Boomplantdag en excursie in het Gouwebos ECHT WAAR I Wetenschappelijk onderzoek Rondkijken in een heel ander Gouwebos Lokale Omroep zoekt nog bestuursleden Jongeren planten ’’Euramerikaanse” populier 1 In mei wellicht tweede hoorzitting Doel is de 9 In Boskoop: Gereformeerd neen tegen vrucht in reageerbuis Lee Towers in Reeuwijk MANDINGO WARRIOR IN BOSKOOPSE SOOS XIII vorming van een stichting ■s '/U j JU o WIJ INSTALLEREN HET MOOISTE SANITAIR I, VAN BUITENKRAAN TOT HOT-WHIRL-POOL ECHT WAAR... BELT U MAAR nationale hartweek [9-T5apni nederiandse hartstichting vrienden van de hartstichting Sophialaan 10,2514 J R ’s-Gravenhage; giro300, bank 70.70.70.600. Bezwaren DE WIT WADDINXVEEN B.V. Excursie - 3 uw bijdrage op giro 300 of bank 70.70.70.600. "MANDINGO WARRIOR" Aan de Rijksuniversiteit Limburg is een revolu tionair meetapparaat ontwikkeld voor onder zoek naar vaatwandafwijkingen van de hals slagader. Het maakt gebruik van ultra-geluid en het meet op 64 sporen tegelijk, zodat het in zeer korte tijd en op een volkomen veilige manier gegevens verzamelt, die vroeger alleen door een ingrijpend en pijnlijk onderzoek konden worden verkregen. De Nederlandse Hartstich ting steunt belangrijk pio nierswerk zoals dit onder zoek met grote bedragen. Door de toegenomen be zuinigingen van overheids wege wordt de Hartstich ting van steeds meer kanten benaderd om financiële steun. De overheid kan slechts bijdragen met een symbolisch bedrag, dat nog niet 0,5% van de totaal- uitgaven dekt. Daarom is uw bijdrage nu harder nodig dan ooit. Steun daarom de collecte aan de deur en op straat of stort Laat uw hart spreken Sm WOENSDAG 4 APRIL 1984 Een paar doorkijkjes in het Gouwebos, dat totaal is veranderd. (Foto: Sjaak Noteboom). Terwijl Waddinxveens VV D-wethouder L. M. Oosterbroek-Waagmees- Rondkijken in het Gouwebos tijdens een excursie onder leiding van Ge- ZUIDKADE 116-117-2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 X W04 3 het kader van de landelijke boomplant- dag. gen zij op een redelijke waardering rekenen. Er is ook opgetreden in het voorprogramma van bekende buiten landse bands, zoals: Misty in Roots, The Specials en Culture. 't984 20jaar Nederlandse Hartstichting. 20 jaar vooruitgang in de strijd tegen hart-en vaatziekten. Ook dankzij uw bijdragen! X 2.316.400.- voor patiëntenvoorlichting en verbetering voer en nazorg. 1. 5.182.850,- voor voorlichting aan pubHek en professio nele groepen. 2. 8.123.500-voor wetenschappelijk onderzoek. geen overtollig aantal eiken) en het hoe en het waarom van diverse werkzaamheden - waarbij ongeveer 10 jongeren zonder baan be trokken zijn geweest - een deskundig antwoord. Voor de excursie viel de belangstelling wat tegen. Uit Waddinxveen waren aanwezig VVD-wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester en de gemeenteraadsleden mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard (CDA) en K. W. Th. van Soest (VVD). Ook openbare Werken-man C. C. van der Klauw was er. De rest - hoewel wel uitgenodigd - schitterde door afwezigheid. Niettemin beleefden de deelnemers veel plezier aan de rondleiding en kon den ze op een bijzondere manier kennis nemen van de ontwikkelingen in het groene gebied tussen beide gemeenten. In het clubgebouw van de sportclub An tilope aan de Alberdingk Thijmlaan werden de Gouwebos-belangstellenden gastvrij onthaald met koffie en soep. van W addinxveense instellingen, om BOSKOOP - De verschillende technie ken van de reageerbuisbaby moet wor den afgewezen, omdat bij bevruchting buiten de baarmoeder geen enkele ze kerheid bestaat dat er g materiaal” wordt vernietigd. Dat zei de heer B. J. Zijl op de ledenvergadering van de adoptievereniging der gerefor meerde gezindte die zaterdag in Bos koop werd gehouden. Zijl was van mening dat ook wanneer in de toekomst het mogelijk is in-vitro-fer- tilisatie toe te passen waarbij geen men selijk leven wordt vernietigd, toch deze wijze van gezinsopbouw moet worden afgewezen. Een dergelijke methode kon namelijk alleen ontwikkeld worden doordat wetenschappers er geen be zwaar tegen hadden bevruchte eicellen te doden. De methode kon slechts ont wikkeld worden via ”de dood van men sen”, aldus Zijl. Hij had ook bezwaren tegen de zoge naamde methode-Kraft, waarbij de ei cel en het sperma worden ingebracht in de baarmoeder. Hij vond dat ontoelaat baar, omdat de bevruchting dan wordt losgemaakt van de seksuele eenwording en ook dezemethode alleen kan worden ontwikkeld door het doden van be vruchte eicellen. Kunstmatige insemi natie door het zaad van een donor acht te hij ook onaanvaardbaar. Leenmoe- derschap en embryotransplantatie zijn op bijbelse gronden evenmin te aanv aarden, aldus Zijl. Anders ligt het met de kunstmatige be vruchting met zaad van de echtgenoot. Dat achtte Zijl wel geoorloofd, mits de ze kunstmatige inseminatie door het echtpaar zelf wordt verricht. Net als vele bands die spontaan ont staan zijn is ook Mandingo Warrior veel van samenstelling veranderd. De kern is echter altijd gebleven, zodat de zelfde sound nog steeds daar is. De huidige samenstelling is als volgt: Edward Acton(basguitar), Richard Andreas (drums), Lloyd Leeflang (guitar en vocals), Kenroy Leeflang (orgel en vocals). De eerste Euramerikaanse populier is geplant. Twee burgemeesters en een wethouder rusten uit nagedane arbeid. (Foto: Cees Bakker). ft Ör der worden omschreven. Een smenvat- ting van dit rapport treft u als bijlage aan. Het rapport is aan alle aanwezigen uitgereikt en heeft als leidraad gediend voor het geven van een toelichting door REEUWIJK - In de Reeuwijkse zaal Amicitia treedt zaterdag 21 april om half negen op de zanger Lee Towers. De toegangsprijs van dit concert, waarvoor onder meer bij de VVV in Boskoop kaarten verkrijgbaar zijn, bedraagt 16,50. WADDINXVEEN - De in oprichting zijnde Stichting Lokale Omroep voor Waddinxveen en omgeving verwacht deze maand de leden voor het nieuwe stichtingsbestuur bij elkaar te hebben. Een oproep daartoe is aan alle verenigingen en instellingen gedaan. De initiatiefnemers ing. T. S. van der Kaay, ir. J. P. van der Fluit, F. G. Bos en mej. I. M. van der Kaay ver wachten volgende maand een tweede hoorzitting te kunnen houden, waar in het stichtingsbestuur van de lokale omroep zal kunnen worden voorge steld. Zoals bekend heeft de Stichting Lokale Omroep i.o. op 17 januari 1984 een hoorzitting gehouden in café-restaurant ”De Unie”. Aanwezig waren een 25-tal geïnteresseerdenvertegenwoordigers van diverse instellingen en groeperin gen en een 10-tal initiatiefnemers. Na een korte terugblik op de ontwikke lingen en activiteiten van de Lokale Omroep i.o. in 1983, deelde de heer Van der Fluit, als woordvoerder van de initiatiefnemers, mede, dat de vele posi tieve reakties op het schrijven van okto ber 1983 aan 110 instellingen, de initi atiefnemers hebben doen besluiten een hoorzitting te organiseren. Het houden van deze hoorzitting had ten doel de belangstellenden te infor meren over de beweegredenen om te komen tot de oprichting van een Lokale Omroep en te komen tot de vorming van een Stichtingsbestuur. De initiatiefnemers hebben een rapport opgesteld, waarin de beginselen doel stelling, bestuursvorm, financiën en de voorwaarden voor representativiteit na- de woordvoerder en het stellen van vra gen door de aanwezigen. Hiervan werd ruimschoots gebruik gemaakt. Met betrekking tot de bereidheid om in het stichtingsbestuur zitting te nemen of op andere wijze medewerking te verle nen aan de oprichting van een Lokale Omroep, hebben zich diverse vertegen woordigers van de aangeschreven in- stellingen/groeperingen, naast een aan tal initiatiefnemers aangemeld. Het streven is om een zo breed mogelijke vertegenwoordiging in het bestuur van de stichting te verkrijgen. BOSKOOP - Zaterdagavond 7 april - zaal open om acht uur - geeft de reggaegroep Mandingo Warrior een optreden in de Boskoopse Soos XIII op de Galerij. Mandingo Warrior is een groep die al vanaf 1981 goed aan de weg timmert. De groep werd opgericht toen Bob Marley zijn grote successen in Euro pa boekte. En wat voor de band in het begin werd gezien als “creatief bezig zijn”, werd naarmate de tijd vorderde steeds serieuzer. Intussen heeft de groep een groot ge deelte van de Nederlandse podia aan gedaan. En met hun eigen sound mo- INSTALLATIEBEDRIJF meentewerken-directeur T. Klazinga uit Boskoop. Achter het voorop lopen de tweetal loopt het Waddinxveense CDA-gemeenteraadslid mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het doel van de initiatiefnemers is de oprichting van een lokale omroep in Waddinxveen in de vorm van een stichting. Het be stuur van de stichting kan vervolgens een zendmachtiging aanvragen op ba sis, waarvan lokale radio- en televi- sie-uitzendingen verzorgd kunnen worden. Gevraagd worden vertegen woordigers van zoveel mogelijk ver schillende W addinxveense vereni gingen en instellingen, om zitting te nemen in het bestuur van de stichting, waarmee aan de eis van reprensentatief voor de Waddinx veense samenleving wordt voldaan. Naast het bestuur van de stichting is er een groep medewerkers (program maraad), die de uit te zenden pro gramma’s zal vervaardigen. Ook in financieel opzicht is steun voor lo kale omroep gewenst, bijv, in de vorm van donateurs. Er zijn verschillende modellen in het rapport beschreven om het organisa torisch verband tussen Stichtingsbe stuur, programmaraad, maatschappe lijke groeperingen en luisteraars aan te geven. De stichting Lokale Om roep Waddinxveen wil en zal een me dium zijn van, voor en door de bevol king van Waddinxveen, zowel inbe stuurlijke als in uitvoerende zin. In het rapport wordt vervolgens een aantal beginselen vermeld van waar uit de lokale omroep gaat opereren. Trefwoorden zijn hierin democratie, objectiviteit en onafhankelijkheid van levensbeschouwelijke organisaties politieke partijen en belangengroe pen. De beginselen zullen worden vastgelegd in een redaktiestatuut. Het is mogelijk om met zeer weinig middelen radio-uitzendingen te ver zorgen, hetgeen in het recente ver leden reeds is aangetoond. Wanneer de Lokale Omroep enige tijd draait, zal er ongetwijfeld behoefte bestaan aan een professionelere aanpak. De opgenomen begroting voor deze apparatuur bedraagt f. 27.000,- (kosten eerste aanschaf) en toont aan, dat de kosten zelfs bij een pröf- fessionele aanpak binnen de per ken blijven en op zo’n f. 8.000,- per jaar neerkomen. C. M. van der Linden van Waddinxveen en zijn Boskoopse ambtsgenoot J. H. Reinders, hebben honderd leerlingen van lagere scholen in Boskoop (6) en Waddinxveen (2) vorige week woens dag een aantal bomen geplant in het Gouwebos. Een en ander voltrok zich in gelegenheid het spits af door de eerste 1 j -1- boom eigenhandig te plaatsen. Voor het benodigde graafwerk was een speciale ’’samenwerkingsschop” ontworpen, een ludiek graafinstrument met twee stelen, dat door de heren in goede een dracht werd gehanteerd. Voor de leden en plaatsvervangende le den van de recreatieraad van het Recre atieschap Bospark werd zaterdagmor gen een excursie gehouden in het Gou webos, waarbij ook de nieuwe aanplant in eigendom werd genomen. Meer dan een uur lang werd ’’ge dwaald” in de groene long tussen beide gemeenten, waar een breed padenstel sel is aangelegd, nieuwe bruggetjes zijn gemaakt, waterlopen zijn gegraven en speelplaatsen zijn aangelegd. Óver wat er groeit en bloeit, waarom er bomen zijn gekapt (zo verdwenen een WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het in aanleg zijnde Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop - dat nu compleet anders is ingericht gedurende de afgelopen winterperiode - stond vorige week tweemaal in de belangstel ling. Woensdagmorgen werden er bomen geplant in het kader van de Nati onale Boomfeestdag en zaterdagmorgen werd er een rondleiding gehou den om gemeenteraadsleden en belangstellenden uit beide gemeenten te kunnen laten kennismaken van alle veranderingen. Onder toeziend oog van burgemeester Vertegenwoordigers van de plantsoe nendiensten zorgden voor deskundige bijstand. In het noordelijke deel van het Gouwebos is een aantal ”P. Robusta” aangeplant, een Euramerikaanse popu lier. De beide burgemeesters beten bij deze Terwijl Waddinxveens VVD-wethouder L. M. Oosterbroek-Waagmees ter lachend toekijkt hanteren Waddinxveens burgemeester C. M. van der Linden en Boskoops burgemeester JH. Reinders een schop met twee stelen bij wijze van officiële start van de Nationale Boomfeestdag. (Foto: Cees Bakker). f S EZ. a Ie*. ^B kW» u 2

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9