GEMEENTE WADDINXVEEN Politie treedt bij middenstand ARTILUX BV VIERT 30-JARIG BESTAAN Werkloze jeugd aan het werk op tegen baldadigheid C. de Bas ontvouwt idee: Statistisch Waddinxveen kent 78 ZWEMMEN stemmers op Centrumpartij Bedrijf gespecialiseerd in kleinmeubelen i Jaarboek ’84 kost 15,- ’84 POLITIENIEUWS WADDINXVEEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN DIVERSEN VERKIEZINGEN INZAMELINGEN OPENBARE WERKEN Buitenlanders SPREEKUREN MILIEUZAKEN VERGADERINGEN Bedrijfsleven WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MAART 1984 schoolpleinen door onbevoeg- De acht medewerkers van het 30 jaar bestaande bedrijf in kleinmeubelen Artilux BV aan de Mercuriusweg. (Foto: I Audi Sjaak Noteboom). fy7^\fV7 Niet alleen de aanschaf, maarzeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! S f M iddenstandsvoorzitter C. de Bas. WADDINXVEEN De rijkspolitie heeft gemerkt dat reeds gerui me tijd veel last wordt ondervonden van baldadigheid op school pleinen, zowel tijdens de lessen als gedurende de tijd, dat de scho len gesloten zijn. Bekladden van muren en vernielen van ruiten zijn veelal het gevolg van rondhangen o den. De plein van F’*™ 01820-16066 010-362244 Gemeente Waddinxveen KOK C V -BOSKOOP k PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 WADDINXVEEN Zaterdag werd in zwembad De Miereweide te Katwijk een wedstrijd gehouden voor A-klas- sers. Aan deze wedstrijd deed Gillian van den Berg, als enige De Gouwe-lid mee, op de nummers 50,100 en 200 me ter schoolslag m.o. 14 jaar. Op de 50 en 100 meter zwom zij resp. 47.0 en 1.37.5 en op de 200 meter zwom zij een persoonlijk record in een tijd van 3.35.0. De totaaltijd van 5.59.5 was ech ter niet voldoende voor een van de ere plaatsen. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Statistisch jaarboek gemeente Waddinxveen Enige dagen geleden is het Statistisch Jaarboek 1984 van de gemeen te Waddinxveen voor uitgifte gereedgekomen. In verband met de stijgende vraag naar dit jaarboek door derden heeft het gemeentebestuur enkele tientallen exemplaren beschik baar gesteld voor uitgifte aan particulieren. Deze exemplaren zijn verkrijgbaar ten gemeentehuize, bureau Bur gerzaken tegen betaling van 15.- per stuk. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven (12), Zuid (7), West (12) en de Groenswaarden (13). In alle Waddinxveense woonwij ken kreeg de CP dus stemmen, in percentages variërend van 0,5 tot o,8. De 78 stemmen op de Cen trumpartij komen neer op 0,6 pro cent van het totaal. 14433 14433 Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijkeen sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Blijkens het pasverschenen Statis tisch Jaarboek Waddinxveen ’84 wonen er in Waddinxveen 525 bui tenlanders. Waddinxveners althans die niet de Nederlandse nationali teit bezitten. Van het vreemdelin genbestand bezitten 162 inwoners de Marokkanse nationaliteit en 140 de Turkse, van de niet-Nederland- ers is 44 procent jonger dan 20 jaar. Vorig jaar vestigden zich in Wad dinxveen 52 vreemdelingen en gin gen er 63 weer weg. ZENDBAK Op donderdag 22 maart werd door de politie in een woning in de Bo- menwijk een zendbak inbeslaggeno- men. Deze zender/ontvanger, welke een te zwaar vermogen had, was ille- 1 Spreekuur burgemeester, de heer C.M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S Inlevering kan echter alleen plaatsvinden maandag t/m vrijdag tus sen 8.00 en' 16.30 uur. DEEL III Bij enkele controles werden 34 eige naren van personenauto’s bekeurd, daar hun voertuigen niet waren voor zien van het kentekenbewijs deel III. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Vanaf heden ligt voor een ieder gedurende veertien dagen de beslui tenlijst van de vergadering van de gemeenteraad van 1 maart 1984 ter gemeentesecretarie, afdeling Interne Zaken, ter inzage. Tevens bestaat de mogelijkheid tot het beluisteren van de op deze vergadering betrekking hebbende cassettebandjes. jaarboek waddinxveen Directeur P. Burger runt het florerende bedrijf samen met zijn broer W. Burger (30). Aan de Mercuriusweg is de be schikking over 800 vierkante meter be bouwde bedrijfsruimte. Er is daar in Waddinxveen-Zuid nog voldoende ruimte voor uitbreiding. Het 30-jarig bestaan van het bedrijf wordt vrijdag avond met een personeelsfeest gevierd in De Unie. VAN DE WEG Tijdens twee kleine verkeerscontro les, welke de afgelopen week door de politie werden gehouden, werden 3 personenauto’s van de weg gehaald. Alle auto’s vertoonden diverse ern stige technische gebreken, zoals, gladde banden, stuurspeling en door geroeste kokerbalken. Volgens de politie waren twee auto’s meteen rijp voor de sloop. De voer tuigen zijn inbeslaggenomen. Ook w’erden twee procéssen-verbaal terza ke overtreding van dë Rijtijdenwet opgemaakt. Eén van de bestuurders van een vrachtauto bleek 14 1/2 uur achter het stuur te hebben gezeten. ONVERZEKERD Op dinsdag 20 maart werd een brom fiets inbeslaggenomen. De 16-jarige eigenaar reed op dit voertuig, terwijl het niet was verzekerd. gaal voorhanden. Tegen de 21-jarige eigenaresse werd proces-verbaal opge maakt. AANRIJDINGEN Op zondag 25 maart omstreeks 18.00 uur vond een eenzijdig ongeval plaats onderaan de afrit van rijksweg 12, bij de Bredeweg. Een 31-jarige Waddinx- vener kwam’met zijn auto vanaf de Rijksweg en wilde naar links richting Waddinxveen rijden. Door nog onbe kende oorzaak kwam hij tegen een pijler van het viadukt tot stilstand. De auto is voor een technisch onder zoek uit het verkeer genomen. Op dinsdag 20 maart om 11.30 uur vond op de Stationsstraat een aan rijding plaats tussen een fietser en een automobilist. De automobilist reed vanaf het bediendingsweggetje richting Passage de Stationsstraat op en zag daarbij de langsrijdende fiet- ster over het hoofd. Verleende Hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 13 maart 1984 besloten aan Fabriek van Suikerwerken. Gebr. Schuttelaar, Wilhelminakade 18, alhier, een vergunning ingevolge de Hinderwet te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een suiker verwerkende industrie aan de Wilhelminakade 18, alhier. schoolverlaters van vorig jaar en het jaar daarvoor onverschilligheid gaat optreden ten opzichte van alles wat werkt en daarmee van doen heeft. De grote groep van werkloze jongeren moet enige werkervaring kunnen op doen, zodat bij sollicitaties gezegd kan worden: Wij hebben werkerva ring’, aldus de heer De Bas, die niet alleen positieve reacties vanuit de middenstand verwacht, maar ook vanuit het bedrijfsleven. Op zaterdat 24 maart werd door een bewoner van de Lindengaarde aangif te gedaan van het feit, dat 2 banden van zijn auto waren lekgestoken. Van de auto werd een wieldop ont vreemd. ‘Ik denk aan een periode van drie tot zes maanden. Het mag niet zo zijn dat een bestaande arbeidsplaats wordt vervuld. Het kan na drie maan den natuurlijk wel een arbeidsplaats worden als de werkloze en de werk gever dat wensen. Graag zelfs. Als er maar iets aan gedaan wordt’. DIEFSTAL/INBRAAK De afgelopen week werd de politie geconfronteerd met een serie in- braak/diefstalmeldingen. Uit een on afgesloten schuur achter een woning aan de Wingerd werd een aluminium- trap ontvreemd. Twee speakers van de flattelefoon aan de Wingerd wer den weggenomen. Drie huistelefoons werden weggenomen bij de Peppel- horst. Bij een bedrijf aan de Mercuriusweg werden 10 traptreden ontvreemd. Nabij de Dorpsstraat werd een aan hangwagen, merk DUDO, ter waarde van f 940,-, gestolen. De afgelopen week werden uit achtertuinen van woningen aan de Weidezoom twee skelters ontvreemd. Vanuit een bij de Oranjelaan geparkeerd staande perso nenauto werden een radiocassettere corder en twee boxen gedemonteerd en meegenomen door onbevoegden. Op zaterdag 24 maart werd vanuit een schuur achter de woning aan de Minervalaan een krat bier weggeno men. De schuur was niet geheel af gesloten. De Waddinxveense rijkspolitie ad viseert iedereen naast de ramen en de deuren van hun woningen ook de schuren en garages deugdelijk af te sluiten. Laat niet zichtbaar kostbare voorwerpen in deze ruimten staan. In 1983 werden in enkele tientallen ge vallen diverse keren kratjes bier, fles sen frisdranken en diverse soorten ge reedschappen uit schuurtjes ont vreemd. Op maandag 26 maart werd bij de politie aangifte van diefstal van sport schoenen ter waarde van f 169,- ge daan. De schoenen werden ont vreemd in de sportzaal aan de Win gerd. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan Stichting Wingerd Comité vergun ning verleend voor een collecte in de periode 2 april t/m 8 april 1984. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Commissie voor Kunst en Cultuur Maandag 2 april 1984, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Bespreking kunstvoorziening Zuidplas. Bespreking ”50 jaar spoorlijn". Bespreking mogelijke inpassing optreden Rijnlandse Orkest Ver- eniging in kamermuziekconcertenreeks. Mededelingen vanuit de werkgroep exposities. door G. Burger, een in 1977 overleden geboren en getogen Waddinxvener. ArtilUx. de naam is een omgekeerde af korting van luxe artikelen, is gespeciali seerd in eikenhouten- en noten-klein- meubelen zoals tv-meubels. bijzetta feltjes. halkastjes, telefoontafeltjes, de kenkisten en dergelijk. Er wordt alleen rechtstreeks geleverd aan winkelbedrij ven. inkoópcombinaties en grootwin kelbedrijven. Van het geproduceerde is 15 procent bestemd voor de export naar West-Duitsland en België. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn tenzij voordien beroep wordt ingesteld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Bin nenhof 1,2513 AA 's-Gravenhage. Inleveren afgewerkte olie Bij de dienst van openbare werken, Noordkade 48 (achter de bran- dweergarage) is voor particulieren de mogelijkheid aanwezig afge werkte olie in te leveren in een speciaal daarvoor geplaatste contai ner. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening en de Woningbouw Dinsdag 3 april 1984, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Verkoop grond aan de heer A. M. M. Moons. Verkoop grond aan Bouw- en Handelmaatschappij Adr. van Erk b.v. Verkoop van het pand Kerkweg-Oost 187. Het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Heem raad weg 23. Grondtransactie Dorpstraat/Heuvelhof/Kerkweg-West De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. WADDINXVEEN De Wad dinxveners hebben tot nu toe één keer de gelegenheid gehad op de Centrumpartij te stemmen. Dat was tijdens de in 1982 gehouden verkiezingen voor de Tweede Ka mer. waarin de CP met één zetel is vertegenwoordigd Op de Centrumpartij stemden twee jaar geleden 78 Waddinxveners. De meesten van hen woonden in de Oranjewijk (17) en Vondelwijk (17). De andere CP-stemmers woonden in het centrum en Oost WADDINXVEEN - Het Statis tisch Jaarboek Waddinxveen ’84, waarover in het Weekblad voor Waddinxveen vorige week woensdag uitgebreid is geschre ven, is nu ook beschikbaar geko men voor het publiek, zo Iaat de gemeente weten. In verband met de stijgende vraag naar dit jaarboek heeft het ge meentebestuur enkele tientallen exemplaren beschikbaar gesteld voor uitgifte aan particulieren. Deze exemplaren zijn verkrijg baar ten gemeent.ehuize. bureau Burgerzaken tegen betaling van 15.- per stuk. Het nieuwe Statis. tisch Jaar boek. gemaakt door de huis drukkerij van de gemeente Waddinxveen, is samengesteld door de heren W.F. Meijer (chef kabinets- en burgerzaken) en B.S.J. Kramer (hoofd bu reau burgerzaken). De heer Meijer heeft dit werk voor het laatst gedaan, want hij treedt dit voorjaar vervroegd uit. In deze 18e uitgave van het Europees Parlement In verband met de a.s. verkiezing van de leden van het Europese Parlement (14 juni 1984) kan een ieder kosteloos de inlichtingen uit het kiezersregister verkrijgen, waaruit hij kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op 2 mei 1984 zal de kandidaatstelling voor genoemde verkiezing plaatshebben. Op die dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namid dags vijf uur, bij de voorzitter van het centraal stembureau (Kies raad te 's-Gravenhage) of bij het door deze aan te wijzen lid van dat bureau ten departemente van Binnenlandse Zaken, de lijsten van kandidaten als bedoeld in artikel 9 van de Wet Europese verkiezin gen, juncto artikel G5 der Kieswet, worden ingeleverd. Formulieren voor de lijsten, voor de schriftelijke verklaring van be williging en de machtiging tot het plaatsen van de naam of aandui ding der politieke groepering boven de lijst, zijn kosteloos verkrijg baar gedurende vorengenoemde termijn bij de Kiesraad. Statistisch Jaarboek staat dan ook van hem een kort af- scheids- en dankwoord. Hij schrijft daarin dat het hem tot voldoening stemt dat de heer Kramer het voornemen heeft deze jaaroverzichten, die zowel binnen als buiten het gemeen tehuis voor zeer uiteenlopende doeleinden worden gebruikt, te zullen blijven samenstellen. De grafische verzorging hiervan is in handen van de heer H.G.N. Koeman s. ZONDER RIJBEWIJS In de nacht van woensdag 21 op don derdag 22 maart werd een 43-jarige inwoner van Bergen op Zoom be keurd, daar hij zonder in het bezit van een geldig rijbewijs te zijn, rijdend werd aangetroffen. WADDINXVEEN Middenstandsvoorzitter C. de Bas heeft op de dinsdagavond in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost ge houden jaarvergadering van zijn vereniging gepleit voor het aan de slag helpen van werkloze jongeren. Het gaat hier om meisjes en jongens zonder baan, die in de gelegenheid worden gesteld om ge durende bijvoorbeeld drie tot zes maanden met behoud van uit kering werkervaring op te doen bij een Waddinxveense midden stander tegen een geringe vergoeding. De door de heer De Bas met verve ontvouwde gedachten ontmoetten belangstelling en enthousiasme bij de aanwezige middenstanders. Er werd wel voor gepleit de jongeren door middel van vaste spelregels aan tijde lijk werk in een winkel te helpen, zo dat van eventuele uitbuiting geen sprake kan zijn. De voorzitter van de middenstandsvereniging Waddinx veen was het hier van harte mee eens. Terwijl de tevens aanwezige voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, T. Hopman, instemmend zat te knik ken gaf de heer De Bas aan dat het een sociale plicht genoemd kan wor den de werkloze jongeren uitzicht te bieden op een betere toekomst door hen in ieder geval werkervaring te kunnen laten opdoen. Een meisje of jongen die solliciteert en kan zeggen reeds een paar maanden actief te zijn geweest heeft nu eenmaal meer aan te bieden. Het plan om werkloze jongeren tijde lijk in Waddinxveense winkels te la ten werken is al besproken in het ge meentelijk overlegorgaan werkgele genheidsbeleid en de stuurgroep vrij willigerswerk. Van wethouder drs. M. Kraaijestein had de middenstands voorzitter toestemming gekregen om op de jaarvergadering van de georga niseerde middenstand een dergelijke oproep te doen. “Wij in Waddinxveen moeten er wat aan doen om te voorkomen dat bij De vergunning en alle daarbij behorende bescheiden liggen op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Or dening ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en op verzoek op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur tot 29 april 1984. WADDINXVEEN - De fabriek van gaan dat deze week feestelijk vieren, kleinmeubelen Artilux BV aan de Me'r- Het van oorsprong Zoetermeerse be- curiusweg bestaat 30 jaar. Directeur P. drijf, dat zich 13 jaar geleden in Wad- Burger (42) en zijn zeven medewerkers dinxveen vestigde, werd in 1954 gesticht De voorpagina van het Statistisch Jaarboek Waddinxveen ’84. en vernielen van ruiten zijn ngen op schoolpleinen door onbevoeg- afgelopen week werden 4 knapen bekeurd, daar zij op het 1 de openbare Mr. de Roosschool aan de Wingerd aan het voetballen waren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 25