JEUGDRAAD KOMT ERAAN SGP wil eigen Gemeente koopt voor 20 mille pompstation ”KOM IN DE KAS” IN 18 BEDRIJVEN jongerengroep oprichten WIJ KENNEN ALLE REIZEN EN DE BESTE PRIJZEN! t Dit doen de negen wijkverpleegkundigen In memoriam B. F. Boonstoppel kledingbeurs Dient Den Thema-avond Heer voor in koffiebar NCRV-radio Van der Ham Assurantiën De vele taken van Het Groene Kruis VRIJDAG BAZAR VAN WH Gewijzigde verkooptijden kinder- Rob Sikking leidt NIVON Zendingsavond in De Hoeksteen PSP doet niet mee Burgemeester opent open dag op 7 april G. Verdouw BV Oorlog Ommekeer N ainr Kleuters WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MAART 1984 0.00-17.00 uur in 18 glasktinbouwbe- REIS-EN PASSAGEBURO’S Eigentijds Reisburo van Ginkel boekt uw vakantie bij o.a. de volgende reisorganisaties: Arke Reizen- Bel Air- Bonair- D-Tours- Evenements- reizen- FTS- Gulliver Flytours- van Ginkel Reizen- Holland International- Hotelplan- De Jong Intratours- Marysol-Neckermam- Snelle Vliet- NRV- OAD- Riant Reizen- Snel Reizen- Transalpino- Vrij Git. kjeDOOrten van 3, 6, 9, 12 en 15 maanden (met REIS-EN PASSAGEBURO’S A ^OINGSAVO^ Z" A. BROER Verder komt de zuigeling bij de WADDINXVEEN - Vrijdagavond 30 maart om half negen zal in de hervorm de koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse een thema-avond ”Zo waakt dan!, Hoe?” worden gehouden. Dit thema zal worden belicht door ds. De Graaff uit Hazerswoude. Goeie reis reisbureau Deze maand bijvoorbeeld werd opge treden in verzorgingstehuizen in Gou da, Rotterdam en Waddinxveen (Huize Souburgh). Geheel nieuw is de organi satie van een Paaswake op zaterdag 21 april in de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage. In deze dienst, die om tien uur ’s avonds begint, werkt Dient Den Heer samen met ds. J. C. de Moor. WADDINXVEEN Op de vorige week dinsdagavond gehouden jaarver gadering van het NIVON-Waddinx- veen, die goed werd bezocht, is Rob Sikking tot voorzitter en Gerrit van Lo- chem tot secretaris gekozen gekozen. Het bestuur wordt gecompleteerd door Bertus Jenner (penningmeester). Cor van Dijk (ledenadministratie) en Annie de Heer en Els de Bruin (bestuursle den). Rob Sikking zal tevens als voorzit ter van de Nivon-jongeren fungeren. WADDINXVEEN - In september van dit jaar zal het Gerefomeerd Kerkkoor Dient Den Heer meedoen aan een op name van het NCRV-radioprogramma "U alleen, U loven wij”. Maar voordat dat zover is werkt het Waddinxveense koor een drukbezet programma af. I-■* WADDINXVEEN - Donderdagavond 5 april om kwart voor acht wordt er in het Hervormd Wijkgebouw De Hoek steen aan de Esdoornlaan een zindings- avond gehouden, die in het teken staat van het plaatselijk evangelisatiewerk. Spreker op deze avond, waar mede werkers van koffiebar, kinderclubs, camping- en tentevangelisatie en Echo- commissie van-de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen zullen vertellen over hun activiteiten, is G. J. van den Bos uit Ede. In De hoeksteen zullen kraampjes zijn waar belangstellenden vragen kunnen stellen. Ook is er een boekentafel. De plaatselijke hervormde predikanten zullen de avond openen en sluiten. de dat door de raad zal worden besloten het voor de aankoop vereiste krediet beschikbaar te stellen. Reeds in de vergaderingvan de commis sie ruimtelijke ordening en woning bouw van 29 november 1983 hebben B. en W. het voornemen tot aankoop van het benzineverkoopstation ter kennis gebracht. In verband met het door de gemeente voorgestane gebruik van de regio’s verdeelde bloemen-, planten-, groente- en fruittelers wijd open voor het publiek. Vorig jaar maakten niet minder dan 135.000 mensen van de gelegenheid gebruik om een kijkje te nemen in de ‘keuken’ van de Neder landse glastuinbouw. kiest men daarbij als uitgangspunt de Bijbel. Men wil komen tot standpun ten over politieke vragen op basis van de Bijbel en de belijdenis van de re) formatorische kerken. Na de pauze hebben Han Erath en Em ka Krösschell van de Waddinxveense Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king aan de hand van dia’s iets verteld over Peru en de Peruanen. ‘De gemeente geeft de jeugdgemeen- teraad immers geen enkele taak. De jeugdraad beslist en adviseert niets, heeft geen enkele invloed, zelfs niet op het gebied van jeugdzaken. Dat is jammer. Aan vrijblijvend gepraat zon der politieke inhoud heeft de jeugd van Waddinxveen niets’. ‘Als politieke partijen echt iets wil len doen aan jeugdproblemen zijn er taken te over. Vormend kan zo’n jeugdgemeenteraad voor de deelne mers niet zijn, hooguit frustrerend. In Gouda is daarom de jeugdge meenteraad na een half jaar al weer de mist ingegaan. Als PSP blijven We en -opvoeding (het immuniseren). Eén van de vele taken van een wijk verpleegkundige is het houden van een consultatiebureau. Voor diege nen die het consultatiebureau regel matig bezoeken zal misschien hier van een beeld zijn verkregen. Voor anderen zegt het waarschijnlijk wei nig en daarom volgt hier (zeer be knopt) een weergave ervan: WADDINXVEEN - De vanavond (woensdag 28 maart) vergaderende ge meenteraad is door het college van B. en W. voorgesteld 20.000,-op ta fel te leggen voor de aankoop van het ontruimde pompstation aan het Ko ningin Wilhelminaplein. Nog niet bekend is wat er op deze plek zal gaan gebeuren, want B. en W. zullen over de definitieve inrichting van het ter rein en de bestemming van het gebouwtje nog meFnadere voorstellen ko men. Aan de raad laten B. en W. weten overeenstemming te hebben be reikt met Chevron Petroleum Maat schappij (Nederland) B.V. te ‘s-Gra- venhage over de aankoop van het bui ten gebruik gestelde benzineverkoop station nabij het Koningin Wilhelmina plein. Inmiddels is reeds door het colle ge besloten tot aankoop over te gaan echter onder de ontbindende voorwaar- Verder werkt het Gereformeerd Kerk koor mee aan de zangmaniofestatie Waddinxveen zingt op 8 mei in de vei linghal aan de Bredeweg en staat in juli een optreden op het programma in De Riethoek in Gouda. jarenlange ervaring perfect adviseren. Over de voor u beste reis tegen de beste prijs. Goeie reis! Uw ANVR ’’Goeie reis” reisbureau. Toen de Nederlandse bakkerij begon aan zijn grote sanering en het industrieel élan in die tak van belang scheen te wor den, moest ook het bedrijf Broer mee evalueren. Dat bete kende een ommekeer in de tot dan toe gebezigde bedrijfsvoe ring. Anders denken en anders doen. Ook hier was het de heer Boonstoppel die knopen door hakte en de aanzet gaf tot de nieuwe koers. opstal na aankoop stemde deze commis sie in met wijziging van de bestemming. Een voorstel daartoe zal nog nader wor den aangeboden. GOUDA: Korte Tiendeweg/hoek Markt, Tel. 01820-21922* Het voor aankoop van het buiten ge bruik gestelde benzineverkoopstation met omliggende grond vereiste krediet van 20.000,00 bestaat uit: 10.000,00 koopsom opstal en omliggende grond, 7.500,00 kosten van het verwijderen of onschadelijk maken van de onder grondse tanks en leidingen en 2.500,00 voor het aanpassen van de bestrating. Een nader voorstel voor definitieve in richting van het terrein inclusief het aanbrengen van parkeervakken zullen B. en W. zo spoedig mogelijk doen. De heer B.F. Boonstoppel is sinds 1936 aan het bekende be drijf in het centrum van Wad dinxveen verbonden geweest. Aanvankelijk als medewerker en later als medefirmant. Bege nadigd met een permanent op timisme en een goede commer ciële feeling, wist hij van meet af aan zijn stempel te zetten op, de sinds 1920, door de stichter C.P. Broer gestarte ac tiviteiten op het gebied van bakkerijgrondstoffen. Vooral de toendertijd begon nen produktie en verkoop van pindaschaafsel heeft z’n grote liefde gehad en door zijn kwa liteiten wist hij die tak van het bedrijf tot grote bloei te bren gen. GOUDA Beheer- en Beleggings maatschappij G. Verdouw BV, Wad dinxveen, heeft de statuten gewij zigd, evenals de handels- en vennoot- schapsnaam. Deze luidt nu G. Ver douw BV. De statutaire zetel is nu gevestigd in Gouda. Het zaakadres is: Burgvlietkade 44, Gouda. Wijziging omschrijving bedrijf in: het geven van adviezen ten behoeve van bouwvraag- stukken enz. liever actief in de wijken en buurten om samen met de mensen hun sug gestie te verbeteren. De jeugdge- me'enteraad in Waddinxveen zal door de ouderen worden gedomineerd. Het is wellicht beter de pogingen te staken’. Stapels zomergidsen liggen op onze balie. Boordevol informatie over allerlei zonnige vakantie bestemmingen. Kom snel met ons praten. Wij kunnen u vanuit onze WADDINXVEEN Aan de op zaterdag 7 april te houden lande lijke open dag ‘Kom in de kas’ doen in Waddinxveen een 18-tal glastuinbouwbedrijven mee, zo heeft contactpersoon A.P. van den Bosch van de G. van Dort Kroonweg 1 ons laten weten. ‘Kom in de kas’ werd in Waddinxveen in 1982 voor het eerst gehouden. Er toonden toen 6.000 mensen belangstelling. WADDINXVEEN - De Waddinx veense SGP-kiesvereniging gaat pro beren een jongerengroep op te rich ten. Met dat doel wordt dinsdag avond 17 april in de hervormde Bet helschool atm de Heggewinde een bij eenkomst gehouden waar onder lei ding van tweede SGP-voorzitter P. Mulder gesproken zal worden over het onderwerp ‘Christen zijn in de politiek. Kan dat?’ Het bestuur van de Waddinxveense SGP heeft het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een SGP-studievereniging voor jongeren. In februari heeft de SGP-kiesvereni- ging met deze plannen ingestemd. Het doel is dat deze groep actuele po litiek en maatschappelijke onderwer pen bespreekt. Als SGP-vereniging ZOETERMEER: Dorpsstraat 138. Tel. 079-167555* Met de overname van een colle- gabedrijf in 1971 was ook hij het die daaruit de positieve mo gelijkheden voor een groter be- drijfspotentie wist te distille ren. Met het ouder worden kon hij anderen taken stellen en wist belangrijke zaken te dele geren, daarmee die ander een kans biedend voor een goede bedrijfscontinui'teit. Nooit dwingend in absolute zin, maar richting gevend aan de dingen zodat gebeurde wat gebeuren moest. Ruim veertig jaar heeft B.F. Boonstoppel als belangrijke motor C.P. Broer BV gediend en daarmee een goede basis ge legd voor bedrijf en betrokke nen. Eenmaal gepensioneerd bleef de belangstelling voor ‘zijn bedrijf’ onverminderd groot. Bezorgdheid tonend bij tegenwind, maar ook geweldig blij en trots bij voorspoed en progressie. Met weemoed, maar vooral met respect en dankbaarheid zal hij bij velen voortleven in fijne herinnering. Ook in Waddinxveen op zaterdag 7april: Kom in de kas, een open dag van drijven. In de periode ‘40-‘45 kwam het bedrijf door de stagnatie in de grondstoffenaanvoer stil te lig gen. In die periode fungeerde de heer Boonstoppel als regio naal leider van de in het bedrijf georganiseerde gaarkeuken. Na de oorlogsperiode moest het bedrijf weer vanaf het nulpunt beginnen. Samen met de zwagers K. Broer en J. van Vliet werd in firmaverband eind ‘45 met de ze opbouw begonnen. Er moest zeer veel worden geimprovi- seerd en de verkrijging van grondstoffen was uiterst moei zaam. Vooral voor dat laatste bleken de kwaliteiten van de heer Boonstoppel van onschat bare waarde te zijn. Met nimmer aflatende energie werden de medewerkers en af nemers enthousiast gemaakt en gemotiveerd en zeker niet zon der succes. Een opmerking die ‘baas Bas’ veel gebruikte, was: ‘Wil je even dit of dat’, ‘t Was tekenend voor zijn stijl om zaken aan te pakken. Proble men moet je niet maken; je moet ze oplossen. Dat vooral maakte het zo prettig met hem samen te werken. den in komt de zuigeling bij de wijkverpleegkundige. Het doel van het consultatiebureau, waar uitge gaan wordt van de gezonde zuige ling, is begeleiding van groei en ont wikkeling (vroege opsporing van hef consultatiebureau willen ko- ziekten) en gezondheidsvoorlichting men. Zo’n 10 a 14 dagen na de be valling maakt de wijkverpleegkun dige bovendien een huisbezoek, al waar dan enige gegevens worden ge noteerd en bijvoorbeeld ingegaan kan worden op onderwerpen als: de beleving van het kraambed, borst voeding of flesvoeding, huilen-sla- pen-rust etc. De eerste afspraak wordt gemaakt voor een bezoek aan het consultatiebureau. De zuigeling is dan ongeveer 4 weken oud en komt dan bij de consultatiebureau - arts. WADDINXVEEN - In het sociaal- cultureel centrum De Bonkelaar wordt vrijdag 6 en zaterdag 7 april weer een kinderkledingbeurs gehou den met voorjaars- en zomerkleding. Het comité Kledingbeurs Waddinx veen, al 12 jaar tekenend voorde or ganisatie, heeft ditmaal de verkoop tijden gewijzigd. Volgens mevrouw M. Barendsen- Dahlhaus wordt er dit keer bij wijze van proef niet alleen op zaterdag 7 april van 9.00-11.00 uur verkocht, maar is daarvan reeds sprake op vrij dagavond 6 april van 6.30-8.30 uur. ‘Een mooie gelegenheid voor tieners en voor hen die de laatste jaren de kinderkledingbeurs niet meer be zochten om nu eens De Bonkelaar binnen te lopen’. Op vrijdag 6 april kan men kinderbo- venkleding in de maten 86 t/m 176 aanbieden van 9.30 tot 11.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. De kleding moet uiteraard schoon, heel en eigen tijds zijn. Pyama’s, ondergoed en schoeisel worden niet aangenomen. De verkoopprijs wordt vastgesteld aan de hand van richtprijzen, doch wel in overleg met de verkoper. Men wordt verzocht bij inlevering op te geven of men niet verkochte kle ding al of niet terug wil hebben. Niet teruggevraagde kleding gaat voor een deel naar ‘Myosotis’, een kinderdag verblijf voor dubbelgehandicapte kin deren. Dit kinderdagverblijf heeft ook behoefte aan sokken en maillots voor kinderen vanaf één jaar. Deze worden op de beurs niet verkocht maar kunnen hiervoor wel worden in geleverd. De rest van de overgebleven kleding gaat naar landen in de Derde Wereld. De bezoekers wordt gevraagd niet meer dan 5 artikelen van dezelfde maat tegelijk uit het rek te halen om te passen en de kleding die men niet koopt zo snel mogelijk terug te han gen. Op die manier heeft iedereen een zo groot mogelijke keuze. Ook wordt men verzocht te betalen met kleine biljetten zodat het wisselen en uitbetalen ‘s middags geen problemen opleveren. De heer Van den Bosch: ‘Wij hebben een groot aantal mensen aan de Abr. Kroesweg bereid gevonden om hun bedrijf open te zetten. Een bijzonder breed assortiment kan dan ook wor den getoond: groente (komkommer, tomaat, paprika, aubergine), bloe men (roos, chrysant, gerbera, orchi dee) en pot-, perk- en tuinplanten. Ook de technische kant wordt niet vergeten: kleurensorteermachine voor tomaten en centrale verwar- mingsinstallaties om maar wat te noe men. Bovendien hebben wij een vee houder aan de Piasweg die zijn stal met koeien en kalveren open zet ter bezichtiging’. De open dag is niet commercieel van opzet. Borden wijzen de weg. Het be zoeken van de deelnemende bedrij ven is gratis en ze zijn van 10.00 tot 17.00 uur open. Burgemeester C.M. van der Linden hoe*< opnieuw toege zegd de openingshandeling te ver richten. Uiteraard is deze open dag bedoeld voor de wijde omgeving. Het Na het consultatiebureau voor zui gelingen volgt dan het consultatie bureau voor kleuters. De kleuter zal hieraan een eerste bezoek brengen op de leeftijd van ongeveer 18 maanden. De bezoeken zullen plaatsvinden om de 6 a 9 maanden en gaan door tot de kleuterleeftijd van ongeveer 4 1/2 jaar. Ook hier zijn tussentijdse bezoeken altijd moge lijk. £OUDA Van der Ham Assurantiën BV, Gouda, heeft zich - blijkens een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland - gevestigd aan de Kerkweg Oost 151 in Wad dinxveen. In dit pand waren eerder ondergebracht de Centrale Volks bank (CVB) en vishandel Jac. van Dijk. WADDINXVEEN Prachtige hand werken, allerlei huishoudelijke artike len, levensmiddelen, bloemen en tuin- en kamerplanten zijn vrijdag 30 maart te koop in het Anne Frank- centrum, waar die dag tussen 14.00 en 21.00 uur de door mevrouw S.IJ. van der Linden-Taekema te openen jaarlijkse bazar van de afdeling Wad dinxveen van de Vrouwelijke Vrijwil lige Hulpverlening (WH) wordt ge houden. i consultatiebureau-arts op de leeftijd eventuele mogelijkheid tot tussen- Door de gemeente Waddinxveen tijdse bezoeken). Tussen deze perio- worden opgaven van geboorten ver- J strekt aan de kruisvereniging. Aan de hand van deze opgaven neemt de wijkverpleegkundige contact op met de ouders en zal de vraag voor leggen of zij met hun zuigeling naar WADDINXVEEN - Bij het gezond- heidswerk van het Waddinxveense Groene Kruis, dat nu vestigingen heeft aan de Stationsstraat en de Wingerd, zijn onder leiding van een hoofdwijkverpleegkundige thans 6 wijkverpleegkundigen en twee wijk ziekenverzorgenden werkzaam. Hun werkzaamheden omvatten wijkver pleging, zuigelingenzorg, kleuter zorg, bejaardenzorg, tbc-bestrijding, reumatiekbestrijding, kankerbestrij ding, gezondheidsvoorlichting, reva lidatie, gehooronderzoek, nazorg ziekenhuispatiënten, moeder- en kleutercursussen en uitlenen van verpleegartikelen. Alle jongeren die belangstelling heb ben en zich willen baseren op bo vengenoemd uitgangspunt zijn op dinsdag 17 april welkom in de Bet helschool. Op deze avond zullen de dan aanwezige jongeren beslissen over het wel of niet oprichten van dé bedoelde jongerengroep. Zoals be kend neemt de SGP ook deel aan de jeugdgemeenteraad. Twee jonge SGP- ers, Reinier Hulsman en Cees de Jong, zijn onlangs als lid van de Wad dinxveense jeugdgemeenteraad be noemd. Waddinxveense ‘Open dag’-comité is samengesteld uit bestuursleden van de tuinbouwstudieclubs en van de landbouworganisaties. Op zaterdag 7 april organiseert de hele Nederlandse glastuinbouw onder het motto ‘Kom in de kas’ een lande lijke open dag. Voor de 7de achter eenvolgende maal staan dit jaar lan delijk de kassen van honderden in 25 De opbrengst van deze bazar komt geheel ten goede aan het plaatselijke bejaardenwerk, dat onder meer be staat uit de organisatie van soosmid- dagen, een jaarlijks reisje en Kerst- middagen. De bazar in het AF-cen- trum bestaat verder uit kinderspelle tjes en een rad van avontuur met prachtige prijzen. WADDINXVEEN Op dinsdagavond 24 april is de officiële instal latie gedacht van de nieuwe Waddinxveense jeugdgemeenteraad. Deze week zijn de fractievoorzitters van het jongerenparlement in het Waddinxveense gemeentehuis al bijeen geweest om een aantal zaken met elkaar door te spreken. Men was al een keer eerder on der leiding van loco-burgemeester P.F.J. van Schie (CDA) geza menlijk aan het praten geweest. Van de jeugdgemeenteraad, ontspro ten naar aanleiding van een idee van de PvdA-afdeling Waddinxveen, ma ken de meeste politieke partijen in Waddinxveen deel uit. Alleen D‘66 en PSP ontbreken. Over de mogelijk heid en wenselijkheid om in Wad dinxveen een jeugdgemeenteraad te installeren schreven de Waddinxveen se socialisten vorig najaar een brief aan de gemeenteraad. Met het college van B. en W. consta teerden de gemeenteraadsleden dat dit een zaak is van de politieke par tijen, doch het gemeentebestuur sprak zich hierover in die zin positief uit dat de bereidheid werd uitgespro ken de raadzaal of een andere ruimte in het gemeentehuis met bijbehoren de faciliteiten beschikbaar te stellen van een jeugdgemeenteraad of een jeugdparlement. Om principiële redenen heeft de plaatselijke PSP laten weten niet mee te moeten doen aan de jeugdgemeen teraad. ‘De ledenvergadering van de PSP vond het niet verstandig de sug- gestie te wekken, dat door het instel len van een jeugdgemeenteraad iets vanuit de jeugd gaat gebeuren. Een jeugdgemeenteraad als die in Wad dinxveen is niet meer en niet minder dan een gezellige praatclub’, aldus de PSP. De afrekening en het ophalen van niet-verkochte, wel teruggewenste kleding vindt plaats op zaterdag 7 april van 14.00 tot 15.00 uur. Vóór die tijd wordt er geen kleding terug gegeven en niet uitbetaald. Niet voor 15.00 uur afgehaalde kleding en/of geld vervalt aan de beurs. Bij koop en verkoop via de beurs wordt het af te rekenen bedrag verhoogd respectie velijk verlaagd met 10 procent. Van dit bedrag worden de onkosten (schrijf- en hechtmaterialen, rekken, koffie e.d.) betaald en de netto-op- brengst wordt besteed aan 2 adoptie kinderen van het Foster Parents Plan. Wie nog meer inlichtingen wenst kan bellen: 15171 en 16017. WADDINXVEEN - Na een dienst van Woord en Gebed in de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage - op een steen worp afstand van ‘zijn fabriek voor bakkerijgrondstoffen C.P. Broer BV - is maandag op de algemene begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan ter aarde besteld Bastiaan Frederik Boonstoppel. De aan de Jan Dorrekenskade- Oost 24 gewoond hebbende Waddinxvener overleed vorige week donderdag op 70-jarige leeftijd. Hij was oud-directeur en commissaris van C.P. Broer BV, bij welk bedrijf zijn ener gie, toewijdingen doorzettings vermogen in de herinnering en werkwijze van de medewerkers zullen blijven voortleven. WADDINXVEEN: Passage 222. Tel. 01828-17522* s

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 35