Ambassadeur Irak weer in De Bonkelaar Een jaar werk van Waddinxveense brandweer op een rijtje gezet A B. C. van Leeuwen Toneelavond besluit seizoen Vrijwilligers- medaille voor Ledenlijst brandweer Waddinxveen Klaverj as marathon In 1983 werd 70 maal uitgerukt voor branden met f 102.300,- schade voor ouderen Plattelandsvrouwen Hans Peeters opende met kort woord tentoonstelling WADDINXVEEN - Tot en met zaterdag 19 mei exposeert het Bodegraafse kunstenaarsecht paar Gerard ‘t Hart en Jackie Bouw in de raadzaal van de Waddinxveense gemeentehuis. Op de daar zaterdagmiddag door de Waddinxveense archi tect Hans Peeters geopende tentoonstelling laat monumen taal vormgever Gerard ‘t Hart 12 gescheurde landschappen, beeldboeken en boekobjecten zien soms in een serie van 3 tot 6), in prijs variërend van f. 175,00 enf. 1.500,-. Keramiste Jackie Bouw laat de bezoeker 27 werkstukken zien in drie versies. De prijzen va riëren van f. 150,- en f. 750.-. Hans Peeters die een klein aan tal genodigden toesprak, waar onder PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein en PvdA- raadslid Bep Vermeij, hield een kort openingswoord, waarin hij de werkstukken van Gerard ‘t Hart en Jackie Bouw om schreef als waardevolle aanvul lingen op de door anderen be dachte gebouwde omgeving. De “scheursels” van De Bode graver noemde de Waddinx veense architect op het oog heel simpel, maar heel verras send in effect. Dat filosofie door een andere techniek weer nieuwe resultaten geeft trof Hans Peeters aan in het ten toongestelde werk van Jackie Bouw. PTT op 5 mei |£j POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Verzoeken Postbussen: Loketten: Bestelling: AUTOBRANDEN - J I 1 Gearresteerd voor allerlei ROOD LICHT LUCHTDRUKPISTOOL VERZAKT DIEFSTAL/INBRAAK ZWAAILICHT AUTO’S BESCHADIGD Leeuwen, hem uitgereik’ door burgemeester C.M. van der Linden. (Foto: van WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 MEI 1984 schip doorgevaren naar Gouda, door brandweer Gouda overgenomen). 23 Juni Buitenbrand aan de Wilhelminakade; loos alarm. 27 Augustus Binnenbrand flatwoning Joh. Postlaan 43; geen dienst gedaan, reeds geblust; schade: 1.500,-. I 2e uitruk ingetrok- bieden tussen Irak en Nederland is mo menteel optimaal. Op dinsdag 24 april werd in de avonduren vanuit de streekmuziek- school aan de Zuidkade een kopieer machine, merk Rex Rotary ter waar de van f. 6.000,- ontvreemd. Op het moment van de diefstal was de toe gangsdeur niet afgesloten en was nie mand aanwezig op de benedenver dieping. Gelet het gewicht en de om- BEGIN VAN BRAND 4 Januari Woonhuis Zuidkade 33; oververhitting bakoven; schade: 1.000,-. 7 November Woonhuis Noordkade 225; defekte wasautomaat; schade: f 1.300,-. 1. P. Baan 2. D. van Vliet 3. J. H. P. Mulder 4. A. van Nielen 5. R. den Haag 6. A. v. d. Spek 7. M. C. Kersbergen 8. G. J. Huizer 9. M.N.Vink 10. M. L. v. d. Stelt 11. M. Koetsier 12. W. v. d. Wees 13. W. C. Boeren 14. H. van Vliet 15. A. P. N. Wallaart 16. C. J. M. v. d. Hoorn 17. G. v. d. Spoel 18. J. Neeleman 19. W. J. F. de Bas 20. N. van Nielen 21. A. Sol 22. J. W. Vermeulen 23. M. Asscheman 24. C. de Rooij 25. Th. Esveldt 26. J. K. Meijer 27. H. v. Vliet jr. 28. B. P. de Vos 29. R. M. Alblas 30. A. M. Smit 31. A. J. Pelupessy 32. M. F. Hilgers 33. O. van Geffen. Op dinsdag 24 april werd een inwo ner van Breukelen bekeurd daar deze zonder noodzaak en zonder vergun ning een in werking zijnd geel zwaai licht op zijn personenauto vervoerde. Ook voerde hij nodeloos de alarm- verlichting van zijn auto. WADDINXVEEN - Voor alle Wad- dinxveense ouderen wordt er maandag avond 7 mei van 15.00-22.30 uur een grote prijsklaverjasmarathon gehouden met fabelachtige prijzen. De deelname kosten bedragen een rijksdaaider. SCHOORSTEENBRANDEN 7 Januari Woonhuis C. Huijgenslaan 43; verstopt rookkanaal. 9 Februari Woonhuis Pr. Beatrixlaan 45; alles- brander; schade: f 1.000,-. 4 Maart Woonhuis G. J. van Dort Kroonweg 14; verstopt rookkanaal; schade: 1.000,-. 27 Maart Woonhuis Boezemweg 31; verstopt rookkanaal; schade: 1.000,-. 15 Oktober Woonhuis Onderweg 2a; verstopt rook kanaal; schade: 1.500,-. 12 November Woonhuis Alpherwetering 27: kapotte binnenpijp; schade: 1.500,-. 24 December Woonhuis Alpherwetering 19; kapotte binnenpijp; schade: 1.000,-. WADDINXVEEN - Op de leden lijst van de Waddinxveense bran dweer stonden op 31 december 1983 deze namen: BINNENBRANDEN 6 Maart Schuur achter pand Zuidkade 3; ge speeld met vuur; schade: 2.000,-. 9 Maart Schuur achter pand Kleikade 3; ver moedelijk aangestoken; schade: 3.000,-. 30 Augustus Flatwoning Wingerd 326 (slaapkamer); gespeeld met vuur; schade: 4.000,-. 22 Oktober Eengezinswoning Tesselschadelaan 21; vermoedelijk allesbrander; schade: 35.000,-. 8 November Schuur bij woonhuis P. Heinstraat 18; benzine gelekt uit bromfiets; schade 6.000,-. De afgelopen week werd 5 keer aan gifte van een fiets gedaan. Eén fiets werd als gevonden zijnde bij de poli tie afgeleverd. Op zaterdag 21 april werd ontdekt, dat er was ingebroken in een werk plaats, welke gelegen is langs de Pias weg. Via de achterzijde wist men het pand binnen te komen. Het is niet precies bekend wat er is ontvreemd. In de nacht van zaterdag 21 en op zondag 22 april werd van een in de Chopinlaan geparkeerde auto 4 wiel doppen gedemonteerd en meegeno men. Vooral fietsers en bromfietsers zondi gen veel tegen dit verbod. Bij een in cidentele controle werd op vrijdag 27 april tegen een twaalftal fietsers pro ces verbaal opgemaakt. Op vrijdag 27 april werd ten nadele van een markthandelaar een geldkist je met f. 30,- uit zijn auto weggeno men. Op vrijdag 27 april werd in twee wo ningen aan deJ.W. Frisoweg ingebro ken. In één woning kon men binnen komen via het balkon. De balkon deur was wel afgesloten, maar men had de sleutel in het slot laten zitten. Ongeveer f. 50,-, een doublé dames horloge en enkele zilveren munten werden ontvreemd. Naar aanleiding vari deze eerste, thema- avond, de vele verzoeken van het aan wezige publiek en het bedrijfsleven in de regio Midden-Holland. heeft ambas sadeur Hafif El Raoui. zich bereid ge toond nu een lezing te komen geven over de landbouw in het Midden-Oos- tenland Irak. Irak is namelijk geïnteresseerd in de kwalitatief hoge kennis van de Neder landers over de landbouwontwikkelin gen. Dit geldt op zowel het vlak van de techniek als de irrigatie van landbouw gronden. De samenwerking op deze ge- Niet verlenen van voorrang was de oorzaak van de aanrijding tussen twee personenauto’s op de kruising nabij het K.W.-Plein. Deze aanrijding had plaats op maandag 23 april. Bei de personenauto’s raakten hierbij zwaar beschadigd en moesten door een takelbedrijf worden afgesleept. Van beide voertuigen werden door de politie de kentekenbewijzen in genomen. WADDINXVEEN - De in Nederland verblijvende ambassadeur van Irak zal eind mei een tweede bezoek brengen aan het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar. De preciese datum is nog niet bekend. De ambassadeur was eerder in Waddinxveen op donderdag 6 oktober toen hij, zijn consul en enkele veiligheidsmensen te gast waren op een Irak-avond, de eerste uit een serie thhema-avonden over landen in het Midden-Oosten in De Bon kelaar. Bij die gelegenheid vertelde de Iraakse ambassadeur dat hij zo spoedig moge lijk een culturele uitwisseling probeert te regelen tussen Waddinxveen en een cultureel centrum in Bagdad. Door de oorlogshandelingen met Iran kon hier van nog niet komen. Al vorig najaar keek de ambassadeur zijn ogen uit in De Bonkelaar, waarin hij door stichtingsvoorzitter Ch. A. A. Wijnen, projectbegeleider Henry ten Zijthoff en tolk Mahammed Barkat werd rondgeleid. De Iraakse delegatie verbleef de eerste keer drie en een half uur in De Bonkelaar. In de tweede woning kon men nog eenvoudiger binnenkomen via het balkon, waarvan de deur in het ge heel niet was afgesloten. Ontvreemd werden twee rekenmachines, klokra dio, fototoestel, doublé horloge en diverse gouden en zilveren sieraden ter waarde van f. 1700,—. Op zaterdag 28 april werd bij de poli tie gemeld, dat men met een lucht drukpistool aan het schieten was na bij de Henegouwerweg-flat. Van een 16-jarige Waddinxvener werd een pistool (luchtdruk-) en doosje kogel tjes ingenomen. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. 1 Januari Personenauto ged. in sloot Zwarteweg, hoek Bloemendaalseweg (tevens duika- larm gemaakt); oorzaak: baldadigheid i.v.m. jaarwisseling. 8 Juli Personenauto, kenteken 71-GL-13, Rijksweg A-20; vermoedelijk sluiting; schade: 2.500,-. 8 November Personenauto, Rijksweg A-12; aanrij ding; schade: 10.000,-. Op dinsdag 24 april werd aangifte van diefstal uit een woning aan de Tesselschadelaan gedaan. De diefstal zou moeten zijn gepleegd tussen 21.00 uur en 23.30 uur. Braaksporen werden niet waargenomen. Ont vreemd werden een horloge, een zon nebril, aansteker, radio en een hoe veelheid buitenlandse valuta. Op donderdag 26 april omstreeks 14.30 uur raakte een 28-jarige vracht- autobestuurder uit Zevenhuizen ver zakt in de berm langs de Bloemen daalseweg. De bestuurder reed in de richting van Waddinxveen en week uit voor twee naast elkaar rijdende fietsers en kwam in de linker berm terecht. In samenwerking met de Goudse politie moest de Bloemen daalseweg worden afgezet en het ver keer worden omgeleid, daar het ta kelwerk meer dan een uur tijd verg de. WADDINXVEEN - Burgemeester C. M. van der Linden heeft vorige week donderdagmorgen een bijzondere on derscheiding uitgereikt aan de heer B. C. van Leeuwen, plv. directeur van het PTT-kantoor Waddinxveen. De heer Van Leeuwen ontving in het bijzijn van enige ploegleden en PTT-vertegen- woordigers de vrijwilligersmedaille met het jaarteken ”25” wegens zijn langdurige activiteiten als vrijwilliger bij de Bedrijfszelfbeschermingsploeg van de plaatselijke PTT. In het raadhuis van Waddinxveen sprak de burgemeester zijn waardering uit voor de toewijding waarmede de in Gouderak woonachtige PTT-er als commandant van de BZB-ploeg zijn taak opvat. PTT-directeur van Waddinxveen, de heer P. F. van der Hek memoreerde hoe deze ploeg onder leiding van Van Leeuwen zowel in de regionale als landelijke wedstrijden menigmaal als beste uit de bus kwam. Mevrouw Van Leeuwen, die daarvoor vele oefenavon den en wedstrijdmiddagen haar man moest afstaan, beloonde hij met een fraai bloemstuk. Felicitaties werden ook aangeboden door Postdistrict Den Haag bij monde van de heer Van der Aar, die mede de beide instructeurs van de BZB, de heren Vissenberg en Rietveld in zijn waardering betrok. De hr. v. Leeuwen weet zelf zijn enthou siasme voor het BZB-werk toe aan de wijze waarop zijn ploeg zich inzet voor deze taak. Wegens zijn benoeming tot chef besteldienst in Gouda gaat de heer Van Leeuwen binnenkort het kantoor Waddinxveen verlaten. Hij wordt in de ze functie opgevolgd door de in Zoeter- meer woonachtige heer Koerts, voor heen werkzaam bij het postdistrict Den Haag. WADDINXVEEN - Met de opvoering van het luchtige blijspel ”Een vrijer op het dak” van de Zoetermeerse toneel groep Act wordt woensdagavond 9 mei om acht uur in Het Trefpunt aan de Sta tionsstraat het seizoen van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afgeslo ten. Over ”Een vrijer op het dak” het vol gende: U kent het wel: Het koffie-uur- tje met de buren uit de straat, het gewo ne huishoudelijke werk, de dagelijkse beslommeringen met z’n eigen hoogte en dieptepunten. Kortom een doorsnee gezin. Totdat... er een brief komt”. LOOS ALARM 9 Januari Bejaardentehuis Souburgh, Pr. Bern- hardlaan 2; Loos alarm, defekt automa tische brandmeldinstallatie. 17 Januari Autobrand Joh. Postlaan; vals alarm. 11 Februari Autobrand Rijksweg; alarm tijdens uit ruk ingerokken. 8 Maart Autobrand Rijksweg; alarm tijdens uit ruk ingetrokken. 18 Maart Autobrand Rijksweg; vals alarm. 24 Maart Autobrand Rijksweg (geen dienst ge daan, behoudens rijbaan schoongespo- ten; oorzaak: kortsluiting. 27 Maart Autobrand Rijksweg (zie 24 maart). 13 April Gouda Garen BV, Kanaaldijk; loos alarm (defekte brandmeldinstallatie). 26 Mei Scheepsbrand op binnenschip op de Gouwe (tijdens uitruk ingetrokken, Postbushouders worden zoals ge bruikelijk op zaterdag wel in de ge legenheid gesteld hun postbuscor respondentie af te halen. Het hoofdpostkantoor aan de Ker- kweg-Oost 157 is opengesteld van 09.00-10.00 uur, uitsluitend voor de behandeling van exprespost (t.w. aannemen expressezendin- gen, ems-zendingen, faxpostbe- richten, telegrammen en telefoon- oproepberichten). Exprespost, tussen deze tijdstippen ter verzending aangeboden, wordt nog dezelfde dag in het gehele land besteld. Op donderdag 26 april werd door de rijkspolitie een 26-jarige Waddinxve ner aangehouden. De man was van weekendverlof niet teruggekeerd in de strafinrichting te Heerhugowaard. Hij moet nog 10 weken “uitzitten”. HOOIBERGBRA.NDEN 23 Juli Hooiberg bij boerderij Bloemendaalse weg; hooibroei; schade 12.000,-. UITSLAANDE BRANDEN 25 Juni Bovenverdieping woonhuis Papaver- veld 26; onbekend; schade: 15.000,-. ASSISTENTIE 21 November Uitslaande brand bij Mulder BV, Par- klaan 54 te Boskoop. HULPVERLENING 23 Januari Duikalarm te Zevenhuizen; auto te wa ter, gedoken naar mogelijke slachtof fers. 5 Februari Duikalarm te Boskoop;.auto te water, alarm tijdens uitruk ingetrokken. 16 Februari Duikalarm te Zevenhuizen; auto te wa ter; alarm tijdens uitruk ingetrokken. 23 Maart Duikalarm auto in de Gouwe; door dui kers geassisteerd bij optakelen auto 25 Maart Hulpverlening verkeersongeval Bloksweg; alarm voor i ken. April Door olie verontreinigd wegdek van de Onderweg schoongespoten. 17 April Door olie verontreinigd wegdek van de Beijerincklaan schoongespoten. 8 Mei Duikalarm te Zevenhuizen; auto te wa ter; alarm voor uitruk ingetrokken. 11 mei Duikalarm Henegouwerweg; auto te water; alarm voor uitruk ingetrokken. 12 Mei Da Costaweg; omgewaaide boom ver- - wijderd. 12 Mei Kon. Wilhelminaplein; over de weg ge waaide boom verwijderd. 30 Mei Prov. Hefbrug over de Gouwe; door koelvloeistof verontreinigd brugdek schoongespoten. 5 Juni Sloot langs Henegouwerweg; paard uit sloot gehaald. 10 Juni Wegdek Zuid. Dwarsweg natgespoten in verband met overmatige stofvor ming. 17 Augustus Boerderij Zuid. Dwarsweg 8; koe uit gierput gehaald. 31 Augustus Singel langs Staringlaanverversing Sin- gelwater in verband met vissterfte. 27 November Diverse woonhuizen, stormschade ver holpen. 27 November Peuleyen 190, stormschade verholpen. 8 December Wegdek Beijerinklaan schoongespoten na verkeersongeval. De postbestelling blijft onbeperkt tot de aflevering van exprespost, rouwcirculaires en spoedeisende medische zendingen. De bestel ling, zoals die normaal op een za terdag wordt uitgevoerd, vindt der halve niet plaats. De telegrambe- stelling ondergaat geen wijziging. vang van deze kopieermachine mag worden aangenomen, dat minimaal twee personen deze diefstal moeten hebben gepleegd en dat zij gebruik hebben gemaakt van een auto. Even tuele getuigen van deze diefstal (moet omstreeks 22.00 uur zijn ge pleegd) worden verzocht met de po litie contact op te nemen (tel. 13000). TOEZICHT 23 April T.V.opname in Anne Frankcentrum. 5 Mei Historisch brandweermaterieel opge steld tijdens puzzeltocht. 25 Juni Slotavond Waddinxveen 750 Jaar in sporthal en langs de Gouwe. 17 mei Bommendemontage gebied oostzijde Gouwe. 28 Mei Autocross terrein Piasweg 4 Juni Opblazen heteluchtballon braderie bij Petteplas. 19 Augustus t. Huttenverbranding Gouwebos. 23 September I.K.V.-vredevuur. 2 November Weg nabij Rijksweg. 10 November Viering 10-jarig bestaan HAVO/Athe- neum. Een medaille voor PTT er B. C. Sjaak Noteboom). Op de foto de Waddinxveense architect Hans Peelers (links) en het kunstenaarsechtpaar Gerard 't Hart en Jackie Bouw, die beiden exposeren in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis. (Foto: Sjaak Noteboom). vergrijpen WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft een reeks mensen aangehouden. Dat gebeurde op verzoek van een ander po litiekorps, bij pogingen tot diefstal, bij het doorrijden na een aan rijding en omdat niet werd teruggekeerd van weekendverlof. Op vrijdag 27 april werd een 34-jarige Waddinxvener aangehouden voor de gemeentepolitie Alphen aan den Rijn. De man meldde zich vrijwillig aan het groepsbureau van de rijkspo litie. Een dag eerder werd een 35- jarige plaatsgenoot in verband met dezelfde zaak aangehouden en over gebracht naar Alphen aan den Rijn. Twee jeugdige inwoners van Capelle aan den IJssel, te weten 2 broers van 15 en 16 jaar en een 17-jarig neefje uit Rotterdam, werden op donder dag 26 april aangehouden wegens diefstalpoging in een winkel aan de Kerkweg-Oost. Tijdens het betreden van de winkel werd het deurcontact verbogen en werd in de winkel iets gekocht. Meteen nadat de winkel was verlaten, kwam één van de kna pen weer in de winkel en liep rich ting kassalade. Hierbij werd men be trapt, waarna men op de vlucht sloeg. Binnen enkele minuten konden alle 3 knapen in de kraag worden gevat, waarna zij naar het politiebureau werden overgebracht. Bij onderzoek, bleek, dat zij reeds meerdere keren met de politie in aanraking waren geweest. Attente getuigen zorgden ervoor, dat de politie aan de hand van de opge nomen kenteken een 18-jarige Wad dinxvener kon aanhouden op zater dag 28 april. De man had op het par keerterrein nabij West-Nederland een geparkeerde auto aangereden en was er daarna meteen vandoor gegaan zonder deze aanrijding te melden bij de politie. De politie maakt hiervan proces-verbaal op. Op zaterdag 21 april werd in de na bijheid van zijn woning een Waddinx vener aangehouden, daar hij kort te voren met een personenauto in Reeuwijk een verkeerszuil uit de grond had gereden en er daarna me- teen vandoor was gegaan. De bestuur der bleek bij zijn aanhouding juist thuis te zijn aangekomen. Hij was on der invloed van alcohol. De man is overgegeven aan de rijkspolitie te Boskoop. WADDINXVEEN - Na de grote branden in de woonhuizen aan de Onderweg en in het fabriekspand van Bakker Coating BV aan de Mercuriusweg is de Waddinxveense vrijwillige brandweer direct in een druk vooijaar terecht gekomen. Dat lijkt voor dit jaar een an der beeld te geven dan 1983 en 1982, beide jaren van de “kleine klussen’’. Vrij rustige jaren, want vorig jaar behoefde 70 maal te worden uitgerukt voor branden en andere hulpverleningen met een totaal brandschadecijfer van f. 102.300,-. Een jaar eerder ging ruim 2,2 miljoen gulden in vlammen op. Dat de Waddinxveense vrijwillige brandweer meer doet dan branden blussen blijkt heel duidelijk uit het jaarverslag 1983, waarui het Week blad voor Waddinxveen eerder pu bliceerde. Uit dit overzicht komt naar voren, dat ook vorig jaar weer zeer uiteenlopende hulpverleningen werden verleend, zoals het ook van de verdrinkingsdood redden van koei en en paarden. Wat commandant P. Baan en zijn ruim 30 spuitgasten in 1983 allemaal hebben gedaan blijkt uit het volgen de gedeelte uit het jaarverslag 1983 van de Waddinxveense vrijwillige brandweer: BUITENBRANDEN 23 Maart Rijwielbergplaats bij schoolgebouw Pr. Beatrixlaan; vermoedelijk met vuur ge speeld; schade: 2.000,-. 10 Mei Vuilcontainer op de Passage; vermoe delijk aangestoken. 21 Mei Vuilcontainer bij Gouda-Garen BV, Kanaaldijk; onbekend. 5 Juli Beplanting Gouwebos; onbekend. 10 Juli Beplanting Gouwebos; onbekend. 14 Juli Wegberm Rijksweg A-20 ter plaatse van Gouwebrug; onbekend. 29 Juli Talud spoordijk nabij Noordringdijk; spoorwegongeval (auto onder trein). 5 Augustus Container met afvalhout, veilingterrein Bredeweg; vermoedelijk eerder op de dag verbrand hout niet goed uitge maakt. 18 November Fabrieksterrein Maarten Schouten straat 3; gespeeld met vuur. 7 December Kwekerij Henegouwerweg 110a; uit de hand gelopen vuilverbranding. De afgelopen weken en maanden werd diverse keren controle gehou den door de rijkspolitie nabij de ver keerslichten op de kruising Henegou- werweg/Brugweg/Kerkweg-Oost. WADDINXVEEN - De PTT voert op zaterdag 5 mei (Bevrij dingsdag) een zeer beperkte dienst uit. gte

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 15