De Gouwe naar Waddinxveense sportspetters 1 Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Waddinxveen-zondag haalt fors uit tegen Cabouw: 5-1 Reigersburgh geeft twee sprookjes-voorstellingen tweede klasse Basketballers TOOS winnen zonder moeite Be Fair verliest, WSE wint nog net Be Fair-WSE in race om WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE WIELAARD VOOR DE FIETS Dorpstraat 22-28 Tel. 12009 kampioenschap Kwiek gelijk tegen koploper MOOIE PRESTATIES VAN ZWEMAFDELING DE GOUWE Provinciale turntitel voor Paola v. Bergen WADDINXVEEN Paola van Ber gen, junior turnster van de Waddinx veense gymnastiekvereniging TOOS, is zaterdag in Krimpen aan de Lek provin ciale kampioene van Zuid Holland ge worden in de sectie Wedstrijdsport B. Zij behaalde in totaal 31.80 punten. Pa ola gaat volgend jaar automatisch over naar de kampioenschappen wedstrijd sport A. Ingrid Hoogendoorn behaalde bij de turnsters de zevende plaats met 31.15 punten. Volley halsters van Be Fair zijn er bijna Hockeysters winnen: 3-0 Badmintonners WSV 2 gelijk tegen koploper Waddinxveen-za Be Fair A5 Schaakexamen Jeugdschaak Onderlinge 4 Uitslagen Estafettes Jeugd Moeizaam De Gouwe 2 WSE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MAART 1984 I l Manege De Reigersburgh voert tweemaal aan l GLASBEEK FOCWA, kenmerk voor vakwerk i etitie nog steeds bovenaan met 21 raddinxveen-zaterdag won met 0-1 van Manege De Reigersburgh voert tweemaal aan de Piasweg het sprookje "De ijzeren kachel" op. Op de foto van links naar rechts de heer en mevr. Van der Breggen (koning en koningin), Jan Willem Lucas en Hans de Jong (prinsen) en Francis Salverda (de lieftallige prinses). (Foto: Hans Daeter). WADDINXVEEN Tweedeklasser Be Fair heeft zaterdagmiddag in het Burgemeester Wamaarplantsoen met 0-1 van DUNO verlo ren. Dit verlies maakt het er voor de Waddinxveners die met 12 punten uit 16 wedstrijden op de vierde plaats van onderen blijven staan niet gemakkelijker op. WSE won met 2-3 van Groeneweg. Met 15 punten uit 15 wedstrijden staat de Oranjewijkploeg op de vijfde plaats van boven. Het zondagelftal van Waddinxveen haalde fors uit door met 5-1 van Cabouw te winnen. De Waddinxveners staan in de afdelingscompc punten uit 15 wedstrijden. W; WADDINXVEEN Zaterdag is definitief het doek gevallen voor eersteklasser De Gouwe. In een zeer matig duel verloren de Wad dinxveense waterpoloërs met 11-16 van HZPC, waardoor de drei gende degradatie naar de tweede klasse een feit werd. i <4 i Zaterdag 12 mei moet thuis voorde be ker gespeeld worden tegen het Zeeuwse Morres Hulst. Deze dames staan mo menteel 6de in de 1ste divisie. Met Be Fair voor eigen publiek en in de huidige vorm liggen de kansen redelijk goed. Geheel volgens verwachting werd het 2de team van Gerard Lupgens A-selec- tie kampioen. Afgelopen zaterdag won nen heren 4 in 3 kwartier met 3-0 van Radius. Het team is, na junioren A. het 2de kampioen team dit jaar. Het be stond uit: Ton Baars. Dick van Dier- men. Jan-Chris van Wijk. Arjan van der Vloed. Harry Revet, Jan Terpstra, Jan van der Spek en Wim van de Burgh. Trainer-coach is Gerard Lupgens. WADDINXVEEN - Spelend in een ex perimentele opstelling heeft zaterdag- tweedeklasser Be Fair WSE met 4-0 ge klopt. Jan van Rijn speelde als vrije ver dediger, terwijl zijn broer Koert als linksback aantrad. De zondag-vierde- klasser werd op eigen veld al in de eerste helft op grote achterstand gezet door doelpunten van Leon Konijn, Peter Ko nijn en Hans Wouter Valk. Weer Leon Konijn bepaalde de eindstand in de aan trekkelijke wedstrijd op 4-0. steld hem te verlossen. Aan deze produktic, waaraan ruim een jaar is gewerkt, werken voorts mee: een koning en een koningin, diverse edellieden en edelvrouwen. Er is zeer veel aandacht besteed aan de costumering. Een deel hiervan is in eigen beheer vervaardigd, een an der deel is gemaakt door leerlingen van ‘De Breevaart’ te Gouda. WADDINXVEEN Na van een vrije week te hebben, genoten kwamen in het afgelopen weekeinde alle teams van de badmintonafdeling van de multisportvereniging TOOS weer in actie. WADDINXVEEN In de afgelopen week heeft het eerste team van de Waddinxveense tafeltennisvereniging Kwiek het opvallendste resultaat ge leverd door ongeslagen koploper Moerkapelle 1 een gelijkspel af te dwingen (5-5). Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 TOOS 2 had het daarentegen heel wat gemakkelijker. Vorige week zon dag bezocht men Hollemare 1 in Zwartewaal. In deze inhaalwedstrijd kwam men weliswaar tot een 8-0 overwinning, doch hier werden 5 par tijen in 3 games beslist. Zondag ont ving men de zelfde tegenstander. Nu werd Hollemare 1 opnieuw’, maar de ze keer zeer gemakkelijk met 8-0 verslagen. Dit betekende de 7e over winning op rij. Met nog 3 wedstrij den te spelen rijst de vraag wie hen nog van de le plaats in hun afdeling kan afhouden. Vorige week woensdag hebben op de openbare Theo Thijssenschool aan de Kerkweg-Oost een aantal kinderen deel genomen aan het schaakexamen voor het pionnen- of torendiploma. Na een half jaar oefenen onder lei ding van de heer Akkermans konden onderstaande kinderen na een afslui tend examen de diploma’s in ont vangst nemen: Pionnendiploma’s: Natascha Bonefaas, Maurice Hol, Jas per Knuist, Vincent van Lith, Thaira Mehadi, Walter van Triet. Torendi ploma’s: Kim Paling, Eva Tuik, Ron nie Verkade. Vorige week donderdag bood het jeugdschaakteam van Reeuwijk de schaakjeugd van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV de kans thuis revanche te nemen na uit met 8-2 verloren te hebben in de le helft van de jeugdclubcompetitie. Helaas werd het ook ditmaal 8-2 voor Reeu wijk. Mcnno Houdijk op bord zes en Hans van Woudenberg op bord één waren de enigen die voor WSV een puntje scoorden. Volgend seizoen hopelijk beter. Zondag 1 april, het is echt geen grap, speelt ILSE thuis tegen het langzaam omhoog krabbelende Haastrecht, dat zich voor de competitie een hogere plaats op de ranglijst had toegedacht. De overige teams speelden zondag in sportzaal ‘Groenswaard’, zoals ge bruikelijk is. TOOS 1 kwam tot een zwaar bevochten overwinning van 5-3 op Quintus 2 uit Kwintsheul. Groeneweg probeerde sporadisch wat terug te doen maar verder als enkele vrije trappen, die hoog in het doelge bied werden geplaatst, kwamen de Zevenhuizenaren niet. Trouwens kee per Kling torende boven alles en ie dereen uit en wist alle ballen te van gen of wreg te stompen. Na een half uur spelen had WSE succes. De snelle Peter Janssens gaf vanaf de linker kant een voorzet, de laatste man van Groeneweg trapte over de bal heen en Kees Mourits was er als de kippen bij om beheerst te scoren. Groene weg probeerde tot aan de rust nog wat aan de stand te doen maar echt gevaarlijk werd de ploeg van trainer Wiek Hermans niet. TOOS 3 moest zaterdag uitwijken naar de gymnastiekzaal in de Anna van Burenstraat, waar het haar op wachting maakte tegen Valken 1 uit Valkenburg. Gedurende de enkelspe len ging de strijd gelijk op, doch tij dens de damesdubbels moesten de TOOS-dames afhaken, waardoor zij een nipte 5-3 nederlaag leden. - In de matige wedstrijd Be Fair-DU- NO (0-1) trokken de Waddinxveners weer aan het kortste eind. De thuis club startte in de opstelling die in de oefenwedstrijd tegen WSE succes vol verliep. Jan van Rijn als laatste man. Tegenstander DUNO had voor een defensieve opstelling gekozen en was het veld betreden met de op dracht ‘minimaal gelijk spelen’. Be Fair startte met de wind mee zeer offensief, de in het begin onzeker op tredende DL’NO-keeper werd goed op de proef gesteld. Schoten van Al fred de Jong, René v.d. Wilk, Aart Bos en Ed v.d. Brink brachten hem w’el in de problemen, maar steeds bleef DUNO overeind. En zoals de laatste wedstrijden steeds hét geval was deed Be Fair zichzelf de das om, onzorgvuldig- uitverdedigen gaf ook ditmaal de tegenpartij de gelegen heid om te scoren. Na dit doelpunt groef DUNO zich helemaal voor het eigen doel in en liet Be Fair machte loos storm lopen. Na rust was Peter Konijn weer laat- ste'man geworden, Jan van Rijn terug op het middenveld en Rens Overdijk de vervanger van Koert van Rijn. De jeugdige Be Fair-spelers - met uizon- dering van Jan van Rijn en Goos van Vliet, allen onder de 24 jaar - gooi den enorm veel energie in de wed strijd. Door de gehaastheid werd het veldspel onnauwkeurig, zelfs de ge makkelijkste balletjes werden slecht geplaatst. Uitgezonderd de fraaie kans voor Re né v.d. Wilk, na goed voorbereidend werk van Hans Wouter Valk, net na rust en voor Kees Verbree die z’n kopbal net overgetikt zag worden, werden er door de DUNO-verde- digers geen kansen weggegeven. Weg is weg w as het parool en Be Fair had hier niet het juiste antwoord op. Zaterdag staat Be Fair voor misschien wel de beslissende wedstrijd in dit moeilijke seizoen. Om 14.30 uur speelt men de pier punten wedstrijd tegen .Zwaluwen 17. Met een nieuwe nederlaag zal het dan echt moeilijk worden om zich te handhaven. Be Fair 2 speelde 1-1 gelijk tegen Ex celsior M. Peter Bos scoorde al vroeg in de eerste helft, kort voor tijd werd het onnodig toch nog gelijk. Zaterdag is Be Fair 2 vrij en speelt Be Fair 3 thuis om 14.30 uur tegen koploper Voorschoten 2. WADDINXVEEN Zwemmers en zwemsters van het Waddinxveense De Gouwe hebben meegedaan aan C- zw’emwedstrijden en wedstrijden om de plaatselijke Verweij-wisselbeker. Aan de in het Vijfmeibad in Leiden gehouden C-wedstrijd nam De Gou we deel met 6 leden op 10 starts. Marcel v.d. Bosch behaalde op de 100 m. vlinderslag j.o. 16 jr. een 3e plaats in de persoonlijke recordtijd van 1.18.0 (- 2.9), tevens goed voor een B-limiet. Erwin Arnold (2x), Didi Olde Bijvank, Rik de Rooy en nog maals Marcel v.d. Bosch zwommen op hun nummers een persoonlijk re cord. In De Tobbe te Gouda werd ook een C-wedstrijd gehouden. Hieraan nam De Gouwe deel met 10 leden op 17 starts. Henk v.d. Linde behaalde op de 50 m. vlinderslag j.o. 10 jaar een B-limiet in de persoonlijke recordtijd van 50.7 (- 8.3)1 Erwin Arnold (2x), Marcel v.d. Bosch (2x), Mirjam Over dam (2x), Annette van Vliet, Vincent van Lith en Marco van zwommen cord. In het zwembad De Sniep werd de traditionele zeskamp om de Verweij- wisselbeker gezwommen. Aan deze wedstrijd namen naast De Gouwe de volgende ploegen deel: Boskoop, GZC, Koudekerk en De Plas. Woer den had op het laatste moment afge zegd. De leden van De Gouwe zwommen in totaal 32 persoonlijke records. Er werden deze keer echter geen limie ten of clubrecords gezwommen. Bos koop behaalde voor de 3e achter eenvolgende keer de le plaats en is Na de 28e ronde is Van Deelen (met 1982 punten), Philipse (met 1996) pun ten wel heel dicht genaderd. Dit komt doordat Wolfs, met zwart spelend, kans zag de koploper te verslaan. Van Deelen’s partij tegen W. van Oort werd afgebroken, maar het ziet er naar uit, dat Van Deelen gaat winnen en dan neemt hij de kop van Philipse over. Wolfs zelf veroverde daarmee de derde plaats. Jongens-adspiranten 1 moest aantre den tegen BVO 1 uit Alphen aan den Rijn. Nadat TOOS vorige week de kampioenskansen weer in eigen hand had genomen, kon een verlies nu niet worden gepermitteerd. Na een aarze lend begin, groeiden de TOOS-jon- gens in de eerste helft. De ruststand werd bepaald' op 32-14. In de 2e helft speelde de adspiranten opper machtig en het team van coach Hugo Jan Ruts zegevierde verdiend met 73- 31. Topscorers: Robbert Kaufman 27 en Mark van Es 20. WADDINXVEEN - De volleybalsters van Be Fair zijn er bijna in de tweede di visie. De Waddinxveensen. die nog slechts één punt nodig hebben uit twee wedstrijden, wonnen met 1-3 van Star- lift/Voorburg 3, een geroutineerde ploeg met enige ex-eredivisiespeelsters. Coach Willem Jan van Yperen zag de volleybalsters van Be Fair zelden zo ge motiveerd. fel en gedurfd spelen. Na een sterke start van Starlift (5-2 winst in de 1ste set) ging de succesformatie van Starlift-coach Ben van Yperen ook te keer in de 2de set. Be Fair kwam met 10- 2 achter. Op dat moment namen de Waddinxveensen het roer volledig over. Met Gonnie Mastenbroek als een van de uitblinksters werd zeer fanatiek te ruggevochten. Bij 12-12 zakte Starlift in. Zelfs ex-internationals Agaath Heemskerk en Eveline van der Laag za gen het niet meer zitten. De set werd met 13-15 gewonnen, de volgende met 10-15 en de laatste, waarin Starlift haast niets meer terugdeed, werd zelfs 9-15. Als Be Fair (met nr. 8) zaterdag thuis om 16.00 uur in de sportzaal Groens waard het slecht op dreef zijnde Gemini ook maar één punt ontfutseld is degra datie van de baan. maakten van 8.10.3. Zwemmers wa ren: Vincent van Lith, Henk v.d. Lin de, Sander v.d. Akerboom en Erik Nugteren. Op de 4 x 100 meter vrije slag j.o. 14 jaar verbeterden Marco van Niekerk, Marcel Ribbens, Remco de Frankrij ker en Remko Overdam het uit 1980 daterende clubrecord met 1.9 secon den en brachten dit op 5.38.6! Het precies 1 jaar oude clubrecord op de 4 x 100 meter vrije slag heren werd met 4.5 seconden verbeterd door Niek de Leeuw, HanS Timmerman, Marcel Verheij en Marc Faber. Zij zwommen een tijd van 4.06.2! WADDINXVEEN Voor de tweede keer binnen een week moest heren senioren 1 van TOOS-basketbal vrij dagavond aantreden tegen Forwo- dians 1. Werd het afgelopen zaterdag in Voorhout nog een krappe overwin ning, nu hadden de TOOS-mannen nauwelijks moeite met hun tegen standers: 99-64. Heren 1 speelde over de gehele linie een uitstekende partij. De guards Marco Mak en Alfred Gerrits brach ten de juiste lijnen in het spel, waar door het team soepel draaide. Na een ruststand van 51-36, werd de voor sprong in de 2e helft uitgebouwd tot een verdiende 99-64 overwinning. Top-scorers: Hugo Sijlaar 21 en Dirk Rijnsburger 20. daarmee definitief houder geworden van de beker. 1. Boskoop, 113 punten, 2. GZC, 109 punten, 3. Koudekerk, 73 pun ten, 4. De Gouwe, 57 punten, 5. De Plas 56 punten. In het bomvolle zwembad De Zijl werden de clubkampioenschappen es tafettes 1984 van de kring Gouwe- Rijnstreek gehouden. De Gouwe was één van de 12 deelnemende vereni gingen aan deze wedstrijd. In totaal werd door De Gouwe aan 14 van de 16 nummers meegedaan, waarvan er op 4 nummers clubrecords werden gezwommen. Op de 4 x 100 meter wisselslag esta fette m.o. 12 jaar zwommen Liane Zijderhand, Ariëlle v.d. Velden, Wendy de Frankrijker en Sandra v.d. Bosch een tijd van 7.12.0, terwijl de en Marco van Niekerk j.o. 12 jaar op deze afstand een tijd allen een persoonlijk re- ----- len op pony’s en paarden gestalte geven aan de inhoud van het ver haal, dat door de Gebr. Grimm werd geschreven. De inhoud: Een jonge prins wordt door heksen ver wenst en opgesloten in een ijzeren kachel, midden in een bos. Door hulp van een ‘stille metgezel’, pad den, egels, hazen en feeën wordt een lieftallige prinses irj staat ge in deze fase kregen Ton Sleeuwen- hoek en Jan Verbakel ook nog wat kansjes die maar net naast gingen. De laatste zeven minuten waren nog goed voor drie doelpunten. Een alles zins levendige slotfase dus. Eerst maakte WSE 0-3 doordat Pim Sluys goed doorgaand de bal onzelfzuchtig afgaf aan Kees Mourits die de keeper keurig omspeelde en daarmee zijn hattrick voltooide dbor tergend lang zaam en breed juichend te scoren. WADDINXVEEN 'Het eerste da mesteam van de hockeyclub Wad dinxveen heeft de tweede wedstrijd in de veldhockeycompetitie na de winterstop gewonnen. Met 3-0 werd het Rotterdamse Ommoord over- troefd. Vorige week werd al met 2-0 van Pijnacker gewonnen. Na een beginoffensiëf van Ommoord nam Waddinxveen al snel de leiding doordat Angelique Janssens scoorde uit een goede voorzet van linksbuiten Anita Vlemmix. Later forceerde Anne Breimer een strafbal door goed in te lopen. Eveline Ruiter zette deze toegekende strafbal feilloos om in een doelpunt. Ook Ommoord kreeg een strafbal te nemen, maar de bal werd hoog over het doel gepushed. Na rust speelde Waddinxveen romme lig. Ommoord kreeg de kans om uit talloze strafcomers en aanvallen te scoren, maar keepster Lydia Ruiter kwam hierdoor niet in moeilijkhe den. Een kwartier voor het eind van de wedstrijd schoot Eveline Ruiter een strafcomer precies in de linker hoek van het Ommoordse doel en bepaalde hiermee de eindstand op 3-0. Het heren-seniorenteam speelde za terdag in Zoeterwoude een zware wedstrijd tegen Shuttlewoude 3. Door een blessure van de le heer be gon men verzwakt aan deze wed strijd. Na de enkels stond men dan ook met 3-1 achter. Doch in de he rendubbels kwam men sterk terug en wist men een 5-3 overwinning te be halen, alweer de 6e op rij. Zaterdag 14 april speelt het herenteam in Nootdorp de beslissende wedstrijd om het kampioenschap in afdeling 28 tegen Deo 3. Het dames-seniorenteam boekte zon dag een gelijkspel in Zoetermeer te gen de hekkesluiter Mata Hari 1. Ook in deze wedstrijd moest voor ieder punt hard gevochten worden. Na de thee ging de wedstrijd gedu rende een kwartier gelijk op, waarna Groeneweg eventjes hoop kreeg door dat er een doelpunt werd gemaakt. Dat dit in buitenspelpositie gebeurde ontging ook de scheidsrechter niet, zodat dit Zevenhuizens feestje niet door ging. WSE sloeg direct terug. In een druk bevolkt strafschopgebied pikte Kees Mourits de bal op en lobte de bal over alles heen in het lege doel: 0-2. Vier minuten voor tijd kwam een voorzet van Wim Ooms over Ton Kling heen tegen de binnenkant van de paal en stuitte tot ieders verbazing in het doel, 1-3. En zowaar in de laat ste seconde een moment van non chalance in de WSE-verdediging. Een voorzet van Wim Ooms bereikte het hoofd van Marcel Scheffers die hard inkopte, waarna de scheidsrechter af blies. Even leek het erop dat Moerkapelle zelfs z’n eerste nederlaag ging lijden, toen Ronald Verboom en Wim van Wageningen een 3-4 achterstand, om bogen naar een 5-4 voorsprong. J ac- ques Brand vocht in deze laatste par tij als een leeuw, maar moest uitein delijk in de 3e game toch in de sterk ste Moerkapelle-speler Van Ameron- gen zijn meerdere erkennen. Kwiek 2 deed z’n plicht en bezorgde Smash 4 een 6-4 nederlaag, waarbij Henk Bloks met 3 overwinningen een goede basis legde. Kwiek 3 viel defi nitief af als kampioenskandidaat, door voor de 2e maal van mede-kop- loper Vriendenschaar 13 te verliezen. Alleen Leo Buurman zorgde met 2’ overwinningen voor voldoende tegen gas. Kwiek 4 was Bok 2 duidelijk de baas en kwam met een 8-2 zege uit Bode graven terug. Kwiek 5 heeft z’n kam pioenskansen in de 3e klas sterk ver groot. Niet alleen won dit team zelf vrij gemakkelijk van Top 7 met 8-2, maar mede-koploper Gouda 3 leed een onverwachte nederlaag tegen Ilac 6. Daardoor heeft Kwiek 5 uit de laatste 2 wedstrijden slechts 1 punt nodig om de kampioensvlag uit te kunnen steken. Bij de 4e klassers leden Kwiek 8, 9 en 11 nederlagen en won Kwiek 10. Hier echter geen kampioenskansen meer. Bij de 5e klassers staat Kwiek 12 er riant voor. Zij wonnen met 8-2 van Vriendenschaar en hebben nu eveneens nog 1 punt nodig uit de 2 resterende wedstrijden om zich kam pioen te mogen noemen. Bij de jeugd wonnen Kwiek 2, 3 en 4, maar benadrukte Kwiek 1 met een 9- 1 nederlaag tegen DDC 1 nog eens, dat zij bij de landelijke jeugd nog niet mee kunnen komen. Heren-senioren 4 betrad het strijd perk tegen koploper LUB A 4 uit Zoeterwoude-Rijndijk. TOOS kende een matige start. LUBA, bestaande uit geroutineerde afstandschutters, nam al na 5 minuten een 2-15 voor sprong. Daar ook de Zoeterwoudse verdediging gedegen in elkaar zat, zag TOOS de achterstand gedurende de gehele wedstrijd groeien. De eind stand bedroeg uiteindelijk 45-79. Topscorers: Frank Minriee 10, Harry Weck 8 en André van Oudenallen 8. Meisjes-junioren 2 moest de strijd aanbinden tegen MSV 2 uit Noord- wijk. Beide ploegen waren goed tegen elkaar opgewassen en de strijd en de score gingen vrijwel gelijk op. Toch wist TOOS de 2 wedstrijdpunten bin nen te slepen door in de laatste mi nuut 52-50 te scoren. Topscoorsters: Nicole Berg 14 en Carolien Rahms 10. SPV-Waddinxveen (0-1) was eigen lijk 0-0, gezien de zeer verdedigende instelling. De eerste helft kende dan ook w’einig hoogtepunten. Een goed schot van Edwin de Vrindt werd on voldoende gekeerd door de SPV-doel- man, doch de te traag gestarte Ton Pons kon dit buitenkansje niet uit buiten. De ruststand werd dan ook terecht 0-0. In de tweede helft startte Waddinx veen energiek en trok vaak richting SPV-doel, doch tot doelpunten kwam men vooralsnog niet. Na een onnodige overtreding van Ton Pons moest een SPV-speler het veld ver laten, waarna SPV met tien man door moest spelen. Hierdoor werd het Waddinxveense overwicht nog groter waardoor uiteindelijk de winnende treffer ontstond. Een gave pass van Gijs Rupke werd door Ton Pons voor de voeten van Piet Monster gekopt. Deze aarzelde niet en vanaf 16 meter werd de bal ingeschoten. 1-0. Het overigens ge handicapte Waddinxveen, Rob Koele speelde geblesseerd mee w egens enke le afschrijvingen, wist de voorsprong gemakkelijk te verdedigen en Wad dinxveen behaalde een bijzonder nuttige overwinning die zeker ver diend was. Heren-senioren 3 tenslotte werkte een uitduel af in Den Haag tegen Jumpers 10. Met slechts 5 man, waar door TOOS gebrek aan lengte had, was heren 3 in de le helft ongelukkig in de afwerking. Rust: 28-18 in Haags voordeel. In de 2e helft kon TOOS nog 3 punten van de achter stand afknabbelen, maar verloor met 52-45. Topscorers: Thale Lesschen 19 en Martin Meeldijk 14. WADDINXVEEN - In de manege De Reigersburgh aan de Piasweg zullen zaterdag 14 april twee voor stellingen worden gegeven van het sprookje ‘De ijzeren kachel’ en wel om 16.00 uur en om 18.30 uur. Be langstellenden wordt verzocht een half uur voor de aanvang aanwezig te zijn. Ongeveer 104 medewerkenden zul- Zaterdag speelt Waddinxveen om 14.30 uur zijn thuiswedstrijd tegen Gouda met als inzet een aansluiting bij de sub-top. Alleen de volle winst op HZPC zou De Gouwe in de race houden op be houd van het eerste klasserschap. De Gouwe heeft de wedstrijd tegen de de Hagenaars echter verloren met 11- 16, wat dus degradatie betekent naar de tweede klasse. Een degradatie die aan het begin van deze competitie niet was voorzien en die naar gelang de wedstrijden die volgden steeds meer gestalte kreeg. Het was bijna al tijd het kleine beetje - noem het maar - geluk, wat de Gouwe tekort kwam om te overwinnen. In deze wedstrijd, waarin HZPC dui delijk de betere ploeg was, zowel aan vallend als verdedigend, kwam De Gouwe maar moeizaam op gang. Het team keek dan ook snel tegen een 2-0 achterstand aan. Vanuit een afstands schot en een strafworp. Een intikbal van Dirk Russner was het enige tref punt van De Gouwe in de eerste pe riode (1-2). HZPC ging rustig door met scoren en de stand was in de eerste periode op gelopen tot IA. De Gouwe was in de verdediging te traag en het afblokken van de schoten werd nauwelijks ge daan. Ook aanvallend kon het Gou- weteam de bal moeilijk in eigen bezit houden, wat inhoudt dat de contra- aanval van de tegenstander in gevaar toenam. Beide teams scoorden in de tweede periode driemaal. De doelpunten van De Gouwe ontstonden allen uit num- merieke meerderheden en kwamen op naam van Rens van de Meer, Eef Overdam en Mark Faber (4-7). De derde periode was weer geheel voor HZPC. Tegen de drie doelpunten die zij scoorden stond er maar één van De Gouwe en wel een man-meer doelpunt van Hans Timmerman. De Gouwe probeerde toch wel van alles om de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar de pogingen waren te individueel om tot resultaat te leiden. De laatste periodé was een pe riode van alles of niets. De aanvallen werden fanatieker, maar ook de ver dediging werd toen weer wat te ge makkelijk genomen. Beide teams scoorden ieder zes maal. De doel punten van De Gouwe in deze perio de kwamen op naam van Jan Verweij (man meer), Hans de Gruijl (2x), Dirk Russner (2x) en Mark Faber, waardoor de einduitslag op 11-16 werd gebracht en de degradatie een feit. De door De Gouwe-heren 2 gewon nen wedstrijd tegen De Ham 2 uit Wormerveer was op papier de'laatste moeilijke waterpolowedstrijd op weg naar de titel. Na een nerveuze eerste partij, die werd afgesloten met een 3-2 voorsprong voor De Gouwe, kwa men de spelers goed op dreef. De overwinning van 12-4 werd be haald door zeer snel waterpolo van De Gouwe. Vooral de contra-aanval en een man meer situatie werden goed benut. WSE begon de met 2-3 gewonnen wedstrijd tegen Groeneweg met agressief en aanvallend spel, waar door de Zevenhuizenaren zich ge noodzaakt zagen in de verdediging te gaan. De Waddinxveners kregen al in die beginfase enkele kansen om de score te openen. Een kopbal van Kees Mourits beland de tegen de paal en een voorzet van Jan Verbakel miste ook maar net het houtwerk. 'S' o WADDINXVEEN In de competitie voor de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) moest het tweede team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV een uitwedstrijd spelen tegen het Rotterdamse Onesimus 2, dat tot dus ver al zijn wedstrijden gewonnen had. Met twee invallers spelend, presteerden de Waddinxveners het om de stand in evenwicht te houden: 4-4. De eerste minuten van de wedstrijd de den het ergste vrezen voor WSV: Lit- tooy, aan het 8e bord spelend, liep in een slim opgesteid valletje en stond na acht zetten mat! Het was (met verwisse ling van zetten) een variant van het Schots gambiet: Le4.e5 2,d4,ed4: 3.Pf3,Pc6 4.Lc4,Le7 5.c3,dc3: 6.Dd5.d6 7.Dd5: schaak,Kd7 8.Le6 mat. WSV liet zich echter niet demoralise ren: alleen Muit verloor nog zijn partij, maar Besemer en Versluis wonnen de hunne en Oosterloo en Van de Starre haalden remise. Aan de borden 1 (Bloem) en 6 (Ritter) moest toen de be slissing vallen. Ritter stond onder con stante druk en moest het enen na het an dere valletje omzeilen maar hield .het hoofd koel en bereikte remise, waarna ook Bloem de vrede tekende >- 1 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 45