ktakelfilms in De Bonkelaar Vernieuwde loot aan 100-jarige Linde-boom Orlando Kwartet in raadzaal ECHT WAAR S"- KW3 WNF-AVOND IN GOUDA Dertien mensen brengen Een boekenbon? LAUS DEO MET JOH. PAASZANG DRIESTAR IN ST. JAN g^irero en dieren konden m veilig heid zich allen tijdig Zondagmorgen felle uitslaande brand in woningen aan Kielkade Five Senses bij Old Classic WADDINXVEEN - Zaterdagavond 14 april om acht uur is er weer een dansavond van de 10-jarige dansvere- niging The Old Classic in het Anne F rank-centrum in Waddinxveen. Op deze laatste avond van dit seizoen is de muziek in handen van The Five Senses. Boskoops burgemeester verrichtte heropening PASSION I r Hotel Zeven minuten Oorkonde i f "S' WOENSDAG 11 APRIL 1984 GRAAG GEGEVEN! ECHT WAAR... BELT U MAAR WEES OOK EENS ZUINIG MET UW EIGEN ENERGIE ZOEK NIET LANGER NAAR EEN GOEDE LOODGIETER MAAR BEL METEEN 12123 DE WIT WADDINXVEEN B.V. S. van de vernieuwde zaak rook- en waterschade opliepen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Het gemeentebestuur en de woningbouwvere nigingen hebben plotseling woonruimte moeten zoeken voor vijf gezinnen, die zondagmorgen vroeg hun huizen aan de Kleikade ver woest zagen door brand, rook en bluswater. Een op Kleikade 26 begonnen felle uitslaande brand maakte 13 mensen dakloos. Het schadebedrag wordt geraamd op meer dan een half miljoen gulden. De vrijwillige brandweer, die het vuur spoedig onder controle had, moest overigens meer dan een uur bluswerk verrichten. «ar/ - Dit restte nog van het blok met vijf woonhuizen aan de Kleikade. De op nummer 26 begonnen felle uitslaande Onder leiding van Boskoops burgemeester J. H. Reinders wordt bij. wijze van opening van Van der Linde het lint doorgeknipt. (Foto: Cees Bakker). De heer H. van der Linde sr. samen met drs. J. C. Brink, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Van de Ka mer kreeg de Waddinxvener de gouden legpenning met oorkonde wegens het feit dat de Van der Lindens in de regio honderd jaar in de textiel zitten. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het honderd jaar oude familie bedrijf Van der Linde BV, met textiel-, interieur- en modeza ken in Waddinxveen en Bos koop, vierde vorige week woensdag feest. Met een aantal uitgenodigde gasten werd in de Boskoopse vestiging stilgestaan bij het nonderdjarig bestaan én de ingebruikneming van een nieuwe uitbreiding. fS M kW 41 r Dinsdagavond 24 april ZUIDKADE 116-117 - 2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 die zijn verschenen (Philips), werd de tweede bekroond met de Grand Prix In ternational du Disque. half negen is Sparta met van de felle brand, die de brandweer lieden met gebruikmaking van pers luchtmaskers de woningen deed af- INSTALLATIEBEDRIJF Vuurzee maakt vijf families dakloos De lezing begint om 20 uur. Toe gangsprijs, inclusief koffie, is f 2,50 voor donateurs en f 1,50 voor Ran gers. Op deze avond is het Panda-win- keltje met een keur aan artikelen aan wezig. Prof. Zonderwijk heeft zich jarenlang verdienstelijk gemaakt om de veron achtzaamde bermen, waarvan de ve getatie door sterke bestrijdingsmidde len een pover bestaan leed, onder de aandacht van de verantwoordelijke overheden te brengen. Zijn werk en zijn boek ‘De bonte berm’ hebben er toe bijgedragen, dat veel van de 30.000 ha berm waarover ons land beschikt thans weer in ere wordt her steld. Veel mensen zullen de naam van Zonderwijk het best kennen als de man, die zorg droeg voor de heruit gave van een aantal bekende Verka- de-albums. Istvan Parkanyi (primarius) in het Or lando Kwartet is van Hongaarse origi ne. Hij studeerde aan het conservatori um van Boedapest en vervolgde later zijn studie in Keulen bij Max Rostal. Heinz Oberdorfer (viool) werd in Duitsland geboren. Hij studeerde bij Georg Réti-Gazda aan het conservato rium van München en vervolgens te Wenen aan de Akademie für Musik. Ferdinand Erblich (altviool) is geboren in Wenen, waar hij studeerde bij Josef Sivo en Hatto Beyerle. Stefan Metz (cello) komt uit Roemenië. Hij begon zijn muziekstudie aan het conservatori um van Boekarest en studeerde voorts bij Paul Tortelier. The Old Classic hoopt weer op een gezellige dansavond, evenals de zeer druk bezochte voorlaatse avond die in het teken stond van het tweede lustrum. ken en -Bedrijven, terwijl ook een deel van de Kleikade werd afgezet. De brand brak zondagmorgen om streeks kwart voor negen uit. Via het platte teerdak breidde de vuur zee in de woning Kleikade 26 zich razendsnel uit naar de twee belen dende percelen Kleikade 25 en "24. De twee daarnaast staande huizen Kleikade 23 en 22 liepen veel water en rookschade op. Zelfontbranding (oververhitting) van een centrale verwarmingsketel in één van de woonhuizen is de oorzaak S van vijf gulden per voor- Prof. Zonderwijk was van 1947 tot 1977 hoofd van de afdeling onkruid- kunde en onkruidbestrijding van de Plantenziektenkundige Dienst in Wa- geningen. In 1976 ontving hij een eredoctoraat van de Rijksuniversiteit Utrecht en twee jaar later werd hij hoogleraar onkruidkunde in Wagenin- gen. In 1980 werd de voor hem ge creëerde leerstoel uitgebreid totvege- tatiekunde. GOUDA Op uitnodiging van het Comité Gouda en omstreken van het Wereld Natuur Fonds komt op maan dag 16 april prof. Zonderwijk, schrij ver van het boek ‘De bonte berm’ naar Gouda. Voor donateurs, Ran gers en andere belangstellenden zal hij in o" Vredeskerk aan de Dunant- singel 311 in Gouda aan de hand van een serie rachtige kleurendia’s een lezing houden over de flora en fauna van de bermstroken langs de Neder landse wegen. SPARTA Vrijdagavond 4 mei om te zien De gladiator van in de hoofdrollen Mark Forrest en Elisabeth Fanti. Het vethaal: De be volking van het machtige Romeinse rijk gaat gebukt onder mensonteren de behandelingen door Caesar en zijn kleine hofkring. Onder leiding van één man, die door zijn oerkracht in de gunst staat van de tiran, Maciste, durven enkele opstandigen de strijd aan te binden. Als de keizer, door verraad, ontdekt dat Maciste mensen helpt laat hij hem gevangen nemen. Maciste wordt ter dood veroordeeld. Het is alleen aan zijn bovennatuurlij ke kracht en uithoudingsvermogen te danken dat Maciste de arena levend kan verlaten. Hoewel persoonlijke ongelukken zich niet voordeden en ook de huisdieren het vuur overleefden, kon uit één van de getroffen woningen een man - die zich nog op de bovenverdieping van zijn huis aan de Kleikade 22 bevond - ternauwernood worden gered. Van wege de hevige rookontwikkeling had hij zijn huis niet meer tijdig via de voor- of achterdeur kunnen verlaten, zodat het dak hem hielp te ontko men. Een ladder bracht hem weer op de begane grond. Na de eerste schrik werden de ge zinnen met broodjes en koffie op gevangen in het rijkspolitiebureau aan de Mozartlaan. Enkele families moesten de eerste nacht in hotel De Unie aan de Kerkweg-Oost worden ondergebracht. De huizen werden deels dichtgetimmerd door de ge meentelijke dienst Openbare Wer- zoeken, maar iedereen bleek zich in veiligheid te hebben kunnen stellen. De Waddinxveense vrijwillige brand weer met commandant P. Baan was zondagmorgen - op het moment dat Waddinxveen zich opmaakte om naar de kerk te gaan - met de eerste een heid binnen zeven minuten ter plaat se. De hoge- en lagedruk eenheid werd nog geen twee minuten daarna gevolgd door de Mercedes-manschap- pen-materiaalwagen met lage druk motorspuitaanhanger. Op dat mo ment waren alle in Waddinxveen be schikbare spuitgasten op de Kleikade aanwezig. In verband met de alarmering ‘mid- delbrand’ werden namelijk alle 30 brandweerlieden nagenoeg gelijktijdig gealarmeerd. In ruim een uur tijd, om precies te zijn 10.03 uur, kon het sein ‘brand meester’ worden gegeven. De blussingswerkzaamheden werden uitgevoerd met 6 stralen lage druk en 2 stralen hoge druk. De door de vuurzee getroffen Wad dinxveense gezinnen hebben moeten toezien dat de brand veel van hun be zittingen in as deed veranderen of dat ze door rook en water onherstel baar werden beschadigd. Er heerste zondag dan ook ontreddering bij de getroffenen. Sommigen hadden niets meer uit de brandende huizen kun nen meenemen. Vier van de vijf Klei- kadehuizen zijn eigendom van de be woners. Allen zijn verzekerd. na de andere in de arena. Zijn hart trekt hem echter naar Judea. Arius begrijpt dit en laat hem terugkeren. Judah vindt zijn familie terug in het ‘dal van Melaatsen’. Tijdens de krui siging van Christus worden deze ge nezen en dit maakt zo’n indruk op Judah dat het zijn leven blijvend zal beinvloeden. De interessante histo rische achtergrond en de groojse op zet van de film maken ‘Ben Hur tot een boeiend en onvergetelijk schouw spel. WADDINXVEEN - Het zesde en laatste kamermuziekconcert van dit seizoen in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis wordt don derdagavond 12 april om half negen verzorgd door het Orlando Kwartet. Het in Nederland gevestigde Orlando Kwartet ontleent zijn naam aan de 16e eeuwse componist Orlando di Lasso en vertegenwoordigt een echt Europese kamermuziektraditie. Het kwartet maakte zijn debuut in 1976 en verwierf een jaar daarna de eerste prijs van het internationale Carlo Jachino Concours voor Strijkkwartetten. In 1978 behaalde het Orlando Kwartet de eerste prijs van het tweede Internationale Concours voor Strijkkwartetten van de Europese Radio Unie te Helsinki. Het kwartet trad met veel succes op in Parijs, Brussel, Basel, Zürich, Salz burg, Wenen, Londen. München, Keu len, Hamburg, Stuttgart, Berlijn en Stockholm. Het Orlando Kwartet be hoort thans tot de meest vooraanstaan de strijkkwartetten. Van de twee gram mofoonplaten van het Orlando Kwartet Ook de heer C. de Bas, voorzitter van de Waddinxveense middenstandsver- eniging, richtte zich tot Van der Lin de. ‘Henk is een stille kracht achter zijn zoons en heeft bovendien een vrouw die altijd achter hem stond. Ook dat is een kracht. Ik ben ervan overtuigd dat dit zal slagen’, meende De Bas. Van der Linde sprak afsluitend een woord van dank en overhandigde burgemeester Reinders een bedrag onder couvert voor de Boskoopse gemeenschap. Mevrouw Reinders kreeg een klein lindeboompje. Ver volgens werd het glas geheven. GOUDA F’ - - om half acht houdt de Pedagogische Akademie en de Opleidingsschool voor Kleuterleidsters ‘De Driestar’ opnieuw een Paaszangavond. Deze avond wordt gehouden in de St. Jans- kerk te Gouda. Naast veel samenzang zullen de ver schillende Driestarkoren werken uit voeren van o.a. Pachelbel, Bach en Jan Pasveer. De koren staan onder leiding van de muziekdocenten Sjaak Bezemer, Ruud Buitingk en Kees Kramp. Bram Beekman zal het orgel bespe len. Een korte meditatie zal worden verzorgd' door de heer J. Kwantes, evangelist in Alkmaar. Iedereen is hartelijk welkom op deze avond. De toegang is vrij. Dit werd mogelijk nadat in 1983 de A.H.-supermarkt verhuisde naar het nieuwe winkelcentrum. De vrijgeko men ruimte in de Burgemeester Co- lijnstraat grenst aan de vestiging van Van der Linde die deze gelegenheid aangreep om de zaak uit te breiden. Beide ruimtes zijn aaneengevoegd hetgeen een opmerkelijke ruim te - winst opleverde. Een vernieuwde tak aan de Linde-boom, die in gestyleer- de vorm als beeldmerk wordt ge voerd. EL CID Woensdagavond 18 april om acht uur speelt El Cid met in de hoofdrollen Charlton Heston en Sophia Loren. Het verhaal: In de 11e eeuw is het weliswaar vrede in Spanje, maar het land is verdeeld in Christelijke konin krijkjes en Moorse Forten. In deze tijd leefde Rodrigo Diaz de Bivar, een Castilaanse ridder, een onverschrok ken strijder. Op weg naar Chimene, waar hij mee zal trouwen, stuit hij op een troep Moren, aangevoerd door Ben Yussuf. Hij neemt de Moren ge vangen, maar laat ze vrij op hun ere woord de vrede en trouw aan zijn koning, Ferdinand van Castilië, te be waren. Uit dankbaarheid wordt hem de naam ‘El Cid’ gegeven, een Moorse titel voor een edel en dapper strijder. Aan het hof van Ferdinand echter wordt El Cid beschuldigt van verraad. Gormaz, de vader van Chimene, bele digt de vader van El Cid. Hierom wordt hij in een duel door El Cid ge dood. Voor hij sterft vraagt hij Chi mene hem te wreken. Boskoops burgemeester J.H. Rein ders, die voor de opening was ge vraagd, liet zich in lovende woorden uit over het solide familiebedrijf. ‘Boskoop heeft zich een zaak ver worven die lijkt uit te gaan boven wat we hier gewend zijn. Het sluit aan op hetgeen de gemeente nastreeft in de dorpskern’. Volgens de Boskoopse eerste burger heeft die aanpak, die onder meer leidde tot een nieuw winkelcentrum, effect. ‘Het koperspubliek wordt nu meriek sterker maar we zijn nog niet gereed. Er ligt nog een terrein aan de Gouwe dat binnenkort wordt opge vuld’. Naar verluidt zal er onder meer een terrasje komen. ‘Het wordt nog een soort gezellig in Boskoop’, aldus Reinders in onver valst Boskoops. Hij schilderde de Van der Lindens af als nuchtere en hard werkende mensen met een rustige stijl, zonder plotselinge ups en downs en kweet zich vervolgens, bijgestaan Voor de oudste firmant was de aan wezigheid van secretaris drs. J.C. Brink van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland een verrassing. Deze schilderde in het kort de geschiedenis van het honderd jaar oude bedrijf en stelde vast dat er sprake was van een mijlpaal. Hij overhandigde H. van der Linde de gouden legpenning met bijbehorende versierselen en een oorkonde. brand sloeg via de zolderverdieping over naar het daarnaast gelegen pand, terwijl de overige drie woningen forse BEN HUR Vrijdagavond 20 april om acht uur draait Ben Hur met in de hoofdrollen Jack Hawkis en Stephan Boyd. Het verhaal: In het begin van onze jaar telling leeft in Jeruzalem de jonge prins Judah Ben Hur. Hij valt in on genade bij de Romeinse overheersers en wordt veroordeelt tot de galeien. Tijdens een zeeslag redt Judah het le ven van de vlootvoogd Arius, welke hem uit dankbaarheid adopteert als zoon en laat opleiden tot wagenmen ner. Judah Ben Hur is nu een gevierd man. Hij behaalt de ene overwinning Ir door enkele kleinkinderen van H. van der Linde sr., van de opening die be stond uit het doorknippen van enkele linten. WADDINXVEEN In het sociaal cultureel centrum De Bonkelaar draaien deze maand de spektakelfilms El Cid (woensdag 18 april), Ben Hur (vrijdag 20 april) en De gladiator van Sparta (vrijdag 4 mei). De eerste twee filmvertonin gen beginnen om acht uur, de derde om half negen. De voorstellingen zijn toegankelijk tegen betaling stelling. GOUDA Zaterdagavond 14 april om acht uur zal de Christelijke Ora- toriumvereniging Laus Deo, waarvan ook Waddinxveners lid zijn, de Jo hannes Passion van J.S. Bach ten ge hore brengen in de Goudse St. Jans- kerk. Solisten zijn hierbij Eka Witteveen (sopraan), Ans van Dam (alt), Alex Vermeulen (tenor), Fons Orie (bas) en David Shapero (bas). Het orgel wordt bespeeld door Klaas Boersma, terwijl het Nederlands Radio Orkest de begeleiding verzorgt. De algehele leiding is in handen van dirigent Wim van der Panne. In de pauze van het concert zal de door dit koor uitgebrachte plaat, waarop ook de solisten Eka Witte veen en Alex Vermeulen te horen zijn, te koop worden aangeboden. Met de opbrengst hiervan vertrouwt men een volgend concert financieel te kunnen ondersteunen. Kaarten a f 12,50 en f 7,50 (jeugd en 65plus- sers) zijn verkrijgbaar bij Boekhan del Veldwijk in de Passage. t V e 4 F

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13