Trimmen huisvrouwen een schot in de roos St. Jozefschaakteam Waddinxveense sportspetters Korbis verliest behaalt eerste prijs Nieuwe voorzitter Be Fair-voetbal Marcel de Haan Titels voor Kwiek-teams Excelsior’s 2e finaleronde De Gouwe miste Basketballers Tennissers Waddinxveen in WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE DE GOUWE BESLUIT WINNEND WIELAARD VOOR DE FIETS Dorpstraat 22-28 Tel. 12009 Tweede plaats Jaco Stoter enkele toppers overgangsklasse Hockeysters gelijk (0-0) Onderlinge adspiranten TOOS-gym Tweede plaats volleyballers verslaat Philipse De Sperwer KAMPIOENSTITELS ’84 VERDEELD BIJ FLORIDA winnen weer Trainingsuren I* Heren In de roos Hartverwarmend Uitslagen De Gouwe 2 WSV-jeugd Klaverjassen Sponsorzwemmen Gym-festival Schoolbasketbal Groepen S WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 APRIL 1984 4 4 Twaalf Floridakampioenen in beeld. Achter van links naar rechts: Riet Doeve, Jeffry van Ham, Conny v. d. Hijden, Ilona Groeneveld, Liesbeth van Bergeijk, Anita v. d. Starren, Erik de Frankrijker. Voor van links naar rechts: Corrine Meisenbacher, Nel Horsman, Ronald Struys, Frits Meisen bacher en Herma Schwiebbe. Twee foto’s laten zien dat sportieve inzet én gezelligheid hoog in het vaandel staan van de nu twee jaar oude afdeling van huisvrouwentrim- sters van de Waddinxveense sportclub Antilope. (Foto’s: Antilope). J 'W er was een WADDINXVEEN - Bij de zaterdag in Voorschoten gehouden districts- kampioenschappen turnen van de KNGV-sectie wedstrijdsport is Jaco Stoter van TOOS-gymnastiek tweede geworden. Er waren drie TOOS-deel- nemers. Bij de jeugdtumers was het Marcel Lugthart die zich door een goede sprong en een goede ringoefe- ning (8.70) met 44.40 wist te plaat sen voor de finale in Emmeloord. Bij de turners werd Nico Stoter 7e met 48.55 en plaatste zich ook voor de finale, maar het meeste viel Jaco Stoter op. Door op het rek met 0.55 punt verschil eerste te worden en door een derde plaats op ringen, brug en voltige eindigde Jaco als tweede en plaatste zich ook voor de finale. Voor de goede orde volgen hier de trainingsuren: dinsdag 9.00-10.00 uur, 9.45-10.45 uur en 10.30-11.30 uur; woensdag 9.00-10.00 uur; don derdag 13.45-14.45 uur. Wie meer wil weten kan Pam Wennekes bellen (telefoonnummer 13623). fers; voor hem een opmerkelijk resul taat. WADDINXVEEN - Henna Schwieb- be en Erik de Frankrijker zijn de kampioenen 1984 geworden bij de Waddinxveense badmintonclub Flori da. Aan de afgelopen zaterdag en zondag in de sporthal ‘de Sniep’ voor de 17e maal gehouden badminton- clubkampioenschappen namen 45 dames en 48 heren deel. Het badmin- tonweekeinde van 20 uur bezorgde HSF-sportmasseur Hans Dicker han den vol werk. De toemooicommissie o.l.v. Arie Vermeulen zorgde voor een vlot en prettig verloop van de 347 gespeelde wedstrijden. VERRASSINGEN Zowel bij het dames- als herenenkel spel werden, tijdens de halve-finales, tradities gebroken. De, twee jaar ach ter elkaar, dameskampioene Liesbeth van Bergeijk werd verslagen door Conny van der Hijden. Ook bij de he ren moest de, twee jaar achter elkaar, herenkampioen Ronald Struys beide games afstaan aan Frits Meisenbach- er. Niet alleen Conny en Frits vielen op door hun verrassende prestaties. Jeugdleden Corrine Meisenbacher en Jeffrey van Ham stegen in hun enkel spel maar liefst negen resp. acht plaatsen in de ranglijst. Ook ge- mengddubbel paar Riet Doeve en Jan Zaat stegen met acht plaatsen. De Vereniging voor Openbaar Onder wijs en de Waddinxveense Schaakver eniging kunnen terugzien op een zeer geslaagd schoolschaaktoumooi, dat uitstekend was georganiseerd, gezellig is verlopen en waarbij geen enkele wanklank werd gehoord. Vlak na de middag zaten de 7 ronden erop en kon PvdA-wethouder drs. M. Kraaije- stein beginnen aan de prijsuitreiking. Allereerst kregen de groepswinnaars hun prijs uitgereikt: een fraaie goud kleurige medaille met daarop een af beelding van een toren en een pion. De wethouder vond, dat dit toumooi elk jaar moest worden gehouden om zo uit te groeien tot een traditioneel gebeuren. Daarna maakte wethouder Kraaijestein de uitslag bekend van de schoolteams. WADDINXVEEN - Zaterdag vodr een week vond in zwembad De Dillen te Alphen aan dén Rijn de eerste ont moeting plaats in het kader van de vijfkamp tussen de zwemverenigingen ‘De Plas’ uit Nieuwkoop, ‘Barracuda’ uit Nieuwerkerk a/d IJssel, ‘De Lan- singh’ uit Krimpen a/d IJssel, ‘Rot terdam’ uit Rotterdam en ‘De Gou we’ uit Waddinxveen. De Gouwe, enigszins gehandicapt door het ontbreken van enkele top pers, zoals Marc Faber, Gillian van den Berg en Mirjam Vitalis, nam aan deze wedstrijd deel met 21 leden op alle 13 programma’s met 26 starts. Zij behaalden lx een le plaats (Ma- rike Russcher op de 100 m. wisselslag m.o. 12 jr. in 1.32.1), 3x een 2e plaats (Sandra v.d. Bosch op de 100 m. vrije slag m.o. 12 jr. in 1.27.5 en de beide estafettes 5x50 m. vrije slag m. en j.o. 12 jr.) en 2x een 3e plaats (Mirjam Overdam op de 100 m. wis selslag m.o. 12 jr. in 1.36.1 en Marcel v.d. Bosch op de '100 m. vlinderslag heren in 1.20.5). In totaal werden 13 persoonlijke records gezwommen! WADDINXVEEN De tennisvereni ging Waddinxveen komt in de'zondag 15 april van start gaande gemengde competitie, evenals vorig jaar, uit in de overgangsklasse B. Waddinxveen 2 speelt in de tweede klasse. Door te rugval is Waddinxveen dit seizoen niet in de overgangscompetitie verte genwoordigd. WADDINXVEEN - In de voorjaarsle- denvergadering van maandagavond 9 april van Be Fair voetbal is het bestuur weer voltallig bezet. Zowel in de twee open staande vacatures als in die van de afgetreden bestuursleden L. Willem- stein, G. van Bergen en C. v. d. Sluijs werd voorzien door de verkiezing van de heren N. de Bruin, M. Monster, K. Senneker, G. van Vliet en R. Verwey. De heren G. Konijn en P. Roos, die zich wel herkeisbaar hadden gesteld, wer den beiden herkozen. Tot nieuwe voor zitter werd benoemd de huidige secreta ris de heer R. W. v. d. Brink. Tevens werd het huishoudelijk regle ment door de vergadering goedgekeurd en werd besloten de contributies - 196,- voor een seniorlid - ook dit jaar nog niet te verhogen. Er waren ca. 65 le den ter vergadering aanwezig. WADDINXVEEN - Een O-O-gelijk spel voor het eerste damesteam van de hockeyclub Waddinxveen. Dat was het resultaat van de zondag tegen het Haagse VCL gespeelde wedstrijd. Aangezien de thuiswedstrijd met 2-0 gewonnen werd startte Waddinxveen met een op de aanval gerichte opstel ling (vier man in de voorhoede). Wad dinxveen zette VCL regelmatig onder druk, maar kwam niet tot scoren. Ook VCL had doelkansen via snelle uitvallen, maar scoorde evenmin. Na rust werd er gestart in de normale opstelling. Hoewel het beter ging ble ven kansen onbenut, zodat Waddinx veen, dat beneden peil speelde, een punt liet liggen. Het eerste heren hockeyteam speelde het afgelopen weekeinde tweemaal tegen HDS. Werd zaterdag thuis met 4-1 verloren, zondag werd gelijk (0-0) gespeeld. Robert-Jan Maassen scoor de voor Waddinxveen. Door een snel le uitval kon HDS de gelijkmaker sco ren, maar kwam niet verder dan een gelijkspel, zodat de Waddinxveners verdiend met 1 punt naar huis gin gen. WADDINXVEEN - Dank zij winst op Jaap van der Eist heeft Dick Dibbets de leiding genomen in de finalepoule van Excelsiors onderlinge damcompetitie. Piet Swart is ook nog zpnder puntenver lies, doch heeft een wedstrijd minder gespeeld. Adriaan Blom herstelde zich knap van de in de eerste ronde geleden nederlaag. Hij wist in deze ronde Fred Zaadhof te kloppen. Jan Both verloor zijn tweede partij en moest daardoor zijn leiderspositie af staan. Ruud van Dijk, Kees Kramp en Teun Twigt wonnen en staan met 3 uit 2 gezamenlijk op kop. Teun Driesse, Piet de Mik en Rinus van Willigen wisten allen te winnen en gaan allen aan kop respectievelijk in de 3e, 4e en 5e poule. Bij Kwiek 13 is het echter niet zo simpel gegaan, want op de helft van de compe titie stond dit team maar liefst 3 punten achter op concurrent Gouda 9. Maar in de 2e helft sloegen zij ongenadig toe; zelf wonnen zij alles, de concurrentie liet een paar steken vallen en door winst in de laatste ronde was voor Kwiek met Jan Otten, Nan v. d. Hart, Luuk Post en W. Melse het kampioenschap een feit. Naast de kampioenen, nestelden Kwiek 2, 3, 4 en 16 zich op de 2e plaats door winst in hun laatste wedstrijden. Ook succes bij de jeugd, want de benja mins van Kwiek 4 met Ronald Commis- sari, Johny Bouwman, Gabor Vroegop en Pascal van Gils wonnen hun laatste wedstrijd en werden daardoor kampi oen. Kwiek 2 en 3 wonnen eveneens hun wedstrijden, maar helaas was voor hen slechts een 2e plaats weggelegd. Alleen Kwiek 1 verloor ook het laatste treffen tegen Tjap Tjoy en zal het volgende sei zoen weer in de Goudse competitie uit moeten komen. WADDINXVEEN Bij de afdeling gymnastiek van de multisportvereni- ging TOOS is vrijdag 6 april in de gymzaal aan het Kon. Wilhelmina- plein de onderlinge wedstrijd voor adspiranten, dames en heren gehou den. Na het uitvoeren van de onder delen: trampoline, ringen, lange mat, brug ongelijk en rekstok waren de uitslagen als volgt: Adspirant dames: le Jos Oostdam 33.25 pnt, 2e Petra Boersma 32.60 pnt, 3e Hanneke Bur ger 31.55 pnt. Dames: le Ellen de Vogel 35.35 pnt, 2e Yvonne v.d. Sprang 33.10 pnt. Adspirant heren: le Woltér Zwijnenburg 23.80 pnt, 2e Bart Bruining 20.20 pnt, 3e Peter de Wit 18.50 pnt. WADDINXVEEN Gezelligheid staat hoog in het vaandel geschre ven bij de thans tweejarige afdeling van huisvrouwen trimsters van de Waddinxveense sportclub Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan. Ter wijl de eigenlijke oprichtingsdatum 13 april nog niet eens is bereikt, werd toch vorige week al een fees telijk programma door de dames afgewerkt. Opgericht op dinsdag 13 april 1982 werd indertijd met 5 dames van 9.00 tot 10.00 uur begonnen. Bin nen de 5 maanden kwam een uit breiding tot 3 groepen op dinsdag en een nieuwe groep op woensdag morgen tot stand, terwijl na een jaar gestart werd op donderdagmid dag. Voorzitster Pam Wennekes, zelf be geleidster van de dames, zegt met trots dat de uitbreiding van dé hui dige 80 leden tellende groep niet meer te stuiten is. Het is kennelijk toch een schot in de roos geweest om met huisvrouwen, gedurende de tijd dat de jeugd naar school gaat, specifiek in de buitenlucht bezig te zijn. De algemene opinie van de dames zelf: ‘Het is er gezellig en toch ben je spelenderwijs intensief bezig; je voelt je heerlijk’. Het uurtje bui tenlucht, zowel in de zomer als in de winter met sneeuw of regen, wordt eerst met een lichte afkeer bekeken, maar na afloop als ener verend ervaren. De meeste dames vinden het lopen in eerste instantie vermoeiend en het minst leuk, na een paar weken al merken ze dat hardlopen fijn kan zijn. Er zijn na 2 jaar al zelfs loop- stersgroepen ontstaan, die met el kaar buiten de trimuurtjes om, flin ke afstanden overbruggen. Het prettige bij Antilope is, dat ook gelegenheid wordt gegeven om ‘technische’ nummers te beoefenen. De meesten hebben nog nooit een speer, kogel of discus in hun hand gehad; het enthousiasme is hartver warmend. Al spelenderwijs vliegt in het begin de conditie omhoog, later groeit dat wat minder snel. Er zijn zelfs enkele dames die ons toevertrouwden: ‘Ik ben gestopt met roken’. Of dit nu is om de rest van de groep bij te kun- WADDINXVEEN - Het in de derde divisie van de volleybalcompetitie de buterende herenteam van Be Fair eiste dit weekeinde de tweede plaats voor zich op en mag daardoor promotie/de- gradatiewdstrijden spelen. In de Goudse eerste klasse viel bij de heren geen beslissing. Be Fair klopte Karssen/VSTS met 3-0 (15-12, 15-0 en 15-13). Omdat ook DOS 2 de voorlaat ste competitiewedstrijd won gaan gaan Be Fair en DOS komende zaterdag uit maken wie zich kampioen mag noemen. Het damesteam van Be Fair slaagde er in de tweede divisie D niet in koploper DVO beentje te lichten. DVO won bin nen een uur met 3-0 en eiste daardoor de titel voor zich op. Voornaamste troef bij DVO was een honderd procent slaande aanvalster, die zich van het Waddinxveense blok niets aantrok. Dit meisje speelt het komend seizoen dan ook in de eredivisie. Be Fair werd er moedeloos van en leverde de punten zonder al te veel oppositie in: 15-9,15-7 en 15-6. Het komend seizoen overigens kan de damesploeg van Be Fair niet meer beschikken over trainer/coach Willem Jan van Yperen. Hij neemt de herenselectie van Gemini/Kangeroes onder zijn hoede. OVERIGE UITSLAGEN Dames-enkel: 1. Herma Schwiebbe, 2. Conny v.d. Hijden, 3. Liesbeth van Bergeijk, 4. Ilona Groeneveld, 5. Mi- rande v.d. Zijden. Heren-enkel: 1. Erik de Frankrijker, 2. Frits Meisen bacher, 3. Ronald Struys, 4. Bert Wijnbergen, 5. Dick van Teylingen. Gemengddubbel: 1. Ronald Struys- Ilona Groeneveld, 2. Erik de Frank- rijker-Herma Schwiebbe, 3. Frits Meisenbacher-Anita v.d. Starre, 4. Bert Wijnbergen-Liesbeth van Berg eijk, 5. Martin Kuyf-Ria v.d. Zijden. WADDINXVEEN Het eerste team van de wijkschool St. Jozef aan de Ka- naalweg heeft zaterdag in het Anne Frank-centrum met 31 1/2 punt het eer ste schoolschaakkampioenschap van Waddinxveen gewonnen. De winnaars speelden vooral in de eerste ronden bijzonder sterk en legden daarmee de ba sis voor dit kampioenschap. Met een fraaie beker gingen de 5 spelers van dit team naar huis. De tweede prijs, een kleinere beker, werd door het le team van de openbare Leon van Gelderschool in de wacht gesleept met 25 1/2 punt. En de derde prijs, een grote, goudkleurige medaille, werd veroverd door het le team van de Kon. Wilhelminaschool in Boskoop met 24 1/2 punt. Was na die 25 minuten de partij nog niet uit, dan werd er gearbitreerd, omdat er zonder klokken werd ge speeld. Daartoe stond de tour- nooileiding 12 arbiters ter beschik king, waarvan^) van WSV en 3 van de Schaakclub Reeuwijk. Het arbitreren leverde weinig problemen op en de deelnemers legden zich zonder pro test neer bij de arbitrage, ook al was dat in zijn of haar nadeel. Wanneer er desondanks niet uit te komen was, werd hoofdarbiter Bloem ingescha keld en deze nam dan de beslissing. Groep 1: Robbie van Maren, Leon van Gelderschool, 5 1/2 pt. Groep 2: Pim Wennekes, Leon van Gelder school 6 pt, Mark Dubbeldam, Sint Jozefschool, 6 pt. Groep 3: Onno Ponsioen, Leon van Gelderschool, 6 pt. Groep 4: Michel van Dijk, Eben Haëzerschool, 6 pt, Wilma Schouten, Kon. Wilhelminaschool, 6 pt. Groep 5: Jambat Runtweilan, Eben Haëzer school, 7 pt. Groep 6: Martijn Junte, Rehobothschool (Moerkapelle), 6 pt. Groep 7: Peter Moons, Sint Jozef school, 7 pt. Groep 8: Menno Hou- dijk, Sint Jozefschool, 6 pt, Ronnie Verkade, Theo Thijssenschool, 6 pt. Groep 9: Dick Doomenbal, Sint Jo zefschool, 6 1/2 pt. Groep 10: Ton- nie van Dijk, Sint Jozefschool, 6 1/2 pt. Groep 11: Tonnie Disseldorp, Sint Jozefschool, 5 1/2 pt. Groep 12: Dennis Ringelestein, Mr. de Roos school, 6 1/2 pt. Groep 13: Arjan van Dijk, Eben Haëzerschool, 5 1/2 pt. Groep 14: Eric van Hees, Klaas de Vriesschool, 6 pt. WADDINXVEEN - De 30e ronde van de onderlinge competitie bij de Waddinxveense Schaakvereniging WSV was een tweevoudige triomf voor de jeugd. De 19-jarige Eric Claassen versloeg de geroutineerde Besemer en zijn leeftijdgenoot Mar cel de Haan won op imponerende wijze van de op de 2e plaats staande crack Philipse. Om een matcombinatie te verhinde ren, moest Philipse in het middenspel een stukoffer brengen, wat hem in verloren positie bracht. Geen vinding rijke combinaties in het eindspel hiel pen daarna en tenslotte werd hij door Marcel vakkundig matgezet. Doordat Van Deelen won van Muit, bezet hij nu de eerste plaats met een gerieflijke voorsprong op Philipse. Bloem, die zijn partij tegen W. van Oort afbrak, bezet de derde plaats, maar gezien zijn achterstand van een loper tegen een pion, zal die plaats wel niet te handhaven zijn. Stand na de 30e ronde: 1. Van Dee len 2164 pnt, 2. Philipse 2062 pnt, 3. Bloem 1891 pnt, 4. Wolfs 1886 pnt, 5. Claassen 1863 pnt. WADDINXVEEN Het naar de tweede klasse KNZB gedegradeerde eerste zevental van De Gouwe heeft de laatste play-off-waterpolowed- strijd van dit seizoen zowaar win nend kunnen afsluiten. Neptunus uit Arnhem werd met 10-6 verslagen. Overigens behaalden de Waddinx veners in de afgelopen competitie in totaal slechts 10 punten. Het doel saldo bedroeg 163 voor en 212 tegen. In een zeer ontspannen sfeer werkten Neptunus en De Gouwe het karwei in de eerste klasse af. Beide ploegen ga ven elkaar de vrijheid om goed water polo te kunnen spelen. Hans Timmer mans scoorde voor de Waddinxveners drie keer gedurende de eerste perio de. Tijdens de tweede periode kon Neptunus van 1-3 terug komen tot 4-5, dankzij doelpunten van André Vonk. De derde periode werd doelpuntloos afgesloten. In de laatste periode wist De Gouwe door doelpunten van Rens van der Meer (2), Nick de Leeuw (2) en Dick Russner uit te lopen tot 10, waarmee een einde gekomen is aan het eerste klasserschap van De Gouwe. In de reserve 2e klasse B staat het tweede herenteam van De Gouwe bo venaan. Het dit seizoen in spelinzicht en -tactiek gegroeide team van coach Wim Kraak, dat zaterdagavond met 10-5 won, speelt zaterdagavond 14 april om kwart voor zeven de laatste competitiewedstrijd tegen Het Y uit Amsterdam. Wint De Gouwe dan is het kampioen en volgt de promotie naar de reserve le klas. Het hoeft geen betoog dat zeker diverse spelers van dit team het volgend seizoen in het le zullen uit komen, omdat reeds enige spelers van het le team te kennen hebben gege ven dat zij zullen stoppen. WADDINXVEEN Het seizoen is voor de postduivenvereniging De Sperwer weer begonnen. Deelgeno men werd aan een concours vanuit Roosendaal. Afstand 5 7 km. In con cours 436 duiven. Gelost om 11.15 uur. Aankomst le duif 12.08.01 uur, laatste 12.30.00 uur. Snelheid le duif 1060 m.p.m. Uitslagen: N. van Vliet 1-36-86, C. Hofman 2-21-64-66-69,' J.C. Koren 3-15-23- 28-42-74, H. Metselaar 4-6-33-52-53- 95, J.W. Sekeris 5-37-49-68, M.C. Anders 7-18-29-41-44-45-51-65-79- 90, N. Hoogerdijk 8-25-99, P. Bone- faas 9-12-17 30-34-55-7 7-85-8 7-91, M. Tollenaar 10-11-27-48-80, M. Verbeek 13-38-50-78-81, D. Heeren 14-19-105-108, A. Hofman 16-22- 63-73-102-103, Toor en Zn. 20-43- 83-88-97-101, Th. Twigt en Zn. 24- 82-104, J. Jansen 26-32-35-76-93, F. Rip 31-100, Smit-Troost 39-89, Mevr. Toor 40-92, T. den Ouden 46- 47, Comb. Wibo 54-5 7-107, H. Vink 56-59-67, Mevr. Twigt 58-60-62-72- 94, A.H. Kivits 61, N. van Tol 70-75, H. van Dijk 71-96-109, L. de Bruyn 84, D. Degenhardt 98, J. van Erk 106. WADDINXVEEN - De Waddinx veense tafeltennisvereniging Kwiek be sloot de laatste ronde van de voorjaars- competitie uitstekend door 9 overwin ningen, 2 gelijke spelen en slechts 4 ne derlagen. Belangrijker was echter dat naast kam pioen Kwiek 5zich nu ook Kwiek 12 en 13 presenteerden. Van Kwiek 12 was, na het slippertje van de week ervoor, niet anders verwacht. Zij hielden de ze nuwen in bedwang en stuurden Top 13 met eén 9-1 nederlaag naar huis terug. Dus konden Henk Spiering, Gijs v. d. Torren sr. en Gijs v. d. Torren jr. zich kampioen noemen. Dat in de A-groep bij de jeugd van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV nog niets definitief is blijkt wel uit het feit dat bijna iedereen weer een andere plaats inneemt op de ranglijst. Ditmaal le Egbert Schro ten, 2e Hans van Woudenberg, 3e Ed win van Es, 4e Peter Moons en 5e Menno Houdijk. In de B-groep voert Erik Brandhorst nog altijd de kop, gevolgd door Dik Doomenbal. De klaverjassers die eerst in het so- ciaal-cultureel centrum De Bonkélaar speelden, ontmoeten elkaar nu elke dinsdagavond in bar Pardon. De voormalige werkgroep Klaveijasclub is nu een klaverjasvereniging in op richting. De vereniging, waarvan het voorlopig bestuur hard bezig is de op richting ervan voor te bereiden, telt al 47 leden. In het volgend seizoen zullen de activiteiten van de nieuwe vereniging worden uitgebreid. Zwemclub De Gouwe overweegt deze zomer weer de activiteit ‘gesponsord zwemmen’ voor een goed doel te houden. Vorig jaar bracht de actie het zwembad De Sniep 8.000 gulden op. Gymnastiekvereniging TOOS houdt op woensdagmiddag 23 april voorde kinderen uit de klassen 12 en 3 van de Waddinxveense basisscholen een gymfestival. Het evenement, dat plaats heeft in de sporthal De Sniep, is speciaal gericht op kinderen in die leeftijdsgroepen die niet aan sport beoefening doen. Basketbalclub TOOS houdt op 16, 17 en 18 april voor de negende keer het schoolbasketbal-toernooi in de sporthal De Sniep in Waddinxveen. Het toernooi bestaat uit twee onder delen. Aan de ene kant is er ‘n tour- nooi voor klasseteams, die elkaar in leeftijdsgroepen bestrijden, aan de andere kant is er de strijd tussen scholenteams uit het voortgezet onderwijs, zowel voor jongens als meisjes. Het tweede onderdeel staat ook open voor teams buiten Wad dinxveen. De damesenkel-finale werd gespeeld door Conny van der Hijden en Herma Schwiebbe. Na drie zeer spannende games, 12-9, 6-11 en 11-4 wist Her ma Schwiebbe de damestitel naar zich toe te halen. De herenenkel-fina- le werd gespeeld door Erik de Fran krijker en Frits Meisenbacher. Erik, die reeds jaren in de finale gestaan heeft, wist met 15-8 en 18-13 en een spannende verlenging van Frits te winnen. De gemengddubbel-finale werd ge speeld door Erik de Frankrijker én Herma Schwiebbe tegen Ronald Struys en Ilona Groeneveld. Ronald en Ilona, al meer dan 5 jaar ‘mix-' partners’ werden kampioen gemengd dubbel, games 17-18 en 3-15. nen houden of omdat ze zich daar- door zelf prettiger voelen werd niet helemaal duidelijk. Het feestelijk gebeuren vorige week werd opgeluisterd met koffie en ei gen gebakken taarten, ook de slin gers ontbraken niet. Na afloop kon iedereen nog nagenieten van de vi deobeelden die in het clubgebouw werden vertoond. WADDINXVEEN - Nadat heren-se- nioren 1 van TOOS-basketbal vorige week tegen Popeye I in Bodegraven haar 3e seizoensnederlaag had gele den, was er afgelopen vrij’dagavond weer een zege. Luba 1 uit Zoeter- woude-Rijndijk werd in ‘de Sniep’ ge decideerd geklopt met 78-63, na een ruststand van 44-3 1 Door dit resultaat is de 2e plaats in de eindstand van de competitie zo goed als zeker voor TOOS, achter het voor TOOS onbereikbare, ongeslagen LUSV I. Zaterdag 28 april speelt TOOS haar laatste competitiewed strijd van dit seizoen tegen LUSV in Leiden. De topscorers waren afgelo pen vrijdag Klaas Bruins Slot, Hugo Sijlaar en Alfred Gerrits, allen met 14 punten. Heren 2 speelde in Den Haag tegen Jumpers 9. Nadat de thuisploeg bij de rust nog leidde (22-21), trok TOOS toch de overwinning naar zich toe met 43-52. Topscorers: Fred Langendoen 16 en Hugo Jan Ruts 13. Heren 3 speelde thuis tegen het Noordwijkse MSV 4. Tegen de ver wachting in zegevierden de Noord- wijkers met 61-72. Topscorers TOOS: Mathieu van Litsenburg 26 en Thale Lesschen 15. Dames-senioren 1 trad aan tegen het Zoetermeerse Zoebas 1. TOOS ver loor, na een ruststand van 17-34, met 44-71, hetgeen betekent dat de degradatie uit de le klasse een feit is. TOOS heeft, met nog één wedstrijd voor de boeg, 6 winstpunten, terwijl 10 punten klassebehoud zou garan deren. Topscoorsters: Gabrielle de Groot 17 en Hannie v.d. Loo 11. 4 WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereni ging Korbis heeft in het sportpark ‘de Sniep’ een wat ruim uitgevallen 9-14- nederlaag geleden tegen Poortugaal. De Waddinxveners, spelend met in vallers voor Jan en Anke Minekus, treffen komende zaterdag hét Lek- kerkerkse Sportief. Gerekend wordt op een zware klus. Het enkele feit dat Poortugaal zater dagmiddag over een beter afstands schot beschikte gaf uiteindelijk de doorslag. De wedstrijd, door de scheidsrechter niet altijd even over tuigend geleid, was het aankijken best waard. Vooral in de eerste speel- helft, toen beide twaalftallen elkaar goed in evenwicht hielden, waren de toeschouwers vaak getuige van prima spel. Óm elke bal werd met veel inzet ge speeld en gelukkig ging dat niet ten koste van de sportiviteit en dat was uiteraard een goede zaak. Niet alleen hielden beide ploegen elkaar in die eerste' helft goed in evenwicht, ook het scoreverloop onderstreepte dat nog eens nadrukkelijk. Na een 0-2 en 1-3 achterstand werd de pauze ge haald met een 6-5 voorsprong. Doelpunten maken was toen voorbe houden aan Jaap Noordam (2x), Cor Matse, Aart Westerduih, Cees Visser en René van Eek, elk lx. De tweede speelhelft zou helaas voor Korbis desastreus verlopen. Liefst negen maal wist Poortugaal doeltreffers uit te halen en aangezien Korbis daar slechts drie treffers tegenover kon stellen, verklaarde de uiteindelijke nederlaag. Alleen Jaap Noordam (2x) en Dick Haagsman wisten de Korbis produc tiviteit op te voeren. Voor Noordam betekende dat een score van 4 tref- Het was zaterdag kwart over negen toen 108 jongens en meisjes aan een 7-ronden toernooi, waarbij elke ron de 25 minuten duurde. In zijn ope ningswoord memoreerde WSV-voor- zitter L.J. Bloem dat een goede sa menwerking tussen de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) en de Waddinxveense Schaakvereniging WSV de basis is geweest om een der- gelijk toumooi van de grond te krij gen. Het resultaat mocht er dan ook zijn: 108 deelnemers voor zo’n evene ment, dat voor de eerste keer werd gehouden, mag zeker een succes wor den genoemd. Het is de bedoeling elk jaar zo’n toumooi te organiseren en het tot een Waddinxveense schaaktraditie te laten uitgroeien. De deelnemers waren ingedeeld in groepen van 8 en voor elke groeps winnaar lag een fraaie medaille klaar. Willekeurig over de groepen verspreid waren de verschillende schoolteams ingedeeld en met behulp van een code wist de toemooileiding, be staande uit Bert Klik van de VOO, Ron Verhoeven van de Kon. Wilhel minaschool te Boskoop en Luit Bloem van WSV, precies waar ieder een zat. Alle 7 ronden lang werd er fanatiek geschaakt! Soms met 3 witte dames op het bord, of met zo’n overmacht aan materiaal, dat een clubschaker al lang zou hebben opgegeven. Ech ter niet de schooljeugd! Tot het bit tere einde werd er op de 64 velden gevochten. De koning moest eerst geheid mat staan voor de partij werd opgegeven. Zelfs koningen werden af en toe van het bord gemept! t: -i

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 17