IN DE WINGERDFLAT Negen partijen in forum over racisme en fascisme Oud-Waddinxveners zijn het met elkaar oneens CONSULTATIEBUREAU ’t Handwerkhoekje open Werkgroep met 11 leden achter vandalismeproject vernielen leed toebrengt aan ande ren (individueel èn gemeenschap). Tijdens het project is het mogelijk voor leerlingen om interviews af te nemen bij de gemeentelijke instel lingen zoals politie, brandweer en openbare werken, zodat zij de erva- lllll s ij! lil Mr. A. G. Smallenbroek contra drs. T. J. Bouwers Brievenbus aan de Akker wordt W’vener Bodegraafs SGP-raadslid Toneelavond t voor bejaarden Vergadering CNV W’veen H.J. v.d. Hoeven Open huis in dependance Het Groene Kruis Goede zaak Enquete ii Stellingen Tegenstanders WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MAART 1984 CDA-gemeenteraadslid Jan Hie- i» Een blik in de werkruimte van het consultatiebureau voor baby's en peu ters in Waddinxveen-Noord. (Foto: Sjaak Noteboom). lema. H WADDINXVEEN In café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost wordt donderdagavond 5 april om acht uur een forumdiscussie gehouden over het vraagsstuk van fascisme en racisme. Aan deze discussie, een initi atief van de PvdA-afdeling Waddinxveen, nemen negen plaatselijke poli tieke partijen deel. Als voorzitter fungeert de PvdA-wethouder drs. Mar tin Kraaijestein. Binnen het college van B. en W. heeft hij het minderhe denbeleid in zijn portefeuille. Het vorige week donderdag officieel geopende t Handwerkhoekje Sjaak Noteboom Waddinxveens'oud-burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. Waddinxveens oud-CDA-fractie- voorzitter drs. T. J. Bouwers. De dependance van Het Groene Kruis aan de Wingerd 20. (Foto: Sjaak Noteboom). Een aantal leden van de gemeentelijke werkgroep ’’Jongerengedrag Waddinxveen”, die een (tweede) onderwij sproject over vandalisme voor de scholen heeft voorbereid. Op de foto staan van links naar rechts de leden B. Wier da, mevrouw E. Feijden-Redegeld, M. Moons, A:Kampen, mevrouw M. Roder, G. Bakkeren P. Peek. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van het Groene Kruis heeft aan de Wingerd 20 een dependance geopend van het plaatselijk zuigelingen- en kleuterconsultatiebureau. In deze vesti ging, gesitueerd op de begane grond van het kolossale flatgebouw bij net station Waddinxveen-Noord, wordt komende zaterdagmid dag 31 maart van drie tot vijf uur open huis gehouden. Voor de met hun vaders of moeders meèkomende kinderen ligt er dan een aardigheidje klaar. 17 mi/ /////xGTÏxxTfTE w I m llifi 13 Volgens PvdA-voorzitter A. Slinger is het een goede zaak dat deze forumdis cussie over racisme en fascisme in Wad dinxveen wordt gehouden. De ook in Waddinxveen gestemde Centrumpartij, die volgens hem eerste en tweederangs burgers wil onderscheiden, is daarvan een voorbeeld. Het vuurtje van de vreemdelingenhaat moet worden ge doofd. In het plaatselijk PvdA-blad "Prik bord” schrijft de Waddinxveense soci alist: "De Centrumpartij en de Volksu nie - voor de oorlog de fascistische groe peringen en de NSB - vallen buiten de bonafiede democratische partijen, om dat zij de democratie willen misbruiken om hun macht te vestigen en dan heel autoritair de buitenlanders over de grens te zetten en de burgers een slot op de mond te doen. Want wie niet voor mij is. is tegen mij en moet onschadelijk worden gemaakt: gevangenis of werk kamp is dan nog de humaanste' oplos sing. De weg van de vreemdelingen haat, van racisme en rassenwaan is een heillize weg en de mens onwaardig. De Centrumpartij verbieden vind ik een andere zaak; het lijkt mij beter dat de kiezers die partij helemaal niet stem men, kortom haar boycotten, omdat we te doen hebben met politieke ratten vangers die hun macht enkel en alleen voor zichzelf willen gebruiken". aan de leplaan in de Bomenwijk. (Foto: ten niet tegenover elkaar staan, maar juist proberen elkaar in overleg te vinden’. Drs. Tijme Bouwers zei dat dit soort acties ook niet nodig zijn omdat er zeker bij een heet hangijzer als de kernbewapening ruimte is binnen het CDA voor verschil van inzicht. ‘Dat is zelfs statutair geregeld’. Om een con flict te voorkomen wil de Friese CDA-voorzitter dat er op korte ter mijn een gesprek komt tussen de ac tiegroep en het landelijk partijbe stuur en de Kamerfractie. Juist in Friesland is het initiatief ge-, nomen tot de oprichting van het co mité ‘CDA’ers tegen plaatsing’, dat in Trouw de CDA-aanhang heeft opge roepen de Kamerfractie ertoe te be wegen ter zijner tijd het plaatsings- besluit van kruisraketten in Neder land af te wijzen. Ook enkele mede- bestuursleden van Bouwers in het al gemeen bestuur van het CDA-Fries- land ondertekenden de verklaring. Nadat de acht forumleden in een paar minuten tijd hun visie over het vraag stuk en de gevolgen daarvan voor de plaatselijke politiek hebben gegeven worden er twee stellingen - nogal inge wikkeld en elitair geformuleerd - be sproken. Die twee stellingen zijn: "Poli tieke onlustgevoelens, zich uitend in fascisme en racisme, komen voort uit oude en nieuwe cultuurpatronen en le vensperspectieven. Het levensperspec tief van komende generaties zal dras tisch veranderen: deeltijdarbeid, veran- De gezondheidszorg voor zuigelingen en kleuters is één van de in het oog springende taken van Het Groene Kruis. Een in 1981 gehouden enquê te onder alle bezoekers van het con sultatiebureau aan de Stationsstraat leerde dat er in Waddinxveen-Noord ouders»waren, die met hun zuigelin- WADDINXVEEN Het maandag voor een periode van drie weken in de vierde, vijfde en zesde klassen van een aantal lagere scholen en in de eer ste (brug) klassen van alle scholen voor voortgezet onderwijs in Wad dinxveen gestarte (tweede) onder wijsproject over vandalisme is voor bereid door de gemeentelijke werk groep ‘Jongerengedrag Waddinxveen’. Deze werkgroep, voorgezeten door de politieagente mevrouw E. Feijen- Redegeld, presenteerde de plannen vorige week dinsdagmiddag tijdens een in het rijkspolitiebureau aan de Mozartlaan gehouden persbijeen komst. Het Weekblad voor Waddinx veen schreef daar vorige week op de voorpagina al uitvoerig over. Voor het onderwijsproject ontwikkelde de gemeentelijke werkgroep zelf materi aal, voorzien van de schadebedragen uit 1983, veroorzaakt door vanda lisme. De rode draad die dbor het onder wijsproject loopt is de jongeren van 10-14 jaar ervan te doordringen, dat WADDINXVEEN - Het in Waddinx veen geboren en getogen Bodegraafse SGP-gemeenteraadslid M. G. van den Berg komt weer naar zijn Gouwedorp terug. Hij heeft dan ook in de gemeen teraad van Bodegraven zijn tussentijdse vertrek aangekondigd. De 55-jarige staatkundig-gereformeerde heeft zijn huis aan de Statenlaan al te koop aange boden. dering in rolpatronen, veel minder heidsgroeperingen, lagere inkomens, grote groep werklozen", en "Rechts extremisme berust op onbenul, bravou re, fanatieke overtuiging, afgunst, tra ditionele zienswijze op de rechten, plichten en rollen van mannen en vrou wen". Na de pauze wordt er gediscus sieerd met de zaal WADDINXVEEN - Woensdagavond 4 april om acht uur verzorgt de Goudse toneelgroep "Gouda’s Glorie” in het Anne Frank-centrum een opvoering van ”De aap uit de mouw”, een zomer se zotternij in drie bedrijven door Roel Kassies. De opvoering is bestemd voor de Waddinxveense bejaarden en min der validen en wordt gehouden op initi atief van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen. Het blijspel is te zien tegen betaling van ƒ1,50. Wie problemen heeft met het vervoer naar het AF-centrum kan zoals gebruikelijk het telefoonnummer 15555 draaien, alwaar tegen betaling van een kleine vergoeding dit vervoer wordt ge regeld. Zoals bekend mogen de bejaar den en minder-validen een familielid, een vriend(in) of een goede buur mee nemen. "De aap uit de mouw” speelt zich af in het bouwvallige hotel "De Vergulde Aap”, waar de eigenaren Kor en Marie in gedeprimeerde stemming zijn. Zij kunnen het hoofd amper boven water houden en het dienstmeisje Dicky wordt bedreigd met ontslag. Er is al ja- ren geen gast meer geweest. Maardan plotseling verschijnt er een gast, die zowaar een kamer komt bespreken en wat voor een gast. Hij strooit met geld, er verschijnen nog meer gasten en in dolkomische situaties komt toch de zon er door voor Kor en Marie. In het forum hebben zitting W. Water reus (CDA), C.A. de Leeuw den Bou- ter (EVP), J. Dankers (Hervormde kiesvereniging en SGP), mevrouw I. Verheul-de Wolff (PPR), J. Oudshoorn (PSP), A. Slinger (PvdA), K. Senneker RPF) en een vertegenwoordiger van de VVD. maar dez liberaal is nog niet be kend. Van D’66 zit niemand in het fo rum. WADDINXVEEN Dinsdagavond 10 april om acht uur houdt de CNV-af- deling Waddinxveen in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost een al gemene ledenvergadering. Op deze vergadering, waar iedereen van harte welkom is, zal na de pauze CNV-districtsbestuurder Van der Kamp spreken over een actueel onder werp. WADDINXVEEN De PTT plaatst in de wijk Zuidplas een brievenbus.voor de ter verzenden post, omdat het aantal bewoonde nieuwbouwwoningen in deze wijk gestadig toeneemt. "Aangezien bij de voortgaande bouw beter is te bepa len waar de bus zowel voor het publiek als voor PTT het beste is te situeren is nu als voorlopige standplaats ‘de Akker’ aangewezen", aldus de Waddinxveense PTT-directeur P.F. van der Hek. ringen en het leed van deze mensen met betrekking tot vandalisme kun nen horen. Immers één van de doelstellingen van dit project is o.a. jongeren te con fronteren met de trieste gevolgen van vandalisme. Ook de politie vervult tijdens dit onderwijsproject een be- langrijke rol. Voor het onderwijsproject is be schikbaar een handleiding over het thema ‘Vandalisme: ongezond gedrag op straat’. De lesmodellen zijn zeker niet bindend; er is voldoende ruimte voor het onderwijs - indien zij dit wensen - om ook gebruik te maken van de lesmodellen voor het lager on derwijs en andersom. Overigens zijn de lesmodellen los bladig; zo nodig kunnen later even tuele wijzigingen en/of aanvullingen gemakkelijk worden verwerkt. Ter ondersteuning van de lessen kan ge bruik gemaakt worden van twee dia series over vandalisme. In een van de diaseries zijn Waddinxveense situaties te herkennen. Van de werkgroep Jongerengedrag, dat het nieuwe onderwijsproject heeft voorbereid, maken deel uit: mevrouw E. Feijen-Redegeld (poli tic), voorzitter, mevrouw M. Roder (Samenwerkingsschool voor Havo- Atheneum), A. Kampen (prof. Kohn- stamm-mavo), G. Voogd (chr. mavo/ Ito ‘Kon. Wilhelmina’), B. Wierda (chr. school voor l.h.n.o. ‘De Rank’), H. Rottschafer (openbare lagere scholen), B. Vroegop (protestants chr. lagere scholen), G. Bakker (kat holieke lagere scholen), W. Peek (gereformeerde school), P. Ranse- laar (politie) en M. Moons (gemeen te, afd. Onderwijs), secretaris. Voorts wordt de werkgroep bij dit project geadviseerd door: B. Teerds (politie, afd. voorkoming van misdrijven) en M. Blom (groepscommandant rijks politie, groep Waddinxveen). GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland is nieuw in geschreven BV Inspectie-, Taxatie- en Expertisebureau JTEB, Utrecht, waarbij de Waddinxvener H.J. van der Hoeven is benoemd tot commis saris. Het in Gouda gevestigde bedrijf voert expertises etc. uit. ren uithangbord op de hoek van de winkel in de Bomenwijk. Miep en Ja nus Brouwer hebben sinds december vorig jaar geregeld verbouwd en ge timmerd aan de winkelruimte in de leplaan. Het echtpaar heeft de Prin ses Marijkestraat inmiddels verlaten en woont nu naast de zaak. In ‘t Handwerkhoekje, dat in één dag tijd de hele voorraad wol verkocht zag, is Miep Brouwer geregeld te vin den. Zij wordt in haar werk geassis teerd door een vriendin en haar dochter. Janus Brouwer zet zijn werk als chauffeur voort. De familie Brou wer is er bijzonder over tevreden dat zij na lang zoeken in Waddinxveen de gen en kleuters soms een half uur tot drie kwartier onderweg waren. Daarom heeft Het Groene Kruis met extra inzet gezocht naar een geschik te ruimte in één van de noordelijke wijken. Uiteindelijk is zij daar met medewerking van de binnen de Stich ting Samenwerkende Woningbouw corporaties (SSW) opererende wo ningbouwverenigingen St. Joseph en Ons Begin in geslaagd. Begin deze maand kon namelijk de voormalige bestuursruimte van de SSW aan de Wingerd 20 in gebruik worden geno men na een verbouwing en een op knapbeurt. Uiteraard blijft de hoofdvestiging van Het Groene Kruis aan de Stations straat, ook voor het consultatiebu reau. Alle andere werkzaamheden worden vanuit de hoofdvestiging ge voerd. De nieuwe dependance bete kent echter een belangrijke stuk extra dienstverlening naar de ge bruikers toe. Het Groene Kruis (aan de Wingerd te lefonisch bereikbaar onder nummer 18376) wil daarom de nieuwe ruimte versieren met kindertekeningen. Alle kinderen die tijdens het open huis van komende zaterdagmiddag een kijkje komen nemen worden dan ook uitgenodigd een tekening of iets an ders mee te nemen om te kunnen op hangen. ketten op de vliegbasis Woensdrecht af te wijzen. Zoals al in het Week blad voor Waddinxveen bericht maakt onder meer Waddinxveens oud-burgemeester mr. A.G. Smallen broek deel uit van het comité ‘CDA- ■ers tegen plaatsing kruisraketten’. Tegenstander van dit comité blijkt overigens te zijn de oud-fractievoor- zitter van het CDA in Waddinxveen, drs. T.J. Bouwers. De sinds 19 76 bur gemeester van het Friese Ferwerdera- deel zijnde oud-Waddinxvener heeft zich als voorzitter van het CDA-Fries- land openlijk gedistantieerd van dit nieuwe comité. Acties als deze werken volgens hem polariserend en leiden tot groepsvor ming, hetgeen spanningen binnen de partij op kan wekken. ‘Mensen gaan hierdoor van de partij vervreemden met alle gevolgen vandien. We moe- WADDINXVEEN - De vier Wad dinxveense ondertekenaars van het comité ‘CDA’ers tegen plaatsing kruisraketten’ - de dames A. v.d. Berg-Engelse en Dorenda Gerts en de heren Theo Groenendijk en Jan Hie- lema - hebben in de afgelopen week veel reacties gekregen op hun oproep. Hun namen stonden in de veelbespro ken advertentie van het nieuwe comi té in het dagblad Trouw van vorige week woensdag. Christendemocraten uit Friesland hadden het viertal ge beld om mee te doen aan een publie ke pprpep aan alle leden van het CDA, dat een besluit tot plaatsing van nieuwe raketten niet in overeen stemming is met het CDA-verkie- zingsprogramma om de rol van.de kernwapens terug te dringen. Ook de daartoe uitgenodigde Wad- dinxveners plaatsten in de adverten tie hun naam om er bij de fractie van het CDA in de Tweede Kamer op aan te dringen de plaatsing van kruisra-. De nieuwe dependance voorziet Het Groene Kruis, met ongeveer 4.000 le den de grootste vereniging in Wad dinxveen, als extra dienstverlening aan de ouders en verzorgers in de wij ken Groenswaard 2 en 3 (voor een deel) de Vondelwijk. Tot nu toe was er alleen een consultatiebureau geves tigd in het welbekende Groene Kruis gebouw aan de Stationsstraat. En daarvan is al 28 jaar sprake. handwerk-hobby op deze wijze heb ben kunnen uitbreiden. In het winkeltje komt nog een foto kopieerapparaat om de klanten te helpen met het halen van voorbeel den uit baby-, brei- en haakboeken, terwijl er binnenkort ook Toyota- breimachines te koop zullen zijn. Flet is op de hoek van de leplaan en Prunusstraat in ieder geval goed toe ven. Tussen de knotten wol, zijde, garens, ritssluitingen en naalden is een gezellig zitje gemaakt. De reacties van het publiek, dat al is kennis ko men maken met ‘t Handwerkhoekje, zijn zonder uitzondering positief te noemen. WADDINXVEEN Op feestelijke wijze is vorige week donderdagmid dag voor genodigden en vrijdag voor het publiek feestelijk open gegaan ‘t Handwerkhoekje aan de leplaan 51. In het winkelpand, waarin tot voor kort de videowinkel van Piet en Lia de Waal was gevestigd, hebben Miep en Janus Brouwer een lichte, mooie en doeltreffende ruimte gecreëerd met een ruime keus aan garens, wol 'en al het andere wat er voor diverse soorten handwerken komt kijken. De officiële opening van ‘t Hand werkhoekje was in handen van de ne gen maanden oude kleindochter Me lanie Brouwer. Zij onthulde het ijze-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 39