Achtduizend mensen keken Waddinxveen trekt nieuwe ondernemers aan rond bij glastuinders WAARSCHUWING VOOR IEDEREEN MET EEN TUIN. Bisschop wijdt B. J. W. M. Banning tot priester Uitsluitend muziek op concert van ’’Concordia” Vrijdagavond 13 april in Ontmoetingskerk Waddinxveense Kom in de kas” met ruim 30 gewassen richt video- firma op Gerard Th. B. Mulleman: Paaswake van Ger. Kerkkoor Dient Den Heer Het Weekblad feliciteert Alberto BV ’’Afbouw van fabriek niet gemakkelijk” Bingo-dansant d LM i CDA-leden vanjeugd- gemeenteraad Vlaggen Andere koers Opening A WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 APRIL 1984 De Reeuwijker Gerard Welbergen (52) moetingskerk Mis I de i - o- oo Alblas, de majoretten met instructrice Gerdy v.d. Bulk ‘Grandioos, al die belangstelling’, reageert Sommige planten zijn bijzonder vatbaar voor bacterievuur. Een ernstige planteziekte die zich snel verspreidt. Ook in uw omgeving kan bacterievuur optreden. Om de kans hierop te verkleinen, is het planten van een aantal zeer vatbare struiken nu verboden. Aangetaste struiken moeten worden vernietigd. En bij sommige struiken is een speciale manier van onderhoud verplicht. Deze maatregelen kunnen ook voor uw tuin gelden! Om welke planten en maatregelen het precies gaat, leest u in de brochure. Vraag hem meteen aan of haal hem af bij uw tuincentrum. De maatregelen gelden in uw streek voor de gemeenten: Alphen a/d Rijn, Benthuizen, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Hazerswoude, Moerkapelle, Moordrecht, Reeuwijk, Waddinxveen, Zevenhuizen, Zoetermeer en Zoeterwoude. Berkesteijn Meubeltoonzalen BV de Wilhelminakade en voorzitter van de Stichting Meubelstad gewijde aprilnummer van het Dit is een publikatie van het ministerie van Landbouw en Visserij. L WADDINXVEEN ‘Grandioos, al die belangstelling’, reageert glastuinder Antoon van den Bosch als hij enthousiast vertelt dat de zaterdag in Waddinxveen-West gehouden open dag ‘Kom in de kas’ door ongeveer 8.000 mensen is bezocht. Dat zijn er 2.000 meer dan in 1982 toen de Waddinxveense glastuinbedrijven deze manifestatie voor het eerst hielden. Directeur G. Th. B. Mulleman van Berkesteijn Meubeltoonzalen BV en de Stichting Meubelstad Waddinxveen. WADDINXVEEN ‘Als een ondernemer iets wil beginrten, kan hij nergens beter terecht. Ik ben er van overtuigd dat er ook nieuwe ondernemers naar Waddinxveen zullen komen’. Dat zegt de heer Th.B. Mulleman, directeur van Waddinxveen, in het aan Gouda ABN-blad Regioschets. Kapelaan Benedict W. J. M. Banning. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Zondagmorgen 29 april om kwart voor twaalf zal de dan een dag eerder door de Rotterdamse bisschop mgr. drs. Ph. Bar tot priester gewijde Benedict W.J.M. Banning in de Ont- itingskerk aan de Groensvoorde zijn plechtige eerste Heilige leiden. Aansluitend is er receptie in de hal van de kerk. De manifestatie ’"Kom in de kas” bood ook een blik in het gemengde boerenbedrijf van L. Lamens aan de Pias weg 14. Op de foto mevrouw Lamens in de koeienstal waar we ook oud-ARP-wethouder F. M. van Tol aantreffen. Foto: Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Vrijdagavond 13 april om acht uur houdt de Waddinxveense muziekvereniging ‘Concordia’ in de Ontmoetings kerk aan de Groensvoorde haar jaarlijkse uitvoering. Aan het 17 punten tellende programma verlenen medewerking de door Gerrit de Knegt gedirigeerde harmonie, de drumband met instructeur Jan Alblas, de majoretten met instructrice Gerdy v.d. Bulk en de orga- niste Joke Alblas. Ballonnen nodigden de Waddinxveners uit aan de Abraham Kroesweg, Zesde Tochtweg en Piasweg ”in de kas te komen”. (Foto: Sjaak Noteboom). De Reeuwijker Gerard Welbergen (52) en de Waddinxveense Bienke van Nieuwkerk-Stenstra (34), die samen de firma Video West (West is een sa mentrekking van beide familienamen) hebben opgericht. (Foto: Sjaak Note- boom). I U 1 r I’ hr 12 'r^_ 9 Plaats: Postcode: A pelle-Zevenhuizen, maar dat daarvan geen sprake zal zijn. De Abraham Kroesweg en omgeving blijven Wad- dinxveens grondgebied. chie voor in de parochiekerk van de H. Oswaldus in zijn geboorteplaats Zeddam en wel op zondagmorgen 13 mei om kwart voor elf. GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland is aangege ven dat Alberto BV, Zaandam, met als handelsnaam Alberto, een filiaal heeft gevestigd in sterke, zwakalco- holische en alcoholvrije dranken. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 21 april houdt het Gereformeerd Kerk koor Dient Den Heer een Paaswake. Deze dienst begint om 10.00 uur en vindt plaats in de kruiskerk aan de Pas sage. Medewerking verleent ds. J. C. de Moor. Organist Ben Kramer begeleidt het koor. Hij was blij dat Waddinxveen niet alleen als meubelstad aan de weg timmert, maar ook als plaats met een groot agrarisch achterland. De groene sector in Waddinxveen omvat immers 594 hectare grasland, terwijl er hier in de land- en tuinbouw 543 mannen en vrouwen werken. WADDINXVEEN - Mevrouw A. de Haan is geslaagd voor het diploma zwemonderwijzer KNVB. Onze eerste burger herinnerde er in zijn korte toespraakje in de open lucht aan dat het provinciaal bestuur van Zuid-Holland plannen had om het tuinbouwgebied aan de Abraham Kroesweg over te hevelen naar de nieuw te vormen gemeente Moerka- De 25-jarige kapelaan Benedict Ban ning assisteert sinds begin dit jaar pastoor P.M. Olsthoorn van de rooms-katho- lieke St. Victorparochie als vicaris om - zoals dat wel wordt genoemd - ‘het vak te leren bij een ander’. Jong en oud maakten graag van de mogelijkheid gebruik eens met eigen ogen te zien wat er zoal in het gebied van de Abraham Kroesweg, Zesde Tochtweg en Piasweg groeit en bloeit. Het organiserend comité had een tocht langs 18 bedrijven uitge stippeld, waar meer dan 30 gewassen van dichtbij bekeken konden wor den. In feite ging het om meer dan 30 ge wassen die in Waddinxveen worden geteeld. We noemen in willekeurige volgorde: gerbera, perkplanten, kom kommer, rozen, violieren, gladiolen, chrysanten, tomaten, aubergine, pa prika, bloemkool, sla, gipskruid, spi nazie, bonen, selderij, peterselie, li- monium, kroten, orchideeën en blad planten. Ook een pluimveehouderij en een gemengd boerenbedrijf met koeien en schapen en diverse akker- bouwprodukten trokken aan dacht. Aan de tweede editie van ‘Kom in de kas’ - de eerste was in 1982 - namen dus 18 bedrijven in de glastuinbouw, veeteelt, akkerbouw en pluimvee houderij aan de Abraham Kroesweg, Zesde Tochtweg en Piasweg deel. De opening van de open dag werd even als twee jaar geleden verricht door burgemeester Van der Linden. komende vrijdagavond zowel begon nen als beëindigd met een gezamen lijk optreden van harmonie, drum band en majoretten in Blue Notes en Swinging on the street. De bezoekers van ‘Kom in de kas’, die via borden, vlaggen en uiteraard groene plattegronden de weg werd gewezen, keken in dit westelijk deel van Waddinxveen hun ogen uit. Tus sen tien uur ‘s morgens en vijf uur ‘s middags zagen ze wat er hier zoal groeit en bloeit en konden ze zelf zien waarom bloemen, planten, groente en fruit zoveel kosten. WADDINXVEEN - Zaterdag 14 april houdt de voetbalvereniging Waddinxveen de laatste grote bingo- dansant van dit seizoen in haar kan tine in het sportpark ‘de Sniep’. Be gonnen wordt om acht uur. De mu ziek is in handen van ‘De Orions’. Tij dens de bingo-dansant zijn mooie prijzen te winnen, zoals een tuin ameublement, vleesschaal, tweezits- bank en een elektrische tafelgrill. Zuid-Holland beviel hem, het werken in de Randstad vond hij een uitda ging en zodoende kwam hij in sep tember 1982 terecht in Rotterdam- Kralingen. Op 27 november 1983 ontving hij daar zijn diakenwijding. ‘Een bekroning en eigenlijk ook een .afsluiting van mijn werken daar’, al dus kapelaan Benedict Banning in Victorientje, het plaatselijk rooms katholiek kerkblaadje. In gefrankeerde envelop sturen naar het ministerie van Landbouw en Visserij, postbus 20401, 2500 EK Den Haag. De priesterwijding van de Waddinx veense diaken vindt plaats op zater dagmorgen 28 april om elf uur in de kathedrale kerk van de H. Laurentius en Elisabeth in Rotterdam. Na afloop van deze plechtigheid met monseig neur Bar is er gelegenheid tot felici tatie in de kathedraal. nieuwe toonzaal open, overeenkom stig de groothandelsformule. ‘Wij zijn als het ware een verlengstuk van de winkel van de detaillist. Hij kan met zijn klanten hier terecht. Bij de mees te grossiers is deze formule verwatert. Ik denk, dat er zoals wij nog een stuk of drie, vier in Nederland zijn’, zegt de heer Mulleman in zijn toonzaal van 4.000 vierkante meter in Wad- dinxveen-Zuid. ‘Ik wil best eens kwijt’, zo gaat de Berkesteijn-directeur verder, ‘dat ik me groen en geel erger als ik zie dat sommige onder nemers op vrijdag failliet gaan en dan vrolijk op maandag de deuren weer openen. Intussen hebben ze anderen met de strop laten zitten en betalen kapitale schulden aan bijvoor beeld de bedrijfsvereniging he lemaal niet. Als dat de zaken- ethiek van de toekomst moet worden, hoeft het voor mij niet!’ NIEUWE RUIMTE Na vele jaren uitvoering gegeven te hebben in ‘t Centrum, een niet meer bestaand café-annex feestzaal aan de Nesse, vervolgens een aantal malen in de kantine van Dobbelmann aan de Noordkade, waar thans NKF-Kabel BV is gevestigd en tenslotte lange tijd in ‘Het Trefpunt’ aan de Stations straat is dit jaar, in het belang van de muzikale aspecten, als plaats van handeling gekozen voor de Ontmoe tingskerk. Door de groei van Concordia nam ook de uitvoering steeds meer tijd in beslag en kwam door een overvol programma het muzikale belang in het gedrang. En omdat de drie afde lingen van Concordia voldoende re pertoire hebben om een avond te vul len is besloten om voor alle bijko mende zaken die voorheen op de uit voering plaatsvonden op vrijdag 11 mei in Het Trefpunt een aparte feest avond te organiseren. Het vooijaarsconcert zal dus uitslui tend uit muziek bestaan, afgewisseld 1 Wil 1 1 1 aan en aangevuld met optredens van majoretten en tamboers. Voorts zal ■dus gebruik worden gemaakt van het in de kerk aanwezige orgel. Naast het feit dat de kerk bijzonder goed ge schikt is om te concerteren biedt de ruimte nog meer voordelen. De majo- rettengroepen behoeven geen gebruik meer te maken van mechanische mu ziek maar kunnen op de muziek van het orkest of drumband hun pro gramma afwerken. De muziekvereniging is en blijft dus in z‘n geheel op het podium aanwe zig waardoor ook het tijdrovende wisselen van groepen tot een mini mum beperkt kan blijven. Het pro gramma zal hierdoor zeker aantrek kelijker worden. Het concert is voor iedereen gratis toegankelijk. Concor dia verwacht,, naast de trouwe bezoe kers van de uitvoeringen, ook andere belangstellenden op het concert te mogen begroeten, want de kerk biedt voldoende ruimte. WADDINXVEEN - De af bouw van de meubelfabriek H.A. van Berkesteijn BV aan de Wilhelminakade is, omdat de meubelhandel in de jaren ze ventig meer werd opgepakt, niet allemaal zo verschrikkelijk makkelijk geweest. Dat ver klaart directeur G.Th.B. Mul leman in het ABN-blad Regio schets van april. In een artikel over zijn bedrijf en de 30.000 vierkante meter toonzalen van Meubelstad Wad dinxveen zegt hij dat alleen al de afbouw van Waddinxveens grootste meubelfabriek, waar altijd nog zo’n 45 mensen wer ken, een zorgvuldige beleiding vergde. De heer Mulleman: ‘Dat heb ben we in overleg met de vak bonden gedaan. Er was een goed sociaal plan en alle credi teuren zijn netjes tot de laatste cent betaald’. - De op St. Benedict (21 maart) gebo ren boerenzoon uit het Gelderse Zed dam doorliep de middelbare school in Doetinchem, volgde de priesterop leiding op Rolduc in Kerkrade en liep stage in de Rotterdamse Lambertus- parochie na in Limburg twee jaar fi losofie en drie jaar theologie gestu deerd te hebben. Volgens de Waddinxveense onderne mer kan de gezamenlijke promotie van Waddinxveen als meubelstad in het hart van Holland, waar de meu belbranche samen met het gemeen tebestuur en de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- Holland geld insteken, het nevenef fect hebben dat anderen zien dat het klimaat in dit Gouwedorp voor on dernemers erg gunstig is. ‘Er is samenwerking, de gemeente en de Kamer werken meer dan mee, we hebben een zeer goede ligging', ver telt de heer Mulleman, die samen met zijn zwager J.W.A. van Berkesteijn leiding geeft aan Waddinxveens grootste meubelfabriek, waar nog zo’n 45 mensen werken en waar spra ke is van 60 procent import van meu belen. Het in 1921 opgericht bedrijf, stoei en meubelfabriek H.A. van Berke steijn BV, begon met het leveren van rompen aan andere meubelfabrikan ten, die zelf stoffeerden. In de jaren vijftig leverde het bedrijf zelf gestof feerde meubelen, in plaats van alleen kwaliteitsframes, die minstens één ge neratie zitgenoegen opleverden. Zo’n twintig jaar geleden ontstond een klein toonzaaltje, waar de eigen meu belen samen met wat kasten die el ders werden ingekocht, aan de win kelier werden getoond. Twee weken later gaat de rechter hand van pastoor P.M. Olsthoorn van de rooms-katholieke St. Victorparo- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Bienke van Nieuw- kerk-Stenstra van de Wagner- laan 17 heeft samen met de Reeuwijker Gerard Welbergen hun pas opgerichte firma ‘Vi deo-West’ in het handelsregis ter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Mid den-Holland in Gouda laten in schrijven. Met deze nieuwe ster aan het snel groeiende Videofirmanent, willen zij zich toeleggen op het vervaardigen van video-reporta- ges en audio-visuele produkties. Onder deze laatste ruime hoed passen video-produkties die be trekking kunnen hebben op de monstraties van. diensten of produkten, dokumentaires, in- strukties en alles wat verder door video kan worden over gebracht in beeld en geluid. ‘Video West’ is gevestigd op het adres Orchislaan 25 te Reeu wijk en is telefonisch te berei ken onder de nummers 01829- 4189 en 01828-16331. De officiële opening was zaterdag morgen om tien uur in handen van burgemeester C.M. van der Linden. Hij liet een opvallende ballon de lucht in gaan ten teken dat de tuin ders, kwekers en telers voor een be zoek gastvrij open hadden staan. Voor de organisatie van dit gebeu ren tekenden Antoon van den Bosch (voorzitter), Koos van der Eijk (se cretaris), Jan Verweij (penningmees ter), Wim Eindhoven, Jan Pijpers en Arie de Mik. In het vorige decennium werd de koers veranderd'. De meubelfabriek werd af gebouwd en in 1979 ging de WADDINXVEEN - Na de VVD heeft nu ook het CDA bekend gemaakt wie er voor de christen-democraten deel gaan uitmaken van de dinsdag avond 24 april te installeren jeugdgemeenteraad. In deze raad zal het CDA vertegen woordigd worden door de vol gende vijf enthousiaste Wad dinxveense jongeren: *Jan Piet van Berkel, 18 jaar, scholier; *Eric Broug, 17 jaar, scholier; *Annelies Meuleman, 17 jaar, scholier; *Peter Ringenier, 21 jaar, N.S.- medewerker; *Rob Hielema, 19 jaar, Horeca medewerker. Hun streven is de jeugd te be trekken bij het politiek gebeu ren. Dit vanuit een christen-de- mocratische visie. Het contact adres is: Eric Broug, B. Tous- saintsingel 14, tel. 13014. Het orgel wordt gebruikt als afslui ting van het gedeelte voor de pauze. Joke Alblas speelt dan Bach’s Prelu dium en Fuga in G groot. Met de har monie is het orgel ook te horen in Happy sound selection. Het program ma in de Ontmoetingskerk wordt Coupon voor meer informatie. Naam: Adres: te

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9