Waddinxvener Excelsior-finale II kabouters VISSEN DE SPORT VOOR MIL JOENEN i (19) met soft drugs gepakt ongekend spannend Hoe ’zwartvissers’ wit kunnen worden Adverteren doet verkopen Seta Sari Schrijf hier uw tekst Koppen Lethem BV Hoorzitting andere opzet soc.-cult. werk Koningin Juliana was in 1965 al in Waddinxveen POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Diversen Stand Uitslagen Tweede poule 1 aBSBB3BSaMmHBa3l3S3H9KHBMBaBSESaaBEnl i l F-, Het bezoek van koningin Juliana aan Waddinxveen in 1965. Ontvangen door oud-burgemeester C. A. van der Kahmifprc knsfpn f 1 ïnol V 1 2 3 4 2-0 5 6 7 8 9 10 Adres Plaats 1 letter per hokje. Cijfers, leestekens en woordtussenruimten tellen voor 1 letter. Hoofdletters twee hokjes per letter. 0-2 2-0 Finalepoule 1. F. Zaadhof 1. D. Dibbets 1. P. Swart 4. A. Blom 5. J. v.d. Eist 6. H. den Outer 2-0 1-1 2-0 0-2 1-1 Te koop: KTV, 56 cm met afstandsbediening. l’/z jaar oud. Snoek’s RTV, Henegouwerweg 89, Tel. 01828-13167. 1-1 2-0 WOENSDAG 25 APRIL 1984 2 SPAAR DE VIS Hengelen is leuk, maar ontzie de vis. Dat klinkt vreemd, maar wij doelen op het veelvuldig terugzetten van de vangst. Zet gewonde vissen liever niet terug, maar dood ze snel met een forse tik op de kop. Gewonde vissen hebben geen levenskansen, als ze ziek zijn betekenen ze een gevaar voor het milieu. Verwijder de haak zeer voorzichtig! Er zijn gelukkig al haken zonder weer haken te koop, aanbevolen. Pak de vis altijd met vochtige handen aan. Dan beschadigt de beschermende slijmhuid niet. Zonder die slijm huid kan de vis ziek worden. Gebruik lievergeen leefnet. Dat verkort het leven van de vissen. Deze viskaartaktie wordt gevoerd in sa menwerking met het Ministerie van Land bouw en Visserij en met de PTT. GEEN RIJBEWIJS Bij een controle op de Henegouwer weg werd op donderdag 19 april een inwoner van Alphen aan den Rijn be keurd, daar deze zonder in het bezit van een geldig rijbewijs te zijn een auto bestuurde. is geweest in Waddinxveen (28 maart 1961, 12 juni 1967, 23 november 1974 en 18 mei 1978) hebben we prinses Juliana als vorstin slechts één uurtje in de parel aan de Gouwe te gast gehad. WAT IS NL' DIE VISKAART? Voor het gewone hengelen, met een nor male hengel, geaasd metdeeg, brood, gra nen, peulvruchten, zeepieren, wormen, maden, insekten of imitaties daarvan enz. kan men het z.g. ’bijdragebewijs’ (kleine viskaart) aanvragen. Op donderdag 19 april omstreeks 19.15 uur vond op de Chopinlaan een ongeval plaats tussen een auto en een bromfietser. Een automobilist sloeg linksaf de Sweelinckhof in en raakte daarbij de naast hem rijdende bromfietser. Lichte materiële schade was daarbij het gevolg. Bij mooi weer is een goede zonwering noodzakelijk! Wij leveren al jaren snel, goed en voordelig! FREWA-Waddinxveen, Tel. 01828-15865. Hooft tijdens een rondtoer van de vorstin langs zeven gemeenten. (Foto’s: Archief Weekblad voor Waddinxveen). Plaatsingsdatum(s) Naam Poule 1 D. Dibbets - F. Zaadhof P. Swart - A. Blom Poule 2 C. Kramp - J. Both Poule 3 D. Heeren I - T. Driesse Jde Heer - P. van Es B. van Eijk - G. Heeren Poule 4 D. Schouten - P. de Mik P. van Gils - T. den Ouden jr. Poule 5 D. Heeren II - C. Stolker W. v.d. Laan - M.C. van Willigen Op vrijdag 20 april omstreeks 17.00 uur werd in de Kon. Willem Il-straat een geparkeerde auto door een auto mobilist aangereden, waarbij lichte materiële schade ontstond. AANRIJDINGEN Op dinsdag 17 april meldde een be stuurder van een vrachtauto, dat hij kort tevoren tijdens het achteruitrij den bij het parkeren op de Mercurius- weg een lantaarnpaal had aangereden. De lantaarnpaal was daarbij schuin over de weg komen te hangen. Dat was op dinsdag 25 mei 1965. Ko ningin Juliana werd toen ontvangen en rondgeleid door de toenmalige van der Hooft en zijn echtgenote. Op het programma Laat uw TEGELWERK door de vakman doen. Uw tegelzetter is H. W. van Oudheusden, Am. van Solmsstraat 6, W’veen, tel. 01828-15794. w Kabouters kosten 1,55 incl. btw. per gezette regel bij een minimum van vier regels, inclusief j één regel vet gezet. Iedere vette regel extra: 1,90. Plaatsingen uitsluitend a contant. Con tractprijs op aanvraag. Brieven onder nummer 2,- extra. Bewijsnummers 2,- extra. Kabouters opgeven bij de bureaus van dit blad. - Afd. Boskoop: Galerij 7 (voor dinsdag 11.00 uur) - Afd. Waddinxveen: Oranjelaan 9 (voor dinsdag 15.00 uur) WADDINXVEEN De Wadddinxveense rijkspolitie heeft op vrij dag 20 april een 19-jarige Waddinxvener aangehouden, omdat hij in net bezit was van een hoeveelheid soft drugs. Het spul is in be slag genomen. Tegen de jongen is proces-verbaal opgemaakt. ONDER INVLOED De afgelopen week werden twee automobilisten onder invloed achter het stuur van hun auto aangetroffen. Eén van de bestuurders was zodanig onder invloed van alcohol, dat deze nauwelijks aanspreekbaar was. Van beide mannen, onder wie een 20-jari- ge Waddinxvener, werden bloedproe ven genomen. Beiden kregen rijver boden opgelegd. Bejaarden, zakenlui, artiesten, huisvrou wen en tieners, zij allen vinden vertier in de hengelsport. Vooral nu het vakantie- patroon zich wijzigt en het geld wat krap per is, in het recreatiepatroon, neemt de belangstelling voor hengelen toe. Ons land telt ongeveer anderhalf miljoen hengelaars! WAAROM VIST MEN? Waarom zoekt men de waterkant op, met hengel en schepnet? De redenen zijn uit eenlopend Men raakt zijn spanning kwijt; Men krijgt meer oog voor de natuur; Men verveelt zich niet meer. Het blijkt een methode om kalm en toch aktief te zijn. Het minst belangrijk lijkt de vangst, hoewel dat toch een oogmerk is, vanuit de sport. GOEDKOPE VISKAARTEN? Een leuke spaaraktie Wie gaat hengelen is verplicht een z.g. ’bij dragebewijs’ter waarde van f7,-te bezitten. Gemakshalve spreekt men van viskaart. Er zijn twee typen, die men op elk PTT kan toor, groot of klein, kan aanvragen. Toch bleek dat bijna een half miljoen hen gelaars geen viskaart of bijdragebewijs in bezit haclden, in feite een strafbare hande ling. Daarom was het een origineel idee van een bekende fabrikant van wasmidde len, om in 1983 een spaaraktie te lanceren met het wasmiddel OMO. Deze aktie, waarbij men door middel van een spaaraktie, gratis in het bezit kwam van een viskaart of bijdragebewijs, werd een doorslaand sukses! Vele tienduizen den grepen de gelegenheid aan om een heel seizoen gratis te kunnen hengelen. In de Paasvakantie naar Ponypark Slagharen. Dat is een belevenis! Geopend vanaf 13 april. Entree 9,50 p.p. alle leeftijden. Incl. alle attrakties enz. Met Pasen nog een beperkt aantal huisjes te huur. 3 da gen onbeperkt gebruik ma ken van alle attrakties en 2 overnachtingen in een leuk zomerhuisje voor een ge zin met max. 6 pers, nabij het Ponypark. All-in prijs Trio Trip ƒ198,-. Vraagt ini. en folder tel. 05231- 1985 of 1596. Ponypark Slagharen. Een Wereld van Plezier! Dagtocht 35 NS. Voor het vissen met twee gewone hengels, een enkele speciale hengel met evt. eenge- wone hengel of met de z.g. peur, dient men de kleine visakte te bezitten. Dat geldt trou wens ook voor jeugdige hengelaars tot en met 14jaar! Wanneer zij met zulk speciaal tuig vissen geldt ook voor hen het bezit van de kleine visakte als verplichtend. eerste verliespunt toestaan aan Dik Schouten. Dankzij winst op Tijmen den Ouden jr. wist Piet van Gils hem tot op 1 punt te benaderen. In de 5e poule klopte Cor 'Stolker Dik Heeren II. Wim van der Laan en Rinus van Willigen remiseerden en dat betekent, dat in deze poule van 6 spelers nog 4 man kans maken om poulewinnaar te worden. WADD1NXVEEN/GOUDA - Bij NV Industrie en Handelmaatschappij "Koppen Lethem”, Den Haag, met als vestigingsplaats Waddinxveen, is de bedrijfsomschrijving geworden: de groothandel in en de inport, export, ontwikkeling en montage van indu striële produkten in het algemeen enz. Dat blijkt uit een wijziging in het han- delsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Hol- land. WADDINXVEEN - Woensdagmiddag 2 mei om vijf uur houdt de gemeen telijke Planningsgroep Sociaal-Cultu- rele Activiteiten een openbare hoor zitting over de gemeentelijke Con- cept-Nota Herstructurering Sociaal- aitu. el Werk. Voorzitter is wet houder drs. M. Kraaijestein (PvdA). De in het programma sociaal-cultu- rele activiteiten 1984 opgenomen instellingen zijn hiervoor bij afzon derlijke brief uitgenodigd. Mede op grond van tijdens deze hoorzitting naar voren gebrachte zal de plan- ningsgroëp zijn definitieve advies ter zake aan het college van B. en W. op stellen. DIEFSTAL/INBRAAK Op zondag 15 of maandag 16 april werd uit een schuur bij een woning aan de Mozartlaan een gereedschaps kist inhoudende o.a. een klopboor- machine weggenomen. Op dinsdag 17 april werd aangifte gedaan van diefstal uit een schuur aan de Alpherbrink. Met een breek- voorwerp werd de deur geforceerd. Ontvreemd werd duikapparatuur en duikkleding ter waarde van ca. f 3.000,-. Vermoedelijk in de nacht van dinsdag 17 op woensdag 18 april werden uit een stal aan de Tuinbouwweg 4 paar- dezadels en 1 ponyzadel, totaal ter waarde van f 9.000,-, ontvreemd. Om de stal binnen te kunnen komen, werd een slot vernield. Op donderdag 19 april werd ‘s avonds uit een kantoor van een be drijf aan de Noordkade een porte feuille ontvreemd. Deze portefeuille, inhoudende een bedrag aan geld van f 9.000,-, werd weggenomen uit een koffertje. Op donderdag 19 april werd gedu rende de avonduren van een nabij de Sporthal aan de Sniepweg geparkeerd staande auto 4 sierwieldoppen ont vreemd. Op dinsdag 17 april werd een 15-jari- ge knaap betrapt bij diefstal van snoep in de Spar aan de Passage. Na verhoor door de politie werd hij huis waarts gezonden. 14000 WINDROER Op vrijdag 20 april werd langs de Zij de te Moerkapelle een luchtbuks in- beslaggenomen van een inwoner van Moerkapelle. De man was met zijn 11-jarig zoontje langs de openbare weg aan het schieten met het wapen. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. WADD1NXVEEN/GOUDA - Blij kens een wijziging in het handelsregis- ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is bij Seta Sari Farma BV, Moerkapelle, met als vestigingsplaats Waddinxveen, als directeur uitgetreden A. Aditiawan te Jakarta. In zijn plaats is benoemd H. de Rover te Wijk bij Duurstede. WADDINXVEEN De strijd om het clubkampioenschap van de Waddinxveense damvereniging Excelsior kent nog drie kampioens- kandidaten. Na 4 ronden gaan Fred Zaadhof, DicK Dibbets en Piet Swart gezamenlijk met 6 punten uit 4 wedstrijden in de finalepou le op kop. In de voorlaatste ronde moest Dick Dibbets, dit tot dan toe zonder punt verlies was, de winst aan tegenstander Fred Zaadhof laten. Na een onregel matige opening wist Fred zijn tegen speler een schijf afhandig te maken. Dick wist zich met een schijf minder duchtig te weren, doch moest in een 5-om-4-eindspeI uiteindelijk capitu leren. Bij analyse gaf hij later zelf de enige remisevariant aan. Piet Swart kon bij winst zich naast Fred en Dick aan de kop nestelen. Hij speelde sterk positioneel tegen Adriaan Blom. Laatstgenoemde moest na enkele sterke positionele zetten van Piet in een nederlaag be rusten. Op donderdag 26 april wor den de twee laatste beslissende wed strijden gespeeld: P. Swart - Dibbets en F. Zaadhof - J. v.d. Eist. In de tweede poule klopte Kees Kramp zijn tegenstander Jan Both. Kees scoorde maximaal uit 4 partijen en weet zich thans verzekerd van een plaats in het eerste achttal. De beste kansen om zich als tweede speler in dit eerste team van Excelsior te spe len zijn Teun Twigt en Ruud van Dijk. Dik Heeren I maakte zich in de 3e poule los van Teun Driesse. Beiden waren tot dusver ongeslagen, doch in de onderlinge confrontatie wist eerst genoemde te winnen. Piet de Mik moest na 3 overwinningen op rij het LEEF VANDAAG en BETAAL MAAR LA TER: Door een persoonlij ke lening te sluiten krijgt u contant geld in handen. Voor het kopen van uw droomwens, zoals een auto, bromfiets, meubelen etc. Vraagt inl. bij Ass. kantoor D. Verwey, Kon. Wilhelminasingel 83, W’veen, tel. 01828-12539. MISBRUIK KENTEKENS Op woensdag 18 april werden een plaatsgenoot en een inwoner van Ter Haar bekeurd, daar zij misbruik maakten van handelaarskentekens. Zij voerden onrechtmatig de kente kens op de door hen bestuurde per sonenauto’s. SPECIAAL TUIG Speciale hengels zijn geaasd met b.v. levende visjes of met imitaties daarvan, groter dan 2,5 cm. Imitatie insekten,groter dan 2,5 cm aan een gewone hengel, vallen dus ook onder dit begrip. Ook aas bestaand uiLz.g. ’lepels’ of motorisch aangedreven kunstvisjes, vergen de ’visakte’! Een peur is een simpele hengel, geaasd met een ’kluit levende wormen’. De peur wordt vooral gebruikt op warme zomer avonden als de paling gaat ’lopen’, daarop te vissen. Daarbij wordt dus geen haak ge bruikt. WADDINXVEEN - Maandag 30 april viert ook Waddinxveen Konin ginnedag 1984. De verjaardag van koningin Beatrix, die zo in het teken staat van de verjaardag van prinses Juliana. Maandag wordt de ‘koningin- moeder’ - die er een regeerperiode van ruim 30 jaar heeft opzitten - 75 jaar. Een kroonjaar. en i Hoewel prins Bernhard sinds 1948 burgemeester C.A. maar liefst viermaal op werkbezoek Daarom wordt ook dit jaar een spaaraktie merQMO waspoeder georganiseerd. BEET MET EEN DOBBERTJE Om een gratis viskaart of bijdragebewijs te kunnen verwerven, kan men, gedurende de periode van 19 maart t/m 22 april 1984, speciale zegeltjes, in de vorm van dobber tjes, sparen. Die dobbermerkjes zijn afge drukt op de aktieverpakking van het was middel OMO. Op de verpakking van 2 kg is een dobbermerkje afgedrukt, op de vaten van 4,5 kg staan er 3 stuks. Door opzenden van 6 dobbermerkjes naar OM O-Viskaartenaktie, postbus 33,3130AA Vlaardingen, ontvangt men gratis hetz.g. ’bijdragebewijs’ ter waarde van f7,-. Door het opsturen van 12 dobbermerkjes ver krijgt men gratis de viskaart of’kleine vis akte’, ter waarde van f 13,-. Het bijdragebewijs heeft een rood zegel, de kleine visakte een blauw zegel. stond onder meer een bezoek aan de voormalige meubelfabriek Kempkes aan de Schielandweg, waar ook een presentatie van het plaatselijke be drijfsleven te zien was. Koningin Beatrix is nog nimmer in Waddinxveen geweest, in tegenstel ling tot haar man, prins Claus, die in 1977 een tentoonstelling van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king in het jeugd- en vrijetijdscen trum De Bonkelaar kwam openen. 4-6 pnt. 4-6 pnt. 4-6 pnt. 4-4 pnt. 3-2 pnt. 5-0 pnt. (niet ge speeld)

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11