toen in de val. 21. 27-22 18x27 22. 33-28 24-29 23. 34x23 19-24 24. 30x17 11x33 25. 38x29 27x49. Wit staat nu verloren en probeert wat compensatie te krij gen met eén blokkade van de zwarte dam. 26. 36-31 9-13 27. 4641 14-19 28. 23x14 49-32 29. 37x28 26x46 30. 14-10 46x45 31. 10-5 21-27 en wit geeft op. Tijd: 1.02 uur - 0.38 uur. Onderstaande cijferstand vermeldt het eerste probleem van een 17-jarige auteur uit Soest. Zwart: 1, 8, 11, 12, 18, 26, 33 en 35. Wit: 23,29,33,36,39,40,42 en47. In dit mozaiekje wordt zwart aan banden gelegd door enkele fraaie zetten. Naar mijn mening een niet al te moeilijke opgave voor de liefheb ber. Wit wint als volgt: 36-31 26x48, 29-24 48x28 (meer- slag), 33x2 35x44, 2x7 1x12, 4742 en wit wint. Doordat in deze degradatiepoule 4 teams deelnemen en er 2 van degra deren naar de 2e klasse worden de ze play off wedstrijden bijzonder spannend. Pluvius, de bovenste van de vier, heeft zich onbereik baar gespeeld voor zowel De Gouwe als Neptunes. Nu blijven er nog drie kandidaten over, waarvan De Gouwe nog steeds het slechtste er voor staat. Er zijn nu nog vier wedstrijden te gaan. 1 2. Lh5 - f3 schaak 1 2. Ta8 - a6 schaak 1 2. Lh5 - f3 1 2. Ta8 - c8 schaak en in alle gevallen dameverlies! 2. Ta8 x a4 Da2 - g8 Op D x a4 volgt Le8 schaak, en weg is de dame 3. Ta4 - a8 4. Lh5-g6! WADDINXVEEN - Zaterdag werden in Het. Trefpunt voor de laatste keer het sneldamkampioenschap van de G.D.D. (Goudse Damdistrict) gehou den. Deze afdeling is per 1 januari 1984 opgegaan in de nieuw opge richte Dambond Midden Holland (D.M.H.). Naast enkele aspiranten en pupillen namen 30 spelers aan dit sneldam kampioenschap deel. Via de voor ronden (4 groepen) plaatsten zich de nummers 1 en 2 voor de finale- groep. Naast twee spelers van het Zoetermeerse D.I.D. en het sterke Damlüst uit Gouda (zij leverden 4 finalisten) wisten twee Waddinxve- ners, te weten Kees Kramp en Tij men den Ouden sr. zich in de finale te plaatsen. In deze sterke finalegroep moesten de Excelsior-spelers het hoofd buigen voor het Goudse damgeweld. Henk van Klaveren (uit Boskoop doch uitkomend voor de Goudse dam vereniging) en meervoudig sneldam- kampioen van het Goudse Damdis trict Hennie van der Wouden eindig den gezamelijk op de eerste plaats. Een beslissingswedstrijd viel in het voordeel van laatstgenoemde uit. UITSLA GEN/EINDSTANDEN 1. H. van der Wouden 2. H. van Klaveren 3. G.P. van der Wouden 4. A. Bitter 5. C.H. Kramp 6. T. den Ouden sr. 7. M. Rodjan 8. R. Smits Pas in de 5e set was er wat meer spanning. Intermezzo na een 7-0 voorsprong. Be Fair vocht echter langzaam terug. Voornamelijk omdat de 2e divisie-volleybal een veel snel lere aanval kent dan de promotieklas se, moest Intermezzo het nu afleg gen. WADDINXVEEN - Het zaterdag door de Waddinxveense korfbalver eniging gehouden tweede welpen- schoolkorfbaltoumooi is gewonnen door de teams van de protestants- christelijke De Savomin Lohman- school 1, 2 en 3 en de protestants- christelijke Groen van Prinsterer- school 1. Liefst 140 jongens en meisjes van de eerste twee klassen van de Waddinx veense basisscholen zorgden voor een prima korfbalmiddag in sporthal De Sniep. De tribunes waren vol, het was gezellig en er werd eorm enthousiast gekorfbald door deze jeugdige Wad- dinxvenertjes.' Om elke meter grond werd geknokt! Om precies half zes konden de orga nisatoren van deze prima geslaagde middag, Janneke en Theo van Griens- ven, overgaan tot het uitreiken van de prijzen. Voor elk team was een leuke herinnering beschikbaar. Vermeldenswaardig is nog de door Korbis uitgeschreven prijsvraag. Na loting konden drie leerlingen zich in een prachtig Korbis-T-shirt steken! Al met al een prima geslaagd tour nooi waar met plezier op terug geke ken kan worden. Bovendien biedt Korbis nog als toe gift de kans om op woensdagmiddag 21 maart van 16.00 tot 17.00 uur een training mee te maken in de sportzaal Groenswaard (bij de Win- gerdflat) WADDINXVEEN - Het Afrikaans zonetoumooi is op 28 januari jl. in Dakar (Senegal) beëindigd en - gewonnen door de Senegalees Habib Kane met 20 punten uit een veld van 14 spelers. De in ons land zeer bekende Malinees N'Diaye scoorde 19 punten. Erg te leurstellend was het resultaat van Kouassi, die met 3 nederlagen pre cies één punt onder het gemiddelde bleef. De damsport in de Afrikaanse landen gaat met sprongen vooruit en de drie spelers, die in de finale WK meespe len, komen steeds dichter bij het spelpeil van de wereldsubtop. Het spel werd erg serieus gespeeld en daardoor kwamen sommige spelers regelmatig in tijdnood. Anderzijds waren ook diverse partijen te zien, waarin de spelers na 50 zetten nog geen half uur tijd hadden gebruikt. De stand van het diagram ontstond in de strijd tussen B. Diallo en A. Der (beiden uit Senegal) na zwarts laatste zet 20.9-13. $8®» staande Ron Stolk, zijn zachte rol- lertje caramboleerde via het been van Bert Verlaan en het lichaam van Ton Kling in het lege doel, 1-0. Na dit fortuinlijke doelpunt ging alles, inclusief de keeper, in de aanval en doelman Sparta beleefde benauwde momenten. Enkele hoekschoppen zorgden voor veel paniek in de Nieu- werkerkse defensie en men bepaalde zich alleen nog maar tot opmimen. WSE nam alle risico’s en de ploeg ging tot op de bodem. In de slotfase kreeg Nieuwerkerk haast nog een tweede treffer, terwijl keeper Kling opdook in het Nieuwerkerkse straf schopgebied werd de bal met een wilde trap uitverdedigd en kwam bij toeval bij een alleenstaande Nieuwer- kerkaanvaller die de bal vanaf veer tig meter direct op z’n slof nam. Zijn enorme lob op het lege doel trof de lat en stuitte weer het veld in, het had zo mooi kunnen zijn. De wed strijd stokte op 1-0 en het publiek had genoten van een sportieve en sen sationele wedstrijd. Zondag 18 maart is er een inhaalpro gramma en zal WSE niet binnen de lijnen komen en dinsdag 20 maart speelt WSE tegen Be Fair in een vriendschappelijk duel. Waddinxveen werd in de eerste helft overrompeld door het felle spel van RVC. Bij de rust keek de Waddinx veense ploeg dan ook tegen een 2-0 achterstand aan. Na de thee pakte Waddinxveen de zaken energieker aan. Daarbij werd het geholpen door de verdediger van RVC die de bal in eigen doel schoot: 2-1. RVC werd hierna nog meer onder druk gezet en John Speelman zorgde uiteinde lijk voor de gelijkmaker: 2-2. Een goed partij gevend Waddinx- veen ging pas vijf minuten voor het einde door de knieën voor de Rijn streek. De thuisclub miste erg veel kansen en ook kwamen paal en lat de Waddinxveense doelman te hulp. Uiteindelijk was het invaller Hans Pouw die Rijnstreek toch nog aan een overwinning hielp: 1-0. de eerste helft bleek al snel dat beide ploegen aan elkaar gewaagd waren. Het spel werd voornamelijk op het middenveld uitgevochten en Nieu werkerk was de iets beter combine rende ploeg. Aan beide kanten waren er wat kleine kansjes. Bij Nieuwer-, kerk had Ed Graper de kans om de score te openen in de 35e minuut en nog in dezelfde minuut kreeg Peter Janssens voor WSE de kans maar bei de spelers misten. De tweede helft begon meteen fel aanvallend Nieuwerkerk en WSE kwam onder druk te staan. De ploeg uit Waddinxveen kwam zelfs goed weg toen een hoog indraaiende cor ner tegen de paal aankwam. Nieu werkerk bleef storm lopen op het doel van de goed keepende Ton Kling en tot drie keer toe stond het hout werk het succes van de Nieuwerker- kers in de weg. Na een half uur luwde de aanvalsdrift van Nieuwerkerk een beetje en kon WSE zich wat ontspannen. Het was zelfs WSE dat een uitgespeelde kans kreeg, de op rechts uitgeweken Peter Janssens trok de bal scherp voor het doel alwaar de puik spelende Hennie van Es de bal voor het inleggen had maar hij trapte over de bal heen. In de 35e minuut had Nieuwerkerk succes, in een onoverzichtelijke si tuatie belandde de bal bij de vrij- De Dames van Be Fair reisden naar Dirksland om de confrontatie met Intermezzo, een promotieklasser die de beker van het district Rotterdam Dordrecht en Grevelingen had gewonnen, aan te gaan. Intermezzo was zeker geen tussendoortje, want de ploeg van Willem Jan van Yperen had de handen vol aan deze tegen stander. WADDINXVEEN - Zaterdag 17 maart zullen de vier TOOS-tumsters Nathasja Bresser, Conny van Vliet, Jacqueline v.d. Brink en Nanette Bergwerf meedoen aan de provinci ale kampioenschappen van Zuid-Hol- land van de sectie wedstrijdsport A van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond (KNGV) in Rotter dam. ‘s Ochtends zal Nathasja Bresser tur nen bij de jeugdtumsters (t/m 12 jaar) en ‘s middags treden Conny van Vliet, Jacqueline van de Brink en Na nette Bergwerf aan bij de tumsters- junioren (12 t/m 16 jaar). De 4 Wad- dinxveensen hebben zich voor deel name aan dit kampioenschap ge plaatst via de kampioenschappen van de turnkring Gouda e.o. 17 decem ber. Nathasja Bresser en Conny van Vliet maken zaterdag in Rotterdam hun debuut bij deze jaarlijkse wedstrijd. Jacqueline v.d. Brink nam reeds eer der deel, maar heeft dit seizoen on der andere een nieuw, waardevol ele ment op de evenwichtsbalk geleerd. Nanette Bergwerf werd vorig jaar in dezelfde categorie uitgeroepen tot provinciaal kampioene 1983 en zij moet dus zaterdag deze titel verde digen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 21