GEEN WERK VOOR 699 W’VENERS NOODKREET BOEREN EN TUINDERS aan de Nesse Zaterdag grote rommelmarkt I Geslaagde Turkse avond 3- «F O® Er was eens een tijd dat de Bomenwijk nog in aanbouw was WADDINXVEEN - Er was eens een tijd - in ieder geval nog na de Tweede Wereldoorlog - dat Waddinxveen nog niet de woon wijken Oranjewijk, Vondelwijk (jaren zestig) en Groenswaar den (1967-1978) kende, laat staan de Óostpolderwijk of de wijk Zuidpias. Gratis bus vervoer naar Waddinxveen 1 Zingt ’84 Uitgaansdag De Gouwebloem is op 10 mei fl. Strandloop - - Daarna kwamen Oranjewijk, Vondelwijk, Groenswaarden, Óostpolderwijk en Zuidpias /I Z_z MOEDERDAG Sf® sjaak noteboom t M 1111 I 7:: - Bezwaren j V WADDINXVEEN ZINGT’84 Vacatures 8 MEI Verschuiving Kinderen DUS EEN FOTO ALS ORIGINEEL CADEAU ijm foto .“film A k j I WEEKRl Al) VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 APRIL I9«4 r *1 A 1 - KOREN-MANIFESTATIE STREEKMUZIEKSCHOOL KEIZERWAARDORGEL waar - links en even^ 13 MEI ?'v - S - /z Twee foto’s van de zeer geslaagde Turkse avond in De Bonkelaar. (Foto’s: De Bonkelaar). VEILINGHAL BREDEWEG W -i. - - i s 12 KOREN m m v. Duidelijk is ook de plek onderaan op de foto van naar rechts - de óostpolderwijk is verschenen. Geheel links is nog net de Burgemeester Trooststraat zichtbaar en rechts de Jan Dorrekenskade-Oost die bij de Zuidkade maar een hele smalle verbinding blijkt te heb ben. De daar staande huizen zijn later weggebroken. Verdwenen is ook de Eminent- vestiging, waar eerder Kempkes meubelzaken deed. Aan de overkant van de Gouwe zijn nog niet de flatwoningen te zien die er later zijn gekomen. Houthan del Alblas gebruikte kennelijk een deel van de Gouwe voor het nat houden van boomstammen. Om een deel van dit bedrijf is de Óostpolderwijk gebouwd. Bel tijdig voor een afspraak Passage 47 - Waddinxveen Telefoon 01828-12477 WADDINXVEEN/GOUDA - Volgens een opgave van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda telde Waddinxveen vorige maand minder men sen zonder werk dan in de eerdere maanden van dit jaar: 699,477 mannen en 222 vrouwen. In februari waren dit er 727 (487 mannen en 240 vrou wen), een jaar geleden waren er 623 Waddinxveners (438 mannen en 185 vrouwen) ingeschreven zonder werk. Aan het einde van de maand maart be droeg het totaal aantal werklozen in het gewest Gouda 8.408 tegen 8.741 aan het einde van de voorafgaande maand; een daling derhalve met 333. Het werkloos heidspercentage bedraagt nu 11,2% te gen 11,6% eind februari. Het aantal werkloze mannen nam met 197 af en er werden 136 vrouwen minder geteld. Van de afhankelijke beroepsbe volking is nu 11,2% werkloos; van de mannen 10,5% en van de vrouwen 13,1%. S Vj - g z, Iets verderop staat nog volop in de ruimte net Hervormd Wijk- gebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan, terwijl de LHNO- school De Rank nog helemaal niet is te bekennen, evenals wo ningbouw langs een belangrijk menwijk (1948-1958) nog in aanbouw is. Er moeten namelijk nog huizen worden gebouwd langs de Vijverlaan en de Sniep- weg. l deel van de leplaan, zoals de winkelgalerij “de Sniep”. Is de Zuidplaspolder nog maag delijk - zelfs de Beijenncklaan ontbreekt nog -, hetzelfde kan gezegd worden van de gronden tussen de spoorlijn Gouda-Al- phen aan den Rijn en de Kanaaldijk. Er zijn nog geen tennisvelden, er is nog geen Wamaaiplantsoen 'en er is alleen maar éen veld van Be Fair-voet- bal. Ook het scholencomplexen i F- In ons archief vonden we een luchtfoto waarop (rechts in het midden) is te zien dat de Bo- J WADDINXVEEN - Komende zaterdag 28 april wordt voor de tiende keer door een speciale commissie van de Centrale Hervormde Gemeente op de Beukenhof een grote rommelmarkt gehouden. De opbrengst ervan wordt gebruikt voor de uitbouw van het jeugd- en evangelisatiewerk plaat selijk en elders in het binnen en buitenland. De rommelmarkt duurt van 9.00 tot 16.00 uur. Ook voor deze 10e rommelmarkt wordt weer een groot aantal belangstellenden verwacht, wat gezien de ervaringen in voorgaande jaren geheel in de lijn der verwachting ligt. Op deze rommelmarkt is er dan ook voor iedereen wel weer wat te doen of te halen. Een greep uit het overigens zeer ruime assortiment: huishoudelijke artikelen, lampen, radio en overig electra, zeer veel meubels, kleding, boeken en pla ten, schilderijen, curiosa (spullen uit grootmoeders tijd of nog ouder), antiek en een afdeling ongeregeld goed. J 'ïTFF A F van HAVO/Atheneum MAVO/LTO ontbreekt, als de sporthal “de Sniep”. - - 7.TB J V 7 - een prijs. AAN VANG 19.30 UUR TOEGANG: FL. 5.00 KINDEREN: FL. 2.50 in» RW*»» W' I In de loop van de maand maart werden er 250 nieuwe vacatures aan het kantoor in Gouda opgegevendoor 150 bedrijven en instellingen. 250 vacatures kwamen te vervallen, waarvan 105 door bemid deling van het G.A.B. Ongeveer een kwart van de ’’plaatsingen” vond plaats bij bouw- en installatiebedrijven: even eens een vierde deel bij handels- en ho recabedrijven. Aan het eind van de maand maart wa ren nog ruim 300 aan het bureau Gouda opgegeven vacatures onvervuld. Ruim 200 daarvan zijn afkomstig van bedrij ven in tot het rayon behorende gemeen ten. Jammer is echter dat zo weinig Wad- dinxveners de avond bezochten. De buitenlandse avonden die in De Bon- kelaar georganiseerd worden zijn een uitgelezen mogelijkheid om kennis te maken met de verschillende culturen. De kerngroep buitenlanders in Wad dinxveen hoopt dan ook dat de ko mende Marokkaanse avond, welke medio eind mei/ begin juni gehouden zal worden, ook veel belangstelling zal krijgen van de Nederlanders. Het bezoeken van zo’n activiteit is beslist de moeite waard, een de aan wezigheid zodanig prijsbeleid, dat de kost- van het gemiddelde en econo misch normaal geleide bedrijf erdoor wordt gedekt; Was een jaar geleden nog ’’maar” 35% van de mannen en 34% van de vrouwen langer dan een jaar werkloos, nu staat 46% van de mannen en 38% van de vrouwen al meer dan twaalf maanden ingeschreven. Momenteel is 65% van de werkzoeken langer dan een half jaar zonder werk. Dat percentage is voor jongeren t/m 24 jaar 57% (een jaar geleden 52%) en voor ouderen (5Ó+-ers) 80% (vorig jaar 74%). WADDINXVEEN - Voor de dins dagavond 8 mei om half acht in het veilinggebouw aan de Bredeweg te houden korenmanifestatie ’’Wad dinxveen Zingt” is er weer een gra tis pendeldienst. Dit busvervoer is bedoeld voor de bejaarden en an dere plaatsgenoten, die niet over eigen vervoer beschikken en toch graag de zangavond met 12 koren willen bij wonen. De bus rijdt tussen 18.30 en 19.15 uur met als vaste haltes Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad 1 en Huize Souburgh, Prins Bern- hardlaan 2. Afhankelijk van het reizigersaanbod zou ook één van de NS-stations als halteplaats kunnen worden aangewezen. Informatie hierover worden verstrekt door de secretaris van het Christelijk Wad- dinxveens Mannenkoor ”De Gou- westem, de heer D. Westerduin, Boezemweg 23, telefoon 18839 (Gaarne op werkdagen na 19.00 uur). Naast de 12 koren die aan de koren manifestatie ’’Waddinxveen Zingt ’84” meedoen verzorgt de Streek- muziekschool Waddinxveen een bijdrage evenals Ben Kramer op het bekende en bijzondere Keizer- waardorgel. De toegangsprijs be draagt 5,- (kinderen 2,50). 'KW'? «•r j - het tot stand brengen van evenwicht tussen aanbod en vraag door produk- tiebeheersende maatregelen.Prijsga- ranties zouden alleen moeten worden Ten opzichte van maart 1983 doet zich een verschuiving voor in de aandelen voor de verschillende leeftijdscatego rieën. Een jaar geleden was 36,5% jon- der dan 25 jaar, nu 35,7%. Een relatie ve daling deed zich ook voor t.a.v. de ’’middengroep”: van 49,6% tot 49,2%. Het aandeel van de ouderen (50+-er) nam toe van 13,9% tot 15,1%. Het aantal werkloze schoolverlaters be draagt 862 (312 mannen en 550 vrou wen) tegen 694 eind maart 1983. Toen zochten nog 253 mannen en 441 vrou wen hun eerste baan. Het aantal lang durig wefklzen neemt geleidelijk toe. -T - w- -**■ mm, In het “Agrarisch Manifest” dat de verontruste boeren en tuinders heb ben uitgegeven wordt geklaagd dat, als de huidige maatregelen worden doorgevoerd en de agrarische sector geen nieuwe perspectieven wordt ge boden, een koude sanering van on gekende omvang niet zal uitblijven. Bovendien zullen de overblijvende boeren en tuinders worden opge scheept met onaanvaardbare sociaal- economische gevolgen. Behalve bezwaren tegen het land bouwbeleid in zowel Europees als nederlands verband, heeft de groep boeren kritiek op de vele landbouw- voormannen, die jarenlang de kop in het zand hebben gestoken en gedaan hebben alsof er niets aan de hand was. Daarom eisen zij dat het Land bouwschap, de overkoepelende be langenorganisatie van de land- en tuinbouw, waarin naast de boerenor ganisaties ook voedingsbonden zitten wordt opgeheven. •fe deze activiteiten wordt door onze buitenlandse vrienden erg gewaar deerd. ''i WADDINXVEEN - De Waddinx- veense Stichting De Gouwebloem heeft de jaarlijkse uitgaansdag voor ouderen en gehandicapten vastgesteld op don derdag 10 mei. Die dag wordt de Keu kenhof bezocht. Waarnemend voorzit ter D. Immerzeel en secretaresse me vrouw M. A. Goïnga-Vrolijk: ”We ver trekken weer vanaf de IJsermanweg, vanwaar we via Sassenheim, de bollen streek en de Kennemerroute naar Haarlmmerliede zullen rijden. In res taurant ”de Zoete Inval” zal om plm. half elf de koffie klaar staan. Na een aperitief zullen we hier om plm. twaalf uur de warme maaltijd gebruiken”. ”Om ongeveer twee uur rijden we via Heemstede naar ”de Keukenhofwaar volop gelegenheid is om te wandelen, de bloemen te bewonderen en de kassen te bezoeken. In één daarvan is een spe ciale lelie-tentoonstelling ingericht! In de Keukenhof zijn rolstoelen beschik baar voor diegenen, die niet ver kunnen lopen.” „-Ai In plaats van de uitgestippelde land bouwpolitiek waarmee wordt ge tracht door een terughoudend prijs beleid en boetes (superheffing op melk) de overschotten de baas te worden, wordt gepleit voor: 4? gegeven voor producten die nodig zijn voor het zelfvoorzieningsniveau van de Europese Gemeenschap. Voor de glastuinbouw zijn de wensen dat: - De aardgastarieven worden gekop peld aan die van de goedkopere ko len. - Er een betere glasafbraakregeling komt voor tuinders die willen stop pen. Ten slotte wordt ten aanzien van de aardappelcoöperatie AVEBE gepleit voor grootscheepse overheidssteun. De problemen worden thans, zo wordt gezegd, op dramatische wijze afgewenteld op de boerenleden zon der dat dit tot een sanering leidt. De spullen zijn allemaal ingezameld via een grootscheepse ophaaldag en zoge naamde brengdagen waarop de mensen zelf hun spullen op een inzamelpunt konden komen brengen. Tevens was er een ’’rommelmarkt-servicedienst” be schikbaar voorliet ophalen van grotere spullen bij mensen die niet over ge schikt vervoer beschikken. Op de dag van de rommelmarkt is deze service- dienst ook weer beschikbaar voor het eventueel thuisbezorgen van spullen. Naast de verkoopactiviteiten van de ’’rommel” worden er nog een aantal ne venactiviteiten georganiseerd. Zo zijn er voor hongerige kopers een patat- kraam, een snelbuffet en een stroopwa- felbakker aanwezig. Voor de liefheb bers van vis is er vers gerookte makreel en haring te koop. Voorts is er nog de zoals gewoonlijk de zeer ruim gesor teerde bloemen- en planten-kraam (ook voor de tuin). Ook de kinderen zijn niet vergeten: voor hen is er weer een balonnenwed- strijd (waarvoor diverse prijsjes be schikbaar zijn), een ballengooitent en een grabbelton. Ter gelegenheid van het tweede lustrum is er een groots op gezette lustrumloterij met een aantal fraaie prijzen. Het hele gebeuren vindt plaats op en rondom parkeerplaats Beukenhof gele gen aan de Kerkweg-Oost. De weg naar de rommelmarkt wordt voor niet-wad- dinxveners door borden duidelijk aan gegeven. Z WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 28 april houdt het buurtcentrum ’t Ke telhuis aan'de Busken Huëtlaan voor jongeren een strandloop naar de Wasse- naarse slag. De activiteit is voor jonge ren van 15 tot 25 jaar. Kosten voor deel name is 2,50. Het vertrek is om 21.00 uur vanaf ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan. Van te voren opgeven bij 't Ketelhuis in verband met vervoer. f WADDINXVEEN - Verontruste boeren en tuinders die zijn georganiseerd in de Agrarische Beleid organisatie, de Landelijke Vereniging voor Bedrijfsvrij- heid in de Landbouw, de Nederlandse Vereniging voor Ekologische Land bouw, de Verontruste Tuinders Westland en het Comité tot Redding der Nederlandse Glastuinbouw hebben vlak voor Pasen vanuit Waddinxveen een noodkreet over het landbouwbeleid laten uitgaan. In de Nederlandse land-en tuinbouw dreigt namelijk zich een ramp te vol trekken, nu de politieke bereidheid om de snel groeiende uitgaven van het landbouwbeleid in de Europese Gemeenschap te financieren is ver dwenen. -,1 WADDINXVEEN - In het sociaal- cultureel centrum De Bonkelaar is een zeer geslaagde Turkse avond ge houden. In een goed gevulde zaal slaagde de Turkse muziekgroep “Yurdun Sest Muzik Grubu” er in het publiek van het begin tot het eind te boeien met de moderne Turk se muziekklanken. De sfeer was dan ook geweldig en de bezoekers waan den zich even op Turkse bodem in een eigen landsfeer. ■■■ii -■ A ■7FS VVV. :-T- ■-,.- - f 7:.- - v’ O F', - i-asem van z«'"z4 7 r;.r.--.>?7 ./F t 3

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13