GEMEENTE WADDINXVEEN WAARSCHUWING VOOR IEDEREEN MET EEN TUIN. Kon. Wilhelmina- Collectief Waddinxveen van start school heeft 116 examinanten Stichting Muzikanten Mr. C. van Veen Een boekenbon? Uniek in mei Verkoping afgelast d Open dag 3 peuter speelzalen sprak op export-instuif Acties MARKTZAKEN SPREEKUREN OPENBARE WERKEN DIVERSEN VERGADERINGEN BO UWVER G UNNINGEN VERKIEZINGEN INZAMELINGEN N 1 Sommige planten zijn bijzonder vatbaar voor bacterievuur. Een ernstige planteziekte die zich snel verspreidt. Ook in uw omgeving kan bacterievuur optreden. Om de kans hierop te verkleinen, is het planten van een aantal zeer vatbare struiken nu verboden. Aangetaste struiken moeten worden vernietigd. En bij sommige struiken is een speciale manier van onderhoud verplicht. I I Dit is een publikatie van het ministerie van Landbouw en Visserij. Deze maatregelen kunnen ook voor uw tuin gelden! Om welke planten en maatregelen het precies gaat, leest u in de brochure. Vraag hem meteen aan of haal hem af bij uw tuincentrum. De maatregelen gelden in uw'streek voor de gemeenten: Kies het zekere voor het onzekereKies Kok en Mercedes-Benz. Een ideale en betrouwbare combinatie! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDaG 2 MEI 1984 gemachtigde mag de stem I 19.50-19.59 uur 19.59 uur Postcode: Plaats: In gefrankeerde envelop sturen naar het ministerie van Op de foto twee leden van de Stichting Muzikanten Collectief Waddinxveen, voorzitter Ruud Krebaum (met bril) GRAAG GEGEVEN! bijeenkom- uitleen van en k PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-21 HO Commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid Donderdag 3 mei 1984. aanvang 20.30 uur in het wijkgebouw. Belangrijke agendapunten: Bespreking lopende programma/vooruitblik naar nieuwe seizoen. Vernieuwing vloerbedekking wijkgebouw. Herstructurering sociaal-cultureel werk. Waddinxveen, 2 mei 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij' de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. 20.00-20.02 uur 20.02-20.05 uur 20.05 uur Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 19.45-19.59w uur 19.50-19.59 uur Vrijdag voor de Kerstvakantie werd op de MAVO/LTO-school een actie ge houden onder het motto ”10 x Raak” tenbate van Tear Fund. Het werd een groots opgezet sponsor-basketbaltour- nooi. Op woensdag 29 februari kon men 9.000,-(negenduizend gulden!) over dragen. Dank zij dit resultaat kunnen 8 (acht) huisjes gebouwd worden in don ker Afrika. Op dit moment wordt door leerlingen van het brugjaar een kaarten verkoopactie gehouden voor de stich ting Steunfonds FIOM Hendrik Pier son. Wijziging markttijden In verband met Dodenherdenking zal op vrijdag 4 mei a.s. de week markt gehouden worden van 11.00 tot 17.00 uur. Burgemeester C. M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder P. F. J. van Schie: na afspraak. Wethouder L. M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. - belangstellenden verzamelen zich bij monument Stationsplein - luiden van de klokken - muziek verzorgd door ’’Concordia”, afgewisseld door zang van Mannen koor ”De Gouwestem” - kranslegging door burgemeester gevolgd door krans- en bloemlegging door deputaties en bevolking - ’’Last Post”, uitgevoerd door hoornblazer muziekvereniging - stilte - declamatie door de heer J. D. Geel - afsluiting plechtigheid met spelen en zingen van 1 couplet van het volkslied. Wegafsluiting In verband met herbestfatingswerkzaamheden zal het gedeelte Wil lem de Zwijgerlaan, gelegen tussen de Mauritslaan en de Noordka- de gedurende onderstaande periode voor het doorgaande verkeer worden afgesloten. 17 t/m 10 mei 1984 2. 14 t/m 17 mei 1984 3. 21 t/m 24 mei 1984. en penningmeester Jacob Mook. (Foto: Sjaak Noteboom). themabijeenkomsten worden georga niseerd enzovoorts. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan Bouw- en Handelmij. Adr. van Erk B.V.,-Kadijk 4a/Postbus 19 te Bergambacht, voor oprichting van twee woningen met gara ge aan Souburghlaan 10 en 10a, alhier; - aan woningbouwvereniging "Waddinxveen”, leplaan 65, alhier, voor oprichting van 68 woningen aan Eksterdreef, alhier; - aan T. Goor, Oostpolderweg 72, alhier, voor plaatsing toegangs deur naar opgang van portiek; - aan Bouwmaterialenhandel De Waardt B.V., Staringlaan 8, al hier, voor vergroting opslagloods. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar WADDINXVEEN - De sociëteit voor alleenstaanden Uniek houdt in het buurtcentrum ’t Ketelhuis aan de Bus- ken Huëtlaan deze maand de laatste bij eenkomsten wegens de verhuizing naar het nieuwe buurtcentrum De Boog aan de Chr. Huygenslaan. Op het programma staan nog vier avon den: 7 mei (gezellige avond met de plaatselijke schietvereniging), 14 mei (sociëteitsavond), 21 mei (sociëteits- avond) en 28 mei (slotavond met de mo gelijkheid om bloemstukjes te maken). Alle avonden beginnen om 21.00 uur. Herdenking gevallenen op vrijdag 4 mei 1984 Programma 18.00 uur-zonsondergang - vlaggen halfstok 19.40 uur Het college van Burgemeester en Wet houders besloot al in zijn vergadering van 11 november de kantoorruimte van het voormalige bedrijfspand van Rehorst aan de Kleikade voor de pe riode van één jaar te verhuren aan de Stichting Muzikanten Collectief Wad dinxveen. De verhuurovereenkomst kan in principe met één jaar verlengd worden. De Stichting heeft deze ruimte ingericht als oefen- en opna- meruimte voor - met name - popgroe pen. Voorts kan bijvoorbeeld hulp worden geboden bij het opstellen van contracten voor optredens, kunnen van thema-publikaties en sten. 13. Een brug slaan tussen popmuziek en andere vormen van muziek, o.a. door middel van kontakten met de Waddinxveense Muziekschool. WADDINXVEEN - De gedwongen openbare verkoping van het woonhuis met schuur, erf en tuin aan de Jan Wil lem Frisoweg 57 in Waddinxveen door de notarissen J. in ’t Hol en mr. P. L. van der Meulen in café-restaurant De Unie is afgelast. Van de 116 eindexamenkandidaten zijn er 52 MAVO-Ieerling (C- en D-pro- gramma) en 64 LTO-leerling (19 bouw kunde, 13 installatietechniek en 32 me- chanisatietechniek), zo blijkt uit het in formatiebulletin van de door directeur J. Willemstein en de adjunct-directeu- ren G. C. van Drunen (LTS-afdeling) en H. ,van ’t Spijker (MAVO-afdeling) geleide school. WADDINXVEEN - De drie peuter speelzalen van de Stichting Beharti ging Belangen Waddinxveense Peu terspeelzalen, Kabouterhof (J.W. Fri soweg), Ketelbinkie (Lijsterbesstraat) en Pieter Pierebas (Tollenslaan), houden donderdag 10 mei tussen 9.15 en 11.00 uur een open dag. Peuters kunen vanaf hun 2 1/2 jaar terecht op één van de Waddinxveen se peuterspeelzalen. Het stichtings bestuur raadt iedereen met een peu ter aan nu reeds een speelzaal uit te zoeken, die men het meest geschikt vindt. Men kan zijn of haar kind dan eventueel alvast bij mevr. I. Kraan, Sparrengaarde 29 (telefoon 13422) opgeven. GOUDA - Dinsdagavond sprak mr. C. van Veen, voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) over zijn recente ervaringen in China en handelsmissies waarvan hij deel heeft uitgemaakt, tijdens de door de Kamer van koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland gehouden ’’export-instuif’. De export-instuif, die werd gehouden in het gebouw van Holland Haag NV. aan de Kampenringweg 44 in Gouda, was weer bedoeld om ondernemers en ex- portmedewerkers van verschillende be drijven met elkaar in contact te brengen en om ervaringen uit te wisselen. Om dit contact te bevorderen is een overzicht uitgereikt van de aanwezige bedrijven met vermelding naar welke landen men exporteert/wenst te exporteren en met welke produkten. De landelijke exportbevorderende or ganisaties, zoals de E.V.D., Fenedex, Stichting Nederlandse Exportcombina- tie, de Nederlandse Kamer van Koop handel voor België en Luxemburg, Ne- derlands-Franse Kamer van Koophan del etc., waren eveneens aanwezig om informatie te verstrekken. Marktcommissie Woensdag 9 mei 1984, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Wijziging Marktverordening. Mededeling inzake standplaats visboer Koningin Wilhelminaplein. Stand van zaken m.b.t. aantal kramen. Gedachtenwisseling met vertegenwoordigers Middenstandsvereni- ging over de grootte van de Waddinxveense markt. Verzoek om muziek ten gehore te brengen. Feestmarkten op 18 en 25 mei a.s. Ingekomen verzoeken om een standplaats op de markt. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Vanaf heden ligt voor een ieder gedurende veertien dagen de beslui tenlijst van de vergadering van de gemeenteraad van 28 maart 1984 ter gemeentesecretarie, afdeling'Interne Zaken, ter inzage. Tevens bestaat de mogelijkheid tot het beluisteren van de op deze vergadering betrekking hebbende cassettebandjes. Commissie voor de Financiën Donderdag 3 mei 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Nota Herstructurering Sociaal-Cultufèel Werk. Exploitatie-opzet Wijk Zuidplas 1980 1 januari 1984. Krediet ad 11.500,- voor inventarisatie riolerings-hoofdgegevens. Krediet van 4.200,- voor hekwerk openbare kleuterschool "Pin- kelotje”. Verkoop grond aan de heer Meulmeester, alhier. Aanschaffing leer- en hulpmiddelen Bethelschool. Aanvulling inrichting Gereformeerde School. Aangaan overeenkomst verlichting Zuidelijke Dwarsweg. Tarieven tennishal. Uitgangspunten begrotingen 1985. Verlenen grond- en bouwvoorschotten aan Woningbouwvereniging ’’Waddinxveen” voor bouw 68 woningen Wijk Zuidplas. Voorjaarsnota begrotingen 1984. WADDINXVEEN - Van de christelijke scholengemeenschap voor MA- VO/LTO "Koningin Wilhelmina” aan de Sniepweg zullen 116 leerlingen meedoen aan de schriftelijke eindexamens, die ook nog deze week zullen worden gehouden. De herkansingen zijn van 7 tot en met 20 juni. Volgens hen is aanmelding van niewe leerlingen in volle gang. De toelating scommissie zal in een aantal bijeenkom sten de toelating regelen. Leerlingen voor het 2e, 3e en 4e leerjaar kunnen rechtstreeks bij de school aangemeld worden, indien plaatsing mogelijk is. De Koningin Wilhelminachool leidt op voor het officiële (landelijk erkende) di ploma Mavo (C programma), diploma Mavo (D programma), diploma Mavo (C-D programma), diploma Lts (Afde ling Bouwkunde B programma), diplo ma Lts (Afdeling Bouwkunde C pro gramma), diploma Lts (Afdeling Instal latietechniek B programma), diploma Lts (Afdeling Installatietechniek C pro gramma), diploma Lts Afdeling Mecha- nisatietechniek B programma) en diplo ma Lts (Afdeling Mechanisatietechniek C programma). Coupon voor meer informatie. Naam: Adres: I Landbouw en Visserij, postbus 20401, 2500 EK Den Haag. 2. gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend te gelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in* te trekken of zelf aan de stemming deelnemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart worden verstrekt. Nadere informatie kan men verkrijgen ter gemeentesecretarie, bu reau Burgerzaken, tel. 14433, toestel 242. WADDINXVEEN - Zaterdag middag 5 mei om twee uur ver richt PvdA-wethouder drs. Mar tin Kraaijestein de officiële ope ning van de oefenruimtes en op namestudio van de Stichting Muzikanten Collectief Waddinx veen in de voormalige Rehorst- panden aan de Kleikade. Tijdens de officiële opening zal de Waddinxveense wethouder het woord voeren, zal het glas worden geheven, maakt een info-computer alle bijzon derheden bekend over de stichting en kunnen de bezoekers getuige zijn van een sound check en een opname in de studio. Aanvraag bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en vervolgens bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Wijk Zuidplas; het oprich ten van een woongebouw (een zgn. cirkelflat) met 52 woningen en wooneenheden. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan "Sportvelden”. Het bouwplan ligt met ingang van 3 mei 1984 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algeme ne Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termij n kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Stemmen bij volmacht. De mogelijkheid bestaat ook om bij volmacht te stemmen. A. Met gebruikmaking van een volmachtlegitimatiekaart. De volmachtlegitimatiekaart dient uiterlijk 30 mei 1984 te wor den aangevraagd met behulp van een formulier dat ter gemeen- tesecretarie (bureau Burgerzaken) kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek kan de gemachtigde in een wille keurige Nederlandse gemeente voor de volmachtgever stem men. B. Door middel van overdracht van de te ontvangen oproepings- kaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden ingevuld en door volmachtgever en ge machtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (14 juni 1984) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden inge diend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van over dracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbon den, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in het zelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en Alphen a/d Rijn, Benthuizen, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Hazerswoude, Moerkapelle, Moordrecht, Reeuwijk, Waddinxveen, Zevenhuizen, Zoetermeer en Zoeterwoude. Stemmen elders en stemmen bij volmacht Voor de op 14 juni 1984 te houden stemming ter verkiezing van de leden van het Eurpese Parlement ontvangen de kiesgerechtigden een oproep om te stemmen in het stembureau van het stemdistrict waar zij op 2 mei 1984 blijkens het kiezersregister woonachtig zijn. Stemmen elders. De kiezer, die aan de verkiezingen wil deelnemen in: a. een ander stembureau dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproepkaart ontvangt; b. in een andere Nederlandse gemeente bijv, wegens vakantie, werkkring, verhuizing, kan hiervoor een verzoek indienen. Er bestaan twee mogelijkheden: A. uiterlijk 30 mei 1984 een schriftelijk verzoek indienen. Voor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier dat ter gemeentesecretarie (bureau Burgerzaken) kosteloos ver krijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer dan een kiezerslegitimatiekaart; B. uiterlijk 8 juni 1984 een mondeling verzoek indienen. De kiezer dient dan de te ontvangen oproepingskaart PERSOONLIJK aan te bieden ter gemeentesecretarie (bureau Burgerzaken). Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door om zetting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien deze kaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart worden verstrekt. De doelstellingen van de Stichting Muzikanten Collectief Waddinxveen zijn deze: 1. Het collectief gebruik maken van geschikte oefenruimten. 2. Het ontwikkelen van centraal ma nagement voor wat betreft boekingen en overeenkomsten. 3. Het verzamelen van en distribue ren van vakinformatie en gegevens over belangrijke ontwikkelingen. 4. Het organiseren van muzikale en technische workshops en jam-sessies. 5. Centraal beheer en randapparatuur e.d. 6. Ontwikkelen van studio, c.q. opna- me-ruimten. MERCEDES-BENZ BESTELWAGENS 7. Het door leden verzorgen van mu zieklessen aan beginnende muzikan ten op popmuziek-gebied. 8. Het opsporen en inventariseren van problemen, waar amateur-muzi- kanten mee te maken krijgen. Het ontwikkelen van een bemiddelende funktie hierin, met name voor infor matie over Buma/Stemra, belastin gen en andere overheidsinstanties. 9. Het begeleiden bij het vastleggen op band of plaat van kreatieve uitin gen. 10. Het ontwikkelen van een stan daard-artiestenovereenkomst. 11. Uitwisselen van ervaringen groepen met andere collectieven. 12. Het ontwikkelen en organiseren Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Nederlands Astma Fonds ver gunning verleend voor een collecte in de periode 7 mei t/m 13 mei 1984. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3