GEMEENTE WADDINXVEEN 38 Bestuurders moesten van de politie blazen r Lagere omzet voor weegbrug Schoolschaak- tournooi met 131 deelnemers Van Ginkel BV reikt prijzen reiskwis uit VIJFTIG JAAR SAMEN Noordegraaf POLITIENIEUWS WADDINXVEEN ■WWW BO UWVERGUNNINGEN OPENBARE WERKEN BESTEMMINGSPLANNEN I BELASTINGEN MILIEUZAKEN VOLKSGEZONDHEID VERGADERINGEN Somberder SPREEKUREN INZAMELINGEN 1 so; MM Kies het zekere voor het onzekereKies Kok en Mercedes-Benz. Een ideale en betrouwbare combinatie! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 MAART 1984 EIGEN REIZEN MAM e L PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-21^0/3^10 le herziening bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980" De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Dinsdag 27 maart 1984, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Aanpassing HHR Leerlingenraad, Lerarenraad, Raad van OOP en Ouderraad. plicaties tijdens de zwangerschap kunnen worden voorkomen. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Het inentingsboekje moet worden meegebracht. Inlichtingen: gemeentesecretarie, afd. Kabinets- tel. 14433. Onderhoudsplan 1984. Enquête eindrapportage. Financieel jaarverslag. Vaststelling vakantieregeling '84/’85 Verslagen werkgroepen en commissie. Installatie werkgroep Informatica. Gang van zaken op school. Benoemingen. bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat onherroepelijk is geworden het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 18 oktober 1983, nr. B 23786/1, hou dende goedkeuring van de bij raadsbesluit van 1 september 1982 vastgestelde le herziening van het bestemmingsplan ’’Wijk Zuid plas 1980”. Genoemde herziening ligt ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage. Waddinxveen, 21 maart 1984. De burgemeester voornoemd, P. F. J. van Schie, l.b. GESTOLEN FIETS Op dinsdag 13 maart werd bij het WSE-complex een 22-jarige fietser uit Waddinxveen gecontroleerd. Aan de hand van de postcode kon worden gecontroleerd, dat deze fiets in Gou da was ontvreemd. Bij nader onder zoek bleek, dat de man de fiets had gekocht van een 22-jarige vriend uit Gouda. Deze bleek de fiets te hebben geheeld. DEEL III Na enkele weken preventieve contro les te hebben gehouden, is de Wad- Voorlichting c.q. bijstand de Rijksbelastingdienst zullen ten gemeentehuize GOUDA - Uit een wijziging in het han- delsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Hol- land blijkt dat Noordegraaf s Automo bielbedrijf Waddinxveen BV, Wad dinxveen, het geplaatste/gestorte kapi taal heeft uitgebreid met 37 aandelen A tot 73.000,-. Bouwen zonder bouwvergunning De woningbouw in de wijk Zuidplas vordert gestaag; op zich is dat een plezierige zaak. Gebleken is echter dat er mensen zijn die zon der bouwvergunning schuurtjes, erfscheidingen, berghokken e.d. plaatsen. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. WADDINXVEEN Met een door ongeveer honderd mensen bezochte re ceptie hebben de heer Joh. Blom (71) en mevrouw E. Blom-La Grand (67) er vorige week vrijdag in het Trefpunt bij stil gestaan dat zij 50 jaar geleden met elkaar trouwden. Het aan de leplaan 86 wonende gouden bruidspaar heeft 6 kinderen, 16 kleinkinderen en 1 achter kleinkind. Door het grote succes van deze reis kwis zal zeker in het begin 1985 weer te verschijnen Van Ginkel-Vakantie- krant, die van huis tot huis wordt bezorgd, een nieuwe vakantieprijs- vraag worden opgenomen. DIEFSTAL De afgelopen week werd twee keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Ook werden twee fietsen te ruggevonden. Op zaterdag 10 of zondag 11 maart werd een op de Jacob Catslaan geparkeerd staande auto opengebroken. Een portierslot bleek te zijn geforceerd. Ontvreemd werden een radio-cassetterecorder, 3 cassettebandjes en een aansteker. Ambtenaren van zitting houden t.b.v. het geven van voorlichting c.q. bijstand voorde aangifte van inkomstenbelasting. De zitting zal worden gehouden op vrijdagmorgen 23 maart 1984 van 09.00 tot 12.00 uur. en Burgerzaken, Aanvraag hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat de volgende aanvragen ingevolge de Hinderwet zijn ingekomen: a. d.d. 28 februari 1984, van de heer Baxmeier, Hoogeveenseweg 25 te Benthuizen, voor het oprichten en in werking hebben van een meubelfabriek aan de Willem de Zwijgerlaan 2a alhier; b. d.d. 10 februari 1984, van Glasbeek Autoschadereparatiebedrijf B.V., Noordkade 24 alhier, voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning krachtens de Hinderwet voor een autoschadereparatiebedrijf aan de Noordkade 24 alhier. Aangezien er voorshands wordt aangenomen dat er geen behoefte bestaat over de aanvragen adviezen uit te brengen of er tegen be zwaren in te brengen, zijn de door ons opgestelde ontwerp-beschik- kingen tegelijkertijd met de verzoeken om vergunning ter inzage ge legd. Wij zijn voornemens de vergunningen te verlenen onder 64 resp. 47 voorschriften ter beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. MERCEDES-BENZ BES7EIMMGENS ry r2 /tij i ONTZEGGING Op maandag 12 maart werd een Wad- dinXvener rijdend in een BMW-perso- nenauto aangetroffen. De bestuurder, een bekende van de politie, is bij rechterlijke uitspraak tot 1986 de rij bevoegdheid ontzegd. Tegen deze be stuurder en de eigenaar van de auto, die hem daarmee liet rijden, is pro- ces-verbaal opgemaakt. De auto werd door de rijkspolitie in beslag geno men. NEGEREN LICHT Op vrijdag. 16 maart werd tijdens de ochtendspits door de Waddinxveense rijkspolitie nabij de kruising bij de hefbrug een controle op rijgedrag van voornamelijk fietsers en bromfietsers gedaan. Evenals bij vorige gehouden controles bleken ook nu weer vele weggebruikers de nodige regels aan hun laars te lappen. Het verplichte fietspad werd door ve len niet gevolgd en het rode verkeers-' licht werd genegeerd. De kruising werd vaak op de meest gevaarlijke wijze overgestoken. Totaal 17, voor namelijk jonge fietsers en bromfiet sers uit Waddinxveen werden be keurd. De komende weken zullen daar meerdere controles worden ge houden. AANRIJDING Op zondag 18 maart omstreeks 19.50 uur vond op de hoek Beethovenlaan- Noordeinde een aanrijding plaats tus sen twee personenauto’s. Beide be stuurders reden achter elkaar en wil den naar rechts vanaf de Beethoven laan het Noordeinde oprijden. De achterste automobilist remde te laat, waarna een kop-staart-aanrijding volgde. Persoonlijke ongelukken heb ben zich niet voorgedaan. Uit de méér dan 600 inzendingen, re sulterend in ruim 20 procent goede oplossingeh, werden de navolgende vier winnaars door directeur A.G.M. van Ginkel in de bloemetjes gezet en werden door hem de waardevolle prijzen uitgereikt. De prijswinnaars waren: 1. de heer J.F. v.d. Klaauw uit Waddinxveen, 2. mevr. Houdé-Keus uit Zoeter- meer, 3. mevrouw Houweling uit Zoetermeer, 4. mevr. Brand uit Zoetermeer. nisch onderzoek uit het verkeer stuurders rijverboden opgelegd. Naast controle op alcoholgebruik werden 5 automobilisten bekeurd daar hun voertuigen geen geldig deel III van het kentekenbewijs hadden. Drie technische gebreken werden ge constateerd en twee bestuurders gin gen op de bon wegens ondeugdelijke verlichting. Een bromfiets werd voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. AUTO IN SLOOT Op donderdag 15 maart rond de mid- dagspits belandde een automobilist met zijn auto in de sloot, gelegen langs het Noordeinde. Op het mo ment dat een tractorbestuurder rich ting aangaf en naar links afsloeg, werd deze ingehaald door genoemde bestuurder. Beide voertuigen raakten elkaar, waarna de auto in de slip kwam en in de sloot belandde. De auto moest worden uitgetakeld. De bestuurder bleef ongedeerd. ILLEGALE ZENDER Op maandag 12 maart werd een Wad dinxveense bromfietser rijdend op het trottoir gesignaleerd. Een niet geldig verzekeringsplaatje was over geschilderd en de bromfiets vertoon de technische gebreken. De bromfiets werd inbeslaggenomen. De Wad- dinxvener bleek in het bezit te zijn van een zelfgemaakte boksbeugel en een zender/ontvanger-. Deze goederen werden eveneens in beslag genomen. GRANAAT Nabij de Middelweg, gelegen in de polder tussen Waddinxveen en Moer- kapelle, werd een ‘explosief’ aange troffen. Bij nader onderzoek bleek het een leeg omhulsel van een licht- spoorgranaat te zijn. De granaat is verwijderd. Zonder vergunning van burgemeester en wethouders is het oprich ten van schuurtjes, duivenhokken e.d. in tuinen of aan woningen niet toegestaan. Bouwvergunningen kunt u aanvragen via de Dienst Openbare Werken en Bedrijven; bij deze dienst zijn aanvraagfor mulieren voor bouwvergunningen verkrijgbaar en kunt u tevens meer informatie verkrijgen omtrent bouwen en vergunningen. Inenting Rubella voor meisjes geboren in 1973 Op woensdag 28 maart 1984 bestaat in het Groene Kruisgebouw, Stationsstraat 12 van 13.30 tot 14.30 uur gelegenheid tot kosteloze inenting tegen Rubella voor meisjes geboren in 1973. Inenting van meisjes tegen rode hond biedt een goede bescherming tegen besmetting, ook op latere leeftijd, waardoor een aantal com- Den Haag vergunning verleend voor een kledinginzamelingsactie op. 28 en 29 maart 1984. dinxveense rijkspolitie nu verbalise rend gaan optreden tegen voertuigen- bezitters, die niet in het bezit zijn van een geldig deel III van het bijbe horend kentekenbewijs. Van de in de afgelopen week geconstateerde 16 overtredingen zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Bestemmingsplan "Brugweg 1980” De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat onherroepelijk is geworden het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 6 januari 1982, nr. B 26135/1, houden de goedkeuring van het bij raadsbesluit van 15 oktober 1980 vastge stelde bestemmingsplan ’’Brugweg 1980”, behoudens de bestem ming ’’verkeer” ter plaatse van de Brugwegsloot en artikel 6, lid 2, van de voorschriften (wijzigingsbevoegdheid), waaraan de goed keuring is onthouden. Het bestemmingsplan ligt ter gemeentesecretarie, afdeling Algeme ne Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage. Waddinxveen, 21 maart 1984. De burgemeester voornoemd, P. F. J. van Schie, l.b. WADDINXVEEN - De omzet van de Vereniging ”De Waddinxveense Weeg brug" was vorig jaar een heel stuk lager dan in de goede voorgaande jaren. Be droeg de bruto-omzet van het weeggeld in 1981 46.106-en in 1982/ 56.929,-,. in 1983 was dit 30.441,-, zo blijkt uit het jaarverslag 1983 van de vereniging, die vrijdagavond 30 maart om acht uur in de voorzaal van hotel De Unie haar j aarvergadering houdt ”Met deze bruto-omzet van het weeg geld vorig jaar zijn we weer terug in de situatie die er bestond vóór de Melkunie zo'n grote klant van de weegbrug was”, aldus secretaris F. M. van Tol. Volgens hem is de inzet van de familie De Jong nog even groot, maar wordt er nu een maal minder gewogen op de in 1978 ver- WADDINXVEEN - Op zaterdag 7 april zal er in het Anne Frank- cenntrum voor het eerst in Wad dinxveen een schoolschaaktour- nooi worden gehouden. Samen werking tussen de Vereniging voor Openbaar Onderwijs en de Wad dinxveense Schaakvereniging WSV heeft tot dit initiatief geleid. Om te weten te komen of er vol doende animo voor zo’n tournooi zou zijn, hebben beide verenigin gen op alle scholen, zowel lager als middelbare, in Waddinxveen, Bos koop en Moerkapelle een enquete gehouden. de response overtrof verre de ver wachting. Niet minder dan 131 deelnemers gaven zich hierbij op. Qua aantal lan er al van een succes gesproken worden. Het is de be doeling elk jaar een schoolschaak- tournooi te houden zoals dat reeds met dammen het geval is. Ondanks het feit dat in de pers enige tijd geleden de indruk werd ge wekt dat in het kader van de deregulering geen vergunning meer no dig zou zijn voor dergelijke bouwwerken, is bouwen zonder vergun ning nog steeds wettelijk verboden. Glascontainer St. Victorwijk Sinds een glascontainer is geplaatst in de St. Victorwijk, is deze con tainer regelmatig aanleiding geweest tot klachten van omwonenden. Daar ook de huidige plaats, in de St. Victorstraat nabij de telefoon cel en de brievenbus, aanleiding geeft tot klachten, hebben burge meester en wethouders besloten de glascontainer te doen verplaat sen naar de Apollolaan, op de brug nabij de Zuidkade. Commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid Donderdag 22 maart 1984, aanvang 20.30 uur in het wijkgebouw. Belangrijke agendapunten: Bespreking lopende programma. Informatie over herstructurering sociaal-cultureel werk. Open dag. Vakature commissie. Gemeenteraad Woensdag 28 maart 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Beschikbaarstelling krediet rioolaanleg oostzijde Gouwe e.a. Gedeeltelijke intrekking voorbereidingsbesluit gebied "Landelijk Gebied West”. Wijziging Verordening op grond van artikel 9, le lid, Winkelslui tingswet 1976. Verlening medewerking aanpassing c.v.-installatie kleuterschool ’’Klein Duimpje”. Vorming vijf openbare basisscholen per 1 augustus 1985. Verplaatsing Jan Ligthartschool en 't Hazeveld naar ’’Zuidplas” en stichting nieuw schoolgebouw. Verlening medewerking vervangende bouw in ’’Zuidplas” voor Re- hobothschool en kleuterschool ”de Morgenster”. Verlening medewerking aanschaffing leermiddelen Willem van Oranjeschool. Aangaan overeenkomst inzake invoering "B3-reglement” Onder wijs voor Schoolbegeleidingsdienst Midden-Holland en Rijnstreek. Vaststelling bibliotheekplan 1986-1988. Van toepassingsverklaring Besluit Proefgemeenten. Beschikbaarstelling krediet aankoop voormalig benzineverkoop- station nabij Koningin Wilhelminaplein. Verkoop grond Woningbouwvereniging "Waddinxveen” in be stemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980”. Vaststelling zevende wijziging Algemene Subsidieverordening voor exploitatie wereldwinkel. Aanbieding rekening dienst openbare werken 1982. Aanbieding rekening 1982 gemeentelijk Grondbedrijf. Aanbieding rekening 1982 Gemeenschappelijk Antennesysteembe- drijf. Aanbieding rekening Wijkwerk Bomenwijk 1982. Aanbieding rekening Wijkwerk Waddinxveen-Zuid 1982. Beschikbaarstelling krediet vervanging hekwerk sportcomplex ’’Be Fair” Sniepweg. De stukken liggen voor pers en publiek op het gemeentehuis ter in zage. nieuwde weegbrug aan de Noordkade waar buiten de zondag altijd gewogen kan worden. Onze hele installatie is prima in orde en wordt elk jaar door Philips gecontro leerd. De jaarcijfers zijn gewoonweg wat somberder. Er resteerde een kleine winst, die wat groter werd door een te verwachten belastingteruggave”, staat er nog in het verslag van secretaris Van Tol. De Vereniging ”De Waddinxveense Weegbrug” kiest tijdens de jaarverga dering een nieuwe voorzitter na het overlijden, vorige maand, van de heer P. Oudijk. Aftredend en herkiesbaar is bestuurslid J. v. d. Maas. Voorlopige gemeenschappelijke medezeggenschapsraad Woensdag 28 maart 1984, aanvang 20.15 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten:' Aanwijzing notulist. Bespreking ’’Gewijzigd voorstel medezeggenschapsreglement”. Zomerrooster. Verslag ’’Werkgroep Scholenbestand Openbaar Onderwijs”. Kledinginzamelingsactie De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening heeft namens burgemeester en wethouders aan Stichting KICI te Spreekuur burgemeester, de heer C.M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. Eerder dit jaar werd in Aviorama op de luchthaven Schiphol bekend, dat uit een uitgebreidde enquête, geor ganiseerd door het toeristisch vak blad Reisrevue, waaraan ca. 30 pro cent van alle erkende A.N.V.R.- reisbureau’s deelnam, was gebleken dat van Ginkel BV in de sector “ei- genvervoer” (autovakantiereizen) als tweede organisatie in Nederland was gekozen, achter Vrij Uit maar vóór Holland International. De motieven, waarop de keuze was gebaseerd, waren; het programma “product” zelf, de serviceverlening bij reservering, de efficiënte admini stratie van onze organisatie en Van Ginkels scherp gecalculeerde reis- sommen. “De grote belangstelling voor en het vertrouwen in ons product worden door deze verkiezing extra onder streept, terwijl tevens blijkt, dat de konsumenten gaarne hun reis door een middengroot particulier bedrijf laten verzorgen. Onze slogan is ook “Van Ginkel Reizen - net iets atten ter”, aldus directeur A.G.M. van Ginkel. WADDINXVEEN - Zaterdag werden op het hoofdkantoor van reis- en pas sagebureau Van Ginkel BV aan de Tweede Bloksweg aan de winnaars van de in de Vakantiekrant 1984 op genomen reiskwis de prijzen uitge reikt. Bruid en bruidegom wonen al 34 jaar in de Bomenwijk. De heer Blom, geboren in Boskoop, deed vóór zijn pensione ring allerlei werkzaamheden. Zo zat hij in de houtbewerking en was hij verhui zer. Op dit moment is hij voorzitter van WADDINXVEEN In de nacht van vrijdag op zaterdag werd door de plaatselijke rijkspolitie op enkele plaatsen in Waddinxveen, in samenwerking met de Verkeersgroep der Rijkspolitie, een verkeers controle gehouden. In totaal 38 automobilisten bleken alcohol op te hebben. Ze moesten de blaastest ondergaan. Twee bestuurders bleken goed onder invloed van alcohol te verkeren en van hen wer- STOPTEKEN GENEGEERD Enkele weken geleden negeerde een bromfietser bij een controle een ge geven stopteken. Op donderdag 15 maart werd deze bromfietser door de politie staande gehouden. Tegen de 20-jarige Waddinxvener wordt proces-verbaal opgemaakt. Het gouden echtpaar Joh. Blom-La Grand van de leplaan. (Foto: Sjaak Noteboom). de biljartvereniging Onder Ons in het Anne Frank-Centrum. Zijn echtgenote is een geboren en geto gen Waddinxveense. Zij besteedde al haar aandacht aan haar gezin. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan Sakor vergunning verleend voor een collecte in de periode 26 maart t/m 1 april 1984. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. De aanvragen, de ontwerp-beschikkingen en andere terzake zijnde stukken liggen tot 22 april 1984 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzage elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 utir. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingetjiend. Degene die een be zwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. den dus bloedproeven genomen. Eén van de auto’s werd voor tech- genomen. Ook werden twee be- De prijzen bestonden uit 1. een waardebon van f. 750,- te besteden aan een Van Ginkel reizen-vakantie, 2. een waardebon van f. 500,- even eens te besteden aan een Van Gin kel Reizen-vakantie. 3. en 4. prach tig geïllustreerde boeken over resp. Zuid-Amerika en Azië.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3