De Waardt BV als eerste voor Voor de zevende maal w Orlando Kwartet in raadzaal Zaterdag open huis in 18 tuinbouwbedrijven brengt show bus op de weg Jeugdfr actie VVD stelt zich Brugfestijn Waddinxveen Kom in de kas van 10.00-17.00 uur Grootse voordeelshow op 15 en 16 juni Donderdagavond 2 april Kaartavond Instuif van midden-en kleinbedrijf in De Unie Toch opletten met het nieuwe hengelseizoen lid ru Op een rij ÜW r/ \i Opmerkelijk Vele gemakken l4W ry Eigen mensen [r. N onderwe£ i zH Sb Zaterdag 7 april 1984 <7/ De*haag WADDINXVEEN 13t 18 7/ 17 ZEVENHUIZEN /i veense hefbru WADDINXVEEN - Donderdagavond 5 april wordt er na weken van geen kaartavond weer zo’n avond gehouden in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar. Deze avonden van de Kla- verjasclub staan bekend om de goede sfeer en gezelligheid. De entree bedraagt slechts 2,50. De aanvang is 20.00 uur. Donderdag 19 april is er een kaartspeci- al. Dan wordt namelijk de beroemde Paaskaartavond gehouden. De deelnemende bedrijven zijn: ABRAHAM KROESWEG Nr. 7 K. van Vuuren (gerbera) Nr. 6J. Rooker (perkplanten, ketelhuis en een stand van de tuinbouwschool uit Boskoop) ZESDE TOCHTWEG Nr. 4A H. van Nieuwkoop (bloemkool, sla, gipskruid, spinazie Nr. 4B M. van Nieuwkoop (bloemkool, bonen, selderij, peterselie, gipskruid, limonium, kroten en spinazie Nr. 4C D. Oosterom (diverse groene bladplanten en een stand van de tuin bouwschool uit Gouda Nr. 5 D. Verwey (rozen en orchideeën) Z. w a.f CH 30 O0 00 czsS Nr. 8 W. Verkade (komkommer) nr. 10 N. van der Eyk (rozen, violieren, gladiolen) Nr. 13 A. Hoogerbrugge (gerbera) Nr. 21 B. de Gier (jaarrond chrysanten) Nr. 18 J. C. van Haastert (tomaat en een demonstratie van een kleurensorteer- machine) Nr. 27 W. Sterkenburg (aubergine op steenwol) Nr. 26 H. de Vreede (komkommer op steenwol) Nr. 44 P. Treurniet (gerbera vermeer dering, bloemschikken, kantine, EH BO) Nr. 46 J. de Mik (tomaat op steenwol) Nr. 50 H. Hoogendoorn (paprika op steenwol) WADDINXVEEN - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland houdt, in samenwerking met de Nederlandsche Middenstands- bank N.V., op dinsdag 10 april in Wad- dinxveen een instuif voor midden- en kleinbedrijf. 4 2/7/ In de ’’Rijnlandzaal” van hotelrestau- rant ”De Unie” wordt op 10 april, van 16.00 tot 19.00 uur, gesproken over het thema ’’flexibel op technologische ver anderingen in het midden- en kleinbe drijf. NMB-directeur Boulonois spreekt over ’’kennismaken met elkaar”, drs. Th. Vermeulen van de K.v.K.-Gouda over ’’technologische ontwikkelingen schept nieuwe kansen", ing. G. Vriend (adj.di recteur Kauffelt Robot Systems) spreekt over mogelijkheden en kansen met robotisering, terwijl drs. S. Peters het heeft over ingrijpende veranderin gen in betalingsverkeer en administra tie. Volgens De Waardt BV is de bouw- consument steeds mondiger gewor den. Hierdoor is een goede voorlich ting voor de aannemer, makelaar en leverancier aan de gebruiker steeds belangrijker geworden. Door het in zetten van deze prachtige bus met een deskundige bemanning hoopt het Waddinxveense bedrijf van de Sta- ringlaan deze taak nog beter te kun nen uitvoeren. Bezoekers van de bus ontvangen een introductie- en premiebon voor een bezoek aan de Bouwvoorlichting te Waddinxveen en voor de jeugd is er nog een leuke bouwplaat beschik baar van de showbus. Darik zij in het bedrijf aanwezige technische kennis op velerlei gebied, is het mogelijk ge weest om de complete verbouwing van de bus in eigen beheer uit te voe ren. a. worden gevist vanaf vóór zonsopkomst tot 2 na zonsondergang. b. tussen 1 juni t/m 31 au gustus mag de klok 24 uur rond worden gevist. c. vanaf 1 september mag men weer vissen van 1 uur vóór zonsopkomst tot 2 uur na zonsondergang. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden zal dinsdagmid dag 10 april een door de Waddinx veense bouwmaterialenhandel De Waardt BV aan de Staringlaan op de weg gebracht “Showbus Bouwmate rialen” officieel in gebruik stellen. Kom in de kas sparen. Toch blijkt dit voor veel telers in de praktijk niet voldoende om hun bedrijf rendabel te houden. Door de verschillende onderzoekinstel lingen wordt naast energiebsparing ook op ander gebied veel onderzoek ver richt. Zo wordt bijvoorbeeld veel aan dacht besteed aan de verbreding van het assortiment en de verbetering van de kwaliteit. Vrijwel doorlopend zien nieuwe produkten met steeds betere ei genschappen het daglicht. Regelmatig worden nieuwe kleuren, vormen of smaken ontdekt en wordt gewerkt aan verbetering van de houdbaarheid, teelt- technieken en transportmethoden. 12 11/ ioX, Krijgt het Brugfestijn ‘84 dus het ka rakter van een voordeelshow met veel aandacht voor gezelligheid en sfeer, in het verleden waren de manifesta ties aan de voet van de Waddinxveen se hefbrug opgezet als jaarmarkt, een groots marktgebeuren met antiek en curiosa, braderie en als Oosterse markt. Het eerste evenement werd in 1977 gehouden. Sinds die tijd wisten een reeks van artiesten de weg naar Wad dinxveen te vinden. Zo traden op de zes Brugfestijnen tot nu toe onder andere op Anita Meyer, Bom Deuce, Jack Jersey, Alexander Curly, Henk Wijngaard, Willem Duis, Sandra Ree- mer en Bonny st. Clair. Naast deze optredens waren er de monstraties van krachtsporten, modeshows, sterke-man-wedstrijden, tussen het publiek optredende varie- té-artiesten, penalty-wedstrijden voor de jeugd en wat dies meer zij. Een aantal van deze activiteiten wordt ook dit jaar weer gehouden. Op de Brugfestijnen werden steeds opge luisterd door Bruggastvrouwen. Het gaat daarbij om een periodieke in formatie- en ontmoetingsgelegenheid voor vertegenwoordigers van groepen ondernemers en ondernemersorganisa ties. Voorts is de bijeenkomst bedoeld voor instellingen en overheidsinstan ties, die deel uitmaken van het midden- en kleinbedrijf, of diensten aan deze sector verlenen. V .vYZ r v//7 uur 2 uur WADDINXVEEN - Dat, met 1984 als proefjaar, de minister van Lanbouw en Visserij de ge sloten tijd voor hengelaars heeft opgeheven, is de meeste hengelaars uit diverse publika- ties in de landelijke pers wel bekend. Toch is ook in Wad dinxveen gebleken, dat mis verstanden hierover gemakke lijk kunnen ontstaan. Het bestuur van de hengel- sportvereniging “Waddinxveen’ denkt er goed aan te doen, hen gelaars er op te wijzen, dat het vissen met de “speciale hengel” dus de hengel geaasd met vis, of de hengel met spinners en lepels, verboden is en blijft, voor wat Waddinxveen betreft in de periode 1 maart t/m 30 september. Hierdoor is het vis sen op snoek, en snoekbaars en baars met bovenvermelde aas- soorten nog steeds aan een ge sloten periode gebonden. Ter tegemoetkoming aan de wensen van de beroepsvisserij heeft de minister tevens be paald, dat het gebruik van wor men als aas verboden is tot en met 31 mei. Mits voorzien van de nodige vergunningen kan el ke hengelaar dus in de voor heen gesloten periode vissen met de gewone hengel. Voor alle duidelijkheid nog even op een rij gezet, wat de wet thans onder de gewone hengel verstaat: een hengel is een gewone hengel, als deze is geaasd met brood, aardap pel, deeg, kaas, granen, zaden, peulvruchten, fruit, zeepier, zager, mossel, putschelp, steur- krab, garnaal en nabootsingen van deze aassoorten, alsmede met insecten of insectenlarven (dus ook maden) en naboot singen van deze twee, mits niet groter dan 2 1/2 cm. Voor wat betreft het nacht- vissen zijn de volgende bepa lingen van kracht: tot en met 31 mei a.s. mag 1 uur uur gevolgd op de samenwerkingsschool Sniepweg. Met zijn vijven zeggen ze voor de Waddinxveense jeugd in Dinsdagavond, 24 april zal de Wad dinxveense jeugdgemeenteraad voor het eerst van start gaan. Het onder werp dat op deze eerste vergadering wordt aangesneden is, “Arbeidsver- korting. Oplossing voor werkloos heid?”. De vergadering begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - Het zesde en laatste kamermuziekconcert van dit seizoen in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis wordt don derdagavond 12 april om half negen verzorgd door het Orlando Kwartet. Het in Nederland gevestigde Orlando Kwartet ontleent zijn naam aan de 16e eeuwse componist Orlando di Lasso en vertegenwoordigt een echt Europese kamermuziektraditie. Het kwartet maakte zijn debuut in 1976 en verwierf een jaar daarna de eerste prijs van het internationale Carlo Jachino Concours voor Strijkkwartetten. In 1978 behaalde het Orlando Kwartet de eerste prijs van het tweede Internationale Concours voor Strijkkwartetten van de Europese Radio Unie te Helsinki. Het kwartet trad met veel succes op in Parijs, Brussel, Basel, Zürich, Salz burg, Wenen, Londen, München, Keu len, Hamburg, Stuttgart, Berlijn en Stockholm. Het Orlando Kwartet be hoort thans tot de meest vooraanstaan de strijkkwartetten. Van de twee gram mofoonplaten van het Orlando Kwartet die zijn verschenen (Philips), werd de tweede bekroond met de Grand Prix In ternational du Disque. Istvan Parkanyi (primarius) in het Or lando Kwartet is van Hongaarse origi ne. Hij studeerde aan het conservatori um van Boedapest en vervolgde later zijn studie in Keulen bij Max Rostal. Heinz Oberdorfer (viool) werd in Duitsland geboren. Hij studeerde bij Georg Réti-Gazda aan het conservato rium van München en vervolgens te Wenen aan de Akademie für Musik. Ferdinand Erblich (altviool) is geboren in Wenen, waar hij studeerde bij Josef Sivo en Hatto Beyerle. Stefan Metz (cello) komt uit Roemenië. Hij begon zijn muziekstudie aan het conservatori um van Boekarest en studeerde voorts bij Paul Tortelier. Het zal één van de laatste concerten zijn van dit Orlando Kwartet, daar Istvan Parkanyi vanaf het komende seizoen de nieuwe concertmeester is van het Ne derlands kamerorkest. De in 1958 gebo ren Franse violist Charles-André Linale volgt in september Istvan Parkanyi op. PLASWEG Nr. 37A H. de Jong (pluimveehouderij) Nr. 14 L. Lamens (een gemengd boe renbedrijf met koeien, schapen en di verse akkerbouw producten) De veilingomzetten laten zien dat de gllastuinbouw nog steeds bloeit. Vorig’ jaar zorgden de 12 in ons land gevestig de bloemenveilingen voor een geza menlijke omzet aan bloemen en planten van 2,8 miljard gulden. Door de 43 groente- en fruitveilingen, die de bloe menveilingen gedeeltelijk overlappen, werd in 1983 dezelfde omzet gereali seerd. De meeste bloemen, planten, groente en fruit, die via de veilingen door de telers aan de handelaren wer den verkocht, zijn geteeld onder een to tale kasoppervlakte van niet minder dan 8.710 hectare. De vele hectaren met kassen en de groeiende veilingomzetten willen ech ter niet zeggen dat alles voor de wind gaat. De hoge personeelskosten en gas- prijzen zijn een probleem. Met name door de hoge gasprijzen is er binnen de glastuinbouw de laatste jaren veel ged aan aan energiebesparing. Kassen met dubbel glas, isolerende schermdoeken en andere energiebesparende maatre gelen zijn aan de orde van de dag. Aan de energiebesparing is veel onder zoek voorafgegaan. In ons land zijn meer dan 30 Proefstations, proeftuine nen wetenschappelijke instituten werk zaam op het gebied van land- en tuin bouwkundig onderzoek. Hierbij laten we de activiteiten van diverse zelfstan dige bedrijven nog buiten beschouwing! Door energiebesparende maatregelen heeft de glastuinbouw in de periode van 1979 t/m 1983 naar schatting op het tota le energieverbruik zo’n 35% kunnen be- WADDINXVEEN-Zaterdag7 april wordt in Waddinxveen van 10.00 tot 17.00 uur de publieksmanifestatie ”Kom in de kas” gehouden. Die dag houden achttien bedrijven aan de Abraham Kroesweg, Zesde Tochtweg en Piasweg ’’open huis”. De opening van de manifestatie is in handen van burgemeester C. A. van der Linden. Het Waddinxveense comité van ”Kom in de kas” verwelkomd graag zoveel mogelijk Waddinxveners op hun bedrij ven in de glastuinbouw, de veeteelt, de akkerbouw en de pluimveehouderijDe bedrijven staan zaterdag geheel ter be zichtiging open. ”U behoeft zich echter niet alleen tot kijken te beperken, want over alles wat u ziet kunt u gerust vragen stellen. Op de bedrijven zijn daarvoor speciaal mensen aanwezig. Deze zijn herken baar aan een button op de revers. De te bezoeken bedrijven zijn herkenbaar aan een vlag en een nummer, welke u terug kunt vinden op de plattegrond”, aldus de organisatoren. De nieuwe activiteit van dit bedrijf is onderdeel van een bijeenkomst in de Bouwvoorlichting in Wad- dinxveen-Noord van anderhalf uur. De Waardt BV: “Na een kort wel komstwoord zal er een uiteenzetting worden gegeven over hét doel van de ze nieuwe activiteit. In het kort reeds dit: Met de “Showbus Bouwmateri alen” willen wij onze producten nog meer onder de aandacht brengen van het publiek, dit ter ondersteuning van de projectontwikkelaars, archi tecten en aannemers. Vooral nu de consument steeds meer in de gelegen heid wordt gesteld zelf te bepalen welke bouwmaterialen er zullen wor den toegepast in de woning, is dit van groot belang.” De showbus voor bouwmaterialen is voor de bouwwereld een opmerke lijk initiatief van bouwmaterialen handel De Waardt B.V. Het bedrijf heeft een grote streekvervoerbus, omgebouwd en ingericht als mobie le toonzaal voor keukens, tegels, sanitair en andere bouwmaterialen. De VVD-fractie is met de volgende vijf personen vertegenwoordigd: Marianna Boer (fractievoorzitter), 22 jaar, studente notarieel recht te Leiden. Onder andere actief geweest als secretaris van de JOVD afdeling Gouda en Omstreken; lid geweest van de propagandacommissie voor de VVD; medewerkster aan het tele visieprogramma Waddinxveen 750 jaar. Thans redactielid van Politiek Waddinxveen en lid van de redactie van de Lokale Omroep Waddinx- veen. Martin Bloem, (fractiesecretaris), 18 jaar, scholier VWO. Gaat na zijn exa men rechten studeren in Leiden. Zeer actief binnen de scouting in Wad- echte voordeelshow met specifieke aanbiedingen, extra scherpe prijzen en de van het Brugcentrum al sinds jaar en dag bekend zijnde spetter- aanbiedingen. Wij denken met deze andere opzet weer tienduizenden mensen in Waddinxveen op de been te krijgen. Het verleden heeft dat aangetoond. De Brugfestijnen dan ken hun bekendheid aan hun opzet, het vele publiek en het altijd mooie, zeer mooie, weer”. De openingstijden van het Brugfes tijn ‘84 zijn vrijdag 15 juni van 14.00-21.00 uur en zaterdag 16 juni van 10.00-17.00 uur. Van het winkel centrum Brug maken 36 onderne mers deel uit. Hieronder bevinden zich winkeliers, ambachtelijke bedrij ven en bedrijven in de dienstverle nende sector. Het bestuur van het winkelcentrum Brug wordt voorgezeten door Gijs Kraaijesteijn. Penningmeester is Bep Baelde. Als secretaris fungeert Adrie de Bruijn. Bestuursleden zijn Henk de Bas en Maijo de Graaff. De VVD-fractie in de jeugdgemeenteraad bestaat uit van links naar rechts Saskia Ossen, Martin Bloem, Sandra Wientjens, Jaap van den Bergen Ma rianne Boer. (Foto: VVD). WADDINXVEEN - De winkeliers aan de voet van de Waddinx- -1.-2ig gaan vrijdag 15 en zaterdag 16 juni weer een groots brugfestijn ‘84 Houden. De steeds zeer druk bezochte tweedaagse manifestatie krijgt ditmaal het karakter van een geweldige voor deelshow, zoveel mogelijk verzorgd door de eigen winkeliers in één van Waddinxveens oudste winkelcentra. Hiermee kunnen winkelcentra, consumentenbeurzen, braderieën of andere manifestaties in Zuid- Holland bezocht worden. Op deze wijze kan het bouwend en verbou wend publiek kennismaken met een selectie uit de zeer omvangrijke col lectie materialen die De Waardt BV te bieden heeft. In de showroom van de Bouwvoorlichting is een nog veel uitgebreidere collectie te aanschou wen. Tevens ontvangt men daar vak kundige voorlichting over de diver se producten. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 APRIL 1984 WADDINXVEEN - De uit 5 leden bestaande VVD-fractie uit de nieuwe Waddinxveense gemeenteraad heeft zich deze week aan het publiek voorgesteld. De jonge liberalen hebben allemaal, hetzij in net heden, hetzij in het verleden, hun middelbare schoolopleiding l voor Havo-Atheneum aan de Met zijn vijven zeggen ze zich graag te willen inzetten 1 1 het bijzonder. dinxveen, is onder andere verkenners- leider bij de Pieter Maritzgroep. Saskia Ossen, 20 jaar, studente rech ten te Leiden. In het verleden actief geweest binnen de leerlingen- en overlegraad van de Samenwerkings school; was gastvrouw bij de Stich ting Waddinxveen 750 jaar. Was on langs actief binnen de commissie rond de viering van het 10-jarig be staan van de Samenwerkingsschool. Jaap van den Berg, 23 jaar, werk zaam als jonge ondernemer in de bloemensector. Heeft zich naar eigen zeggen in het verleden niet actief met de politiek bezig gehouden, maar be schikt over een goede voedingsbo dem, omdat de familie zich de laat ste jaren actief met de politiek be moeit. Is zich er daarom zelf de laatste jaren ook steeds meer voor gaan interesseren. Sandra Wientjes, 17 jaar, scholiere 5 VWO. Wil na haar examen medi cijnen gaan studeren. Geboren en getogen Waddinxveense. Houdt zich bezig met diverse sporten. Ook is het de bedoeling van De Waardt om in samenwerking met de aannemers, projectontwikkelaars, architecten en makelaars de show bus in te zetten bij activiteiten op de bouwplaats. Bijvoorbeeld bij het slaan van een eerste paal, de viering van het hoogste punt, het ingebruik- nemen van een modelwoning of sleu- teluitreiking. Toekomstige bewoners van woningen kunnen dan gelijk ken nismaken met materialen die zij voor hun woning willen kiezen. De praktisch in gerichte bus is van vele gemakken voorzien. In de zit hoek is voldoende ruimte voor een gesprek. Naast de presentatie van een aantal producten zijn er ook uitvoeri ge diaprojecties en videopresentaties van het uitgebreide productenpakket. Door middel van grote accu’s en een watertank kan de meegevoerde appa ratuur, verlichting en verwarming een hele dag werken. Daarnaast is er de mogelijkheid de bus aan te sluiten op het lichtnet. De bus kan hierdoor op elke plaats, zowel binnen als buiten, worden opgesteld en geruisloos wor den gebruikt. V Oost (onderaan de oprit naar de hef brug) zullen de winkeliers half juni het publiek bezig houden met aan biedingen, demonstraties, proeven en veel muzikaal en sportief plezier. “De nadruk ligt echter op de deelna me van eigen mensen, zodat er dit maal geen kramen bezet zullen wor den door niet-Waddinxveners”, ver duidelijkt de heer G.P. Kraaijesteijn, voorzitter van het Waddinxveense winkelcentrum Brug. “Het Brugfestijn ‘84 wordt een Het is voor de zevende maal dat er met een Brugfestijn aan de weg wordt getimmerd. In 1977 gebeurde dat voor het eerst. Vorig jaar werd een keer overgeslagen, omdat de Brugcentrumwinkeliers meededen aan de middenstandsshow rond de Petteplas in het kader van het 750- jarig bestaan van Waddinxveen. Op de Zuidkade en de Kerkweg- Kar O'* j

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 17