GEMEENTE WADDINXVEEN Voorwaarts neemt van dirigent afscheid ’’Jezus leren kennen gaat niet zonder slag of stoot” I Nieuwe kapelaan B. Banning in interview: Atletiek baan weer Afscheid Thema-avond HAVO/Atheneum A. Bosch vertrekt na 18 jaar geopend I telefoonnummers/openingstijden INZAMELINGEN MILIEUZAKEN KUNSTEN CULTUUR o sö; Enthousiast DIVERSEN SPREEKUREN VERGADERINGEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 APRIL 1984 no Kies het zekere voor het onzekereKies Kok en Mercedes-Benz. Een ideale en betrouwbare combinatie! \Ti7R'. Na 18 jaar gaat de 69-jarige dirigent van de brassband Voorwaarts, A. Bosch uit het Zuidhollandse Rijswijk, er mee stoppen. Vrijdagavond 27 april is het afscheid. Foto: Sjaak Noteboom). 01820-16066 010-362244 1 wie ik was.” nr MÉ L PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-21 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Metz (cello), zal onder andere werken uitvc. ren van Beethoven en Schubert. Het concert begint om 20.30 uur Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Kamermuziekconcert Op donderdag 12 april a.s. zal door het ORLANDO-KWARTET een kamermuziekconcert worden verzorgd in de raadzaal van het gemeentehuis. Het Orlando-Kwartet, bestaande uit Istvan Parkanyi (primarius), Heinz Oberdorfer (viool), Ferdinand Erblich (altviool) en Stefan U hebt in Rolduc gestudeerd; voor ons is Rolduc een nogal beladen woord. Was het dan voor u ook en heeft u dat tijdens uw studie ook zo ervaren? ”Zo goed als een huwelijk zonder liefde verstikkend kan werken, zo hou je het ook op een seminarie niet uit (net als in de kerk) als je niet heel diep tot je laat doordringen, dat Jezus van je houdt. Anders wordt je rancuneus, betweterig. Beide dingen heb ik gemerkt en zelf doorgemaakt.” een boeiende muzikale periode van 18 jaar af te sluiten. In die periode was de heer Bosch, die ook gezien zijn leeftijd een punt zet ach ter het dirigentschap van De Pionier in Gouda, bijna nooit absent, of het moes ten die keren zijn dat hij als profession eel saxofonist optredens had in het bui tenland. ’’Voorwaarts is een goede, enthousiaste en veel mogelijkheden hebbende brass band”, aldus de heer Bosch, voordat hij maandagavond in het gebouwtje van de peuterspeelzaal Het Hummelhof aan de J. W. Frisoweg weer de dirigeerstok ging hanteren. In het korps heerst een goede sfeer. Omdat een 13-jarig meisje haar verjaardag vierde werd de repetitie ingezet met een ’’lang zal zij leven”. ”Wij hebben met de heer Bosch als diri gent veel geleerd”, zegt voorzitter Hans La Grand. Zijn korps telt in totaal 60 le den, waarvan er 23 tot de brassband be horen. Er wordt jaarlijks gedurende zo’n 37 weken gerepeteerd, steeds op WADDINXVEEN - Op het voorjaarsconcert van vrijdagavond 27 april gaat de Waddinxveense brassband Voorwaarts officieel afscheid nemen van dirigent A. Bosch (69). De in het Zuidhollandse Rijswijk wonende muziekleider staat dan zijn plaats af aan een jongere, naar wie het korps overigens - aldus voorzitter Hans La Grand - nog aan het zoeken is. De heer Bosch is sinds 1966 dirigent van Voorwaarts dat hij van fanfare heeft zien veranderen in brassband met tam boers, showband en majorettes. Het bij de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen aangesloten korps neemt met de vertrekkende Rijswijker OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Festiviteiten Koninginnedag/5 mei Voor het ten gehore bengen van muziek, feestelijkheden, vermake lijkheden, wedstrijden en andere evenementen op of aan de open bare weg is op grond van de Algemene Politieverordening een ver gunning van burgemeester en wethouders of de burgemeester no dig. Indien u op Koninginnedag of op 5 mei voornemens bent dergelijke festiviteiten te organiseren dient u hiervoor zo spoedig mogelijk schriftelijk vergunning aan te vragen. Informatie hierover kunt u in de ochtenduren verkrijgen op de afde ling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentese cretarie. maandagavond tussen half acht en half tien. Mede door de invloed van dirigent Bosch wordt het moderne en populaire repertoire niet geschuwd. De uitvoering eind deze maand zal daarvan weer het bewijs zijn. Er is ons gebleken, dat bijv, veel parochianen niet “zo wakker liggen” van wat er in de kerk in z’n alge meenheid aan de hand is. Men voelt zich niet meer betrokken bij de pa rochiegemeenschap, daarover is men tevreden. Wat is hierover uw mening? “Niet zo wakker liggen, letterlijk op gevat kan ik dat iedereen aanraden. Maar terzake, deze uitspraak kan je op twee manieren bezien, zoals ook bleek tijdens een korte vergadering van het Dagelijks Bestuur van de pa rochieraad. Bedoel je met die uit spraak: ik ben niet geïnteresseerd in de wereldkerk, in voorbeelden van bloeiend geloof in andere landen en andere tijden; ik trek me niets aan van Christenen die vervolgd worden om hun geloof, of die creperen van honger of dorst, of die onderdrukt worden, ja dan zal het duidelijk zijn, dat zo’n houding negatief overkomt” Ontwerp-beschikkingen hinderwetvergunningen Ter secretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening liggen vanaf 5 april 1984 tot 19 april 1984 elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en op maandagavonden (slechts op verzoek) van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage de ontwerpvergunningen met bijbehorende be scheiden voor Hinderwetvergunningen van: - Stearine Kaarsenfabriek Gouda B.V., Mercuriusweg 14, alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een fabricage van stearine kaarsen aan de Mercuriusweg 14, alhier; - de heer L. Markus, leplaan 87, alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een siroopwafelbakkerij aan de Maarten Schoutenstraat 11, alhier. De aanvrager(s) en degenen die bezwaren hebben ingebracht n.a.v. de aanvraag om vergunning en een ieder die aantoont dat hij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest kunnen tot 19 april 1984 te gen de ontwerp-vergunning(en) bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen gemotiveerde bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de Nederlandse Hartstichting ver gunning verleend voor een collecte in de periode van 9 april t/m 15 april 1984. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft afscheid genomen van de heer G. C. M. Noordermeer, commies A op de afdeling Financiën in het raadhuis, en mevrouw C. J. Verka- de, cheffin van de schoonmaaksters aan het Raadhuisplein. De heer Noordermeer, die werd toege sproken door CDA-wethouder P. F. J. van Schie, afdelingschef F. Th. Brenk- man en personeelsverenigingsvoorzit- ter W. A. J. de Winkel, is benoemd tot hoofdcommies in Oude en Nieuwe Nie- dorp. Mevrouw Verkade, die 20 jaar het ge meentehuis heeft schoongehouden, heeft gbruik gemaakt van de VUT-rege- ling. Zij werd toegesproken door VVD- wethouder mevrouw L. M. Ooster- broek-Waagmeester, afdelingschef R. van Eist, personeelsverenigingsvoorzit- ter W. A. J. de Winkel en een aantal collega’s. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag 10 april 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Notitie burgemeester inzake speelautomatenhal. Notitie inzake behandeling verkeerszaken. Voorstellen tot wijziging Algemeen Ambtenaren Reglement. Wijziging diverse rechtspositieregelingen. Wijziging verplaatsingskostenverordening. Vaststelling leidraad bij organisatieveranderingen. Wijziging Algemene Politieverordening (tijden van begraven). De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Spreekuur burgemeester, de heer C.M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. “Wat zal ik zeggen, Rolduc, ja... Hoe vat je 5 tot 7 jaar samen? Je kunt alles van verschillende kanten bekij ken. Soms vergelijk ik het leven, ook Rolduc, met een diamantje: een ge val met een haast oneindig aantal vlakjes. Ga er maar eens voor staan om al die vlakken te bekijken. Maar alia, een paar indrukken voor de vuist weg.” “Eerlijk gezegd viel het eerste jaar nogal tegen. Zelf kwam ik van het gymnasium, had een half jaar niks gedaan en wilde d’r flink tegenaan met de studie. Nou, dat viel vies tegen. Dat kwam hoofdzakelijk omdat er zoveel verschillende men sen in mijn groep zaten: een eeuwi ge student, een boekhouder, iemand die zijn avondschool HAVO nog moest halen, enkel MTS-ers etc.” Het studietempo lag in dat eerste jaar niet bar hoog, je moest je aanpas sen aan anderen. Nou dat vond ik toen flauwekul. Toch heb ik toen -aan het einde van het eerste jaar- besloten door te gaan op Rolduc. Omdat ik priester wilde worden, en dat is toch iets anders dan een studie carrière.” Doorgaan ook daar, omdat ik niet van mijn eigen problemen daar wil de weglopen. En omdat ik gemerkt had, op stille bezinningsdagen, hoe Jezus, manier van leven en omgaan met mensen, ook mij kon aanspre ken. Want ik zat met dezelfde vraag als de apostelen: Heer, leer ons bid den.” “Op Rolduc heb ik-zelf-geleerd (in het begin geloofde ik er niet in: dat was goed voor “vrome” types), hoe het mogelijk is, om Jezus als vriend te leren kennen; je wilt met Hem mee trekken. Maar dat gaat niet zonder slaag of stoot. Maar dat is verder privé. De tijd op Rolduc was niet altijd makkelijk, maar uiteinde lijk blijft staan, dat ik mocht zijn WADDINXVEEN - Dinsdagavond werd in de samenwerkingsschool voor Havo-Atheneum aan de Sniep- weg een thema-avond gehouden over het onderwerp ”wat bieden wij onze middelbare scholieren?” Na een inleiding van mevr. drs. G. Engberts, pedagoge en werkzaam in het middelbaar onderwijs, er gele genheid tot het stellen van vragen aan een forum, waarin naast drs. Engberts, ook zitting hadden een lid van de schoolleiding, docenten en een ouder. Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat door hen op 20 maart 1984 de volgende vergunningen ingevolge de Hinderwet zijn verleend: a. onder 17 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting, aan Fa. P. Visser, Dorps straat 167/169 te Zevenhuizen, vergunning nr. 9320/8401, voor het oprichten en in werking hebben van een construktiewerk- plaats gelegen aan de Mercuriusweg 16bis alhier; b. onder 76 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting, aan Schinkel-Schouten B.V., Henegouwerweg 21, alhier, een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning, nr. 8418/8402, voor een handelson- derneming in PVC- en aanverwante artikelen aan de Henegou werweg 21, alhier. De vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en buiten kant oortijd op afspraak, op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, ter secretarie, tot 5 mei 1984. Deze beschikkingen worden van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep is ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden ge zonden aan de Raad van State, afdeling voor geschillen van bestuur, Binnenhof 1,2513 AA ’s-GRAVENHAGE. Wat zijn volgens u de verschillen in geloofsbeleving tussen de “zuider lingen” en ons “noorderlingen”? “Bij alle verschillen tussen Rolduc- studenten, kwam nog het feit, dat er Limburgers waren en buitenlan der. We hadden studenten uit België, Duitsland, Frankrijk, Italië en zelfs een Zweed, maar dat was voor de Limburgers één pot nat. Limburg, dat is het land waar het leven nog ’’schoen” is.” “Toegegeven, carnaval en feesten kunnen ze vieren; ook de liturgie weten ze vaak uitbundig vorm te geven. Ze kennen veel meer moge lijkheden van kerk-zijn, liturgie- vieren, etc., maar ze zijn er-binnen de grenzen- erg vrij in. Zoiets van: laten we alle grenzen maar duidelijk trekken, daar houden we ons dan aan, en daarbinnen hebben we alle vrijheid.” “In het Noorden is de atmosfeer meer “calvinisticher”, veel strenger. Men is hier wel eens wat feller, maar misschien ook wel eerlijker, opener. Soms is het ook wel een gevaar, want als je al te fel een bepaalde mening gespuit hebt, dan is het des te moei- lijker om later eventueel toe te ge ven dat je verkeerd zat. Het is trou wens net wat je gewend bent: op Rolduc gold ik als een typische “Hollander”, hier kom ik misschien een beetje Limburgs” over. Om eerlijk te zijn; het werken in het Rot terdamse lijkt mij aantrekkelijker dan in het Limburgse. Hopelijk komt het uit.” MERCEDES-BENZ BES7ELMMGENS Commissie voor de financiën Donderdag5 april 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Vaststelling kosten 1982 rijksbijdrageregeling maatschappelijke dienstverlening fase I. Vaststelling kosten 1982 emancipatie-activiteiten. Vaststelling kosten 1982 sociaal-cultureel werk. Vaststelling kosten 1982 alfabetiserings- en educatieve activiteiten culturele minderheden. Vaststelling presentiegelden leden stembureau voor 1984. Goedkeuring jaarrekening 1982 Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen. Voorlopige vaststelling rekeningen: dienst openbare werken wijkwerk Bomenwijk wijkwerk Waddinxveen-Zuid gemeenschappelijk antenne-systeembedrijf grondbedrijf. Voorstel bezuiniging kapitaallasten, onder meer door versterkte afschrijving. Voorstel bezuiniging verzekeringspremies (incl. beschikbaarstelling krediet van 50.000,- voor aanbrengen nachtverlichting openbare en bijzondere scholen). Verkoop grond aan A.M.M. Moons plan Wijk Zuidplas. Verkoop grond aan Bouw- en Handelmaatschappij Adr. van Erk B.V. aan Souburghlaan. Verkoop woning Kerkweg-Oost 187. Grondruil met Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V. alhier, aan Heuvelhof. WADDINXVEEN - Dit week einde is voor de ateletieksport het zomerseizoen van start ge gaan. Er kan nu na al het lopen op de weg en het crossen in het veld in het afgelopen win terseizoen weer ruim aandacht besteed worden aan de techni sche nummers, terwijl de loop- nummers op de baan aanzien lijk kortere afstanden vermel den. Zo is het ook bij de Waddinx veense sportclub Antilope ge steld. Voor de pupillen (van 8 t/m 11 jaar) bijvoorbeeld staan weer legio wedstrijdmogelijkhe den op het programma, zoals verspringen, hoogspringen, balwerpen en kogelstoten, terwijl voor het lopen de sprintnummers 40- en 60 meter aan de orde komen en de 1000- meter- ruim 3 keer de Antilo- pebaan rond-de langste afstand is. Er is ook dit jaar weer een heel programma opgesteld dat, loopt van 7 april t/m 27 okto ber toe. Meestal zijn de nummers' op een wedstrijddag verweckt in een meerkamp, waarbij punten worden toegekend voor de ge leverde prestaties. De pupillen met de beste resultaten krijgen dus de meeste punten en voor de eerste drie plaatsen zijn er meestal leuke prijzen in de vorm van bekers en/of vanen. Ook komt het voor dat er aan elke deelnemer een mooie her- rineringskaart wordt uitgereikt, met daarop al de persoonlijke prestaties van die dag netjes aangegeven. Bij Antilope wor den dit soort wedstrijden gesti muleerd bij de jeugd en begeleid door mensen die er verstand van hebben. De trainingstijden van deze pu pillen zijn: maandagavond van 18.00 tot 19.00 uur en op woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Wie meer wil weten over atle tiek kom gerust eens kijken op de training of even naar de secretaris van de vereniging, Han Zoet, Kamilleveld 13, te lefoon 14265, bellen. WADDINXVEEN Pastoor P.M. Olsthoom van de rooms-katho- lieke St. Victorparochie wordt sinds Nieuwjaarsdag in het kerkelijk werk geholpen door kapelaan B. Banning. ‘Een nieuw gezicht, een nieuw geluid’, aldus de parochianen. Deze uitspraak is tevens de kop van een artikel in het parochieblad van St.Victor, waarin de nieuwe Waddinxveense priester - die op 28 april tot priester zal worden gewijd - uitgebreid aan het woord komt. ‘Jezus als vriend leren kennen, met Hem meetrekken, gaat niet zonder slag of stoot’, aldus de rechterhand van pastoor Olsthoom in dit vraagge sprek. Kapelaan Banning doet op zondag 29 april zijn eerste mis in Waddinxveen. “Je kunt die uitspraak van “niet wakker liggen” ook opvatten in de zin van: je niet alleen vergapen aan de ellende in de wereld en van ande re christenen. De laatste jaren hebben duidelijk aangetoond, dat er een over verzadiging -fcan optreden met betrekking tot informatie over “za ken ver van je bed”. De illusie is voorbij dan mensen hun levensstijl definitief zouden veranderen, als ze maar genoeg geconfronteerd zou den worden met ellende”. “Niet wakker liggen dus, maar wel met gezette regelmaat aandacht be steden aan zulke zaken, gevolgd door concreet hulp verlenen. Geen genoe gen nemen met dagelijkse- aan de op pervlakte blijvende informatie, maar liever af en toe een diepgaande be zinning, niet alleen bij psychische nood hier, bij ons allemaal. “Stilstaan bij ons gebrek aan stilte, openstaan voor onze gebrekkige op- name-capaciteit van diepere dingen. Stilstaan waar we ons-zelf voorbij lopen, aan anderen, aan Jezus voor bijgaan. Niet wakker liggen dus, maar ook geen zelfgenoegzaamheid in de zin van: ik ben helemaal en voor altijd tevreden met mezelf”. Naar welke vorm van pastoraat gaat uw voorkeur uit? ”Een moeilijke vraag, omdat ik eigen lijk nog zo weinig ervaring heb. Bo vendien moet alle “werk” gedaan worden, en als je van tevoren een al te sterke voorkeur hebt, kan er wel eens iets blijven liggen. Zelf zou ik een element willen noemen in mijn kapelaans werk, waarvan ik hoop dat het gaat leven in ieders hart.” ”Het gaat om een bepaalde manier van kennen; u weet dat kennen en kennent twee is. Er is het kennen van optelsommem, van computer- kunde of van technieken; goed be schouwd, kan een ander dat werk van “kennen” ovememen, ja zelfs een machine kan het (vaak beter) doen”. “Daartegenover staat het kennen van mensen, kennen waarbij liefde in het spel is, kennen waarbij je niet zozeer iets kunt, maar ontvangt.” “Kennen “van iemand” waar je warm voor loopt, of waar iemand warm voor jou loopt. Zulk kennen kun je niet aan een ander overlaten; je wilt het niet eens, in lief en leed. Zo kunnen mensen die een heel leven gedeeld hebben van elkaar zeg gen: we kennen elkaar heel diep, we weten dat we van elkaar houden; zo’n liefde heeft zich waar gemaakt” “Als er iets is in mijn “werk” als kapelaan, waarom ik het doe, dan is het misschien, omdat je het geloof niet alleen kunt “kennen” op de eerste manier (afraffelen van waar heden), maar dat je het geloof in Jezus kunt beleven, dat je Hem kunt leren kennen, zoals je een goede vriend(in) krijgt, met wie je door het leven wilt gaan, in goede en in kwa de dagen. Meemaken wat Maria, wat Petrus, wat Zacheüs meemaakte; Je zus ontmoeten en zo anders gaan le ven.” iSui

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3