in alle kranten ECHT WAAR Elie Apper’s wereldpremière in de raadzaal Nieuw filiaal van Van Wijk S’ Sliedrecht BV Franse avond over historie Eiffeltoren Koffieochtend Vrouwen trefcentrum Mr. C. van Veen Mexicaanse AF-centrum Boomplantdag in Gouwebos Afsluiting van scholenproject over Peru Blokfluit- concert in Gratis bus- Gospelgroep in koffiebar presenteert eigen plaat op exportinstuif Tweede-Kamerlid verklaart in heldere taal moeilijke zaken Boskoopse soulband Jan de Bruijn op orgel van de Brugkerk op 28 maart Gouwebrug moet hoger vervoer naar avond met 4 balletten BRAND WEERKORPSEN OEFENDEN IN GOUDA dia’s in trek 7 U ZIT ER WERKELIJK WARMPJES BIJ ALS U DE VERWARMING DOOR ONS LAAT INSTALLEREN 0lteto r rï~ IS iF'. ECHT WAAR... BELT U MAAR Meubelstad Film Verkoop Sliedrecht moet dicht fta—ss r—Hzrr- Hoepels Foto’s Balletten WOENSDAG 21 MAART 1984 De gospelgroep Shelter. De hoes van de eerste single van de de Boskoopse soul, rhytm blu- esformatie Weenie and the Jugs. Oud-Boskoper Dick de Jong ont wierp de hoes. Het IJsselsteinse filiaal van Van Wijk BV is gevestigd in een ’’stadsboerde rij” in het centrum van deze Utrechtse gemeente. Houten speelgoed niet opgewassen tegen elektronica ggagtgfegR.. WADDINXVEEN Het voorlaatste kamermuziekconcert m de Waddinxveense raadzaal van vorige week donderdag was anders dan de andere concerten uit deze serie. Er speelde het saxofoon kwartet Elie Apper uit België. Dus niet het Brussels Saxofoon kwartet, zoals aat door het Nederlands Impressariaat en de Wad dinxveense concertorganisatoren was medegedeeld. Het publiek hoefde zich echter beslist niet bekocht te voelen, want België heeft meer dan welk ander land vele voortreffelijke saxofoonbespelers. „MODERN SPEELGOED HEEFT ONS DE DAS OM GEDAAN ■p** SSWtw FfhSsf WADDINXVEEN - Het feit dat Neerlands oudste fabriek van hout en speelgoed, Sliedrecht BV aan de St. Victorstraat, na 134 jaar de poorten sloot was vorige week landelijk nieuws. In gesprekken met directeur W.A. Sliedrecht, oud-directeur T. Sliedrecht en curator mr. D. Hoedemaeker uit Waddinxveen werd uitgebreid beschreven dat het hier gemaakte houten speelgoed het niet heeft kunnen bol werken tegen het moderne, elektronische speelgoed. Oudste fabriek speelgoed sluit 9' ZUIDKADE 116-117-2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 tv Fabrikant van houten blokkendozen en strandkairen: erkend kULL nstalateur WADDINXVEEN - Vrijdag avond 23 maart om half negen treedt in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen op de Bodegraafse gospelgroep Shelter. Deze groep bestaat uit vief perso nen: een zangeres, drummer, bas sist en pianist. Voordat zij in deze samenstelling zijn gaan optreden, hebben zij ieder afzonderlijk in di verse andere groepen gezongen en gespeeld. BOSKOOP - De Boskoopse soul, J LU INSTALLATIEBEDRIJF DE WIT WADDINXVEEN B.V. GOUDA - Mr. C. van Veen, voorzitter van het Verbond van Nederlandse On dernemingen (VNO) spreekt op de ex portinstuif, die de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland op 1 mei van 19.00-21.00 uur houdt in het bedrijf van Holland Haag NV aan de Kampenringweg in Gouda. DE VNO-voorzitter zal een inleiding houden over zijn ervaringen met be trekking tot de diverse handelsmissies waarvan hij in de loop der jaren deel heeft uitgemaakt. Mr. Van Veen zit bij voorbeeld op dit moment met zo’n mis sie in China. Net als voorgaande keren is deze ex- port-instuif bedoeld om ondernemers en exportmedewerkers van verschillen de bedrijven met elkaar in contact te brengen. Om de contacten te bevorde ren wordt een overzicht uitgereikt van de aanwezige bedrijven met vermelding naar welke landen men exporteert/ wenst te exporteren en met welk pro- dukten. De Werkgroep Vrouwenemancipatie draait dinsdagavond 27 maart om half negen in ‘t Ketelhuis de vrou wenfilm ‘Sally en haar vrijheid’. De film gaat overeen vrouw die na het mislukken van haar huwelijk pro beert een onafhankelijk bestaan te leiden met haar dochter. De regisseu se Gunnel Lindblon speelt in films van Bergman. JJp het Waddinxveense kerkorgel zal Jan de Bruijn werken spelen van J.S. Bach te weten Praeludium en Fu ga in E-mol BWV 548, ‘Nun komm, der Heiden Heiland’ en de Triosonate 5 in C-dür (BWV 529). Als een fees telijk intermezzo vervolgt hij met Al legro cantibele uit deze symphonic van Ch.M. Widor. Van M. Reger zal te horen zijn Fantasie en Fuga in D. moll (opus 135 B). Belangstellenden kunnen meezingen na de koraalvoor- spelen van Jan Zwart over ‘O Hoofd bedekt met wonden’ en Psalm 84. Drs. van der Hek schetste het kwali teitsverlies van het Nederlandse be drijfsleven. Nederland gaf slechts een kleine bijdrage aan de industri ële ontplooiing, doordat onze bijdra ge hoofdzakelijk bestond uit vakman schap en concurrerende lonen. Eigen licenties ontbraken en ontbreken in hoge mate. “De industrie moet hersteld worden door overheidsinitiatieven en kredie ten (geldleningen) en niet door sub sidies. Dit kabinet geeft slechts be lastingverlichting en voert geen goede industriepolitiek. Een oplossing voor het werkgelegenheidsprobleem moet ook gezocht worden in goede ar beidstijdverkorting die moet berusten op samenwerking tussen werkgevers en werknemers”, aldus het PvdA- Tweede -Kamerlid. WADDINXVEEN - Moeilijke econo mische zaken werden door het PvdA- Tweede-Kamerlid drs. Arie van der Hek in eenvoudige bewoordingen verklaard op de maandagavond in ca- fé-restaurant De Unie aan de Kerk- weg-Oost gehouden openbare leden vergadering van de plaatselijke socia listen. De in Gouda wonende volks vertegenwoordiger sprak aan de voet van de hefbrug over het onderwerp arbeid en economische crisis. WADDINXVEEN - Donderdag 22 maart opent Van Wijk BV, de eiken meubelmakers van de W’ilhelminaka- de 26, een filiaal in IJsselstein. Aan de Walkade 38 in deze Utrechtse ge meente is een “stadsboerderij” be trokken om de eiken meubelen van voornamelijk Nederlands fabrikaat en in alle mogelijke stijlen, zoals klassiek eiken en boereneiken, goed tot hun recht te laten komen. In de nieuwe vestiging van Van Wijk BV wordt op de openingsdag en ge durende de twee dagen daarna open huis gehouden met aantrekkelijke aanbiedingen. Zo krijgt men bij aan koop van meubels boven de f. 2.000,- een eiken bijzettafel cadeau. Het IJs selsteinse filiaal is in het centrum ge legen. BOSKOOP In het Boskoopse Hotel Neuf houdt de Alliance Frangaise dinsdagavond 26 maart om kwart over acht een avond over de geschie- denis van de Eiffeltoren in Parijs. Over dit wondere bouwwerk vertelt en laat dia’s zien de Fransman Lau rent de Gouvion Saint-Cyr, een ui termate boeiend spreker die vorig sei zoen in Waddinxveen te beluisteren viel. WADDINXVEEN Dinsdagmorgen 27 maart om half tien is er in het buurtcentrum ‘t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan weer een koffie ochtend van het Waddinxveense Vrouwentrefcentrum (Z)Onder dak. Op deze ochtend zal een medewerk ster van de Stichting Maatschappelij ke Dienstverlening Zuidplas, waarbij ook de gemeente Waddinxveen is aangesloten, een praatje houden over het werk van deze stichting (gezins hulp, bejaardenzorg, maatschappelijk werk). Zoals bekend wordt er iedere laatste dinsdag van de maand door het Wad dinxveense Vrouwentrefcentrum een koffieochtend gehouden. Op deze ochtenden zijn alle Waddinxveense vrouwen welkom. De toegang is vrij en ook kinderen kunnen meekomen. Er zal telkens een spreekster worden uitgenodigd die iets zal vertellen over bepaalde activiteiten in onze ge meente. WADDINXVEEN - De 23-jarige or ganist Jan de Bruijn bespeelt zater dagavond 24 maart om kwart voor acht het uit 1807 stammende orgel van de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. Dit concert van de vaste organist van de Gereformeerde Kerk aan de Lekkenburg in Gouda is' toegankelijk tegen betaling van f 3,50 (kinderen f 2,--). Jan de Bruijn, die 4 jaar conservatoriumopleiding heeft, is een veelbelovende jonge or ganist. Hij ontving orgellessen van de Rotterdamse Laurenskerk-organist Joh. Lemkert en van Dirk Jansz- Zwart, die het vorige Brugkerk-or- gelconcert verzorgde. en rh.ytm blues formatie “Weenie and the Jugs” presenteert tijdens een con cert op vrijdagavond 23 maart in de Rozenburcht het eerste tastbare pro duct van twee jaar intensief werken. Uit eigen middelen is de vervaardi ging van een single bekostigd. Er op te beluisteren zijn “Messin’ with the Kid” en “Where is the love”. De op namen zijn eind 1983 gemaakt in de Seagull sound studio in Den Helder. De naam van de groep dateert van en kele jaren terug toen Weenie een new wave groep was, daarvan nog werd bewaard is gebleven op een langspeel plaat die enkele Boskoopse groepen uitbrachten in 1981. Het nieuwe “wave” is echter ingeruild voor het geluid van de jaren zestig en zeventig. Soul en R B, het geluid van Wilson Picket en het duo Sam and Dave om maar een paar voorbeelden te noe men. Geheel in stijl heeft Weenie het ou derwetse koper in ere hersteld. Een saxofoon, trompetten en trombone verschaffen het gewenste geluid. Qua presentatie is daar op ingehaakt. Concerten van Weenie and the Jugs voltrekken zich in het wat louche, maffe sfeertje uit de film The Blue Brothers. Tijdens de veelvuldige concerten is overduidelijk aangetoond dat dit con cept aanslaat, zelfs bij hen die het soul-tijdperk niet bewust meemaak ten. Onbekendheid met het repertoi re is allerminst aanleiding tot het ge boden werk niet te appreciëren, zo is gebleken. Het swingende geluid van Weenie “pakt” jongeren en laat bij de meer “belegen” jeugd de vonk der herkenning opgloeien. Van de single zijn voorlopig 500 exemplaren geperst die te koop zijn. Oud-Bosko- per Dick de Jong ontwierp de hoes (bijgaande afbeelding). De single is enerzijds bedoeld als demo maar gaat eveneens in de verkoop. BOSKOOPAVADDINXVEEN - Boomplantdag 1984, op woensdag 28 maart, wordt ook dit jaar een co productie van Boskoop en Wad dinxveen gezamenlijk. Om 10.00 uur ’s morgens zullen in het Gou webos burgemeester C. M. van der Linden en zijn Boskoopse ambts genoot J. H. Reinders de eerste of ficiële boom planten. Aansluitend zal een aantal bomen worden ge plant door vijftig Waddinxveense en vijftig Boskoopse leerlingen van basisscholen. ROTTERDAM De nieuwe spoor- hefbrug over de Gouwe moet een hoogte krijgen van 35 meter. Dit heb ben de Kamers van Koophandel in Noord- en in Zuid-Holland geschre ven in een brief aan minister drs. N. Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat). De NS willen de doorvaarthoogte van de brug bp maximaal 24 meter bepa len. De Kamers van Koophandel vin den die hoogte te gering, omdat er re gelmatig transporten over de Gouwe zijn met een hoogte van meer dan 24 meter. De Kamers wijzen er in hun brief op dat de drie bestaande bruggen over de Gouwe een maximale doorvaart hoogte van 35 meter hebben en wil len dat minister Smit-Kroes ervoor zorgt dat de nieuwe hefbrug dezelfde hoogte krijgt. Geboren en getogen is hij tussen de houtkrullen van de fabriek, opgericht goede in 1850, achter zijn ouderlijk huis. ’- J Ook al figureert hij als peuter in ma trozenpak bij de speelgoed paarde- tram op oude prijscouranten, zelf mocht hij als kind enkel spelen met een strandkar. T. Sliedrecht mijmert: Het was een hecht bedrijf. Ik maakte de mensen dertig, veertig mee. Werknemers bij De plek waar ze stonden te schaven en te timmeren was helemaal uitge sleten.” „Ik besef wel dat speelgoed iets sen timenteels voor mensen heeft. De sluiting van de fabriek is meer dan de conclusie van een nuchtere kos- ten/baten analyse. Er komt misschien een ander houtbewerkingsbedrijf in onze hallen, maar zoals het vroeger was komt het nooit meer terug.” „Gelukkig hebben mijn jongens wat van hun opvoeding overgehouden: zij wilden niet op andermans zak teren. Ze hebben zelf besloten dat het zo niet langer ging.” Na de pauze kwamen de uitstapjes naar de lichte en jazz muziek. Daarin kwam voor de Improvisation I voor solo alt-saxofoon van de Japanse componist Noda. Dit werk wordt veel gebruikt tijdens concoursen. Walter van Molle speelde het zo goed dat hij er waarschijnlijk elk concours mee zou kunnen winnen! Hierna kwam een verrassing. De Belgische componist Peter Cabus had al een jaar geleden een saxofoonkwartet ge reed moeten hebben voor Elie Apper en zijn mensen. Nu kan je goede mu ziek niet zo maar ‘op bestelling’ schrijven, daar is inspiratie voor no dig. Die kreeg Cabus kennelijk wat laat, zodat het werk pas drie weken geleden klaar kwam. Aangezien het voor dit concert geprogrammeerd was, hebben de dame en drie heren in I<)Sl De eiken meubelmakers Van Wijk BV doen in Waddinxveen mee aan de Stichting Meubelstad Waddinxveen. Directeur G. van W’ijk maakt deel uit van het stichtingsbestuur. Hij stond dan ook met anderen aan de wieg van de stichting, die ten doel heeft het bevorderen van de bekendheid en de aantrekkelijkheid van Waddinxveen als centrum van meubelindustrie en handel- en het bevorderen van de sa menwerking tussen de in en nabij Waddinxveen gevestigde bedrijven, welke werkzaam zijn in de meubel branche. Aan de Wilhelminakade toont Van Wijk BV op 1.500 vierkante meter allerlei eiken meubelen. Voor het laten zien van een keur aan meubels zijn er toonzalen over drie verdie pingen verspreidt. In de eigen meubelmakerij worden meubelstuk ken gemaakt naar maat en wens. “Voor het eiken meubel hebben wij De heer De Gouvion Saint-Cyr, die nog rechtstreeks afstamt van een be roemd maarschalk uit het leger van Napoleon, is journalist. Hij is een zeer goed kenner van antiek en van de ‘brocarite’, de snuisterijen en voor werpen uit grootmoeders tijd. Hij kent de handel daarin door en door. Maar ook het onderwerp over de Eif feltoren beheerst hij volkomen. Hij is een boeiend en humoristisch spreker, die stellig voor een bijzonder geslaag de avond zal kunne zorgen. De Fransman reist al sinds 1977 de afdelingen van de Alliance Frangaise langs, in vele landen, met zijn steeds volle zalen trekkende conférences. Voor leden en cursisten van de Al liance Frangaise is de toegang vrij; introducées en andere belangstellen den betalen f 7,50. Voor scholieren is de toegang f 2,50. ti» wen w-1W'. AW is Ai tWtt w. hswwt la ï-a'i-T&s; Oudste fabriek bouleo speelgoed njoet slniten Daarmee houden zij een instrument in ere dat in 1841 is uitgevonden door hun landgenoot Adolf Sax (saxofoon betekent ‘geluid van Sax’). Hij maakte gelijk maar een hele fa milie van zeven instrumenten, waar van in het kwartet de sopraan-, alt-, tenor- en baritonsax werden be speeld. De saxofoon heeft na de uit vinding al spoedig de plaats in de mu ziekwereld gevonden. Thans is dit instrument het meest bekend als jazz- instrument, maar ook in de klassieke mpziek is er de laatste honderd jaar veel gebruik van gemaakt. De Bolero van Ravel (met een sopranino-saxo- foon) is daarvan een beroemd voor beeld. Nu is het onderscheid tussen klassie ke en lichte muziek en ook de jazz vaak moeilijk te trekken. Terecht stelde de leider van het kwartet Elie Apper in zijn interessante en vaak geestige toelichtingen op het pro gramma, dat het onderscheid tussen en slechte muziek belangrijker is dan tussen de verschillende soorten muziek. En zo konden de vrij talrijke bezoekers aan dit concert, dat toch in een ‘klassieke’ serie zit, vele ‘uit stapjes’ naar lichte jazzmuziek mee maken, hetgeen blijkens de reacties zeer gewaardeerd werd. Het programma bestond uit een groot aantal korte werken, of delen daarvan, zodat het te ver voert alle stukken hier afzonderlijk te noemen. Het volgende viel echter op. Begon nen werd met het eerste werk dat voor de bezetting van vier saxofoons werd geschreven, het saxofoonkwar tet van Singelee, een vriend van Sax. Het Amsterdamse dagblad: “Foto’s, folders en prijscouranten restten Teu- nis Sliedrecht (62) nog van ’s Neer- lands oudste speelgoed bij een grote brand verloren, in 1984 heeft de bank beslag gelegd op het moderne deel. Nou én, denken de liefhebbers van plastic en elektronica, maar wie zijn kinderen nog zijn eigen houten speelgoed cadeau had willen doen, pinkt een traan weg”. „We leven nu in een andere tijd, dat besef ik wel. Kinderen krijgen nu heel veel. Ze zijn niet meer tevreden met houten speelgoed. En de winke liers denken aan hun rendement per vierkante meter. Dan valt de beslis sing al gauw nadelig uit voor houten speelgoed dat nu eenmaal omvang rijk is,” luidt oud-directeur Slie- drechts verklaring. “Omstreeks 1980 begon ook de over heid volop te bezuinigen, waardoor de werkgelegenheid in bijvoorbeeld het onderwijs en de gezondheids zorg snel terugliep. Bovendien stortte de bouwmarkt in. Nu zijn er zo’n 850.000 werklozen, terwijl er per jaar zo’n 50.000 jongeren en vrou wen als nieuwe werkzoekenden bij komen. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 31 maart om half acht geven 44 blok- fluitleerlingen van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen een uitvoering in het Anne Frank- centrum. Op vier soorten blokfluiten, sopraan-, alt-, tenor- en basblokfluit, worden werken gespeeld vanaf de vijftiende eeuw tot hedendaags repertoir. Be halve blokfluitisten verlenen ook een cellist en een claveciniste hun mede; werking. Het programma Zal ongeveer vijf kwartier duren. De toegang is vrij. ««.VWS* iVM-i uw W) Maker spéél- goed f&tUiet wawwsxvss* - «ö-icwrf-i V w; «O» iSMMXttUfcWfct- 4>«t W Sr «cM SÖjieUKXRXOSfWAo-S VMAotftS r»» twiWx van het Elie Apper Kwartet hard ge studeerd om het in Waddinxveen voor de eerste keer in publiek te spe len; een wereldpremière dus in de Waddinxveense raadszaal van drie de len - vivace, adagio en tempo di mar- cia uit edit kwartet en de moeite waard om te horen. Met de Charleston-Rag, in 1899 door Hubert Blake (die vrijwel precies een jaar geleden op 100-jarige leeftijd stierf na een week tevoren nog in pu bliek te zijn opgetreden) had het kwartet zoveel succes, dat als toegif ten nog twee rags (Pour Catti Rag van - weer - Blake en The Cascades van Joplin) werden gespeeld. ‘Lichte’ muziek met veel succes op een ‘klas siek’ concert. Elie Apper en zijn men sen maakten de eerder gememoreerde stelling, dat er slechts goede en slech te muziek is en andere grenzen er niet toe doen, geheel waar door op goede wijze goede muziek te spelen! De daarna gespeelde Fuga IX uit Die Kunst der Fuge van J.S. Bach, een bewerking natuurlijk, deed daarna horen dat voor een dergelijk werk het instrument ook zijn beperkingen heeft. Wellicht mede door de uitvoe ring bleek de zangerige en romanti sche klank moeilijk te verenigen met de strakke lijnen van de vierstemmige fuga. Desondanks was het een prima prestatie van de vier musici. In verde re stukken, zoals in de Miniaturen van de Jonghe, een moderne Belgi sche componist, die zeer aanspreken de muziek schrijft (‘inspiratiemuziek’ volgens Elie Apper), bleken de instru menten afwisselend virtuoos en lief lijk romantisch te klinken en geza menlijk een prachtige homogene klank te kunnen produceren, die lijkt op die van een (goed geihtoneerd) or gel. - STJ7S&.1X. PITS TAKING GAF SPEELGOFDBEDKIJF DE NEKSLAG «LfsSJrS? iïWfMrkwZr »«W, “Het is eigenlijk altijd al een strijd geweest”, zei de heer T. Sliedrecht in de Haagsche Courant. Volgens deze krant, die het verhaal ook afdrukte in de Goudsche Courant, laat het be drijf meer dan één miljoen gulden aan schulden na. Deze schatting is van curator mr. Hoedemaeker. De ge bouwen vallen overigens buiten het faillisement. Die zijn eigendom geble ven van de heren T. en G.C. Slie drecht toen de broers Wim en Peter wie ik zelf op klompen heb gezeten. Sliedrecht op 1 januari 1982 het be drijf overnamen. Sliedrecht BV, weliswaar opgericht in 1850, kwam pas in 1908 in handen van de familie Sliedrecht. De Wad dinxveense speelgoedfabriek was de eerste, die met behulp van elektrici teit kleine houtwaren maakte. Dat op machinale wijze kruiwagens en hoe pels werden gemaakt trok toen ieders aandacht. Sliedrecht, waar eens 40 mensen werkten, kende in de jaren vlak na de Tweede Wereldoorlog de beste tijd. Naast de opkomst van het moderne eletronische speelgoed had de Wad dinxveense fabriek van houten speel goed ook veel last van de Derde We reldlanden, de Oostbloklanden, de sociale werkplaatsen en de vermin derde koopkracht van het publiek. Het dagblad De Telegraaf meldde dat het verdriet over de fabriekssluiting aan de Zuidkade, waar de heer T. Sliedrecht woont, nauwelijks kan worden verholen. Volgens de Waddinxveense eiken meubelmakers is een eiken meubel stuk duurzaam, gaat het generaties lang mee, is het tijdloos niet aan mo de onderhevig. Behalve bankstellen en eethoeken zijn er bij Van Wijk BV ook complete slaapkamers, kleinmeu belen en lampen (bijvoorbeeld ge maakt van wielen en geweren) te zien. WADDINXVEEN - De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen houdt donderdagmiddag 22 maart om half drie een korte feeste lijke afsluiting van het Peru-school- project. Die afsluiting wordt gehou den in de protestants-christelijke scholengemeenschap voor MAVO/ LTO “Koningin Wilhelmina” aan de Sniepweg. Op het een uur durend programma staan onder meer een op treden van de bekende Chileense zanger/gitarist Luis Aravena en een prijsuitreiking. De prijsuitreiking heeft te maken met door de scholieren gemaakte posters en tekeningen. Een jury, bestaande dit de Waddinxveners Anke Men- sink, Wim van Baarle, H. Koemans en Witte de Vos, heeft bepaald wie er voor een aantal prijsjes van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen in aanmerking komt. Het Peru-scholenproject werd door het voortgezet onderwijs in Waddinx veen en Boskoop (Don Bosco-MA- VO) gedaan aan de hand van een les brief over het Latijnsamerikaarise land. Deze lesbrief verscheen in de cember vorig jaar en vormde de af gelopen maanden een goede gele genheid in de klas te vertellen over Peru, waarvan in de hoofdstad Lima kleine bedrijven financieel vanuit Waddinxveen worden gesteund. ««Sri: W/W- WWW ,W<W «-rrkR-xxwK.VWJw Squares van Hans van Manen - één van de maar liefst 36 balletten waar mee hij het repertoire van het NDT heeft verrijkt - is met Metaforen (1965), Solo for Voice (1968), Situa tion (1970), Grosse Fuge (1971) en Septet Extra (1973) een van de mar- kanste balletprodukties uit de 60-er jaren. Jaap Flier is vertegenwoordigd met Hi-Kyo, een imponerende pas-de- deux (niet in de laatste plaats vanwe ge het dekor) op Japanse fluitmuziek van Kazuo Fukushima. Septet van Benjamin Harkarvy is het oudste ballet van de vier: vijfentwin tig jaar geleden ging het in het De La Mar Theater in Amsterdam in pre mière. Nog steeds weet het te boeien door de zuiverheid van stijl en de in tense muzikaliteit. De anatomische les van Glen Tetley is geïnspireerd op het gelijknamige schilderij van Rembrandt. Het pak kende toneelbeeld van Wijnberg, de muziek van Landowski en de rijke choreografie van Tetley maken de Anatomische Les tot een feest der herkenning en tot een ballet ‘eye- opener’ voor de generatie van nu, 25 jaar na de oprichting van het Neder lands Dans Theater. WADDINXVEEN - Omdat het Ne derlands Dans Theater 25 jaar bestaat is het een jubileumballetprogramma in het Scheveningse Circustheater waar de Waddinxveners vrijdag 6 april naar toe kunnen. Er rijdt dan weer gratis een bus van Waddinxveen naar Scheveningen en terug. Kaarten voor deze voorstelling (f 25,- en f 22,50, voor jongeren res pectievelijk f 17,50 en f 15,-) kun nen worden besteld bij de afdeling algemene zaken van het gemeente huis (tel. 01828-14433). Op het programma van de 6e april staan vier balletten van choreografen, die met hun werk richtinggevend zijn geweest voor de Nederlandse ballet- geschiedenis in de 60-er en 70-er ja ren en in het bijzonder voor de ar tistieke basis van het NDT. Choreo graaf Benjamin Harkarvy heeft aan de wieg gestaan van het ‘rebellen gezelschap’ zoals men het toen noem de: jonge dansers die zich wilden ont worstelen aan de alleenheerschappij van het klassieke ballet. Hans van Manen en Jaap Flier waren twee dansers in die groep, waarvan Hans van Manen zich al spoedig als een van de belangrijkste choreogra fen van zijn generatie ging ontwik kelen. Later kwam Glen Tetley, die gedurende een aantal jaren samen met Hans van Manen de artistieke lijn verder heeft voortgezet. GOUDA - De vrijwillige brandweerkorpsen van Waddinxveen Bos koop en NV Verenigd Streekvervoer Westnederland waren maandag avond betrokken bij een* plotseling gehouden brandweer- en hulpver- leningsoefening van de Regionale Brandweer Midden-Holland. De oefening kwam er op neer dat door een nagebootste onploffing nabij het rangeerterrein bij het station in Gouda een aantal gewonden viel. Tevens werd uitgebeeld dat door het ongeluk een (oefen-) tank wagen van de Spoorwegen lek raakte. Daaruit kwam een -overigens niet werkelijk aanwezig- giftig gas vrij. Dit denkbeeldige gas werd door de brandweer bestreden. De grootscheepse oefening had tot doel om het optreden in groter verband in nauwe samenwerking met andere diensten en disciplines uit te proberen. Met name het feit dat er sprake is van een groot aantal hulpverleners betekent dat er wezenlijk anders opgetreden dient te worden dan bij de meest voorkomende uitrukken. Dit geldt met name ten aanzien van de bevelstructuur, het gebruik van ver bindingsmiddelen en de aard en inhoud van de “nadere berichten”. Het tweede deel van de oefendoelstelling was het door goede coör dinatie trachten te bereiken van een zo groot mogelijke slagkracht van de inzet. Hiertoe moest binnen de sectoren geschoven worden met zowel materieel als personeel, zodat beiden optimaal benut werden. Een keuze maken uit het rijke reper toire van deze vier choreografen is niet makkelijk want eigenlijk doet geen enkele keuze volkomen recht aan de artistieke en historische im portantie van hun oeuvre. Daarom is in de eerste plaats gezocht naar vier balletten die samen een goed programma opleveren. WADDINXVEEN Het was een prachtige dia-avond over Mexico waarvan vorige week dinsdagavond de Waddinxveense ouderen en min- dervaliden op initiatief van de cul turele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen in het Anne Frankcentrum heb ben kunnen genieten. Mevrouw Atzema uit Waddinxveen heeft namelijk een uiterst boeiende uiteenzetting gegeven over het eigen tijdse leven in Mexico en het leven hoe het in vroeger tijden aldaar ge weest moet zijn. erg veel liefde”, aldus de heer Van Wijk, die vlak naast het Gouwe aquaduct zaken doet. Van W’ijk BV is aangesloten bij de Stichting Waarborgfonds, in het le ven geroepen door de Federatie voor Meubileringsbonden. Op massief ei ken meubelen biedt het bedrijf 10 jaar garantie. De meubels worden in eigen vrachtwagens door heel het land thuisbezorgd. fabriek ««tien «perigwH de jxwrte» is tsts »*»ns Ui

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13