Geen werk voor 727 W’veners KONINKLIJK ZILVER VOOR W. v. d. BERG Weer 100 leerlingen minder naar W’veense Vrouwendag met Wijnie Jabaay en groep ’t Gist Nestkastjes in groengordels lagere scholen bij glastuinder A.P.v.d. Bosch Kom in de kas Daling voorzien van circa 10% GAB-cijfers februari F. v. Vliet 25 jaar bij Van Leeuwen MBO 1 I ’84 Bingo-avond Twee circussen krijgen van B. en W. een speelvergunning Zaterdag 24 maart Bezoek Verandering Benoeming Onderzoek Voorschotten Inwoners Scherm Samen sterk Ruiling Grond IJs Sieraden Gebak Ruiling Vacatures Paasvoetbal Boomplanten Chevron Vergoedingen Circussen Signatuurkeuze Voortgezet onderwijs WWW kijkje te Ai WEEKBLAD VOOR WADDINXVÉEN - WOENSDAG 21 MAART 1984 Waddinxveen De zilveren legpenning en oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland kreeg Schie voor de heer Wijnand van den Berg, die 51 de heer F. van Vliet uit handen van Kamervoorzitter T. HopmanIn het midden directeur W. Aden Boer van auto bedrijf en oliehandel Van Leeuwen BV. Links mevrouw Van Vliet. (Foto: Sjaak Noteboofn). Op dinsdagmiddag 28 februari 1984 bracht het college van burgemeester en wethouders een bezoek aan het be- dijf van Schuttelaar B.V. De aanvangstijd van de vergaderin gen van de commissie voor de finan ciën is gewijzigd van 17.00 in 19.30 uur. De heer P. N. Niersman te Zoeter- meer is met ingang van 1 juni 1984 be noemd ter gemeentesecretarie, afde ling financiën. Door de directeur van de Dienst van Openbare Werken en Bedrijven is aan de Grontmij opdracht gegeven tot het verrichten van een aanvullend Ten behoeve van de bijzondere scho len voor gewoon lager onderwijs zijn de voorschotten op de exploitatiever goeding voor 1984 vastgesteld. Het aantal inwoners in de gemeente Waddinxveen vermeerderde in de maand januari 1984 met 25 en be droeg per 1 februari 1984 21.794. Ten behoeve van de geluidswering van rijksweg 12 is door de meerder heid van de bewoners van de Bloe- mendaalseweg voorkeur uitgespro- Voor de Vrouwendag 1984, onder het motto ’’Samen staan we sterk”, zijn er in De Bonkelaar stands ingericht door Met Cofiton B.V. te Diemen-Zuid is een overeenkomst tot ruiling van grond in het bestemmingsplan Zuid- kade I aangegaan. Aan de heer W. Meulmeester te Waddinxveen zal een perceeltje grond van circa 28 m2 aan de Over toom worden verkocht. (waaronder verkoopsters) en 30 een be roep op een kantoor. In de loop van de maand februari kwa men 209 werkgeversaanvragen te ver vallen. In 40% van de gevallen door in dienstneming van een door het G. A.B. ’’verwezen” werkzoekende. Van de 88 ’’plaatsingen” werden er 31 gereali seerd in een kantoorfunctie, voorts wer den 12 bouwvakkers en 10 metaalbe werkers aan een baan geholpen. Van de vervallen vacatures had meer dan 30% betrekking op een tijdelijk dienstverband en in 15% van de geval len werd een parttime-kracht gevraagd (in hoofdzaak kantoor-, huishoudelijk en onderwijzend personeel). De pers- oneelsvragende bedrijven en instellin gen stelden in 35% van de gevallen als opleidingseis lager beroepsonderwijs; middelbaar of hoger beroepsonderwijs was in resp. 20% en 10% voorwaarde, terwijl in 20% van de vacatures de werkgever vooral ’’ervaring” belangrijk vond. Dat gebeurde ten huize van de familie Van der Torren aan de Bredeweg 82 in Zevenhuizen. De heer Van den Berg bereikte op zondag 18 maart de 65-jari- ge leeftijd en beëindigde op dat moment na 51 dienstjaren zijn werk als agrarisch vakarbeider a in dienst van het land- buwbedrijf van de familie Van der Tor ren. WADDINXVEEN - De aan de Brede weg nog net op Waddinnxveens grond gebied wonende heer Wijnand van den Berg heeft vrijdagmorgen uit handen van loco-burgemeester P. F. J. van Schie de zilveren ere-medaille verbon den aan de Orde van oranje-Nassau op de revers gespeld gekregen. Arie Slinger: ”Wel moet ik eraan toe voegen dat radicaal feminisme - al het goede van de vrouwen verwachten als zij de macht hebben - voor nieuwe voor oordelen zorgt. Pas als mannen en vrou wen de handen ineen slaan, zijn ze sa men sterk. Verkettering van mannen of vrouwen leidt tot discriminatie: één van de grootste gevaren voor het leven en de ontplooing van mensen.” In de eerste plaats zal dan iedereen moeten erkennen en herkennen dat veel vrouwen nog in een achterstandsi- tuatie verkeren. Het laten zien van on gelijke behandeling of bevestiging van ongelijkheid is al een belangrijke taak die we hebben. Wanneer we anderen dit duidelijk maken, kunnen we de tegen standers van emancipatie van vrouwen overtuigen dat deze beweging nodig is.” jaarboek waddinxveen 0 Aan de heer N. van Es te Gouda is een standplaatsvergunning verleend op het Koningin Wilhelminaplein op de vrijdagmiddagen voor de verkoop van ijs. WADDINXVEEN - Op initiatief van de afdeling Waddinxveen van de Rooie Vrouwen is het zaterdag 24 maart in het sociaal cultureel centrum De Bonkelaar Vrouwendag 1984. Deze tweede Vrouwendag - de eerste was vorig jaar met Liesbeth den Uijl - heeft een om twee uur beginnend middagprogramma, dat gratis toegankelijk is, en een om half negen star tend avondprogramma, waarvoor de entreeprijs een rijksdaalder be draagt. In het middagprogramma zal het woord worden gevoerd door PvdA-Tweede- Kamerlid Wijnie Jabaay. Haar praatje is omgeven door optredens van de vrou wenzanggroep De Hellevegen uit Hel- levoetsluis. Het avondprogramma be vat een voorstelling van de theatergroep ’t Gist met ’’Commedia dell’ crisis”. De groep bestaat uit 7 vrouwen en komt uit Dordrecht. Aan Handelsonderneming Ingoro te Rotterdam werd standplaatsvergun ning verleend op het parkeerterrein van de Beukenhof op 7 en 8 maart 1984 ten behoeve van het opkopen van sieraden, edelstenen, munten e.d. De voorpagina van het Statistisch Jaarboek Waddinxveen ’84. Aan T. van der Weerdt te Alphen aan den Rijn werd standplaatsvergunning verleend op het parkeerterrein van de Beukenhof van 1 tot en met 17 maart 1984 ten behoeve van een gebak kraam. Met de heer L. Lamens te Waddinx veen is een gewijzigde overeenkomst van ruiling van grond aan de Piasweg aangegaan. WADDINXVEEN - Maandag avond 26 maart om acht uur is er weer voor alle bejaarden in het An ne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad een bingo-avond met mooie prijzen. De deelname kost 2,50. uitgezette “kom in de kas’Goutes is gratis, evenals vele daaromheen georganiseerde activiteiten die de bezoeker de kans bieden kennis te maken met andere facetten van deze dynamische agrarische sector. GOUDA - In de maand februari stonden er bij het Gewestelijk Arbeids bureau in Gouda 727 Waddinxveners zonder werk ingeschreven: 487 man nen en 240 vrouwen. Een maand eerder waren dat er 720 (483 mannen en 237 vrouwen). Aan het eind van de maand februari be droeg het aantal werklozen in het gehe le gewest Gouda 8.741 tegen 8.515 aan het eind van de voorafgaande maand; een stijging derhalve met 226. Het werkloosheidspercentage bedraagt nu 11,6% tegen 11,3% eind januari. Bij de mannen nam de werkloosheid met 145 en bij de vrouwen met 81 toe. Die stijging deed zich in meer of minde re mate voor in alle bedrijfsklassen; het aantal werkloze bouw- en utiliteits- bouwvakkers en metaalbewerkers bleef ongeveer gelijk. Van de afhankelijke beroepsbevolking is nu 10,9% werkloos en van de afhankelijke vrouwelijke be roepsbevolking 13,7%. In februari 1983 waren die percentages 9,6% en 11,0%. Eind februari waren 185 bij het G. A.B.- Gouda geregistreerde vacatures nog niet voorzien. Daarvan betreffen er 37 een metaalberoep, 20 een beroep in de bouw, 31 een commercieel' beroep Met de afdeling Gouda van de K.N.V.B. is toestemming verleend tot het gebruik van in de gemeente ge legen voetbalvelden op enkele woensdagmiddagen vóór de Paasva kantie ten behoeve van het basis- en voortgezet onderwijs. PvdA-afdelingsvoorzitter Arie Slinger ziet in vrouwendagen met onderwijs, vorming, voorlichting en communicatie middelen ter verandering van de traditi onele mentaliteit, die veelal op voor oordelen berust. Hoewel de weg naar volledige sociale, economische en cultu rele gelijkheid nog lang zal zijn ziet hij gelijkheid van mannen en vrouwen in staat en maatschappij als de meest ge- wenste eindsituatie. Op verzoek van het Recreatieschap Bospark zal medewerking worden verleend aan de op woensdag 28 maart in het Gouwebos te realiseren boomplantfeestdag 1984. Koninklijk zilver uit handen van loco-burgemeester P. F. J. van jaar agrarisch vakarbeider is geweest. (Foto: Sjaak Noteboom). 100 meisjes en :aen en januari 1974; bevolking uit. irlinvt/ppri ‘xZL FNV Vrouwenbond, Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, IKV, PPR, Amnesty International, Huma nistisch Verbond, VOO, NIVON, Vrouwentrefcentrum (Z)Onder Dak, Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen, Werkgroep Vrou wenemancipatie, Vrouwen voor Vrede uit Boskoop, Rooie Vrouwen en de Stichting Openbare Bibliotheek Wad dinxveen. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. heeft aan de samenwer kingsschool voor HAVO/Atheneum toestemming verleend tot het ophan gen van nestkastjes in de groengor- dels rond de sportcomplexen in de omgeving van de school ten behoeve van een lessenserie in samenwerking met de afdeling Didaktiek.van de Bio logie van de Rijksuniversiteit te Ut recht. Dat blijkt uit een overzicht van een aantal besluiten en mededelingen, voorzover niet reeds in openbare ver gaderingen aan de orde gesteld of nog te publiceren in de gemeentelijke ru briek, uit de vergaderingen van het college van burgemeester en wethou ders van 14, 21 en 28 februari en 6 maart 1984. Dit zijn de andere beslui ten en mededelingen: Van Chevron Petroleum Maatschap pij (Nederland) B.V. is het voormalig benzinestation aan de Frederik Hen- driklaan aangekocht. Aan de besturen van de bijzondere kleuterscholen zullen voorschotten op de exploitatievergoedingen en de extra vergoedingen in verband met Volgens PvdA-gemeenteraadslid Bep Vermeij is hetmottovan Waddinxveens tweede Vrouwendag een goed motto, ’’want samen zullen we moeten berei ken dat vrouwen in onze maatschappij gelijkwaardig worden behandeld en ge lijke kansen krijgen zich te ontplooien. overschrijding van de normvergoe- dingen bij het openbaar kleuteron derwijs over 1984 worden verstrekt. WADDINXVEEN - Glastuinder A.P. van den Bosch aan de G. van Dort Kroonweg 1 in Waddinxveen zegt zaterdag 7 april “Kom in de kas”. Zijn kas staat die dag wijd open voor het publiek, omdat de Nederlandse glastuinbouw dan voor het zevende achtereenvol gende jaar de mogelijkheid biedt een kijkje te nemen in de “keu ken” van de glastuinders. Vorig jaar deden dat in heel het land 135.000 mensen. De tuinbouw is in toenemende mate van belang voor de economie. Vorig jaar bedroeg de export van verse groente, fruit, snijbloemen en plan ten in totaal 5,9 miljard gulden. Dit was 500 miljoen gulden meer dan in 1982. Er zijn in ons land 7.350 voe- dingstuinbouwbedrijven onder glas. Samen zorgen zij voor een productie van miljoenen kilo’s groente en fruit. Zo worden er jaarlijks 16 miljoen kilo radijs via de groenteveilingen verhandeld. Bij voedingstuinbouw- product nummer één, de tomaat, ligt dit getal nog veel hoger. Meer dan 450 miljoen kilo tomaten vin den via veiling en handel ieder jaar hun weg naar de consument. De bloemisterijsector toont niet minder aanzienlijke getallen. De in Nederland gevestigde 7.560 bloemen- en plantenkwekerijen on- WADDINXVEEN - De aan de Bur gemeester Trooststraat 99 wonende Waddinxvener Frans van Vliet (52) heeft de zilveren legpenning, het zilveren insigne en de oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland uitge reikt gekregen. Voorzitter T. Hop man reikte hem die onderscheidin gen uit wegens 25 jaar trouwe dienst bij autobedrijf en oliehandel Van Leeuwen BV. Dat gebeurde vrijdagmiddag in de showroom van het bedrijf aan de Piasweg. De heer Van Vliet was op 16 maart 1959 in dienst getreden van de firma J. van Leeuwen Zn. Eerst als boerenknecht, koeienmel ker en byrjjder en vervolgens als kolenwagenchauffeur en tankwa genchauffeur. Directeur W.A. den Boer van Van Leeuwen BV, waar 45 mensenwer ken, haalde in een toespraak her inneringen op uit het arbeidszame leven van zijn trouwe medewerker, die Kamer van Koophandelvoorzit- ter Hopman al had omschreven als plichtsgetrouw, nauwkeurig en dienstvol. Voor hem en zijn vrouw was er van het bedrijf een kleurentelevisie. De medewerkers boden hun collega twee tuinstoelen aan. Mededirec teur J. van Leeuwen bracht de feli citaties over van de nu in Spanje zittende ‘ome Jaap’ en ‘ome Piet’ van Leeuwen. De jubilaris was duidelijk verrast door de blijken van waardering. Bij Van Leeuwen BV staat Frans van Vliet bekend als een ‘snelle jon gen’: altjjd druk en altijd haast. Het bedrijf met vestigingen in Waddinx veen en Gouda omvat naast Van Leeuwen Beheer BV de werkmaat schappijen Van Leeuwen BV Auto bedrijf en Oliehandel en Van Leeu wen Truckservice BV. Aan circus Gebr. Mullens is een speelvergunning verleend voor één dag in de periode van 21 tot 25 mei 1984. Aan Circus Holiday is een speelver gunning verleend voor één dag in het najaar 1984. ken voor een combinatie van een scherm van minimaal 1 'h meter en ge- velisolatie. der glas produceren jaarlijks bijna 6 miljard snijbloemen en ruim 400 miljoen potplanten. Traditioneel is de roos de populairste snijbloem, di rect gevolgd door de chrysant, anjer tulp, gerbera en freesia. Nauwelijks minder van belang zijn de lelie en de cymbidium. De meest gevraagde pot planten zijn begonia, ficus, bromelia, dracaena, azalea en saintpaulia. Al deze producten en de moderne manieren waarop ze worden geteeld zijn op 7 april in ruime mate te zien. De landelijke open dag voor de glas tuinbouw is niet commercieel van opzet. Het bezoeken van de bedrij ven, die zijn opgenomen in de vele Bij de schoolkeuze naar richting blijkt het openbaar onderwijs ook dit jaar weer een kleine teruggang te heb ben geboekt. Globaal kan gesteld worden dat 50 procent der school kinderen een der prot.chr. scholen bezoekt, 28 procent op de openbare scholen werd geplaatst en 22 procent op een school voor R.K. onderwijs. Per woonwijk bestaan er echter grote verschillen. Samenstelling der wijkbe- volking, maar ook de ligging van een school ten opzichte van de wijk spe len daarbij een rol. Binnen het prot. chr. onderwijs valt een stijgende be langstelling te constateren voor de Ned. Herv. scholen, die thans 37 pro cent van het leerlingenbestand van de prot.chr. scholen aantrekken. De Ge reformeerde (streek-)school breidt zich nog steeds uit. Ook het aantal plaatselijk leerlingen nam iets toe. Deze school telt nu 141 leerlingen, waarvan er 48 in Waddinxveen woon achtig zijn. Waddinxveen voorziet in een belang rijke behoefte aan voortgezet onder wijs in deze streek. Van de 2348 scholieren die hier enige vorm van voortgezet dagonderwijs genieten op 4 scholen komt 45 procent uit een der omliggende gemeenten. Van de 1302 leerlingen van het HAVO-Athe- neum-onderwijs is zelfs ruim 50 pro cent elders woonachtig. Het totaal aantal leerlingen steeg nog met 1 pro cent; dit echter uitsluitend als gevolg van de toename met bijna 5 procent van de elders woonachtige leerlingen. Het Waddinxveense leerlingenbestand daalde met 2 procent naar 1299 onderzoek met betrekking tot de wa teroverlast bij de Passage-flat. De theatergroep ’t Gist, zaterdagavond 24 maart bij de Rooie Vrouwen. (Foto: Anna Pool). WADDINXVEEN In W’addinxveen gaan weer jongens minder naar de 16 lagere scholen dan een jaar gele bijna 600' minder dan tijdens de leerlingentop in toen maakten 2.663 scholieren 13,2 procent van de’ Inmiddels, zo blijkt uit het Statistisch Jaarboek Waddinxveen ‘84, is dit leerlingenaantal teruggelopen naar 9,5 procent van het in woneraantal. Het aantal Waddinxveense leerlingen dat hier een la gere school bezoekt bedraagt nu 2.076. Uit de leeftijdsopbouw per 1 januari jl. blijkt dat het toekomstige leerlin genbestand voor het lager onderwijs nog circa 10 procent zal dalen, zon der rekening te houden met migratie. Maar juist deze laatste factpr gaat een belangrijke rol spelen nu de woning bouw in de Zuidplas fors op gang is gebracht. De jeugdige leeftijdsopbouw in deze wijk - zoals deze zich thans aftekent - zal van grote invloed zijn op de op bouw van het leerlingenbestand. Van de nog slechts 260 inwoners die hier op 1 januari jl. woonden behoort 10 procent tot de lagere school-bevol- king; het aantal 0/5 jarigen bedroeg echter al 23 procent. Voor het kleu teronderwijs telde de wijk op 1 ja nuari jl. 22 kinderen, ofwel 8,5 pro cent van de wijkbevolking tegen 3,5 procent in de totale gemeente. In te genstelling tot een wijk als ‘Groens- waard III’ laat het zich aanzien dat ‘Zuidplas’ maar langzaam naar de top van het leerlingenbestand voor het la ger onderwijs zal toegroeien. Het kleuteronderwijs telt thans 755 leerlingen; dat zijn er 350 minder dan tijdens de leerlingen-top in 1971. De daling met 100 leerlingen, die op grond van de huidige bevolkingsop bouw verwacht zou mogen worden zal gecompenseerd worden door ves- tigingsaanwas in Zuidplas. Van de to tale capaciteit der kleuterscholen wordt thans nog slechts 3/4 deel be nut. scholieren. Aan het einde van het cursusjaar 1982/1983 verlieten 415 scholieren het lager onderwijs. Hier van stroomde 36 procent door naar het HAVO-Atheneum-onderwijs (vo rige cursus 34 procent). Evenals bij het eind der vorige cursus vloeide 19 procent af naar het lager beroepson derwijs. De overige 45 procent koos voor MAVO-onderwijs (23 procent) of een der brugklassen LTO-MAVO (15 procent) en MAVO/HAVO (7 procent). X, JL 'V RW-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 7