Be Fair en WSE Degradatiegevaar voor Korbis 1 Drie internationale winnaars degraderen niet Tennissers WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Waddinxveense sportspetters Waddinxveen niet actief TOOS-jongens turnden sterk Jeugdplan van W’veen-tennis Schaak mee met WSV Woensdag 4 juli wielrennen WIELAARD VOOR DE FIETS Dorpstraat 22-28 - Tel. 12009 Jeugdtournooi van WSE werd weer een groot succes De Sperwer Schitterend kampioenschap TOOS-basketbal Vierde plaats hockeysters, geen degradatie voor de heren Waddinxveen-zondag nog in strijd om de titel Trainster Jeugdschaak Waddinxveen Be Fair WSE Gehandicapten Fietstocht Be Fair Thuiswedstrijden Uitstapjes WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 MEI 1984 De voetballertjes van Sunbury Celtic in de bus op weg naar vliegveld Zes- 1 A i staat op de zevende plaats in de competitie en moet komende zondag spe len tegen Nieuwerkerk. WADDINXVEEN - Be Fair blijft het volgende seizoen in de tweede klas se voetballen en WSE in de vierde klasse. Het zondagelftal van Waddinx veen moet komend weekeinde de titel in de eerste klasse van afdeling Gou da van de KNVB verdedigen tegen Oudewater. Be Fair, zaterdag uit tegen Zwaluwen, verloor zaterdagmiddag met 3-1 van RVVH en staat nu op de derde plaats van onderen. WSE speelde gelijk (1-1) tegen Moordrecht, de tweede klasse. denhoven. (Foto: WSE). Gordon Stevens en Ronald Davey, respectievelijk verzorger en coach van de Londense club. (Foto: WSE). WADDINXVEEN De Waddinxveense korfbalvereniging Korbis is in de degradatiezone aangekomen door zaterdag de uitwedstrijd te gen De Kapellen met 9-6 te verliezen. Met nog twee kandidaten (De Jodan Boys uit Gouda en Spirit uit Vlaardingen) zullen de pu pillen van coach Rob Poldervaart in de nog resterende wedstrijden moeten uitmaken wie tezamen met Poortugaal meedegradeert naar hoekschoppen A WADDINXVEEN - Voor de tennis competitie kwam het in de overgangs klasse spelende Waddinxveen niet in ac- tiie tegen CC in Dordrecht. De Wad- dinxveners waren tevergeefs naar deze stad afgereisd, want door de regen kon er niet worden gespeeld. Deze tennis wedstrijd zal nu op Hemelvaartsdag (donderdag 31 mei) worden gespeeld. I en een 'g snjd co-^pyi -z 9>93N I :8uisso[dQ C. TORENBEEK Met nog drie ronden te gaan is bij de jeugdschakers van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV de stand als volgt: De twee weken geleden gestaakte voet balwedstrijd Ammerstol-Waddinxveen wordt komende donderdagavond uitge speeld. Voor de resterende 20 minuten (stand 2-1) wordt geen publiek toegela ten. Waddinxveen begint dus met een ach terstand én met 10 man. Zondag kan de beslissing worden verwacht in de eerste klasse als Waddinxveen tegen Oudewa- ter aantreedt, welke ploeg samen met RVC twee punten voorsprong heeft op de geel-zwarten. jtBtu gaxa '9 23-9Ea 'S g>gJM 'E tyif* I i 1» Zaterdag was het zover dat na twee nederlagen het eerste mixed-team van Be Fair-tennis erin slaagde de eerste overwinning in de wacht te slepen. Met 4-1 werd gewonnen van Berken rode. De ene verliespartij is waai- schijnlijk te wijten aan het feit dat P. Verhoeven, door verhuisp rob le men geplaagd, niet voldoende gecon centreerd was om met E. van Stijn ook de laatste wedstrijd in winst om te zetten. Als de mixed zo door gaat zitten er over 3 weken vast wel bloe men in! De dames deelden de punten met de tegenstandsters en waren vooral erg blij dat ondanks de aanvankelijke re gen toch alle wedstrijden gespeeld konden worden. De mini’s deden het deze keer niet zo goed, maar de junioren daarentegen haalden bijna de volle buit binnen. Zes van de acht partijen werden in winst omgezet. De heren deden het redelijk en enke le teams hebben, nu we op de helft van de competitie zijn, goede kansen op een kampioenschap. Hopelijk komt het zover. WADDINXVEEN - Het op de eerste Paasdag door de jeugdafdeling van WSE-voetal gehouden internationaal voetbaltoernooi is een succes gewor den. Van ’s morgens 10 tot ‘s mid dags 5 vond er op de velden in de Oranjewijk een sportief treffen plaats tussen 3 Duitse, 3 Engelse en 10 Ne derlandse elftallen. In het sportpark ‘Het Lage’ in Moor drecht moest WSE het zondagmiddag opnemen tegen de in degradatiezor- gen verkerende voetbalclub Moor drecht. Was het twee weken geleden nog een makkelijke overwinning voor WSE door drie doelpunten van Kees Mourits deze middag vond WSE een WADDINXVEEN - De jongens van TOOS-gymnastiek klasse 6a hebben zaterdag in Leleystad de voorwed- strijden van de Nederlandse Kampi oenschappen geturnd. De jongens hebben zeer sterk geturnd. Vorig jaar bereikten ze de laatste plaatsen en nu behaalde Arthur Blom met 54.55 punten de 22e plaats, dit is echter net één plaats te laag óm zich te plaatsen voor de Nederlandse Kampi oenschappen. Dennis Berger kwam op de 48e plaats met 49.70 pnt. Op de 50e plaats eindigde Alexander Poot met 49.25 pnt, 51e werd Len- naert van Aggele met 49.05 en Al bert Hogeweg, de benjamin van de ploeg, werd 58e met 47.40 pnt. De jongens hebben een gemiddel van 7 pnt. of hoger per toestel geturnd en dat is een goede uitgangspositie voor de klasse 5a die ze volgend jaar gaan draaien. Albert Hogeweg mag vol gend jaar, vanwege zijn leeftijd, nog een keer klasse 6a doen. Arthur Blom heeft zich wel een tum-diplo- ma weten te bemachtigen. Een di ploma behaal je als je 75 procent van de maximaal te behalen punten hebt behaald. In dit geval was dat 52.5 punten. Er waren slechts 28 jongens van. de 80 deelnemers die een diplo ma hebben behaald. Popye-Goldstar speelster -,-;-■■■■i als trainster van de groep. Naast eredivisie-speelster is deze i.. Utrecht woonachtige trainster ook trainster geweest van de fase-jeugd van het district Gelderland van de KNLTB. Op deze wijze hoopt de t.v. Waddinxveen de benodigde know-how binnenshuis gehaald te hebben. Zij zal dan ook de oplei ding verder gestalte moeten geven. CAT. B 1. Erik Brandhorst, 2. Dik Doornen bal, 3. Jeroen Bonsel, 4. Iwan Klei weg, 5. Marcel Haan, 6 Dion Kerk hoven, 7. Arjan v. Dijk. De Waddinxvener G. Verwaal is za terdag derde geworden bij het tafel tennissen in de handicapklasse 4 he ren enkelspel. De tafeltennisser werd ook derde in de dubbel met clubge noot Walter Donk in de klasse 4. Gerrit Verwaal maakte met vier an dere leden van de Invalidensportve reniging Gouda en omstreken deel uit van de in het Eindhovense tafel- tenriiscentrum gehouden kampioen schappen. De vijf mensen met een handicap uit de Goudse streek leg den beslag op 8 medailles. CAT. A 1. Egbert Schroten, 2. Hans van Woudenberg, 3. Edwin van Es, 4. - Menno Houdijk, 5. Peter Moons, 6. Rudo v. Loo 7. Wilfried Dries, 8. Ar thur Kollmann. Dank zij het eerder genoemde ini tiatief zijn er gelden losgekomen be stemd voor een speciale jeugdtrai- ning. Er wordt gestart met 24 jeugdleden. Hieruit zullen er in sep tember 16 geselecteerd worden waarmee gedurende de wintermaan den verder gegaan wordt. De leiding van de selectiegroep is in De ouders zullen nauw worden be trokken bij het hele gebeuren. Naast het vervoer bij wedstrijden krijgen zij ook een taak in de bege leiding. Opgemerkt dient wel te worden dat alleen leden van de ten- WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours van uit St. Quentin. Afstand 263 kilome ter. In concours 454 duiven, gelost om 13.30 uur. Aankomst le duif 17.28 uur, laatste 17.49 uur. Snel heid le duif 1100 m.p.m. Uitslagen: H. Metselaar 1-2-6-8-14-27-40-49-55- 65- 74-98; T. Twigt en Zn. 3-23; D. Heeren 4-5-16-17-41-44-63-97-99; N. van Vliet 7-12-102; Toor en Zn. 9-28 -29-42-53-60-61-76-79-96; Mevr, i Foor 10-83-87-101; M.C. Anders 11- 35-36-39-62-70-88-104-109-111-112; H. Vink 13-26-51;P. Bonefaas 15-38- 59-67-69; M. Tollenaar 18-25-34-57- 72; J. Jansen 19-45-50-91-92-103- 107; A.H. Kivits 20-37-47-110; Smit- Troost 21-54-81-82; C. Hofman 22- 64; N. Hoogerdeijk 24-80-106-114; M. Verbeek 30-33-48-68-90; J.C. Ko ren 31-56-84-86; C.A. Bode 32-77; J.W. Sekeris 43-52-75-85-94; N. van Tol 46-58-71-78-113; D. Degenhardt 66- 100, A. Hofman 73-105; Mevr. Twigt 89-93; H. van Dijk 95; Comb. Wibo 108. handen van de heer T. Bergwerf. In overleg met de technische commis sie en de jeugdcommissie heeft hij in eerste instantie de plannen gestal te gegeven. Er is een meerjarenplan opgesteld waarin ook een plaats ge vonden is voor degenen die uit de selectie vallen. een corner iedereen mistastte, behal ve René Ponte die ongehinderd in kon koppen. Na deze opdoffer Werd Be Fair eindelijk wakker en toonde zich toen een gelijkwaardig tegen stander. Be Fair dat kansen miste moest in de 28e minuut lijdzaam toezien dat Rob Polderman na een mislukte uit trap van Peter Konijn meteen uit haalde en scoorde; 3-0. Kort voor rust kwam Be Fair toch nog aan een doelpunt. Een combinatie tussen Hans Wouter Valk, Jan van Rijn, Aart Bos en Kees Verbree werd door laatstgenoemde doeltreffend afge-. rond. Na rust kwam Ed v.d. Brink voor Al fred de Jong binnen de lijnen en was Be Fair de gehele tweede helft de be tere ploeg. De RVVH’ers kampten duidelijk met kampioenszenuwen en werden in de verdediging terug ge drukt. Maar evenals in de eerste helft kon Be Fair ondanks riante kansen het net niet vinden. Zo kopte Leon Konijn net naast, René v.d. Wilk’s schot werd tot corner getikt, Jan van Rijns schot werd met geluk gestopt, zo ook een kogelharde inzet van Ed de Schepper, die voor Hans Wouter Valk in de ploeg kwam, werd mira culeus gestopt. Kort voor tijd kwam RVVH nog even terug en moest Goos van Vliet z’n keeperskwaliteiten succesvol aanspre ken. Be Fair blijft 2e klasser, maar hoe, is afwachten geblazen voor het komende seizoen. Duidelijk is wel dat de kracht van de oude kern, Cor van Triet, Piel Koele, Wim Bron en Jan van Rijn, waar Be Fair jarenlang op heeft gedraaid, moeilijk te vervan gen is. De jongeren hebben wel de kwaliteiten, maar het zelfvertrouwen en de ervaring ontbreken nog. Zaterdag speelt Be Fair om 14.30 uur de laatste competitiewedstrijd thuis tegen het nog tegen directe de gradatie strijdende Zwaluwen. Be Fair 2 haalde bij kampioen RVVH 2 een knappe overwinning door een doelpunt van Koert van Rijn, terwijl Kees Verhoef kort voor tijd nog een strafschop miste. Be Fair 3 sloot door een 3-2 overwinning op Zwalu wen 5 het debuut in de KNVB af met een knappe tweede plaats. Zaterdag speelt Be Fair 10 (de veteranen) een beslissingswedstrijd voor het kam pioenschap tegen WDS 5. De wed strijd, die om 11.00 uur aanvangt, wordt gespeeld bij Rohda in Bode graven. Zaterdag 12 mei is de landelijke fiets dag. Inhakend hierop organiseert het N.I.V.O.N., afd. Waddinxveen, een fietstocht door het groene hart van Midden-Holland met als bestemming een bezoek aan het Museum van de Stichting “Bisdom van Vliet” en het “Ambachtsmuseum Verborg” te Haastrecht. Vertrokken wordt om half elf (10.30 uur) vanaf het post kantoor aan de Kerkweg-Oost te Waddinxveen. Via Winterdijk, Bloemendaal, Gouda en Steinse Dijk wordt gekoerst naar de uitspanning “de Kleine Betuwe” te Haastrecht. Daarna een bezoek aan genoemde musea. Terug in de middag via de Reeuwijkse Plassen en Reeu- wijk Dorp. De tennisvereniging De Gouwe Smash heeft op de derde speeldag de tendens van de eerste twee speelda gen niet kunnen doorbreken. Van de teams op zaterdag hebben 2 mixed- teams en 2 herenteams hun wedstrij den in een overwinning omgezet. De zondagteams verloren beide hun wed strijd. De komende speeldagen zullen voor de meeste teams in het teken staan van de strijd om de degradatieplaat- sen te ontwijken. Tegen de verdruk king in maken dit jaar slechts 2 mixed-teams een kans de 5e klasse te verlaten. Daartoe dient het 2e team de volgende 3 wedstrijdenwel in winst om te zetten en zal de wed strijd tegen Be Fair doorslaggevend zijn. Het le mixed-team heeft tot nu toe 14 van de 15 partijen gewonnen en zal waarschijnlijk op de voorlaatste dag van het open toernooi van de Gouwe Smash thuis de promotiewed strijd mogen spelen. Korbis moet komende zaterdag in ie der geval thuis tegen Spirit één punt gaan pakken. Wel moet er dan beter gespeeld worden als tegen De Kapel len. Beter plaatsen en benutten van de kansen zal dan het parool moeten zijn. Een snel opgelopen 5-0 achterstand was in feite de nekslag voor de Wad dinxveense ploeg, die maar niet slaagt HEREN Aangezien zowel Bleiswijk als Wad dinxveen konden degraderen, was het een spannende wedstrijd. Waddinx veen, met één punt meer, had aan een gelijkspel voldoende. Aangezien de teams tegen elkaar opgewassen waren en beide keepers hun doel schoon wisten te houden moest Bleis wijk in de slotfase van de wedstrijd nog massaal in de aanval. Dit leverde voor Waddinxveen nog enkele be- nauw’de momenten op, maar het eindsignaal besliste uiteindelijk in het voordeel van Waddinxveen. het spelniveau van vóór de winter stop te halen. Uiteraard zijn daar wel een paar redenen voor aan te wijzen, maar feit blijft toch dat indien er met meer inzicht gespeeld zou worden er zeker betere resultaten met dit twaalftal te behalen zouden zijn. Nadat Jaap Noordam voor 5-1 zorgde en Jan Minekus 5-2 liet aantekenen, zag het er even naar uit dat Korbis terug zou komen. Helaas mocht dat niet zo zijn, want vrij soepel liepen de gasten uit naar een 8-2 voorsprong alvorens vlak voor het rustsignaal Truus Visser de stand op 8-3 wist te brengen. Vreemd genoeg wist Korbis de twee de speelhelft qua score met 1-3 win nend af te sluiten, maar dat was bij lange na niet voldoende om de klap van het begin te boven te komen. Het resultaat bleef derhalve bepaald op een 9-6 nederlaag. Verantwoordelijk voor de produktie waren in de twee de helft Jan Minekus, Sjon Hamer en Dick Haagsman. Vermeldenswaard tenslotte is het verdienstelijke debuut van speelster Marianne Visser. Be Fair blijft, ondanks de 3-1 neder laag tegen RVVH, ook het komende seizoen tweede klasser. Teleurstel lend was wel dat dit niet op eigen verdienste behaald kon worden, maar meer doordat de concurrentie nog meer faalde. De wedstrijd zelf was een herhaling van de voorafgaande wedstrijden. Het eerste kwartier was Be Fair wederom niet bij de les. Dit betekende dat binnen 10 minuten de Ridderkerkers op een verdiende 2-0 voorsprong kwamen. Bij het eerste doelpunt, ge scoord door Jan Visser, gingen Siem Bos en zijn bewaker niet vrijuit, ter wijl bij het tweede doelpunt vanuit Ook voor de tennisjeugd van Waddinx veen zit de helft van de competitie er al weer op en kan er begonnen worden met de returns. Het mini-team, spelend op de woensdagmiddag, verloor met 8-4 van Be Quick. Yvonne Wiebes verloor, zij het netaan. haar single. Monique de Vries en Max Verheul daarentegen wonnen hun single met overtuigende cijfers. Het le team won met 5-0. Ruud van de Vlies gunde zijn tegenstander in zijn single geen ene game. Dit team voert nu de lijst aan na 3 wedstrijden. Het 2e te am won opnieuw overtuigend met 5-0. In totaal mocht tegenstander Langeland 17 games mee naar huis nemen. Het kampioenschap voor dit team begint vaste vorm te krijgen. Het 3e team, eveneens een jongenste- am, zijn weer terug naar af gezet en staan weer met beide benen op de grond. Verloren werd van een sterk spe lend Bergvliet met 4-1. Mark-Peter Mansveld zorgde voor de enige over winning door sterk spel. Het le ge mengde team verloor met 5-0. Dit team zal het beste beentje wel voor moeten zetten in de laatste drie wedstrijden. Het jongste team verloor met 5-0.- Ze konden samen niet meer dan 16 games bij elkaar verzamelen. Ook van dit team wordt nog wel iets verwacht. We wach ten rustig af. Afgelopen vrijdag vond de laatste basketbalavond van dit seizoen in de Sniep plaats. Alle vier de teams die Jeugd aan móesten treden wisten hun wed- strijd te winnen. Heren 3 versloeg Leiderdorp 6 met 71-56 na een rust stand van 27-31. Topscorers: Ma thieu van Litsenburg 41 en Thale Lesschen 12. Heren 4 won verdiend van Forwodi- ans 3 uit Voorhout met 61-45. Top scorers: Harry Weck 21, Gert-Jan Kraaijenbrink 9 en Frank Minnee 9. Dames 2 behaalde een eenvoudige overwinning op Leiderdorp 2. Het werd 53-27, met als topscoorsters Wendy Posthumus 17 en Jannie van Wijgerden 16. Meisjes junioren 2 tenslotte beslechtte het duel tegen Rabo 2 uit Gouda in haar voordeel met 51-24. Topscoorsters: Karin Bie- mond 20, Francisca Overdam 10 en Jacqueline van Doorn 10. “Niet voor elke wedstrijd apart. De clubs huren de velden per seizoen. Wij mogen bijvoorbeeld om de ande re zondag gebruik maken van een veld.” Een heel andere vraag: Wanneer kun nen we jullie terug verwachten in Waddinxveen “Waarschijnlijk eind mei alweer. Dan zijn we met drie teams van 12 tot 14 jarigen van de Matthew Arnold school in Nederland. Als het even kan komen we dan bij W’SE ook weer een paar wedstrijden spelen. Verder zouden we volgend jaar graag weer met dit team van Sunbury Celtic naar Waddinxveen komen. Als WSE ons uitnodigt komen we vast terug.” Door goed combineren bleef Wad dinxveen de sterkere. Een door Eve- line Ruiter hard ingeslagen strafcor- De Gouwe Smash ner stuiterde vlak voor de keepster op en verdween hoog in het net (3-2). Bleiswijk kreeg nog een kans via een strafbal, Lydia Ruiter zorgde echter voor een knappe redding. Vlak voor het einde scoorde wederom Fre- derique Bom uit'een vocrzet van de opgekomen vleugelverdedigster Karin Sedee (4-2). Door deze overwinning eindigt Waddinxveen op de vierde plaats. Tijdens de voorlichting, welke aan de ouders van de geselecteerden ge geven werd, deelde voorzitter Waser onder meer mee dat het in de be doeling ligt dat de kinderen deze zomer onder leiding van de train ster toumooien gaan spelen waar zij dan de benodigde ervaring op kun nen doen. Ook zijn er afspraken ge maakt met de tennisvereniging in Lelystad om tijdens toumooien jeugd bij ouders aldaar op basis van uitwisseling onder te brengen. eerste als leraar lichamelijke opvoe ding, de tweede als “groundsman” (onderhoud van sportaccomodatie). Wat is Sunbury Celtic voor een club? “Een jongensvoetbalclub uit Londen. Een kleine club. We hebben 5 elftal len, 1 E, 1 D, 2 C, en 1 B. Alle teams voetballen op zondag. Voor engelse begrippen zijn we een grote club.” De omvang is dus één verschil tussen de voetbalverenigingen in Nederland en die in Engeland: Zijn er meer verschillen? “Een heel belangrijk verschil is: de faciliteiten waarover jullie in Neder land beschikken. Clubs in Engeland hebben geen eigen clubhuis of eigen terrein. Ze hebben eigenlijk helemaal niets. Een ander groot verschil is dat in Engeland alles alleen georganiseerd is voor de beste spelers, terwijl bij jullie in Nederland eigenlijk iedereen mee kan voetballen.” Als jullie geen eigen terrein hebben, hoe gaat het dan met de wedstrijden. Moeten jullie voor elke wedstrijd een veld huren? WADDINXVEEN De hockeyclub Waddinxveen heeft het afgelopen weekeinde de laatste competitiewed strijden van dit seizoen gespeeld. Voor de dames stonden DSHC (3-0) en Bleiswijk (4-2) op het programma, terwijl de heren met Bleiswijk om degradatie moesten strijden (0-0). De hockeysters eindigden op de vierde plaats en de heren wisten degradatie te voorkomen. WADDINXVEEN Zaterdag is jon gens adspiranten 1 van TOOS-basket bal kampioen geworden van de eer ste klasse kern Den Haag. In een spannende wedstrijd wonnen de TOOS-jongens van het Leidse Elmex 1 met één punt verschil: 65-64. De strijd tussen TOOS en Elmex vond plaats in sporthal ‘de Twee sprong’ in Roelofarendsveen. TOOS en Elmex waren samen op de eerste plaats in de eindstand van de compe titie geëindigd, zodat een beslissings wedstrijd op neutraal terrein over de uiteindelijke kampioen moest beslis sen. TOOS kon zaterdag een volledig team op de been brengen: de guards Wolter Zwijnenburg, Mark van Es en Hendrik-Jan Biemond, de forwards Robbert Kaufman, Eelco Derks, Wouter Borst en Peter Korfker en center Mike Heerkens. De eerste helft gaf een beter spelend Elmex te zien. De Leidenaars schoten vooral van af stand uitstekend. TOOS kwam maar moeilijk in het ritme, waaraan vooral de zenuwen ten grondslag lagen. Vooral in de laatste seconden bleek de invloed van de talrijk meegereisde en luidruchtige TOOS-aanhang op de Elmex-spelers. Het laatste, beslissen de schot in de laatste seconde ging fi naal mis en TOOS won verdiend in een uitstekende wedstrijd de titel. Topscorers TOOS: Robbert Kaufman 28, Wolter Zwijnenburg 15 en Mike Heerkens 14. Door dit behaalde resultaat zal TOOS nu met de kampioenen van de kernen Rotterdam, Utrecht en Amersfoort op een toumooi uit moeten maken wie kampioen van rayon West wordt. Deze winnaar zal met de kampioenen van de andere 4 rayons om het Ne derlands kampioenschap moeten gaan strijden. In ieder geval hebben de jongens van trainer Frank Posthu mus en coach Hugo Jan Ruts een eer ste stap in de gewenste richting ge daan. teld kreeg. De geleverde inspannin gen en het gastvrije onthaal in Wad dinxveen waren door de gasten ge waardeerd. Beide verenigingen ga ven te kennen graag volgend jaar weer van de partij te zijn! Kort voordat Sunbury Celtic de te rugreis aanvaardde was er nog een vraaggesprek met Roland Davey en Gorden Stevens, respectievelijk de coach en de verzorger van de Engel se club. Beiden zijn al enkele jaren graaggeziene gasten van de voetbal vereniging WSE. Ze brachten alweer voor de vijfde maal een bezoek aan Waddinxveen. Twee maal begeleidden zij de voetbalteams van de Matthew Ar nold school bij WSE, eveneens twee maal brachten zij de D-jongens van Sunbury Celtic naar de Lansbrekers (het complex van de club in de Oran jewijk), en tussendoor kwamen ze ook nog een keer voor een privé -be zoek over naar Waddinxveen. Zowel Roland Davey als Gordon Stevens is werkzaam in het onderwijs. De WADDINXVEEN - De op het park ‘De Woerd’ aan de Alberdingk Thijmlaan spelende tennisvereniging Waddinxveen is gestart met een nieuwe trainingsopzet voor de jeugd. Hiermee zal op vrijdag 11 mei begonnen worden. Het nieuwe trainingsprogramma' voor 24 gese lecteerde jeugdleden kon dank zij een initiatief van enkele enthousias te leden en met behulp van enkele sponsors van de grond komen. Reeds geruime tijd leefde bij de technische commissie van de tennis vereniging het gevoel dat met het tennistechnische beleid, zoals dit tot nu toe gevoerd wordt, het niet mogelijk is het huidige niveau te handhaven. Het Belgische FC Mere, dat met 2 teams vertegenwoordigd zou zijn, kwam helaas niet opdagen. Dat be tekende een teleurstelling voor de organisatie, die evenwel snel over wonnen werd toen bleek dat de resterende 16 teams er ook zon der Belgische deelname in slaagden om van het toernooi een spannend en sportief gebeuren te maken. Er werd met veel inzet gespeeld het vertoonde spel was van i goed niveau. Het prachtige weer en de grote publieke belangstelling zorgden voor een prima ambiance. Er werd in drie poules gespeeld, uit eindelijk kwamen er dus ook drie winnaars uit de bus. Alle drie de ver tegenwoordigde nationaliteiten leg den beslag op een eerste prijs. In poule B werd eerste Gouda (WSE 1 en 2 derde en vierde), in poule C het Westduitse Siistem 08 (WSE tweede) en in poule D het Engelse Sunbury Celtic FC (WSE 1 en 2 vijf de en zesde). Een wedstrijd tussen leiders en begeleiders van Südstem 08 en WSE-leiders, direct na afloop van het toernooi gespeeld, eindigde in een 2-2 gelijkspel. Südstem 08 en Sunbury Celtic wa ren het hele paasweekeinde bij WSE te gast. Uitstapjes naar Amsterdam en Scheveningen, een bezoek aan de wedstrijd Feyenoord-Sparta, een fietstochtje naar Reeuwijk en Gou da, een barbecue en een disco vorm den met tal van andere activiteiten het programma dat de Duitse en En gelse gasten door WSE voorgescho- De dames speelden zaterdag thuis te gen DSHC een goede wedstrijd. Het middenveld kreeg alle ruimte van DSHC, zodat Waddinxveen herhaal delijk gevaarlijk opkwam. De 1-0 voorsprong via een doelpunt van Eve line Ruiter werd in de tweede helft uitgebouwd tot 3-0, waarbij het wederom Eveline Ruiter was die voor beide treffers zorgde. Zondag was degradatiekandidaat Bleiswijk de tegenstander. Bleiswijk moest minimaal gelijkspelen om in de derde klasse te blijven. Frederique Bom opende de score (1-0), waarna Bleiswijk vrij snel de stand weer ge lijktrok (1-1). Bleiswijk zette Wad dinxveen aardig onder druk. Wad dinxveen leverde erg veel in; deson danks werd de ruststand 2-1 voor Waddinxveen via een strafcomer van Eveline Ruiter. WADDINXVEEN - Deze zo mer wordt voor de zevende keer de ‘6 van Rijn en Gouwe’ verreden, een jaarlijks wieler spektakel voor profs, die - om welke reden dan ook - niet in de Tour de France van start gaan. De vierde etappe van deze wie- lerzesdaagse wordt op woens dag 4 juli in Waddinxveen ver reden op het parcours Peuley- en, Beethovenlaan, Groens- voorde, Wadde. In het voorpro gramma zijn er wedstrijden voor liefhebbers. De start van de ‘6 van Rijn en Gouwe’ is op zondag 1 juli in Nieuwkoop en het slot op vrij dag 6 juli in Gouda. WADDINXVEEN - Een nieuwe af levering van de schaakrubriek in het Weekblad voor Waddinxveen van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV. Tempodwang: Wit: Kb4,Dal, Thl. Zwart: Kei, Lfl, c7, d2, e2, f2. Opgave: Wit speelt en geeft mat in zes zetten. aanzienlijk feller Moordrecht tegen over zich. WSE, zonder de zieke Mounts spe lend, opende sterk met enkele vloei ende aanvallen maar Moordrecht toonde al snel aan dat de ploeg wilde vechten voor het behoud in de KNVB. Met de wind in de rug begon Moordrecht op de WSE-veste te druk ken en vooral de snelle spitsen Rens Binken en Mark Overeijnde gaven de WSE-verdediging handen vol werk. Toch waren de beste kansen voor WSE in de beginfase; vanuit een cor ner kopte de snel inkomende Rob Verbakel maar net naast en Jan Ver- bakel zag zijn harde schot ook maar net niet verzilverd. Moordrecht ech ter haalde het volle rendement uit. het windvoordeel en er volgde een re gen van hoekschoppen en vrije trap pen. Uit één zo’n vrije trap kwam Moor drecht wat goedkoop aan een 1-0 voorsprong doordat een vrije trap van richting werd veranderd door Bert Verlaan zodat de bal in het net ver dween. WSE was duidelijk aangesla gen en men probeerde met wat meer vechtlust de achterstand zo snel mo gelijk teniet te doen, maar het gehaaste spel van de Waddinxveners werd voortdurend onderbroken door de fel op de bal spelende Moor- drecht-spelers. Vlak voor rust kwam WSE nog goed weg nadat de door gebroken Rens Binken vrij voor het doel opdook en snoeihard voorlangs schoot. Na de thee had WSE het voordeel van de wind en de ploeg kwam wat beter in z’n spel. Al na enkele minuten spe len pikte Pim Sluys de bal bij de mid dellijn op en ging alleen af op keeper De Vogel, maar bij zijn poging om de keeper te omspelen stuitte de bal te ver van z’n voet, zodat een doelpunt er niet meer inzat. In de 65e minuut redde Ton Kling zijn ploeg door tot twee maal toe via mirakuleuze red dingen z’n doel schoon te houden. Na een half uur in de tweede helft kreeg WSE loon naar werken; een hoge bal in het strafschopgebied werd door iedereen gemist behalve door aanvoerder Peter Janssens die de bal in het net werkte, 1-1. Na dit doelpunt ging het bij WSE ineens veel makkelijker en de ploeg kreeg gaan deweg meer vat op het spel. Moor drecht voetbalde aangeslagen het laatste kwartier uit, immers de ploeg blijft door dit resultaat in de degra- datiezorgen. Zondag 13 mei speelt WSE in de laat ste kompetitiewedstrijd tegen Nieu werkerk op het sportpark in de Oran jewijk. Aanvang 14.30 uur. Door middel van deze intensieve trainingsaanpak en betere begelei ding hoopt men een hoger rende ment uit de training te halen en daarmee het huidige tennisniveau te waarborgen zoniet te verhogen. De oud 1 Willikke Sandrink is aangetrokken jn nisverenjging Waddinxveen aan de training deel kunnen nemen. sa®». - awsw '4.™'

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 23