GEMEENTE WADDINXVEEN Koninginnedag 1984 in Waddinxveen 14.30 uur Speurtocht Collecte voor het Astma-fonds 16.00 uur Play-backshow 18.30 uur - Gecostumeerd voetbal 19.30 uur - Samenzang 19.30 uur - Play-backshow 13.30 uur Groenswaard 19.30 uur Gecostumeerde optocht 9.30 uur Fietstourtocht 13.30 uur - Zeeheldenbuurt 20.00 uur - Lampionnenoptocht 10.00 uur Puzzeltocht 21.00 uur - Gezellig samenzijn s 13.30 uur - St. Victorwijk 13.00 uur Expositie 8.45 uur Rondgang Concordia 9.00 uur Carillonspel 9.00 uur - Schoolfeest (1) 9.15 uur - Schoolfeest (2) 6.00 uur - Autopuzzelrit 8.00 uur Vlooienmarkt 18.30 uur Gecostumeerde optocht 13.00 uur Oostpolderwijk 10.00 uur - Schiet-In 14.00 uur - Bomenwijk telefoonnummers/openingstijden WELZIJNSZAKEN MILIEUZAKEN KUNST CULTUUR VERGADERINGEN SPREEKUREN OPENBARE WERKEN 1 Audi 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 7 //WH Niet alleen de aanschaf, maar zeker ook het onderhoud van uw i NJSSAN (i^j) nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 APRIL 1984 01820-16066 010-362244 de school, de mogelijkheid wordt geboden In het gebouwtje van de speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse wordt een play-backshow voor volwassenen gehouden. AA AA PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat Agendapunt: Behandeling concept-nota herstructurering sociaal-cultureel werk. Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Dinsdag 1 mei 1984, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Bespreking enquêteresultaten. Evaluatie 10-jarig bestaan. Verslagen werkgroepen en commissies. Gang van zaken op school. Benoemingen. Commissie ruimtelijke ordening en woningbouw Woensdag 2 mei 1984. aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Planningsgroep sociaal-culturele activiteiten Woensdag 2 mei 1984. aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Werkprojecten werkloze jongeren Een circulaire van W.V.C. bood de mogelijkheid subsidie aan te vragen voor werkprojecten t.b.v. werkloze jongeren. Na overleg met ’t Ketelhuis, de Bonkelaar en de Projectgroep Werklozen is een aanvraag bij het Ministerie ingediend. Het betreft de volgende pro jecten: agrarisch project in Zuidplas, bewaakte fietsenstalling bij het zwembad, ophalen glas en schillen, alternatief, vegetarisch eet huis, klussendienst, inrichting wijkcentrum, wijkkrant, kinderdag verblijf. Deze plannen behoeven nadere uitwerking, Voor informatie kunt u terecht bij de vakaturebank, p/a gemeente huis, tel. 01828-14433, tst. 272. Mede op grond van het tijdens deze hoorzitting naar voren gebrach te zal de planningsgroep zijn definitieve advies terzake aan het colle ge opstellen. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Expositie Van 28 april t/m 19 mei 1984 zal in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie van werk van beeldende kunstenaars plaatsvinden. Gerard ’t Hart (beeldboeken en grafisch werk) en Jackie Bouw (ke ramische objecten) beiden uit Bodegraven zijn de exposanten. Openingstijden: tijdens kantooruren (9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur); donderdagavond (19.00-21.00 uur); zaterdag (en Koninginnedag) (13.00-16.00 uur). De opening zal op zaterdag 28 april om 16.00 uur worden verricht door de heer Hans Peeters, architect. Een ieder die belangstelling heeft is welkom bij de opening. Gemeenteraad Burgemeester C. ML van der Linden: vrijdagmorgen van 10.00- 12.00 uur. Wethouder P. F. J. van Schie: na afspraak. Wethouder L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Woensdag 2 mei 1984, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. De speeltuinvereniging De Paddestoel houdt voor kinderen van 10-15 jaar een bingo-speurtocht, waarbij leuke prijzen zijn te verdienen. Start: wijkgebouw Dé Paddestoel aan de Lijsterbesstraat. De prijsuitreiking is om 17.00 uur. Ook ouderen kunnen aan de bingo-speurtocht meedoen, maar zij ontvangen geen prijs dan hebben zij er wel een gezonde wandeling op zitten. De speeltuinvereniging Zonnig Zuid houdt in de St. Victorwijk (Waddinxveen Zuid) traditionele kinderspelen voor de leeftijdsgroepen 4-6/7 jaar, 8/9 jaar en 10/11-13 jaar. Voor deze kinderspelen, die kosteloos zijn, kan men zich ‘s morgens om negen uur laten inschrijven. Tijdens de kinderspelen is er weer gelegenheid de kleintjes van rond drie jaar mee te laten doen aan diverse be- hendigheidsspelletjes. Vanaf 14 jaar en ouder is er touwtrekken per groep van 5 personen. Inschrijven ‘s middags in het wijkgebouw Zuid aan de St. Victor- straat. Rond dit wijkgebouw is het erg gezellig met diverse kramen met pof fertjes, Rad van Avontuur, raden, sjoelen en touwtje trekken. De bekende en gewaardeerde Schiet-In is.een waar schutters.f&stijn, waar niet' alleen de ervaren schutters him geliefde sport kunnen bedrijven, maar waar' ook diegenen die nog nooit een schot hebben gelost, mee kunnen dingen naar de fantastische prijzen. Een open kamioenschap voor iedereen. Ook voor de niet-schutters is er genoeg te doen. Denk maar eens aan het Rad van Avon tuur met z’n prachtige prijzen. Of aan het open kampioenschap sjoelen. Voor de jeugd tot en met 13 jaar wordt er in een aparte klasse gesjoeld, zodat jong en oud kans maken op één van de vele prijzen. Hoorzitting inzake herstructurering sociaal-cultureel werk Op woensdag 2 mei a.s. om 17.00 uur organiseert de Planningsgroep Sociaal-Culturele Activiteiten een openbare hoorzitting over de Concept-Nota Herstructurering Sociaal-Cultureel Werk. De in het programma sociaal-culturele activiteiten 1984 opgenomen instellingen zijn hiervoor bij afzonderlijke brief uitgenodigd. Op initiatief van de speeltuinvereniging Zonnig Zuid wordt er een toertocht voor fietsers gehouden. Inschrijven vanaf 9.00 uur in het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat. De deelname is gratis. Er wordt gefietst in groepsver band, vanaf 14 jaar, over een afstand van 45 kilometer en met een gemiddel de snelheid van 20 kilometer per uur Op initiatief van de speeltuinvereniging De Paddestoel wordt in de Bomenwijk een lampionnenoptocht gehouden met medewerking van de muziekvereniging Voorwaarts. Kinderen kunnen vanaf 19.30 uur een lampion afhalen in het wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat. In de raadzaal van het gemeentehuis wordt de tweede dag gehouden van de expositie van het beeldende kunstenaarsechtpaar Gerard ‘t Hart (beeldboeken en grafisch werk) en Jackie Bouw (keramische objecten) uit Bodegraven. Deze expositie, die duurt tot en met zaterdag 19 mei, is op Koninginnedag open tot 16.00 uur. In de Oostpolderwijk (Zuidkade 1) wordt door de Stichting Festiviteiten Zuidkade 1 ‘83 een de bewonersvereniging Overtoom-Molenring een play- backshow gehouden ter afsluiting van de kinderspelen op het grasveld aan de Overtoom. Deze play-backshow duurt tot ongeveer 17.00 uur. De deelnemers mogen 4 jaar zijn en 84 jaar. Informatie: Jan Koster (tel: 12018). Donderdag 26 april 1984, aanvang 7.30 uur in het gemeentehuis. In de veilinghal aan de Bredeweg wordt op Koninginnedag tot 16.00 uur een bijzon dere vlooienmarkt gehouden, welke deze dag precies drie jaar bestaat. De harmonie Concordia maakt een muzikale rondgang door Waddinxveen- Noord, gevolgd door een groot Koninginnedagfeest bij de protestants christe lijke Groen van Prinstrer-lagere school aan de Tollenslaan en de kleuterschool De Duiventil aan de Staringlaan. Het carillon van juwelier Ez. Vermeij aan de Kerkweg-Oost speelt Oranjeliederen. De protestants-christelijke Groen van Prinstererschool aan de Tollenslaan en de kleuterschool De Duiventil aan de Staringlaan houden een groots Oranje feest dat begint met een aubade. Daarna zijn er spelletjes en is er een rommel markt. Verder is er een Rad van Avontuur, film, poppenkast; tevens bestaat de mogelijkheid tegen geringe vergoeding de inwendige mens te versterken. Als extra bijzonderheid mag wel genoemd worden, dat ook de kinderen uit de buurt, naast de leerlingen van aan de spelletjes mee te doen. Traditiegetrouw vieren de kinderen van de deprotestants-christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan en de kleuters van de kleuterschool “Kruimeltje” het koninginnedagfeest op school. Vanaf p.l.m. 09.15 uur zal het feestgedruis losbarsten. De opening zal bestaan uit een poppenkastvoor stelling voor jong en oud én het gezamelijk zingen zowel binnen als buiten het nodige te beleven. Behalve de inmiddels bekende spelletjes zal ook de inwendige mens niet worden vergeten. In de zeer vroege ochtenduren van Koninginnedag houdt de autoclub ’’Gouwe Rij ders” de traditionele Koninginnerit. Inschrijven vanaf 5.30 uur in de kantine van de voetbalvereniging ’’Waddinxveen” aan de Sniepweg. Start vanaf 6 uur. Zoals altijd bij de Gouwe Rijders zijn voor degenen, die het minst aantal strafpunten behalen weer vele, prachtige prijzen beschikbaar. Commissie openbare werken en bedrijven Woensdag 2 mei 1984, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Voorjaarsnota 1984. Krediet plaatsing hekwerkje bij kleuterschool Pinkelotje. Krediet inventarisatie hoofdgegevens rioleringen. Wijziging model-bouwverordening. Agendapunt: Behandeling concept-nota herstructurering sociaal-cultureel werk. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Voor alle ouderen is er in het Anne-Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad een samenzang georganiseerd onder leiding van de heer M.C. Toebak. Deze avond is gecombineerd met een Oranjebingo met prima prijzen en een vor stelijke verloting. De zaal is al om 18.30 uur open. De deelnamekosten be dragen een rijksdaalder per persoon. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Wijziging huisvuilophaaldienst In verband met de viering van Koninginnedag zal de dienst van maandag 30 april 1984, Wijk I (Groenswaard I, Bomenwijk, Dorp straat e.o., Tuinbouwgebied, Zuidplas) worden uitgevoerd op dins dag 1 mei 1984. De Stichting Festiviteiten Zuidkade 1 ‘83 en de bewonersvereniging Over toom-Molenring houden een gecostumeerde optocht door de Oostpolderwijk (Zuidkade 1). De muzikale medewerking komt van de muziekvereniging Voorwaarts. op 10 april 1984 door hen de volgende hinderwetvergunningen zijn verleend: aan de heer L. A. Vergeer, Bloemendaalseweg 14c, alhier, onder 58 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor het kweken van bloe men, bol- en knolgewassen, gelegen aan de Bloemendaalseweg 14c, alhier; - aan de heer AK. van den Berg, Tweede Bioksweg 68, alhier, on der 37 voorschriften ter beperking of voorkoming van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting, voor het oprichten en in werking hebben van een propaantank, gelegen aan de Tweede Bioksweg 68, alhier. De vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ie der ter inzage op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en buiten kant ooruren op afspraak, van 26 april tot 26 mei 1984 op de afdeling Al gemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. Deze beschikkingen worden van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien beroep tegen een beschikking wordt ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor ge schillen van bestuur. Binnenhof 1,2513 AA Den Haag. De Nationale Astmacollecte staat ook in Waddinxveen voor de deur. Hiervoor is mevrouw OSKAM (tel. 18987) nog op zoek naar een aantal collectanten. ’’Geef twee uurtjes van uw tijd en... collecteer voor het Astma Fonds”, zegt ze. Een mens kan een week zonder eten, een dag zonder drinken, maar geen minuut zonder lucht... Voor de meeste mensen is ademen de ge woonste zaak. Gelukkig wel. Dat geldt niet voor hen die last hebben van astma, allergie, bronchitis of longoedeem. Hun leven lang komen velen van hen vaak adem te kort. Bij kinde ren en jonge volwassenen komt de benauwdheid in aanvallen. Na zo’n aanval ben je uitgeteld, kapot. Ou dere patiënten hebben vaak een voortdurende ademnood. Zij ko men adem te kort voor dingen, die gezonde mensen gedachteloos doen. Een trap is dan een nauwelijks te nemen hindernis. Bij harde wind en guur weer is de winkel om de hoek ineens ver weg, te ver. Ze ko men lucht te kort. In ons land zijn er zo’n driehonderdduizend ernsti ge patiënten, evenveel als het aan tal inwoners van de Stad Utrecht. Het aantal mensen met lichtere klachten wordt geschat op ruim ze venhonderdduizend, het inwoner tal van een stad als Amsterdam. Het Astma Fonds is weg om deze aandoeningen de wereld uit te hel pen. Ieder jaar winnen we wat ter rein. Toch zal er nog veel onder zoek nodig zijn om het probleem definitief op te lossen. Het Astma Fonds wil ervoor zorgen dat men sen deze aandoeningen niet meer krij gen endat degenen die het nu hebben in de toekomst genezen. Dat is nu nog niet mogelijk. Daarom stimuleert het Astma Fonds nadrukkelijk doelgericht on derzoek naar astma, allergie, bron chitis en longemfyseem en... naar betere behandelingsmogelijkhe den. ’’Door systematisch onder zoek krijgen we steeds meer in zicht. We vorderen gestadig. Vijf en twintig jaar geleden konden pa tiënten nauwelijks worden gehol pen.Momenteel zijn we in staat de scherpste kantjes van deze ziekte weg te nemen”, aldus het Astma Fonds. Wegafsluiting In verband met herbestratingswerkzaamheden zal het gedeelte Wil lem de Zwijgerlaan, gelegen tussen de Mauritslaan en de Noordka- de gedurende onderstaande perioden voor het doorgaande verkeer worden afgesloten: 1. 7 t/m 10 mei 1984 2. 14 t/m 17 mei 1984 3. 21 t/m 24 mei 1984. Op initiatief van de speeltuinvereniging De Overkant worden in de Zeehelden buurt allerlei kinderspelen gehouden. Begonnen wordt mets stoeptekenen in de Piet Heinstraat (13.30 uur), gevolgd door een levend ganzenbord (14.00 uur) en een hots-knots-fietsrace (16.30 uur). In de Oostpolderwijk (Zuidkade 1) is het grasveld aan de Overtoom de plaats waar voor het tweede achtereenvolgende jaar Oranjefestiviteiten zullen wor den gehouden door de Stichting Festiviteiten Zuidkade 1 ‘83 en de bewoners vereniging Overtoom-Molenring. Voorafgegaan door enkele instructiebijeen komsten met de kinderspelen. Op het feestterrein zijn allerlei spelletjes, maar ook touwtrekken, sjoelen, avontuurlijk rollebollen, rommelmarkt, naamraden van pop en dergelijke. Een eigen keuken zorgt voor de inwendige mens met poffertjes, kroketten, ijs, koffie en frisdranken. Bij het grasveld aan de Wingerd gaat een gecostumeerde optocht van start. Het ini tiatief hiertoe is afkomstig van de Stichting De Wingerd, die ’s middags de kinder spelen organiseert. De muziek is in handen van de muziekverenigingen Concordia en Cormula’s. ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S OPEL FORD n DATSUN U AUDI UVOLKSWAGEN Ml Op het terrein aan de Wingerd in Groenswaard 3 houdt de Stichting De Win gerd een spelmiddag. Kinderen die in het bezit zijn van een deelnemerskaart (alleen voor wijkbewoners donderdagavond 26 april tussen 19.00 en 20.00 uur af te halen in de openbare mr. A. de Roosschool aan de Wingerd) kun nen gelijk beginnen. Met de uitreiking van verdere gratis deelnemerskaarten wordt om 14.00 uur begonnen. Er zijn deze middag spelletjes (mede bekos tigd door een in de Groenswaarden gehouden collecte) voor groot en klein. Er is een rad van avontuur, een VIVO-frisdrankenkraam, worst-met-brood- kraam, koffie-met-koekkraam en een grote verloting met een skelter als hoofdprijs. In het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat wordt Koninginnedag 1984 besloten met een gezellig samenzijn waar ook gedanst kan worden. In de St. Victorwijk wordt er op het trapveldje achter het Neptunespad een gecostumeerde voetbalwedstrijd gehouden voor 16-jarigen en ouder. De speeltuinvereniging Zonnig Zuid houdt in de St. Victorwijk een leuke puzzeltocht voor kinderen van 4-15 jaar. Inschrijven vanaf 9.00 uur in het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat. De Schiet-In van de schuttersvereniging Waddinxveen in haar clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan wordt voor de tiende keer gehouden. Het tweedaag se evenement, met open kampioenschappen schieten en sjoelen (jeugd t/m 13 jaar in aparte klasse), start zaterdag 28 april al en gaat maandag 30 april van 10.00-17.00 uur door. h De speeltuinvereniging De Paddestoel houdt bij het wijkgebouw aan de Lijs- sterbesstraat kinderspelen voor meisjes en jongens van 4-9 jaar uit de Bomen wijk, Zuidplas, Onderweg en Kleikade. Er zijn leuke prijsjes te winnen. Prijs uitreiking om 17.00 uur. Belangrijke agendapunten: Wijziging Verordening Onroerend-goedbelastingen. Wijziging Verordening Burgerlijke Stand. Beschikbaarstelling aanvullende kredieten aanleg rioleringen diver se gebieden. Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan "Zuidkade I” naast per ceel Heemraadweg 33. Verdaging beslissing inzake ontwerp-bestemmingsplan "Brugcen- trum 1982”. Voorlopige vaststelling rekeningen 1982: dienst Openbare Werken; gemeentelijk Grondbedrijf; gemeenschappelijk Antenne-Systeembedrijf; Wijkwerk Bomenwijk; Wijkwerk Waddinxveen-Zuid. Voorlopige vaststelling ontvangsten en uitgaven Rijksbijdragerege- ling Maatschappelijke Dienstverlening, fase I, 1982. Voorlopige vaststelling ontvangsten en uitgaven sociaal-cultureel werk 1982. Vaststelling kosten Tijdelijke Rijksbijdrageregeling ter stimulering van emancipatie-activiteiten over 1982. Voorlopige vaststelling kosten Projecten Ontwikkelingsbeleid Vol wasseneneducatie 1982. Wijziging Verplaatsingskostenverordeninggemeente Waddinxveen 1980. Voorziening in vakature commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid. Voorstel met betrekking tot brief Vredesplatform Waddinxveen d.d. 2 april 1984. Verkoop grond aan Souburghlaan aan Bouw- en Handelmaatschap pij Adr. van Erk B.V. Verkoop grond in ’’Wijk Zuidplas 1980.” Verkoop pand Kerkweg-Oost 187. Grondruil met Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V. in gebied Dorpstraat-Heuvelhof. Bezuinigingen op kapitaallasteri door versterkte afschrijving d.m.v. aanwending reserves, alsmede herziening afschrijvingstermijnen. Wijzigingen Algemeen Ambtenaren Reglement. Wijziging Overlegverordening en Algemeen Ambtenaren Regle ment. Commissie voor de onderwijszaken Woensdag mei 1984. aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Medewerking aanschaffing meubilair en leer- en hulpmiddelen Ge reformeerde school. Medewerking aanschaffing leermiddelen Bethelschool. Bezuinigingen op verzekering schoolgebouwen. Jaarverslag 1983 Schoolartsen- en Logopedische Dienst - kring Bos koop.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3